I9?8 !6?» 19?» I2?9 331 n Buitenspel gezette VSS nu ook al intern verdeeld over sportplatform 'Dodelijke' fase heren Red Stars Stam/SoVoCo halverwege in top drie Onnodig puntverlies Smeeing/BDC LVO "Niet de sport, maar welzijn heeft problemen" PAGINA 14| WOENSDAG 19 JANUARI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 15 1CHJTEKTUUR Concept-Sportplan GARANTIE ES Vertraging in aanvraag van rijkssubsidie Bestuursleden oneens met voorzitter Paul Lemmen Vice-voorzitter van S.O. Soest: In acht minuten voorsprong en partij uit handen gegeven BASKETBAL VOETBAL zaterdag Verrassende zege van Hees op koploper ISV VOETBAL zaterdag SEC-zaterdag hard onderuit7-0 Inge Olthof: "Deze jonge ploeg lijkt haar weg te vinden VOLLEYBAL Handballers laten het verdedigend liggen tegen hekkensluiter HANDBAL Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-fwarm buffet Installatiebedrijf j. cornelisse bv. fi^Ji Sanitair ER itwikkeüng en Counseling <eid als uitgangspunt 3ostbus 715, 3740 AS BAARN 328 Email: career@vwb.nl nkanalen werpen zen >ouwingen oires :ten d van: 13.00 tot 17.00 uur )0 tot 17.00 uur 3est, (035) 601 06 52 (Vervolg van voorpagina Ook opperde ze het idee van budgetfi nanciering. De clubs krijgen dan een bepaald bedrag per jaar en kunnen bij ren efficiënt beleid aan het einde van (iet jaar zelfs geld overhouden. GGS ,oelt ook wel iets voor een gedifferen- jeerd systeem en stelde dat de clubs ret eigen kantineopbrengsten meer jnnen ophoesten dat de kleine clubs je geen (bar)omzet draaien. !o werden nog meer vragen gesteld en «ggesties geopperd. De discussie droeg lan ook niet bij aan meer duidelijkheid, ntegendeel. Wethouder Pieter ten Hove rei dat het niet klopt dat er geld van de iport naar welzijn wordt overgeheveld, jat het subsidiehoofdstuk opnieuw wordt bekeken en dat het passe-partout systeem nog niet is afgeschaft: "Als de sport zegt dat het onbespreekbaar is, lijkt me dat geen goed vertrekpunt. La ten we er in ieder geval over praten." Waarover concreet gepraat moet wor den, dat wist de wethouder echter niet te melden. Verschillende fracties hebben aangekon digd de sportclubs, dan wel de Sport raad uit te nodigen voor een gesprek. Die moeten plaatsvinden vóór 29 maart wanneer de inspraaktermijn over het concept-Sportplan afloopt. Die in spraaktermijn start op 19 februari met een zogenoemde werkconferentie in het gemeentehuis. Dan wordt nog eens een toelichting gegeven op het onduidelijke plan. Na de inspraak komt het definitie ve Sportplan in juni terug in de commis sie welzijn en sport (woensdag 14 juni) en de gemeenteraad (donderdag 29 juni). iden Bovag- en intie op motor, landrijfassen. 3-9211.900,- rm, 06-9416.900,- -23.900,- 11/9724.900,- 30 km, 11/9632.800,- i, 05/9737.900,- 6._.31.950,- i km, LM-velgen39.950,- '0 km31.500,- 30.900,- iel f ramen38.950,- irco, aut, 3-drs29.950,- m, LPG, airco31.950,- ihuifdak15.900,- 19,4200 km, airco, 45.900.- chuifdak11.500,- .000 km15.500,- tetallic22.900,- 30 km airco, 06/97 ..37.950,- m, airco, 10/9631,950,- r bekl., 43.900,- s, trekhaak32.900,- km, 02/9642.500,- airco, 29.500,- EST, 035-603 70 47 Vijf deelnotities, voorafgegaan door een concept-Sportplan 2000. Het College neemt er goed de tijd voor om het sportbeleid handen en voeten te geven. Het Sportplan roept tot dusver alleen maar vragen en ver twijfeling bij de clubs en sommige raadsfracties op en nu al is vertraging opgetreden in de aanvraag voor sub sidies die Den Haag beschikbaar stelt voor sportactiviteiten. Het was de bedoeling dat vóór 1 fe bruari a.s. een lijst van activiteiten zou zijn vastgesteld door het ge meentebestuur, waarvoor geld zou worden aangevraagd bij het rijk. De lijst is er nog niet, naar het schijnt omdat de betreffende ambtenaar ziek is. De lijst van projecten zou al klaar moeten zijn, zodat de gemeenteraad er in de Voorjaarsnota rekening mee kan houden. De aanvragen voor sub sidie moeten vóór 1 oktober zijn in gediend. De vertraging bracht bij José Bijman van GGS het schaamrood op de ka ken: "Het enige dat duidelijk is, is dat we subsidie uit Den Haag probe ren te krijgen, verder is er geen en kele invulling." Wethouder Pieter ten Hove zei dat hij met de raadsfracties vóór de zo mervakantie wil overleggen wat er richting de overheid wordt onderno men. In juni komt hij met een voor stel. Het bestuur van de Vereniging Sportraad Soest (VSS) is boos en te leurgesteld en vindt het onzorgvul dig dat het niet door het College om advies is gevraagd, voordat het con cept-Sportplan 2000+ werd ge schreven. Tussen voorzitter Paul Lemmen en de andere bestuursle den van de VSS botert het nu ook niet meer helemaal. Aanleiding hiervoor is de brief die wet houder Pieter ten Hove schreef aan de commissie sport in een reactie op een boze brief van de VSS aan de commis sieleden. Tussen deze brieven door voerde Ten Hove overleg met Lemmen die vervolgens de brief van Ten Hove zou hebben 'gesanctioneerd'. Volgens Marian van Halen van de VSS heeft Lemmen dat op persoonlijke titel gedaan. "De rest van het bestuur is het niet eens met een aantal passages in de brief', aldus de secretaris van de VSS. Het gaat daarbij om de klankbordgroep die de gemeente wil samenstellen en die als gesprekspartner zal fungeren als het gaat over het concept-Sportplan en de eerste van vijf aeeinoiities over het sportbeleid. De2e twee beleidsstukken moeten eind juni door de gemeenteraad worden vastgesteld en per 1 juli zou een nieuw Sportplatform moeten worden samengesteld. Dit orgaan zou, vindt het College, per die datum de adviserende rol van de VSS moeten overnemen. In de door Lemmen 'gesanctioneerde' brief staat dat de klankbordgroep uit elf personen moet komen te bestaan, onder wie zes uit de sportsector, drie uit het welzij nsveld en één of twee uit het on derwijs. In de brief staat verder dat de voorzitter en de secretaris van de klank bordgroep door de gemeente zullen worden geleverd. De overige bestuurs leden van de VSS vinden dat daarmee de regie te veel in handen van de ge meente zou komen en willen niet verder gaan dan dat er óf een onafhankelijke voorzitter óf een onafhankelijke secre- "Niet de sport, maar welzijn heeft problemen en die moeten wor den opgelost met geld van de sport." Met die woorden van Toon van Fulpen kon sportwet houder Pieter ten Hove het doen. De vice-voorzitter van sportorga nisatie Soest had woensdag avond geen goed woord over voor het concept-Sportplan 2000. Cruciaal vindt Van Fulpen dat een probleemstelling en analyse ontbre ken in de notitie en dat dus ook niet duidelijk kan zijn welk sportbeleid het College nastreeft. "Waarom wil het College het beleid veranderen en aan de hand van welke cijfers ge beurt dit?", aldus Van Fulpen die vindt dat de sport al genoeg gebloed heeft. Ondanks dat er meer geld uit Den haag komt, is er volgens hem vanaf 1980 alleen maar gekort op de sportbegroting, heeft de opheffing van voetbalvereniging Soesterberg een jaarlijkse besparing van 150.000 gulden opgeleverd en kan de ge meente structureel twee ton in de knip houden dankzij de clustering van accommodaties en zijn de uitga ven met ruim een ton verminderd, omdat de buitensporten velden heb ben ingeleverd. In het over het algemeen vage con cept-Sportplan is wel duidelijk te le zen dat de sportclubs meer moeten gaan betalen voor het gebruik van de accommodaties. Aan de andere kant kunnen ze geld 'verdienen' wanneer ze in de wijken de Eng en het Smits- veen sportactiviteiten ontplooien voor de achterstandsgroepen. Van Fulpen: "S.O. Soest heeft zestig allochtone leden. Dat is tien procent. Die zullen afhaken als het passe- partout systeem wordt afgeschaft en de sportdeelname duurder wordt." Hij vindt bovendien dat de sport clubs al veel activiteiten ontplooien, die ertoe leiden dat Soesters zich bij een vereniging aanmelden. "Het is niet eerlijk de clubs nu nog meer te laten investeren", aldus Van Fulpen die zich afvroeg wat er principieel op tegen is het passe-partout systeem te handhaven. Een antwoord op die vraag kreeg hij niet. Namens de tafeltennisvereniging Overhees, één van de kleinste clubs in Soest, pleitte voorzitter Rob van der Spek voor handhaving van het betalingssysteem, dat erop neerkomt dat elke vereniging ruim vijftig gul den per lid per jaar aan de gemeen te betaalt voor het gebruik van ac commodaties. "Als het subsidiebe leid wordt afgestemd op activiteiten van clubs in andere sectoren, komen de kleinere in de knel te zitten. Af schaffing van het systeem betekent dat de contributie met sprongen om hoog zal gaan zonder dat er inkom sten tegenover staan." Van der Speks voorstel luidde: handhaaf het passe- partoutsysteem en beloon de clubs die extra, wijkgerichte activiteiten organiseren. Van Fulpen en Van der Spek waren woensdagavond de enige twee in sprekers tijdens de eerste (politieke) discussie over het concept-Sportplan. Op de publieke tribune zaten verder wel vertegenwoordigers van zeven, acht sportvereniging en de Vereni ging Sportraad Soest. Red Stars moet, vooral in thuiswed strijden, wat potjes naar zich toe gaan trekken, wil het zijn hoofd bo ven water houden in de eerste klas se. In Beukendal hervatten de bas ketballers zaterdag de competitie met een klus die op papier te klaren was. Tijdens de gebruikelijke adem pauze zag het er goed uit. De Soes ters leidden tegen Bull's met 34-24. Toch ging het nog fout. De beslissing van het duel vond plaats in de eerste tien minuten van de twee de helft. Red Stars scoorde na de bas ketwisseling als eerste (36-24), maar acht minuten later was het zomaar 36- 45. Dit verschil was aan het einde van de rit terug te vinden op het scoresheet: 55-64. De aangehaalde fase was 'dode lijk' voor de ploeg van Hans de Rond die verschillende oorzaken van de ne derlaag aandroeg. "Ik dacht in de rust dat we ze mentaal al hadden, misschien zijn we overmoe dig geworden. Daarnaast dacht ik dat we de scheidsrechters even tegen had den en mijn coachfout is mogelijk ge weest dat ik te weinig snelle jongens in de ploeg had staan." I Rappe spelers had De Rond wel nodig om de break te laten lopen. Arend Kok en Guido La Rose begonnen weliswaar in de tweede helft, maar de Utrechters I hadden een slimme manier gevonden om de uitbraken van de Soesters af te stoppen. "En dan heb je een derde en -ierde man nodig die meeloDen". In de eerste helft verdedigde Red Stars sterk en kwam de break uit de verf, omdat jongens als Frank van de Wal en Bob Kooter naar voren stormde bij nieuw balbezit. Dit tweetal begon op de bank in de tweede helft, waarin Bull's veel zorgvuldiger met de bal omsprong. Een aantal driepunters gaf de gasten nieuwe hoop en de marge in de score werd binnen enkele minuten geminima liseerd. Een time-out van De Rond sor teerde geen effect en op 36-45 moest hij opnieuw in conclaaf met zijn spelers. Vanaf dat moment wisselde de trainer/ coach veelvuldig, maar de achterstand Foto: Aldo Atlessie Guido La Rose (midden) probeert de bal te stelen. Frank van de Wal (links) fungeert als zijn 'handlanger'. bleef. Een minuut voor tijd bedroeg die nog slechts vijf punten. Red Stars nam de risico's die het moest nemen, ze le verden echter niets op. Dames In de leukste en wellicht ook beste wed strijd van het seizoen heroverden de dames van Red Stars de tweede plaats door Bulls' met 65-50 te verslaan en terug te wijzen naar de derde plek. Ver dedigend leverde het Utrechtse spel de Soesters problemen op, omdat Bull's veel meer lengte en gewicht in de strijd gooide. Met snel en gevarieerd aanvals- spel hield de ploeg van Wim Bolwerk in Beukendal het initiatief echter in han den. Het gevolg was een 30-35-rust- stand. Daarna scoorden beide ploegen afwis selend, maar een tussensprint halverwe ge de tweede helft zorgde ervoor dat Red Stars met 57-41 voor kwam. De wedstrijd was beslist, te meer daar bleek dat Bull's op het conditionele vlak in de problemen kwam en daardoor veel kan sen miste. Aan Soester zijde was het spelverdelers- duo Suzanne Visser en Yvonne Smink goed voor dertig punfen, terwijl Sandra Verkoijen met 18 punten ook een pro ductieve avond beleefde. taris in de klankbordgroep zitting neemt. Afgedankt De bestuursleden van de VSS, en met hen vele clubvertegenwoordigers, zijn het er sowieso niet mee eens dat de Sportraad door het College zal worden afgedankt. Als de gemeenteraad het (te verwachten) voorstel zal goedkeuren, krijgt de VSS geen subsidie meer en is deze belangenvereniging min of meer vleugellam gemaakt. Voor de toekomst van de VSS valt te vrezen. Het College vindt dat de VSS een 'dubbelrol' vervult, omdat het aan de ene kant adviseur van de gemeente en aan de andere kant belangenbehar tiger van 45 sportverenigingen is. De collegepartijen WD en CDA lieten zich recentelijk ontvallen dat wat hen betreft de VSS mag worden opgeheven (voor de goede orde: dit kan de vereni ging alleen zelf doen). De PvdA sprong vorige week bij de behandeling van de concept-Sportplan niet op de barricades voor de VSS en GPV/RPF/SGP liet weten dat het de samenwerking tussen sport, welzijn en onderwijs wel ziet zit ten. In soortgelijke bewoordingen liet D66 zich uit, al keurde Rolf-Jan Sielcke het af dat de VSS tot dusver niet was be trokken in het overleg. Dat vonden de meeste fracties, vooral GL/PS en GGS. Deze laatste fractie vindt het onverstan dig dat de VSS het veld moet ruimen ten faveure van een Sportplatform, waarin welzijn en onderwijs gaan mee beslissen over sportvoorzieningen. "A een jaar lang wordt de Sportraad gene geerd, terwijl het convenant met de Sportraad tot op de dag van vandaag van kracht is. Als je de sport serieus neemt, moet je de Sportraad serieus nemen. De Sportraad is ooit opgericht met de bedoeling een platform te vor men voor de sport, waarin niet alleen de grote, maar ook de kleine clubs een stem zouden krijgen. Straks krijg je een structuur, waarin de verenigingen met de sterkste lobby achter de schermen de meeste invloed krijgen", aldus José Bij man van GGS. Hoe dan ook, van belang is dat het VSS-bestuur eerst zelf op één lijn gaat zitten. Hees heeft zaterdagmiddag voor een daverende verrassing gezorgd. De ploeg van Ron Daselaar trak teerde koploper JSV in Nieuwegein op de tweede nederlaag van het sei zoen: 0-1. De Soesters zijn door de zege opgeklommen naar de zesde plaats in de vijfde klasse. Uiteraard was Daselaar na thuiskomst zeer te spreken over de onverwachte winst van zijn elftal. "We zijn zonder verwachtingen de wedstrijd in gegaan. De kans dat ik de loterij zou winnen, was aanzienlijk groter dan dat Hees de drie punten zou pakken. Ik ben dan ook super tevreden", aldus de trainer die 'oneerbiedig gezegd' met zijn tweede keus naar Nieuwegein was vertrokken. De oefenmeester miste maar liefst zes basisspelers, waardoor hij noodgedwon gen een speler uit het derde elftal en een aantal A-junioren moest meenemen. "Zoiets kan natuurlijk nadelig uitpak ken. Er stonden voetballers in de basis die normaal gesproken buiten de boot vallen, die weinig kansen krijgen. Het ging echter meer dan voortreffelijk". Daselaar stuurde zijn ploeg het veld in met de opdracht om de opponent zo min mogelijk de gelegenheid te geven om te voetballen. "Hees speelde louter op de counter". Nadat de gastheren een aantal kansen hadden verprutst, kwam Hees halverwege de eerste helft op voorsprong na een slimme uitval. Dan- ny Brandenburg scoorde beheerst de 0- 1. Vlak voor rust was het opnieuw Brandenburg die aan de basis stond van een gevaarlijke counter. Ditmaal bracht de JSV-doelman wel redding. Na de thee kwam JSV een aantal keren dicht in de buurt van het doel van Pas cal Kamerbeek. De keeper speelde een puike wedstrijd en hield zijn goal schoon tot het laatste fluitsignaal. Zaterdag komt PVDV naar de Verlengde Oude Utrechtseweg. De bezoekers hebben een punt minder. Hef lijkt voor SEC onbegonnen werk om zich te handhaven in de zesde klasse. De groenwitten gingen hard onderuit tegen subtopper Maarssen: 7-0. De ploeg van Paul Muller zag bovendien naaste con current Bunnik'73 van Eemboys winnen, waardoor het gat is opgelo pen tot vijf punten. Muller miste vier basisspelers en dat was snel te merken. Vlot liep de thuis ploeg uit naar een 2-0-voorsprong. Hoewel SEC de fase erna gelijke tred hield, kwam het ternauwernood in de buurt van hét 'vijandelijke' doel. Na rust kreeg SEC wat meer ruimte en creëerde zelfs een aantal mogelijkheden, maar scoren deed het elftal niet. Maars sen daarentegen prikte er nog eens vijf doelpunten binnen. In de eerste divisie is het bepaald niet slecht als er een drietje voor je naam staat. De dames van Stam/ SoVoCo staan halverwege de com petitie op die plaats en mogen daar met recht trots op zijn. In 1990 ein digden de volleyballers als derde, in '94 bivakkeerden ze ook in de top vijf, maar verder was strijd tegen de gradatie meer regel dan uitzonde ring. De verjongde formatie van Inge Olthof doet het dit seizoen aanzienlijk beter. In een rechtstreeks duel met de andere nummer drie, Dros/Altemo, werd za terdag met 3-0 gewonnen. Of de succes sen van Stam/SoVoCo te maken heb ben met de 'verhuizing' van de sterke poule IA naar de kwalitatief iets min der hoog aangeschreven poulel B, is een discussie die de trainer/coach van de Soester ploeg niet meer zo interes sant vindt. Inge Olthof ziet dit seizoen een team dat goed op weg is en steeds beter wordt. "We zijn nog niet een ploeg die elke dag kan presteren. Dat zou wel moeten, maar dat is een proces dat nog één of twee jaren duurt. We glijden nog wel eens onderuit tegen ploegen, waarbij je je kunt afvragen of dat nodig is. Maar tegen Alterno kwamen we uitstekend uit de startblokken en hebben we bijna foutloos gespeeld." Voor de bezoeksters goed en wel in de gaten hadden dat de topper was begon nen, stonden ze al met 8-0 achter. De eerste set werd daarna snel ingepakt (15-5) door Stam/SoVoCo dat op vrij wel identieke wijze ook de tweede set (15-6) achter haar naam liet schrijven. Daarna leek er evenmin een vuiltje in de lucht te zijn en geheel in de logica van de wedstrijd werd het vlot 9-2 voor de Soesters. Tekenend voor de wisselvallig heid, die af en toe de kop opsteekt, was het vervolg van de wedstrijd. Enkele fouten bleken een vruchtbare voedings bodem voor opspelende zenuwen en Alterno kon terugkrabbelen. In die fase werd tevens duidelijk dat de scheids rechters niet konden opschieten met de coach van de gasten. Zoals soms eerder tijdens de wedstrijd was gebeurd, werd Stam/SoVoCo in de slotfase veelvuldig bevoordeeld door de twee leidsmannen, volgens Inge Olthof soms tot op het genante af. Dat Stam/SoVoCo de volle buit pakte, was echter voor honderd procent op het conto van de speelsters te schrijven. "De samenwerking was goed, de afspraken werden nagekomen en ook de speelsters op de bank waren goedbezig. Ik heb het idee dat het groeit", aldus de volleybal- trainster die al meteen waarschuwde voor de komende confrontaties met on der meer het versterkte VCL dat in Soest op eenvoudige wijze werd versla gen, maar inmiddels is opgeklommen naar de vierde positie. Bloei Ook in Soest staat het damesvolleybal in volle bloei en de toekomstperspectie ven voor de ploeg zijn rooskleurig. Inge Olthof heeft het in haar derde seizoen bij Stam/SoVoCo nog steeds naar haar zin, maar ze weet niet of ze in augustus Stam/SoVoCo ging tot op bodem en won vrij eenvoudig het duel met Alterno dat de derde plaats vooraf nog met de Soester deelde. Foto: Aldo Allessie in Soest werkt of elders. De Amstel- veense heeft reeds diverse aanbiedingen van andere clubs op zak. Aan de ene kant wil ze best wel weer eens wat an ders gaan doen, aan de andere kant heeft ze ook zin om weer eens te sco ren en in de komende seizoenen is het met de huidige ploeg van Stam/SoVo Co niet uitgesloten, dat zoiets in Soest zou lukken. "En ik heb ook nog een gezin, dat zegt: wanneer kom je weer eens thuis of wie ben jij?" Inge Olthof zal de komende weken haar koers bepalen. Ze doet dat aan de hand van gesprekken die ze met de clublei ding en vertegenwoordigers van andere verenigingen zal hebben. Haar besluit zal wellicht ook deels afhangen van het beleid bij Stam/SoVoCo ten aanzien van dames 2, 3 en 4 en de jeugd. "Er zijn plannen gemaakt, waarmee ze nu aan de slag gaan. Of die slagen, hangt natuurlijk af van de financiële middelen en goede trainers bij de jeugd. Wat mij betreft zou Stam/SoVoCo moeten gaan samenwerken" met bijvoorbeeld Vollkei in Amersfoort, waar ze toch een goed jeugdbeleid hadden. Dat ligt bij beide kanten moeilijk en dat kan ik me ook wel voorstellen. Aan de andere kant begrijp ik niet waarom ze het niet ge woon doen. Wat ik ga doen, weet ik nog niet. Ik wil een aantal dingen afwegen, maar op zich heb ik best zin bij Stam/ SoVoCo te blijven. Hier heb ik een jon ge ploeg die de weg lijkt te vinden." Smeeing/BDC heeft de tweede plaats weer moeten afstaan aan de Gazellen, waarvan anderhalve week geleden dankzij drie kwartier uitste kend handbal was gewonnen. De Arnhemmers wonnen zaterdag nipt van Kolping, terwijl de Soesters de zelfde avond onnodig een punt ach terlieten in Dalfsen. De gelijknami ge hekkensluiter hield Smeeing/ BDC op 29-29. De Soesters ston den lange tijd met drie, vier doel punten achter en kwamen pas drie seconden voor tijd langszij. Het 'zaterdagavondgevoel' was weer van invloed op het spel van de handbal lers. En daar wordt Saskia van den Brink onderhand 'een beetje Gallisch' van. Tot nu toe vielen de prestaties van Smeeing/BDC op zaterdagavond meestal tegen en daar werd op weg naai Dalfsen alweer over gesproken. Saskia van den Brink: "En dan ga je met instel ling het duel in van: wat zal het vandaag weer worden. Dat zie je in de wedstrijd terug. Daar ga ik dinsdag (gisteren-red.) met ze over babbelen. Het moet maar eens afgelopen zijn als ze iets willen bereiken. In de eredivisie wordt alleen maar op zaterdagavond gespeeld." Alle denkbare excuses voor het teleur stellende gelijkspel konden wat Saskia van den Brink van tafel worden ge veegd. "Ik weet dat zoiets kan gebeuren en dat een ploeg als Dalfsen af en toe eens een puntje pakt, maar de manier waarop dat gebeurde, was niet goed." Smeeing/BDC verzuimde de opbou wers op negen meter afstand van het doel aan te pakken, zodat de schutters van de gastheren alle ruimte kregen. De waarschuwing voor de snelle afrondin gen van Dalfsen werden ook niet altijd ter harte genomen en bij balverlies of het missen van een kans kreeg de Soes ter ploeg meteen een break om de oren. Krachten In de eerste helft moest Smeeing/BDC al een 15-11-achterstand wegwerken. Dat lukte, maar nadat het kort na rust 17-17 was geworden, scoorde Dalfsen viermaal op rij en moesten de Soesters weer alle krachten aanspreken om op gelijke hoogte te komen. Op 21-19 leek dat te gaan lukken, maar vijf minuten voor tijd was de marge weer vier tref fers in het nadeel van Smeeing/BDC en twee minuten voor tijd stond het nog 29-26. Op dat moment gaf Saskia van den Brink haar spelers de opdracht over te schakelen op een persoonlijke verdedi ging. Dat deze tactiek resultaat had, was volgens haar niet zozeer de verdien ste van Smeeing/BDC, maar van de onkunde van de tegenstander hiermee om te springen. In de laatste aanval van de Soesters was het 29-28 voor de noor derlingen, maar drie seconden voor tijd kreeg Smeeing/BDC een strafworp mee. Nadat Arjan Roest een week eer der in de laatste seconde van zeven meter het winnende doelpunt had ge maakt, maakte hij nu weer geen fout. Door de bal tussen de benen van de doelman door te gooien, bracht hij de eindstand in evenwicht. "Natuurlijk was ik blij met het gelijk spel, maar als je gedurende de wedstrijd de tegenstander eerder oppakt, win je gewoon", zei Saskia van den Brink. De scores van Smeeing/BDC kwamen op naam van Willem-Jan Ruder (zes) die volgens zijn coach een aardige wedstrijd speelde, Guus Tourné, Richard van den Hoef (beiden vijf), Michel Roest, Char les van Zetten (beiden vier), Aijan Roest (drie) en Charles van Kordelaar (twee). Dagschotels woensdag Pilaf met rijst en sla. donderdag Spaghetti met ham en kaas. weekend Muiderslotje met frites en snijboontjes, maandag Zigeunerschnitzel met gekook te aardappels en bloemkool, dinsdag Nasi met saté en kroepoek. Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Telefoon (035) - 601 30 14

Soester Courant | 2000 | | pagina 15