Knokkend Soest neemt optie op lijfbehoud SEC buigt diep voor 's Graveland Red Stars dames missen 23 van de 29 vrije worpen aan MD lakeiaar zorgen. Stijgende lijn SoVoCo onderbroken Monsterzege handballers op E en O Stam/SoVoCo - Vrevok Sportuitslagen Matthijs Wijnmalen Nederlands kampioen 100 meter vrije slag BADMINTON Selby sluit met overwinning competitie af Sportprogramma Installatiebedrijf j^S j. cornelisse bv. Hggpj Loodgieterswerk Koploper speelt Soesters in eerste helft helemaal weg: 4-0 VOETBAL zondag TAFELTENNIS ZWEMMEN HANDBAL VOLLEYBAL BASKETBAL WOENSDAG 2 FEBRUARI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 19 PAGINA Aanpassingen in basis brengen ploeg niet uit balans in Almere: 1-3 VOETBAL zondag j Verwachtingen bij Shot lager na 5-5 tegen Victoria 3 Meningen van lezers I Scheidsrechter SKIËN Veel podiumplaatsen voor SkiClub in puntenwedstrijd Damesteam verliest van belangrijkste degradatiekandidaat Smeeing/BDC neemt na verrassend verlies revanche: 36-22 HY GROS BV SJf^N[ PHY//CAL Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud /warm buffet Thees in Soest BOWLING Soester Bowling Vereniging Maandag: Come Back-Vrije Teugel 3-2; Flinstories-Wuppie 4-1; Torentjes-Big Split- ters 4-1; The Outsiders-Spare 4-1; Strajk- Eigen gem. 3-2; Briljantjes-Teamwork 1-4. Dinsdag: ASN Stalenhoef-Guppies 4-1; BBB-tjes-Toverbal 5-0; De Zwabbers-De Bengels 3-2; Wei-Inframatica 4-1; Heppie Hoekers-De Noten 1-4; Naadje-Coolgang 0- 5. VOETBAL Soest Soest Al-WZA Al 3-2; Soest B2-HVC BI 1-1; Soest B3-Loosdrecht BI 0-8; Soest D2- Hoogland D2 6-0; Spakenburg D3-Soest D3 8-1. VVZ'49 WZ'49 Al-CDW Al 1-5; WZ'49 Dl DVS'33 Dl 3-3; WZ'49 D2-SEC Dl 4-1; WZ'49 D3-Spakenburg D3 2-5; WZ'49 E3-Spakenburg E3 1-3. Tijdens de Nederlandse winter kampioenschappen zwemmen voor junioren heeft Matthijs Wijnmalen een gouden plak behaald op de 100 meter vrije slag. Na een spannende race won hij de wedstrijd voor jon gens die zijn geboren in 1987. De laatste jaren was hij telkens derde geworden op zijn favoriete nummer. Zaterdag in Almelo was zijn tijd van 1.01.64 goed voor de eerste plaats én de nationale titel. Wijnmalen was voorheen lid van de Duinkikkers, maar maakte twee jaar geleden de overstap naar AZ PC waar hij meer trainingsuren kan maken dan in Soest. DONDERDAG 3 FEBRUARI Zaalvoetbal 21.00 uur DVS-OSO (Beukendal) ZATERDAG 5 FEBRUARI Basketbal 18.00 uur BZ'72-Red Stars (D) (Zeist) 20.15 uur Goba-Red Stars (H) (Go- rinchem) Korfbal 14.50 uur SVMM-Eemvogels (Maarn) Tafeltennis 15.00 uur Shot-Over 't Net (Orlando- gebouw) Turnen 10.00 uur Voorronde meisjes turnen E (Aqua Indoor) Voetbal 14.30 uur WZ'49-Veensche Boys (Eemweg) 14.30 uur Hees-Kamerik (V.O. Utrechtseweg) 14.30 uur Eminent Boys-SEC (Utrecht) Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)-Vrevok (De Bunt) Waterpolo 20.45 uur Reuring-Duinkikkers (Scharwoude) ZONDAG 6 FEBRUARI Handbal 13.30 uur Aalsmeer 2-Smeeing/BDC (H) (Aalsmeer) Voetbal 14.00 uur Soest-Elinkwijk (Bosstraat- Oost) 14.00 uur BFC-SEC (Bussum) MAANDAG 7 FEBRUARI Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging (C-drie) Telefoon (035) - 601 30 14 De zondagselectie van SEC had vooraf wellicht aan een stunt ge dacht tegen de koploper in de vier de klasse G. Nimmer kwam de ploeg van Wim Mulder tegen 's- Graveland in de buurt van mogelijk succes. Aan de Bosstraat-West ver loren de groenwitten kansloos met 0-4. De einduitslag stond al na drie kwartier op het scorebord. De eerste helft was er één, waarin de Soesters er totaal niet aan te pas kwamen. De formatie komt gewoon kwaliteit tekort. Vooral in de voorhoede moest Mulder alternatieven aandragen, omdat Arie Beganovski en Rachis Lamuaddan door blessures de wedstrijden aan zich voorbij moeten la ten gaan. Ook in het duel met 's-Gra- veland bleven deze spelers aan de kant, zodat SEC voorin niet of nauwelijks een vuist kon maken. Slechts een paar kan sen kreeg de thuisploeg. De lijstaanvoerder geloofde het na rust wel en toonde zich betrekkelijk genadig. Een tandje lager speelden de bezoekers kalm naar het einde van de wedstrijd. Gescoord zou er niet meer worden. De teleurstelling bij SEC werd nog gro ter, toen na afloop de overige uitslagen in 4G bekend werden gemaakt. Veen- endaal, twaalfde en laatste, speelde ge lijk en kwam dichter bij SEC dat elfde staat. HVC, tiende op de lijst, won ver rassend van WOG en liep verder weg van de Soesters. Foto: Aldo Allessie SEC liep achter de feiten aan, om maar in de taal van voetbaltrainers te spreken. De stijgende lijn in de grafiek van Stam/SoVoCo is zaterdag ineens naar beneden afgeweken van zijn koers. Dat gebeurde na de verras sende 3-2-nederIaag die de volley- balsters leden bij Inter Rijswijk. Die ploeg had uit de voorgaande twaalf duels slechts drie punten verzameld en profiteerde van de slechte dag van de Soesters. Niemand zat lekker in zijn vel bij Stam/ SoVoCo. Sommigen waren grieperig, anderen niet in vorm. Alles probeerde Inge Olthoff, de trainer/coach werd zelfs boos op haar speelsters, maar niets hielp. De buitenaanvalsters kwamen niet tot scoren, de passing werd steeds slech ter en het gevolg was een grote teleur stelling. "Als je in de top meedraait, moetje een basisniveau kunnen neerzetten. Kijk maar naar Set Up'65. Die ploeg is op elkaar ingespeeld en heeft veel zekerhe den. Dat is bij damesvolleybal erg be langrijk. Ik dacht dat we stabieler zou den zijn, maar dat is dus niet zo. Mis- Wie 23 van de 29 vrije worpen mist, verdient het niet te winnen. De da mes van Red Stars mochten vrijdag avond dan ook geen aanspraak ma ken op de zege en verloren, verras send, van Quick Runners. Hierdoor liep het verschil met koploper Crackerjacks weer op tot drie pun ten. De derde nederlaag van het seizoen kwam onverwachts. In Huizen speelde Red Stars niet bepaald de beste wed strijd, maar evengoed had Quick Run ners geklopt kunnen worden. Achter de vrije worplijn misten de dames gevoel voor richting en dat brak hen op. Na de rust (23-12) liep Quick Runners weg naar 35-25. Red Stars kwam terug tot 43-43 en had in de laatste minuut nog zicht op de zege (52-51). De Huizer dames maakten met twee scores een eind aan de hoop bij Red Stars. Twee dagen later waren de basketbal- sters succesvoller Het vier de team van Prisma College werd met 61-71 verslagen. Dat gebeurde na een ruststand van 41-43). De beslissing viel in het tweede deel van de tweede helft. De conditie gaf toen de doorslag. Bij Red Stars werd Maaike Leenen top- scoorster met 16 punten. Heren Red Stars hoeft dit seizoen nog maar één tegenstander onder zich te houden om degradatie te ontlopen. Na Leider dorp, dat zich in september al terugtrok, verdween Prisma College van de rang lijst. De Utrechters zouden zaterdaga vond tegenstander zijn van de Soesters, maar werden uit de competitie gehaald, nadat ze drie keer eerder niet waren komen opdagen. Ondanks de afwezigheid van ver schillende spelers heeft Soest een zeer belangrijke stap gezet richting handhaving in de hoofdklasse A. De blauwhemden leverden als col lectief een goede prestatie door in Almere het eveneens laag geklas seerde Sporting Flevoland met 1-3 opzij te zetten. Peter Visee moest zondag alle registers opentrekken om een goed elftal op de been te brengen in het cruciale 'zespun- ten' duel. De Baarnse oefenmeester kon niet beschikken over voorstopper Paul van de Grift die een schorsing aan de broek had na zijn derde gele kaart tegen Tonegido. Verder was Paul Hilhorst niet beschikbaar vanwege een uitje met zijn werk. Ook in de voorhoede miste Soest een aantal vaste krachten. Topscorer André Hufman was geblesseeerd, Pa- trick Biemans voelde nog de naweeën van een griepaanval en Guy Dekker was eveneens herstellende en kan op zijn vroegst aanstaand weekeinde spelen. Door de personele omstandigheden ver huisde middenvelder Martijn Stalenhoef een linie naar achteren om René de Bree te assisteren. Visee had op de linksbackpositie een plaats ingeruild voor Jelle Huizinga. Op het middenveld mochten Peter Wolfsen en Martijn de Jonge het weer eens proberen, waardoor Jeroen van Veenendaal voor gevaar in de voorhoede moest zorgen. De omzettingen pakten goed uit. Soest verwachtte een sterk startend Flevoland, maar al vroeg in de wedstrijd namen de blauwwitten het initiatief. Toch moest Soest blijven opletten, want de Almeer- ders probeerden met lange ballen de twee spitsen te bereiken, die met hun lengte voor offensieve dreiging zorgden. Nadat Vlaswinkel en Van Veenendaal de mogelijkheden op een voorsprong niet hadden verzilverd, kwam Soest na twintig minuten verdiend op 0-1. Vlas winkel omspeelde simpel de doelman van Flevoland en scoorde de openings treffer. De achterstand was voor de ploeg van ex-international John Rep aanleiding om opportunistischer te gaan voetballen. Flevoland kwam daardoor gevaarlijker in de buurt van Ben van Veldhuizen en in de blessuretijd viel de gelijkmaker. Conditie Na rust was er een periode waarin Fle voland het spel probeerde te maken. Soest kwam onder druk te staan en moest een aantal gevaarlijke situaties in het eigen strafschopgebied toestaan. De conditie van de Almeerders ging hen parten spelen en daar profiteerden de Soesters handig van. De 1-2 viel echter uit een dood spelmoment. De uitste kend spelende Martijn de Jonge luidde het doelpunt in. De pass op invaller Paul Dreef was goed. Dreef werd onre glementair gestuit. De vrije trap werd schitterend benut door Dennis Hey- kamp. Soest bleef geconcentreerd voetballen en scoorde zelfs de 1-3. Een afstands schot van Dreef trof doel na een blun der van de Flevoland-keeper. "Soest was zich er goed van bewust dat het in dit duel moest gebeuren. De spe- De verwachtingen bij Shot zijn na de eerste wedstrijd in de voorjaars competitie wat omlaag geschroefd. Aanleiding daarvoor vormde het gelijkspel dat de tafeltennissers bij Victoria 3 behaalden. Wil de ploeg een serieuze kanshebber op de titel in de vierde divisie blijven, dan zal ze in de komende negen wedstrij den meer punten moeten halen. Berend Jonker besefte het dat terdege. Hij weet ook dat SVO, één van de vier andere tegenstanders, de te kloppen ploeg is. Jonker bewees zaterdag dat hij niet voor iiiets koploper is. Twee van zijn enkelspelen won hij vrij gemakke lijk en de derde trok hij in drie games naar zich toe. Ook in het dubbeslpel met Hans van Gooi zegevierde Jonker die in de najaarscompetitie de hoogste score had geboekt. Dat zal de komen de maanden waarschijnlijk niet anders zijn. Erik Merkus, de jongste van de drie 'Soester' musketiers, was zijn zenuwen op belangrijke momenten nog niet de baas en moest driemaal capituleren. Van Gooi verloor ook van Adema en Ro- quas, maar behaalde op 5-4 een belang rijke zege op Van Oorschot. Hierdoor voorkwam hij dat Shot in Hilversum verloor: 5-5. Er zijn van die wedstrijden waar eigen- lijk een verslaggever van de (Soester) krant bij aanwezig zou moeten zijn. Waarom? Omdat in het geval van i SoVoCo de coach een verhaal afsteekt, waarin hij het eigenlijk niet heeft over volleybal maar over de leiding. Is het de schuld van de scheidsrechter dat SoVo- 'i Co klop krijgt, nee zeker niet. ?j Een scheidsrechter geeft in zijn vrije tijd leiding aan een wedstrijd, en natuurlijk ook de scheidsrechter is een mens die wel eens een foutje maakt, maar daar door verlies je geen wedstrijd. Dit ge beurt, omdat je tegenstander beter is of omdat je zelf te veel fouten maakt, in dit geval zal de tegenstander beter zijn ge weest, wat tot gevolg heeft dat een aan tal spelers niet in de wedstrijd kon ko men en zich onsportief ging gedragen. Wat moet de scheidsrechter dan doen Een kaart geven! Dat is niet altijd de oplossing. Het is aan de coach om zijn spelers in het gareel te houden, wat niet altijd lukt. Het was dan ook mede de coach van SoVoCo die zich onbeleefd/ onsportief gedroeg naar de leiding van met name de tweede scheidsrechter. Na de wedstrijd werd ik aangesproken I door een boze meneer die zei voorzit- ter te zijn van de technischecommissie van SoVoCo, die zou wel even een pro test indienen bij de NeVoBo. Dat is zijn I goed recht, maar waarom? Omdat SoVoCo verloren had. Omdat ik de coach van Huizen geel had moeten ge ven, omdat hij niet op de hoek van de spelersbank zat. Omdat je bij de opslag de bal niet meer mag laten vallen, de tc zou toch moeten weten dat de opslag geen poging meer is, maar een actie en dat de coach niet meer op de hoek van de bank hoeft te zitten, maar zich zit tend of staand op elke plaats langs de zijlijn mag begeven. Hij heeft echter wel gelijk dat de zaal te klein is, wat inhoud dat het publiek dicht bij het veld zit en het publiek van j beiden kampen zich dan met de time- out wil bemoeien. Echter, ik voel wel dat het publiek van SoVoCo, gezien hun opmerkingen en taalgebruik, geen visi tekaartje is voor een vereniging. Jammer dat het binnen het volleybal ook vaker gebeurt. Ik zou graag een oproep willen doen aan SoVoCo en hun heren coach: Wees zuinig op de scheidsrechter, er zijn er al zo weinig die hun vrije tijd aan het volleybal besteden. Herman Past Leden van SkiClub Soesterberg wa ren zaterdag voortdurend te zien op het podium in Nieuwegein. Tijdens een puntenwedstrijd werden ver schillende eerste, tweede en derde plaatsen behaald. Bij de aspiranten eindigde Jolanda Koch als eerste, haar zus Pauline als tweede en werd Birgit Klever zesde. Bij de scholieren was Aranka van de Wal we derom de rapste en ze zette de snelste tijd van alle dames neer. Jeroen Jensma werd tweede bij de scholieren, evenals Yvonne den Heijer bij de veteranen. In die groep ging de eindzege naar Rina Wieneke. In zijn eerste officiële wedstrijd legde veteraan Martien Klever beslag op de eerste plaats. Spannend was de strijd bij de junioren-heren, waar drie leden van SkiClub Soesterberg om de bovenste plaatsen knokten. Winnaar werd Maik Steenbeek, gevolgd door Michiel Wit- jens en Niels Rademaker. Met een 3-5-zege op 't Slot, waar van in Soest ook al was gewonnen, heeft Selby de competitie afgeslo ten. De beslissing viel in de enkel spelen die met een 1-3-voorsprong werden afgerond. De drie punten werden binnengeslagen door de heren Siebren Roorda (4-15, 14-15) en Johan Meijer die helemaal geen moeite had met zijn tegenstander: 0-15, 2-15. Daarentegen had Saskia Sulenta niets in te brengen, zij verloor met 11-3 en 11-2. Voor het eerst in deze competitie moest Jolanda van Cleef in haar eentje een driesetter afwerken. Ze pakte de eerste (9-11), kwam vervol gens met 0-7 voor, maar gaf de set als nog uit handen (13-10). Ook in de der de set gaf ze bijna een voorsprong (2- 7) weg, maar met 8-11 zorgde ze uitein delijk voor een tussenstand van 1-3. Zoals voorspeld had kunnen worden na de singles hadden Roorda en Herman Scheerhoorn geen moeite in hun dub belspel, Van Cleef en Sulente deden het minder, scoorden in de eerste game slechts één punt en verloren de tweede met 15-12, waardoor het 2-4 werd. Scheerhoorn en Van Cleefstelden ver volgens de eindzege veilig door met 9- 15 en 13-15 het beslissende punt te sco ren. Dat Meijer en Sulenta verloren (16- 6, 15-13) maakte daarna niet meer uit. februari 2000. In de uitwedstrijd had Smeeing/BDC ook een ruime voorsprong genomen, maar de ploeg uit Emmen kwam des tijds nog angstvallig dichtbij met een benauwde 26-27-zege als gevolg. De overwinning in oktober was overigens wel de eerste van Smeeing/BDC in de Drentse stad. In Soest nam Smeeing/BDC meteen afstand. Vooral in de break-out was de ploeg van Saskia van den Brink succes vol. In de laatste fase van de eerste helft scoorde de thuisclub viermaal op rij, waardoor de marge groter werd. Guus Tourné wringt zich in allerlei bochten om een gaatje te vinden. De Soester handballen veegden de vloer aan met hun jongere tegenstanders. Foto: Aldo Allessie De doelpunten werden keurig verdeeld door de handballers. Cirkelloper Ri- chard van den Hoef, de hoekspelers Charles van Zetten en Willem-Jan Ru- der en opbouwer Arjan Roest schoten allen zesmaal raak. oerbedekking zijn Dor de sfeer in elke ie totaal vernieuwde textiel vindt u bij =n een uitgebreide 2n gordijnen, g advies, eventueel r.e interieur-adviseurs Middelman ervaren •en snelle en perfecte ollectie staat borg lure en exclusiviteit, nan en sfeervol bij u XTIEL Iers gingen tot het gaatje en hebben er als collectief keihard voor geknokt.", aldus Visee die op de bank naast Dreef ook nog tweede elftal-speler Suleyman Guntepe had zitten. Guntepe viel in voor Van Veenendaal. Visee: "Dreef en Guntepe zijn echte Soest-jongens, daar zit muziek in". Zondag speelt het keurkorps van Visee tegen Elinkwijk. "De vorm van de dag zal super belangrijk zijn. In Almere heeft Soest keihard gewerkt voor het resultaat. Dat was de basis voor de over winning. Tegen Elinkwijk is dat alleen niet genoeg". Door de zege op Sporting Flevoland nam Soest meer afstand van de kritie ke zone in de hoofdklasse. Met vijftien punten uit vijf duels staan de 'blauwwit ten' op de tiende plaats.Quick Haag, UVS en Sporting Flevoland volgen op twee, drie en vijf punten achterstand, maar hebben een duel minder gespeeld. Holland sluit de rij met tien uit vijftien. Soest ontvangt zondag om twee uur het Utrechtse Elinkwijk dat met 26 punten de vierde plaats inneemt. Na de verrassende nederlaag tegen Olympia Hengelo (20-19) revan cheerde Smeeing/BDC zich voor eigen publiek met een monsterover winning. Het tweede team van E en O werd in Beukendal met 36-22 op gerold. In de rust was het verschil al groot (21-8), daarna liepen de Soes ters nog één doelpunt uit. Zaterdag 5 februari Sportzaal de Bunt - 1Z00 uur p HYDROCULTUUR i GROCNPROILCTEN LL—tmÊ m m schien was de griep toch bepalend", zei Inge Olthoff. "We waren niet scherp in de wedstrijd, terwijl ik daarop had ge hamerd. Juist tegen dit soort ploegen moeten we oppassen." Na de eerste set (15-10 verlies) leek Stam/SOVoCo zich te herstellen en 'ge woon' de drie punten te gaan pakken. Het werd 6-15 en 9-15 voor de ploeg uit Soest, maar daarna kwam het verval. Via 15-8 en 15-13 leidde Inter Rijswijk een voor de Zuid-Hollanders niet alle daags feestje in. Heren Het herenteam morste geen punten in Amersfoort, waar hekkensluiter Spirit tegen degradatie knokt. Het spel van Stam/SoVoCo was niet bepaald om over naar huis te schrijven. Alleen spel verdeler Jurrian van Slooten haalde zijn normale niveau. Bij Stam/SoVoCo ont braken Quindt Brandts en Koen van Winkelen, anderen waren niet helemaal fit. Met moeite werden de eerste twee sets (12-15, 10-15) winnend afgesloten, daarna maakte Spirit het spannend door met 15-12 te winnen. Trainer/coach Ali Moghadassian besloot daarom toch maar Jaap vander Vinne in te zetten. Het effect van de aanvaller bleef niet uit. Binnen een mum van tijd werd het 0-7 voor de Soesters die vervolgens via 6-15 de volle buit in beslag namen. Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 woensdag Slavink met aardappelschijfjes en rode kool. donderdag Amsterdams Paaltje (kalkoen filet met spek en kruiden) met aardappelkroketjes en snij boontjes. weekend Vleesspies met patat en sla maandag Andijviestamppot met een bal gehakt. dinsdag Kipschnitzel met aardappel schijfjes en sperzieboontjes.. Dagschotels

Soester Courant | 2000 | | pagina 19