Verbouwings opruiming... En dit zijn de knallers van deze week: GRANDIOZE OPRUIMING Eerste discussie over concept van Sportplan biedt geen duidelijkheid Rechter beslist over 27 centimeter EDSKES Skateplein meteen bezet door jeugd 7.98 6.98 4.99 5.69 MacPshxm VERBOUWT!!! KORTING 15% bij WOENSDAG 19 JANUARI 2000 i£n 78e JAARGANG NO. Vragen over tarieven en subsidiebeleid blijven onbeantwoord mm v Meningsverschil installateur en makelaar /gemeente Heropening zaterdag a.s. Gevraagd VASTE BEZORGERS 5 Actueel 7 Cultuur 13 Soesterberg 15 Sport Dronken man bekent moord Man ramt auto's en bushaltepaal Gaslek Torenstraat A. van der Lee NEFKENS iers SOEST V/16an" Cadeau Robert Schothuis aan Dorpsstreek slaat aan NOG 2 WEKEN "ZONWERING SOEST" Laanstraat 4, Soest (eigen parkeerterr.) TpI 0*35 - 6019706/6019507 Runderriblappen Verse room paté Amstel 1870 Pinot Nero Navelina Verse kabeljauwfilet VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest 'Skaten in Soest-Zuid is niets' DE OP EEN NA MOOISTE DAG VAN JE LEVEN.. 035 - 603 83 83 ZONDAG 23 JANUARI GEOPEND VAN 11.00-17.00 UUR MEUBELEN 3 etages meubelen Klassiek, eiken en modern GEBR. VAN WOERKOM cniiif Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@ casema.net Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar f 17,00 - Buiten Soest f 34,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 11.900 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG "Scholierentoernooien, bowls en bewegen voor ouderen, sport voor hartpatiënten, recreanten en vetera nen, het is er allemaal. Geen woord daarover in dit Sportplan." Met die zin gaf José Bijman van GGS mis schien nog wel het meest treffend aan dat ze vindt dat het College de plank misslaat met het concept- Sportplan 2000+. Ze stond daarin niet alleen. "Deze nota ruikt niet naar gras. Sporters krijgen een grij- ze-sokken-gevoel als ze dit lezen", zei Ans Mann van GL/PS. Zelfs uit de hoek van de coalitiepartij CDA kwam er kritiek. De notitie kan wel de inspraak in, maar er dient snel duidelijkheid te komen over onder meer de tarieven die de clubs moe ten gaan betalen, meende fractie voorzitter Hans de Koning woens dagavond bij de behandeling van het omstreden plan. Duidelijkheid is de ontbrekende factor in de wollige notitie die volgens José Bijman en Ans Mann veel te dik is, maar geen concrete voorstellen inhoudt. Toch lijken er nogal wat addertjes on der het gras te zitten en daarom siddert de sportsector, ook al heeft in het open baar nog geen massaal protest geklon ken. De clubs moeten meer gaan betalen voor het gebruik van accommodaties; om in aanmerking te komen voor wat extra subsidie moeten de clubs gaan sa menwerken met welzijn en onderwijs en voor ouderen en allochtonen activiteiten in de Engh en het Smitsveen ont plooien. De Sportraad, hun belangen vereniging, dreigt door het College aan de kant te worden geschoven en welzijn en onderwijs mogen daarna gaan mee praten over de sport. Of die twee sectoren dat willen, is nog maar de vraag, dacht De Koning. De CDA'er vindt overigens dat verbetering van de sociale infrastructuur best geld mag kosten, maar dat zoiets niet ten las- Sportwethouder Pieter ten Hove. te van de sport mag worden gebracht. Dat geld moet de gemeente zelf op ta fel leggen, aldus De Koning. Dwarsverbanden Dat het sportbeleid pas in 2002 na vijf deelriotities wordt vastgesteld, stuit D66 tegen de borst. "Dat betekent dat we twee jaar niets doen", vond Rolf-Jan Sielcke die het wel ziet zitten dat er dwarsverbanden worden gelegd tussen de sport, welzijn en onderwijs, maar dat de rekening ervan niet op het bordje van de sport mag worden gelegd. Hij ziet het verder niet zo negatief als enkele sportclubs die gebruik maakten van het spreekrecht. "Het belonen van extra activiteiten betekent niet dat de clubs structureel moeten inleveren." Ans Mann was minder mild gestemd. "Uit liefde voor hun sport doen vrijwil ligers zoveel voor hun vereniging. Ze krijgen nu het gevoel: bij ons loopt het lekker, in de maatschappij loopt het mis, dus nu richten ze zich op de sport. De taal in deze nota is managerstaai. Als ik lees dat vrijwilligers geschoold moeten worden, dan denk ik aan een dappere man met een jasje en een dasje en met flip-overs, die een taal spreekt die spor ters nog nooit gehoord hebben. Wat voegt de nota toe wat de Sportraad ons niet had kunnen bieden", aldus het raadslid van GL/PS dat evenals GGS vindt dat de Sportraad behouden met blijven. De samenwerking tussen sport, welzijn en onderwijs spreekt Chris van Vuuren van GPV/RPF/SGP ("Ik sport niet, dus ik sta hier onbevangen tegenover") wel aan, maar ook hij zat vooral met vragen, waarop wethouder Pieter ten Hove, noch de ambtelijke auteur van het concept-Sportplan antwoord kon geven. WD'er Reinier Borderwijk, die even min binding heeft met welke club dan ook, stelde zich eveneens achter de be oogde samenwerking, maar hij wees erop dat de ontwikkelingen er niet toe mogen leiden dat de kleinere clubs de dupe worden. Met de vervanging van de Sportraad kan de coalitiepartner leven. 'Heldere notitie' Opzien baarde Jeannette van Geuns die bij haar debuut als fractieassistent van de PvdA sprak van een 'heldere notitie' en een 'duidelijk beleid'. Ze had het over dezelfde notitie die Borderwijk (die de ambtelijke taal beheerst) drie keer had moeten lezen, voordat hij hem een beetje begreep. Maar van Van Geuns kon natuurlijk niet worden ver wacht dat ze de verantwoordelijke PvdA-wethouder Pieter ten Hove zou afvallen. Volgens Jeannette vah Geuns ziet de sport het allemaal veel te som ber in. Omdat pas in een later stadium wordt beslist, begreep ze de onrust over het subsidiebeleid nog niet. Wat de PvdA betreft mag er een gedifferen tieerd tariefsysteem worden ingevoerd. (Lees verder op de sportpagina) Mag makelaar A. van Wijk de bouw van een kantoor met bovenwoning op de Soesterbergsestraat realise ren? Die vraag stond dinsdag cen traal tijdens een zitting van de Utrechtse bestuursrechter. F. van de Kant, die een winkel heeft naast de geplande nieuwbouw, maakte bezwaar tegen de bouwvergunning die de gemeente afgaf voor de bouw. Vol gens-hem overschrijdt het nieuwe pand de bebouwingsgrens met 27 centimeter. Daarnaast zouden de lichtreclamezuilen die de makelaar wil neerzetten te hoog zijn. De ingang van de zaak van Van de Kant zit aan de zijkant van diens pand. Hij vreest dat die zo goed als onzichtbaar zal worden voor zijn klanten door de uitbreiding van het naburige pand. Wel erkende hij tijdens de zitting dat de overschrijding van de bebouwingsgrens minimaal was. "Maar", zei hij ook tegen zijn toekomstige buurman "voor u is het ook maar een klein stukje, waarom zou u mij daar niet in tegemoetkomen". Volgens J. Bouwman, die namens de gemeente het woord voerde, was er ech ter geen sprake van enige overschrij ding. Hij vertelde dat landmeters van de gemeente laatst nog hadden vastgesteld dat Van Wijk binnen de toegestane grens blijft. Van de Kant was volgens Bouwman in de war met de kadastrale grenzen, die niet gelijk lopen aan de grenzen die worden gehanteerd in het bestemmingsplan. Ook was er volgens Bouwman niets mis met de hoogte van de zuilen die de ma kelaar op zijn perceel wil plaatsen. Vol gens Van de Kant zouden die in van vier meter hoog, slechts twee en een halve meter hoog mogen zijn. Maar Van Wijk wees er op dat de zuilen worden verwerkt in de voorgevel van zijn pand, die vier meter hoog wordt. Bouwman meende dat de gemeente niets anders kon doen dan de vergun ning aan Van Wijk verlenen, omdat aan de voorwaarden uit het bestemmings plan en enkele aanvullende voorwaar den was voldaan. De wet bepaalt dat de gemeente in dat geval een vergunning niet mag weigeren. De brief die de gemeente volgens Van de Kant zou hebben gestuurd, waarin zij zou hebben beloofd dat het pand naast het zijne niet ingrijpend zou worden veranderd, was dus verder niet relevant, aldus Bouwman. De rechter doet zijn uitspraak op 25 ja- ...alles moet weg! Daarom nu kortingen tot wel 80% Een kleine selectie uit ons opruimingsaanbod: Colberts 20 tot 80% korting Colberts Kostuums 10 tot 80% korting 2 halen I betalen Overhemden 2 halen I betalen Pantalons in wol, katoen, corduroy 1/2 prijs Jassen en jacks 20 tot 50% korting Alle pullovers 30 tot 70% korting Winkelcentrum Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat 51, Soest Soesterbergsestraat 3 - Soest Tel. 602 19 33 in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Burgemeester Hans de Widt neemt afscheid Concert PVO en Chorus Line succes 'Geen grond, geen prijs, geen klachten...' Buitenspel gezette WS nu ook al intern verdeeld over platform. Stam/SoVoCo halverwege in top-drie. Onnodig puntverlies Smeeing/BDC. Zondagmorgen rond half vijf kwam een 36-jarige Soester met zijn 31-ja- rige vriendin op het politiebureau met de melding dat hij in het verle den een moord heeft gepleegd. De man had duidelijk te veel gedronken en de politie gaf hem dan ook het advies naar huis te gaan en daar zijn roes uit te slapen. Eenmaal buiten wilden ze met de auto wegrijden waarop de politie wilde controleren of de vrouw ook gedronken had. Zij moest meekomen om een blaastest af te leggen. Haar vriend was het hier echter niet mee eens en begon tegen de deur te trappen. Hierop is hij aan gehouden en bekeurd wegens balda digheid. Nadat hij op het bureau wat nuchterder was geworden is hij naar huis gegaan. Hij bekende spijt te hebben van het verhaal over de moord. Volgens de politie ging het om een 'lulverhaal'. De man ver klaarde dat hij stemmen in zijn hoofd had gehoord, die hem vertelden dat hij iemand had vermoord. In de nacht van zondag op maandag is een dertigjarige Soester op de Soester bergsestraat de controle over zijn auto kwijtgeraakt. Hij kwam met zijn voer tuig op de middengeleider terecht waar hij overheen reed. Hierdoor verloor hij de macht over het stuur en botste op een bushaltepaal en twee geparkeerde auto's. De reflectiedeeltjes op de mtd" dengeleider waren bij een eerder onge val al eraf gereden en daardoor was deze slecht zichtbaar. De man had niet gedronken. Terwijl een Utrechter donderdag rond drie uur aari de Torenstraat aan het bo ren was raakte hij een gasleiding. Hier door ontstond een lek. De twaalf appar tementen die het gebouw telt werden allen ontruimd. Op dat moment waren er maar vier mensen aanwezig. Rond kwart over drie had de brandweer het lek gedicht en een kwartier later konden de bewoners weer terug naar huis. Doordat er veel publiek bij de operatie aanwezig was, werd de weg enige tijd afgezet. Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 16 automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 6012364 Met ingang van 2000 Ook specialist in: MEUBELSTOFFERING Tel. 06-204 423 14 Een QuartRamp, een Quarter BankQuarter en een Nolly plat form. De skatende jeugd van Soest kan sinds vorige week zijn lol op. De drie voorzieningen zijn toegevoegd aan de Eunbox die al geruime tijd op het speelveld aan de Dorps- streek stond. De toestellen zijn ge schonken door Robert Schothuis van dé Scliot's-Groep. De skaters zijn razend enthousiast. Colin Broek (tien jaar) skate al vier jaar: "Ik kom hier elke dag na school. Het is nu heel mooi geworden. Meestal ga ik hier alleen naartoe." Ook de elfjarige Tim Gerth skate er vaker: "Nu is het echt een hele mooiè baan." Hij heeft het springen op de nieuwe ramp al aardig onder de knie. Niet iedereen is het over de naam van de schenker van de toestellen eens: "Een meneer Schot ofzo," roept één van de jongens. Nog enige tijd wordt er over gediscussieerd tot er een meisje komt die het wel weet: "Het is meneer Schothuis," zegt zij. Zelf staat ze ook op skates, maar ze waagt zich nog niet aan de hoge schans. Het plein is vrijdagmiddag vol met tien tallen skaters en andere, jonge belang stellenden. De meeste voldoen aan de voorschriften die op een bordje aan één van de toestellen hangt. Zo staat daar dat beschermende kleding, dit zijn een helm en knie-, pols- en elleboogbescher mers, verplicht is. Voor veel van hen blijkt dit erg raadzaam; na het bestijgen Tijdens verbouwingsoverlast kilo: 100 gram 2.29 set a 12 flesjes met gratis scheerapparaat een heerlijke Italiaanse wijn per fles 5;98 O O Q per doos 6 flessen handsinaasappelen net 2 kilo 2 netten 250 gram van de schans glijden de meeste, al dan niet gepland, op handen en knieën weer naar beneden. Ook staat er op het bordje te lezen dat er op de baan niet gefietst mag worden. Aangezien het materiaal waarvan de ramps gemaakt zijn bij regen erg glad kan worden, staat ook daar een waar schuwing voor op het bordje: Pas op bij vocht op de baan. Overhandiging De nieuwe skatetoestellen werden vori ge week dinsdag en woensdag geplaatst. De officiële overhandiging door Robert Schothuis vond vrijdag plaats in aanwe zigheid van onder anderen burgemees ter Hans de Widt en wethouder Pieter ten Hove. Namens de skaters bood Se- bastiaan Schuurmans de Soester 'filan troop' een geschenk aan. Even later schroefden beiden 'een bordje op één van de toestellen met de tekst: 'Door de Schot's-Groep geschonken aan de Soes ter jongeren, 14-01-2000.' Ruim een jaar geleden hoorde Schothuis dat Soester jongeren behoefte hadden aan skatevoorzieningen. In overleg met de gemeente en de Stichting Balans werd een plan gemaakt voor een hock- eyskatebaan op evenemententerrein de Eng, waar eventueel ook andere sporten beoefend zouden kunnen worden. Buurtbewoners kondigden aan zich hiertegen te zullen verzetten uit angst voor (nog meer) overlast. De jeugd was evenmin tevredengesteld. Zij gaf de voorkeur aan schansen, buizen en pira mides en stelde er geen zin in te hebben om de skatevoorziening te delen met andere sporters. De elfjarige Tim Gerth voelde zich meteen thuis op de nieuwe skatevoorzie ningen aan de Dorpsstreek en haalde verschillende capriolen uit. Foto: Aldo Allessie Schothuis kwam de jongeren tegemoet en maakte, wederom in samenspraak met de gemeente en Balans, een nieuw plan dat alle partijen tevreden stemde. Het nieuwe skateplein op de Dorps streek is te vinden aan de zijde van de Koningsweg. De skatevoorziening in Soest-Zuid is niets. Dat vinden enkele jongeren uit die wijk. "De baan is verroest, zodat goed skaten niet mogelijk is", zeggen ze. "En 's avonds zitten er gabbers, zodat je er niet op kan. Ze zitten een beetje te zuipen en wiet te roken. Als je er de volgende dag komt, ligt er glas op de ramp." De jonge skaters uit Soest-Zuid gaan daarom liever iets verder van huis om aan de Dorpsstreek te skaten. Ze gaan er op de fiets heen of desnoods op de skates. Daar kunnen ze veel beter uit de voeten, vooral sinds vo rige week toen er twee nieuwe attrac ties voor de skaters zijn geplaatst. "Deze zijn heel goed, veel beter dan in Soest-Zuid", is het commentaar van de jongeren. beleef je misschien wel op zondag 20 februari! Dan vindt in Soestduinen namelijk de spectaculaire "Bruidsshow" plaats, waar je je uitgebreid kan laten informeren over alles wat met trouwen te maken heeft: van modeshow tot metamorfose, van boeket tot bruidssuite. Kaarten zijn uitsluitend via de voorverkoop verkrijgbaar I a 22,50 per persoon. De toegangsprijs is inclusief een t welkomstcocktail. Voor informatie of reserveringen kan je contact opnemen met de "Bruidsshow Informatielijn" SOESTDUINEN ROYAL PARC 'N BEGRIP VOOR KWALITEIT, SERVICE EN PRIJS SOEST - STEENHOFFSTRAAT 61 TEL 035 -60132 80

Soester Courant | 2000 | | pagina 1