HEAB ƒ1095.00 'De Soester' Daewoo-dealer van het jaar 1999 Uit onze Miljoenste klant bij Yves Rocher Nederland 1 HANDEL WANDEL I Restaurant 'El Argentino' onder nieuwe leiding Rotary schenkt Molendael moderne behandelkamers PAGINA 6 WOENSDAG 2 FEBRUARI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 7 Meningen van lezers Uitgebreide menukaart, hoge kwaliteit É^pl/l/iNKEL Goed, fout 'Houdt de wijk schoon!' jf Holland eicperl SCHOEMAKER De wondere werking van wierook iuisweb.nl 'Starten en de Fiscus' 'Startpunt eigen bedrijf Wat is en wat doet een logo Extra comfort voor patiënten met kanker :harrelslager "BOTER" BIEFSTUK cAoe/MOH vloerkonvektoron vloerverwarming boilers/goysers thermostaten en alle hulpmatorialen Alle bekende merken •CTAtE AANBIEDING LOTEN GASWANDKETEL jsiÉswittofc TIJDELIJK HORECA Javed Tahir van "El Argentino' ATUURLIJK MALS EN LEKKER Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum fauteuil Hoppe leder antiek i ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Yves Rocher Nederland heeft een nieuwe mijlpaal bereikt. In de hoofdvestiging in Soest werd woens dag de miljoenste klant ontvangen. Mevrouw E.H. Huisman-Stoker kreeg daar een VIP-behandeling. Die begon met een lunch in het gebouw aan de Nieuwegracht en daarna kreeg de miljoenste klant een gezichtsbehan deling, speciaal afgestemd op haar huid type. Vervolgens overhandigde alge meen directeur W. van der Ploeg de Friezin een cadeaubon ter waarde van duizend gulden aan Yves Rocher pro ducten. Het programma werd afgesloten met een rondleiding door het bedrijf. Yves Rocher is een internationaal cosmeticamerk van Franse oorsprong en wereldleider in cosmetica op basis van planten. De onderneming is in 88 lan den gevestigd.! In 1974 streek het bedrijf in Nederland neer. Behalve het hoofd kantoor in Soest zijn er inmiddels 24 schoonheidswinkels, waarvan de mees te zijn uitgerust met een schoonheidssa lon en een zonnebank. De verkoop per post is in Nederland de belangrijkste verkoop methode van Yves Rocher. OOIT KIEST U VOOR MOOIST jaar heeft hij ruime ervaring opgebouwd in Argentinië, Mexico en Brazilië, dus hij weet wel iets van de Zuid-Ameri kaanse keuken. Maxima Vermeldenswaard zijn o.a. nog de "Lomo y Langostino" (ossenhaas met gegrilde gamba) en de Argentijnse bief stuk van 300 gram die - speciaal met het oog op de toekomstige gemalin van prins Willem Alexander - "Maxi ma" is genoemd en vergezeld wordt van gepofte aardappel of frites en salade. Maar ook in allerlei andere biefstukva riaties biedt "El Argentino" ruime keus. Het restaurant biedt plaats aan 52 gas ten en is, behalve op maandag, alle da gen van de week geopend van 17.00 tot 23.00 uur. De bezoekers komen uit het hele Gooi en Eemland en zelfs van ver daarbuiten. Mogelijk gaat "El Argenti no" van de zomer ook open voor lun ches, maar dat staat nog niet vast. Voor kunstenaars biedt het restaurant met zijn witte wanden ook de mogelijkheid om. te exposeren. Vooral in de weekeinden is reserveren sterk aan te bevelen; het restaurant is dan dikwijls tot de laatste plaats bezet. Het telefoonnummer is (035) 6028744, en eventueel kan men ook via de voice mail reserveren. k Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 In het artikel van vorige week over wachtlijsten voor verpleeg- en verzor gingshuizen en thuiszorg is gemeld dat er sprake zou zijn van een aanpassing van de accommodatie van Groot Eng- endaal. Daardoor zou de capaciteit wor den teruggebracht van 70 naar 35 plaat sen. Dat is gelukkig een misverstand, zodat het aantal wachtenden in Soest om te kunnen worden opgenomen in een ver zorgingshuis nog "beperkt" is tot 135. Maar de directie van Groot Engendaal liet weten dat iemand die zich aanmeldt twee jaar moet wachten! En... het ziet er naar uit dat niet alleen het aantal wach tenden zal oplopen, maar ook dat de wachttijd van twee jaar nog langer zal worden. De realisering van nieuwe voorzieningen kost tijd en geld. Geld is er, zeggen mi nister Borst en haar staatssecretaris Vliegenthart, en onze bestuurders moe ten voorstellen ter uitvoering aan hen voorleggen. De tijd dringt voor alle wachtenden. Bestuurders moeten voor uitzien. Daar is inzicht voor nodig. Een goed registratiesysteem is dan een eer ste vereiste. Om te weten hoeveel wachtenden er zijn moeten zij niet eerst allerlei instan ties moeten afbellen. De gezamenlijke ouderenbonden hebben daarover aan de bel getrokken. GielWesler, voorzitter Cosbo Dit is de slogan die de gemeente Soest voert, hier wil ik graag een bijdrage aan leveren. Maar dit is voor ons een onmo gelijke opgave! Waarom zult u zeggen. Nu, de situatie is deze: ik woon al jaren aan de Gerrit van de Veenstraat naast een supermarkt met te weinig kranten en glascontainers (denk eens aan vol doende ondergrondse containers). Het is een goedlopende supermarkt met een enorm klantenbestand. U raad het al: met het nodige papier- en glasafval. De containers raken overvol, dus wórdt het afval naast de containers gedeponeerd. Het resultaat: zwerfvuil in onze woonwijk. Dus gemeente, doe hier wat aan! M.J. van Eg dom De veranderingen zijn bij "El Argenti no" merkbaar in het interieur, maar vooral pp de uitgebreide menukaart, die een ruime keus biedt van hoge kwaliteit. Kenmerkend voor de Argentijnse keu ken is met name de biefstuk, die altijd in ruime porties van uitstekende kwali teit wordt geserveerd en altijd vers is, aldus Javed Tahir. Bij "El Argentino" kan er nu bijvoorbeeld ook gesmuld worden van bijzondere voorgerechten als Argentijnse worstjes en pasteitjes, met gehakt gevulde paprika's en Argen tijnse carpaccio (van ossenhaas). Nieuwe specialiteiten zijn er ook in de hoofdschotels, zoals de "Piena de Cor- dero Asado", een heerlijke lamsschou der, een flink stuk vlees (700 a 800 gram) in diverse kruiden gemarineerd, en de mixed grill "Gran Parillada Mix- ta", met spare-ribs, worstjes en mais- koekjes, met drie sauzen en salade. Al les wordt op de eigen houtskoolgrill be reid, wat ook zorgt voor de typisch Ar gentijnse smaak, zegt Javid. Met zijn 35 rkmet sie - 10.30 en 19.30 ip en kracht 'en ig 1A g 58 Communicatie in gezinsverband De BeoCom 6000 is ontworpen voor optimale vrijheid in communicatie. Voor het hele gezin, want bij één basisstation kunt u tot zes handsets gebruiken. De handset toont u het nummer van de beller. Het is aan u om de oproep wel of niet te beantwoorden. Een ingebouwd telefoonboek geeft u namen en bijbehorende nummers. 1 jaar garantie BANG S.OLUFSEN BANG OLUFSEN CENTER Surg. Grothestraat 9r Soest. Tel. Ö3S 601 03 44 Met zestien verschillende soorten wie rook haalt Fair Trade in één keer een compleet boeket geuren in huis. Geuren die de atmosfeer zuiveren en stuk voor stuk een eigen stemming creëren. Zo hebben amber en sandelhout een ontspannende werking, terwijl musk juist actief maakt, goed om bij te wer ken of te studeren. Vanille en rozen maken je blij en van bloemen ga je lek ker dromen. Leuk om mee te experi menteren en zo je favoriete geuren te ontdekken. De wierook wordt in Bangladesh ge maakt van dunne bamboehoutjes. Daar omheen wordt met de hand een meng sel van houtskool, boombast en verschil lende geurpoeders gerold. Tenslotte worden de stokjes gedroogd en lucht dicht verpakt. Een bijzonder product, dat ooit bij toeval zou zijn ontdekt: ie mand gooide een stukje hars op een vuurtje en er kwam plotseling een aan gename geur vrij. Een ontdekking die al gauw de wereld veroverdé en bij tal van mysterieuze rituelen werd gebruikt. In middels is wierook ook bij ons heel po pulair. Niet zo verwonderlijk, want geur is een goede sfeermaker. En of u nu op zoek bent naar het spirituele of naar een prettig sfeer in uw huis: met de zestien nieuwe wierook geuren van Fair Trade kunt u alle kanten op. Nu natuurlijk ook de in de Wereldwin kel Soest. Openingstijden van de Wereldwinkel: maandag 13.00-17.00 uur, dinsdag t/m zaterdag 9.30-17.00 uur. t In het zorgcentrum Mariënburg (Nieuwerhoekplein) is maandagmiddag met het nodige feestgedruis afscheid geno men van kok Henk Gaasbeek, die er twintig jaar lang de scep ter in de keuken heeft gezwaaid en nu met vut is gegaan. Gaas beek arri veerde met zijn vrouw in de door tweepaarden getrok ken "open calèche" van Jan van Ede en werd hartelijk verwel kende Argentijnse restaurant "El Argentino" aan de Burgemeester Grothestraat onder nieuwe leiding: Javed Tahir. Hij heeft zijn sporen al verdiend in "El Terrero" in Amers foort, dat hij samen met zijn collega Babar Azeem exploiteert. ren brochure die iwerpers zet- biedt jediënten voor Bel voor een tie 035-6016251. nlaag met lift, 3 zonligging (Z.W.) en vormige living, eetka- Brgrote badkamer (nog n royale tuin, Amersfoort, Utrecht en entreeportaal, hal, toi- nige woonkamer, open rdieping: 3 flinke slaap- mers en overloop met met kast, ruime slaap- jykamer. Algemeen: In- bouwjaar 1989. |XM1| c.v.-gas, grote ling (Z.W.). Aan voor- en )en. Dichtbij winkel- circa 400 m3. Indeling: /erd.: woonkamer, open l), balkon aan voor- en e verd.: 3 slaapkamers, Voor hem is het behalen van de eervolle titel "Daewoo-dealer van het jaar 1999" de kroon op het werk van de bijna vijf jaar dat het merk Daewoo bij "De Soes ter" wordt verkocht. In deze periode werden er meer dan 750 auto's ver kocht. In 1999 schaften 195 mensen een nieuwe Daewoo aan. Sinds het kleine, maar zeer complete model Matiz zestien maanden geleden werd geïntroduceerd zijn er in heel Nederland 10.000 en bij "De Soester" 180 exemplaren van deze populaire auto verkocht. Daewoo hecht grote waarde aan goede dienstverlening. Bij de aanschaf van een Daewoo kan men rekenen op een ga rantie van drie jaar of 100.000 kilome ter. Tijdens de garantieperiode zijn bij de 24-uur-service sleepkosten, huur van een auto en levering van onderdelen in begrepen. Ook krijgt men een omruil- garantie van drie maanden of 3.000 ki lometer, driejaar lakgarantie en zes jaar garantie tegen roesten van binnenuit. Het kan zeer de moeite lonen om goed op te letten wanneer Daewoo met een aantrekkelijke actie komt. Regelmatig wordt extra inruilvoordeel geboden, Op donderdag 17 februari wordt in het gebouw van de Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland in Amersfoort een interessante themabijeenkomst gehou den voor startende ondernemers. Leven er bij u vragen die betrekking hebben op belasting? Vraagt u zich bijvoorbeeld wel eens af welke administratieve ver plichtingen u hebt? Hoe en wanneer u zich bij de belastingdienst moet aanmel den? Wat betekent BTW nu eigenlijk? Of zit u met vragen over winst uit de onderneming, de auto van de zaak en de aftrekbaarheid van de kosten van een kantoor aan huis? De bijeenkomst "Starten en de Fiscus" is een goede ge legenheid om op al deze vragen een antwoord te krijgen. Deelname aan de bijeenkomst kost f 50,- per persoon, v De bijeenkomst begint om 13.30 uur en duurt tot 16.00 uur. De Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland, kan toor Amersfoort is gevestigd aan de Printerweg 6 te Amersfoort. Er is vol doende parkeergelegenheid aanwezig. Aanmelden vooraf bij Dineke Samuels of Inge Bal, tel. 033-4535700. Op dinsdag 15 februari wordt er in het gebouw van de Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland in Amersfoort een interessante themabijeenkomst gehou den voor startende ondernemers. De i bijeenkomst "Startpunt eigen bedrijf' is de eerste oriëntatie op het ondernemer- schap. U krijgt overzichtelijke en alge- mene informatie over de verschillende stappen die leiden tot de start van uw I-bedrijf. Op speelse wijze behandelen de t inleiders van de KvK de volgende on- derwerpen: Wat is ondernemerschap? Hoe groot is uw kans van slagen? Is er een markt voor uw product of dienst? Hoe begroot u omzet, kosten en uitein delijke winst? Dit alles gebeurt aan de hand van een case. Door de samenwerking in teams met collega-starters tijdens Startpunt, bouwt u aan een netwerk dat misschien later nog eens van pas komt. Deelname aan de bijeenkomst kost f 50,- per per- j soon. De bijeenkomst begint om 13.30 uur en duurt tot 16.30 uur. De Kamer van y Koophandel Gooi- en Eemland, kan toor Amersfoort is gevestigd aan de Printerweg 6 te Amersfoort. Er is vol doende parkeergelegenheid aanwezig. I Vooraf aanmelden bij Dineke Samuels of Inge Bal, tel. 033-4535700. komd door familie, de collega 's, het personeel en de bewoners. Uiteraard werd hij volop in het zonnetje gezet en werd er ook een beetje de draak met hem gestoken tijdens het feestje in de koffiekamer. Gaasbeek (60) was voor zijn komst naar Ma riënburg kok in Zon en Schild. Mariënburgdirectrice Ria Lamé bood hem als afscheidsgeschenk een muziektoren aan. Logo is een afkorting van logogram: een teken dat een geheel woord voorstelt. Je kunt een logo zien als reclamesteno. In één oogopslag zie je om wat of wie het gaat, als het een goed en bekend logo is tenminste. Door herhalen, herhalen, herhalen, worden ook minder bekende een vertrouwd beeld. Logo's worden ontworpen, bedacht, en als je daarover nadenkt, besef je hoe knap het is als een ontwerper een logo maakt dat in zijn meest simpele vorm zoveel vertelt. Neem de Staatsloterij: een klein visje uitgooien om een knoert te vangen. De Shell met z'n schelp, wie kent die niet? De rijdende moorkop, jammie, jammie, is natuurlijk Banket bakkerij Dogterom. Herhaling geeft herkenning, vertrouwen, het wordt eigen. Zelfs één vaste kleur gebruiken is ook een soort logo: de blauwe envelop (maar daar wennen we nooit aan). Logo's zijn interessante dingen. Als voorbeeld: Koenen Intern Transport, met een gestyleerde heftruck met een K op de lepel. Alleen het beeld zegt al: men doet in heftrucks. Maar die zijn er meer; de K van Koenen erbij, kan niet missen zo'n logo! Voor bedrijven zijn logo's (op auto's, op reclameborden, in folders en adverten ties) een reclameboodschap om de lief de warm te houden. Voor de Soester Logo Puzzelaars een sport om ze alle maal te herkennen. Het is een weder zijds zinnige bezigheid: wie doet wat in ons Soest! Vragen, info, opgave deelname bedrij ven Soester Logo Puzzel 2000 (in de Soester Courant van 19 april 2000 huis- aan-huis editie): Uitgeverij Goezinnen, tel. 035-6016341. Medisch Centrum Molendael heeft, in bijzijn van vertegenwoordigers van de Rotaryclubs in Baarn, Soest en Soestdijk, zijn nieuwe behandel kamers voor patiënten met kanker officieel geopend. Deze modernise ring van de behandelkamers is mo gelijk gemaakt door de opbrengsten van de sportdag voor bedrijven, die de gezamenlijke Rotaryclubs op zondag 21 maart 1999 georgani seerd hebben. De sportdag is tot stand gekomen in samenwerking met het Koningin Wil- helminafonds (KWF) en heeft plaatsge vonden in Aqua Indoor in Soest. De op brengst is maar liefst f 60.000 geweest en Medisch Centrum Molendael mocht dit bedrag besteden aan het comforta beler inrichten van behandelkamers voor patiënten met kanker. De Rotaryclub Nederland viert een ju bileum en het KWF bestaat 50 jaar. Dit is voor beide organisaties reden geweest een gezamenlijk project op te zetten in het belang van de kankerbestrijding in Nederland. Het geldbedrag van f 60.000, dat met het grootse sporteve nement van de Rotaryclubs in Baarn, Soest en Soestdijk is opgehaald, is ten goede gekomen aan Medisch Centrum Molendael. Het ziekenhuis heeft het geld besteed aan het vriendelijker in richten van twee behandelkamers voor patiënten met kanker. De behandelka mers zijn van alle gemakken voorzien om deze patiënten extra te ondersteu nen. Een prettige omgeving kan helpen de doorgaans zware behandeling draag lijker te maken. Belasting "Patiënten die chemotherapie moeten ondergaan, brengen tussen de len 48 uur in het ziekenhuis door. Deze behan deling kan zowel psychisch als lichame lijk een zware belasting zijn. Daarom streven wij ernaar deze patiënten extra comfort en ontspanning te bieden in een huiselijke sfeer", vertelt dr. E.K.J. Kreutzer, algemeen directeur. "Wij zijn de rotaryclubs dan ook zeer dankbaar dat zij zo veel geld bijeen hebben ge bracht. Wij hebben de kamers voorzien van comfortabel meubilair, muziek en literatuur, een moderne computer enTV met video. Zo is er keus voor elke per soonlijke voorkeur. Vanaf 1 februari kunnen wij het lichamelijk en geestelijk lijden van onze patiënten met kanker dus iets verzachten. Dat is wel een klein feestje waard. Omdat de rotaryclubs zich hiervoor enorm ingezet hebben wil len wij hen natuurlijk graag het eindre sultaat laten zien". Dichtbij In Medisch Centrum Molendael worden per jaar ongeveer 500 patiënten met kanker behandeld. De directie vindt het belangrijk dat patiënten met kanker dichtbij huis behandeld (kunnen) wor den. De behandelschema's van deze patiënten worden volgens de richtlijnen van het Integrale Kanker Centrum Mid den-Nederland (IKMN) gegeven. Dit zijn gestandaardiseerde behandelsche ma's, De patiënten krijgen precies de zelfde middelen en hoeveelheden op dezelfde manier en in een vast schema toegediend als in het academische zie kenhuis. DE SPECIAL VAN DE MAAND FEBRUARI nalse runderbiefstuk jvuld met kruidenboter. 100 gram In heel Nederland geniet het Kore aanse automerk Daewoo een grote populariteit. Ook bij autobedrijf "De Soester" is dit goed te merken. Degenen die hun auto bij deze dealer aanschaffen zijn echter niet alleen enthousiast over het merk Daewoo, maar zeker ook over de uitstekende service van "De Soes ter". De inspanningen van dit be drijf resulteerden in de toekenning van de titel "Daewoo-dealer van het jaar 1999". Al 42 jaar staat het familiebedrijf "De Soester" garant voor een prettige en persoonlijke benadering. De firma be steedt veel zorg aan extra service-verle ning. Directeur Jorg Karwoczik en zijn rechterhand Jeannette houden zich be zig met de verkoop. In de werkplaats helpen chef John en zijn medewerkers Robbert, Jeroen en Adriaan iedere klant deskundig en zo snel mogelijk aan een weer perfect rijdende auto. "Wij verko pen eerst het bedrijf en dan de auto", vertelt Jorg Karwoczik. waarbij men duizenden guldens bespa ren kan! Elke dealer kan invullen in welke mate de service-verlening nog wordt uitge breid. "De Soester" zet zich in om een optimaal resultaat te behalen. Grondi ge klanttevredenheidsonderzoeken van het Nipo tonen keer op keer aan dat het bedrijf bij de allerbeste van de 97 dealers van Nederland hoort. Het be drijf kent verlengde openingstijden (van 7.00 tot 18.00 uur) en is bovendien vie rentwintig uur per dag bereikbaar voor assistentie, gedurende zeven dagen per week. Klanten kunnen er op rekenen snel geholpen te worden. De prijzen van onderhoud zijn vast en gelijk aan de adviesprijzen. Iedere klant krijgt vervan gend vervoer aangeboden of wordt, des- Het team van Daewoo-dealer "De Soester". gewenst, weggebracht. Leuke attenties horen ook tot de extra's. Iedere koper wordt met zijn of haar nieuwe auto op de foto gezet en krijgt een prachtig boe ket bloemen cadeau! Vanzelfsprekend is Jorg Karwoczik erg ingenomen met de titel, die hij en zijn medewerkers hebben verdiend. Hij wil echter niet onvermeld laten dat hij zijn klanten heel dankbaar is, omdat ze blijk gegeven hebben van een groot vertrou wen in zijn bedrijf. Daewoon-dealer "De Soester" is geves tigd aan de Kostverlorenweg 1, hoek Laanstraat in Soest. Telefoon: 035- 6021064. U BENT OOK 'AN HARTE WELKOM 0.00 TOT 14.00 UUR 4

Soester Courant | 2000 | | pagina 7