eicpert SCHOEMAKER m OITIAIR UITVERKOOP 40-60% KORTING icuiTuum (METELS 8995,- ƒ1350.00 Concert PVO en Chorus-Line succes WINTERCOLLECTIE The Outpost «c !Ö5' Expert Schoemaker ruimt op!!! I I iëi' Hilton herenmode laardij! Een winkel vol koopjes en aanbiedingen. EX P E RT: DAA R WO R D J IJZER VAN Uit onze Cursusaanbod januari 2000 bij ROC de Amerlanden Soest GEHELE anaai invo ynaauvo ifisch lezen :zen FEIKEN „huisweb.nl Kijk en profiteer bij Expert Schoemaker Cabaret met Job Schuring Literair concert: Armando Quartet ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Streetdance in C-drie MARLBORO RIVERWOODS cc I CD O m x m o m 'Winterconcert' van Capricciosa Kunst bij Bauers 'Gepakt om een ander leven te gaan leven' PAGINA6 WOENSDAG 19 JANUARI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 7 [E HOFMAN J 54 79 TEIKI-MASTER, biedt hulp oij psychische en lich, klach ten en fobieën. Bel voor af- spraak Soest 035-6010623. Voor diverse relaties zoeken wij WOONHUIZEN en/of winkelpanden. Wilt u uw wo ning en/of winkelpand verko pen? Neem dan contact op met Van Breukelen, Vastgoed Assurantiën, Koninginne- laan 40, tel.6017962. radiatoren vloerkonvektoren vloerverwarming boilers/geysers thermostaten en alle hulpmaterialen Allo bekende merken SPECIALE AANBIEDING GESLOTEN GASWANDKETEL gratis desiW®0 TIJDELIJK ARNHEMSEWEG 149 - AMERSFOORT TEL: 033-4621162- FAX: 4655423 www.feiken-verwarming.nl leurenbrochure die hijnwerpers zet, biedt ingrediënten voor ap! Bel voor een axatie 035-6016251. iet centrum van balkon geven u het volle de Van Weedestraat. veel raampartijen en toe- imer, bergkamer, douche- rheden: eigen c.v.-gas in- en uitstekende staat van ement. Vloeropp. circa 65 (•101 woonlaag met lift, male zonligging (Z.W.) en i: L-vormige living, eetka- 'S, vergrote badkamer (nog tl. net c.v.-gas, grote ligging (Z.W.). Aan voor- en itsoen. Dichtbij winkel- iud circa 400 m3. Indeling: 1e verd.: woonkamer, open ring), balkon aan voor- en ,l. 2e verd.: 3 slaapkamers, ng en royale tuin, als Amersfoort, Utrecht en g: b.g.: entreeportaal, hal, toi- -vormige woonkamer, open I e verdieping: 3 flinke slaap- adkamers en overloop met loop met kast, ruime slaap- hobbykamer. Algemeen: In- 5 m2, bouwjaar 1989. Jenstraat 12 Datio en groot tuin- jheid van de binnenstad. In- uis/berging). Totaal grond- g.: woonkamer circa 44 m2, 9t en hal. 1e verd.: 3 kamérs, i, doucheruimte en apart toi- as, balkon, doucheruimte en or praktijk aan huis. Het tuin- oneel gebruik. U BENT OOK VAN HARTE WELKOM I 10.00 TOT 14.00 UUR expert BeoVi Schoemaker Kleuren tv's - videorecorders - camcorders - computers - B&O apparaten - stereo-appara ten - luidsprekers - koelkasten - wasauto maten - drogers - vriezers - magnetrons - keukenapparaten - persoonlijke verzorging - telefonie - video- en audiocassettes. Natuurlijk altijd met volledige garantie én echte service. B&OAVANT Televisie- video combinatie 2 Sommige apparaten demonstratie modellen, soms géén doos, altijd met garantie. Eigen technische dienst voor snelle service en garantie BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST - TEL. 035-6010344 Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 Donderdag 20 januari In zijn nieuwste programma "Nu Nog Nieuwer" staat Job niet meer alleen op het toneel. Hij gaat samenwerken met de veelgeprezen musicus Rutger Laan. "Nu Nog Nieuwer" is cabaret op het scherpst van de snede. Bijtende confe rences, schitterende verhalen, verpakt in grote muzikaliteit. Jazz, pop, country, house, je kunt het zo gek niet verzinnen of Schuring en Laan weten er raad mee. Aanvang: 20.15 uur. De toegang is f 20,-/f 17,50 (CJP/Pas65/VW-le- den). Beeldend kunstenaar Armando (Am sterdam, 1929) is zijn kunstzinnige loopbaan begonnen als violist. Maar hij schrijft ook verhalen, sprookjes en ge dichten, hij maakt schilderijen, tekenin gen, litho's beelden en sculpturen, hij schrijft en speelt toneel (Herenleed) en maakt documentaires. Zijn schilderijen bevinden zich in musea over de gehele wereld en uiteraard in het Armando Museum in Amersfoort en zijn boeken zijn in meerdere talen vertaald. Dit bijzondere zondagmiddagconcert organiseert C-drie samen met de Stich ting Literaire Activiteiten Soest (SLAS). Aanvang: 15.30 uur. De toegang is: f 20,-/f 17,50 (Cjp/Pas65/VW-le- den). Woensdag 26 januari 'Doornroosje' In de 14e eeuw leefden er een koning en een koningin. Op een dag wordt het prinsesje Aurora geboren. Het koning spaar geeft een enorm feest om haar geboorte te vieren. Op het feest komen ook drie goede feeën. Als de derde fee haar goede wens wil uitspreken, wordt de feestvreugde verstoord door de ver schijning van de niet uitgenodigde heks Malafide. De heks wenst het prinsesje toe dat ze op haar 16e verjaardag haar vinger prikt aan een spinnewiel en zal sterven. De hoop is nu gevestigd op de laatste wens van de derde fee. Helaas is haar magie niet sterk genoeg om Mala- fide's wens ongedaan te maken. Auro ra zal niet sterven, maar slapen totdat een ware liefdeskus haar laat ontwaken. Deze prachtige Walt Disney tekenfilm is te zien op woensdag 26 januari, aanvang 14.00 uur. Filmduur: 80 minuten. Ne derlands gesproken. Leeftijd vanaf 4 jaar. De toegang is f 5,-/f 4,- (strippen kaart)^ 7,50 (volwassenen). Zondag 23 januari Als Armando leest trekken filmbeelden voorbij. Met een meesterlijke pen voor korte, toevallige ontmoetingen en won derlijke maar erudiete gedachten is Ar mando als geen ander in staat te beroe ren en treffend te vertalen. Daarin blijft hij zelf de afstandelijke gentleman, waarmee niet te spotten valt. Sprookjes, ankedotes uit zijn bokscar- rière, overpeinzingen vanuit de natuur, ontmoetingen in Berlijn (waar hij sinds 1979 woont), mensen op straat.... hij beschrijft het allemaal met een vanzelf sprekendheid die een groot vakman schap verraadt. Als argeloze toeschou wer zet hij het raadselachtige gedrag van zijn medemens in kunst om. Hij kan niet anders. Het optreden wordt gelardeerd met muziekfragmenten van het Arman do Quartet. Armando Quartet Al voor de oorlog werd Armando ge grepen door zigeunermuziek; daarna ontdekte hij de jazz. Hij speelde samen met Tata Mirando en wilde vervolgens een eigen combo. Samen met gitarist Peter Nieuwerf riep hij in het najaar van '93 het Armando Quartet in het leven. Marike Verheul (viool) en Ruud Ouwe hand (acoustische bas) traden tot het combo toe. Al deze voortreffelijke mu zikanten zijn verbonden aan een conser vatorium, uitgezonderd Armando. Hij stelt wel het hele repertoire samen. On der de titel "light music of old Europe" brengt hij een eerbetoon aan mensen die in allerlei situaties tussen de beide we reldoorlogen muziek hebben gespeeld. 2,5 zitsbank Lausanne stof Isis velours grote rugkussens Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum In de week van 17 januari 2000 gaan er bij het ROC nieuwe cursus sen van start. De cursussen van het Regionale Opleidingen Centrum in Soest zijn bedoeld voor mensen met weinig vooropleiding (maximaal mavo-niveau). Wie belangstelling heeft voor deze cursussen kan con tact opnemen met ROC de Amer landen, Di Lassostraat 65,3766 EC Soest, tel. 035-6025771. Cursus Engels voor beginners Vanaf donderdag 20 januari 2000 wordt er opnieUw een beginnerscursus Engels gegeven. Deze cursus is bedoeld voor volwassenen die niet of nauwelijks En gels hebben geleerd. De vooropleiding mag niet hoger zijn dan mavo. De cur sisten leren Engels lezen, schrijven en spreken voor een eenvoudige conversa tie of om simpele teksten te kunnen le zen. De cursus bestaat uit 15 wekelijkse les sen op donderdagmiddag van 13.00 tot 15.15 uur. In het volgende cursusjaar kunnen de cursisten deelnemen aan het vervolg op deze cursus. Eenmaal per twee jaar wordt er een excursie georga niseerd naar Engeland. Daar kunnen ze toepassen wat ze in de lessen geleerd hebben. Streetdance is een mengeling van dans vormen die allemaal op straat begonnen zijn. C-drie biedt een korte cursus van 5 lessen aan om kennis te maken met deze opzwepende ritmische dansvorm. Tijdens het openingsfeest is er een wer velende demonstratie geweest in de theaterzaal, waaraan het publiek spon taan deelnam. Elke les begint met een warming-up gevolgd door het aanleren van enkele basispassen. Deze passen zijn niet moei lijk dus je hoeft geen enkele ondergrond in dansen te hebben. Als je ze onder de knie hebt, kun je eventueel zelf een nieuwe volgorde maken. Want dat is de kern van streetdance: alle bewegingen en passen kun je gewoon naar je eigen hand zetten. De dansvormen die je leert komen uit Amerika zoals "vogue" en "hip-hop". Breakdance komt oorspronkelijk uit Brazilië, is overgewaaid naar Amerika en verovert nu ook Europa. Het ritme van de muziek is bepalend voor de dans. De docent, Clarence Koorendijk, treedt zelf op met solodansen en geeft veel les sen. Zijn enthousiaste manier van lesge ven werkt bijzonder aanstekelijk. En dat is het belangrijkste: met plezier dansen en als je zin hebt maak je er een eigen variatie op. Omdat het 5 lessen zijn maak je vooral kennis met allerlei basis- passen. Je doet gemakkelijke kleren en gympen aan en je kunt beginnen! De lessen starten op vrijdagavond 28 januari van 19.45 tot 20.45 uur en kos ten f 60,-. De leeftijd loopt van 9 tot 14 jaar. Ben je ouder en heb je ook zin, bel dan toch even, want bij voldoende in schrijvingen starten we een tweede groep op dezelfde avond. Voor telefo nische inschrijvingen kun je bellen met 035-6095839, maandag tot en met don derdag van 13.00 tot 17.00 uur. Krijg je geen verbinding, bel dan het nummer van de receptie: 035-6095829, dagelijks bereikbaar van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. C-drie stuurt een inschrijfformulier toe waarmee de inschrijving bevestigd wordt. Inschrijf formulieren liggen klaar bij de receptie van C-drie, Willaertstraat 49c. Kosten van de cursus: f 105,- inclusief lesmateriaal en inschrijfgeld. Combinatiecursus Nederlands en kennismaken met de computer De cursus is bedoeld voor mensen die teksten willen maken op de computer. De vooropleiding mag niet hoger zijn dan enkele jaren voortgezet onderwijs (maximaal mavo-niveau). Tijdens de Nederlandse les wordt aandacht besteed aan veel voorkomende spelling- en grammaticaproblemen. De cursisten le ren brieven schrijven en creatief schrij ven. Ze gaan ook oefenen met lees- en luisterteksten. Daarnaast kunnen ze o.a. op de computer oefenen met de nieu we spelling. Tijdens de computerles maken zij ken nis met het programma Windows en MSOffice. Teksten, bijv. brieven, uit de Nederlandse les kunnen ze met behulp van het tekstverwerkingsprogramma Word in de computer zetten. Voor deze cursus is kennis van de computer niet vereist. Een computer thuis is niet noodzakelijk. Lestijden: donderdagmorgen van 9.00 tot 11.45 uur. De cursus bestaat uit 15 lessen. Start van de cursus: 20 januari 2000. Kosten: f 105,- (inclusief materi aal en inschrijfgeld). Cursussen voor anderstaligen Anderstaligen die Nederlandse lessen willen volgen, kunnen vanaf januari 2000 instromen in cursussen van 6 of 15 uur per week. Na toetsing worden zijn geplaatst in een passende groep. Cursis ten met kinderen kunnen tegen geringe vergoeding gebruik maken van de kin deropvang (indien er nog plaats is). De lessen worden gegeven in gebouw Or- lando, Voor de vijfde keer, een lustrum dus, organiseerde muziekvereni ging PVO vorige week woensdag het inmiddels traditionele nieuw jaarsconcert. Ditmaal met als gast- vereniging de Soester vereniging Chorus-Line. In een goed gevulde Petrus en Pauluskerk kwam het pu bliek volledig aan zijn trekken. PVO o.l.v. Peter Rieken mocht het spits afbijten. Zum Waldfest, de Ouverture Francaise en het nummer Choral en Rock Out bracht en de stemming er al i CD Cl CC UJ X O V. Weedestraat 8A - Soest I I- Tj O O H i— direct goed in. Met spanning werd dan ook uitgezien naar het optreden van Chorus-Line o.l.v. Mare Hermsen. Het koor had het zich niet gemakkelijk gemaakt. Hakuna Matata (gecompo neerd door Elton John) uit de film The Lion King, Scarbourough Fair (gebr. Garfunkel) en o.m. twee nummers uit de musical Miss Saigon vormden de hoofdmoot van het programma voor de pauze. Een vele malen opklaterend dankbaar applaus van het publiek on derstreepte de kwaliteit van het koor. Na de pauze mocht PVO weer van start. Niets minder dan muziek van de be roemde Mozart stond nu voor hen op het programma. Zeker niet de gemak kelijkste muziek voor een harmonieor kest, waar het oorspronkelijk niet voor is geschreven, maar met het arrange ment met Clair W. Johnson kon PVO prima uit de voeten. De ademloze stil te van het publiek tijdens deze vertol king ontlaadde zich dan ook in een da verend applaus. PVO sloot dit gedeel te af met de Singapura Suite van J. van der Roost. PVO tijdens het nieuwsjaarsconcert in de Petrus en Pauluskerk. Foto: Aldo Allessie Daarna ging Chorus-Line verder, nu op een wat lichtvoetiger toer. Aan de Am sterdamse grachten, National Arn hem (het Zuid-Afrikaanse volkslied), Swinging with the Saints en een medley uit de musical Chess vormde het sluit stuk van het tweede gedeelte. Koor en orkest maakten zich daarna op voor de finale. Daartoe was een ge meenschappelijk nummer ingestudeerd. De keuze was gevallen op het Portugees songfestivalliedje Eres Tu, voor de ge legenheid gearrangeerd door Peter Rie ken en Mare Hermsen. Een keuze die door het publiek op hoge prijs werd ge steld. Het nieuwjaarsconcert werd besloten met, hoe kan het ook anders, de Radet- zki Mars van Strauss. Beide verenigin gen kunnen terugzien op een zeer ge slaagd concert. Weer is eens aangetoond dat Soest muzikaal meer in zijn mars heeft dan velen denken. Op zaterdag 29 januari geeft Toonkunst Vrouwenkoor Capricciosa, waaraan ook leden uit Soest verbonden zijn, een con cert in de Sint Henricuskerk in de Mat- thias Withoosstraat te Amersfoort. Cen traal staan deze keer geestelijke werken uit de hoogromantiek van Brahms en Mendelssohn, waaronder psalmen en motetten en een Ave Maria van Brahms, plus enkele uitstapjes naar de vorige eeuw. Naast psalm 150 van Ko- daly staat het weinig gehoorde Litanie a la Vïerge Noire van Poulenc op het programma. Capricciosa, opgericht in 1994 en sinds dien niet meer weg te denken uit het Amersfoortse koorleven, staat erom bekend graag af te wijken van de plat getreden paden en te streven naar reper toire en uitvoeringen van een zo hoog mogelijke kwaliteit. De Amersfoortse organist Harry van Wijk zal deze avond zijn medewerking aan dit concert verle nen. Het concert begint om 20.30 uur. Entree f 15,-. Informatie en reserveringen: Mirjam de Vries, tel. 033-4804266; kaartjes zijn ook aan de kassa verkrijgbaar. In Restaurant Bauers, Burgemeester Grothestraat 55, zijn sinds vorige week kunstwerken te zien van vijf Baarnse schilderessen (Corrie Seleski, Anki Stein, Erna Daenen, Hermien Domeijer en Doet Rakers). Naast diverse olieverf schilderij zijn er aquarellen te bewonde ren. Het restaurant is dagelijks geopend. Op zondag 23 januari zal ds. Kamer uit Hoogland preken in de Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) aan de Parallelweg 1. Hij wil laten horen wat de Here Je zus zelf zegt over het effect van een preek: de Heilige Geest is aan het werk. In de kerk wordt uitgedeeld uit de "schatkamer" van Gods Koninkrijk. Met de bedoeling dat mensen zich met God verzoenen. De kerkdienst begint om 10.00 uur. 's Middags begint de kerkdienst om 17.00 uur; deze dienst wordt waarschijnlijk geleid door een ouderling. Gasten zijn hartelijk welkom.

Soester Courant | 2000 | | pagina 7