UITVERKOOP 40-60% KORTING D 1KB Monturen Sale! War//fet Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan WINTERCOLLECTIE Ladif Sprmgfield SLAS organiseert poëzieprijsvraag 'Van wie is dit gedicht?' Tienercentrcim vanaf 10 januari open Wie volgt Marijke op? Nieuwe eeuw start met nieuwe naam TE HUUR voor voordeel GEHELE 7 ACTUEEL I Avaoava Aiiaa 'Wat vindt u het mooiste gedicht van de 20e eeuw?' Fusie Achtgoed ondertekend Van Breukelen goed Assurantiën Thema-avond vrijwilligerswerk GEVELD voor verkoopinformatie: PAGINA 4 WOENSDAG 5 JANUARI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 5 GISPA JEAN PAUL MEXX llHdSB SLAS vraagt Soester burgers: Fietsdieven in kraag gegrepen Service bij Schoemaker ichter gmiddag Dertig gedichten op etalageruiten Soest Nieuwe corporatie met 31.000 woningen Bekeuringen Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers Olie op het vuur, telefoon gaat, vlam in de pan X-Change: buitenschoolse opvang voor 12- tot 15-jarigen Vluchtelingenwerk zoekt vrijwilligers (slot) Dienstencentrum Vijverhof wordt Ontmoetingscentrum De Klarinet V. Weedestraat 4-8 - Soest DTEND ELDINGEN De SLAS organiseert op de Nationa le Gedichtendag - donderdag 27 ja nuari - een feestelijke literaire avond in C-drie en is daarvoor op zoek naar Soester burgers die hun favoriete ge dicht uit de 20e eeuw onder het mot to "Vers in het geheugen" willen ko men voorlezen. Deelnemers kunnen zich (uiterlijk donderdag 20 januari) schriftelijk aanmelden bij het secretariaat van de SLAS: Speenkruidstraat 5, 3765 AA Soest, met bijvoeging van de tekst van het gekozen gedicht, de naam van de auteur plus eventueel een kor te motivatie van de keuze. Afhanke lijk van het aantal inzendingen maakt de SLAS een selectie. Nadere inlich tingen: tel. 6014283. nadruk leggen op de mogelijkheden van ontmoeting en sociaal contact, zodat ouderen in staat zijn hun sociale net werk in stand te houden of uit te brei den." De drie dienstencentra in Soest zijn een onderdeel van SWOS. Naar aanleiding van een SWOS-rapport is besloten tot vernieuwing. "Eén van de conclusies uit het onderzoek is dat met name in Soest ouderen in de wijk weinig op de hoog te waren van de activiteiten in de dien stencentra. Bovendien bleken veel men sen nog steeds van mening te zijn dat het dienstencentrum alleen voor de be woners van het naastgelegen wooncen- trum bedoeld is." De nieuwe naam van het ontmoetings- d meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook V op zaterdag! Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect? wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 zondag van de maand itsbosbeheer in samen- iel Groeneveld het suc- ma "Koffiedrinken met Ook in het jaar 2000 eneveld daarmee door. angstijd van het pro- uift naar de middag, begint het programma 0 krijgen ook bezoekers wonen de gelegenheid bij te wonen. Daarom nma vanaf nu "de Bos- iagmiddag". het enige wat écht ver- rtrouwd blijft de aanwe- ;wachter Huub Berger, ook de opzet: namelijk iderwerpen in samen- publiek zullen worden nog steeds kan men e koffie of thee drinken. :1 van 9 januari is de emo- van de natuur en kijken leze drukke en hectische techniek en versnelling 1 recht steeds meer men ie eenvoud van de natuur it een romantische vlucht ïlijkheid? Of is het een :oeken naar evenwicht? )unt geldt ook voor veel esprek met boswachter >ver natuurbeleving. 10 uur; koffie klaar om isten f 5,- p.p., inclusief trale Voorlichting Soest an de ng 21-12-99 nstal 22-12-99 iten len 20-12-99 iel 20-12-99 pel op 22-12-99 van een 22-12-99 jzijnen 23-12-99 azijnen 23-12-99 uzijnen 23-12-99 ng 24-12-99 gen d.m.v. rijde 24-12-99 :g met bijgebouw 21-12-99 van de keuken 20-12-99 2 en een carport 21-12-99 eerdek i pallisade 23-12-99 anhuis en het ging 20-12-99 nhuizen 23-12-99 igen in 24-12-99 in 1, afdeling planologie en i uur. 20-12-99 >onhuis capel op het 20-12-99 huisje 20-12-99 iren met 20-12-99 benden een gemotiveerd be- ïrift worden gericht aan Bur- >est. Het bezwaarschrift moet jnd. Afdeling Planologie en Bou- Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst, afgelopen maandag in de Vijverhof, is de nieuwe naam van het diensten centrum bekend gemaakt. Voor taan heet het Ontmoetingscentrum De Klarinet. Onder het genot van een kop koffie of thee wensten de bezoekers elkaar alle gelukwensen. De bijeenkomst werd ge opend door de Eemlander Blaaskapel, een negen man sterk muziekkorps. Waarnemend voorzitter E. van Dorres- teijn begon vervolgens de toespraak met een woord van welkom. Ook sprak hij de hoop uit, in het nieuwe jaar 'veel daden en weinig woorden' te mogen stellen. Als tweede en laatste spreker kwam beleidsadviseur M. van Weelden aan het woord: "Met het wisselen van de jaar kalender zal in dit centrum een nieuwe weg worden ingeslagen om een bijdra ge te leveren aan het welzijn van onze oudere Soester medeburgers." Om de oudere Soester burger beter te kunnen dienen, draagt het dienstencen trum vanaf maandag een nieuwe naam: "Ontmoetingscentrum De Klarinet". "Anno 2000 wil de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) veel meer de Foto: Aldo Allessie centrum is niet langer gekoppeld aan het wooncomplex voor ouderen. Zo doende heeft het gevoelsmatig de deu ren meer open voor alle ouderen in Soest. Het bord, dat binnenkort aan de gevel komt te hangen, werd onthuld door Ina van der Meer en Tiny van der Net. Zij zijn van begin af aan betrokken geweest bij het dienstencentrum en te vens vaste bezoekers van de stamtafel. Tot slot sprak Van Weelden nog de vol gende wens uit: "Wij hopen dat dit cen trum zich verder zal ontwikkelen tot een bruisende en gastvrije huiskamer voor die ouderen in Soest die behoefte heb ben aan contact met hun medemens." Vanaf deze week organiseert de Stichting Literaire Activiteiten Soest (SLAS) een bijzondere prijs vraag, waarbij het Soester publiek van een 30-tal gedichten de maker moet zien te raden. De SLAS haakt daarmee in op de eerste Nationale Gedichtendag, die op 27 januari 2000 wordt gehouden. De Nationale Gedichtendag is o.a. be dacht door Poetry International en zal landelijk de aandacht trekken van de media. Er wordt op talrijke plaatsen ook iets "omheen" georganiseerd en de SLAS heeft daarvoor in Soest in het ini tiatief genomen. Onder het motto "Van wie is dit gedicht?" worden in totaal j dertig gedichten (of gedeelten daarvan) op etalageruiten in de winkelcentra op- gehangen, voorzien van een nummer. I De bedoeling is dat het publiek bij elk I gedicht de naam van de dichter raadt en die invult op een wedstrijdformulier, dat I bij de deelnemende winkeliers verkrijg- j baar is. I Op het formulier worden overigens ook I de namen van de dertig dichters ver- li meld, dus al te moeilijk is de prijsvraag l niet. Wie de gedichten niet meteen kan I "thuisbrengen" kan daarvoor ook te rade gaan bij dé plaatselijke boekhan dels en de openbare bibliotheek. De gedichten zijn uit een beperkt aantal verzamelbundels gekozen en zijn in het algemeen redelijk bekend. De ingevulde wedstrijdformulieren moeten uiterlijk op vrijdag 21 januari worden ingeleverd bij het kantoor van de Soester Courant, Van Weedestraat 227, 3761 CD. Uit de goede inzendin gen worden drie winnaars geselecteerd, die beloond worden met een van de drie mooie dichtbundels. Die worden be schikbaar gesteld door boekhandel Van de Ven (Zuidpromenade), boekhandel Jongerius (Van Weedestraat) en de SLAS. De prijsuitreiking vindt plaats op de avond van de Nationale Gedichtendag, donderdag 27 januari, tijdens de Soes ter "poëziemanifestatie" in C-drie, on der het motto "Vers in het geheugen". Daar zal de bekende dierendichteres Patty Scholten optreden en worden di verse bekende en onbekende Soesters uitgenodigd om hun persoonlijke lieve lingsgedicht te komen voorlezen (zie het kader). Vrijdag heeft mevrouw M.P. Duijn- ker als algemeen directeur haar handtekening gezet onder de fusie akte tussen woningcorporatie Acht goed Wonen en Bouwen, Amnis Huisvesting Rijn- en Vechtstreek en Woningstichting Juliana. Samen vormen deze corporaties de Ge- nuagroep. Voormalig staatssecretaris Tommei is president-commissaris van de Stichting Genuagroep. In de werkge bieden Eemland en Utrecht blijven de merknamen Achtgoed en Amnis be staan. Het centrale kantoor van de Ge nuagroep wordt gevestigd in Baarn. Uit de Raden van Commissarissen van de drie fusiepartners wordt een nieuwe Raad van Commissarissen gekozen. Op dit moment zijn de voorzitter en vice- voorzitter bekend. Dr. D.K.J. Tommei hanteert de voorzittershamer en J. Wie- gers RA is vice-voorzitter. De nieuwe Raad van Commissarissen bestaat uit maximaal zeven leden. Namens de ge zamenlijke bewonersorganisatie van de drie fusiepartners wordt er een binden de voordracht gedaan voor een commis saris. Schaalgrootte De fusie tussen Achtgoed en Amnis en Juliana uit Utrecht leidt tot een samen gevoegd bezit van ruim 31.000 woninr gen. Deze schaalgrootte maakt de Ge nuagroep tot een serieuze gesprekspart ner voor gemeenten, ministeries, bou wers en ontwikkelaars. Verder biedt zij ruimte voor verbreding van deskundig heid binnen de eigen organisatie. Zo kan er worden gewerkt aan kwaliteits verbetering en innovatie, de kernbegrip pen voor de toekomst. De Genuagroep wil een actieve rol spelen in de discus sie hoe corporaties hun maatschappelij ke doelstelling als huisvester kunnen continueren. Ver bekeuringen zijn vorige week dins dag uitgeschreven op de A.P. Hilhorst- weg. Ze werden uitgedeeld aan automo bilisten die de geslotenverklaring aan hun laars hadden gelapt. In een woning aan de Nassaulaan heeft vrijdag een brandje gewoed. Een be woonster had daar net olie op het vuur gezet, toen de telefoon ging. De vrouw verliet de keuken, nam de telefoon op en vergat dat ze olie had opstaan. Na enige tijd sloeg de vlam in de pan. Door een deksel op de pan te leggen, doofde de vrouw het vuur. Ze kon niet meer verhinderen dat de afzuigkap en enke le omliggende'spullen beschadigd raak ten. De brandweer kwam nog wel even langs en medewerkers van de Stichting Salvage zorgden ervoor dat de bewoners 's avonds toch nog oudejaarsavond kon den vieren. Tienercentrum X-Change opent maandag 10 januari voor het eerst zijn deuren. Belangstellenden kun nen dan van 14.00 tot 17.30 uur rondneuzen. De buitenschoolse op vang voor 12- tot 15-jarigen is ge vestigd in buurthuis de Schoof aan de Molenstraat. X-Change is 48 weken per jaar op door deweekse middagen geopend. Ouders van kinderen in deze leeftijdsgroep kun nen een plaats kopen bij X-Change voor één of meerdere middagen per week. Een volledige plaats (vijf middagen per week) kost 1750 gulden per jaar. Om gerekend.is dat is minder dan 2,50 gul den per uur. Het is ook mogelijk gedu rende iedere gewenste periode één, twee, drie of vier middagen af te nemen. De tieners worden opgevangen door professionele begeleiders en krijgen de beschikking over vier ruimten, waarin ze kunnen televisie kijken, met computers werken of spelen, biljarten, koken, spel letjes doen en nog veel meer. Op deze manier wil X-Change een alternatief bieden voor ouders die niet in de gele genheid zijn zelf hun kind 's middags op te vangen. Activiteiten Naast de dagelijkse opvang gaat X- Change vanaf februari 2000 diverse ac tiviteiten organiseren voor de jeugd van 10 tot en met 15 jaar. Op het program ma staan al een disco, een soort zes kamp en een dropping. In de schoolva kanties worden grotere activiteiten ge houden, zoals lasergames en culturele uitstapjes. De medewerkers van X- Change hopen verder dat de doelgroep ook zelf met ideeën voor activiteiten op de proppen komt. Om hieraan deel te nemen, moeten de tieners een (gratis) lidmaatschap aan gaan. Daarna kunnen ze voor 50 gulden een strippenkaart kopen. Iedere activi teit kost één of twee strippen. Wie 10 januari niet in de gelegenheid is het tienercentrum te bezoeken, kan voor meer informatie terecht bij Monica Sne- ijders of Marea de Bruijn, tel. 6017615. Via dit telefoonnummer kan ook een inschrijfformulier worden aangevraagd bij Herma Kamphorst. Een formulier kan ook bij haar in de Schoof worden afgehaald. Gevraagde koopsom 229.000,- kosten koper Van Goyenlaan SOEST Goed onderhouden 2 kmr-hoekap- partement (v.h. 3 kmr-appartment) op de 1e verdieping met berging op de begane grond. Ind.: hal, toil., m.k., woonk. met parket vloer, mod. keuken, bijkeuken, douchecel en een zeer ruime sl.kam. Algemeen: dit apparte ment verkeert in uitstekende staat van onderhoud en recente lijk *ijh r-curven en badkam. gemoderniseerd. Service kosten f 275,- p.m. (incl. voorschot c.v.) Jan Thyssenhof SOEST Aan woonerf gelegen hoekwo ning met ruime berging en schuur op ca. 230 m2 eigen grond. Inde ling: woonkm. met openh., hal, toilet, m.k., keuken, leverdie ping: 3 ruime sl.km., overloop en badkm. met 2e toilet. Zolder met vaste trap en ruime 4e sl.km. Al gemeen: deze woning verkeert in redelijke staat van onderhoud. Gevraagde koopsom ƒ410.000,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ895.000,- kosten koper Sterrenbergweg SOESTERBERG-NOORD Vrij gelegen, op ca. 900 m2' grond, een geheel gemoderniseerd en uitgebouwd vrijstaand woonhuis met grote garage, paardenstal en schitterend aangelegde vrije tuin. Ind.: hal, toilet, m.k., ruime L-vor- mige woonk. met parketvloer en schouw, mod. hoekkeuken met inb.app. (o.a. vaatwasmach., koelk., oven, gask.pl.) en bijkeu ken. Verd.: overloop, luxe badkam. met ligb. en apar te douche, apart 2e toilet, 4 sl.km. (2 met balkon), zolder met vaste trap en ruime 5e sl.km. Alg.: deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is o.a. voorzien van extra isolatieglas, nieuwe gara ge, paardenstal (3m x 4m), aangelegde tuin met o.a. vijverpartij, bloemenkas, volière en meerdere terras sen. Burg. Grothestraat SOEST In centrum Soest gelegen opslag ruimte bestaande uit: 1.) Overdekte opslagruimte van ca. 550 m2 met verdieping van ca. 100 m2. 2.) Hal van ca. 72 m2 met een ver dieping van ca, 72 m2. Gevraagde huurprijs ƒ3.500,- per maand Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl om wijziging/intrekking van tvangen van: het intrekken van 1 geluids stukken liggen ter inzage van '.30 uur openingsuren ïLIJKE BEDENKINGEN te- ;bestuur (Postbus 2000, 3760 zijn persoonlijke gegevens niet e bedenkingen bij het gemeen- BEDENKINGEN inbrengen i gedachtewisseling, waarbij de vrager en de adviseurs, slechts nkingen heeft ingebracht, tenzij [tijdig) bedenkingen in te bren- j-6093643. Smitsweg 30 Tel. 035 o n t a c t I 3765 CT Soest 601 86 26 Maandag 24 januari Op maandag 24 januari 2000 orga niseert het college van burgemees ter en wethouders een thema-avond over vrijwilligerswerk in de raadzaal van het gemeentehuis. Daarvoor zijn zowel vrijwilligers als de vrijwil ligersorganisaties uitgenodigd. Naast deze publicatie zal ook een groot aantal instellingen per brief worden uitgenodigd. Het initiatief komt voort uit de opdracht die besloten ligt in het collegeprogram ma waarin staat opgenomen dat het col lege een notitie over vrijwilligersbeleid aan de raad zal voorleggen. Een eerste concept kreeg geen steun van de raads commissie. Het college wil nu "gevoed" worden door de ervaringen van vrijwilligers en instellingen, om zo een beter inzicht te krijgen in de volgende vragen: wat is de omvang van het vrijwilligers werk; wat zijn de knelpunten binnen het vrijwilligerswerk; en welke ondersteuning kan de gemeente bieden bij het wegnemen van die knel punten. Op en met deze avond wil het gemeen tebestuur (nog eens) onderstrepen dat vrijwilligerswerk binnen de Soester sa menleving zeer waardevol is en ook als zodanig wordt gewaardeerd. Drie fietsdieven zijn zondag in de kraag gegrepen. Ze bekenden een tweewieler te hebben gestolen, die op de Eikenlaan stond gestald en verklaarden dat ze ook een andere fiets hadden willen meene men. Een getuige zag het drietal bezig en waarschuwde de politie. Die ontdekte de verdachten op de Koningsweg, maar toen zij de politie ontwaarden, namen ze de benen. Op de Den Blieklaan werden ze aangehouden. De drie jongens, allen elf jaar, krijgen waarschijnlijk een alter natieve straf via het project Halt. Marijke v.d. Berg werkt sinds twee jaar met veel plezier bij Vluchtelingenwerk. Ze begeleidt verschillende gezinnen en kinderen en draait iedere vrijdagmiddag het vrijdagspreekuur. Daarnaast werkt ze ook nog als vrijwilligster bij het Rode Kruis. Omdat zij ex-verpleegkundige is, zet zij zich in voor de begeleiding van vakanties met ernstig zieke patiënten. Helaas kan zij het werk voor Vluchte lingenwerk niet langer combineren met het Rode Kruis-werk. Daarom gaat zij het werk voor de vluchtelingen per 1 april verlaten. Nu al zoekt Vluchtelin genwerk iemand die haar zou willen Marijke aan het werk tijdens het vrij dagspreekuur (iedere vrijdag van 13.00 tot 15.00 uur. vervangen, zodat hij of zij goed inge werkt kan worden. Heeft u minimaal 8 uur per week be schikbaar, spreekt u Engels en heeft u belangstelling voor de problematiek van vluchtelingen en asielzoekers, meldt u dan aan bij Elly of Ammy (tel 6026053). U zult er vast geen spijt van krijgen, want Vluchtelingenwerk is mensenwerk. Interne scholing en bege leiding wordt geboden, evenals een ge zellig en collegiaal team. KASTEEL LM BAARN

Soester Courant | 2000 | | pagina 5