f UITVERKOOP 30 - 50 KORTING The Outpost Monturen Sale! 7 ACTUEEL I WINTERCOLLECTIE Hilton herenmode Tieners weten weg naar buitenschoolse opvang Balans nog niet te vinden Jacqueline v.d. Geest nieuwe arts in groepspraktijk De Linde Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan TE HUUR l&l 25 Supermarkt Hoogvliet kan uitbreiden voor voordeel GEHELE Twee mille smartengeld voor mishandelde vrouw PAGINA 4 WOENSDAG 12 JANUARI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 5 voor Polen jit auto MARLBORO RIVERWOODS V. Weedestraat 8A - Soest anaai invo ynaayvo Open huis X-Change heeft meer weg van 'leeg huis' voor verkoopinformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Gemeente: "Meerparkeerplaatsen gewenst" Snelheidscontrole Service bij Schoemaker NT nuari kunnen er tus- i uur weer pakketten iden en kennissen in vorden. In Polen wor- i huis afgeleverd. De ingeleverd worden bij >ot, Di Lassostraat 40 ïten goed verpakt zijn, :en stevige kartonnen kband is dichtgeplakt touw eromheen. De geadresseerde èn de duidelijk leesbaar op en worden. In de pak- ieven, tijdschriften en maar géén geld. zwicht van een pakket iten zijn f 7.50 per pak- oer kilo. Bij inlevering noet een legitimatiebe- rden. is woensdag een raam van een auto 8-jarige eigenares hoor- een doffe klap buiten, er verder geen aandacht i een kwartier weg wil- auto, zag zij dat haar i leptegel was ingegooid, choudertas met inhoud e telefoon. Om kwart 1 de tas, compleet met vonden door een voor- lefoon is nog spoorloos. ale Voorlichting oest ningsruimte 27-12-1999 31-12-1999 iw 28-12-1999 31-12-1999 29-12-1999 e berging (wijziging 28-12-1999 28-12-1999 28-12-1999 28-12-1999 1, afdeling planologie en lur. >p het rider (wijziging 12-1999 12-1999 12-1999 12-1999 31-12-1999 28-12-1999 ten woonhuis 28-12-1999 is op capel 28-12-1999 imte bij een 28-12-1999 is 28-12-1999 is en het 28-12-1999 w de en 28-12-1999 .is met twee 28-12-1999 Maandagmiddag hield tienercen trum X-Change, onderdeel van de Welzijnsstichting Balans aan de Molenstraat, open huis. De bijeen komst was bedoeld als kennisma king met ouders en tieners die in de toekomst gebruik willen maken van de buitenschoolse opvang voor tie ners. Maar op de middag bleef het opvallend rustig. Tieners (kinderen tussen de tien en vijftien jaar) waren er niet. Monica de Bruijn is één van de coördi natrices van het project. "We hopen vanmiddag enthousiaste tieners te krij gen die zich willen aanmelden", zegt iets na twee uur als de deuren voor het eerst zijn opengegaan. Alle 54 plaatsen in het 'huis' zijn nog vrij. In het drie kamers tellende X-Change staan alle spullen netjes opgesteld. De aanwezige journalisten laten zich de koekjes en cake, die eigenlijk voor de tieners en hun ouders bestemd waren, goed smaken. Rond half vijf denkt Ma- rea niet dat er nog mensen komen. "Na tuurlijk hoop je dat,ze komen, maar we hadden dit eigenlijk wel verwacht. De kinderen hebben het natuurlijk ook druk genoeg zo net na de vakantie. Nee, ik heb er alle vertrouwen in dat het nog gaat komen. Na de scholenmarkt van donderdag zal het wel gaan lopen." Ze werkt inmiddels al weereen paar maanden in Soest, maar veel men sen kennen haar nog niet of nauwe lijks: Jacqueline v.d. Geest, de nieu we huisarts in de Soestdijkse groepspraktijk De Linde (Linden- laan), waar ze samenwerkt met de collega's Chavannes en Verberne. Ze is daar drie dagen per week werkzaam: op dinsdag, donderdag en vrijdag. 1 Jacqueline v.d. Geest neemt een deel van de patiënten over van haar collega Chavannes, die wat minder gaat werken naast zijn functie bij de opleiding van jonge huisartsen aan de universiteit van Utrecht. Wat Soest betreft is ze min of meer een onbeschreven blad. Ze werd geboren in Leiden, waar ze ook medi cijnen studeerde; haar huisartsenspecia lisatie deed ze in Nijmegen. Haar keu ze voor Soest werd mede bepaald door de aantrekkelijkheid van zo'n betrekke lijk kleine gemeente, omdat ze liever niet in een stad wil wonen. Nu woont ze met haar man - wetenschapper aan de Utrechtse universiteit - en haar kinde ren Martijn (5) en Loeke (3) nog in Vleuten. "We zijn op zoek naar een huis in Soest, maar het is moeilijk. Het lijkt me echt zalig om hier te wonen, het is echt prachtig." Sinds haar afstuderen, zes jaar geleden, heeft ze waargenomen in diverse huis- arstenpraktijken in de omgeving van Utrecht- o.a. in Hoogland en Maarssen - en de laatste drie jaar was ze huisarts in de Utrechtse wijk Zuilen. De grote- stadsproblemen heeft zé daar goed le ren kennen. "Je hebt er heel veel colle ga's, maar het is allemaal nogal groot en onoverzichtelijk. Het gevolg is dat je ei genlijk met niemand goed samenwerkt. Hier in Soest heb je veel meer zicht op eikaars werkstijl en dan kun je als huis artsengroep beter een gezamenlijke lijn uitzetten. Dan voorkom je bijvoorbeeld dat patiënten klagen dat ze bij de ene arts nóóit een recept krijgen, terwijl ze er bij de andere niets eens om hoeven te vragen..." Mensen helpen Wat haar destijds bewogen heeft om medicijnen te gaan studeren weet ze nog wel. "Ik was zeventien toen ik moest Jacqueline v.d. Geest te midden van haar collega-artsen Verberne (l.) en Chavannes (r.). Foto: Atdo Allessie kiezen en wilde graag mensen helpen. Dat is eigenlijk nog steeds zo. Het be geleiden van mensen is leuk, en kinde ren vind ik de leukste patiëntengroep. Als huisarts maak je de mensen mee in heel verschillende omstandigheden, al is het meestal wel in een periode van ziek te en narigheid, want als het voorbij is zie je ze weer een poosje niet. Het is ook heel afwisselend: de één komt met een simpele verkoudheid, een ander is be hoorlijk depressief, en je kunt hun pro blemen natuurlijk niet overnemen, maar je kijkt wel of je er een handje bij kunt helpen." Haar eerste ervaringen in Soest zijn heel positief. Ook de kennismaking met de collega's is haar uitstekend bevallen. "Ik feliciteer de Soester bevolking met haar huisartsen. Het is echt een mooie club bij elkaar: heel verschillend, maar met hart voor hun vak en het gevoel van 'met z'n allen maken we er wat van'. Leuk dat ik daar bij mag horen..." Voor het hele project is 1,2 miljoen gul den uitgetrokken. Dit bedrag mag over vier jaar verspreid worden. Ook is de opening van X-Change de laatste tijd meermalen in de media aangekondigd. Ondanks al deze aandacht werd het open huis een flop. Het enthousiasme van Marea en Monica lijdde hier echter niet onder. Beroepskrachten Voor de werkzaamheden in het centrum zijn twee beroepskrachten ingeschakeld. Ook is het gebouw van binnen volledig aangekleed met nieuw meubilair. Bin nenkort komen er nog vier computers en een I-Mac te staan. Monica: "De I- Mac is voor het grafische werk, de an dere computers voor het huiswerk. De kamer waar deze computers in komen, is de zogenaamde stille kamer, om huis werk in te maken." De kamer is nog niet klaar, maar zal spoedig afgemaakt worden. Donderdag staat X-Change op de scho lenmarkt in Soest, ook daar zullen Mo nica de Bruijn en haar collega Marea Sneijders een goed woordje doen voor de opvangmogelijkheid. Ook komen er binnenkort folders uit die op verschil lende middelbare scholen uitgedeeld worden. De activiteiten van X-Change zijn sterk verbonden met die van C-drie, Artis- hock en de Vrije Teugel. "In februari houden we een zeskamp in De Vrije Teugel. Ook komt er een tienerdisco in de Schoof, waar X-Change gevestigd is. Vervolgens komt er in maart een drop ping die zal eindigen in De Vrije Teu gel", aldus Marea. Kortom, aan klanten wel, maar aan wervingsplannen geen gebrek. Het primaire doel van X-Change is op vang te verzorgen voor tieners. In het 'huis' kunnen kinderen van tien tot vijf tien jaar na school huiswerk maken, spelletjes doen, internetten en meedoen aan allerlei andere activiteiten. Een lid maatschap hiervoor kost de ouders 1750 gulden per jaar. Monica: "Dit lijkt heel veel, maar het komt neer op nog geen 2,50 gulden per uur. Anders geven ouders hun kinderen een tientje mee en dan hangen ze maar wat rond, nu kun nen ze hier hun verhaal kwijt en een kopje koffie of thee drinken en dan zijn ze nog goedkoper uit ook." Ouders kunnen ook minder dagdelen per week afnemen, al naar gelang hun wensen. Zakgeldbureau Tieners hoeven niet persé lid te worden, ze kunnen ook een zogenaamde strip penkaart kopen om aan andere activitei ten, zoals excursies, mee te doen. Ook de leden moeten hiervoor een strippen kaart aanschaffen. "Niet alle kinderen hebben hier natuurlijk geld voor en daarom zetten we een soort arbeidsbu reau voor tieners op," vertelt Marea. De bedoeling hiervan is dat de medewer kers van het tienercentrum een soort zakgeldbureau starten waarbij de kinde ren een baantje kunnen krijgen om geld te verdienen. De verschillende vacatures worden door het centrum bijgehouden en verdeeld. In tegenstelling tot verschillende buiten schoolse opvanggelegenheden zullen voor het tienercentrum geen plaatsen aan bedrijven worden aangeboden. Monica: "Ik denk niet dat bedrijven voor hun personeel plaatsen willen ko pen voor hun tieners, dat bieden we ook niet aan." Voordat kinderen lid kunnen worden van X-Change vindt een gesprek met de ouders plaats. "We willen graag even bij de tieners thuis kijken. Dan weet je ook hoe het er thuis een beetje aan toe gaat. Op dat moment kunnen we dan ook af spraken maken over de opvoeding. Zo wel de ouders als het kind moeten een overeenkomst tekenen waarin staat wat de tiener wel en niet mag doen. Op die manier kunnen we er later geen proble men over krijgen als we bijvoorbeeld iemand naar een vriendje laten gaan." Het is dan ook niet zo dat de kinderen de hele dag binnen moeten blijven. "Herma Kamphorst houdt precies bij welk kind waar is. Ze mogen gewoon hetzelfde als thuis, maar we willen van de ouders weten of ze het ermee eens zijn dat ze bijvoorbeeld een middag er gens anders spelen. Wij houden dat min of meer voor ze in de gaten," legt Mo nica uit. Het idee van de kinderopvang is uitge werkt, de accommodatie is zo goed als klaar en de koekjes staan op tafel. Het enige dat op dit moment nog ontbreekt zijn de tieners. Opgeven voor X-Change kan bij Moni ca Sneijders of Marea de Bruijn, tel. 6017615. "Frustrerend", noemde de Utrecht se, officier van justitie mr. O. Brou wer relatieproblemen die uitmon den in een strafzaak. "Je krijgt maar één kant van het verhaal te horen en er wordt één punt uitgelicht, terwijl er vaak veel meer is voorgevallen. Zo ook in het geval van de 44-jarige (oud-)inwoner van Soest die zich vrij dag voor de politierechter moest verant woorden wegens mishandeling van zijn vrouw eind mei. Door een duw kwam zij zo ongelukkig ten val, dat ze een ge broken lendewervel opliep. Volgens de verdachte was het niet meer dan een ongelukkige samenloop van omstandigheden. Rechter mr. E. Bueno achtte echter ook bewezen dat de man had geslagen. De huisarts constateerde namelijk daags erna een blauw oog bij het slachtoffer. Officier Brouwer hield de Soester ver antwoordelijk voor het letsel, dat in zijn ogen ernstig genoemd kon worden. Hij eiste vijfhonderd gulden boete en vier weken voorwaardelijke celstraf. Bueno hield het echter op alleen de boete, omdat het in zijn visie niet om zwaar lichamelijk letsel gaat. De vrouw is na zeven maanden bijna geheel gene zen. Daarom kende hij ook maar twee duizend gulden smartegeld toe, terwijl duizend gulden meer was geëist. Volgens het slachtoffer kwam de ver dachte die avond dronken uit het café. Er ontstond een woordenwisseling, waarbij de man haar had geduwd. Om dat ze hun zoontje op haar armen had, kon ze haar val niet opvangen. Korte tijd zou ze bewusteloos zijn geweest. De man zou haar echter hebben belet een arts te bellen. De Soester verklaarde dat de vrouw juist zelf geen arts erbij wilde halen. Ook ontkende hij een drankprobleem te hebben, zoals zijn ex stelde. Naar zijn zeggen kregen ze ruzie over zijn stelling dat ze de baby te snel uit bed haalde als hij huilde. Nog twee maanden had het stel nadien samengewoond. Daarna was de vrouw naar familie en vervolgens een Blijf-van- mijn-lijfhuis gevlucht. Volgens de ver dachte had ze uitsluitend aangifte ge daan om daar onderdak te krijgen. De man, die inmiddels in Loosdrecht woont, stelde dat hij was achtergebleven zonder inboedel, maar met de schulden. "Ik kan daar niets mee. Dat is het pro bleem van een strafzaak", aldus Bueno. Gevraagde koopsom ƒ410.000,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ229.000,- kosten koper Jan Thyssenhof SOEST Aan woonerf gelegen hoekwo ning met ruime berging en schuur op ca. 230 m2 eigen grond. Inde ling: woonkm. met openh., hal, toilet, m.k., keuken. Ie verdie ping: 3 ruime sl.km., overloop en badkm. met 2e toilet. Zolder met vaste trap en ruime 4e sl.km. Al gemeen: deze woning verkeert in redelijke staat van onderhoud. Van Goyenlaan SOEST Goed onderhouden 2 kmr-hoekap- partement (v.h. 3 kmr-appartment) op de 1e verdieping met berging op de begane grond. Ind.: hal, toil., m.k., woonk. met parket vloer, mod. keuken, bijkeuken, douchecel en een zeer ruime sl.kam. Algemeen: dit apparte ment verkeert in uitstekende staat van onderhoud en recente- itjK zijn Keuicen en badkam. gemoderniseerd. Service kosten f 275,- p.m. (ind. voorschot c.v.) Gevraagde huurprijs ƒ3.500,- per maand NIEUW IN DE VERHUUR Burg. Grothestraat SOEST In centrum Soest gelegen opslag ruimte bestaande uit: 1.) Overdekte opslagruimte van ca. 550 m2 met verdieping van ca. 100 m2. 2.) Hal van ca. 72 m2 met een ver dieping van ca. 72 m2. Koninginnelaan SOEST Mooi gelegen 3-kmr.appartement op de 1e etage met dakterras en berging. Indeling: ruime L-vormige woonkm. met open h., mod. keu ken, hal, toilet, m.k. 1e verdie ping: 2 sl.kam. en douchecel. Al gemeen: dit appartement ver keert in goede staat van onder houd. Huurprijs ƒ1.350,- per maand Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonlme.nl 'ÜS™ Isssl Woensdag zijn er twee snelheidscontro les gehouden. Bij de controle aan de Nieuwstraat, in de richting van de Laan straat tussen 10.30 en 12.00 uur, werden vier verbalen uitgedeeld voor snelheids overtredingen. De hoogst gemeten snel heid was zestig kilometer per uur. Elf mensen werden bekeurd, omdat zij geen gordel droegen. Ook op de Nieuweweg werd op snel heid gecontroleerd. Dit gebeurde tussen 13.00 en 13.45 uur. Bij de controle pas seerden 120 voertuigen de radar. Tien daarvan reden te snel waaronder één brommer. Deze kreeg ook een proces verbaal vóór het niet hebben van een bromfietscertificaat. Acht mensen wer den bekeurd wegens het niet dragen van de autogordel. i)AI meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect?wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44 afdeling Planologie en Bou- >enden een gemotiveerd he lft worden gericht aan Bur- st. Het bezwaarschrift moet id. De gemeente gaat meewerken aan de uitbreiding van de parkeergele genheid bij supermarkt Hoogvliet aan de Wiardi Beckmanstraat. De eigenaar van de supermarkt heeft een (vervolg-)principeverzoek inge diend bij de gemeente om de par- keercapaciteit daar uit te breiden. De kosten van de reconstructie wor den door de firma betaald. Een gedeelte van het ruime voetgan gersgedeelte met de kiosk daarop zal gebruikt worden voor de uitbreiding. Dit is eigendom van Hoogvliet maar er De supermarkt wil meer trottoir in richten als parkeerruimte. is geen commerciële bestemming voor. De heer A. van Wanroij, adviseur van de gemeente, is het met Hoogvliet eens dat er meer parkeergelegenheid gewenst is. "Nu al wordt er op de drukke dagen van de week door klanten van de super markt noodgedwongen op de Wiardi Beckmanstraat geparkeerd waardoor het uitzicht vanuit de parkeerplaats sterk belemmerd wordt." Daarnaast stelt Van Wanroij dat door de vergrij zing van de bevolking samen met de wens om tot op hoge leeftijd mobiel te blijven, er een steeds grotere druk uit geoefend wordt op het aantal invaliden parkeerplaatsen. Over het algemeen gaat het aanleggen van deze parkeervoorziening ten koste van gewone parkeerplaatsen. Het be stemmingsplan Klaarwater, waar het gebied onder valt, staat de gewenste uit breiding niet toe. Dat houdt in dat er een speciale ontheffing voor verleend moet worden. De gemeente is nu bereid mee te werken aan het verlenen van de ontheffing als er een verzoek voor de ontheffing wordt ingediend. 28-12-1999 ri herstel van de ligger nzonwering. erichten dat meegewerkt zal heffing art. 19 WRO indien wordt ingediend. grond. Besluiten in Smitsweg 30 3765 CT Soest Tel. 035 - 601 86 26

Soester Courant | 2000 | | pagina 5