J liomasVaer en Pieternel groot succes ,essen in 'tuin' van paddenstoel vITEN- 'RGERS BEZORGERS/-STERS aruohocK t roken GROENEyELD Drukbezochte nieuwjaarsreceptie in dienstencentrum De Drie Eiken Countrydansen van start in Dorpshuis Burgstede Tweede zege voor Badso pagina V DIENEN?] allers. ilternatieve nieuwjaarsreceptie in Soesterberg luders verfraaien kleuterlokaal van Wethouder de Haanschool im in senkneuzing il van ladder erzekerd rijden iubbele inbraak: :even computers weg gen geeft e naam op efoon gerold 'Door de bomen' in Groeneveld Int. dansavond bij Terpsichore Kerkdiensten Medische dienst [iKilpverlening^J Seniorenrestaurant Bijeenkomst voor Nederlandse en allochtone jongeren Meppelers Meppers geklopt: 3-5 BADMINTON Literaire avond met Perry Pierik Shock-inn 'De Drie Eiken' Bedreigen van buurvrouw kost man 500 gulden VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Cursussen voor de doe-het-zelvers mtm de woensdag- n uurtje over? ester Courant ingen tel. 6014152 Veedestraat 227 Ibare i: t moderne stillevens, nu/240,- PER STUK nada >ok in Tenniscentrum ...i 150 belangstellenden drom- n woensdag samen in het dorps- Buis om maar niets te missen van de larlijkse uitvoering van de Soester- Tergse ThomasVaer en Pieternel. t Soesterbergs jaar 1999 werd jr de spelers, Wilma Kersten en |oel de Waard, op een voortreffelij- e wijze besproken. Soester en Soesterbergse zaken [erden tegen het licht gehouden waar- j de bestuurders van de gemeente en Ikale Soesterbergers menigmaal met ljn (bestuurlijke) handelswijzen werden feconfronteerd. Dit alles natuurlijk ge- Irdeerd met de nodig humor wat door fet aanwezig publiek hoog werd ge- iaardeerd. De verhaallijn omvatte lokale en mon diale zaken waarbij ook schrijnende zo- 5 Kosovo en natuurrampen niet wer- Jen vergeten. De aanwezigheid van veel Iden van College van Burgemeester en j/ethouders gaf extra sjeu aan het ge- feel en menigmaal draaiden de hoofden kn het publiek naar de blikken van pze bestuurders. 2 samenstelling van het stuk was ge- leel in handen van Anneke Pley die f durende een heel jaar de gebeurtenis- i op rijm had gezet. Spitsvondig en fcms wat scherp werd het jaar 1999 Joor de mangel gehaald maar nooit Berd op de man gespeeld, omdat dat uiteindelijk de bedoeling niet is. "Uit gangspunt is en blijft dat niemand in zijn of haar waarde wordt aangetast, het moet vooral een publieksgebeuren zijn" aldus Anneke Pley na afloop. Niet alle aanwezigen waren het met haar eens, geluiden als "het had voor mij best wat harder en stekeliger mogen zijn" werden ook gehoord. Opvallend was dat er ook redelijk wat jeugdig publiek aanwezig was. Nieuwsgierig naar wat ThomasVaer en Pieternel nu eigenlijk voorstelt, waren zij naar de voorstelling gekomen en na afloop waren zij even enthousiast als het oudere publiek. "Wat zou het leuk zijn om dit ook voor en dóór de jeugd te laten doen, dan krijg je wellicht te horen hoe zij tegen zaken aankijken die Soest en Soester berg aangaan", zei Gregoor Landman. Een idee dat wellicht zo gek nóg niet is, werd door de omstanders gezegd. "Om dat wij toch een andere leefstijl hebben, gaan veel onderwerpen die ik vanavond heb gehoord aan je voorbij, gewoon omdat je niet gewend bent om meer tijd te nemen om de krant te lezen - moe ten we toch maar eens doen!" Het bestuur van het Dorpshuis Burgste de had voor deze uitvoering van Tho masVaer en Pieternel de grote zaal be schikbaar gesteld en trakteerde de aan wezigen op koffie en thee. "Van het budget kunnen we dit nooit betalen" zegt Anneke Pley. "Uit de kermispot krijgen we f 250,- en dat is snel aan de huur van de kostuums en het broodno dige bosje bloemen uitgegeven, gelukkig sprong de heer Branders, die een onder steuningsfond voor Soesterbergse vere nigingen en instellingen heeft gesticht, ook nog financieel bij anders had er toch weer eigen geld in gaan zitten." Na afloop werd nog even nagepraat met wethouder Neks Blommers die ook cul tuur in haar portefeuille heeft. "Dit ini tiatief om jaarlijks een ThomasVaer en Pieternel-voorstelling te geven voor en door de Soesterbergse gemeenschap is fantastisch om mee te maken. Kwalita tief enorm sterk en goed omlijst. Maar het kan natuurlijk niet het jasje van dé Soesterbergse nieuwjaarsreceptie wor den gegoten. We houden in de gemeen te Soest één nieuwjaarsreceptie en dat doen we op de plaats waar de meeste mensen wonen!" "Dat is natuurlijk ook de bedoeling niet, het spelen van ThomasVaer en Pieter nel moet natuurlijk snel in het nieuwe jaar gebeuren om de actualiteit niet te verliezen en is voor de Soesterbergers de ultieme gelegenheid elkaar het aller beste voor het nieuwe jaar te wensen, en als daar een mogelijke verhoging van de bijdrage van de gemeente aan vastzit, heb je in ieder geval een basis om ook in de toekomst deze voorstelling te kun nen voortzetten. De wethouder zei toe om dit te overdenken", aldus een bij de uitvoering betrokken Soesterberger. leelnemers elkaar waardoor de definitief te stoppen met roke; rdubbeld. ■r informatie en aanmelding o| vond 18 januari 2000 om 20.01 de gratis bijeenkomst in he' /an de GGD Eemland, Zonne- i Amersfoort, assen worden gegeven op de avonden: (Neptunusplein 66, Amers- 'eek 4: maandag 24 en woens inuari, week 5: maandag 31 ja: woensdag 2 februari; week 6 g 7 februari, week 7: maandai ïari, week 8: maandag 21 fel week 10: maandag 6 maart maandag 19 juni. (Wagnerstraat 51, Amersfoort dinsdag 25 en donderdag 2' week 5: dinsdag 1 en donder ïbruari, week 6: dinsdag 8 fe week 7: dinsdag 15 februari dinsdag 22 februari, week 10 7 maart, week 25: dinsdag 2( rs uit de hele regio Eemland ziji Voor meer informatie kan mei 3GD Eemland, ad. GVO, 033 1 of Stichting Thuiszorg Eem d. GVO, 033-4600046. foor de leerlingen van de groepen en twee van de Wethouder de laanschool heeft een nieuwe mil- ;nnium een bijzondere start gekre gen. Toen ze maandag voor het eerst jinds december in hun klaslokaal cwamen, herkenden ze het nauwe- ijks terug. )at was te danken aan een stuk of tien Ouders van de jonge basisscholieren. Die ladden hun vrije tijd in de kerstvakan- ie benut om grote schoonmaak te hou- len in de schoolruimte. Maar dat was iog niet alles, want alle creativiteit werd de voorbije weken aangesproken om iet lokaal te verfraaien. In die opzet zijn ïe geslaagd, zo bleek eergisteren uit de ;acties van het schoolteam, onder wie ide dolenthousiaste juf Ria, en de kinde- :n. ;en grote paddenstoel, waarin de kleu- :ers desgewenst kunnen plaatsnemen - ïl is het maar om zich te verstoppen - epaalt tegenwoordig voor een niet on- lelangrijk deel het decor van de lessen, 'ie worden voortaan in de 'tuin' van de •addenstoel gegeven. 'e Wethouder de Haanschool aan de 'rofessor Lorentzlaan is één van de vijf locaties van de Openbare Basisschool 'loest (OBS). De directie van de OBS telde het initiatief van de actieve uders op prijs en stelde 1300 gulden eschikbaar voor de 'metamorfose'. Foto: Aldo Allessie Leerlingen van de groepen 1 en 2 voe- en zich wel thuis bij de paddestoel die ioor een aantal ouders is gemaakt en die •en plaats heeft gekregen in het klaslo- aal van de Wethouder de Haanschool. het werk is maandag een 31-ja n uit Lelystad van een laddei i. Na onderzoek in het zieken* d een hersenkneuzing geconsta* )e man was bezig met het op* van een ventilator aan het pla- in Honsbergen aan de Wiardi instraat toen hij op het trapje nwicht verloor en ten val kwam- ar had de man moeite met het n van zijn linkerbeen en arm ïgavond heeft de politie aan de' eg een personenauto gecontro* )eze bleek sinds december 19991 ;kerd te zijn. De 27-jarige eige- verklaarde dat ze wel vaker slor* i met dit soort zaken. De auto is le politie meegenomen en de kan hem ophalen wanneer ze verzekeringspapieren kan laten .ond 1.00 uur in de nacht van donder- ag op vrijdag ging bij een handelsbe- rijf aan de Sterrenbergweg in Soester- erg het inbraakaiarm af. Een medewer- er van het beveiligingsbedrijf was snel ij het pand en zag aan de achterkant en ingeslagen ruit. Hierop kwam ook e politie erbij. Deze constateerde dat ïbrekers in het pand zijn geweest en rie computers hebben meegenomen. In de nacht daarop werd het bedrijf Jgmaals door onbekenden bezocht, 'it keer werden er nog eens vier com- ters meegenomen. KASTEEL I NATIONAAL CENTRUM RAARN VOOR BOS, NATUUR v EN LANDSCHAP Tel. 035 - 542 04 46 agnacht rond kwart voor één en achttienjarige Soester aange- 1 omdat hij geen fietsverlichting e politie schreef een bekeuring uit ïg naar de gegevens van de jon- Hierop verklaarde hij dichtbij te maar gaf vervolgens een straat- zeel verder in Soest op. Nadat hij! )g een verkeerde postcode opgaf le jongen aangehouden. Op het i kreeg de politie uiteindelijk de naam met bijbehorend adres te 9-jarige Baarnaar is maandag zijn rfoon op eigenaardige wijze kwijt- :t- man denkt zelf dat de tele- ;erold is toen hij bij een doe-het- »k aan het Weteringpad in botsing met een rennend persoon. "Door de bomen" is een tentoonstelling waarbij de bezoeker wordt uitgenodigd om in de schilderijen van Theo Leijdek- kers te dwalen en de fantasie de vrije loop te laten. De tentoonstelling wordt op vrijdag 21 januari om 15.30 uur in kasteel Groeneveld geopend en duurt tot 21 mei. De onderwerpen in zijn werk zijn zeer liteenlopend; stillevens, modelschilde- ingen en landschappen. In de tentoon stelling kunt u de schilderingen van bos sen zien. Bossen waarin je kunt dwalen, waarachter je open vlakken vermoedt, le bomen lijken een eigen leven te lei- ien: alsof ze een eigen stemming heb- sn. •e inspiratie voor deze schilderijen :omt uit verschillende gebieden. Het tos waar Leijdekkers in zijn jeugd altijd speelde en fantaseerde, de vreemde bo men die hij tegenkwam op reizen in de tropen, een week schilderen in Frankrijk met een schildersezel in een beek en de fantasie als hij schildert in zijn atelier. Dagblad "De Telegraaf" zoekt per februari2000 enkele In Soesterberg en Soest. Verdiensten 400,- per 4 weken bonusregeling Voor inlichtingen of aanmeldingen: 035 - 602 18 41 De nieuwjaarsreceptie van het dien stencentrum De Drie Eiken, op maandag 3 januari, werd druk be zocht. De voorzitter van de Werk groep, de heer Cees Verheus, open de de bijeenkomst, mede namens de drie ouderenbonden. Bijzonder prettig was het dat ook de burge meester acte de présence gaf. Verheus gaf een korte terugblik op het voorbije jaar, waarbij hij herinnerde aan diverse activiteiten die gehouden zijn in de recreatiezaal, waarvan enkele in sa menwerking met de Ouderenbonden, zoals de opening van het seizoen en deze nieuwjaarsreceptie. Daarnaast heeft de werkgroep natuurlijk ook niet stil gezeten. Mede dankzij de inzet van veel vrijwilligers was hier dagelijks iets te doen voor de Soesterbergse senioren. Naast de normale zaken zoals klaverjas, bridge, sjoelen, koersbal, volksdansen en handwerken, werd er maandelijks een warme maaltijd bereid, waarvoor veel belangstelling was, en werd er maandelijks een bingo-avond georgani seerd, waarvoor eveneens de zaal vol zat. Tevens werd er gestreefd om elke maand een bijzondere activiteit te laten plaatsvinden. Dat wisselde van bijvoor beeld een creatiefmarkt, toneelvoorstel ling, koffieconcert, sinterklaasmiddag, bloemschikken, creatieve cursus tot rommelmarkt. Ook memoreerde de voorzitter het goede contact tussen de werkgroep en het SWOS-bestuur en het bestuur van stichting "De Drie Eiken", de "huisbaas". Naast een terugblik werd er ook voor uit gekeken. Een van de idealen is de verbouwing van het dienstencentrum, waarover in het afgelopen jaar diverse besprekingen hebben plaatsgevonden. Men hoopt of verwacht eigenlijk dat deze wens gehonoreerd gaat worden en dat ook het gemeentebestuur positief zal reageren op de t.z.t. in te dienen plan nen, aldus de voorzitter van de werk groep dc "De Drie Eiken". De volksdansvereniging Terpsichore Amersfoort e.o. organiseert op vrijdag 14 januari een internationale dans avond. Iedereen is welkom om de ap pelbeignets of oliebollen er weer af te dansen. Het wordt een spetterende avond met alle geleerde dansen uit de vorige eeuw. Het begint om 20.00 uur en duurt drie uur. Dit alles onder leiding van Marlies Juffermans in de gymzaal aan het Spinetpad (Zielhorst). Entree voor leden f 7,=; niet-leden f.lO,=. Zaal schoenen zijn verplicht. Informatie: Henny Kentie, tel. (0346)-352637). Zondag 16 januari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 pr. H. v.d. Schepop, Soesdt Zondag 10.30 pr. Van Hooijdonk HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredckerk, Gen. VVinkelmanstraat 101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 J.C. Droger WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, tel. 030-2293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland verpleegkundige 24 uur per dag bereik baar, tel. 033-4600046; maatschappelijk werker elke woensdag 09.30-10.30, Vredekerk, Generaal Winkelmanstraat 101, tel. 352606. Huisvesting De Drie Eiken Mevr. D. Elie, tel. 352391. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil 035-6093666. Project Vereenzaming Ouderen Soest <3>S tel. 6023681 Sinds augustus 1999 organiseert de pro jectgroep VOS het seniorenrestaurant. De projectgroep VOS is een werkgroep van de Stichting Welzijn Ouderen Soest. Zij zet zich in voor het doorbreken van het sociaal isolement, eenzaamheid van oudere inwoners van Soest en Soester berg. Oudere alleenstaanden (evt. öok echt paren) en jongere gehandicapten zijn van harte welkom een smaakvolle en gezonde warme maaltijd te gebruiken in het restaurant van het verzorgingshuis "Molenschot" (in de grote zaal). Het samen gebruiken van de maaltijd stelt u ook in de gelegenheid om in contact te komen met anderen in een ongedwon gen en gezellige sfeer. Het restaurant is open op maandag, woensdag en vrijdag van 12.15-14.15 uur. U kunt kiezen uit een driekeuze menu a f 8,20. Een aperitiefje kost f 1,50. U dient zich een dag van tevo ren uiterlijk om 12.00 uur op te geven bij de SWOS, VOS aan het Dalplein, tel. 035-6023681. Op verzoek kunt u gebruik maken van de seniorenbus Soest/Soesterberg (ook rolstoelen) van de werkgroep Vervoer, tel. 035-6019190 (te bereiken van 9.00- 16.00 uur). Op een vrijdag eind februari of begin maart, de exacte datum is nog niet be kend, wordt in Partycentrum de Malle jan in Maarssen een bijeenkomst geor ganiseerd voor Nederlandse en allocht one jongeren. Tijdens de bijeenkomst wordt aandacht besteed aan verschillen de culturen, zinloos geweld op straat en jongeren in het rampgebied in Turkije. Het initiatief van de bijeenkomst komt van E. Baskaya, N. Sahin en E. Baska- ya uit Soest. Samen met een aantal jon geren organiseren zij de middag. Het Partycentrum de Mallejan is gelegen aan de Gageldijk 79 in Maarssen. Tussen 13.00 en 21.00 uur zijn jongeren tussen de 14 en 25 jaar welkom. De toegang is gratis maar een kleine bijdrage wordt op prijs gesteld. Informatie over de bijeenkomst is te verkrijgen bij E. Baskaya, tel. 06- 25161445, N. Sahin, tel. 06-20500030 of E. Baskaya, tel. 06-10139797. WOENSDAG 12 JANUARI 2000 Countrydansen is in! Vanwege de grote belangstelling voor het coun trydansen zal er vanaf 11 januari a.s. elke dinsdagavond les worden gegeven in het Dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein 17 te Soester- berg. De cursus is een uitbreiding van de reeds bestaande cursussen van de Com- mon Country Dancers (in Leusden en Achterveld). Er was veel vraag naar een mogelijkheid het countrydansen ook in Soesterberg te leren. Deze mogelijkheid is er nu en de belangstelling is groot. De lessen zijn toegankelijk voor ieder een en geschikt voor alle leeftijden. De leeftijden van de huidige leden variëren van 8 tot 70 jaar. De lestijden zijn van 20.00 tot 22.30 uur. Daarna is er tot 23.00 uur gelegenheid tot vrij dansen. De formule is "vrijheid, blijheid". Tij dens de lesavond bepalen de leden zelf hoelang en hoeveel zij willen leren. Wil men even gaan zitten om te rusten, klet sen of iets te drinken dan is men daar vrij in. Niets moet, alles mag. Deze wereldwijde hobby wordt reeds door honderdduizenden Nederlanders beoefend. Elke week worden er nieuwe dansen stapje voor stapje uitgelegd, zo dat iedereen het kan leren. Countrydansen werkt (gezond) versla vend. Als je het leuk vindt blijf je het doen. Het is ontspanning door inspan ning en gezond voor geest en lichaam. Ongeveer 80% van alle dansen betref fen lijndansen (line-dancing), waarvoor geen partner nodig is. Hierdoor is deze hobby ook uitermate geschikt voor al leenstaanden. Voor wie van countrymu- ziek en van dansen houdt is dit de ide ale vrijetijdsbesteding. Een pretttige bijkomstigheid voor de leden is dat op alle drie de avonden van de week exact hetzelfde lesprogramma wordt gegeven. Daardoor maakt het niet uit voor welke avond of welke locatie wordt gekozen. Is men een keer verhin derd, dan is men vrij een andere avond te kiezen zodat geen les behoeft te wor den gemist. Iedereen die het wil proberen wordt uit genodigd om gratis en geheel vrijblij vend op een dinsdagavond te komen kennismaken met deze immens populai re hobby. Besluit je door te gaan, dan is er als lesgeld slechts f5,- per avond ver schuldigd. Bij afwezigheid hoeft niet te worden doorbetaald. De lessen worden gegeven op dinsdag in dorpshuis Burgstede aan het Dorps plein 17 te Soesterberg; op donderdag in jongerencentrum De IJsbreker aan de Bavoortseweg 25 te Leusden; op maan dag in Partycentrum De Roskam aan de Hessenweg 212 te Achterveld. Informatie: John en Maartje Snijder, tel. 033-4551365. In Meppel is Badso erin geslaagd de tweede seizoenzege te boeken. Meppelers Meppers werd slachtof fer in eigen huis: 3-5. Na de singles was de stand nog in evenwicht (2-2). Eerste heer Kasper Bouwman trof een sterke tegenstander en moest in twee sets zijn meerdere erkennen (15-5, 15- 2). Tweede heer Erik van Velsen deed het tegengestelde in zijn wedstrijd. In twee kwalitatief goede sets versloeg hij zijn tegenstander (9-15,16-17). Barba- ra Klerks had een eenvoudige wedstrijd. Zij trof een invalster voor de door zweepslag getroffen eerste dame die het niveau niet goed aan kon (1-11, 1-11). De tweede dame van Meppeler maak te het leven zuur van Nynke de Jong. Met veel tempowisselingen trok zij in drie sets aan het langste eind (11-5, 5- 11, 11-6). Het herendubbel van Kasper en Tim de Lange kende een slechte eerste set (15- 1), maar de heren wisten zich in de daarop volgende twee sets uitstekend te revancheren (11-15,9-15). Barbara en Nynke wonnen, mede door de zwakkere dame van de tegenstander, hun dubbel eenvoudig (6-15,8-15). De eerste mix, met Tim en Nynke, kende enige start problemen maar ook hier wist Badso in de daarop volgende twee sets orde op zaken te stellen (15-6, 6-15, 8-15). De laatste mix met Erik en Barbara werd verloren. Een lichte armblessure van Erik was daar debet aan (15-3,15-2). De eerstvolgende wedstrijd van Badso is zondag 16 januari in de Banninghal. Tegenstander is dan Culemborg 3, het duel begint om 13.15 uur. Donderdag 13 januari "Van Doorn tot Dachau"Over de holo caust tijdens de Tweede Wereldoorlog zijn bibliotheken volgeschreven, maar minder bekend zijn de krachten en ge dachten achter de wereldbeschouwing van Hitier (de man van de eeuw?). "Een gat in de historiografie", noemt de Soesterbergse historicus/schrijver/uit gever Perry Pierik de onderbelichte ge schiedschrijving over Hitiers rassen waan, een van de duistere bronnen waaruit de zwartste ideologie van deze eeuw kon opwellen. Aan de basis van het bloedige conflict uit de Tweede Wereldoorlog stonden wetenschappers, volkische denkers, ariosofen, reactionai re militairen, industriëlen, geestelijken en antisemieten die elk, soms zelfs van uit tegenstrijdige belangen Hitier de geestelijke munitie leverden voor zijn meest destructieve plan: de verovering van Lebensraum. Onlangs verscheen Pieriks zoveelste ro man in dit genre bij zijn uitgeverij "Aspekt". "De verlaten Monarch" - over keizer Wilhelm II in Nederland (Huize Doorn), die als (eens) de mach tigste man van Europa een voorzichti ge hand reikte naar de nazi's Aanvang 20.00 uur. Entree f 7,50, le den gratis. Vrijdag 14 januari Shock-inn heeft in 1999 niet stil geze ten. Met veel kwalitatief goede bands en dance-acts, een popprijs en een 123 BAMfi! van formaat is de toon toch wel gezet om in Soest het uitgaansleven eens op te laten leven. Daarom begint shock- inn het jaar 2000 op 14 januari met een serie DJ's die 1999 de revue hebben ge passeerd. Zo was er Marti the ripper. Hij is tot alles in staat, dus dat wordt een set van trance tot glamrock. Soests oudste soundsystem heet Two Stupid DJ's. Met hun crossover tussen funk, hiphop, disco en house timmeren deze jongens hard aan de weg. DJ Jan de Groot, de grondlegger van de Soester dansscène, zal met zijn mix van hiphop en chemical beats op prime-time de dansvloer omtoveren tot een kolken de massa. Het recent ontstane Diama Laser Soundlab heeft hierna de taak om deze massa verder met jungle te verwennen. Als afsluiter is er een Surprise techno- act. Meer informatie over shock-inn is te vinden op www.come.to/artishock Aanvang 22:00, entree f 5.00 Zondag 16 januari Klassiek Concert met Strijkkwartet Delft Op zondagmiddag 16 januari speelt het Strijkkwartet Delft in de serie Klassiek. Dit kwartet wordt gevormd door Jan Pieter van Coolwijk - viool, Evert Jan 1 V Steenhoifstraat 46, tel. 60195 77 Schuur - viool, Rachael Yates - altviool, Thomas Guirten - cello. Het Strijkkwartet Delft specialiseert zich op een authentieke manier in het uit voeren van de werken uit de zeer rijke literatuur voor deze bezetting. De leden spelen naast hun kwartetconcerten ook regelmatig in ensembles als La Stagio- ne Frankfurt, Anima Eterna onder lei ding van Jos van Immerseel, Les Arts florissants, het Radio Kamerorkest en vele andere. Samen namen ze deel aan de cursus kamermuziek onder leiding van Bezion Shamir van het Daniël Kwartet en zij organiseerden diversé coaching sessies met Jurgen Kussmaul van Archibudel- li. Hun repertoire bestaat o.a. uit Haydn, Mozart, Beethoven, Schubert, Dvorak, Brahms en Debussy. In het programma voor de zestiende spelen zij van W.A. Mozart: Kwartet in A-groot, "der Trommel", Allegro, Me- nuetto-trio, Andante en Allegro non troppo; en van F. Schubert: Kwartet in a klein (Rosamunde), Allegro ma non troppo, Andante, Minuetto, Allegro moderato. Aanvang 15.00 uur. Entree: f 12,50, kinderen f 5,-. Het wordt een concert dat zeer zeker de moeite waard is!! Re serveren: maandag t/m vrijdag 9.00- 12.00 uur, tel. 6019577. Maandag 17 januari 'The way through the bleak woods' "The Way through the Bleak Woods", debuutfilm van regisseur Vojnar, beleef de zijn internationale première op het vorige filmfestival te Rotterdam. Het is een voor deze tijd uitzonderlijk gefilmd werk: een op cinemascope-formaat ge draaide zwart-witfilm, waarin een sfeer vol, melancholisch beeld wordt gegeven van een Midden-Europees plattelands dorpje in de tijd direct voor de Eerste Wereldoorlog. Een jonge Weense tandarts arriveert in een dorpje in het Boheemse Woud om daar een praktijk te beginnen. De dorpsbewoners zijn aangenaam anders: de door het harde werken getekende weduwe Hüdlerova en haar rusteloze zoon Victor, postbode Kokesh die met haar samenwoont maar later een ander trouwt, de bijzondere en lieflijke Anna, op wie alle mannen verliefd worden, de pastoor die alles ziet en zich nergens mee bemoeit. Deze schijnbaar idyllische wereld is echter ook een broedplaats voor kleine wreedheden en vijandighe den. Iedereen is bezig met zijn eigen zaakjes, men komt en gaat; sommigen worden door het lot samengebracht, andere ontwijken elkaar bijna onver schillig. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; Cjp/ 65+ f 7,-. Agenda: za. 22 "Breaking the Waves"; ma. 24 "Waking Ned"; ma. 31 "Os Mu- tantes". Redactie-adres: Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Zondag 23 januari, 14.00 uur: Groot ouder/Kleinkinderen Bingo. Vrijdag 28 januari, 20.00 uur: Bingo van de Zonnebloem. Een 42-jarige Soesterberger is vrij dag door de Utrechtse politierech ter veroordeeld tot vijfhonderd gul den boete. De man werd schuldig bevonden aan bedreiging van een buurvrouw. Volgens de vrouw was de verdachte in november met zijn wagen op haar inge reden. Dat gebeurde op het woonerf waar ze wonen. De Soesterberger zou met hoge snelheid rakelings langs de vrouw zijn gereden. De verdachte ontkende dit op de zitting ten stelligste. Hij zei slechts met een hoog toerental te hebben gereden. "Ik wilde haar laten schrikken." De man ligt met buurtgenoten overhoop sinds bij de Kinderbescherming anoniem was ge meld dat het in het gezin niet pluis zou zijn. "Ik was boos, dat zonder twijfel", aldus de verdachte. De Soesterberger vertel de van plan te zijn zo snel mogelijk te verhuizen. Volgens de man heeft de Kinderbescherming een keer met zijn gezin gesproken en is het daarbij geble ven. Officier van justitie mr. O. Brouwer leek het een goede zaak als de verdachte zou verhuizen. "De buurtproblemen worden door deze strafzaak ook niet opgelost." "Brouwer eiste wegens bedreiging dui zend gulden boete, waarvan de helft voorwaardelijk. Poging tot zware mis handeling achtte hij niet bewezen. Ook rechter mr. E. Bueno hield het op bedreiging. Hij veroordeelde de man tot vijfhonderd gulden boete. Dat bedrag was de Soesterberger al eerder als trans actie aangeboden, maar was door hem niet betaald. De man wilde voor de rechter zijn verhaal doen. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Di Lassostraat 65% tel. 6022195 Voor de doe-het-zelvers onder ons staan weer enkele interessante cursussen op het programma. Nieuw is bijvoor beeld Soft furnishing (creatief naaien). Met textiel als basismateriaal leert de cursist een persoonlijk accent te geven aan een kledingstuk of een voorwerp voor het interieur. Per les worden de volgende technieken behandeld: wat teren, koordband verwerken, applicaties en cordonneren. Deze cursus is even goed geschikt voor beginners als voor gevorderden op de naaimachine, omdat men zijn eigen werkstuk, met verschil lende moeilijkheidsgraad kan kiezen. De eerste cursusavond is maandag 31 januari van 19.30-22.00 uur, de andere data zijn 14 februari en 6 maart. De cursusprijs is f 95,-. Voor dinsdag 1 februari van 10.00- 16.00 uur staat een workshop Boekbin den gepland. Met een minimum aan materialen en gereedschap leert men de techniek van het boekbinden. Tijdens deze workshop worden twee notitie boekjes gemaakt en naar keuze een blocnotemapje of een goochelporte- feuille. Kosten voor deze workshop zijn f 70,- (inclusief f 15,- materiaalkosten). Ook op dinsdag 1 februari om 19.30 start de cursus Klusjes in en om de wo ning. In zes cursusavonden van twee uur wórdt aandacht besteed aan het zelf uitvoeren van kleine reparaties in en om het huis. Bijvoorbeeld repareren van snoeren, stekkers, schakelaars, lekken de kranen en verstopte afvoeren. Boren in hout of in steen, het schilderen van uw huis zowel binnen als buiten. De docent geeft veel informatie over goed en eenvoudig gereedschap, en welk ge reedschap u nodig heeft voor een klus. Uiteraard is er ook veel tijd en aandacht voor de vragen van de cursisten. De cursusprijs is f 140,- (inclusief f 25,- materiaalkosten). Informatie en inschrijving: Volksuniver siteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, tel. 035-6022195; maandag 13.00- 16.00 uur, dinsdag, woensdag en don derdag 10.00-13.00 uur. t

Soester Courant | 2000 | | pagina 13