CTIE IJS UITVERKOOP HALVE PRIJS VE^CE^C SPOEDCURSUS Visser 7 vmu.n f D66 lanceert nieuw idee voor het 'democratisch proces' in de raad WINTERCOLLECTIE Ladif Spring field 2000 dubbeltjes GGS eist directe stopzetting van landinrichtingswerk Eempolder Soest wordt programmagemeente voor stedelijke vernieuwing AWLIrMüJ 7 ACTUEEL Experiment met 'Avondstilte' wordt voortgezet X GEHELE Laatste kans Soesters voor gratis preventieadvies per paar PAGINA 2 WOENSDAG 19 JANUARI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 3 ijke >rst 9,95 ker/ster ewerker Diefstal uit woning Man in botsing met geparkeerde auto Elke vrijdagavond in Oude Kerk GISPA JEAN PAUL MEXX 0 O ~3 0 co u_ tr CL De eerste voorjaars collecties zijn nu binnen m co O O r~ m m iiddsa AVIOHVa A1139 Ree gewond bij botsing met auto 15 lessen Meningen 0 van lezers Birkhoven in de gevarenzone Thuisblijvers Parkeercontrole Werkzaamheden vernietigen het gebied' Portemonnee weg Nieuwe regeling voor integraal vernieuwingsbeleid HALT-straf voor aanbrengen graffiti Weg vragen leidt tot aanhouding Foutparkeerders Auto in brand In Memoriam NJHC-jeugdherberg mag uitbreiden Specialist. Voor service moet u bij ons zijn irdag id. isspeciaalzaken toor en centraal onderzijn beheer ële administraties irijf dan naar: Miki*no- ifcimo- arn Itureel Centrum e Speeldoos" mbrandtlaan 35 Densdag 19.30 sist ;t Jeugdgebouw rgweg 92a 'oensdag 19.30 uur lijvend langs tijdens de n van 10 tïm 22 januari a ruil voor deze advertentie Voorzitter (en enig lid) Wim Roest van de D66-raadsfractie heeft op de nieuwjaarsbijeenkomst van zijn partij een voorstel gelanceerd voor de verbetering van bet democrati sche gehalte van de gemeenteraad. Volgens hem ontbreekt het in Soest aan een open gedachtewisseling en is er te veel sprake van een "reflex- democratie". Roest constateerde dat het beleid in Soest (en elders) in feite wordt bepaald door het College van B. en W. De ge meenteraad speelt slechts een "volgen de" rol. "De Collegepartijen verdedigen reflexmatig de collegevoorstellen, terwijl de grootste niet-collegepartij - GGS van Harry Witte - bij vrijwel alle beslui ten reflexmatig tegen is, hoewel deze het beleidsprogramma destijds wél heeft ondertekend. Bij reflexdemocratie gaat het om macht en onmacht en niet om de beste besluiten," aldus Roest. 1 Volgens hem loopt de discussie in de raad te vaak uit op "drammen met do vemansoren" en moet het op buiten staanders af en toe overkomen als een f toneelstukje waarbij de rollen van tevo- i ren vastliggen. "Er wordt te weinig van gedachten gewisseld, gebrainstormd. Ik ben ervan overtuigd dat de inwoners van Soest daardoor tekort komen." Roest vindt dat de raad het voortouw móet nemen voor een open dialoog met de inwoners, zoals ook in Amersfoort gebeurt. Daar gaat het intussen allemaal wat opener en losser. De raad hoeft niet op de stoel van het College te gaan zit- ten, maar de gemeenteraad wil ook niet pas aan "het eind van de rit instappen", maar meepraten over de dienstregeling en bepalen welke bestemming wordt gekozen. Als voorstellen bracht Roest o.m. het i volgende naar voren: aan het ontwikkelen van nieuw beleid gaat eerst een bestuurlijke verkenning vooraf, die in de raad wordt besproken; i ("een bondige notitie ter gedachtevor- ming en een vaststelling van uitgangs punten en kaders)"; de rol van de raadscommissies wordt versterkt door a. ze worden eerder be trokken bij de besluitvorming (brainstor mend, oriënterend, opiniërend); b. ze worden meer dan voorheen geraad pleegd op cruciale momenten; c. ze gaan adviseren over voorstellen in plaats van over besluiten; d. ze krijgen vaker varianten en alternatieven voorgelegd, zodat er reële keuzemogelijkheden zijn. Muziek Roest verwachtte van zijn ideeën dat ze een democraat - en vooral een demo craat in Soest - als muziek in de oren zullen klinken en beloofde zijn aanhan gers dat hij - of het afdelingsbestuur - ze op de politieke agenda zal proberen te krijgen. Hij maakte vervolgens duide lijk dat zijn enthousiasme er nog steeds volop is en dat zijn democratenhart luid klopt. Roest verheelde overigens niet dat hij ook wel eens moe en teleurgesteld is, zoals na de begrotingsbehandeling. "Te leurstelling ervaar ik vooral als het de mocratische proces stokt." Hij noemde als voorbeeld de gang van zaken rond om Zonnegloren, dat hij een slecht be sluit vond, niet eens zozeer doordat de gemeente Soest tegenover de firma Net jes haar planologische geloofwaardig heid te grabbel gooide als wel door het gebrek aan openheid en het feit dat er niet geluisterd werd, nota bene door de collegepartijen, naar de argumenten van iemand als Jan Smeeing (CDA). 'D66-gezicht' Aan het bestaansrecht van zijn een mansfractie bleek Roest allerminst te twijfelen. Er is volgens hem - door de herhaling van goede argumenten - zelfs wel sprake van een "herkenbaar D66- gezicht" in de beleidsvorming. Als voor beelden van goede D66-ideeën, die in middels gerealiseerd zijn, noemde hij o.a. klankbordgroepen, de ombudsman, het woonbehoefteonderzoek, het aan wenden van de reserve rentegebruik, Een 62-jarige bewoner van de Eiken laan bemerkte donderdagavond bij thuiskomst dat er ongenode gasten in zijn huis waren geweest. De voordeur stond nog open. Ook brandde er meer licht dan toen hij het huis die dag ver liet. Uit de woning was audioapparatuur ontvreemd. Vrijdagavond rond half tien heeft een 33-jarige man uit Huizen een gepar keerde auto geraakt. De man reed over het Julianapïein waar hij de controle over de auto verloor en de andere auto raakte. Hij werd door de politie meege nomen naar het bureau waar hij een blaastest moest doen. De man blies daar 560, bij een resultaat van 570 neemt de l. politie het rijbewijs in. Zijn roze papier tje mag de man houden, wel wacht hem nog een dagvaarding. Onlangs heeft de voorbereidings commissie voor de Avondstilte in de Oude Kerk de ervaringen van de af gelopen drie maanden besproken. De conclusie uit deze evaluatie mag positief genoemd Worden. Veel bezoekers spraken hun waardering uit voor het initiatief en de invulling van de Avondstilte. Dat de openstelling van de Oude Kerk op vrijdagavond nog niet overal bekend is, is een probleem, waar voor de commissie de hulp van lokale kranten en de radio zoekt. Ook rekent zij op de bereidheid van winkeliers om posters over de avondstilte op te han gen. Wat betekent Avondstilte, voor wie is i deze bedoeld en van wie gaat zij uit? Avondstilte is de naam voor de open- stelling van de Oude Kerk, elke vrijdag avond van 19.30 tot 20.15 uur. Drie I kwartier waarin iedereen die de drukte van iedere dag of de hele week wil ont- I vluchten kan bijkomen in de stilte van de kerk. Ter afwisseling wordt muziek ten gehore gebracht, zowel instrument- aal als vocaal. Bezoekers kunnen naar I keuze de hele tijd of een deel daarvan K blijven. Wanneer zij behoefte hebben een kaars aan te steken, dan bestaat daarvoor ook de gelegenheid. Avondstilte is niet persé bedoeld voor de eigen gemeenteleden, al zijn die na tuurlijk van harte welkom. Het gaat om "iedereen". Initiatiefnemers waren de commissie Kerk en Cultuur van de Oude Kerk en de commissie Vorming en Toerusting van de Federatieve Wijkgemeente Zuid te Soest (Hervomde gemeente en Gere formeerde Kerk samen op weg). De or ganisatie van de Avondstilte berust bij een voorbereidingscommissie onder lei ding van C. Boschhuizen, Reigerpad 27, 3766 XA Soest, tel. 035-6025889. Wie wil meewerken aan het verspreiden van folders of bij de wekelijkse voorbe reidingen (o.a. klaarzetten van de in de kerk nodige zaken) kan zich op dit adres aanmelden. De coödinatie van de muzikale omlijs ting is in de bekwame handen van de zangeres Berna Kousemaker. Zij ont vangt graag aanmeldingen van zangers en spelers die om niet een bijdrage aan de avondstilte willen leveren. Haar adres is Pijperpad 5, 3766 CA Soest, tel. 6015999. 01 CO I- z 1 h- V. Weedestraat 4-8 - Soest I J3 H O r~ z 03 z O V- A Wim Roest (D66). benchmarking, beeldkwaliteitsplan en "het cirkeltje rond Soest". Goede be sluiten krijg je pas als je de inwoners vanaf het begin bij de beleidsvorming betrekt, aldus Roest. "Dus niet zoals bij de sportclustering - dat ziekt nog steeds door - maar wel als bij de totstandko ming van het gemeentelijk duurzaam heidsplan." Zijn conclusie: "Inbreng genoeg en daarmee bestaansrecht en legitimatie naar onze kiezers," aldus Roest. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft een 22-jarige Soester op het poli tiebureau melding gemaakt van een bot sing met een ree. De man reed over de Soesterbergsestraat waar hij het dier aanreed. De politie ging met de man mee naar de bocht nabij Zonnegloren, waar de ree echter niet gezien werd. Even verderop in het bos werd het dier gevonden. Waarschijnlijk had het twee gebroken poten. De dierenambulance is direct gealarmeerd en de ree is overge bracht naar Amersfoort. De man kon hierop.zijn weg vervolgen. Normaal ge sproken moeten er nog verzekeringsza ken geregeld worden in verband met de beschadiging van de auto maar in dit geval was dat niet nodig. De Soester vervoerde zich in een oude Fiat Panda die naar eigen zeggen toch naar de sloop moest en dan maakte een deukje extra niet uit. In het kader van de actie 'samen werken aan veilig wonen' biedt de politie de bewoners van Soest, Baarn en Eemnes een laatste kans op een gratis preventieadvies. Het project loopt op 31 januari na vijf jaar ten einde. In de afgelopen jaren zijn de bewoners aangeschreven om het ad vies aan te vragen. Mensen die dit nog niet hebben gedaan kunnen zich tot het einde van deze maand alsnog opgeven. Er wordt dan direct een afspraak ge maakt voor een bezoek aan huis. Het speciale preventieteam geeft de bewo ners dan een advies over de beveiliging van de woning zodat de kans op onge node gasten kleiner wordt. Opgeven kan telefonisch op nummer: 034-6217979, of schriftelijk: Preventie team, Postbus 154, 3738 ZP in Maar tensdijk. de cursus start eind januari inschrijving is elke dag vanaf 19.00 uur of bel voor informatie naar tel: 035-6017954 Weegbreestraat 205-207* 3765 XE Soest* Tel: 035-6017954 Fax: 035-6028297 ivinging World 1 Ook al betreft het een naburige ge meente, schokkend is het altijd weer, te ervaren hoe ambitieuze ondernemers menen op te moeten rukken over stuk ken natuur en waardevolle landschap pen heen. Ditmaal blijkt het bos Birk- hoven-Bokkeduinen aan de beurt te zijn. Men noemt het een "Vrijetijds- park", of moderner nog "leisure-park". De gemeente Amersfoort is eigenaar van dit bosgebied en doet aan een merkwaardig soort zuinigheid door de aanleg van de vereiste voorzieningen als een klimhal, een sauna/beautycentrum, een skatecentrum, een bowlinghal, en een golfbaan, in een bosgebied te situe ren. Er zijn drie of vier andere beschik bare locaties gesuggereerd, bv. Amers foort Noord langs de Al, maar ja, dat is financieel minder aantrekkelijk. Ook voor Soest zal het toenemende ver keer - men hoopt en verwacht zo'n mil joen bezoekers per jaar te ontvangen - overlast meebrengen. Er is dan ook alle reden steun te verlenen aan de Vereni ging Behoud Bos Birkhoven en Bokke- duinen. Voor f 10,- per jaar kan men lid worden; het gironummer is 7705371, te Amersfoort. Milieudefensie Soest Vroeger zei men na een geslaagd evene ment vaak: "De thuisblijvers hadden ongelijk". Deze oude waarheid gaat vaak ook op voor het nieuwjaarsconcert dat P.V.O. samen met Chorus Line in de Petrus en Pauluskerk gaf op 12 ja nuari. Het was een zeer geslaagd con cert met vele hoogtepunten. Soest met z'n meer dan 40.000 inwoners zou trots moeten zijn op zoveel muzikaal talent. Dat de belangstelling voor dit concert (N.B. gratis toegankelijk) erg tegenviel kan toch niet alleen toegeschreven wor den aan de heersende griepgolf!? Mia Kraal De politie heeft vorige week bij een controle op de Van Weedestraat/Burge- meester Grothestraat negen bekeurin gen uitgedeeld aan chauffeurs van per sonenauto's die op het verboden tijdstip in de laad/loshavens geparkeerd ston den. Vrachtwagens moesten daardoor op de rijbaan blijven staan, waardoor het verkeer werd gehinderd. De fractie van Gemeentebelangen Groen Soest is volgens eigen mede delingen geschokt door de werk zaamheden die op het ogenblik in het kader van de Landinrichting Eemland in de Eempolder worden uitgevoerd. Volgens fractievoorzit ter Harry Witte wordt het gebied - tussen de spoorlijn Amersfoort- Baarn en de Eem - daardoor vernie- tigd. "In het gebied tussen de Grote Melm en de Weg in de Maten worden eeuwenou de sloten gedempt, nieuwe afwaterings kanalen gegraven en betonnen paden aangelegd. Daarmee wordt een waarde vol cultuur-historisch landschap, met een historisch verkavelingspatroon, ge transformeerd in een steriel industrie landschap," vindt Witte. "Langs de A.P. Hilhorstweg (tussen de Weideweg en de Kleine Melm) vinden soortgelijke werk zaamheden plaats, plus dat daar ook nog eens oeroude dekzandopduikingen worden gladgeharkt." Witte heeft het bestemmingsplan Lan delijk Gebied uit 1992 er nog eens op nageslagen en geconcludeerd dat de werkzaamheden verboden zijn. De be stemming is "agrarisch gebied met' land schappelijke en natuurwetenschappelij ke waarden", en die moeten behouden worden. Het gaat dan met name om de slagenverkaveling, de weilanden, de kwelvegetaties en de weidevogels." Vergunning onmogelijk Witte wuift de tegenwerping weg dat het hier om "normale" landinrichtings werkzaamheden zou kunnen gaan, die bij een ruilverkaveling nu eenmaal on vermijdelijk zijn. Volgens hem is er voor de werkzaamheden een aanlegvergun- ning vereist. Maar die moet worden ge weigerd als de natuur- en andere waar den in onevenredige mate (kunnen) worden aangetast, of als de mogelijkhe den tot herstel onevenredig worden ver- Een 31-jarige Soesterse is haar porte monnee kwijt. De vrouw had maandag in de namiddag haar auto bij een oprit aan de Willem de Zwijgerlaan gepar keerd. Zonder het voertuig op slot te zetten is zij weggegaan. Na een minuut of vijf kwam zij terug en bemerkte ze dat haar tas die op de passagierstoel stond doorzocht was. Daarbij is haar beurs weggenomen. "Een steriel industrielandschap", pro feteert Harry Witte over het Eempolder- gebied, waar o.a. nieuwe sloten worden Negen gemeenfen in de provincie Utrecht worden programmage- nieente binnen het Investeringsbud get Stedelijke Vernieuwing (ISV). Het zijn Soest, Veenendaal, Zeist, Nieuwegein, De Bilt, Baarn, Woer den, IJsselstein en Driebergen- Rijsenburg. Zij gaan voor de perio de tot 2005 een integraal ontwikke lingsprogramma voor stedelijke ver nieuwing opstellen. Daar staat een flink subsidiebedrag tegenover. De overige gemeenten worden project- gemeente en krijgen subsidies op projectbasis. De steden Utrecht en Amersfoort hebben een aparte po sitie, want zij krijgen hun ISV-geld rechtstreeks van het Rijk. Soest, Zeist, Veenendaal en Nieuwegein waren eind vorig jaar door de provincie al min of meer aangewezen als pro grammagemeente. Volgens de provincie is de stedelijke problematiek in die ge meenten zo structureel, dat een integrale aanpak op langere termijn absoluut noodzakelijk is. Daarnaast wees de pro vincie een categorie gemeenten aan die 1 konden kiezen tussen de programma- en projectstatus. Een ontwikkelingsprogramma voor ste delijke vernieuwing moet een integrale aanpak op langere termijn omvatten. Dat gaat dus verder dan de "klassieke stadsvernieuwing", die doorgaans be staat uit renovatie van woningen, verbe tering van het straatbeeld of verplaat sing van hinderlijke bedrijven. Een ont wikkelingsprogramma richt zich ook op bijvoorbeeld verbetering van de sociale structuur, maatschappelijke voorzienin gen, verkeersontsluiting, werkgelegen heid en kleinschalige bedrijvigheid. Centraal in het ISV staat de verantwoor delijkheid van de afzonderlijke gemeen ten. De provincie treedt op als budget houder en toetst de plannen van de ge meenten. Ook kan de provincie ge meenten desgewenst begeleiden bij het opstellen van de ontwikkelingsprogram ma's. De programmagemeenten moeten uiterlijk 1 juli 2000 hun ontwikkelings programma bij de provincie hebben in gediend. Het ISV komt in de plaats van verschil lende oude subsidieregelingen, waaron der de fondsen voor stads- en dorpsver nieuwing, Vinex-locatiesubsidies, subsi- l dies sociale woningbouw en herstructu rering naoorlogse ,woonwijken. Lande lijk is voor het ISV tussen 2000 en 2005 4,3 miljard gulden beschikbaar. Dertig grote steden, waaronder Utrecht en Amersfoort, krijgen rechtstreeks ISV- subsidies van het Rijk. Voor Utrecht is op deze manier 103 miljoen en voor Amersfoort 15 miljoen beschikbaar. Voor de andere Utrechtse gemeenten beschikt de provincie over een ISV-pot van zo'n 40 miljoen gulden. Daarnaast beschikt de provincie Utrecht over een aanvullend provinciaal stads vernieuwingsfonds. Via dit fonds is tus sen 2000 en 2005 in totaal 8 miljoen gulden subsidie beschikbaar. Dit aanvul lende fonds blijft naast het ISV bestaan, en kan op projectbasis subsidies ver strekken aan zowel programma- als pro jectgemeenten. Ook subsidies voor bodemsanering zul len deel gaan uitmaken van het ISV. Voor de genoemde programma- en de projectgemeenten zal hiervoor de ko mende jaren zo'n 42 miljoen gulden beschikbaar komen. In de loop van dit jaar wordt duidelijk op welke manier dit zal gebeuren. kleind. Witte twijfelt er niet aan dat dat hier het geval is; een aanlegvergunning is naar zijn mening dan ook onmogelijk. De fractie van GGS heeft het College van B en W dringend verzocht "onmid dellijk" maatregelen te nemen om de werkzaamheden te beëindigen en op dracht te geven om de oude siutuatie te herstellen. Maandagmiddag is aan de Talmalaan, ter hoogte van de Engh een zeventien jarig meisje betrapt dat bezig was een lichtmast te beschrijven. Een wijkagent zag het meisje bezig met het opbrengen van de graffiti. Zij mocht kiezen tussen een proces verbaal of een HALT-straf. Ze koos voor het laatste. In de nacht van zondag op maandag sprak een 42-jarige Amsterdammer op de Paltz de politie aan. De man en zijn negentienjarige vriend uit Rozenburg waren op de fiets op weg van Amster dam naar Rozenburg en waren in Soest de weg kwijtgeraakt. De politie kwam er na controle achter dat de Amsterdam mer nog vier boetes open had staan waarop hij meegenomen werd naar het bureau. Daar blijft hij tot de zaak beke ken is. Zijn compagnon kon op de fiets zijn weg vervolgen. Vrijdagmiddag zijn aan de Smitsweg twintig auto's voorzien van een bekeu ring omdat zij in de parkeerschijfzone verkeerd geparkeerd stonden. Dezelfde dag kwamen rond 22.00 uur klachten binnen bij de politie over het parkeer- gedrag op en rond het Kerkplein. Hier werden zeven bekeuringen uitgeschre ven. Zaterdag is gecontroleerd op het Plein van Zuid en de Van Weedestraat, hier kregen respectievelijk dertien en acht mensen een bon. Maandagmorgen kwam bij de politie een melding binnen van een brand in een auto. De auto stond geparkeerd aan de Chalonhof. Over de oorzaak van de brand is niets bekend, vermoedelijk is deze onder de motorkap spontaan ont staan. De brandweer heeft het vuur snel kunnen doven. De in Soest getogen Leen Schlebaum ("Sleetje") is de vorige week onver wachts gestorven en maandag gecre meerd in "Den Rust" te Bilthoven. Sleetje werd tachtig jaar. In zijn werkzaam leven stond hij op Soest bekend als de "zingende postbo de". Een vrolijke, aardige man met een opvallende passie voor rijmen. Plak boeken vol liggen in zijn kast met be spiegelingen, hartekreten en ervarin gen. Alles op rijm. Veel persoonlijke ontboezemingen en emoties, maar ook commentaren op het wereldnieuws en op plaatselijke gebeurtenissen. In 1996 stuurde hij zijn bijdrage in voor de Rinke Tolman-poëzieprijs. Ik inter viewde hem toen over Rinke, die ook op de Parklaan heeft gewoond. Zo leerde ik Sleetje kennen en werd hij langza merhand de "huisdichter" van Radio Soest. Meestal kondigde ik hem dins dags in Soest Actueel aan als "de stem des volks", die zijn rijmend verslag gaf over de wereldpolitiek, de Tour de France, Kerstmis, de profielschets van de nieuwe burgemeester, het kabinet, het mooie weer en noem maar op. Hij genoot ervan. Ondanks zijn zwakke gezondheid fiets te hij 's morgens vroeg naar de studio in het gemeentehuis, sprak zijn teksten uit met zijn karakteristieke basstem en ging naar huis met een "monsterflesje" Cointreau, zijn lievelingsdrankje. De laatste keer was nog vlak vóór de jaarwisseling, toen hij zijn mening gaf over de afgelopen eeuw en over het nieuwe millennium. We zullen hem bij Radio Soest missen, na vier jaar inten sieve samenwerking. In maart 1996 schreef hij het vers "mijn laatste gedicht, bedroefd, toch met een glimlach op mijn gezicht". Hij sloot zijn handgeschreven zinnen in een envelop en vroeg de familie de brief pas open te maken op de dag dat hij zou sterven. Het luidt als volgt: Afsluitend, deez moeilijke dag eens moest dit gebeuren blijf niet al te lang treuren van tijd tot tijd: komt ieders tijd! ons gezamenlijk leven was fijn laat ons tevreden zijn! bijzonder was toch onze band ook vriendschap in stad en land als vader en opa dacht ik te mogen zeggen we waren ook "kameraad" gelukkig had ik er velen zo ook via de straat! zelfs in winkels mocht ik vriendschap delen speciaal nieuwe banden waren vrij makkelijk te leggen via het maken van gedichten zag ik blijde gezichten die uiting op de latere jaren steeds liefde blijven vergaren gezamenlijk, vrij goed geslaagd meer werd niet gevraagd! blijf zo aan mij denken u allen wil ik "de vrede" schenken! als jullie dit lezen zal het "een afscheid wezen het is goed, het is wel nu ga ik naar mijn eigen Nel! ieder "heel veel liefs" echt mijn laatste nieuws pa sleetje opa. De gemeente heeft besloten mee te wer ken aan het principeverzoek van de NJHC-herberg om uit te breiden. De herberg aan de Bosstraat, ligt in het be stemmingsplan Klein Engendaal en heeft daarin de bestemming Bijzondere Doeleinden. Het is de bedoeling dat de herberg met één bouwlaag uitgebreid wordt aan de achterkant. Dit gebeurt op de plaats van het bestaande terras. Door de verschuiving van het vlak wat be bouwd gaat worden blijft het totaal op pervlak aan de mogelijke bebouwing ge lijk. De verschuiving van het bebou- wingsvlak kan worden ingepast in het ontwerp-bestemmingsplan. SObSI Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2000 | | pagina 3