Smeeing/BDC sterft bijna in schoonheid ivl oercj 'Dit was degradatie van volleybal' VVZ'49 en Kalk in mei uit elkaar Politiek buigt zich over Sportplan >oe W Slam/SeVoCo - Dros/Alterno HX—ST/M PHY//CAÏ Dick van den Broek weer van voren in halve marathon i Kx PAGINA 14 WOENSDAG 12 JANUARI 2000 SOESTER COURANT )TTELIER VAN DER LINDEN ig Beheer b.v. Makelaars )00,- k.k. dt...? V Soesters winnen topper na 25-17 en 26-26 alsnog in laatste seconde PAGINA 15 HANDBAL SoVoCo-coach niet te spreken over titelkandidaat Huizen 2 VOLLEYBAL Zaterdag 15 januari Sportzaal de Bunt- 17.00 uur BADMINTON Moeizame zege Selby op Irene Dagschotels Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-/warm buffet ATLETIEK VISSEN Jan Livestro wint zesde viswedstrijd Spelersgroep geeft voorkeur aan nieuwe trainer na dit seizoen VOETBAL Vergadering welzijn en sport begint om 19.30 uur in raadhuis t 1 lor al uw dranken TER1J-WIJNHANDEL terbergsestraat 49 1.(055) 6012490 «TJE SOEST ZUID Ieldig t/m 22 januari 2000. Prijzen zijn afhaalprijzen. NINGVAN DUTERKONING iterweg 31 O.Z. i2 grond (erfpacht) 15.000,- k.k. p onroerend goed - 601 25 57 - 588 00 01 van de Wilhelminalaan :uur gebouwde, helft van jas c.v. Hr combi Nefit iwde garage en schuur, gelegde zonnige voor- en diverse terrassen. L-vormige woon-/eetka- er met vloerverwarming, laar zonneterras. Siematic paratuur. Bijkeuken met - garage met vliering. 1 e slaapkamer annex badka- 1e en 2 vaste wastafels, 2 ier v.v. douche en vaste )ilet. Vaste trap naar 2e imer (mogelijkheid voor 2 :.v. ruimte. De helft van de Ie comfort en beslist een ceelopp.: 392 m2. Aanvaar- i overleg. nstraat 93 3743 BP Baarn 14 45 fax (035) 542 34 45 i: fraai van struc- cunt dromen, jut vinden. En wat ke eigenschappen type parket het kRN - SOEST INDUSTRIEWEG KONINGSWEG Mocht het Nederlands Handbal Verbond ooit het nauwelijks waar schijnlijke voorstel indienen de wedstrijdduur te verkorten, dan zul len de heren van Smeeing/BDC on getwijfeld gretig instemmen. Het is alsof de biologische klok van de handballers eerder stilstaat, want meer dan eens bakten ze dit seizoen er in de slotfasen van de duels regel matiger vaak dan soms weinig van. In de topper tegen De Gazellen, met als inzet de tweede plaats in de eerste di visie, herhaalde de (recente) geschiede nis zich. In het laatste kwartier kwamen de Arnhemmers terug van 25-17 tot 26- 26, maar in de laatste seconde kregen de Soesters een strafworp, waarmee Aijan Roest alsnog de benauwde zege veiligstelde. De zeven-meter-worp was omstreden, zelfs trainer/coach Saskia van den Brink vond 'em niet geheel terecht, maar ze had de indruk dat de scheidsrechters nog iets goed te maken hadden. Later meer daarover. Feit is dat Smeeing/BDC een half uur, misschien wel langer, het beste handbal sinds lange tijd had laten zien. Onder aanvoering van Arjan Roest - de oudste speler manifesteerde zich weer eens als de onbetwiste leider - en in de rug ge steund door doelman Dennis de Rijk werd De Gazellen gedegradeerd tot speelbal. De ene na de andere combina tie sneed door de defensie van de be zoekers die met 4-5 voorkwamen, maar daarna geen antwoord hadden op het hoge baltempo van hun gastheren. Pre cies zoals Saskia van den Brink het wil, trokken de opbouwspelers met een snel le balcirculatie de verdediging uit elkaar, voerden ze de druk op en creëerden én vonden ze de vrije man. De 15-11-voor- sprong in de rust was daarom dikver diend. Daarna ging Smeeing/BDC op dezelf de voet verder. Charles van Kordelaar knalde vanuit de tweede lijn en Michel Roest strooide met passes naar onder anderen cirkelloper Richard van den Hoef die viermaal scoorde en de mees te strafworpen forceerde. Aanvoerder Arjan Roest organiseerde, hield het hoofd koel en benutte uiteindelijk negen van de tien strafworpen, waaraan hij ook nog eens drie velddoelpunten toe voegde. Bovendien had De Rijk, die de hele wedstrijd tussen de palen stond, zijn doel dichtgespijkerd. Het maakte op een gegeven moment niet meer uit wat De Gazellen probeerde. De persoonlij ke bewaking op Arjan Roest sorteerde geen effect en zelfs in twee ondertal-si- tuaties heerste Smeeing/BDC. Tot de zestiende minuut van de tweede helft toen het 25-17 was geworden. De Gazellen dreigde onder de voet gelopen te worden, maar weigerde te capituleren en kreeg hulp vanuit de hoek van de scheidsrechters die daarvoor puik floten. Michel Roest strooide zondagmiddag niet alleen met passes. Hier legt hij aan voor een schot in het duel met De Gazellen, waarin Smeeing/BDC een 25-17-voorsprong prijsgaf, maar toch zegevierde. Foto: Aldo Allessie In het laatste kwartier speelde Smeeing/ BDC tien minuten met een man min der. De vijf tijdstraffen vielen alle aan Soester kant, Charles van Zetten werd zelfs driemaal slachtoffer en kon een halve minuut voor tijd plaatsnemen op de tribune. Uit de daaropvolgende straf worp maakte De Gazellen er 26-26 van en leek het duel voor de Soesters in schoonheid te sterven. Dat was niet alleen aan het arbitrale duo te wijten, vond ook Saskia van den Brink. Smeeing/BDC mocht de hand ook in eigen boezem steken, want het had geen oplossing voor de 3-3-verde- diging die De Gazellen ging hanteren. "Dan moet je zonder bal instarten, maar dat gebeurde niet. We hadden er weinig tegen in te brengen", aldus de coach. Smeeing/BDC leed soms kinderlijk bal verlies en miste de twee dotten van kan sen die het in die periode kreeg. De ploeg uit Arnhem buitte daarnaast de meerderheid in spelers uit en na iedere treffer werd de geur van een gelijkspel of zege sterker. Toen deze walm zelfs tot in de keuken van het restaurant van sporthal Beuken dal was doorgedrongen, was er toch nog gerechtigheid. Nadat de paal en De Rijk al een paar maal uitkomst hadden gebo den, werd in de allerlaatste van de 3600 seconden Van den Hoef aan de cirkel aangespeeld. Hij hing in de lucht toen de scheidsrechters een overtreding con stateerden, de boosdoener een tijdstraf gaven en de Soesters een strafworp toe kenden. Dat was veel meer dan waarop menige BDC'er had gerekend. "Ik had de indruk dat ze toch vonden dat wij het meer verdienden om te winnen", zei Saskia van den Brink. Ook anderen in terpreteerden de strafworp als een 'goedmakertje', maar op dat moment torste Arjan Roest nog de zware last met zich mee om de verdiende overwin ning op papier te krijgen. Dat kan hij als geen ander, zo bleek: 27-26. De strijd om de tweede plaats werd daarmee beslist in het voordeel van Smeeing/BDC. Voorlopig, want met vijftien punten hebben de Soesters een minimale voorsprong op De Gazellen en volgt de vierde op de lijst reeds op twee punten. Volendam, de enige ploeg waarvan Smeeing/BDC in de eerste competitiehelft verloor, staat eerste met achttien punten. Op dinsdag 25 januari spelen de Soes ters weer tegen De Gazellen, dan in Arnhem. Het betreft een bekerduel. De winnaar plaatst zich voor de kwartfina le van het nationale bekertoernooi en mag zich opmaken voor een thuiswed strijd tegen een ploeg uit de eredivisie. In de top van de regioklasse werd vrijdagavond de volleybalsport ge degradeerd tot iets waar Ali Mog- hadassian geen woorden voor had. De herencoach van Stani/SoVoCo kon leven met de min of meer ver wachte 3-0-nederlaag, maar was al lesbehalve te spreken over het on sportieve gedrag van koploper en de gedoodverfde kampioen Huizen 2. "Dit had niets met volleybal te maken", zei Moghadassian over het treffen tus sen de twee hoogstgeplaatste teams. "Het ontbrak de tegenstander aan iede re vorm van sportiviteit. Je mag tijdens de wedstrijd best eens wat tegen elkaar zeggen, maar wat Huizen allemaal riep, was niet normaal meer. De obscene ge baren ook niet. En wat het publiek al lemaal riep, wil je niet weten, iK wil het niet eens herhalen." Moghadassian en zijn spelers pakten meteen hun biezen na de tweede neder laag van het seizoen. "Wat ik allemaal over me heen kreeg, kun je je niet voor stellen. Als ik was gebleven, was ik op de vuist gegaan. Het was echt niet nor maal meer", aldus de oefenmeester die het was opgevallen dat de scheidsrech ters zich gemakkelijk lieten intimideren door de toeschouwers en de spelers van de thuisploeg. De tweede scheidsrech ter is volgens Moghadassian de vader van de spelverdeler van Huizen 2. Bo vendien lieten de mensen achter de ju rytafel, van wie verwacht mag worden dat ze zich onpartijdig opstellen, zich laatdunkend uit over Stam/SoVoCo. Leden van Huizen bemoeiden zich met de time outs van Stam/SoVoCo en zelfs de zaal was ongeschikt, omdat die te klein is om twee wedstrijden tegelijker- F AUTOBEDRIJVEN tijd te laten spelen, meende Moghadas sian. De treitertactiek van de gastheren schoot bij de coach van de Soesters in het verkeerde keelgat. In zijn ogen was Huizen meer bezig met een verbale vechtpartij dan met volleybal. De gang van zaken is voor Moghadassian aanlei ding een brief aan de NeVoBo te schrij ven, waarin hij het gedrag van spelers, publiek en scheidsrechters aan de kaak wil stellen. "Ik heb gehoord dat meer ploegen slechte ervaringen hebben ge had in Huizen." Huizen, met binnen de gelederen één voormalige eredivisiespeler en verschil lende volleyballers die divisie-ervaring hebben, heeft het naar het oordeel van Moghadassian helemaal niet nodig om de tegenstanders op zo'n manier van de wijs te brengen. "Ze zijn sowieso ster ker. Bij Stam/SoVoCo was niet iedereen geheel fit aan het duel begonnen, som migen moesten de wedstrijd zelfs aan zich voorbij laten gaan. Om die reden had Moghadassian routinier Jaap van der Vinne van stal gehaald. Dat mocht niet baten. Huizen verstevigde zijn kop positie door te winnen met de setstan den 15-9, 15-8 en 15-8. Erelid Leo Verver is zaterdag benoemd tot ere lid van Stam/SoVoCo. Dat gebeurde tijdens de nieuwjaarsreceptie in de Bunt. Verver trad in december af als voorzit ter, een functie die hij negen jaar lang vervulde. De onderscheiden volleybal ler is opgevolgd door Paul Hilhorst. Voorgaande wedstrijden zijn niet bepaald altijd een graadmeter voor een volgende wedstrijd. Dat onder vond Selby in Bilthoven tegen Irene dat in Soest simpel opzij was gezet (8-0) en waarvan vorige week nipt werd gewonnen: 3-5. De moeizame zege kwam tot stand na dat vijfmaal een derde game was ge speeld. De badmintonners uit Soest na men weliswaar een 1-4-voorsprong, maar moesten in de laatste partij knok ken om het winnende punt te scoren. Herman Scheerhoon, die er in de thuis wedstrijd niet bij was, verloor in drie ga mes, maar Johan Meijer trok de stand gelijk. Na winst voor Jolanda van Cleef en de zieke) Saskia Sulenta leek het erop dat Selby voor de tweede maal een ruime zege zou boeken. Hét herendub- bel onderstreepte dit met een overwin ning, maar het damesdubbel had onver wachts moeite met de tegenstandsters. In de derde en beslissende game pakte de thuisploeg na verlenging een punt (2-4). Irene bleef in de race voor een gelijkspel door ook de eerste mix te winnen. Scheerhoorn en Van Kleef verloren de eerste game (15-9), trokken de tweede in de verlenging naar zich toe (16-17), maar konden dat in de verlenging van de derde game niet herhalen: 17-14. De tussenstand kwam daardoor op 3-4 en Irene zag weer mogelijkheden op een (gedeeld) succesje. Meijer en Sulenta staken daar een stokje voor, zij het na wederom drie games: 10-15, 15-13,10- 15. woensdag Speklapjes met gekookte aardappels en bietjes donderdag Lamsfiletmet pommes kroket en doperwten weekend Boerenkarbonade met aardappelschijfjés en sla maandag Witlofschotel met aardappel- kroketten en reepjes kipfilet dinsdag Zuurkool met worst Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 In de halve marathon van Egmond heeft Dick van den Broek een grote stap voorwaarts gemaakt. Nadat hij in het najaar uitviel tijdens de mara thon van Berlijn, waar hij graag goed had gepresteerd, is de Soester atleet op de weg terug. Hij bewees het zondag met zijn tijd van 1.06.16, waarmee hij de negende Nederlan der was die de finish bereikte. Binnen de bebouwde kom van de kust plaats vormde zich snel een kopgroep. Daarachter liepen de deelnemers ver spreid, onder wie Van den Broek. In gezelschap van onder anderen Wol- demariam en Woldesmeskel schoof hij naar voren en in het mulle zand van het zware parkoers wist hij zich goed te handhaven. Achter hem waren nog negentien leden van AV Pijnenburg actief. Van deze groep kwam Jan van der Lee als eerste binnen in 1.26.21, gevolgd door Berendt Drenth (1.27.21). Enkele D-Iopers van de Soester club zetten goede tijden neer. Ad van den Bruel (1.30.11), Kees van Essen (1.34.10), Frans Hoeke (1.38.30) bleven menige wedstrijdloper voor. Andere Pijnenburgers die in Egmond liepen, zijn Bert van Ravenstijn, Rob Jansen (beiden 1.41), Philip Parlevliet (1.47), Martijn Koolhoven (1.49), Ruud Ambachts (1.50), Evert van de Pol (1.54), Herman Boonstra en Ad Smits (beiden 1.55), Evert van ';t Klooster en Roel Wijmenga (beiden 2.01), Ans Smits en Cora Smit (beiden 2.02), Plo- ni van Renswouw (2.03) en Hetty Ha- nekamp (2.13). De zesde wedstrijd in de winter competitie van de Snoekbaars is ge wonnen door Jan Livestro. De meervoudig winnaar van het eind klassement bleef de overige deelne mers met een totale vangst van 4.85 meter de baas. Aan de Eem in Amersfoort, waar 's winters wel wat kan worden gevangen, eindigde John Huntelerslag op de twee de plaats met 3.65 meter. Derde werd John Hibbel met 3.19 meter en Willem van de Kraats kwam ook nog twee cen timeter boven de drie meter uit en hield daar de vierde plek aan over. Op de plaatsen vijf, zes en zeven volgden Sjaac Bliek, Evert Kasius en Gerrit Ruizend- aal. Nog maar net de oliebollen achter de kiezen en voetbalminnend Soest heeft opnieuw te maken gekregen met opzienbarend nieuws. Was het eerst Peter Visee die te kennen gaf aan het einde van dit seizoen S.O. Soest te verlaten, amper een week later is het de beurt aan WZ'49 om op zoek te gaan naar een andere hoofdtrainer. Henry Kalk keert na de jaargang 1999-2000 de club aan de Eemweg de rug toe. Het besluit van Kalk en het bestuur is in zoverre opmerkelijk, omdat zowel het bestuur van WZ'49 als de Veenendaal- se oefenmeester in eerste instantie de intentie hadden om met elkaar door te gaan. "Ik heb dinsdag een goed gesprek gevoerd met het bestuur en een dag la ter heb ik de voorzitter gesproken. De kogel was toen eigenlijk al door de kerk, dus het had geen zin om mijn vertrek geheim te houden. Ik heb de spelers groep daarover ingelicht. In goede har monie gaan we na dit seizoen uit elkaar, meer wil ik er niet over zeggen", aldus Kalk. Voor de winterstop werd al duidelijk dat een aantal spelers de voorkeur hebben aan een andere speelstijl dan die van Kalk. Het meningsverschil oVer de voet baltactiek was voor een deel van de groep aanleiding om te pleiten voor een nieuwe trainer. Voorzitter Henk van der Pol van WZ'49 beaamt dit. "Wat ons betreft hadden we kunnen doorgaan, maar een groep kijkt nu eenmaal anders tegen een trainer aan dan een bestuur. Die feiten onder ogen ziend hebben wij en de trainer besloten na dit seizoen uit elkaar te gaan." Van der Pol heeft er vertrouwen in, dat zowel trainer als spe lers voldoende verantwoordelijkheidsge voel hebben om de komende vijf maan den te blijven samenwerken en degrada tie af te wenden. Een opvolger voor Kalk moet nog worden gevonden. Kalk ging in 1998 aan de slag bij de groenwitten die toen nog in de tweede klasse uitkwamen. Het elftal werd met veel machtsvertoon en prima voetbal kampioen in die klasse. Tijdens deze voetbaljaargang loopt het bij WZ'49 echter absoluut niet op rolletjes. De ploeg bungelt onderaan in de eerste klasse met slechts acht punten uit twaalf wedstrijden. Hoewel de uitgangspositie niet al te rooskleurig is, is Kalk de man er niet naar om de bijl er zomaar bij neer te gooien. Daarvoor is het krachts verschil in deze klasse te klein en de ploeg te goed. Met maar liefst zes spe lers van begin twintig jaar die heel veel kwaliteit hebben, is het een taak voor Kalk en zijn manschappen om zich te handhaven. De Veenendaler is er heilig van over tuigd dat WZ'49 ook volgend jaar weer op hetzelfde niveau te bewonde ren is. "Ajax is de enige ploeg geweest die ons echt van de mat heeft gespeeld. In die andere wedstrijden waren we mi nimaal gelijkwaardig. Voor de winters top zag ik al progressie in het elftal. Ook tegen Roda'46 (WZ'49 won zaterdag de bekerwedstrijd met 4-0 red.) zag het er goed uit. Een mooie opsteker dat ons vertrouwen geeft voor de komende wedstrijden". Zaterdag moet WZ'49 aan de bak. Amstelveen Heimraad zal dan aan de Eemweg de tegenstander zijn. De ploeg uit Noord-Holland staat tiende op de ranglijst met vier punten voorsprong op de Soesters. Om aansluiting te behou den, is winst voor WZ'49 noodzaak. Soest Ook Soest verkeert in de gevarenzone en ook deze ploeg wil alleen maar naar boven kijken. Peter Visee erkent als geen ander dat handhaving in de hoofd klasse moeilijk zal worden, maar zeker niet onmogelijk is. "Als Soest zich maxi maal inzet, met bezieling voetbalt en als hecht team functioneert, dan blijft de ploeg in de hoofdklasse". De Baarnaar bespeurde al vroeg in het millennium dat het elftal bijzonder ge motiveerd is en in goede conditie ver keert getuige de simpele overwinningen op tweedeklasser De Meern (7-1) en eersteklasser Hercules (4-1). Soest trapt pas op 23 januari in wedstrijdverband af Aan de Bosstraat-Oost ontvangen de blauwhemden koploper Tonegido uit Voorburg. "Van die ploeg kan je alleen maar winnen", aldus Visee die nog eens benadrukte hoe belangrijk de uitzege op Hilversum was zo kort voor de winter- pauze. "Het was voor mij en voor de spelers een enorme opluchting. Einde lijk had Soest de negatieve spiraal we ten te doorbreken. Je gaat dan toch po sitiever de winterstop in, bovendien ver schijnt de ploeg opgewekter en gemo tiveerder op de training". "Bij Soest is iedereen er inmiddels van doordrongen dat handhaving de doel stelling is. Na de uitstekende start aan het begin van het seizoen was er enigs zins sprake van overschatting. Er werd af en toe geroepen dat Soest voor een periode zou gaan, dat is nu niet meer zo. We begonnen toen zo sterk, omdat we in augustus zo verschrikkelijk veel ar beid hadden geleverd, waardoor de ploeg op conditioneel vlak veel verder bleek dan de andere hoofdklassers. Die haalden dat in het verdere verloop van de competitie in, zodat de kwaliteit de doorslaggevende factor werd. En dan zie je dat de meeste ploegen gewoon beter zijn dan Soest". Henry Kalk, hier kort na het behalen van het kampioenschap in de tweede klasse. Visee hoopt opnieuw op een goede start. Zijn ploeg lijkt er fysiek en men taal klaar voor om in de hoofdklasse te overleven. "Het zou een perfect af scheidscadeau zijn", meent de Baarnse trainer die na de zomer aan de slag gaat bij Sparta Nijkerk dat uitkomt in de hoofdklasse van de zaterdagamateurs. "Een week voor de kerst nam de club contact met me op. Er volgde een oriënterend gesprek. Ik heb er goed over nagedacht. Wilde ik eigenlijk wel weg bij Soest? Ik ben me toch in die jaren een Soester gaan voelen. Toen ik een maal de beslissing had genomen om Soest aan het einde van het seizoen te verlaten, is het bij Sparta Nijkerk in een stroomversnelling gegaan". SEC Bij de andere verenigingen, SEC en Hees, is het betrekkelijk rustig. De ge sprekken met de trainers zuilen in het verdere verloop van januari plaatsvin den. Voor deze clubs is het belangrijker om eerst even naar het voetballen te kij ken, om het vertrouwen in eigen kunnen weer te hervinden. Trainer Wim Mulder van SEC-zondag ziet het geloof binnen zijn ploeg langza merhand terugkomen. "Er is weer bele ving op de training, dat is prettig wer ken. Ik heb er alle vertrouwen in dat SEC zich handhaaft". Dan moet er be hoorlijk aan de boom worden geschud. De ploeg staat voorlaatste met acht punten uit dertien duels. Een puntje minder dan HVC, maar twee meer dan Veenendaal. Volgende week hervat SEC de competitie tegen subtopper WZA. Mulder acht zich niet kansloos. "Het wordt niet gemakkelijk in de vier de klasse, echter er is eigenlijk geen duel geweest waarin we zijn weggespeeld. Aan de inzet ligt het niet. We komen op de beslissende momenten gewoon kwa liteit en ervaring te kort". Evenals de zondagafdeling verkeert de zaterdagtak in acute degradatienood. De debutant in de zesde klasse staat laatste. Alleen Bunnik'73 staat nog in de buurt. Het gat met de andere ploe gen is al opgelopen tot minimaal acht punten. Het lijkt voor SEC gedaan. "Nee hoor, de ploeg moet hard werken en de opdrachten uitvoeren, dan heeft SEC een kans. Ik erken ook dat de ploeg tot de zwakkere broeders van deze klasse behoort, maar van sommi ge hoeven we echt niet te verliezen", meent elftalleider Gert van de Linden die zijn ploeg zaterdag ziet aftrappen in het uitduel tegen Maarssen. Hees Bij Hees zijn de mogelijkheden op handhaving aanzienlijk groter dan bij SEC. Ron Daselaar beschikt over een complete en fitte selectie. De ploeg is de korte winterstop prima doorgekomen getuige de 6-1-overwinning op vierde klasser DOSC. "We voelen ons lekker. Het is zaak voor Hees om goed uit de startblokken te komen. Dat creëert net dat beetje extra rust in de spelersgroep", aldus Daselaar die meteen in het nieu we millennium een fikse berg moet be klimmen. Zaterdag wacht koploper JSV uit Nieu- wegein. Bovendien moet de Soester vier vaste krachten missen vanwege schor singen. "Die vier zijn zeer belangrijke spelers voor Hees, maar toch hoop ik dat de wedstrijd tegen JSV doorgaat. Van de koploper kan je alleen maar winnen. Bovendien heb ik liever dat ze er nu niet bij zijn dan tegen PVDV zaterdag 22 januari - red.), dat slechts een punt meer heeft dan Hees". Het nu al omstreden concept Sport plan 2000+ wordt vanavond voor het eerst in het openbaar besproken door de politieke fracties van de ge meenteraad. Dat gebeurt tijdens de vergadering van de commissie wel zijn en sport die om 19.30 uur aan vangt in de raadzaal van het ge meentebuis. Burgers kunnen tij dens deze bijeenkomst gebruik ma ken van het spreekrecht, mits ze dit vooraf melden. Besluiten zullen er nog niet genomen worden, want het conceptplan is een voorzet voor vijf deelnotities, waarvan de eerste eind juni en de overige de ko mende twee jaar aan de orde komen. Toch is het met name voor de sport clubs van groot belang te weten wat de mening van de politiek is. De ambtelijke notitie mag dan vaag zijn en met wollige zinnen aan elkaar gere gen zijn, hier en daar wordt toch een tipje van de sluier gelicht. De sportclubs moeten er rekening mee houden dat het voor hen voordelige passe-partoutsys- teem op de helling gaat, in ieder geval dat ze meer geld moeten gaan betalen voor het gebruik van de gemeentelijke sportaccommodaties. Nu is dat ruim vijftig gulden per lid per jaar. Uit het Sportplan kan verder worden gedistilleerd dat de clubs min of meer gedwongen worden extra activiteiten te ontplooien voor speciale doelgroepen, zoals ouderen en allochtonen. Van de verenigingen, waarvan het merendeel kampt met een tekort aan kaderleden, wordt verwacht dat ze de (achter standwijken intrekken om ter plekke de doelgroepen te bedienen, die nu niet of nauwelijks aan georganiseerde sport deelnemen. Bij de bepaling van de subsidiëring van sportclubs zou, aldus het Sportplan, ge keken moeten worden naar dit soort ac tiviteiten van de clubs. Clubs die niet anticiperen, krijgen dus minder geld dan de clubs die wel mee doen. Bij de sub sidiëring zal ook worden gekeken naar onder meer de samenwerking van de sport met de welzijns- en onderwijssec tor en wat de verenigingen doen op het gebeid van alcohol- en tabaksmatiging, bestrijding van dopinggebruik, het voor komen van zinloos geweld en vandalis me en het vrijwilligersbeleid. De Vereniging Sportraad Soest (VSS) heeft er problemen mee als het passe- partoutsysteem wordt opgeheven. Ook uitte ze reeds kritiek op het feit dat de clubs uit eigen middelen welzijnsactivi- teiten moeten gaan ontplooien. Dit is in strijd, aldus de VSS, met de toezegging van de gemeente dat de operatie bud gettair neutraal wordt voltrokken. Voor haar eigen hachje moet de VSS overigens vrezen. In het concept Sport plan wordt voorgesteld een nieuw ad viesorgaan voor de sportsector in te stel len. Dit zogenoemde sportplatform moet worden gevormd door vertegen woordigers uit de sport-, welzijns- en onderwijssector en zou het einde bete kenen van de VSS, waarbij nu 45 vere nigingen bij zijn aangesloten. In het Sportplan wordt ervan uitgegaan dat het nieuwe platform in juni van dit jaar moet worden samengesteld. Ook de eerste deelnotitie ('Organisatie van de sport') wordt dan vastgesteld. Ter voor bereiding hierop wordt een klankbord groep samengesteld, waarin betrokke nen zitting kunnen nemen. Op woensdag 16 februari houdt de ge meente een werkconferentie, waarin een toelichting op het concept Sportplan 2000+ wordt gegeven. Die dag start ook de inspraakfase die op zaterdag 29 maart afloopt. In april verwerkt de ge meente de inspraak in de plannen, waar na begin mei een eventueel aangepast concept Sportplan wordt gepresenteerd. Dat komt in juni ter sprake in de com missie welzijn en sport (dan kan weder om het spreekrecht worden benut door burgers), waarna de gemeenteraad op donderdag 29 juni een besluit neemt.

Soester Courant | 2000 | | pagina 15