En dit zijn de knallers van deze week: !sppen 9.98 Millenniumviering verloopt rustig 'Soest kan niet zonder vrijwilligers' Culinair genieten Katja Boom eerste millenniumbaby EDSKES 2.79 3.49 Millenniumsuccesje n KORTING 15% bij °Um Weer procedurefout rond perceel Vredehofstraat 7 Hypotheekrente 10 jaar vast 6,25%* Alleen zoterdag tussen 9:00 en 12:00 uur verkrijgbaar in ons hypotheekadviescentrum Soesterbergsestraat 50, Soest Rabobank Soest-Baarn WOENSDAG 5 JANUARI 2000 78e JAARGANG NO. 20 Hulpdiensten tevredengeen grootschalige problemen Raadzaal puilt uit tijdens nieuwjaarsreceptie gemeente NOG 4 WEKEN "ZONWERING SOEST" Laanstraat 4, Soest (eigen parkeerterr.) TpI 015 - 6019706/6019507 Van Breukelen Vast-goed& Assurantiën FYSIO FITNESS PROMOTIONS FIT GEZOND 2000! 3 Actueel 5 Actueel 5 Actueel 10 Op Soest 13 Sport Hagenaar bekent Zeister in Soesterberg doodgeschoten Deur van school weer vernield Vuurwerkschade in bibliotheek A. van der Lee Wij moeten plaats maken voor de VOORJAARS COLLECTIE Daarom.... 25% KORTING op de hele wintercollectie Feestcollectie 40% KORTING Medisch Centrum Molendael: Rustige jaarwisseling NEFKENS ders SOEST Vl'e OPEL"©- Gevraagd VASTE BEZORGERS soesterScourant Aanmelden: tel. 601 41 52 Gevulde casselerrib Magere runder- Redstar aard appelen Omo wasmiddel Gerookte zalm Spruiten VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Gemeente ontdekt misser zelf COWRAWT Redactie en administratie: Van Weedestraat 27 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@ casema.net Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar f 17,00 - Buiten Soest f 34,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 11.750 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Afgezien van de dodelijke schoten die in Soesterberg werden afge vuurd op een 42-jarige Zeister is de jaarwisseling in de gemeente Soest, maar ook in de provincie Utrecht, rustig verlopen. De operationele hulpdiensten en de provincie zijn tevreden over de millenniumvie ring. Grootschalige problemen met de open bare orde deden zich niet voor. In Soest werden wel verschillende vernielingen aangericht. Aan de Di Lassostraat, de Willaertstraat en de Albert Cuyplaan sneuvelde een abri en op de Smitsweg en de Gustaaf Gelderhof werden auto's door vuurwerk beschadigd. Met vuurwerk werd door onbekenden op het J.H. Isingserf een betonnen con tainer opgeblazen en de brandweer spoot een stapel hout op de Hofstede- ring kletsnat om te voorkomen dat jon geren de kans kregen die in brand te ste ken. Van het wijkcentrum aan de Smits- weg moesten enkele ruiten het ontgel den. Ook bij een supermarkt aan de Tamboerijn, een winkel aan de Burge meester Grothestraat en een school aan de Valeriaanstraat moesten ruiten wor den vervangen. Hetzelfde geldt voor een putdeksel op de Tamboerijn. Op oudejaarsdag hield de politie op de Koperwiek een vijftienjarige Soester aan, die met opzet vuurwerk had afge schoten op deuren van een woning. Die liepen brand- en roetvlekken op. De dader kreeg een proces verbaal. Een dag later ging op de Van Weedestraat per ongeluk een winkelruit aan digge len, toen enkele jongeren vuurwerk af staken. De schade wordt onderling ge regeld. De brandweer rukte 's morgens om kwart over vier uit om een vreugde vuur op de Burgemeester Grothestraat te blussen. Verder deden zich, zover bekend, geen noemenswaardige incidenten voor in de gemeente Soest. De operationele hulp diensten, de gemeente en de provincie spreken dan ook van een rustige eeuw- wiseling. Medisch Centrum Molendael kreeg 's nachts zeven patiënten op bezoek, van wie er zeven gewond waren geraakt door vuurwerk. In de provincie vervoer den de ambulancediensten in totaal vijf tig mensen. Tussen vrijdagavond zes uur en zaterdagmorgen half vijf kreeg de alarmcentrale van de brandweer in de provincie 288 meldingen, waarvan tach tig uit de stad Utrecht. Het betrof prak tisch allemaal kleine buitenbranden en vreugdevuren die niet meer onder con trole waren. In de regio verrichtte de politie 39 ar restaties voor onder meer openlijke ge weldpleging, mishandeling, vernieling en rijden onder invloed. Twee politie mensen in de provincie raakten gewond, de een bij een aanrijding, de ander tij dens een vechtpartij. Deze incidenten gebeurden niet in Soest. "Ook in een nieuwe eeuw zal de menselijke maat voorop moeten staan. Als we zouden geloven dat de computer onze toekomst bepaalt, dan kunnen wij een kopie van het verleden verwachten." Burgemees ter Hans de Widt vestigde maan dagavond nog eens de aandacht op de noodzaak van vrijwilligers in de (Soester) samenleving. Tijdens verbouwingsoverlast "In de geest van deze tijd ligt het accent sterk op professionalisering van de zorg, wellicht wel eens te veel. Maar of het nu om de stichtingsbestuurder of de collec tant gaat, de chauffeur van de ouderen- bus, de warme maaltijdbezorger of de leider van het voetbalteam, de samen leving kan ook in deze moderne tijd niet zonder vrijwilligers", aldüs De Widt die in het eerste jaar van deze eeuw zijn laatste nieuwjaarstoespraak als burge meester hield. Nog deze maand legt hij zijn ambtsketen neer. Wellicht dat plaat selijke verenigingen en instellingen straks een beroep op zijn medewerking doen. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente blikte De Widt vooral vooruit om de burgers erop te wijzen wat ze in de nabije toekomst kunnen verwachten. Zoals de invoering van de 30 kilometer- zones in alle woonwijken. De Widt be loofde dat de gemeente hierover in de gemeentelijke informatiekrant 'Op 't Hoogt' (de eerstvolgende is als bijlage van deze krant te lezen op 23 februari) De hal van het gemeentehuis puilde maandagavond uit tijdens de nieuw jaarsreceptie van de gemeente. Foto: Aldo Allessie voorlichting zal geven. "Want iedereen heeft wel zijn rijbewijs, maar niemand kent natuurlijk alle verkeersregels nog." Meer geld Ook meldde De Widt dat er na jaren van bezuinigingen eindelijk meer geld beschikbaar is voor welzijn, zorg, volks gezondheid en onderwijs. "Landelijk is er grote aandacht voor het wegwerken van wachtlijsten op diverse terreinen. Lokaal ligt er een uitdaging om het on derwijs-, het jeugd- en het sociaal beleid plaatselijke kleuring mee te geven", zei Lees verder op pagina 3 e pagina - voor n zie adv. pag. 9 O 4 C on 5? OO i^r! \«/ii n Ho Zaterdag 8, 15, 22 29 januari presenteren wij u de warme winter buffetten met een keur aan typische Hollandse gerechten zoals heerlijke stamppotten met casselerrib, lamsbout met rozemarijn en diverse desserts. SOESTDUINEN ROYAL PARC Kom genieten voor slechts 49,50 per persoon bij inlevering van de knip uit korting. (normale prijs is 69,50 per persoon) Bel voor reserveringen en 'informatie Tel. 035 603 83 83 knip uit korting Kerkebuurt: 'Ouwe Reus bedankt.' Vijverhof heet voortaan Klarinet. Tienercentrum vanaf 10 januari open. Poëzieprijsvraag van SLAS. Houtworm knaagt aan H. Familiekerk. Kenianen heersen in Lange Duinen. In een café aan de Rademakerstraat in Soesterberg is zaterdagmorgen een inwoner van Zeist om het leven ge komen. Rond vier uur kwam een man de horecazaak binnen en loste een aantal schoten op het slachtoffer. De Zeister overleed ter plekke vrij wel meteen aan zijn verwondingen. Direct na het incident in nieuwjaars nacht nam de schutter de benen. An derhalf uur later gaf hij zichzelf aan bij de politie in Den Haag, waar hij woont. De 58-jarige man heeft in middels een bekentenis afgelegd en is gisteren voorgeleid aan de officier van justitie in Utrecht. De fatale schoten zijn volgens de po litie het gevolg van relatieproblemen tussen het slachtoffer en de dochter van de verdachte. De 42-jarige Zeis ter woonde samen met de dochter (35). De problemen tussen het twee tal leidden tot spanningen bij de fa milie van de verdachte. Ten gevolge daarvan kwam de Hagenaar tot zijn daad, meldt de politie in een persbe richt. Tijdens het schietincident bevonden zich ook andere gasten in het etablis sement aan de Rademakerstraat. Zij werden allen meegenomen naar het politiebureau voor verhoor. De Van der Huchtschool aan de Libel heeft een schadepost van 350 gulden, nadat vorige week de toegangsdeur werd vernield. Het was de tweede maal in korte tijd dat vandalen de basisschool uitkozen om hun vernielzucht te uiten. Maandag is bij de politie aangifte ge daan van vernieling in de Openbare Bi bliotheek in Soesterberg. De vernieling heeft plaatsgevonden tussen oudejaars dag en maandag. Aan de achterzijde van de brievenbus was een houten plankje geplaatst om te voorkomen dat er vuurwerk naar binnen zou komen. Waarschijnlijk is er toch op de een of andere manier vuurwerk in gegooid. Hierdoor is het plankje weggeslagen en door twee achterliggende ruiten geslin gerd. Ook is de toegangsdeur bescha digd. Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 14 Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Lederaccessoires, Schoenen ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 6024314 Katja Boom heet ze, de eerste mil lenniumbaby van Soest, althans zo ver bekend. Zij werd zaterdag 1 ja nuari om 5.28 uur in Medisch Cen trum Molendael geboren en is daar mee de eerste Soester inwoner die dit millennium in het Baarnse zie kenhuis ter wereld kwam. Ze is de dochter van Dorian Snijders en Nico Boom. De eerste bevalling in Molendael was om 2.43 uur, maar de betrokkenen wonen niet in Soest en gaven er de voorkeur aan buiten de publiciteit te blijven. automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 6012364 in Soest voor de Met ingang van 2000 Ook specialist in: MEUBELSTOFFERING Tel. 06-204 423 14 vers van 't mes 100 gram 2 zakken a 5 kilo diverse soorfen 1,5 kilo, 2 stuks 15.49 100 gram net 500 gram 99 ct De millenniumovergang verliep in Mo lendael rustig en probleemloos. Volgens een woordvoerster was de oudejaars nacht als alle jaren daarvoor met die uit zondering dat er een extra feestelijk tintje was. Medewerkers, patiënten en hun bezoekers konden zich te goed doen aan onder meer een warm en koud buffet en champagne. Toen middernacht naderde, steeg de spanning in het ziekenhuis, maar zoals overal deden zich geen problemen voor. "De intensieve voorbereidingen hadden hun effect gehad", aldus de woordvoer ster. Om twaalf uur lichtte in het restaurant het jaartal 2000 op en klonk er vuur- Katja Boom, de eerste milleniumbaby van Soest. Foto: Aldo Allessie werkgeluid. Er was elektra. Alle appa ratuur werkte goed en gas en water wer den geleverd, kortom alles functioneer de. De zorg aan de patiënten kon ge woon doorgaan en om half twee was alle essentiële apparatuur getest. De medewerkers die extra waren ingezet, konden daarna naar huis. Op de afdeling SpoedEisende Hulp bleef het rustig tijdens de nacht. In to taal meldden zich vijftien patiënten, onder wie zeven vuurwerkslachtoffers. Alsof de duvel ermee speelt. Een nieuwe procedurefout van de ge meente betekent opnieuw vertra ging voor de bouwvergunning voor perceel Vredehofstraat 7. Ditmaal heeft de gemeente de fout zelf ont dekt, zodat die kan worden rechtge zet, voordat de Raad van State de gemeente voor de tweede keer op haar vingers zou tikken. Dat gebeurde vorig jaar voor de eerste keer. Drie jaar nadat J. de Swaan het pand had gekocht om er een kantoor te vestigen en de gemeente de bestemming had gewijzigd en hem een bouwvergun ning had verleend, zette de Kroon een streep door alle plannen. Buurtbewoon ster Y. Gastelaars had al die tijd be zwaar gemaakt tegen de vergunning, ving bot bij gemeente, provincie en de rechter, maar kreeg op het laatste mo ment hulp van de Raad van State die een procedurefout constateerde en Gas telaars haar zin gaf. Vandaar dat de gemeente de procedu re eind vorig jaar voor de tweede maal startte. Wederom besloot het gemeente bestuur de bouwvergunning te verlenen en werden vorige maand de bezwaren hiertegen ongegrond verklaard. Voordat de indieners van de bezwaren hiervan op de hoogte werden gesteld, had de gemeente echter eerst een voor- bereidingsbesluit moeten publiceren, maar 'door omstandigheden' werd dat vergeten. Het gevolg hiervan zou zijn dat iedere rechter in Nederland de ver klaring zou vernietigen, maar de ge meente ontdekte de fout zelf. Daarom is het besluit van 7 december (om de bezwaren ongegrond te verklaren) inge trokken en wordt eerst het voorberei- dingsbesluit gepubliceerd. Daarna ver klaart de gemeente de bezwaren tegen de bouwvergunning (voor de derde keer) ongegrond. Ongetwijfeld schakélt Gastelaars opnieuw de rechter en, in dien nodig, de Raad van State in. Basishypotheek voor nieuw aangekochte eigen woningen in Soest of Baarn tot 100% executiewaarde, maandbetaling en alleen geldig op 8 januari 2000

Soester Courant | 2000 | | pagina 1