Watersportevenement voor jong en oud I Eemvogels kansloos tegen Victum Medailleregen bij Springbokken Soester Courant www. adv enture. his wa. nl HISWA 2000: meer dan alleen boten jSPORT! voor a autom Weterinj Hulpv lantje Beton laat kinderen lachen! Dressuurwedstrijd Eldorado Jantje Beton giro 1247 Gevraagd VASTE-, INVAL- EN VAKANTIE BEZORGERS in Soest voor de Het eerste interactieve online human- interest magazine op watersportgebied! Zo bereikt u Amsterdam RAI: KORFBAL Zeskamp Balans op 13 februari bij De Vrije Teugel TURNEN (tegenover SOEST Tel.: 035 Avond voor v over opvoedii Korfballers verliezen thuisduel met 8-20 Rayonkampioenschappen turnen in Aqua Indoor Computers weg Femke Risselada naar hogere klasse Word donateur: (op woensdagmiddag) Voor informatie: tel. 6014152 In twee wedstrijden verdiende ze vijf winstpunten en dat geeft haar het recht de volgende keer te starten in een ho ger klassement, de L-dressuur. De wed strijden begonnen zaterdag en werden zondag voortgezet. In totaal vonden zes tien proeven plaats. Zaterdag won Femke Risselada de B- proef en zegevierde Esther Stuivenberg in de L-dressuur. De overige winnaars zijn: B-dressuur lc proef Marianne Kraay, 2C proef Yvon- ne van Lierop; L-dressuur lc en 2C proef Mirjam Kuggeleijn; Ml-dressuur le proef Daisy de Groot, 2C proef Marian ne van Alphen; M2-dressuur lc en 2C proef Monique Wenmeekers; Z1-dres suur lc proef Ellen van Gastel, 2e proef Gea van Essen; Z2-dressuur le en T proef Gea van Essen. Van 19 tot en met 27 februari vindt in Amsterdam RAI weer de grootste watersportbeurs van de Benelux plaats. Op 55.000 vierkante meter beurs- oppervlakte krijgt u alle aspecten van watersport te zien. Vanzelfsprekend vindt u er de nieuwste modellen zeil- en motorjachten, catamarans, surf boards, sloepen, bijboten en sportboten. Maar ook de laatste trends op het gebied van kleding, zeilen, masten, waterski's, technische acces soires, navigatie-apparatuur en watersportvakanties komen ruimschoots aan bod. Maar de HISWA is meer dan alleen een watersporttentoonstelling, want er worden de hele week diverse activiteiten en evenementen georganiseerd voor zowel de beginnende als er varen watersporter. Voor uitge breide informatie kunt u altijd terecht op www.hiswa.nl. Volop actie op de Fun Waterzone Vorig jaar succesvol geïntrodu ceerd en ook dit jaar weer in de Parkhal te vinden: de Fun Water zone met een groots bassin van 25 x 50 meter en krachtige windturbines. Met een afwisselend pro gramma van spectaculaire demonstraties, surf- en zeilwedstrijden, Splash competitie, de VOLVO Optimisten Cup en ludieke water sportactiviteiten zoals surfbikes, trampofoils en waterwalks. Op de Fun Waterzone kun nen kinderen in de weekenden van de HISWA van 12 tot 14 uur zelf kennismaken met de watersport. Er liggen diverse zeilbootjes, surfplanken en kano's voor hun klaar in het bassin. Gediplomeerde instructeurs zullen de kinderen begeleiden. Aanmelden kan op de dag zelf bij de Fun Waterzone in de Parkhal van de HISWA. Per dag is er plaats voor maximaal 50 kinderen. Rondom het bassin komt de beachsfeer tot leven met surfshops en een bar. Bovendien kunt u hier de watersport helden van de internetsite ÏÏÏTil www.adventure.hiswa.nl ont moeten, die u graag meer ver tellen over hun avontuurlijke belevenissen op en rond het water. Spanning en avontuur in de Zeilen Jachtclub Centraal in de Hollandhal staat de Zeilen Jachtclub waar u terecht kunt voor spannende lezingen en bij eenkomsten georganiseerd door de redac tie van het blad Zeilen. Een flitsend programma met alles wat zeilers boeit, passeert dagelijks'de revue: reportages, zeilboten, reizen, moderne navigatie en nieuws uit de watersport. Professionele zeilers verle nen hun medewerking aan het programma. Maar bovenal is dit ook de plek op de beurs waar zeilers elkaar ontmoeten om onder het genot van een drankje hun ervaringen uit te wisselen. Bouw je eigen boot Het enthousiasme van de families die vorig jaar meegedaan hebben zegt genoeg. Waar 19-27 februari 2000 krijg je nu de kans om in een weekend sa men met opa, oma, vader, moeder, neef of nichtje een eigen bootje te bouwen? Op de HISWA 2000 dus. Dertig families krijgen de gelegenheid om in de twee weekenden op de HISWA onder deskundige begeleiding de "Bevin Skiff" te bouwen, een degelijk roeibootje dat uitge bouwd kan worden tot een echt zeilbootje. Niet alleen voor de families die zelf mee doen een uiterst succesvol evenement, maar ook voor de bezoekers zeker de moeite waard om iedereen zo intensief aan de slag te zien. De zelfgebouwde bootjes worden te water gelaten op de HISWA. De Bootbouw Dagen worden georganiseerd in samenwer king met het watersportmagazine De Water kampioen. joen kunnen de schepen worden bekeken en kan er zelfs mee gevaren worden. Op de kade kunt u een haringroker, smid en touwslager aan het werk zien. Shanty Festival Het verleden herleeft als de shantykoren hun zeemansliederen ten gehore brengen in de verschillende hallen. Iedere dag kunt u ge nieten van verschillende koren uit binnen- en buitenland. Ome Ko Wie kent het niet, het gezellige watersport café uit Muiden? Inmiddels als ouwe ge trouwe ook weer op de HISWA te vinden. In de brasserie van de Parkhal zorgt het per soneel uit Muiden voor een optimale sfeer. Families bouwen hun eigen boot op de HISWA. Gratis zeillessen voor kinderen op de Fun Waterzone. Zeehistorisch paviljoen Het Zeehistorisch Paviljoen staat dit jaar in het teken van scheepsarcheologie en replica- bouw. Zo zal het Nederlands Scheeps historisch Centrum uit Lelystad op de HISWA het inmeten en conserveren van scheeps- vondsten, alsmede werkzaamheden rond het vervaardigen van modellen en replica's de monstreren. Het hele scala van replicabouw, van puur historisch tot praktisch nostalgisch, komt in lezingen en presentaties op het pa viljoen naar voren. Bovendien zullen onder werpen zoals het restaureren van historische schepen, varen met historische replica's en 19e eeuwse vrachtzeilschepen, puntervaren en wadvaren de revue passeren. HISWA Haven Festival Aansluitend bij het programma van het Zee historisch Paviljoen, presenteren verschillende authentieke schepen zich in de haven van de HISWA. Van tradionele punter tot Hollandse Skutsje. Na afloop van de lezingen in het Pavil- Watersportvakantiemarkt Op de watersportvakantiemarkt kunt u zich breed oriënteren op uw favoriete vaar vakantie. Van varen op de Nederlandse wa teren tot ontdekkingsreizen langs exotische eilanden. Ook voor informatie over vaar scholen en arrangementen compleet met schipper op moderne en authentieke sche pen, kunt u hier prima terecht. Arbeidsmarkt- en scholingspaviljoen Opleidingsinstellingen en Arbeidsmarkt bemiddelaars presenteren zich in het Arbeids markt- en Scholingspaviljoen. Bezoekers kun nen hier kennismaken met de beroeps- en opleidingsmogelijkheden in de watersport industrie. Deelnemers aan het paviljoen zijn onder andere Uitzendbureau Start, het Hout- en Meubilerings College, diverse Hogescholen, Innotech en het Scheepvaart en Transport College. Belangstellenden kunnen ter plekke Openingstijden: HISWA 2000 zaterdag 19 tot en met 27 februari dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur. Toegangsprijzen: Volwassenen: f 25,- Jongeren t/m 17 jr.; f 15,- Gezinspas: f 60,- (2 volw. en 2 kind. t/m 17 jr.) CJP en Pas 65: f 15,- Kinderopvang: Duinrell verzorgt op de beurs gra tis kinderopvang voor de aller kleinsten. Raadpleeg voor uitge breide informatie over de beurs: www.hiswa.nl Compleet aanbod van grote en kleine boten. Op adventure.hiswa.nl doen avonturiers en topsporters vanuit alle uit hoeken in de wereld verslag van hun belevenissen. Wat moeten ze alle maal doen en laten om tot topprestaties te komen. Wat maken ze mee op hun spannende reizen? Hoe bereiden ze zich voor op de grote zeilraces? De sitebezoeker kan direct reageren op de verhalen die hij leest of hoort en online videobeelden bekijken. Regelmatig is er de mogelijkheid te chatten met de hoofdpersonen. Voor 2000 zijn dat Remco Kenbeek (Olym pische Tornado), Rik Knoop, MichaelTuijn en RalphTuijn (Atlantic Rowing Team), Luciënne Ernst (prof windsurfster), Robert Bell (deelnemer BT Global Challenge), Peter Stuijvenberg Maaike Kallenborn (professio nele avonturiers), Henk de Velde (wereldzeiler) en Hans Bouscholte (wedstrijdzeiler en recordjager). Op de HISWA-tentoonstelling zullen de meeste van deze personen ook 'live' aanwezig zijn op de Fun Waterzone. een beroepskeuzetest laten doen, zich in schrijven of direct solliciteren op vacatures. Primeur: Vaarkrant/Hiswa Innovatieprijs In samenwerking met De Vaarkrant van De Telegraaf, schreef de HISWA een wedstrijd uit voor amateurs en hobbyisten. Het ging er om bijzondere uitvindingen, creatieve aan passingen of voorzieningen met betrekking tot de watersport in te sturen. De winnaar ont vangt een mooie geldprijs die tijdens de offi ciële opening van de HISWA uitgereikt wordt. Op de beursvloer worden de genomineerde inzendingen in een expositie tentoongesteld. Per Openbaar Vervoer De RAI ligt op loopafstand (4 minuten) van het NS-station Amsterdam RAI. Voor treininformatie: 0900 - 9292 (75 ct/min.) of www.nsml Rail-idee Is van toepassing. Bij een combinatie met een vervoersbewijs kost een Rail Idee toegangskaartje voor HISWA 2000 voor volwassen f 21,- en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar f 12,-. Per auto Direct bij het naderen van Amsterdam via de autosnelweg Al, A2 of A4 is op de ringweg rond de hoofdstad (A10) de RAI aagegeven op de ANWB- borden. U wordt verwezen naar de parkeergarages. De RAI ligt direct aan de ringweg (afslag S109). WOENSDAG 2 FEBRUARI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 20 WOENSDAG Kansloos was Eemvogels tegen Vic- tum. Anders kan de wedstrijd in Aqua Indoor tegen de ploeg uit Houten niet worden samengevat. De uitslag (8-20) onderstreepte de stelling. In de rust was het ai 3-10 voor de gasten. Flitsend was de openingsfase van Eem vogels. De Soesters waren de eerste twee aanvallen succesvol via Kathja Rauch en namen brutaal een 2-0-voor- sprong, maar Vïctum stelde snel orde op zaken. Vijf minuten later was het 2-2 en niet lang daarna leidden de bezoekers met 2-4. Henriëtte Wisse verkleinde weliswaar de achterstand, maar daarna raakte Victum pas echt op schot. De ploeg liet steeds een speler langs het aangeefblok in de vang komen en kon vervolgens rustig schieten. Dat leverde in de eerste helft nog eens zesmaal suc ces op. Ondanks de uitzichtloze achterstand begon Eemvogels met goede moed aan de tweede helft en dat werd zichtbaar in de stand. Via Marco Kuil, Sjoerd Lub, Kathja Rauch en Daniëlle Ras liepen de Soesters in (7-12). Daarna deed Victum er weer eren schepje bovenop. Via 8-14 werd het 8-20. Een skilatten-racè, een zeephelling en nog veel meer zijn de onderdelen van de zeskamp die zondag 13 fe-' bruari wordt gehouden op het terrein van de Vrije Teugel aan het Vede- laarpad. De organisatie is in handen van de Stichting Balans. Kinderen van 10 tot 15 jaar kunnen eraan meedoen. In schrijven voor de zeskamp is moge lijk tot en met woensdag 9 februari bij Balans, Molenstraat 142, tel. 6017615. Na de zeskamp is er gelegenheid broodjes te bakken boven een kampvuur. -Opvoeden en conflict< ^keken vanuit Gods pe ihema voor een avond ijie gehouden wordt op februari in "Credo" bij i julianalaan 19. Over dit onderwerp spi Gineke Klinkhamer. Zr goog en speltherapeut. jen praktijk op het gebif lening en pedagogisch a> karvoor "Family Minist gegeven bij "Jeugd met i en heeft 7 jaar in Curai een kinderziekenhuis voc ie en moeilijk opvoedl Vanaf 19.45 uur is er k< boekentafel en de toegai Weekend-opvangdiei Maatschappelijke Dien Hulp in dringende mo zaterdag, zondag en alg( feestdagen, tel. 624555 Stichting Hulpdienst Hulp aanvragen dagelij: en 10.00 uur, tel. (03^ 35 2 0 97. Nazorg borstkankerp Informatie: Borstkanker trum Utrecht (BIC), 2319924, di. t/m. vrij uur. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20.1 Stadsring 31A Amersfoort, tel. (033) 4i anoniem wilt blijven kan Meidentelefoon Voor specifieke meis Maandag 19.00-21.00 u 16.00-18.00 uur; dond 21.00 uur, tel. (030) 23'. Vrouwen in de Bijstam Vrouwen die problemen 1 terrein van de bijstand mee terecht bij de werkgi in de Bijstand, telefon: 12.00-13.00 of na 18.0 tel. 6017431 of 6018555 «Spreekuur: elke 2e vri f maand, 10.00- 11.30 uur nationaal Vrouwencentri 313. Slachtofferhulp Soest Praatpaal en vraagbaak fers van misdrijven en ver! len, tel. 6027719. Slachtofferhulp Eeinla 24 uur per dag telefonist voor Soest, Soestdijk tussen 7.00 en 23.01 6027719; tussen 23.00 t via de meldkamer van de se politie, tel. 033-46666 Al-Anongroep Soest Steun aan familie van deg matig veel drinkt of dronk (Soest) of 5415474 (Baa Ouders van een overlec Landelijke zelfhulporgar tactadres: Eveline Mosse straat 543, 3765 XR 6014310. Thuishulpcentrale Een De THC biedt partners e dementerenden, van chrc en ouders van verstandelij lijk gehandicapte kindere actief of passief oppassen ligers. Informatie: tel. 0 Contactpersoon Soest: Backer, tel. 6023146. Stichting Thuiszorg Eei voor verpleging en verzo huren, en kopen van verpl voedings- en dieetvragen tiebureau voor zuigelinger tel. (033) 4600046. Maatschappelijk Werk Spreekuur op werkdagen en 10.00 uur, Burgem thestraat 74, tel. 603680C Jongerenspreekuur GC Voor jongeren van 12 tot 21 dag 15.30-16.30 uur, Z< Amersfoort. Psychoprofylaxe Stichting Psychoprofylaxe ding op de bevalling. Cont v-d. Poll, Clauslaan 23, 37( tel. 6031396. Steunpunt Rouwverwc e.o. Contactadres: Nelleke Wi Brinkweg 18, 3761 ED 5022122 (9.00-11.00 i 6014310. Vrijwilligers Vacatureba informatie over vrijwilligers weg 311, dinsdag, woensc derdag 9.00-12.00 uur, tel Anonieme Alcoholistei A.A.-werkgroep Soest, de Veenbesstraat 2: dinsdaga uur. Informatie: tel. (0346 (035) 6021558. A.A.-werkgroep De Weg I nesserweg 10, Baarn: ma 19.30 uur. Informatie: 6013027 en 6022937. Zwangerschapstelefoon Voor problemen rondom schap, dagelijks 13.00-17. (035) 6260660. Personenalarniering £en mogelijkheid om hulp >en in geval van nood. In H 1 Buiten regende het, binnen ook. Medailles. Voor de Springbokken mondden de rayonkampioenschap turnen voor jongens uit in een klate rende waterval van goud, zilver en brons. Vijftien plakken behaalde de organiserende vereniging die als ge volg daarvan het algemeen klasse ment voor clubs winnend afsloot. De D-turners beten het spits af aan de Dalweg en konden meteen de eerste plaats van Daan Beukema in de D5- klasse vieren. Achter hem eindigden de Soesters Thiemo Timmers en Jelle Brouwers als tweede en derde. 'Goud' was er ook voor Willem Strijbosch die in de Dl met een gemiddelde van 8.65 punten het hoogst scoorde. Kampioen werden tevens het aanstormend talent Max van Gent (D6) en Bas Bons (D3). Derde in de D3 werd Eric van Zand wijk, terwijl de vierde plaats was weg gelegd voor Jacob Vriend. Ook Wouter Walet eindigde als vierde, zij het in de D4-klasse. Rayonkampioen met een gemiddelde van 9.16 punten werd Robin Broekhuis in F5. Tweede werd Michel Dubbers (9.03), derde Martijn Valkenet (8.72). In F6 behaalde Dante Henke het kam pioenschap, voor zijn clubgenoten Roel Maalderink (tweede) en Jorit Bons (derde). Alleen in F4 ging de titel aan de Springbokken voorbij. Jaap Dirksen kwam vijftienhonderdste punt te kort voor de eerste plaats. Clubgenoot Nimal Dubbers werd derde. Met een gemiddelde van 8.76 punten eiste de Springbokken in Aqua Indoor de titel voor verenigingen op, voor Im pala uit Leusden en Vivace uit Amers foort. Foto: Aldo Allessie Bij een inbraak in een bedrijf aan de Batenburgweg is woensdagavond een computer buitgemaakt. Een 43-jarige Soesterberger deed aangifte van de dief stal. Bij een bedrijf aan de Stemerdingweg werd in de nacht van donderdag op vrij dag ingebroken. Ook hier werd een computer gestolen. Verder ontbreekt er elektrisch gereedschap. Of er verder nog spullen weggenomen zijn, is nog niet duidelijk. Metty Kraaij. In Aqua Indoor werd Eemvogels veel vuldig in de verdediging gedrongen door Victum dat met 8-20 won. Foto: Aldo Allessie Wie vergelijkt leest de Soester Courant Iet Nationaal Jeugd Fonds Jantje Beton streeft naar een volwaardige plaats voor alle kinderen in Nederland. In het werk van Jantje Beton staan preventie van problemen, participatie van kinderen en perspectief op een kansrijke toekomst centraal. Meer weten? Kijk dan op www.jantje-beton.nl. Dertig ruiters kwamen in het week einde in actie tijdens de dressuur wedstrijd van de Landelijke Rijver- eniging Eldorado. In de manege aan de Bosstraat Leverde met name Femke Risselada met haar paard Iwan een goede prestatie. Telefoon (030) 244 70 00

Soester Courant | 2000 | | pagina 20