kerkgemeenten 'ritsen' op weg naar >etere samenwerking Spoorstraat zoekt zijn leil bij Woonbond 'We kopen wat muziek en beginnen wat te knoeien' Kapsalon Ben Langkamp vernieuwd iKOCIsi oesterbergs Belang pleit voor opknappen Kampdwarsweg eWetl TE KOOP Kinderinstuif weer terug PAGiM/\ jj 'Tu ridi' ositie: laarde kust' I antat kan i en een aruiken WOENSDAG 2 FEBRUARI 2000 Joyce Schreuder nieuwe correspondent voor Soesterberg Computer uit bedrijfspand Zonder gordel en rijbewijs gereden Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening $/ci 'De Drie Eiken' Trio Klezier speelt zondag in de Drie Eiken Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" (n de Soester Courant Elke woensdagmiddag in de Dubbeldekker 146, Iel. 6019S 711 'ebruari acht!"). Met diekl touw hem elke „,J ,m? .Ovadag ,ac 1 span - afgekeurd J ongelukkige boe J lf ook met. Zijn 1 >omt van andere v,J Helemaal ten eyL hij uiteindelijk ontj lacht. Wanneer hij JL n over het strand looj )ude jeugdvriendin n i leven? rhaal ("Due sequeel ;n) wordt het twaijJ i een maffiabaas 0 I tgever is een andj wil voorkomen dat J Plant gaat praten T#| i de vaderlijke ontvw| eman, ontstaat een til ij vertelt de jongen „,I :en eeuw eerder, r een oude arts was I jke broers Paolo en Vtl stigden definitief sj (1984). HetzijnJ 'erteUers, net als h J de Sicihaanse noveliwl -1936). De stijl van-J nachtmerrie" is bij J Ie handen. Beide verba l gaan over eeuwige thJ verdriet en de onoj an het lot. Zoals van J eht mag worden is J ed als perfect. Prachjl ed acteerwerk en «J rtelling. I uur. Entree f 9,-; Cjpl i: ma.14 "After Live'1 e's Fortune"; ma. lil ■y Song". 035-6019577. 'ebruari r in Artishock een foto! gesteld uit een dertigull takt door de Soesta| Deze expositie 1 opnamen in de AmëiJ tad, via de Vogezen el noordkust van BretafF iteindelijk bij de einde zee. i begon tussen zijn tien-i jaar met fotograferea] )oxje dat hij cadeau had] de middelbare schoof ir hem de eerste knee ere kamervak bij en zij| ■er zaken als compositil ken gehaald. Een staga fotograaf droeg in bejj bij aan verbetering vai t, compositie en heli ;rwerk. BeroepsmatiJ n het laboratoriumvak,' ie als hobby wat op del] de loop der jaren heeüi eziggehouden met land-j' en stadsgezichten. Ie opnamen van Han t gebruik van natuurlij!! e composities. Dat heeflj] cende expositie opgelel "De weg naar de kustj ken waard. Opening ex-I ur. Muziek van Penool is gratis, de tentoonstel-j Druari te bezichtigen. is op zoek naar één sopranen en een hoge koor komen verster- ierkoor heeft zojuist ichter de rug, waarin rondreis door Europa i en bereid zich nu Igende optredens. 21 mei in De Bilt, in het oncerten in Soest en El- werking met het Noord koor) en tot slot wordt kerstconcert gegeven in 1 van het Bachjaar 2000 n van Bach en zijn leef" pertoire gezet. Ook vvor* n Schutz en Engelse ka- gezongen. 1 van het koor zoekt Lo- isen met een kerkelijk ij voorkeur tot ongeveer ;eoefende (koor)stem |S uit Soest repeteert iede- vond in de kerk van de rotestanten Bond aan de i (ingang aan de achter ter de Hooghlaan). Voor contact worden opgeno- rigent (tel. 6023767) of el. 6011923). Redactie-adres: Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Iet de ondertekening van de fede- itie-overeenkomst hebben de le ien van de hervormde gemeente en ereformeerde kerk in Soesterberg widag j.1. opnieuw een stap gezet het proces dat uiteindelijk moet iiden tot een totale fusie tussen ïide kerkgemeenten. Na het eerste Keel van de zondagsdienst, die werd )orgegaan door de dominees tenske Zandstra en Bas Nawijn, [ebben de praeses en scriba van zo- ;1 de hervormde gemeente als de reformeerde kerk hun handteke- King gezet. pat zijn de heren A. Arnold, I. Heij- er, M. Harthold en H. Enserink. Ook kerkvoogden van de hervormde kerk, T. Seijderveld en R. van Wouden berg, ondertekenden deze 'akte van on dertrouw'. Volgens scriba Henk Ense rink is het de zoveelste stap in een lang proces. "In wezen zijn we daar al meer dan tien jaar mee bezig. Het Samen-op- weg-proces heeft een paar keer vertra ging opgelopen omdat er bij beide ge meenten nogal wat gevoeligheden lagen, zoals het afstoten van de gebouwen." Nu sinds een jaar de ongeveer vierhon derd leden hun diensten in de Vrede- kerk aan de Generaal Winkelmanstraat houden en de Hoeksteen is verkocht, stond niets meer in de weg om verder te gaan onder de naam 'Samen-op-weg- gemeente Vredekerk'. "Vanaf dan zul len de rijbanen die in het verleden ge scheiden waren, zijn verlaten en is er geritst," aldus de kerkenraad. Enserink kan niet aangeven hoe lang het >e Bewonerscommissie Spoor- traat heeft de Woonbond in Am- terdam gevraagd om zich over hun tak te buigen. Een merendeel van |e bewoners verzet zich nog steeds ïgen de sloop die verhuurder Acht- |oed over enkele jaren voor ogen leeft. Secretaris Ben Verschoor van le commissie hoopt binnen enkele Veken uitsluitsel te krijgen. "De [ond kijkt momenteel welke moge- Sjkheden er voor ons zijn." ?e Woonbond in Amsterdam is een verkoepelend orgaan dat de belangen jehartigt van huurders. De bewoners- pmmissie heeft zijn hulp ingeroepen ndat zij het niet eens is met het plan i Achtgoed om de woningen te slo- en. Volgens de bewoners zijn de wo ngen na een fikse opknapbeurt nog Jrenlang te verhuren. Zij vrezen dat |chtgoed de grond waar de woningen i op staan wil gebruiken voor de her- buw van duurdere woningen. Omdat Bj daarvoor subsidie krijgt van het Rijk. "braak van de 71 woningen zal echter fet aantal betaalbare huurwoningen in pesterberg behoorlijk uitdunnen. Ge- [iddeld betalen huurders 450 gulden huur. cretaris Verschoor is sceptisch. Belof- van zowel de gemeente Soest als Jchtgoed, dat de bewoners straks zelf |ogen kiezen waar ze willen wonen als sloop doorgaat, slikt hij niet voor ete koek. "Er is wel een afspraak Imaakt dat we dezelfde soort woning pig krijgen. Ze zouden niet kijken ar inkomen of de samenstelling van fet gezin. Maar in het dorp komen niet lyeel ruime en goedkope woningen tij. En ik verhuis zeker niet naar Soest of Amersfoort," zegt hij resoluut. Het excuus van de woningcorporatie dat de woningen niet meer exploitabel zou den zijn, legt een groot deel van de huurders naast zich neer. Elke woonbon levert zo'n 23 reacties op. Uit een en quête blijkt zelfs dat zo'n 82 procent van de bewoners niet weg wil. Ze houden zich vast aan het onderzoek van een extern bureau dat een aantal jaren gele den is uitgevoerd. Het bureau trok de conclusie dat de woningen komende 25 jaar nog goed te verhuren zijn. Mits ach terstallig onderhoud wordt aangepakt. Voor het aanbrengen van dubbele be glazing en de aanleg van centrale ver warming zouden de bewoners niet eens tijdelijk hun huis uit hoeven. "Als Acht goed een halve ton per woning uittrekt, dan levert de verhuur nog voldoende winst op," zo heeft de bewonerscom missie berekend. "Met gemiddeld ze venhonderd gulden huuropbrengst en elfhonderd gulden onderhoudskosten per jaar is het beslist geen armoede." Onbegrijpelijk Voor de bewoners is de besluitvorming rond hun woningen onbegrijpelijk. Ze denken dat 90 procent van de huurders nu zelfs tegen sloop zou stemmen. Ze vrezen dat de straat door het sloopplan een duiventil wordt en de achterblijvers straks met dichtgetimmerde gevels zit ten. Volgens Verschoor zijn de wonin gen uniek en zeker geen bouwvallen. "Ze zijn gebouwd door een leerling van de beroemde architect Rietbergen en hebben bijna op de monumentenlijst gestaan. Op de Vinkenweg in Soest staan trouwens nog vier van dit type woning. Die wacht hetzelfde lot. Ook deze woningen zijn in het onderzoek van de Woonbond betrokken." Qe Vereniging Soesterbergs Belang jjgfëB) pleit voor het opknappen van de Kampdwarsweg. Volgens de VSB zit de weg vol kuilen en is de ge meentelijke begraafplaats voor petgangers en fietsers lastig te be- eiken. r komen niet direct klachten binnen," :gt voorzitter Yvonne Hoekstra. "Wel door onze leden opgemerkt dat de eg slecht is. Mensen die naar de be- raafplaats willen, moeten door gaten jn kuilen. Het wegdek is nodig aan re- )aratie toe en het overhangend groen sorgt voor overlast. Er moet nodig wor- len gesnoeid." Soesterbergs Belang inderzoekt bij wie ze hun klacht over de kampdwarsweg kunnen deponeren. In feite ligt de weg op Zeister grondgebied. 'De gemeente Soest pacht echter de rond. Het kan ook zijn dat Soest het ok moet onderhouden," suggereert loekstra. Tijdens de vergadering kwam vorige week ook naar voren dat de behoefte aan een overdekt wachthuisje tegenover het ziekenhuis De Lichtenberg groot is. Zowel bezoekers als in Soesterberg wo nend pers'öneel staan regelmatig in de :n te wachten. "En dat wordt niet altijd als prettig ervaren." De VSB stuurt daarover een brief naar het Amersfoortse college van burgemeester en wethouders. Met het verzoek om op die plek een abri te plaatsen. Om de sociale veiligheid van het voet en fietspad tussen de rooms-katholieke kerk en Abrona (Sterrenberg) te verho gen, klopt de VSB ook bij de provincie Utrecht aan. "Dat deel van de N237 is niet verlicht," verduidelijkt Hoekstra. "In het kader van de sociale veiligheid hebben we dat al eens bij de gemeente Zeist aangekaart. De weg valt echter officieel onder het beheer van de pro vincie. Vandaar dat de gedeputeerden ook een brief krijgen." Dat het brieven schrijven naar verschil lende gemeenten zoden aan de dijk zet, illustreert de plaatsing van een bord door de gemeente Zeist. De VSB erger de zich aan het bord 'Fietspad in beide richtingen' waarmee bezoekers van het Militair Luchtvaartmuseum werden ge confronteerd als ze via de Richelleweg richting Amersfoort reden. Na vijfhon derd meter liep de weg dood en moes ten ze weer terug om via de Kampweg hun weg te vervolgen. Nu er ook een bord 'Einde fietspad na 500 m' staat, scheelt dat toch weer een extra fietski- lometer. De ondertekening van het contract vond plaats in de Vredekerk. Foto: Aldo Atlessie nog duurt voordat de gemeenten totaal gefuseerd zijn. Een en ander is ook mede afhankelijk van de landelijke lijn die wordt gevoerd. De stimulans daar toe zal vanuit de onderste regionen moeten komen, denkt hij. In een lokale krant lees je bij wijze van spreken wat er bij je om de hoek ge beurt. Dat is meestal niet het' grote nieuws, maar meer de kleine dingen die dagelijks plaatsvinden. Voor de lezers van een lokale krant zijn dat ook be langrijke zaken. Ze willen bijvoorbeeld weten hoe de gemeente omgaat met het onderhoud in hun buurt, het doortrek ken van een fietspad, nieuwe plannen en waarom een honderd jaar oude eik op het plein voor hun huis ineens het veld moet ruimen. Voor de journalist van zo'n krant is het dagelijkse zoekwerk naar het 'kleine nieuws' vaak moeilijker dan het verslaan van landelijk of wereld nieuws. Lokale journalistiek is namelijk voor een groot deel afhankelijk van de informatie die bewoners aanleveren uit hun eigen gebied. Voor Joyce Schreu der, die vanaf vandaag het Soesterberg- se nieuws voor de Soester(bergse) Cou rant gaat brengen, is het van belang dat die samenwerking van de grond komt. Joyce is in Soesterberg opgegroeid en woont al jaren in Soest. Ze werkt als journalist/redacteur bij een nieuwsbla- dengroep in de omgeving van Amster dam, waar het kleine nieuws soms in eens heel groot is. Enkele voorbeelden zijn de Bijlmerramp en de ontwikkelin gen rond Schiphol. "In dat opzicht is het met Soesterberg natuurlijk niet te verge lijken," vindt Joyce, "als je tenminste het Lockerbieproces even buiten be schouwing laat." Toch valt er voldoende te beleven in het vliegdorp, denkt ze. Ze wil graag de uit daging aangaan. "Waar je ook komt: in Zandvoort, Aalsmeer, de Bijlmer of in Vinkeveen, er gebeurt altijd wel iets waar de mensen over willen lezen of berichten." In dat laatste geval kunnen ze hun nieuwtjes kwijt onder nummer 035- 6022564, het telefoonnummer van Joy ce. Kopij kan ook worden afgegeven bij Boekhandel Marjolein, gevestigd aan de Rademakersstraat 30. Wat Joyce be treft: "Ik hoop op een goede samenwer king. Want zo'n Soesterbergse pagina maak je natuurlijk niet alleen. Het blijft altijd een wisselwerking." Op de Batenburgweg is maandagnacht ingebroken in een bedrijfspand. De da der nam een computer mee. Hiervan is aangifte gedaan bij de politie. Een negentienjarige jongen is donder dag op de Amersfoortsestraat aange houden omdat hij zonder gordel achter het stuur zat. Bij controle bleek de man ook niet in het bezit van een rijbewijs. Hij wilde onder de boete uitkomen door een valse naam op te geven. Voor alle drie de overtredingen kreeg hij een pro ces verbaal. Zondag 5 februari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Vrijdag 14.30 viering Heybergh; pr. Huiskamp Zaterdag 19.00 aalm. Duivenvoorde; cantores Zondag 10.30 aalm. Duivenvoorde; da meskoor HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. R. Zandstra STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 J. v.d. Steen WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351940, b.g.g. 351658 of 352626. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Keurig onderhouden 3-kamer- appartement, ca. 70 m2, goede ligging, Simon Stevinlaan 10, Soesterberg. Vraagprijs 255.000,- k.k. Vrijstaande vooroorlogse villa, 6 kamers, met diepe tuin, schuur/ garage, eigen parkeerplaats en zwembad. Grondopp. 500 m2, inh. woning 455 m2. Postweg 40, Soesterberg. Vraagprijs 815.000,-k.k. Meer info: www. koopwoning.net/verweijvastgoed Vrijblijvend advies inzake verkoop van uw woning of een hypotheek, b.v. in verband met de aankoop van een luxe appartement in de Plesman Residence (project Hoeksteen). Een goed advies en lage kosten Verweij 2000 Do's Vast Goed Kampweg 112 - Soesterberg Tel. 0346-354320 'Fax 0346-354303 Mob. 06-53954855 Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Geheugentraining De Stichting Welzijn Ouderen Soest en Thuiszorg Eemland houden dinsdag ochtend 8 februari in dienstencentrum De Drie Eiken een info-ochtend over geheugentraining. Inhoud van de och tend is de cursus 'Haal meer uit uw ge heugen', bedoeld voor 5 5-plussers die de conditie van hun geheugen willen verbeteren. De info-ochtend begint om tien uur en duurt tot kwart over elf. Spelletjesmiddag Vrijdag 11 februari wordt er vanaf twee uur een spelletjesmiddag gehouden in De Drie Eiken. Het thema van deze middag is 'De twaalf provinciën'. Rond vijf uur wordt er een hutspotmaaltijd geserveerd. De kosten voor de middag zijn vijf gulden per persoon, opgeven voor deelname kan tot 10 februari 12.00 uur. Zijde schilderen Maandag 7 februari van tien tot twaalf uur kunnen geïnteresseerden zijde schil deren in De Drie Eiken. De kosten zijn tien galden, inclusief een zelfbeschilder- de sjaal. Graag vooraf opgeven. Er klinkt een vrolijk deuntje door de huiskamer van het echtpaar Creutzberg aan de Oude Tempel- laan. De heer des huizes hanteert de strijkstok van zijn viool vol enthou siasme en stampt met zijn voet op de grond om de maat aan te geven. Zijn vrouw tovert met veel bravoure een melodie uit een oude trekzak, een oer-Hollands instrument waar ze per ongeluk tegenaan liep en dat uitstekend geschikt is om walsjes op te spelen. De derde muzikant, Hans Tesser, is er even niet bij. Hij speelt gitaar. Een aantal Soesterbergers kent het mu zikale drietal al geruime tijd. Jenny be geleidt al jaren leerlingen van de Wet houder de Haanschool bij hun kerstop tredens. En sinds tweeëneenhalf jaar vormt ze samen met haar man, in het dagelijks leven huisarts, en vriend Hans Tesser het trio Klezier. De naam is ont leend aan een mix van klezmer, de po pulaire joodse volksmuziek, en het ple zier dat zij als amateurs ondervinden tij dens het spelen. "We spelen niet alleen klezmermuziek," vertelt Jenny ter ver duidelijking. "Hans komt veel in Israël en raakte erdoor geboeid. We wilden er meer over weten en hebben toen een boek erover gekocht. Maar we hebben ook Ierse, Vlaamse en Franse liedjes op ons repertoire. Meestal koop ik wat muziek en beginnen we wat te 'knoeien'. Vooral volksmuziek is heel toegankelijk." De beide Creutzbergen zijh vanaf hun jeugd geïnteresseerd in het maken van muziek. Ze kregen het in feite met de paplepel ingegoten. Jenny's moeder speelde piano, haar vader trompet. Creutzberg zelf speelt al vanaf zijn der tiende viool in een symfonieorkest. In hun studententijd traden zij ook al op met hun folkgroepje. "Toen speelden we voornamelijk Engelse en Ierse volks muziek," zegt Jenny. Voor het drietal geldt in de eerste plaats de lol bij het muziekmaken. Hij: "Vaak dokteren we met z'n tweeën het een en ander uit. We kiezen geen moeilijke muziek, anders moeten we te veel repeteren. Met een drukke baan lukt dat niet." Zij: "We blijven amateurs. Het is niet de bedoe ling dat mensen stil naar ons gaan zit ten luisteren. Voor een echt optreden zijn we niet goed genoeg." Hij: "Bij wijze van spreken spelen we het liefst in een gezellig café." Met name de Ierse volksmuziek leent zich ervoor. Het is strijdbare muziek en zweept de mensen op. Maar om het echte Ierse fiedeleffect te krijgen is hun instrumentarium eigenlijk niet toerei kend. 'Bovendien," zo stelt de violist van het trio, "moetje dan wel heel snel spelen." Trekzak Jenny, die meer de rol van toetsenist vervult, was blij met een buitenkansje: de aanschaf van een onvervalste trek zak, een soort voorloper van de accor deon. "Daar ben ik toevallig tegenaan gelopen tijdens de voorbereidingen van een rommelmarkt. Een oudere dame vertelde dat ze thuis zo'n ding had staan. Er werd niet meer op gespeeld, ze wilde hem wel verkopen. We hebben hem laten restaureren bij een Utrechtse Hans Tesser, Jenny Creutzberg en Piet Creutzberg beleven heel wat plezier aan hun optredens. bouwer, een van de weinigen die Neder land rijk is." Het onvervalste geluid komt inderdaad overeen met de muziek die je je voorstelt bij oude vissersfees ten of boerenbruiloften. Zeker voor ver tolkers van oude volkswijsjes is het een aanwinst. Het echtpaar heeft overigens al eens opgetreden; dat was tijdens een feest van de plaatselijke tennisclub. De posi tieve reacties waren een stimulans om ermee door te gaan. In het voorjaar tre den zij ook op als een soort 'muzikale deurmat' van de Stichting Muziekkring Eemland. "Dat wil zeggen dat wij de intro verzorgen voor het binnenkomen de publiek," zegt Jenny lachend. Zon dagmiddag 6 februari kan overigens de oudere bevolking van Soesterberg ken nis maken met het trio Klezier. Dan speelt het drietal in de Drie Eiken volks muziek uit diverse landen. De middag wordt een zogenaamde 'High Tea', waarbij thee wordt geser veerd met lekkernijen. De kosten zijn vijf gulden, reserveren is wenselijk. De vernieuwde kapsalon van Ben Langkamp valt op door zijn chique uitstraling. Want de warme room- tinten in combinatie met klassiek aandoende zuilen en grote bloem stukken geven toch wel een totaal andere sfeer weer dan de klanten van het rijtje winkels aan de Buys Ballotlaan gewoon zijn. Het heeft iets weg van een luxe die je eerder in Soest-Zuid verwacht dan in een Soesterbergse buurt. Langkamp zelf is goed te spreken over de metamorfose die hij in samenwer king met een architect heeft klaarge speeld. De 37-jarige kapper begon in 1984 op dezelfde plek zijn eerste kap salon. Hij richtte het in met het wat koe lere beige om in de loop der jaren over te stappen op een zalmtint. "Nu zijn we eigenlijk weer naar het beige terugge keerd. Maar naar een warmere variatie ervan: de roomkleur." Langkamp komt oorspronkelijk uit Ermelo en kwam via zijn toenmalige partner in Soesterberg terecht. "Ik werkte anderhalfjaar bij een kapsalon in Bilthoven toen ik de kans kreeg om hier aan de Buys Ballotlaan een eigen kapperszaak te beginnen. Die heb ik meteen aangepakt omdat er be hoefte was aan een tweede kapsalon. Alleen aan het Dorpsplein was er al een gevestigd." Langkamp verbouwde het voormalige 'rommelwinkeltje' en binnen de kortste keren had de nieuwe eigenaar een eigen klantenbestand opgebouwd. Een deel daarvan was vanuit Bilthoven met hem mee gekomen. "Veel van mijn klanten waren vaste be zoekers van de kapsalon waar ik werk te. Maar ook nu komen er nog steeds mensen uit Zeist, Bos en Duin, Soest en Hoevelaken hier naar toe. Ze rijden er rustig voor om." Een verklaring kan hij er niet voor geven. Wel vermoedt hij dat zijn aanpak daar debet aan is. "Er zijn mensen die het belangrijk vinden om even naar de kapper te gaan. Ze zien het als een verwenuurtje. Misschien speelt mijn persoonlijke vaktechnische aanpak wel een rol," oppert hij voor zichtig. Inmiddels is de ondernemende Ermelo- er eigenaar van drie kapsalons. In 1989 opende hij zijn tweede in Ermelo, in april 1994 gingen de deuren van een derde zaak aan de Rademakerstraat in Soesterberg open. Zijn levensgezel Maarten Verwey zwaait in Ermelo de scepter, een bedrijfsleidster neemt de honneurs aan de Rademakerstraat waar. In totaal werken er in Soesterberg vijf fulltime-krachten en een parttimer. In Ermelo zijn twee vaste krachten in dienst. Levendiger Voor Langkamp is de winkelstrip waar hij zestien jaar geleden begon nog steeds een goede bron van inkomsten. Hoewel ook hij vindt dat dit rijtje buurtwinkels wel een stevige facelift mag ondergaan. Foto: Aldo Allessie "Dit te luxe? Misschien draagt het wel bij om de hele zaak eens wat op te por ren. Van de klanten heb ik tot nu toe alleen maar positieve reacties gekre gen." Hij vindt trouwens dat de win kelstrip in zijn geheel wel een wat leven diger uitstraling mag hebben. "De win keliers zijn hier wel wat aan het brain stormen, maar iets concreets komt moeilijk van de grond. Misschien dat de appartementen, die hier aan de overkant worden gebouwd, de boel wat levendi ger maken. Vanuit de Verenigde Onder nemers Soesterberg (VOS) is daarop al aangedrongen bij het gemeentebestuur. Maar die zijn daar nog niet zo happig op." Voorlopig moeten de buurtbewoners het nog een poosje uithouden met hun enigszins saaie buurtwinkels. Langkamp zelf is na de heropening met vernieuw de energie aan het werk gegaan. "Wat ik zo leuk vind aan het kappersvak? Ik denk het contact en het werken met mensen. Ik heb het altijd leuk gevonden om 'met de handen in het haar te zitten' en eigenlijk nooit iets anders willen doen." Met ingang van vandaag wordt weer iedere woensdagmiddag een kind erinstuif gehouden in de Dubbel dekker aan het Dorpsplein. Kinde ren van vier tot en met twaalf jaar kunnen er tussen 14.00 en 15.30 uur terecht. Voor de kinderinstuif was altijd grote belangstelling, maar door langdurige ziekte van de jeugd- en jongerenwerker in Soesterberg was Stichting Balans ge noodzaakt de activiteit van de agenda'te schrappen. Inmiddels is een (tijdelijke) vervanger gevonden, die dc kinderin stuif nieuw leven inblaast. Vanmiddag konden de kinderen trek poppen maken, het programma voor de komende weken wordt nog bekend ge maakt. Deelname aan de activiteiten kost 1,50 gulden, opgeven kan tot aan het begin van het programma. Mensen die zich vrijwillig willen inzet ten voor de instuif of andere activiteiten in de Dubbeldekker, kunnen zich mel den bij Petra Schröder, tel. 0346- 353411. Zij is elke maandag-, dinsdag en woensdagmiddag in het bulirthuis aanwezig.

Soester Courant | 2000 | | pagina 17