tieplant! Feest, een compleet weekend lang [et Stromenland: Onderwijs op maat Aanleg moeras en poelen in volle gang Het Nieuwe Eemland: professioneel en informeel Open dagen bij ROC de Amerlanden EVRAAGD lewerker 7ill<?ro ïïovvv keiaars INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS STOUT in Kinderparadijs PAGINA 8 WOENSDAG 2 FEBRUARI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 9 ig(m/v) RATIEF iKSTER Hopman Masselman Groep viert IJsberenweekend in Baarn Epidiascoopvertoning Open dagen: 12 februari en 11 maart Jeugdtheater tijdens Vlinderfestival Hoogte 45 gebied van Kaasspeciaalzaken. moderne centraal magazijn te iet en goed kan coördineren en room onderzijn beheer zal krij- jm bel of schrijf dan naar: AE Soest. )NFERENTIECENTRUM llem Hoeve is een internatio- sntiecentrum le bossen tussen Den Dolder ursche. Zij stelt haar accom- beschikking voor het houden ;en, cursussen en vergaderin- 00 hotelkamers, twee bars 1200 gasten. oging van het niveau, zoeken een team ;rn bedrijf 2er en afwisselend werk jen :n u de uitdaging aan wilt gaan, ior (lid van de Nederlandse echiedenis van meer dan 30 ast het bemiddelen bij koop/ n en bedrijfsmatig onroerend de het begeleiden van nieuw- atting zijn wij op korte termijn •esentatieve IE) tnisch als ook persoonlijk op taan en daarnaast allerhande ichten. 5 voor Windows; ilijk en binnen 14 dagen gericht in: n dit blad of zolang de voorraad strekt. IJD! Royale keuze, uw kamerplantencheques mee! Feest was het thema van het I Jsbe- enweekend dit jaar. Vanwege bouwactiviteiten op het eigen ter- ein vond het weekend plaats op Buitencentrum Buitenzorg. In een [andere omgeving dan ze gewend •varen, hebben de ruim veertig staf- leden van de Hopman Masselman j Groep (HMG) op donderdagavond [en vrijdag de omgeving ldaarge- naakt voor het IJsberenweekend 2000. Dp zaterdagochtend om negen uur was het zover: De eerste deelnemers reden het terrein op van het Buitencentrum. In |otaal kwamen er ruim 400 kinderen. Sadat de tenten waren opgezet, werd het weekend na het hijsen van de vlag gen officieel geopend. De stemming zat er al in, sommige deelnemers hadden zelfs feesthoedjes en toeters mee. Na het draaien van en meezingen met het IJs- berenlied van dit jaar, was de opening een feit. Tijdens het eerste spel moesten, door middel van cryptische omschrijvingen en opdrachten, uitnodigingen voor fees ten worden rondgebracht. Na het absei- len, een brug bouwen en clowns en zwervers verslaan werden bij terugkomst op het terrein de eerste vuurtjes ge stookt. Hierbij was het opvallend min der druk dan andere jaren, het was dan ook niet zo koud. Wel was er meer wind en regen. Na een zelfbereide maaltijd was het tijd voor het avondspel, met daarna het avondprogramma. Gedurende de avond konden de kinderen meedoen aan een Handen warmen bij het kampvuur tij dens het Usberenweekeinde. Foto: Aldo Allessie karaoke die druk bezocht werd. Ook in de disco was het een feest. Hossen, po goën, hakken, alles kon en alles werd dan ook gedaan. In de kampvuurkuil was een open podium opgezet. Zelf be dachte, of gejatte, sketches, mopjes en cabaret werden hier opgevoerd. De re gen maakte hier om een uur of tien een abrupt einde aan. De volgende dag werd er door de deel nemers een echt feest georganiseerd. Na de lunch en een laatste spel werden de tenten ingepakt. Hierna werd de win naar bekend gemaakt. Met het strijken van de vlag eindigde het IJsberenweek end. ranaf augustus 1997 zijn Amerij, Ion Bosco en Muurhuizen samen ién nieuwe school voor mavo en i)vbo geworden en is daarmee de /mbo-vestiging van het Meridiaan kollege in Amersfoort. Het Stro menland heeft met ingang van 1 au gustus 2000 vier locaties; Liendert- ;eweg, Uraniumweg, Sweelin ckstraat en Hooglandseweg. [iet Stromenland organiseert het onder wijs rondom vier belangrijke punten: eerlingen moeten zich prettig voelen op ichool door een persoonlijke, veilige en warme omgeving; elke leerling moet zijn :alenten maximaal kunnen ontplooien; eerlingen zijn zeer actief in de lessen en crijgen o.a. van een professioneel team van specialisten studie-, huiswerk- en Iceuzebegeleiding en tenslotte vinden er zoveel mogelijk activiteiten plaats, bin nen en buiten de lessen, die aansluiten bij de lessen en interesses van de leer lingen. De komende jaren zal in geheel Neder land het onderwijs drastisch worden ver anderd. Mavo-leerlingen krijgen bij voorbeeld de mogelijkheid om een be- tepsgericht vak op te nemen in het ixamenpakket. Bovendien is het mavo- inderwijs op de locatie Sweelinckstraat an Het Stromenland individueel ge- |cht. >p de locaties Liendertseweg, Ura- iumweg en Hooglandseweg bevinden ach de tien afdelingen voor beroepson- irwijs van Het Stromenland; als enige school in de regio kunnen de leerlingen van leerjaar drie en vier kiezen uit bouwtechniek, uiterlijke verzorging, elektrotechniek, administratie, voertui gentechniek, handel en verkoop, me taaltechniek, verzorging, consumptieve techniek en mode-commercie! Eigentijds In de afgelopen jaren is flink geïnves teerd in de optimale modernisering van de praktijklokalen van drie afdelingen en de komende jaren gaat dat eveneens met de andere afdelingen gebeuren zo dat er steeds sprake is van modern, ei gentijds onderwijs. De locaties van Het Stromenland zijn en blijven kleinschalig van opzet; elke locatie heeft tussen de 350 en 500 leerlingen en ongeveer 45 personeelsleden. Alle leerlingen van Het Stromenland maken, afhankelijk van hun niveau, een keuze uit één van de vier leerwegen die het beste bij hun capaciteit, motivatie en interesse past. Leerlingen worden zoveel mogelijk in gedeeld in niveaugroepen. Er zijn klas sen die les krijgen op mavo, of mavo/ vbo-niveau. Leerlingen die als gevolg van (leer-)problemen behoefte hebben aan een meer persoonlijke benadering en begeleiding kunnen het LeerWeg Ondersteunend Onderwijs volgen. Deze ondersteuning is vooral bedoeld voor leerlingen met een indicatie voor het individueel onderwijs en wordt aange boden in de mavo/vbo groepen of in de speciale kleinere LWOO-groepen. "Leerlingen in het voortgezet onderwijs bevinden zich in een leeftijdsfase die gekenmerkt wordt door het ontdekken van zichzelf en de omgeving. Dat pro ces kan gepaard gaan met vallen en op staan. Het begeleidingssysteem van Het Stromenland is erop gericht (je leerlin gen bij dit proces te helpen. Natuurlijk is ook het behalen van goede resultaten een belangrijke zaak. Daarom wordt er veel aandacht besteed aan de inrichting van het onderwijs en de extra begelei ding die leerlingen daarbij nodig heb ben. Deze begeleiding kan individueel of in kleine groepen zijn. Niet alle leer- en ontwikkelingsproblemen kunnen bin nen de lessen behandeld worden. Voor enkele, veel voorkomende problemen, bieden we binnen schoolverband korte trainingen aan: o.a. faalangsttraining en sociale vaardigheidstraining. Bij het opzetten en uitvoeren van deze trainingen wordt de school ondersteund door een pedagoog. Het Stromenland onderhoudt bovendien goede contacten met begeleidingsinstanties buiten de school," aldus de heer G. Houtzager, vestigingsdirecteur van Het Stromen land. "Dankzij de extra begeleidingsmogelijk heden, onderwijsprogramma's op ver schillende niveaus en de keuze uit vier leerwegen en tien afdelingen is het mo gelijk daadwerkelijk onderwijs op maat aan te bieden. Dit heeft tot gevolg dat, in vier jaar tijd, het zelfvertrouwen van de leerling groter wordt, waardoor het functioneren in het vervolgonderwijs op het werk en in de maatschappij zeker vergemakkelijkt zal worden." I In samenwerking met het Water schap Soest is een kleinschalig na- uurontwikkelingsproject gestart de A.P. Hilhorstweg. De be heerder Bos, Natuur en Landschap an de gemeente Soest, J.K. Tupker, spreekt over een 'redelijk groot schalig project'. "Er worden op die plaats, nabij de Rioolwaterzuive ring van Amersfoort, moeras, riet plantjes en poelen aangelegd," ver telt Tupker. t aanleggen van de natuurelementen is een gevolg van het openstellen van f het jaagpad, vorig jaar. "Na de renova tie van de Rioolwaterzuivering van Amersfoort was grond over. Dit stuk grond gebruiken we nu hiervoor. "Het is bedoeld om de natuur mooier te maken voor de mensen die daar willen wandelen. Ook willen we graag dat daar meer dieren gaan leven." Deze dieren hebben een bepaalde natuurlijke omge ving nodig om zichzelf te kunnen hand haven, ook wel biotoop genoemd. "We hopen niet alleen, we wéten dat daar soorten reptielen zullen gaan leven. Nu al is het een gebied waar we vlinders en kleine insecten vinden, maar dat zul len er meer worden." Uiteindelijk wil de beheerder een uitwisseling van kleine zoogdieren. "We willen graag de twee Foto: Aldo Allessie kanten van de Birkstraat met elkaar ver binden om de dieren een groter leefge bied te kunnen geven. In de toekomst kunnen hier dan bijvoorbeeld de das en de marter leven." De bosrijke Soester kant van de Birk straat moet in verbinding met de wei landen aan de overkant worden ge bracht. In het weidegebied komen veel vogels voor. Beide kanten van de weg hebben op dit moment al een goede biotoop. "Het verbinden van de twee gebieden is iets dat op termijn gepland staat. Op dit moment houden we ons bezig met het huidige project." De Soester Kring Secretariaat: Albert Cuyplaan 136 Tel. 035-6017001 Op woensdag 16 februari, om 10.00 uur, komen de heren Zoon en Dijkman uit Laren (NH) wederom in de Soester Kring met een epidiascoopvoorstelling, ditmaal getiteld: "Indonesië in de jaren dertig". De tekst bij de beelden is geschreven door de heer Dijkman. Het was een veel tijd en onderzoek vergend karwei om alle plaatsen te kennen en de bijpassen de geschiedenissen te vinden. De beel den worden geprojecteerd met een on geveer 65-jarige Newton Epidiascoop van degelijk zwart gietijzer. Wie deze nostalgische ochtend niet wil missen dient om 10.00 uur aanwezig te zijn in de zaal van de Ned. Protestanten bond, ingang op de parkeerplaats aan de Pieter de Hooghlaan. Zaal open 9.30 uur met koffie. Start programma 10.00 uur. Einde ca. 11.30 uur. Bijdrage in de kosten f 5,-, incl. koffie of thee. De Kring is een ontmoetingsplaats voor in woners van Soest en ook van daarbui ten. Komende bijeenkomsten: 1 maart: "Fa- bliaux", geestige middeleeuwse gedich ten, vertaald en voorgedragen door Dick Koblens uit Soest. 15 maart: Het Lingelandschap in de vier jaargetijden, klankbeeld vertoond door de heer en mevrouw De Groot uit Geldermalsen. Voor informatie tel. 035-6017001. Brugklassers die een videoproduc tie maken, T-shirts bedrukken naar eigen ontwerp, Spaanse dansen le ren, een eigen homepage maken. Bovenbouwleerlingen die in een grote studiezaal in groepen enquê tes voorbereiden, zich buigen over natuurkundige vraagstukken of in de videohoek van de mediatheek fragmenten selecteren die ze kun nen gebruiken in een spreekbeurt. Maar ook docenten die op de ver trouwde manier voor het bord een wiskundesom of een Duits gram maticaal probleem uitleggen. Wie op een dinsdagmorgen aan het be gin van de schooldag een wandeling maakt door het fraai gerenoveerde ge bouw van Het Nieuwe Eemland in Amersfoort, moet tot de conclusie ko men dat de variatie in het onderwijsaan bod blijft toenemen. Brugklascoördina tor J. Klaver legt uit waarom brugklas sers op zo'n creatieve manier hun schooldag beginnen: "Dit uur is bedoeld om studievaardigheden aan te leren. Maar de meeste leerlingen hebben zich die vaardigheden al op de basisschool eigen gemaakt. Daarom hebben we er voor gekozen de kleine groep die nog niet alle vaardigheden op peil heeft, ge- Zaterdag 5 februari Voorlichtingsbijeenkomst: Joh. van Oldebarnevelt, gymnasium, ingang Heinsiuslaan, Amersfoort. Aanvang 10.00. Einde 13.00 uur. Open dag: Griftland College, voor vwo, havo en mavo, Noorderweg 79, Soest. Van 9.30 - 13.00 uur. Open dag: Sg. De Koppel, voor vmbo en leerondersteunend onderwijs, Hooglandseweg-Noord 55, Amersfoort. Van 9.30 - 12.30 uur. Info dag: Meridiaan College, Het Stromenland, voor mavo-vbo en.lwoo, locatie Hooglandseweg, Amersfoort.'Van 9.30-12.30 uur. Maandag 7 februari Informatie-avond voor ouders: Het Baarnsch Lyceum, voor havo, atheneum en gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Aanvang 20.00 uur. Voorlichtingsavond voor ouders: Alberdingk Thijm College, voor gymnasium, atheneum, havo en mavo, Laapersveld 9, Hilversum. Aanvang 19.45 uur. Informatie-avond: Meridiaan College, Het Stromenland, voor mavo-vbo, vbo en Iwoo, locatie Uraniumweg, Amersfoort. Van 19.00-20.00 uur. Dinsdag 8 februari Informatie-avond: Meridiaan College, Het Stromenland, voor mavo-vbo, vbo en Iwoo, locatie Liendertseweg, Amersfoort. Van J9.00-20.00 uur. Zaterdag 12 februari Open dag: Werkplaats Kindergemeenschap, voor basisonderwijs, mavo, mavo, vwo (atheneum, gymnasium), Kees Boekelaan 10, Bilthoven. Van 9.30 - 9.45 uur. Vanaf 9.45 uur programma tot 12.30 uur. Open huis: Het Baarnsch Lyceum, voor havo, atheneum en gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Van 10.30- 12.30 uur. Informatie-ochtend: Meridiaan College, Het Nieuwe Eemland, voor gymna sium, atheneum, havo en mavo, Daam Fockemalaan 12, Amersfoort. Pro gramma start om 10.00 en 11.00 uur. Dinsdag 15 februari Informatie-avond: Meridiaan College, 't Hooghe Landt, voor vwo (met La tijn), havo en mavo, Trpmpetstraat 1, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 17 februari Informatie-avond: Meridiaan College, 't Hooghe Landt, voor vwo (met La tijn), havo en mavo, Trompetstraat 1, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Maandag 21 februari Informatieavond: De Waldheim, voor mavo, Vondellaan 2-4, Baarn Om 20.00 uur^ Dinsdag 22 februari Informatie-avond: Meridiaan College, Het Stromenland, voor individueel gericht mavo, locatie Sweelinckstraat, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 23 februari Open huis: Groenhorst College, voor agrarisch onderwijs, Dierenriem 2, Maartensdijk. Van 13.30 - 15.30 uur. Open huis: Groenshorst College, voor agrarisch onderwijs, Luxoolseweg 1, Nijkerk. Van 13.30- 16.00 uur. Maandag 6 maart Informatie-avond: Meridiaan College, Het Stromenland, voor mavo-vbo, vbo en Iwoo, locatie Liendertseweg, Amersfoort. Van 19.00-20.00 uur. Dinsdag 7 maart Informatie-avond: Meridiaan College, Het Stromenland, voor mavo-vbo, vbo en Iwoo, locatie Uraniumweg, Amersfoort. Van 19.00-20.00 uur. Woensdag 8 maart Open dag: Sg. Dé Koppel,, voor vmbo en leerondersteunend onderwijs, Hooglandseweg-Noord 55, Amersfoort. Van 16.00 - 20.00 uur. Informatie-dag: Meridiaan College, Het Stromenland, voor mavo-vbo, vbo en Iwoo, locatie Hooglandseweg, Amersfoort. Van 16.00-20.00 uup Zaterdag 11 maart Informatie-ochtend: Meridiaan College, Het Nieuwe Eemland, voor gymna sium, atheneum, havo en mavo, Daam Fockemalaan 12, Amersfoort. Pro gramma start om 10.00 en 11.00 uur. Vrijdag 31 maart Info dag: Dudok College, voor informatie opleidingen, Arena 301, Hilversum. Van 15.00-21.00 uur. Zaterdag 1 april Info dag: Dudok College, voor informatie opleidingen, Arena 301, Hilversum. Van 10.00- 14.00 uur. Dinsdag 6 juni Info dag: Dudok College, voor informatie opleidingen, Arena 301, Hilversum. Van 15.00 - 21.00 uur. richt op dit uur te begeleiden. Voor de andere leerlingen zijn er twee mogelijk heden: steunles volgen in een vak waar in je extra uitleg of oefening nodig hebt of een keuzeblok doen. In zo'n keuze- blok kun je bijvoorbeeld leren om li- nosnedes te maken of een kleine cursus EHBO volgen. Zo doen leerlingen vaar digheden op die ze nog niet beheersten, heel goed voor hun ontplooiing." Persoonlijke begeleiding J.K. Bolleman, afdelingsleider havo, geeft een toelichting op de activiteiten van de bovenbouwleerlingen: "Al jaren is het ons streven om leerlingen in de bovenbouw zoveel mogelijk zelfstandig te laten werken. De docenten geven bondig instructie en benutten een groot deel van hun tijd voor persoonlijke be geleiding van leerlingen. De meeste les sen worden nog in lokalen gegeven, maar op bepaalde uren werken de leer lingen buiten het lokaal op een werk plek naar keuze. We hebben daar ver schillende studiezalen voor beschikbaar, elk met een eigen karakter. Hoe heeft hij de invoering van de Twee de Fase ervaren? "Door ons streven naar zelfstandigheid en een gevarieerd onderwijsaanbod dat recht doet aan ver schillen tussen leerlingen, leek de Twee de Fase echt iets voor ons. Wij behoren dan ook tot de voorhoedescholen die de Tweede Fase al in 1998 voor havo en vwo hebben ingevoerd. Natuurlijk wa ren we teleurgesteld door de vertraag de levering van schoolboeken en wisse lende richtlijnen uit Den Haag, maar de meeste leerlingen en docenten zijn van mening dat de Tweede Fase veel goeds heeft gebracht. Een groot voordeel is dat leerlingen, ouders en medewerkers van de school in staat blijken heel open over de vormgeving van de Tweede Fase van gedachten te. wisselen." NefwerkschooJ C. Schouten, directeur van Het Nieuwe Eemland, een van de drie scholen die samen het Meridiaan College vormen, beaamt dat openheid een van de sterke punten van zijn school is: "Onze cultuur kenmerkt zich aan de ene kant door een professionele instelling van de mede werkers, maar aan de andere kant ook door een informele sfeer. We zijn graag bereid ons doen en laten toe te lichten en staan open voor suggesties. We zijn ook een echte netwerkschool. We ma ken deel uit van verschillende landelij ke netwerken die zich op onderwijsont wikkeling richten. Dat levert ons veel informatie en inspiratie op. Daarnaast hebben we ook ons eigen netwerk in de regio. Zo onderhouden we nauwe ban den met uiteenlopende culturele instel lingen, wat ons helpt een echte cultuur school te blijven. We maken zelf cultuur, bijvoorbeeld de jaarlijkse, succesvolle brugklasmusical. Maar we profiteren ook maximaal van het culturele aanbod in Amersfoort en omgeving." Het Nieuwe Eemland trekt steeds meer leerlingen, van oudsher uit heel Amers foort, Leusden, Woudenberg, Soest en Soesterberg, maar de laatste jaren ook uit een groot gebied daaromheen. Door zijn intensieve contacten met leerlingen en ouders kan de afdelingsleider onder bouw, J. Heneweer, makkelijk opsom men wat daar de oorzaken van zijn: "De prettige sfeer. Onze intensieve begelei ding, door docenten, mentoren, de re medial teacher en de counselors. De ei gen vleugel voor de onderbouw, zodat de leerlingen kunnen wennen aan de overgang van een kleinschalige basis school naar het grootschalige voortgezet onderwijs. De prachtige sportaccomo- datie. Het uitgebreide parascholaire pro gramma. Het eigen huiswerkinstituut. De ligging van het gebouw: rustig in het groen, maar in de buurt van alle belang rijke voorzieningen. Kennismaking met Latijn in de brugklas, zodat je rustig kunt bepalen of je op het VWO een gymnasiumdiploma wilt halen. En er is nog zoveel meer, maar dat laten we graag zien op onze open dagen, op 12 februari en 11 maart." Kiezen voor vervolgopleidingen is moeilijk. ROC De Amerlanden helpt daarbij. Op 4 februari a.s. zal bij alle vestigingen in Amersfoort waar middelbaar beroepsonderwijs wordt gegeven een Open Dag wor den gehouden. Iedereen is daar van harte welkom. ROC De Amerlanden is het Regionaal Opleidingen Centrum voor beroepson derwijs en Educatie in de regio Amers foort. Een drietal units verzorgt onder wijs op middelbaar beroepsniveau: Eco nomie, Techniek en Welzijn, Zorg Dienstverlening. Door een kijkje te ne men op de Open Dag krijgt men een goede indruk van de opleidingsmoge lijkheden en de open sfeer die kenmer kend is voor ROC De Amerlanden. Mediatechnogolie De unit Techniek en Informatica ver zorgt opleidingen in de studierichtingen Bouwkunde, Werktuigbouwkunde, In stallatietechniek, Laboratoriumtechniek, Elektrotechniek en Technische Informa tica. Nieuw is de opleiding Mediatech nologie. In samenwerking met de Hoge school van Utrecht is een nieuwe oplei ding ontwikkeld, waar je alles kunt le ren over multimedia. De unit Techniek en Informatica is gevestigd aan de Dis- ketteweg te Amersfoort, vlakbij station Schothorst. Werken en Leren Bij de unit Economie vind je talloze opleidingen op het gebied van Admini stratie, Secretariaat en Handel. Heel bij zonder is de opleiding sprint MBO waar goede mavo-leerlingen in twee jaar hun diploma kunnen halen. Een andere bij zonderheid is het vak Toerisme. Binnen een aantal opleidingen kan men dit keu zevak volgen. Daarnaast heeft de unit economie een groot aantal opleidingen die gevolgd kunnen worden volgens het werken-en-leren-principe. Bij deze opleidingen ga je één dag in de week naar school. Op de andere dagen heb je werk op het vakgebied waarvoor je opgeleid wordt. De kracht van deze opleidingen is dat de geleerde theorie direct in de praktijk kan worden ge bracht. Juist nu de vraag op de arbeids markt erg groot is, biedt deze manier van werken en naar school gaan iets extra's. Werken en leren kan bij de imit Econo mie bij Groothandelsopleidingen, bij detailhandelsopleidingen als winkelas sistent, verkoopmedewerker of afde lingschef en bij administratieve opleidin gen Las administratief medewerker, se cretariaatsmedewerker, boekhoudkun dig medewerker en (directiesecretares se. Het gebouw van de unit Economie vind je aan de Zangvogelweg 140 te Amersfoort. Welzijn, Zorg Dienstverlening De vraag naar goed opgeleid personeel is bijzonder groot. Dat geldt zeker voor de opleidingen in de Zorgsector. Bij ROC De Amerlanden vind je deze op leidingen. Verpleegkundige, Verzorgen de of Helpende. Het kan allemaal. Naast de gewone leerweg kun je ook hier kiezen voor werken en Leren. Als je voor de beroepsopleidende leerweg kiest, kun je in diverse zorgcentra stage lopen. Onder meer in het Amersfoort- se Ziekenhuis Eemland. De opleidingen voor de Zorg worden gegeven in het prachtige gebouw op het Ter Eemcom- plex aan de Daam Fockemalaan. Ook de Welzijnssector heeft het nodige te bieden. Opleidingen als Helpende Welzijn, Sociaal Pedagogisch Werker, Cultureel werker, Dienstverlener, Juri disch Werker bieden de kans om met mensen te werken. De opleiding Onder wijsassistent geeft je in drie jaar de kans om snel voor de klas te gaan staan. Doorstromen naar de Pabo kan natuur lijk ook. De Open Dag voor de oplei dingen Welzijn en Dienstverlening is aan de Kapel weg 117 in Amersfoort én aan de Noordweg 12 in Zeist. Meer in formatie is ook te vinden op www.amerlanden.nl In het kader van het Gouden Vlin derfestival vindt er op woensdag 9 februari weer een jeugdvoorstelling plaats in Kinderparadijs de Vrije Teugel. STOUT Jeugdtheater treedt op met de voorstelling Ver van het lage land. Het verhaal speelt rondom een nest waarin twee figuren druk in de weer zijn. Op het moment dat het tweetal op zoek gaat naar iets dat ze vergeten is, komt er een ander wezentje tevoor schijn. Hij lijkt niet op iets of iemand in haar omgeving en is in het verkeerde nest gevallen. Deze interactieve dansvoorstelling is opgebouwd uit dansscènes, afgewisseld met gedeeltes waarin het publiek uitge nodigd wordt om van de banken af te komen en mee te doen. Ver van het lage land is een modern sprookje voor kin deren van zes tot en met acht jaar over het staan tussen twee culturen. Het optreden aan het Vedelaarpad be gint om 14.00 uur. Daarna zijn er tot 16.00 uur allerlei activiteiten te doer De toegang kost drie gulden per soon. De voorstelling is bedoeld kinderen van vier tot en met twaa'

Soester Courant | 2000 | | pagina 9