-JsPmt HALVE PRIJS HUI t 0 Wildschut Optiek RTV-Tempo viert 50-jarig bestaan MODELLEN Kerstcross: traditie met rijke historie ten einde kleine collectie* L J WOENSDAG 12 JANUARI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 16 Koenen: "Alles valt of staat met de jeugd" WIELERSPORT Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Dakwerken HARTJE-ZUID - ZUIDPROMENADE 14 l i Meningen van lezers Sportplan 2000+ (2) Sportplan 2000+ (3) Sportplan 2000+ (4) Sportplan 2000+ (5) Eerste trekking van Hees-loterij Eigenaar erkent eigen honden niet Duinkikkers: vier kringkampioenen Man rijdt in op stilstaande auto Soesterse gewond na aanrijding SportprognmmnJ WOENSDAG 1 Sportuitslagen 'Huisvrouwe samen wandi Gereedschap weg Design eicperl g) SCHOEMAKER Op 22 januari is het vijftig jaar gele den dat Ren- en Toervereniging Tempo werd opgericht. Dit jubi leum wordt gevierd met een receptie en een reünie op zondag 23 januari in het clubhuis aan de Industrieweg en natuurlijk met een jubileumtoer tocht, die op 15 januari verreden zal worden over drie afstanden. Na de Tweede Wereldoorlog werd de vereniging gestart door een groep en thousiaste fietsers. Zij bereden en on derhielden voor de oorlog echter al een zelfgemaakt parcours aan de Koningin- nelaan. Daar trainden de renners onder de naam "Hard gaat ie' op een stukje grond van de particulier De Zoete. In 1950 werd vervolgens Tempo opgericht. Het eerste dagelijks bestuur werd ge vormd door voorzitter J. van de Broek, secretaris H. Schlebaum en pennings- meester H.J. Dieters. Inmiddels hebben velen op de stoel van de voorzitter ge zeten. Enkelen hiervan zijn: Van de Broek, Gerritsen, Semper en Krijger. W. Dolman is de huidige voorzitter van de ren-afdeling. Voorzitter van de jubileumcommissie is Henk Koenen, Koenen begon zijn loop baan bij RTV Tempo in 1979. "Toen het toeren weer opkwam ben ik door het bestuur aangeschoten om het op te star ten," vertelt hij. Samen met Dessen als voorzitter en Metselaar als secretaris is het bestuur gevormd. De toerafdeling begon met 32 leden maar in de glorie periode waren dat er 104. Momenteel is hun aantal weer iets teruggelopen en telt de afdeling ongeveer negentig leden. In 1981 is Tempo Toer officieel erkend. Ren- en toervereniging Tempo bestaat tegenwoordig uit twee afdelingen. "De ren-afdeling is op dit moment een beetje slapend maar met de toerafdeling gaat het heel goed." De verschuiving van ren naar toer weet Koenen simpel te verkla ren: "De renners van vroeger zijn nu allemaal wat ouder en willen het wat rustiger aan doen. Zij zitten nu bij de toerafdeling." Deze afdeling van Tempo is na een woelige start in 1979 meteen begonnen met de Soest-Soest-tocht. Bij deze tocht fietsen de renners van Soest in Neder land naar Soest in Duitsland. Enkele jaren later werd de tocht zelfs langer; dan gingen ze ook weer terug. In totaal fietsten ze dan 570 kilometer. "Vroeger moest je hiervoor verplicht een toer tocht van 210 kilometer afgestempeld hebben. Dat deed je dan bij stations of bij het postkantoor. Daar liet je een stempel met de plaatsnaam zetten. Te genwoordig gaat dat allemaal met de computer. Naast de Soest-Soest-tocht, die eens in de twee jaar wordt verreden, organiseert Tempo nog meer tochten, waaronder de Plassepoldertocht, de voorjaarstocht, de (drie)naaldentocht en de gildetochten. In de loop der jaren heeft de wielerver eniging ook een aantal grote namen in de ledenlijst gehad. De bekendste daar van is waarschijnlijk wel Jean Paul van Poppel die in het verleden grote succes sen heeft geboekt. Anderen die bij Tem po hebben gerend zijn Jos Schipper en Theo de Rooy. "We kunnen het wel merken als een renner veel succes heeft. Dan heb je echt weer een opleving van het aantal mensen dat wil fietsen." De jeugd loopt niet echt warm voor de wielrensport. Het ontbreekt de club dan ook aan nieuwe aanwas. "Alles valt of staat nu eenmaal met de jeugd." De gemiddelde leeftijd bij RTV-Tempo is op dit moment ongeveer 43 jaar. "Zij zijn ook jong begonnen en blijven dan bij de vereniging, maar er komen bijna geen jongeren bij, dat vind ik heel jam mer. Ook met de toerafdeling zijn grote suc cessen behaald. "We hebben de wissel beker van de rit Brussel - Parijs - Brus sel gewonnen. Dat is een internationa le wedstrijd en wij hadden drie keer ge wonnen met de grootste groep. De be ker prijkt nu in het clubgebouw. Jubileumtocht Op 15 januari houdt Tempo weer een grote rit. Dan wordt de vijftigste verjaar dag van de club in stijl gevierd met een jubileumveldtoertochtDeze tocht be staat uit drie afstanden: 30, 45 en 65 kilometer. Onder de deelnemers wordt die dag een mountainbike verloot. Le den van Tempo zelf mogen aan de ver- loting niet deelnemen. Inschrijven voor de toertocht kan van 8.45 tot 10.00 uur in het clubhuis van Tempo, Industrieweg 4a, en de kosten zijn zes gulden per persoon. Leden van de NTFU betalen vier gulden op ver toon van hun toerfietskaart. De deelne mers mogen tussen 9.00 en 10.00 uur starten. "Het is ieder jaar druk bij dit soort tochten, ik verwacht toch wel een man of duizend," aldus Koenen. Op zondag 23 januari zijn in het club huis een receptie en reünie ter gelegen heid van het vijftigjarig bestaan van de vereniging. Tüssen 15.00 en 18.00 uur zijn leden, oud-leden en vele andere genodigden welkom in het clubhuis. Alle uitnodigingen zijn reeds verstuurd, maar van veel mensen zijn geen adres sen bekend. Mochten er nog oud-leden zijn die deze reünie willen meemaken, dan kunnen zij z\ch nog opgeven bij de Toerrijders van Tempo en de Duitse 'zustervereniging'overbruggen in elk ge val elk tweede jaar de ongeveer 250 ki lometer af tussen het Nederlandse en Duitse Soest. Op deze archieffoto begroet ex-burgemeester van Soest, mr. Paul Scholten, de fietsers na hun aankomst. voorzitter van de jubileumcommissie, Henk Koenen, Koninginnelaan 154, tel: 6023174. Meer dan vier decennia werd Soest op de (inter)nationale kaart ingekleurd door de Kerst cross. Fietsminnend Nederland, maar ook andere binnen- en bui tenlandse sportliefhebbers togen op Tweede Kerstdag naar Soest- duinen om in het bos en de dui nen de grote mannen te zien zwoegen en knokken tegen el kaar en de vaak barre weersom standigheden. De Kerstcross was een begrip tot ver over de grenzen en net zo onlosma kelijk aan Kerst verbonden als kal koen, kaarsen en kransjes. Wereld en nationale kampioenen, de toppers uit het circuit startten op de Beau- fortlaan om, gadegeslagen door dui zenden toeschouwers, een uur en een beetje rondjes te rijden over het unie ke, natuurrijke parkoers. Richard Groenendaal, Adri van der Poel, de Belgen Danny de Bie en Paul Herreijgers, de Tsjech Simunek en in een grijzer verleden Henk Baars, Frank van Bakel, Hennie Stamsnijder, Gertie Wildeboer, Rein- ier Groenendaal, Cock van de Hulst en Cor Rutgers (de laatste twee won nen de Kerstcross viermaal) trokken aan de ogen van het publiek voorbij en levejden strijd, man tegen man, om meestal onherkenbaar door hun getekende gezichten en besmeurde lichamen de finish te bereiken. De organisatoren Paul Nijhuis en Arie Bakker slaagden erin de Kerst cross steeds meer aanzien te geven. Met behulp van onder anderen goe de sponsors en tientallen vrijwilli gers. De wedstrijd werd opgenomen in een landelijk klassement, maar het lukte niet om de Kerstcross te laten deel uitmaken van de wereldbeker- strijd of de Super Prestige. Het laat ste sprongetje kon net worden ge maakt, al kreeg Tempo wel de orga nisatie van het Nederlands kam pioenschap veldrijden in 1995 toege wezen. Dat werd op hetzelfde par koers verreden en leverde Van der Poel zijn zoveelste nationale titel op. Bijna twee jaar later, in december 1996, kwam Richard Groenendaal (die zondag in Gieten voor de vijfde maal Nederlands kampioen werd) als (voor de derde keer) eerste over de finish in de 42s,e en naar later bleek laatste Kerstcross. Gebrek aan een hoofdsponsor, persoonlijke proble men en interne meningsverschillen leidden ertoe dat de koers in 1997 van de kalender werd gehaald. Het bleek het einde van een traditie met een rijke historie. m Telefoon (035) - 601 30 14 Soester Bowling Vereniging Vrije Teugel-Wuppies 2-3; Big Splitters-Flin- stones 5-0; Comback-Torentjes 5-0; Team- work-Eigen gem. 5-0; Briljantjes-The Out siders 2-3; Strajk-Spare 5-0. Dinsdag: Bengel-ASN Stalenhoef 1-4; Toverbal-Zwabbers 5-0; Guppies-BBB'tjes 5-0; Naadje-De Noten 3-2; Ham-Coolgang 5-0; Heppie Hoekers-Wei 0-5. 1999 ALLEEN MET RODE STIP GELDIG TOT EN MET 31 JANUARI SOEST TEL. (035) 602 22 12 Sportplan 2000+. Zo heet het nieuwe paradepaardje van de gemeente Soest. Een dik boekwerk geeft in moeilijke (ambtelijke) taal weer hoe het er uit moet gaan zien. Volgens wethouder Ten Hove "vormt de sportvereniging binnen de sportsec tor een belangrijke kernorganisatie en verdient om die reden aandacht en on dersteuning". Dit staat o.a. in het voor woord van sportplan 2000+. Helemaal geen slecht plan, maar wel als het verder gaat volgens sportplan 2000+. Geldkraan dicht, Sportraad er uit, nieuw platform erbij, en gewoon weer van voor af aan gaan beginnen. Met name de lokale achterstandsgroe pen moeten volgens het plan meer be trokken worden bij de sport. Had de gemeente niet beter voor die groepen een gericht plan kunnen maken i.p.v. de hele sportwereld in Soest op z'n kop te zetten? Was het niet veel eenvoudiger geweest om bij de sportverenigingen eventuele 'knelpunten' te gaan inventariseren en daar wat aan te gaan doen? Nu zullen vooral de kleine verenigingen en clubs eraan onder doorgaan. Hoezo 'belang rijke kernorganisatie'? Als je een sport vereniging een kernorganisatie noemt, dan kan je er gerust van uit gaan dat binnen die sportvereniging ook de no dige kennis en wetenschap aanwezig is. Gebruik die kennis! Aandacht en ondersteuning? Op welke manier? Als al het geld, de energie (én tijd) die nu in onderzoek en commissies zijn en worden gestoken, in de sport van Soest was gestoken én als ze eens geluis terd hadden naar de problemen en me ningen van de diverse organisaties en clubs, dan was dit plan nooit nodig ge weest. Anke Rauch-Roeten De vele sporters die in Soest actief zijn zullen met gefronste wenkbrauwen ken nis hebben genomen van het Sportplan 2000+. Dit plan lijkt bedacht te zijn door ambtenaren die niet gehinderd worden door enige kennis van zaken. Dan bedoel ik kennis over de sportver enigingen in Soest. Zal de verantwoor delijke wethouder, en zijn batterij amb tenaren, wel weten dat de sportvereni gingen draaiend worden gehouden door heel veel vrijwilligers. Brave burgers van zijn gemeente die in hun spaarzame vrije tijd een bardienst- je draaien, een elftal trainen of in de stromende regen de velden belijnen. Weet de wethouder eigenlijk dat heel veel verenigingen in Soest van alles or ganiseren waarmee het welzijn van de plaatselijke bevolking wordt gestimu leerd. Naast de reguliere wedstrijden en trainingen die men bij de club krijgt worden leden en vaak ook niet-leden vermaakt met heel veel activiteiten die we bijna wekelijks via ons lijfblad De Soester Courant kun nen vernemen. "Koude Tenen Toernooi" "Oliebollen- toernooi" "Buurtvoetbal" "Voetbal kamp" "Schoolvoetbal" "Internationa le toernooien", "Familiedag" "Sylves- tercross". Verenigingen zijn inventief in het verzin nen en organiseren van activiteiten. Ac tiviteiten die ook nog eens door veel liefhebbers bezocht worden. Zal de wet houder van sportzaken nooit gelezen of gehoord hebben dat er verenigingen zijn die zich inzetten voor gehandicapten sport en het laten integreren van allocht one burgers. Al die goede zaken die door de sport verenigingen in Soest gedaan worden, zullen bij uitvoer van het sportplan 2000+ categorisch en systematisch de nek omgedraaid worden. De geldkraan gaat dicht als je niet sociaal genoeg bent. Sportstimulering zoals dit door ons ge meentebestuur zal worden opgedrongen heeft een tegenovergesteld effect, sport- demotivatie dus. Bij uitvoering van het sportplan 2000+ verwacht ik een dras tische terugloop van georganiseerde sporters en waarschijnlijk ook het "fail liet gaan" van diverse kleine clubs. Voordeel is dan natuurlijk dat er weer voldoende grond vrijkomt, die de ge meente voor veel geld kan verkopen als bedrijfsterrein. De burgers van Soest moeten in de toekomst echter uitwijken naar omliggende plaatsen die wel een goed sportbeleid kennen om daar hun hobby te kunnen beoefenen. Peter Beijer In een artikel wordt melding gemaakt van het sportbeleid in Soest, dat op de helling gaat. Sportverenigingen worden in de toekomst financieel beloond in het opzetten van activiteiten die "maat schappelijk relevant" zijn. Clubs die geen relevante bijdrage leveren aan de maatschappij, gewoon omdat zij daar voor te klein zijn, gaan dat straks voe len in hun portemonnee. Ik vraag me echter af hoe het nieuwe sportbeleid van Soest zich verhoudt t.o.v. de nog uit te voeren clustering van de Soester sportaccommodaties. Ten eerste is het onbegrijpelijk dat de poli tiek een clustering van accommodaties doorvoert om vervolgens een nieuw sportbeleid te gaan ontwikkelen. Het zal wel met de nieuwe zakelijkheid in de Soester politiek te maken hebben. Wanneer men in het bedrijfsleven deze volgorde aanhoudt - eerst beslissingen nemen en vervolgens beleid ontwikke len - dan gaat ofwel het bedrijf failliet of worden de beleidsmakers op een zij spoor gezet dan wel ontslagen. Ten tweede: laten we er even vanuit gaan dat de clustering volgens plan wordt uitgevoerd. Het is algemeen be kend dat de grootste sportvereniging van Soest, voetbalclub S.O. Soest, wel erg karig bedeeld wordt bij de clustering van de voetbalvelden. S.O. Soest gaat van 6 naar 4 speelvelden en moet dus 2 velden inleveren t.b.v. de honk- en softbalvereniging. De honk- en softbal- vereniging beschikt nu over 1 veld en krijgt uitbreiding naar 2 speelvelden. Dit laatste staat dus haaks op het nieu we sportbeleid van de gemeente, want met slechts 60 a 70 leden valt de wer kelijke kostprijs per lid wel erg hoog uit. Hét kan natuurlijk wel zijn dat de "maatschappelijke relevantie" van de honk- en softbalvereniging groot is bin nen het kader van het nieuwe sportbe leid. Al heb ik daar zo mijn twijfels over. Dezelfde "maatschappelijke relevantie" moet dus ook nog vastgesteld worden voor de voetbalclub S.O. Soest. Nou zal dat niet zo moeilijk zijn bij een groeien de en bloeiende vereniging waar alleen al op de woensdagmiddag gemiddeld 200 jeugdleden worden beziggehouden. S.O. Soest is een vereniging waar de gemeente het noodzakelijk vond een tweede trainingsveld aan te leggen, de zelfde vereniging S.O. Soest wordt ech ter afgescheept met slechts 4 speelvel den. Over de werkelijke kostprijs per lid maak ik mij dus geen zorgen. Met ruim 500 jeugdleden en daarbij opgeteld de spelers van 12 seniorenteams, 1 dames team en een G-team is dat wel in orde. Misschien is het zinvol dat "de beleids makers" van onze gemeente een en an der nog eens goed bekijken, misschien moet niet alleen het sportbeleid op de helling, maar ook de clustering van ac commodaties. Het spreekwoord luidt niet voor niets: "Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald". Ad Aarts In het nieuwe sportplan voor de jaren na 2000 staan allerlei bespiegelingen over toekomst van de Soester sport. Een heel pak papier om te onderbouwen dat het allemaal goedkoper moet, met een laagje sociaal denken daaroverheen om maar vooral de goede bedoelingen te benadrukken. Er zouden nog te veel groepen buiten de boot vallen, groepen die door sociaal-maatschappelijke facto ren geen of onvoldoende gebruik maken of participeren binnen het sportgebeu ren. Een van de doelstellingen (punt 8.3 in het plan): "het sport-stimuleringspro- gramma is gericht op het behoud van sporters en op de werving van spor ters...." en "extra aandacht voor (groe pen van) mensen die in een sociaal-eco nomische achterstand verkeren". In het rapport wordt op meerdere plaat sen het grote maatschappelijke belang van sportbeoefening aangehaald, met de sportverenigingen als middel om te ko men tot veel meer dan "sport" alleen. Hoe gaan we dat in Soest in de komen de tijd aanpakken: het komt erop neer dat alle sportverenigingen het breder, maatschappelijk meer verantwoord moeten aanpakken maar wel met min der geld en middelèn. Met het vrijgeko men geld en een andere werkwijze pro beren we mensen, uit alle lagen van de bevolking, te laten deelnemen aan spor ten. Het is niet te hopen voor de Soester beleidsmakers dat het plan een door slaand succes wordt, wanneer dat wel gebeurt, dan moeten zij zich aanmelden bij sportverenigingen in Baarn en Amersfoort, want dan zijn in Soest, door dit plan, net de laatste verenigin gen op de fles gegaan. Leo Rauch Tijdens de nieuwjaarsreceptie van voet balvereniging Hees heeft notaris De Ja ger de eerste trekking verricht van de jubileumloterij. Hij haalde de volgende winnende nummers (met daarachter de bijbehorende prijs) tevoorschijn. 974: fiets, 558: reischeque, 097: televi sie, 548: videorecorder, 323: hotelbon, 061: tuinset, 511: hoge drukreiniger, 497: boormachine, 853: schuurmachine, 864: decoupeerzaag, 611: vleespakket. De redactie stelt zich niet aansprakelijk voor eventuele tikfouten. Voor vragen over de loterij kan contact worden op genomen met Y. Hartman van Hees, Jan Steenlaan 33, tel. 6027189. De volgende trekking is op 5 februari in de Hees-kantine aan de Verlengde Oude Utrechtseweg. Vrijdag rond 13.00 uur zag een dienst doende agent op de Dalweg ter hoogte van de Haverweerd twee loslopende honden. De agent sprak daarop een 50- jarige Soester aan die even verderop aangelijnde honden uitliet. Deze wist hem te vertellen dat hij de honden niet kende. Een vrouw die verderop liep ver telde de agent echter dat de twee huis dieren wel degelijk bij de Soester horen. Op het moment dat de Soester naar zijn auto aan de Klaarwaterweg liep, renden de honden ook die kant op. De man ontkent nog steeds dat de honden van hem zijn. Eenmaal op het bureau gaf de man toch toe dat hij de eigenaar van de honden is. Afgelopen weekeinde werden de Win- terKringKampioenschappen in Utrecht weer gehouden. Met een ploeg van 12 zwemmer en zwemsters vertrokken De Duinkikkers naar Utrecht om de strijd met de andere clubs aan te gaan. Het hele weekend werden er door de zwem mers goede prestaties neergezet. Vele persoonlijke records sneuvelden en ook enkele clubrecords overleefden dit weekeinde niet. Er werden 8 bronzen, 7 zilveren en 4 gouden plakken mee te ruggenomen naar Soest. Vooral Stepha- nie Epskamp (11), Ruben de Clippelaar (12), Micheal Maassen (13) en Sebasti- aan Schuurman (14) waren in topvorm. Zij werden kringkampioen van Utrecht. Op de Biltseweg had zondag een aan rijding plaats. Een twintigjarige man uit Den Dolder reed over de Biltseweg waar hij op zijn voorganger uit St. Michielsgestel inreed. De man uit Den Dolder had niet in de gaten dat voor hem twee auto's stil waren gaan staan omdat een derde linksaf wilde slaan. Hierop reed hij met grote snelheid op de voorganger in. De vrouw en dochter van de bestuurder uit St. Michielsgestel zijn met pijnklachten aan rug en nek over gebracht naar Molendael. Donderdagmiddag rond kwart voor vier is op de kruising van de Dorresteinweg met de parallelle Koningsweg een 62- jarige Soesterse aangereden. Zij wilde op haar, fiets de kruising oversteken toen van rechts een bestelauto met aanhan ger kwam. De bestuurder van de bestel auto, een 49-jarige Soester, moest de vrouw volgens de huidige verkeersregels voorrang geven. Hij deed dit echter niet en een botsing was het gevolg. De vrouw is met schaafwonden aan haar rug en schouder overgebracht naar zie kenhuis Molendael. Na behandeling kon zij terug naar huis. WOENSDAG 12 JANUARI Zaalvoetbal 20.00 uur TOV-DVS (Baarn) ZATERDAG 15 JANUARI Basketbal 17.00 uur Red Stars (D)-Bulls (Beu kendal) 20.30 uur Red Stars (H)-Bulls (Beu kendal) Dammen 10.00 uur Damtoernooi voor scholie ren van DVSB (Griftland College) Handbal 19.30 uur Dalfsen-Smeeing/BDC (H) (Dalfsen) Korfbal 15.25 uur Eemvogels-Hemur Enge (Aqua Indoor) Voetbal 14.30 uur VVZ'49-Amstelveen H (Eemweg) 14.30 uur JSV-Hees (Nieuwegein) 14.30 uur Maarssen-SEC (Maarssen) Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)-Dros/ Alterno (De Bunt) ZONDAG 16 JANUARI Badminton 10.00 uur Badge-Selby MAANDAG 17 JANUARI Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) Zaalvoetbal 21.00 uur DVS-Inter Hesp (Beuken dal) 21.00 uur Eemnes-Firtina'93 (Eem- nes) ZWEMMEN De Duinkikkers 50 meter vlinderslag: Stephanie Epskamp 36.58; Denise van Rouwendaal 37.68; Han- ke Schalkx 35.59; Nicky van Rouwendaal 42.78; Sebastiaan Schuurman 32.00; Paul Spronk 30.42. 50 meter rugslag: Paul Spronk 34.03; Sebas tiaan Schuurman 30.55; Robbin Blokpoel 34.16; Menno Smit 34.87; Denise van Rou wendaal 36.84. 50 meter schoolslag: Remko Hooft 39.35; Micheal Maassen 35.04; Sebastiaan Schuur man 36.68; Menno Smit 37.55; Robbin Blokpoel 37.88; Denise van Rouwendaal 42.06; Emily Janssen 40.46. 50 meter vrije slag: Stephanie Epskamp 32.21; Emily Janssen 31.25; Ruben de Clip pelaar 28.76; Micheal Maassen 29.90; Paul Spronk 27.16; Sebastiaan Schuurman 28.43; Robbin Blokpoel 28.95. 100 meter vlinderslag: Paul Spronk 1.11.77; Denise van Rouwendaal 1.30.63; Hanke Schalkx 1.22.77. 100 meter rugslag: Stephanie Epskamp 1.22.85; Emily Janssen 1.20.69; Nicky v. Rouwendaal 1.35.67; Ruben de Clippelaar 1.17.45; Micheal Maassen 1.15.86; Sebasti aan Schuurman 1.08.87; Paul Spronk 1.13.06; Robbin Blokpoel. 100 meter schoolslag: Stephanie Epskamp 1.36.87; Denise v. Rouwendaal 1.32.51; Emily Janssen 1.29.04; Remko Hooft 1.26.88; Micheal Maassen 1.20.83; Sebasti aan Schuurman 1.21.41; Robbin Blokpoel 1.23.83; Menno Smit 1.24.10. 100 meter vrije slag: Nicky v. Rouwendaal 1.25.52; Ruben de Clippelaar 1.03.55; Paul Spronk 1.00.41; Robbin Blokpoel 1.01.67; Stephanie Epskamp 1.08.84. 100 meter wisselslag: Stephanie Epskamp 1.23.46; Hanke Schalkx 1.18.98; Emily Jans sen 1.18.98; Nicky van Rouwendaal 1.35.06; Remko Hooft 1.22.63; Ruben de Clippelaar 1.15.03; Micheal Maassen 1.12.46; Paul Spronk 1.11.81; Sebastiaan Schuurman 1.11.65; Menno Smit 1.14.96; Robbin Blok poel 1.14.03. Nederli Ver-enig luÜfl Huisvri Secretariaat, i De afdeling Baarn/Sc Nederlandse Verenigin wen organiseert op vri een wandeling. Startpi De Generaal aan de Heutszlaan in Baarn, o afloop wordt daar ook j fie gedronken. Bij twijfe men bellen: tel. 601741 In de nacht van donderdag op vrijdag is bij een industrieel design-bedrijf aan de Stationsweg gereedschap gestolen. Een 51-jarige man uit Soest deed aangifte van de vermissing van hand- en elek trisch gereedschap. Bij het bedrijf wer den raamwerk en divers traliewerk ge forceerd. Weekend-opvangdi Maatschappelijke Dii Hulp in dringende n zaterdag, zondag en al feestdagen, tel. 62455 Stichting Hulpdien' Hulp aanvragen dagel en 10.00 uur, tel. (0 352097. Nazorg borstkankei Informatie: Borstkankt trum Utrecht (BIC 2319924, di. t/m. v uur. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 21 Stadsring 31A Amersfoort, tel. (033) anoniem wilt blijven k; Meidentelefoon Voor specifieke mi Maandag 19.00-21.00 16.00-18.00 uur; do 21.00 uur, tel. (030) 1 Vrouwen in de Bijstï Vrouwen die probleme terrein van de bijstan mee terecht bij de werl in de Bijstand, telefi 12.00-13.00 of na 18 tel. 6017431 of 60185 iSpreekuur: elke 2e 1 maand, 10.00- 11.30 i nationaal Vrouwencen 313. Slachtofferhulp Soe Praatpaal en vraagbaa fers van misdrijven en t len, tel. 6027719. Slachtofferhulp Eer 24 uur per dag telefoi voor Soest, Soestdijk tussen 7.00 en 2 6027719; tussen 23.0 via de meldkamer van se politie, tel. 033-46( AI-Anongroep Soes Steun aan familie van matig veel drinkt of drc (Soest) of 5415474 (E Ouders van een ovei Landelijke zelfhulpor tactadres: Eveline Mc straat 543, 3765 6014310. Zo'n telefoon is de hele dag prominent aanwezig. Laat hij er dan alsjeblieft goed uitzien Zoals de BeoCom 1401 van Bang Olufsen. U hebt de keuze tussen wand- en-tafelmodellen in een aantal bijzonder mooie kleuren. En in de handset vindt u alle functies voor een goede communicatie. 1 jaar garantie BANG OLUFSEN BANG OLUFSEN CENTER Burg. Grothestraat 9, Soest- Tet. 03S 601 03 44 OOIT KIEST U VOOR MOOIST Soes

Soester Courant | 2000 | | pagina 16