Danscentrum Gerla Kersttocht Cheval groot succes OPRUIMING 20 -60% KORTING wasuer r voor de «halve prijs! SPOEDCURSUS Nu 2e kussen SLEERftf. t muziek •ie etages vol mtisch wonen! ^erk dat veel vraagt, laar ook veel biedt Millenniumtientje voor vrijwilligers MODE Bezoekers Luchtvaart Museum na Kerst zelf aan stuurknuppel Fakkeldraagsters bakken ze weer bruin Provincie trekt acht ton uit BESTEL NU VOOR OUD EN NIEUW! i foor natuur in Eemland PRIJS] Albert Cuyplaan 198b Soest Leer in 15 lessen nog voor de zomer dansen. Aanvang cursus; woensdag 19 januari. INFORMATIE-INSCHRIJVING Verkeers- en parkeercontrole Dienstverlening en rijontzegging voor botsing onder invloed Service bij' Schoemaker Catering- en Partyservice Tromslager luxe WALDORFSALADE Tromslager luxe HUZAREN HORS D'OEUVRE Tromslager luxe ZALM HORS D'OEUVRE SLA UW tromSLAG BIJ DE TROMSLAGER 035-602 28 71 PAGINA 5 £^9BwOENSDAG 29 DECEMBER 1999 SOESTER COURANT 7 ACTUEEL 'en schitterende collectie iud- en nieuw geloogd enen-, kersen- en oloniaie meubelen. 'n een unieke sfeer gepre mieerd, met bijpassende tellen, fauteuils en woonaccessoires 'r- Vluchtelingenwerk zoekt vrijwilligers (7) Vijf maanden Seniorenrestaurant SLAAPGILDE Autoruit ingegooid dagelijks (behalve op zondag). Tel. 035 - 602 28 11 602 03 04 Woensdag is er op de Birkstraat tussen drie en vier uur een kleine verkeerscon trole gehouden. Eén persoon droeg zijn gordel niet en een jongen van vijftien werd aangehouden omdat hij op een brommer reed. Voor beide personen is proces verbaal opgemaakt. Op de Van Weedestraat werd woensdag gecontro leerd op het gebruik van de parkeer- schijf. Vijf auto's werden van een bon voorzien. Öp het Plein van Zuid zijn dezelfde dag 22 mini proces verbaaltjes uitgeschreven voor het niet goed parke ren en het niet gebruiken van de par- keerschijf. Een mini proces verbaal kost ongeveer negentig gulden. NNINGEN Een Alouette-helicopter besturen, je even gevechtsvlieger wanen in een Starfighter-straaljager, eens kijken hoe parachutisten in een "Dakota" zaten. Dat is tussen Kerst en Oud en Nieuw mogelijk in het Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg. Het museum stelt op woensdag 29, donderdag 30 december en op oude jaarsdag (tot 14.00 uur) de cockpits van zes verschillende historische vliegtuigen open voor de bezoekers. Blijven nor maal in het museum de cockpits van de vliegtuigen afgesloten, tijdens de zoge heten "Open Cockpitdagen" krijgt het publiek de kans de vliegtuigen van de binnenzijde te bekijken. Er kan zelfs plaats worden genomen in de stoel van de vlieger. Dit jaar opent het museum de cockpits van de F-16 "trainer cockpit", de Al- ouette III (Search And Rescue) helico- pter, de Thunderstreak uit de begintijd van de straaljagers, de NF-5B, de Star- fighter uit de Koude Oorlog-periode en de Douglas C-47 "Dakota". De toegang is gratis. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00-16.30 uur (met uitzondering van oudejaarsdag 10.00-14.00 uur), Zon dag, tweede Paasdag, Hemelvaartsdag en tweede Pinksterdag 12.00-16.30 uur. Gesloten op alle overige feestdagen. Zuidpromenade 12 3768 EM Soest Telefoon: 035-602 35 30 Een 28-jarige man uit Soest is woens dag door de Utrechtse rechtbank ver oordeeld tot 180 uur dienstverlening. Daarnaast kreeg de Soester een rijont zegging opgelegd voor de duur van an derhalfjaar, waarvan een halfjaar voor waardelijk. De rechtbank achtte bewe zen dat de verdachte met te veel drank op een auto-ongeluk heeft veroorzaakt. In september vorig jaar botste de Soes ter op de Hilversumsestraatweg bij Lage Vuursche achterop een politiewagen. Twee agenten van het district Eemland Noord raakten gewond. De Soester had teveel gedronken en hij reed te hard. Dat gaf hij zelf ook heel schuldbewust toe. De rechtbank vond het daarnaast erg kwalijk dat de man al eens een boete had betaald wegens rijden onder in vloed. Hij had gewaarschuwd moeten zijn, oordeelt zij. De eis was vier maan den gevangenisstraf en een ontzegging van twee jaar. )AI meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect? wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! süRSö Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 rage van f 15.000,00 beschikbaar er vermelding van de gestelde 'de. t lidmaatschap van de monumen- en onder voorbehoud van het van een bouwvergunning. iinsel akkoord met civieltechnische krng parkeren. voorjaarsnota zal de raad beslis- loeten nemen over kosten, g geen beslissing over financiering- insel akkoord met linksaffer. .'ervoor geldt dat de raad een mg zal nemen bij de voorjaarsnota n°g geen collegestandpunt wordt >men over financiering. >rd met de markeringswerkzaam- van het kruis op de Ossendamweg ?gte van de Utrechtseweg. insel akkoord met openstelling Tplaats sporthal De Bunt en jen met schoolplein van de ling. 'rd met ambtelijk voorstel ter i!?. kinderspeelplaatsen, vijziging van bus verkeer, rsmetingen afwachten, ersver. Soest-Zuid informeren. i i Frisse feestsalade met vruchten, noten, kip, gegarneerd ic f\r\ met gevulde eieren, gevulde soesjes, pompernikkel J lJ,UUp.p. Gegarneerd met: gevulde eieren, gevulde soesjes, M Cf) pompernikkel fricandeau, rosbief, ham, kipfilet J 1/, JU p.p. Gegarneerd met: gevulde eieren, gevulde soesjes, rif) Cf) pompernikkel, zalm, garnalen, paling, krab J 17, JU p.p. Tromslager KIPSATÉ (3 stokjes) met SATÉ-SAUS f 7,50 p. portie Tromslager BEENHAM (250gram) met PEPERROOMSAUS f 5,95 p. portie Tromslager FRANS STOKBROOD en KRUIDENBOTER 3,95 per stuk Bestellingen kunnen op alle feestdagen worden afgehaald tussen 14.00 en 15.00 uur. Steenhoffstraat 58 Soest Centrale Voorlichting GRATIS BEZORGING in Nederland. 3 JAAR GARANTIE op nieuwe meubelen. Bezoek onze showroom of bel ons voor een folder! ROMANTlEKflN PUUR NATUUR Industrieterrein 'De Slenk' Cannenburgerweg 14 - 's-Graveland Tel. (035) 656 40 02 - Fax 656 40 01 3762 AV Soest 34 55 t.nf combinaties waren prijzen beschikbaar gesteld. De eerste prijs werd gewonnen door Daphne Hooft, zij kreeg een Fu- gers-waardebon van 35 gulden. De tweede prijs, een bon van vijftien gul den, ging naar Suzanne Egbers. De der de prijs was een gedeelde pr$ voor Pe- Foto: Aldo Allessie tra Walet en Susanne Kortland. Zij kre gen beide een bon van tien gulden. "Zij hadden er allebei erg veel werk van ge maakt en dat vond de jury belangrijk. Vandaar de gedeelde prijs." Wie aan oud en nieuw denkt, denkt aan oliebollen. En wie aan oliebol len denkt, zégt in Soest: De Fakkel draagsters. Op donderdag 30 de cember kunnen liefhebbers van lek kere oliebollen weer vanaf 10.00 uur terecht aan de kraam bij winkel centrum Hartje Zuid. Ook in het clubhuis van De Fakkeldraagsters aan de Den Blieklaan zijn de olie bollen te koop. De leden van deze actieve Soester Scou tinggroep zijn inmiddels zeer bedreven in het bakken van deze oudejaarslekker- nij. Het draaiboek is in de loop van de negen jaar dat de groep deze actie voert, steeds verder geperfectioneerd. Menige klant komt dan ook jaar in jaar uit olie bollen aanschaffen omdat de kwaliteit boven alle twijfel verheven is. In totaal zijn zo'n 35 vrijwilligers - jeugdleden, ouders en leiding - in touw om de duizenden oliebollen te bakken en te verkopen, 's Morgens in alle vroegte komt de beslagploeg in actie. De bakploeg treedt enige tijd daarna in functie. De schilploeg heeft dan al een flinke klus geklaard. De verkoop is vrij wel geheel in handen van de jeugdleden van de Scoutinggroep. Aan de kraam proberen deze meiden door oliebollen te laten proeven passanten tot kopen over te halen. Voor de prijs hoeven de kopers het niet te laten. Tien oliebollen verwisselen van eigenaar voor de redelijké prijs van 7,50. Voor een rijkelijk gevulde olie bol is dat niet duur. Opbrengst Met de opbrengst van de actie zorgt de Scoutinggroep ervoor dat de program ma's net weer iets spannender kunnen worden, dat het zomerkamp net weer iets verder weg gaat plaatsvinden, dat er net weer iets meer materialen aange schaft kunnen worden. De Fakkeldraag sters moeten goed op de kleintjes letten. De opbrengst van de oliebollenactie is dan een welkome aanvulling op de club kas. Goud Volgend jaar viert de groep een jubi leum. Het is dan de tiende keer dat De Fakkeldraagsters hun oliebollenactie houden. Het zou natuurlijk prachtig zijn als de vrijwilligers met deze actie juist in hun jubileumjaar bekroond zouden wor den met de in Soest en omstreken zo bekende Gouden Oliebol. Deze waar dering zou dan niet alleen gelden voor de oliebollenactie maar voor al het werk dat de vrijwilligers doen ten bate van de jeugd in deze gemeente. Dromen zijn tenslotte niet altijd bedrog... BEDDEN4fHA^£zAAK[^g Bussum. Brinklaan 79. Tel. 035 6915152. Soest, Van Weedestraat 11-13. Tel. 035 6030952. "Niet om boodschappen mee te gaan doen, hoor..." Dat zei de heer N. Carrière in het Seniorenrestau rant van de SWOS, waar hij vorige week de vrijwilligers allemaal een millenniumtientje aanbood, als "blijvende herinnering". Hij deed dat namens de vaste gasten van het restaurant, dat inmiddels vijf maanden lang tot volle tevredenheid draait in Molenschot. "U hebt ons nooit het idee gegeven dat we hulpbehoevend waren," voegde hij er nog aan toe, "maar we wilden graag iets terugdoen." En de vrijwilligers stelden het gebaar zeker op prijs. Het Seniorenrestaurant is een initiatief van het VOS-project van de SWOS. Drie keer per week, op maandag, woensdag en vrijdag, kunnen alleen staande ouderen, die wel zelfstandig wonen maar zelf niet meer (zo vaak) aan koken toekomen, er tussen de mid dag van een complete en uitstekend ver zorgde warme maaltijd genieten. De vrijwilligers zorgen ervoor dat het hun aan niets ontbreekt. Op eerste kerstdag organiseerde het VOS-project een speciale kerstbrunch, waaraan maar liefst 76 ouderen deelna men. Burgemeester De Widt was er ook en hield een toespraakje, wat door de gasten uiteraard zeer werd gewaardeerd. Ook was er een delegatie van het Julia- nakoor, die kerstliederen zong, en ten slotte nog een muzikant die vrolijke deuntjes ten gehore bracht. Dat bracht enkele gasten ertoe zich nog eens aan een dansje te wagen, zodat het uiteinde- Iijk een bijzonder gezellige middag is geworden. y DORM HARMONIE HOOFDKUSSEN Natuurlatex met dubbele neksteun. Afneembare, wasbare stretchhoes. vangen: nen, 2 eiken, 2 esdoorns e door een eventuele vergunning kun bekendmaking kenbaar maken bij 2000, 3760 CA Soest, telefoonnu De dag waarop cliënten eindelijk een verblijfsvergunning krijgen, is niet alleen voor hen een hoogte punt, ook bij Vluchtelingenwerk is de vreugde groot. Helemaal als het om de zo felbegeerde A-status gaat, de erkenning als vluchteling. Een langdurige en ingewikkelde proce- Jure is daar vaak aan vooraf gegaan. Medewerkers van Vluchtelingenwerk iroberen cliënten zoveel mogelijk te mdersteunen in deze procedure. In \ZC Soest werkt zij met contactperso nen: elke asielzoeker heeft een eigen contactpersoon als aanspreekpunt. Als contactpersonen ken je het dossier 'an je cliënt, je weet wat de volgende ase in de procedure is en welke activi teiten ondernomen moeten worden. Als er ontwikkelingen zijn in de procedure pf in het overheidsbeleid, bespreek je deze met de cliënt, je probeert samen jnet je cliënt ondersteunend bewijsma- teriaal te verzamelen en legt aan je cliënt lit wat de inhoud is van brieven van het Ministerie van Justitie of van de advo- :aat. Bij deze contacten wordt vaak ge bruik gemaakt van een tolk. Door de vaak intensieve contacten kan een ver trouwensband ontstaan. Het werk van contactpersonen is beslist niet eenvoudig. Daarom biedt Vluchte lingenwerk aan mensen die er komen werken als contactpersoon een uitge breid inwerkprogramma, scholing en trainingen. En daarom hoeft men het werk ook niet alleen te doen: de con tactpersonen werken vanuit een team en krijgen professionele begeleiding. Wat Vluchtelingenwerk van hen vraagt is dat zij minimaal 8 uur per week be schikbaar zijn, dat zij bereid zijn mini maal een jaar bij de organisatie te wer ken en dat zij belangstelling hebben voor de problematiek van asielzoekers. Mocht u contactpersoon willen worden, bel dan. Vluchtelingenwerk is 's mor gens telefonisch bereikbaar op nummer 6091518. 's Middags kunt u bellen naar nummer 6026250 (vragen naar Anja of Elly). Mocht u het antwoordapparaat krijgen, spreek dan uw naam en tele foonnummer in. Als u kiest voor wer ken bij Vluchtelingenwerk, kiest u voor werk dat veel vraagt, maar ook veel biedt. 1 conifeer 1 berk >men, 1 berk, 13 lijsterbessen, ;en, 3x hulst, ;n 2x sierkers i binnen 6 weken na verzending in burgemeester en wethouders van 'SING r restant tredmolen c.a. Lange :g aanschrijven onder bestuurs- ïet restant voor 15 januari a.s. te :ren. 'rage van f 5.590,00 beschikbaar -denkingen tegen het voornemen rystelling te verlenen voor het ge- van het gebouw als duivenhok jrond verklaren; iieners van de bedenkingen iten conform concept-brieven; jstelling en daarmee de instem- niet de melding verlenen. )e provincie Utrecht geeft 828 dui dend gulden aan Natuurmonumen ten voor de inrichting van natuur- en reservaatgebieden in Eemland. Het gaat om gebieden die horen tot de ecologische hoofdstructuur van de provincie. Met de subsidie kun- "*iien deze gebieden worden aange past aan de natuurfunctie die zij hebben binnen de ecologische hoofdstructuur. De inrichting maakt deel uit van de uit voering van het Landinrichtingsplan Eemland, dat in 1988 is vastgesteld. Percelen die volgens dit plan een na- uurfunctie moeten hebben, zijn en wor- Ben in de loop der jaren aangekocht. Jat gebeurt door Natuurmonumenten, jpie voor deze aankopen provinciale sub sidie krijgt, en Staatsbosbeheer. Het gaat in totaal om bijna 500 hectare na tuurgebied in Eemland. Eemland bestaat uit zeer open grasland- olders en is een belangrijk weidevogel en voedselgebied. Als broedvogels ko- hen onder meer de kievit, zomertaling, holekster en grutto voor. In Eemland overwinteren zwanen, steltlopers, gan zen en eenden. Plaatselijk zijn bijzonde re slootvegataties aanwezig, met onder meer holpijp. Dat is mogelijk dankzij kwel (opkomend grondwater door neer waartse druk uit hogergelegen gebie den) uit de Utrechtse Heuvelrug. Ande re bijzondere vegetaties zijn dotter bloem, koekoeksbloem, tweerijige zeg ge, oeverzegge, egelboterbloem, water- torkruid en pijptorkruid. De inrichting van Eemland is vooral gericht op het realiseren van nat schraal- land. Op zulke voedsel-arme grond kunnen vele soorten planten en bloe men groeien, wat gunstig is voor de weidevogelstand. Bij de inrichting van sloten en kleine waterpartijen worden soortenrijke watervegetaties ontwikkeld, waaronder rietland en moeras. Bestaand bos wordt beperkt uitgebreid. Woensdag is op de Ereprijsstraat een ruit van een auto ingegooid met een stuk trottoirtegel. De eigenaar, een 60- jarige Soester, deed aangifte bij de po litie van diefstal van vijftien cd's. Tijdens de kersttocht van Ruiter- club Cheval afgelopen maandag waren ongeveer 25 pony's en paar den aanwezig. Zij waren allemaal getooid met eigen versieringen. De ruiters droegen verplicht een kerst muts. Tijdens de rit werden de ruiters geëscorteerd door de politie. "Er waren vier agenten op de fiets die steeds van voor naar achteren fietsten om het ver keer tegen te houden. Het was echt goed begeleid," aldus organisator Dia na la Mark. Voor de mooist versierde

Soester Courant | 1999 | | pagina 5