II 'mijn y. nurfit Woonpassage Soest START OPRUIMING Danscentrum Gerla Visser Nieuwjaarsreceptie gemeente Soest Kerkebuurt: 'Ouwe Reus bedankt' Zondag 9 januari Meubeldag van 11-17 uur SPOEDCURSUS Verjonging lukt nog niet bij VVD IPT 7 ACTUEEL r Uitreiking Gouden Oliebol OTAK Gemeente wijst verzoeken woningverplaatsing af Nog niet genoeg geld voor zwembad de Vrije Teugel YGINA 2 I t WOENSDAG 5 JANUARI 2000 SOESTER COURANT eatieve H iSTER/ STER PAGINA 3 (Voormalige) buurtbewoners laten geen traan om kappen linde I Tijdens nieuwjaarsreceptie GL/PS Middelman O' Vernieling van autoportieren Albert Cuyplaan 198b Soest Leer in 15 lessen nog voor de zomer dansen. Aanvang cursus; woensdag 19 januari. INFORMATIE-INSCHRIJVING Bert Krijger: 'Voorlichting en communicatie beter verzorgen' Achttien mille aan toezeggingen Pan op het vuur Gemeentehuis eerder dicht Vangnetregeling huursubsidie Ratjetoe 2000+ Nieuwjaar bij D66 Specialist. Voor service moet u bij ons zijn .00 UUR. g )5 h' met 5 2995,- et, de zit- 995,- e, tafel lOUW ledikant 1ST- 3995,- ilank eiken 1X200 Ie en spiegel 2645,- 2750,- epworld leurs lin- ïkast met uifdeuren, del: mance', jncl. lichting en sgeL3 195,- euken lusel, verlich- st rechts br. st 1.25x1.25) ©57-9750,- Tiooiste bloemen oezitvan diploma r het leerlingstel- 77 (vragen naar n kort briefje naar je een zelfstandige functie volop ruimte voor je kunt rekenen op uitste- e arbeidsvoorwaarden, en fitnessruimte. •uur dan je schriftelijke weken naar Smurfit t.a.v. de heer YV. Verharen, tbus 10, 3760 AA Soest, e contact opnemen met de :foon 035-60953 00. urius Golfkarton Vervolg van pagina 1 De Widt die ook wees op het Sportplan 2000+ dat volgende week voor het eerst openbaar in politiek verband wordt be sproken "De belangstelling voor teamsporten en verenigingssport kan zich in het gunstigste geval handhaven, zij het voor veel sporten op een lager niveau. Sport is steeds meer een bin dend element binnen het welzijnsveld, terwijl de relatie tussen sport en be drijfsleven aan betekenis wint. Ook hier is het toverwoord: integratie." Ook het inmiddels genoemde bedrijfs leven werd door de burgemeester be diend. Dit jaar wordt immers begonnen met de uitgifte van nieuw bedrijfsterrein op het huidige sportpark Koningsweg. Van de 44 gegadigde bedrijven zullen er dit jaar vijftien in de gelegenheid wor den gesteld grond te kopen. Vanaf 2001 worden jaarlijks vijfduizend vierkante meter uitgegeven, maar de gemeente wil uiteindelijk één hectare als 'ijzeren voor raad' achter de hand houden voor on voorziene bedrijfsverplaatsingen. In overleg met het Ministerie van De fensie en de provincie voert de gemeen te inmiddels overleg over de realisatie van het bedrijventerrein Richelleweg in Soesterberg. De Widt: "Ik weet, ik heb dat hier eerder gezegd. Ik word er ook een beetje moe van, maar heb er nu echt alle vertrouwen in dat het gaat gebeu ren." Met de federatie Midden- en Kleinbe drijf Soest en de Kamer van Koophan del zal de gemeente dit jaar gaan naden ken over een nieuw winkelbeleid, het gemeentelijk duurzaamheidsplan wordt uitgevoerd en het wijkbeheer verder ontwikkeld. Tot slot deelde De Widt het aantal in woners van de gemeente per 1 januari jl. mee. Dat zijn er 44.241, 108 meer dan de eerste dag van vorig jaar. Cabaret Honderden van hen waren 'maandag avond naar het gemeentehuis gekomen om elkaar het beste te wensen. Er de den zich taferelen voor, die in pretpar ken aan de orde van de dag zijn. Van de ingang tot de garderobe en vandaar tot de ingang van de grote hal, waar het College zich had opgesteld, vormde zich een lange rij mensen. Ook de doorgaans matig gevulde raad zaal puilde uit toen op cabareteske wij ze werd teruggeblikt op het afgelopen jaar. Nadat jarenlang Thomasvaer en Pieternel de voorgaande twaalf maan den de revue hadden laten passeren, kwamen de hangplekken, de naschool se opvang, de dorpslinde in de Kerke- buurt, kunst, het Zonnegloren-terrein en andere (actuele) zaken nog eens aan de orde in sketches, liedjes en inter views. Op teksten van Eit Algra, Ab Faas en Jan Visser werd op humoris tische - soms harde, maar realistische - wijze teruggeblikt. De bekeurende po litiesurveillanten kwamen er niet onge schonden vanaf, menig raadslid even min. Cabaret is net als sinterklaasge dichtjes, waarin je vrijwel alles kunt zeg gen wat je het hele jaar al had willen zeggen, maar toch steeds voor je hield. In ieder geval was het cabaret - met goed spel van onder anderen amateur toneelspelers en zang van Berna Kouse maker, het Soester Jongerenkoor (jam mer dat de muziekinstallatie niet opti maal was) en Rosamint Faas (heeft geen installatie nodig) - bijzonder onderhou dend en om die reden voor herhaling vatbaar. Warm aanbevolen ook. Met kerkebuurtjes, oliebollen en warme chocola haalden ze herinne ringen op. Hoe ze vroeger in de oudste wijk van Soest speelden of langs de kant van de Kerkstraat za ten als de bezoekers van de TT in Assen voorbijkwamen op weg naar huis. In de Torenstraat en de Kerk straat gold toen nog eenrichtings verkeer. Veertien uur voor het verstrijken van het millennium kwamen (voormalige) bewoners van de Kerkebuurt bij elkaar voor een spontane, officieuze reünie. Om vlak voor het einde van de eeuw te worden vereeuwigd bij de eeuwenoude linde die waarschijnlijk nog deze maand moet plaatsmaken voor een jonge Ko ningslinde. De oudere Soesters die in de Kerke buurt werden geboren en van wie som migen er nog steeds wonen, laten er geen traan om. "De algemene opinie is: het is goed zo en mooi geweest. Bij het begin van een nieuwe eeuw past het om er een nieuwe boom te plaatsen", aldus Gijs van Brummelen namens de mees te aanwezigen, onder wie Cees van der Flier en Van Brummelen zelf die vroe ger tot de vijf bakkers in de Kerkebuurt behoorden. Verder waren onder ande ren twee broers Pothoven, G.W. van de Grift, Schaap en de dames Dijkstra en Bakker aanwezig. De meesten kennen en zien elkaar nog steeds, sommigen zagen elkaar voor het eerst sinds lange tijd. "Ik herkende je eerst niet, man." In tegenstelling tot de oudere Soesters die in de Kerkebuurt zijn geboren, zijn het vooral enkele mensen van buiten Soest die protesteren tegen het plan om de linde te kappen. Volgens de gemeen te is de boom meer dood dan levend en heeft het geen zin hem langer te laten staan. Dat zou, aldus de gemeente, bo vendien gevaarlijk kunnen zijn als er in Soest een storm opsteekt of raast. Het risico bestaat dat de linde dan omvalt. Een aantal mensen, van wie er een aan tal buiten Soest woont, vindt dat onzin en stelt dat de linde kan worden opge knapt. Dat zou goedkoper zijn dan de vervanging door een Koningslinde. Op Nog één keer verzamelden oudere Soesters, die zijn geboren in de Kerke buurt, zich bij de linde die binnenkort moet plaatsmaken voor een jonge Ko ningslinde. 30 november besloot het College zich zelf echter een kapvergunning te verle nen. De termijn waarbinnen bezwaar kan worden gemaakt tegen deze vergun ning, verstrijkt volgende week. Het ligt voor de hand dat de gemeente de be zwaren ongegrond verklaart en de oude linde - die drie- tot zeshonderd jaar oud is - weghaalt. De meest gunstige perio de om een nieuwe boom te planten is januari. Daarom zal de gemeente na volgende week waarschijnlijk zo snel mogelijk tot actie over gaan. Pieter Wortel van de Soester Kring ontvangt vanavond de Gouden Oliebol. Het kleinood wordt ieder jaar toegekend aan een Soester man, vrouw of instelling die zich als vrijwilliger verdienstelijk heeft ge maakt voor de plaatselijke samenle ving. De overhandiging vindt plaats tijdens de nieuwjaarsreceptie van GroenLinks/ Progressief Soest (GL/PS) die om 20.00 uur begint in buurthuis de Schoof aan de Molenstraat. GL/PS nomineert elk jaar een aantal personen en/of in stellingen, waarna de bevolking haar stem kan uitbrengen. Wortel krijgt de Gouden Oliebol, omdat hij vrijwilliger en coördinator is van de Soester Kring die iedere eerste en derde woensdag van de maand bijeenkomsten houdt in de zaal van de NPB aan de Rembrandt- laan. Tijdens de receptie worden interviews gehouden met Wortel en andere geno mineerden. Fractievoorzitter Ans Mann reikt de Gouden Oliebol uit en de mu ziek wordt verzorgd door de Two men band 'du Bent' met Raymond ter Horst en Tom Fijnenberg. Dankbetuiging aan de linde. 7 000 m 2 COMPLEET WOONPLEZIER W O N E N U Birkstraat 99 te Soest. Telefoon035 - 601 10 04. Vrijdag koopavond. MEENEEMMEU8ELEN Birkstraat 101 te Soest Telefoon035 - 601 34 03. Vrijdag koopavond, AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefóon 035 -60136 82 Maandag is bij de politie aangifte ge daan van drie diefstallen uit auto's. Een 22-jarige man uit Amsterdam had zijn auto geparkeerd bij het bedrijventerrein aan de Koningsweg. Rond 21.00 uur ontdekte hij dat het linker portierraam ingeslagen was. Uit de auto is een cas settebandje met daarop muziek wegge nomen. Aan de Nieuweweg is maandag tussen 17.30 en 19.30 uur een mobiele telefoon uit een auto weggenomen. De 49-jari- ge eigenaar van de auto vond de stoep tegel waarmee de ruit van de auto is in gegooid op de bestuurdersstoel. Aan de Johannes Poststraat is tussen 17.00 en 19.30 uur eveneens het linker portier van een auto ingeslagen. Van de 23-jarige Soester eigenaar is niets ont vreemd. De gemeente heeft twee aanvragen voor het verplaatsen van een wo ning in Soest afgewezen. Eén van de woningen zou komen nabij de Wieksloterweg W.Z. en de andere aan het Eerste Heezerlaantje. De bewoner van d? woning bij de Wiek sloterweg W.Z. vroeg de gemeente om na de sloop van de bestaande woning een nieuwe woning te mogen bouwen op een plaats dichter bij de rijbaan. Dit plan komt echter niet overeen met het bestemmingsplan. De gemeente vindt bovendien dat de woningen niet allemaal op een lijn mogen staan. Dan zou het 'huidige karakter van het ge bied' worden aangetast, aldus de ge meente. Het huis aan het Eerste Heezerlaantje ligt in het bestemmingsplan Hees. De woning zelf mag daar staan maar de rest van de grond heeft de bestemming 'Wei land met landschappelijke waarde'. Dit houdt in dat er niet op gewoond mag worden. Omdat het huis er al zo lang stond en al die tijd bewoond is geweest, wordt het nu gedoogd en is het opgenomen in het later vastgestelde bestemmingsplan. De gemeente wil echter niet afwijken van haar standpunt dat er verder niet gebouwd mag worden. dagelijks (behalve op zondag). Tel. 035 - 602 28 11 602 03 04 In de nieuwe eeuw wil de WD in Soest proberen verjonging in de fractie en achterban te realiseren. Aandacht hiervoor is er ^1 langer, maar tot dusver is het de liberalen niet gelukt jong bloed aan te boren. Dat stelde Bert Krijger zondag tij dens de nieuwjaarsreceptie van de partij. Langer studeren en intensiever bezig zijn met de maatschappelijke carrière zijn volgens Krijger de voornaamste re denen dat jongeren niet zo snel de po litiek instappen. "Van dichtbij bekeken, mijn dochters hebben geen enkele be langstelling voor politiek. Zij geloven mij niet als ik zeg dat de tijd voor poli tiek wel meevalt. Dus als wij willen ver jongen, hebben wij daar anderen voor nodig." "Men doet het soms voorkomen alsof de politiek, van met name de college partijen, zo grijs is. Alsof er geen ver schillen zijn. Dat wordt mede gevoed door de rol van de 'oppositie' die het liefst CDA, PvdA en VVD op een hoop gooit. Dat dwingt ons, en ook de andere partijen, ertoe de voorlichting en com municatie beter te verzorgen. Je kunt eenmaal niet op een krant vertrouwen. Hoe goed zij vaak ook zijn, de krant is een meneer. Met eigen meningen, eigen voorkeuren en eigen interpretaties. Het overkomt mij vaak, dat mensen die bij een raads- of commissievergadering zijn geweest, mij vertellen dat de gang van zaken niet herkennen in de krant. Wij moeten dus meer zelf doen. Dat is geen rol voor een enkele partij, maar een ge zamenlijke democratische verplichting. Daar willen wij aan bijdragen. Dat kan ook, want het gebruik van internet neemt dusdanig toe, dat het bijna vak werk wordt om bij te blijven. De poli tiek moet volgen, dat geeft ook bijzon dere mogelijkheden om iedereen bij de samenleving betrokken te houden." De WD wil het komende jaar, aldus Krijger, overleggen met alle partijen met een goed ontwikkeld democratisch ge voel. Om de openheid, waarbij contro leerbaar juiste gegevens worden gehan teerd, te benadrukken. De fractievoor zitter: "Wij mogen het best oneens zijn over de te kiezen oplossingen, de feiten waarover je beschikt, zijn voor iedereen toegankelijk." Krijger keek zondag ook nog even terug in het afgelopen jaar en stelde vast dat de politieke verhoudingen in de ge meenteraad onder druk stonden. Dat kwam in zijn ogen vooral door de aan val die Gemeentebelangen Groen Soest (GGS) inzette op de fractievoorzitters Teun Middelkoop (CDA) en Kees Boerkoel (PvdA). Zij ontkwamen vol gens GGS niet aan de 'schijn van belan genverstrengeling' omtrent het omstre den nieuwbouwplan van de Rabobank op het Kerkplein. Krijger: "Door een weinig ontwikkeld gevoel voor de democratische spelregels menen sommige raadsleden meer op de man te mogen spelen dan op de bood schap. Dat is onvolwassen. Dat is iets uit de beginjaren van onze jaartelling, waar men de brenger van een slechte tijding stenigde. De meeste mensen hebben de laatste eeuwen meer beschaving opge daan." Vanwege de aanhoudende publiciteit over de kwestie stelde Middelkoop vo rig vooijaar zijn raadszetel beschikbaar. Vorige maand zette Boerkoel, om ge zondheidsredenen, een punt achter zijn politieke loopbaan. Dat laatste betreur- Bert Krijger (VVD). de Krijger. "Jammer, want hoewel hij zich wel eens als straatvechter manifes teerde, komt een straatvechter van vo ren en niet stiekem achterom." In de WD-fractie deed zich in 1999 ook een wijziging voor. Bartho Ander- son verdween van het lokale, politieke toneel in verband met zijn verhuizing naar Limburg. Hij werd opgevolgd door Peter van der Torre die voor een rela tieve verjonging in de fractie zorgde. Hij is 'pas' 42 jaar en daarmee de jongste WD'er in de gemeenteraad. BUREAU VOOR ONDERZOEK STATISTIEK VERHOEVEN is op zoek naar (echt)paren die mee willen werken aan een onderzoek in opdracht van de Nederlandse Gezinsraad (NGR), een adviesorgaan van de regering. Denkt u zélf, of uw partner, wel eens na over de keuze voor (nog) een kind? Een enkele keer of nogal vaak? Welke aspecten spelen voor u en uw partner een belangrijke rol bij deze keuze: geld, taken thuis, werk, of wat anders? Waarover bent u het beiden eens, waarover niet en' hoe komt u er samen uit? Daarover praat ik graag met u en uw partner in een VERTROUWELIJK (EN ANONIEM) INTERVIEW bij u thuis. Met de resultaten van deze interviews zal een advies aan de Nederlandse Gezinsraad - en daarmee aan de regering - worden uitgebracht. Hebt u belangstelling, bel dan drs. Nel Verhoeven: 035 - 6090247. U krijgt een kleine attentie en een boeiend gesprek van ongeveer één uur, over wat voor u en uw partner belangrijk is bij keuzes rondom kinderen krijgen! Kinderparadijs De Vrije Teugel is druk bezig met het inzamelen van geld voor het buitenbad. "Het gaat lekker. We hebben op dit moment ongeveer 18.000 gulden, maar dit bestaat bijna allemaal uit toezeggin gen van particulieren. Het zijn wel veel schenkingen, maar de bedra gen variëren van 25 tot 100 gulden, dus we zijn er nog niet," legt Leo van den Berg, directeur van De Vrije Teugel, uit. Met de bouw van het zwembad is een bedrag van 140.000 gulden gemoeid. Om dit geld bij elkaar te krijgen pro beert De Vrije Teugel bij bedrijven en particulieren donaties te werven. Onge veer een derde van Soest heeft een per soonlijk briefje van het Kinderparadijs gekregen waarin gevraagd wordt om een donatie. De andere huishoudens krijgen dit nog. "Binnenkort gaan we langs de bedrij ven. Daar zullen we het van moeten hebben", aldus Van den Berg. Eind februari, begin maart is duidelijk of het plan kans van slagen heeft. "Ik twijfel niet aan het plan, dat is goed, maar feit is dat we veel geld nodig heb ben." Om zoveel mogelijk geld in te zamelen, ten einde het plan te kunnen realiseren, wordt er begin maart een collecte gehouden. Van de gemeente verwacht Van den Berg voorlopig niets. De meeste politici vinden dat een zwembad niet echt bij De Vrije Teugel hoort. Ook zijn er in het verleden klach ten van de buurt over geluidsoverlast geweest. Van den Berg: "Waar kinderen spelen is nu eenmaal herrie, maar dat is ook juist leuk." Vorig jaar werden de plannen bekend gemaakt om een eenvoudig, maar gezel lig buitenbad te realiseren op het terrein van het Kinderparadijs. Het zwembad moet zo'n jkegen bij vijf meter worden en is speciaal bedoeld voor kinderen tot en met acht jaar. Als het bad er komt, mogen zij er gratis gebruik van maken. v k In de nacht van maandag op dinsdag om 1.40 uur is de brandweer uitgerukt naar het Saenredamplantsoen. Bewo ners van een daar gelegen galerij roken bij het passeren van een woning een brandlucht. Daarop hebben zij bij de woning aangebeld en zo de 28-jarige bewoner gewekt. Ook hebben zij de politie ingelicht. Die was snel ter plaat se. In de keuken bleek nog een panne tje op het vuur te staan dat inmiddels uitgedroogd was. Door de deksel op de pan te doen kon het vuur snel gedoofd worden. De brandweer, die inmiddels onderweg was, is door de politie terug geroepen. In verband met het afscheid van burge meester J. de Widt is de afdeling Pu- bliekszaken op woensdag 26 januari 2000 vanaf 14.00 uur gesloten. Het ge meentehuis is om dezelfde reden op donderdag 27 januari 2000 vanaf 12.00 uur gesloten. Of u reguliere huursubsidie krijgt, is af hankelijk van uw inkomen. Om de hoogte van de reguliere huursubsidie te bepalen, kijkt men naar uw belastbare inkomen van vorig jaar. Op basis van dat inkomen bepaalt men of u regulie re huursubsidie krijgt en zo ja, hoeveel. Het kan echter zijn dat uw huidige in komen ineens aanzienlijk lager is (bij voorbeeld door werkloosheid). Vanwe ge uw inkomen van dat vorig jaar heeft u op dit moment geen of minder regu liere huursubsidie. In zo'n geval kunt u een beroep doen op de vangnetregeling huursubsidie. U komt hiervoor in aanmerking als uw huidig belastbaar inkomen minstens 20% lager is dan uw belastbare inko men over 1998 en u voldoet aan de voorwaarden die gelden voor reguliere huursubsidie. Zo zijn er bijvoorbeeld grenzen aan de hoogte van de huur, uw inkomen en uw vermogen. Wilt u meer weten over de vangnetre geling huursubsidie? Op maandag, dins dag en woensdag kunt u tijdens het open spreekuur van 8.30 en 10.00 uur bij de heer J. Halling van de afdeling Sociale dienstverlening terecht. U kunt hem natuurlijk ook telefonisch (tussen 11.00 en 12.00 uur) om nadere informa tie vragen. Gemeente Soest, afdeling Sociale dienstverlening, telefoon 6093574. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 internet: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Hij is een jonge, ambitieuze sportman in Soest en hij wil scoren, smashen, blin ken, aantikken, zijn grenzen verleggen, sprinten, presteren, winnen, zweten, stunten, pieken en kampioen worden. Dan krijgt hij in de kleedkamer een persbericht (nr. 99-168) onder ogen van de wethouder van sportzaken, die lijdt aan een tennisarm, een voetbalknietje en een regelmatige coup de fouet. In het persbericht struikelt onze jonge sportman over termen als "sociaal ver band", "maatschappelijke waarde", "in tegratie", "leefbaarheid", "versterking van woon- en leefklimaat", "oplossing van maatschappelijke knelpunten" en "herbezinning". Zijn kleedkamer verandert in een be handelkamer voor lichtgewonden. On der de douche probeert hij nog alle wre vel ("Ben ik mijn broeders hoeder?") weg te spoelen, maar het kwaad is ge schied. Aan het persbericht zit een kadernota vast met de titel "Sportplan 2000 Sport in samenhang". In vijftig pagina's vage teksten worden zijn sportieve ide alen de grond ingeboord. En als hij er achter komt dat hem volgend jaar ook nog vijf deelnotities te wachten staan, hangt hij moedeloos zijn sporttenue aan de wilgen. In een ongeïnspireerd voorwoord van de sportnota laat de portefeuillehouder sport, welzijn (budgettair neutraal) en onderwijs (er is nog steeds geen bestuur voor de openbare scholen) weten dat de sport voortaan moet samenwerken met onderwijs en welzijn. Wil onze jonge, ambitieuze sportman in Soest blijven sporten, dan moet hij zijn schaarse vrije tijd de straatjeugd in de buurt trainen, met kindertjes spelen op de Eng, ouden-van-dagen oppeppen en achterstandsgroepen stimuleren. Lettterlijk laat wethouder J.O.P. ten Hove in de Amersfoortse Courant van 21 december optekenen dat "de vereni gingen in de toekomst hun sportactivi teiten moeten koppelen aan bijvoor beeld naschoolse opvang of aan school lessen." De krant vervolgt: "Alhoewel het vol gens Ten Hove niet de bedoeling is dat verenigingen failliet gaan, sluit hij niet uit dat sommige verenigingen geen sub sidie meer zullen krijgen." Met andere woorden: hij bepaalt van achter zijn bureau het beleid, stuurt de Sportraad naar huis, laat een dure start notitie en discussienota schrijven, orga niseert kostbare werkconferenties en drukt het concept "Sportnota 2000+" op 12 januari wel even door de raads commissie SOWM. Dan pas volgt de in spraak. In het schotschrift kondigt de Soester Rick van der Ploeg de volgende PvdA- misser aan: de Sportraad wordt opge volgd door een Sportplatform waarin vertegenwoordigers zitten van sportver enigingen, het onderwijs, de stichting Balans (jeugdwerk) en de SWOS (oude renzorg). We hebben in Soest al eens eerder zo'n ratjetoe-commissie gekend, die zich be zig moest houden met minderheden. In dat "platjorum" zaten Turken, Marok kanen, Surinamers, Vrouwen-voor vrouwen, de scholen, Trema'87, de werkgroep Christendom-Isiam, etc. Ja renlang heeft Frans Kingma en later Dick Stroband (ik krijg nog steeds een fles whiskey van hem) geprobeerd er chocola van te maken. Tevergeefs. De Commissie Minderheden spatte als een zeepbel uit elkaar en je hoort er nie mand meer over. Het gerucht gaat dat de afdeling VWS nu een Cultuurnota 2000+ "Cultuur in samenhang" aan het voorbereiden is. Daarin wordt o.a. Berna Kousemaker verplicht in haar schaarse vrije tijd zanglessen te geven aan de "Duinkik kers" en een cursus kostuumontwerpen aan de "Knickerbockers". Zo niet, dan wordt ze gekort op haar verborgen sub sidiëring voor het Openluchttheater Cabrio. We gaan in het nieuwe jaar zware tijden tegemoet. De afdeling Soest van D66 houdt haar nieuwjaarsbijeenkomst op woensdag 12 januari in Artishock, Steenhoffstraat. Aanvang 20.00 uur. Leden en belang stellenden zijn hartelijk welkom. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2000 | | pagina 3