UITVERKOOP HALVE PRIJS Snellere procedure Sportplan 2000+ Ondernemers Soesterbergsestraat: 'Parkeerbeleid kost ons klanten!' rs halve prijs Henk Strik in select gezelschap WINTERCOLLECTIE Ladtf Sprlrgfield The Outpost fl Visser ACTUEEL m/v halve winkel Hilton herenmode KN Heeren Van Brederode Overgang van Casema naar Wanadoo maanden uitgesteld Gemeente: 'Wacht maar tot het winkelcentrum af is' GEHELE PAGINA 2 WOENSDAG 2 FEBRUARI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 3 Geen deelnotities; begin 2001 besluitvorming totaalplan m/v Winkeliers pleiten voor 'schuine'parkeerplaatsen m/v >9060 ne MANNENMODE enlllnpriis^ïl^ TE KOOP Wegens technische problemen Honderdjarige op twee na de oudste Soester Niets bekend over parkeerdek V. Weedestraat 4 - 8 - 8a - Soest Dag Hans Parkeerbonnen Bromfietscontrole BpecidHst, Voor service moet u bij ons zijn T 14.00 UUR astc De procedure voor het Sportplan 2000+ wordt versneld. Niet in 2002, maar begin volgend jaar moeten de vijf deelnotities als één geïntegreerd plan worden vastge steld. Het College heeft dit besloten naar aanleiding van opmerkingen uit de sportsector en politieke krin gen. Omdat het oorspronkelijke tijdsschema wordt aangepast, vervalt de werkconfe rentie die op dinsdag 15 februari zou plaatsvinden. Volgende week wordt de nieuwe datum bekend. Dan geeft het College ook duidelijkheid over de ge wijzigde inspraaktermijn, de installatie van het (sport)platform en de behande lingsdata in de raadscommissie en de gemeenteraad. Het huidige concept-Sportplan heeft inmiddels de status gekregen van een uitgebreide startnotitie. De bevolking en verenigingen krijgen nog de mogelijk heid hierop in te spreken. Mede naar aanleiding van deze inspraak zal de ge meente aan de slag gaan en de hoofd stukken over algemeen sportbeleid, or ganisatie van de sport, accommodatie- beleid, subsidie- en tarievenbeleid en sportstimuleringsbeleid in één notitie verwerken. Deze notitie wordt eind dit jaar aan het gemeentebestuur aangebo den, zodat in de eerste maanden van 2001 besluitvorming kan plaatsvinden. De Sportnota wordt gemaakt door een ambtelijke werkgroep en de nog samen te stellen klankbordgroep met vertegen woordigers uit de sport-, welzijn- en onderwijssector. De werkgroep en de klankbordgroep worden begeleid door drs. B. Rubingh van het bureau Mana ge tot Manege. In overleg met hem wordt de nieuwe planning voor het pro ces gemaakt en die wordt dus volgende week bekend gemaakt. Als subopdracht dienen de werkgroep en de klankbordgroep een programma samen te stellen in het kader van de tij delijke rijksstimuleringsregeling lokale breedtesport. Den Haag stelt geld be schikbaar voor sportstimulerende pro jecten, mist de gemeenten een subsidie verzoek indienen. Een lijst van dit soort projecten had eigenlijk al klaar moeten zijn, maar onlangs bleek dat er vertra ging was opgetreden in de voorberei ding hiervan. Het College wil de lijst van projecten nu in juni vaststellen, zo dat de aanvraag naar het ministerie de deur uitkan. Voorstel Sportraad De Vereniging Sportraad Soest heeft in een brief aan het College en de raads commissie SOW inmiddels vijf projec ten voorgesteld. Ze wil dat er een bewe gingsconsulent wordt aangesteld, die zowel in de sport als in het onderwijs aan de slag zou kunnen gaan. Verder zou er een Project Jeugd in be weging voor middelbare scholieren moeten worden opgestart en denkt de Sportraad aan een tweejaarlijkse uitga ve van een sportinformatieblad voor basisscholieren. Het vierde project be treft het opzetten van sportieve instui ven in de wijken, gesplitst in activiteiten voör kinderen van 4-12 jaar en vanaf 12 jaar. Deze activiteiten zouden van de grond kunnen worden getild in samen werking met de bewegingsconsulent. Tot slot pleit de Sportraad voor een pro ject voor 55-plussers. Van dit project worden de kosten (inclusief leiding, zaalhuur en testdag) geschat op 12.500 gulden. In de brief schrijft de Sportraad bereid te zijn één of meerdere projecten te hel pen uitvoeren of te ondersteunen. het verze- van de innen- it te halen. d zijn van >iings- ij vragen dan no nen 14 da- itsen, l 90 60. Jrlinge.nl >1 zeJfstandig- Wij hebben I 03 44 De winkeliers van de Soesterberg sestraat in het bijzonder die van de overkant van het winkelcentrum I zijn allerminst te spreken over het parkeerbeleid dat sinds de recente herinrichting in de winkelstraat geldt. Volgens een aantal van hen heeft de gemeente een kans gemist om'de problemen op te lossen, maar is er nooit serieus naar de onderne mers geluisterd. Volgens de woordvoerders De Lang (se nior en junior) van de Hoofdstad die renspeciaalzaak zijn vooral de (in de tijd onbeperkte) laad/loshavens voor het vrachtverkeer veel winkeliers én hun klanten een doorn in het oog. "Als ze bij ons een baal van 15 of 20 kilo kopen mogen ze daar met hun gewone auto niet staan. Doen ze het wél, dan hebben ze zó een prent van 90 gulden aan hun broek! Dat is toch te gek om los te lo pen?" Dat de gemeentelijke overheid de in richting van de winkelstraat o.a. in over leg met de ondernemers heeft aange pakt, maakt geen of weinig indruk op de betrokkenen. "De inspraak was ge woon een wassen neus! De ambtenaren doen toch gewoon wat ze al van plan waren..." De winkeliers zijn dan ook al lerminst tevreden met de manier waar op het nu toegaat aan de Soesterberg sestraat. "En dat hebben we al vanaf het begin gezegd!" De inrichting van de parkeerruimte no digt de burgers ook niet uit tot "sociaal" parkeergedrag, vinden ze. "Je ziet het vaak genoeg: dan zet er eentje z'n auto neer op anderhalve meter van een boom, en dan kan er dus geen ander meer bij. Ze trekken zich ook weinig aan van die betonnen broodjes op de weg, of van de borden. Het publiek is nu eenmaal lui; dat wil met de auto on der de arm de winkel in, bij wijze van spreken." Fundamentele fout Volgens de heren De Lang,* bijgevallen door o.a. buurman Rob Pouw van sla gerij Klashorst, heeft de gemeente een fundamentele fout gemaakt bij de in richting van de straat. Niet alleen zijn door de aanleg van de "cirkel" een aan tal parkeerplaatsen verloren gegaan, maar ook de bewuste keus voor "langs- parkeren" (auto's achter elkaar naast de stoep) kost parkeerruimte. En die heb ben de winkeliers juist zo dringend no dig. "Je hebt nu al mensen die met een taxi komen winkelen..." KON INC! N N E LAAN 24 - SOESTDIJK Stille liefde? Laat je mooiste foto inlijsten Keuze uit vele lijsten vanat Zuidpromenade 15 - Soest - Telefoon 035 - 601 28 74 Aanbieding is geldig lot 2 weken na verschijning van dit blad. zolang de voorraad strekt Aan de Soesterbergsestraat is, vooral in het weekeinde, nauwelijks nog een par- keerplaatsje te vinden. Foto: Aldo Atlessie "Dit kost ons allemaal dik geld, want het kost klanten. Op den duur kijken de mensen wel uit; dan gaan ze wel naar een plaats waar ze hun auto wel op loopafstand kwijt kunnen. Dan blijven ze dus weg, en dat scheelt ons inkom sten." Van de plannen voor een par keerdek boven het Plein van Zuid ho ren ze ook niets meer. De beste oplos sing is volgens hen dat er "schuine" in- steekparkeerplaatsen worden aangelegd. De auto's staan dan naast elkaar, met de voorkant tegen de stoep aan. "Daar is genoeg ruimte voor, en het betekent dat je op een plek waar je nu twee auto's kwijt kunt zeker wel drie wagens kunt zetten. Dat scheelt vijftig procent. Een andere mogelijkheid is de invoering van betaald-parkeren-na-een-uur, dat wil zeggen: het eerste uur gratis, daarna een gulden of zo per uur. Niet soepel Vooral in het weekeinde - vrijdag en zaterdag - is het in Soest-Zuid vechten om een parkeerplaatsje. "Dan lopen er ook wel surveillanten rond, maar wie eenmaal een bon van 90 gulden heeft gekregen bedenkt zich nog wel eens voordat hij wéér tevergeefs naar een plekje zoekt. Die surveillanten zijn ook helemaal niet soepel; ze staan gewoon te posten tot er iemand in de fout gaat. Wij hebben zelf al diverse bekeuringen betaald voor onze klanten, maar we zijn natuurlijk geen Sinterklaas. Dit parkeer beleid jaagt onze klanten weg naar Amersfoort en Hilversum..." ÏAKELAAR/TAXATEUR 0. G. Veenzoom 2a, Soest Een kleiner huis en lekker tuinieren? Dan is dit het plekje dat u zoekt! Op een unieke lokatie in een rustig straat je aan de rand van Soest op loopafstand van de bossen. Vanuit de keuken uitzicht over de weilanden. Een mooie aangelegde tuin, ruime berging en dubbele carport bij deze fraaie en zeer goed onderhouden vrij staande cottage met rieten kap. Belangrijke kenmerken Sfeervolle woonkamer Luxe openkeuken met inbouwapparatuur Woonkamer en keuken met plavuizen- vloer en vloerverwarming 1 slaapkamer met moderne badkamer 1 slaapkamer met parketvloer bergzolder bouwjaar circa 1923, gerenoveerd 1994 dakisolatie, isolerende beglazing CV-gas combiketel (1994) ruime berging met wasruimte en zolder elektrisch bedienbaar hek met intercom perceelgrootte 680 Vraagprijs fl. 1.190.000,- k.k. Documentatie over deze karakteristieke woning kunt u vrijblijvend bij mij opvragen. Speenkruidstraat 55 3 7 6 5 A B S o e s t (|*|j RVT Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 De overgang van Casema naar Ca- ble Wanadoo is enkele maanden uitgesteld. Technische problemen liggen ten grondslag aan dit besluit. Naar verwachting wordt de omzet ting in het tweede kwartaal van dit jaar gefaseerd gerealiseerd. Casema Internet Helpdesk schrijft dit in een e-mail aan haar abonnees. Eerder hadden de klanten bericht gekregen, dat de omzetting naar Cable Wanadoo in januari zou plaatsvinden. Tevens kregen ze of zouden ze te horen krijgen hoe ze een nieuw e-mailadres zouden kunnen starten. De operatie loopt nu maanden vertra ging op. Alle abonnees kunnen hierdoor voorlopig hun huidige e-mailadres blij ven gebruiken. Het kan tot eind juni duren, voordat de gegevens worden overgezet naar wanadoo.nl. Zodra meer bekend is over de startdatum van de gefaseerde overgang, wordt dit gemeld op www.casema.net. Mailboni Abonnees van Casema hadden tot een week geleden problemen met het ont vangen van berichten. Volgens Casema werd dit veroorzaakt door een mailbom die op 20 januari was verstuurd. Iemand stuurde zoveel berichten het net op, dat dit klapte. Het gevolg was dat andere berichten binnenkwamen met een ver traging van een dag en soms langer. Ca sema zegt het probleem inmiddels te hebben verholpen. Ook zijn maatrege len getroffen om het net beter te bevei ligen tegen mailbommen. Casema waarschuwt verder voor het vi rus Fix2001 dat rondwaart. Het zit in het bericht 'Internet problem year 2000'. Bij het openen vari het .EXE bestand slaat het virus toe, ook onder iedereen die in het adresboek staat ver meld. Wat het virus precies doet, is niet bekend. Casema waarschuwt ervoor en adviseert het .EXE bestand niet te ope nen. BAR, GRILL RESTAURANT Onze heerlijke bout van gebraden speenvarken? Onze Bourgondische lamsschouder van plm. 600 gram? Onze beroemde oma's stoofpotjes? Het blijft genieten! (al onze gerechten ook om ofte halen) STEENHQFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 Henk Strik heeft zich vorige week gevoegd bij het selecte gezelschap van 'eeuwlingen'. In verpleeghuis Daelhoven aan de Graanakker vier de hij zijn honderdste verjaardag. Alleen de Soester dames Ver- mooten (101) en Dievenbach (103) zijn ouder. De in Mangelang in het voormalig Nederlands Indië gebo ren Strik woont sinds 19S7 in Soest Burgemeester Hans de Widt, die ook in Nederlands-Indië is geboren, bracht de honderdjarige vorige week dinsdag een bezoek om de oudste man van Soest namens het gemeentebestuur te felicite ren. Het was één van de laatste plicht plegingen van De Widt die twee dagen later afscheid nam als burgemeester. Strik is één van de weinige overleven den van de zogenaamde strafgevangenis Glodok, waar de Japanners in de perio de 1944-'45 geïnterneerden onder mensonterende omstandigheden vast hielden. Op zijn 45stc verjaardag werd hij - net als anderen die openlijk hadden geweigerd samen te werken met de be zetter - van zijn bed gelicht en op trans port gezet naar Glodok. Vorig jaar, op zijn 99stc verjaardag, kreeg Strik het herinneringskruis van de Glo- dok-groep. De Vereniging van ex-Glo- dok geïnterneerden 1944-1945, opge richt door de gevangen van destijds, is de enige groep uit een 'burgerconcen- De honderdjarige H. Strik kreeg vori ge week bezoek van de toenmalige bur gemeester Hans de Widt. Foto: Aldo Allessie tratiekamp', die door de Kanselier der Nederlandse Orden in 1986 het Herin neringskruis kreeg uitgereikt. In 1991 werd op de erebegraafplaats Menteng Pulo bij Jakarta een marmeren gedenk steen onthuld ter nagedachtenis aan de velen die in de gevangenis het leven ver loren. Op Bronbeek bij Arnhem is een replica te zien van de gedenksteen. Volgens A. van Wanroij, ver- keersexpert van de gemeente Soest, zijn er nooit plannen geweest voor een parkeerdek boven het Plein van Zuid. Ook van de "schuine" insteek- parkeerplaatsen had de ambtenaar nog nooit gehoord. "Wat ik wel gehoord heb is dat er wat winkeliers zijn geweest die het winkel centrum verder wilden uitbreiden in de richting van de hoek van het Plein van Zuid en de Schoutenkampweg. Daar wilden ze dan een parkeerkelder maken voor de klanten en een parkeerdek voor de bewoners van onder andere de nieu we appartementen." Doordat zowel de gemeente als enkele ondernemers het daar niet mee eens waren, is dat niet doorgegaan. "Op dit moment worden eerst de wo ningen en de appartementen achter C- 1000 afgemaakt. Als dat klaar is, ergens dit jaar, komt daar extra parkeergele genheid. Het hele gebied valt dan bin nen de blauwe zone maar we maken een deel 'zone-vrij', zodat daar de auto de hele dag kan staan. Dat is bedoeld voor de mensen die er wonen." Van Wanroij heeft wel begrip voor de onvrede van de ondernemers van de Soesterbergsestraat: "Dat komt natuur lijk door het grote parkeerplein van het Plein van Zuid. Dat kon lange tijd niet gebruikt worden en dat viel juist in de drukste periode van het jaar. Helaas was dat niet' anders te maken dan het ge beurd is." Het project is nagenoeg afge rond: "Wanneer dat klaar is, bereiken we weer de geplande capaciteit. Die hebben we berekend tijdens de voorbe reidingen en daar houden we ons aan." De gemeente is duidelijk in haar stand punt: er wordt eerst bekeken hoe het loopt als het winkelcentrum helemaal af is. Van Wanroij: "De mensen moeten er dan natuurlijk ook even aan wennen. Pas na één of twee jaar kun je zeggen of het voldoet. Dan zijn we er pas. We gaan op voorhand nog niets doen, daar zijn ook geen plannen voor." De eerste voorjaarscollecties zijn nu binnen AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 Na 38 jaar overheidsdienst, 300 raads vergaderingen als voorzitter en 9 wet houders gediend te hebben nam burge meester Hans de Widt (Bandoeng 1938) op Gedichtendag 2000 afscheid van de politiek. Drie wethouders zijn nog in actieve dienst, de overige zes por tefeuillehouders waren niet uitgeno digd voor de buitengewone raadsverga dering op 27 januari. Ondanks de paar lege stoelen die er nog stonden. De beste vrienden van Hans de Widt zitten meer in burgemeesterskringen, de krijgsmacht, de politie, de ANWB etc. dan in de Soester politiek. Twee oud-wethouders lieten zich niet weer houden de "openbare" raadsvergade ring toch bij te wonen. Drie ex-bestuur ders kwamen pas netjes om 4 uur op de receptie en één zie je nooit meer ergens. "De Widt met hart en ziel burgemees ter", kopte de Amersfoortse Courant en "Indrukwekkend afscheid burgemees ter van Soest", noteerde de Gooi- en Eemlander. In twaalf minuten schetste de loco-bur gemeester, mevrouw Blommers, gelar deerd met enkele onduidelijke passa ges, vier belangrijke punten waarop De Widt volgens haar zijn bijzondere inzet heeft getoond. Zij overhandigde hem de erepenning in goud. Ronduit teleurstellend was de toe spraak van Bert Krijger, nestor van de Raad. Zijn grootste opponent Bert 't Holt (GGS) was trouwens zonder af melding helemaal niet aanwezig. De WD-voorman kan bij een afscheid zijn betrokkenheid zelden echt tonen en bleef ook nu weer steken in de aanbie ding van wat textiele netwerken: sokken en een sjaaltje. Gedreven zoals altijd was het verhaal (tien minuten uit zijn blote hoofd) van gemeentesecretaris Wim de Kam. "Het klikte vanaf de eerste dag. Je sterkste wapen is je ontwapende glimlach." In een Libelle-interview in het gemeen telijke voorlichtingsprogramma "Van het Raadhuisplein", een week eerder voor Radio Soest, hoorde ik dat Hans de Widt in die tien jaar Soest één keer echt boos is geweest; toen zijn fiets ge stolen bleek bij station Soestdijk. De Kams opmerking, dat moslims en christenen naar de Widt toe zouden hol len om hun wapens in te leveren, gaat mij iets te ver, gezien de dramatische ontwikkelingen op de Molukken. Het boekje "Door de kroon geketenden - twee eeuwen door de kroon benoemde burgemeesters van Soest", dat De Kam de burgemeester aanbood, zal ik de vol gende keer recenseren. De woorden van de heer R.C. Robbert- sen, plaatsvervangend Commissaris der Koningin, kunt u onmiddellijk vergeten als u de raadsvergadering voor Radio Soest hebt gevolgd. Dat is zo'n speech die men met wat andere namen ook zo kan afsteken bij het afscheid van de bur gemeester in bijvoorbeeld Hoogezand- Sappemeer. Emotioneel was het dankwoord van Hans de Widt. Ik kan mij zijn dank baarheid tegenover Wim de Kam ("Jij was mijn maatje") goed voorstellen. "Het is niemand gelukt dit duo uit el kaar te spelen. Zonder de steun, de in zet, de loyaliteit en de vriendschap van jou had ik mijn werk niet goed kunnen doen", stelde de ex-burgemeester vast. Hij en zijn echtgenote kunnen terugzien op een zeer geslaagd en verdiend af scheidsfeest. Mogen zij een gezonde, vrije tijd tegemoet gaan. Alleen dat af schuwelijke Soester "volkslied" (Pal sta ons dierbaar Soest. Wat ooit komen mag) op de wijs van het Limburgs bronsgroen eikenhout, blijft een aan fluiting tegen de Nationale Gedichten dag 27 januari 2000. In het weekend zijn achttien auto's iri' Soest van een bon voorzien. Elf daarvan stonden op het Smitsveen in de blauwe zone. Op de winkelstraat Van Weede straat werden vier auto's genoteerd. Op de Birkstraat zijn vrijdag dertig brom- en snorfietsen gecontroleerd. Vijf bestuurders kregen een bekeuring om dat hun voertuigen een te hoog vermo gen hadden. Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrjjkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2000 | | pagina 3