r ►2P 3'.' 37.9 ►142' lf 5? 52.9 r ►6r ►2r if9 ►2f9 Soest klampt bijna aan bij middenmoot foETBAL zondag j Afranseling Smeeing/BDC ongekend Einde aan reeks nederlagen VVZ'49 Hoop doet leven bij basketballers Hard pak slaag voor Stam/SoVoCo IG IX 30S iJORECHf?. r- morkt narkt narkt n ffUlfll Handballers zijn er niet bij in en tegen Aalsmeer: 30-14 VOLLEYBAL Eminent Boys in slotfase naast SEC Dankzij de wedstrijdbal van Ben Becker Transport bv heeft VVZ'49 de volle winst (2-0) gepakt tegen Veensche Boys VOETBAL zondag WATERPOLO Soesters winnen voor het eerst competitieduel sinds 23 oktober VOETBAL zaterdag PAGINA 14 j WOENSDAG 9 FEBRUARI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 15 e ze n. rel doen d- >uper- ini Blauwwitten nemen meer afstand van gevarenzone na zege op Elinkwijk Ondanks nederlaag Red Stars tegen Goba BASKETBAL SEC-zondag aan vooravond van sleutelwedstrijd Gering verlies voor Duinkikkers Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-/warm buffet Volleybalsters lijken van slag, maar blijven derde VOLLEYBAL m 12' er ook wat van. Een week na de 36-22- nederlaag in Soest won het met 36-23 van Dalfsen. Door het verlies moest Smeeing/BDC de derde plaats weer afstaan aan UDSV, maar komende zondag kunnen de Soes- ters deze positie heroveren op de Utrechters. Die komen namelijk naar sporthal Beukendal. Het duel begint om 14.10 uur. UDSV heeft negentien pun ten, Smeeing/BDC achttien. Aalsmeer kroop dichterbij en staat nu met zestien punten op de vijfde plaats. Beker Een week nadat Smeeing/BDC het sterke De Gazellen uit het beker toernooi wipte en ten koste van E en O 2 de grootste zege (36-22) boek te, werd de handballers de oren ge wassen door Aalsmeer 2. De afran seling was ongekend, met 30-14 leed Smeeing/BDC de grootste ne derlaag sinds Columbus Amerika ontdekte. Trainer/coach Saskia van den Brink had geen verklaring voor de ongenadige af straffing, kon zelfs niet gissen naar de oorzaak. "Het was algehele malaise, we hadden niets in te brengen. Gatenkaas in de verdediging en aanvallend werd de bal verkeerd geplaatst. Ik vraag me af hoe er in één week zo'n verschil kan zijn. Misschien is het de instelling, waar mee ze het veld ingingen, maar dat is waarschijnlijk ook onbewust. Ik heb geen idee." Tot 8-6 na 22 minuten was er sprake van een wedstrijd, maar in de slotfase van de eerste helft bouwde Aalsmeer vliegensvlug aan een marge van zes doelpunten. In de rust probeerde Saskia \an den Brink de spelersgroep nog op te krikken, maar toen bekroop haar ai het gevoel dat de spelers hadden geac cepteerd dat ze zouden verliezen. Wie daaraan nog twijfelde, werd snel op an- VOETBAL zaterdag De zaterdagelf van SEC blijft de laatste plaats in de zesde klasse in nemen. De promovendus had tien minuten voor tijd de zege in han den, maar in de 89sle minuut maak te Eminent Boys gelijk (2-2) In Utrecht leek het dat Mohammed Touhami de winnende treffer had ge scoord en de teleurstelling was dan ook groot. De groenwitten hadden een over winning goed kunnen gebruiken in de strijd tegen degradatie. Door het gelijkspel kwamen de Soesters op negen punten. Dat zijn er twee min der dan Bunnik en vijf minder dan SVL en Eemboys. dere gedachten gebracht. Zes minuten na de hervatting was er geen redden meer aan: 19-8. Meer dan één mooie individuele actie had Saskia van den Brink niet gezien. Die was van Charles van Zetten, de eni ge die zijn normale niveau benaderde. Tegen Volendam was Smeeing/BDC ook weggespeeld (30-18), maar de ne derlaag bij de onbetwiste koploper kon de trainer/coach nog enigszins billijken. De afgang in Aalsmeer deed meer pijn. Linkeropbouwer Ruud Mooy van Aal smeer is lang, sterk, maar heeft niet veel techniek. Toch mocht hij zijn wapen in stelling brengen en veelvuldig van af stand afvuren. Voor de zes meter lijn werd er niemand aangepakt van Aal smeer. "Berton Kemp stopt in de eerste helft twee strafworpen, maar de rebounds waren telkens voor Aalsmeer. Dat soort dingen gebeurden er. Het kan een keer dat er zo'n wedstrijd tussen zit. Ik hoop dan maar dat het dat was." Vreemde uitslagen vinden er bijna we kelijks plaats in de eerste divisie A. Sas kia van den Brink zei het zondag voor afgaande aan de wedstrijd nog tegen de scheidsrechters, niet wetende wat haar ploeg te wachten stond. E en O 2 kan - G. van de Munt Automaterialen BV - Van't Net Verhuizingen - ASBO Groep - Broodje van Toontje - Hooyer Bouw en Techniek - Bouwbedrijf E.A. van den Hengel - Harrie Toonen Assurantiën - Linden Bedrijfskleding Bakker Bedrijfswagengroep - Wasiel Steitner In het nationale bekertoernooi bereikte Smeeing/BDC de laatste zestien door in de regionale finale van De Gazellen (tweede in de eerste eredivisie met 22 punten) met één punt verschil te win nen. De volgende tegenstander is Swift Arnhem dat in de onderste helft van de eredivisie bivakkeert. Saskia van den Brink nam zaterdagavond een kijkje bij de komende opponent en raakte niet onder de indruk. "Hoewel wij dan ook uit een ander vaatje zullen moeten tap pen", aldus de handbaltrainer. Het be kerduel in de achtstè finale wordt ge speeld in Beukendal op dinsdag 22 fe bruari. De aanvang is 20.00 uur. - Printkado Relatiegeschenken - Café Bar "De Kuil" - Boutique des Fleurs - Café Brasserie De Faam - Van Hengstum Apparatenbouw W.W. Deelen b.v. - V.d. Meer Dakbedekkingen - Wilhelm, Hop en partners - Ben Becker Transport bv Van Dam Sports Hoofdsponsor VVZ'49: Procar Subsponsor: Bosman Loodgieters BV d'Oude Enghe/Vini's Bar De selectie wordt ook ondersteund door: Omdat ook de concurrenten punten pakten, schoot WZ'49 niet veel op met de 2-0-overwinning op Veen sche Boys. Toch was de eerste com petitiezege sinds 23 oktober, sinds dien waren zes duels verloren, broodnodig. 'We leven nog', was de gedachte na het horen van de overi ge uitslagen. Joep Akkerman speelde zaterdag een belangrijke rol aan de Eemweg. Na rust verving hij Gijs Schaap en ontpopte hij zich als de 'Peter van Vossen' van WZ'49. Hij gooide alle schroom van zich af en sleurde zijn medespelers mee in zijn verfrissende speelstijl. Hun ner vositeit maakte steeds meer plaats voor zelfvertrouwen en zeker in het laatste half uur waren de Soesters beter dan de gasten, van wie ze de uitwedstrijd ook al hadden gewonnen (0-4). De bevrijdende treffer viel in de zeven tigste minuut. Op rechts kwam Ruben de Goede door. Op de hoek van het strafschopgebied kreeg hij de bal in de kluts mee en legde hij de bal breed op Akkerman. Die zag Marcel van Essen vrij staan, die simpel binnentikte. Tien minuten later was de wedstrijd be slist. Opnieuw scoorde Van Essen, dit maal na een assist van De Goede. De twijfelende Hidde Reitsma, Van Essen en Richard Rademaker verprutsten daarna gezamenlijk een kans op 3-0, maar de buit was toen al binnen. Veen sche Boys, de vorige ploeg van libero Ronald de Rooij, stelde daar één kans tegenover. De Rooij, centrale middenvelder Ri chard Rademaker en doelman Daniël Hilhorst waren eigenlijk de enige 'vreemdelingen' die zaterdag in de ba sis startten. In zijn zesde seizoen voor de groenwitten kan spits Marcel van Essen inmiddels als WZ'er worden bestem peld. Alendar Kurt, Bas van Doorn, Wobbe-Jan en Hidde Reitsma, De Goe de, Schaap, en Jordi Brouwer zijn allen afkomstig uit de eigen kweek van de eersteklasser. Of WZ'49 ook volgend seizoen in de op één na hoogste klasse uitkomt, valt nog te bezien. Nog steeds neemt de ploeg de laatste plaats in, maar de over winning op Veensche Boys is goed voor de moraal. Bij velen heerst toch het ge voel dat de selectie meer kan dan dat het tot nu toe heeft laten zien. Aan Henri Kalk de taak om zijn groep op het goede spoor te zetten, zodat handhaving kan worden gerealiseerd. De trainer verlaat aan het eind van dit seizoen de club aan de Eemweg. Het bestuur heeft inmiddels gesprekken ge voerd met kandidaten voor de trainers functie. Vooratter Henk van der Pol hoopt volgende week te kunnen meede len wie de opvolger wordt van de Vee- nendaler. Foto: Aldo Allessie Spelers van VVZ '49 zetten de achter volging in op de juichende Marcel van Essen. Met de vijfde zege van het seizoen, Lota bene op subtopper Elinkwijk, Jjs Soest weer een plek gestegen op |de ranglijst. Op de negende plaats |tan de hoofdklasse hangt de debu- knt tussen de gevarenzone en de Lddenmoot in. Tussen de blauwe Luwen en de rode streep gaapt in- Lddels een gat van vijf punten. Ook UVSJ (drie punten) en SC Feye- noord (één) staan onder Soest dat l^eer drie punten achterstand heeft 0pFC Hilversum. Of het tij gekeerd is, weet Peter Visee niet Volgens de trainer blijft het 'han- p® wurgen' en moet Soest iedere wedstrijd vol aan de bak voor een goed lesutoat. Voor de ontmoeting met de Utrechtse tegenstander had Visee geko- zen voor een behoudende tactiek. Daar- oaj zag het publiek dat Elinkwijk veel nieerin balbezit was en over de rechter ajde van het veld aan de opbouw kon «rken. Dat mocht allemaal van Visee. Omdat I Eliokwijk op links goede voetballers I fceeft lopen, werd die flank in alle linies afgesneden door de Soesters. Daarom moesten de Utrechters wel afwijken naar de rechts en daar, wist Visee, lopen li| Elinkwijk niet de meest creatieve spelers rond. Optisch hadden de gasten te een overwicht, maar echte kansen leverde het niet op. Bovendien werd Soest al vroeg in het zadel geholpen door een misverstand lussen de libero en doelman van Elinkwijk. Michel Vlaswinkel, enkele seizoen terug het 'goudhaantje' van de selectie, was er als de kippen bij, pikte Je bal op en scoorde 1-0. Ondanks de voorzichtige spelopvatting eidde Soest reeds na tien minuten en aar hadden Visee en zijn mannen niet gerekend. In het verdere verloop van eerste helft kwamen ze niet meer in evaar. Elinkwijk combineerde, maar ooral op de eigen helft. Kwamen de Martijn de Jonge probeert de bal onder controle te krijgen in een duel met een Elinkwijker. De aanvallende middenvel der moest zich in de tweede helft wegens een blessure laten ver- vangen doorAndré Hufman. Fo(o. A,d0 AUessie Utrechters dichter in de buurt van het doel, dan werden ze meteen aangepakt door een Soester. In de persoon van Van Gullik bracht Elinkwijk in de tweede helft een twee de centrumspits in. Ex-prof Van de Brink (De Graafschap) schoof een linie naar achteren, van waar hij de vier aan vallers met lange ballen probeerde te bereiken. In het hart van de defensie deelden echter Martijn Stalenhoef en René de Bree de lakens uit. Zij waren heer en meester en gaven geen kans weg. Na een uur voetbal kwam Soest zelfs op 2-0. Jeroen van Veenendaal kapte op de vierkante meter zijn tegenstander uit en legde terug op Vlaswinkel die de bal op zijn pantoffel nam en zijn tweede tref fer kon gaan vieren. Op dat moment dacht Visee dat de wedstrijd gelopen was, maar de span ning keerde vrij snel terug. Halverwege de tweede helft verkleinde Elinkwijk de achterstand en werd nog eens een ver se aanvaller het veld ingestuurd. Visee nam maatregelen, haalde de geblesseer de Michel Evers naar de kant en droeg de manbewaking over aan Paul van der Grift. Achterin was het zo goed georga niseerd bij Soest, dat Elinkwijk geen oplossing vond en niet verder kwam dan opportunistisch voetbal. Ver in de twee de helft wisselde Visee nog tweemaal. André Hufman verving de geblesseerd geraakte Martijn de Jonge en Van Veen endaal werd afgelost door Paul Dreef die nog een kans op 3-1 kreeg. Ook Peter Wolfsen was dichtbij een treffer, toen hij vanaf zestien meter mocht uit halen. Het bleef 2-1, waarmee de der de overwinning op eigen veld een feit was. Soest gaat zondag op visite bij Argon. Het betreft een inhaalwedstrijd. In de cember werd het duel afgelast. Argon en Soest ontmoetten elkaar in septem ber tijdens de ouverture van de compe titie op de Bosstraat-Oost. Tegen de kampioen van vorig jaar werd het toen 1-1. Dit seizoen doen de Mijdrechters het minder goed. In zestien duels wer den 22 punten vergaard, waarmee de ploeg is terug te vinden op de zevende plaats. Bij winst kan Soest de komende opponent tot op één wedstrijdpunt na deren. Stand De stand in de hoofdklasse is nu als volgt: 1. Tonegido 16-33, 2. ADO'20 16-32, 3. Hollandia 16-30, 4. AFC'34 16-28, 5. Nieuwenhoom 5-27,6. Elinkwijk 16- 26, 7. Argon 16-22, 8. FC Hilversum 16-21,9. Soest 16-18,10. SC Feyenoord 16-17, 11. UVS 15-15, 12. Quick Haag 15-13, 13. Sporting Flevoland 15-13, 14. Holland 16-10. In sporthal Beukendal spelen de heren van Red Stars zaterdagavond een cruciale wedstrijd. Bij winst op BZ'72 drukken ze de Zeister tegen stander naar de laatste plaats in de eerste rayonklasse. Verliest het team van Hans de Rond, dan is het •de eerste kandidaat om te degrade ren. Tenminste, als er nog een ploeg uitkie- pert. Nadat in een vroeg stadium Lei derdorp en onlangs Prisma College 2 uit de competitie werden gehaald, lijkt overleven een kwestie van de competi tie uitspelen. De Rond is er niet hele maal zeker van, heeft de degradatiere geling niet onder ogen gezien, maar gaat jervan uit dat er aan het eind van de rit inog een team een stapje terug moet doen. Na éénjarige verblijven in de hoogste rayonklasse moest Red Stars dat in 1991 en 1998 doen, nu wil de club zich wel eens handhaven. Wat dat betreft bood het spel van zater dag tegen Goba reden tot optimisme. "Voor het eerst dit seizoen heb ik het idee dat de groep is gegroeid", zei De Rond na de 66-58-nederlaag tegen de nummer drie van de ranglijst. In Soest had Red Stars nog gewonnen en ook in Gorinchem zat winst erin tegen Goba dat onder de borden veel meer lengte inzette dan Red Stars dat center Manf- red Dikkers (nog steeds geblesseerd) en Jan van Maanen (ziek) miste. Het kostte Red Stars zoveel energie de verdedigingsrebounds te pakken, dat de break er niet meer uitkwam. Goba had zich het wapen van de Soesters goed herinnerd en maatregelen ertegen ge troffen. Het ging voor het eerst fout toen Red Stars in het tweede deel van de eerste helft zeker negenmaal de bal verspeel de. Goba sprong er zorgvuldiger mee om en nam een 45-32-voorsprong. Na de elf minuten durende donderspeech van De Rond in de pauze tapte Red Stars uit een ander vaatje en zeven mi nuten voor tijd had Red Stars de achter stand grotendeels weggewerkt (55-53). Op het moment dat de ploeg had kun nen doordrukken, werden twee simpe le scoringskansen om zeep geholpen. Daarom moest Red Stars in de laatste minuut (61-58) risico's nemen. Twee vreemde beslissingen van de scheids rechters, die verder in het duel beslist niet in het nadeel van Red Stars floten, dwarsboomden de Soesters in hun goe de bedoelingen. Zaterdag om 20.30 uur krijgen de bas ketballers BZ'72 op bezoek. Winst in dat duel is noodzakelijk om goede voor uitzichten te houden op lijfbehoud. Bo vendien kunnen de spelers in moraal opzicht ook wel weer eens een succesje gebruiken. Tot dusver werd slechts drie maal gewonnen. Hetzelfde geldt voor BZ'72 dat de heenwedstrijd in Zeist Gescoord werd er niet tijdens BFC- SEC en dat betekende dat de Soes ter formatie weer eens een punt pakte. De beste kans van SEC was voor verdediger Marco Martens, terwijl Edward Dikkers voor SEC een paargoede reddingen verricht te. Het spelbeeld veranderde na de rust. In de eerste helft had SEC een overwicht, daarna oefende BFC druk uit op de ver dediging van SEC die echter stand hield. De concurrenten van SEC in de onder ste helft van de ranglijst verloren. Ko mende zondag speelt SEC de belangrij ke wedstrijd in en tegen Veenendaal. De tegenstander bezit na zestien duels ze ven punten. SEC heeft er negen, HVC twaalf en Hooglanderveen zestien. Winst is voor SEC noodzakelijk wil het nog een kans maken op handhaving in de vierde klasse. Bij verlies krijgen de Soesters de rode lantaarn mee naar huis, die nu nog in Veenendaal staat. In Noord-Scharwoude lukte het de Duinkikkers niet te winnen van De Reuring. Daarmee werd het ruwe spel van de Noord-Hollanders meer beloond dan het snelle waterpolo van de Soesters. Het scoreverloop ging vrijwel de gehe le wedstrijd gelijk op. Zowel na de eer ste (1-1) als de tweede periode (2-2) was de stand in evenwicht. Daarna kwam De Reuring met één doelpunt voor (4-3). Voor de Duinkikkers werd het steeds moeilijker uit de verdediging te komen. In het laatste kwart scoorden beide teams nog driemaal, zodat de eindstand 7-6 werd in het voordeel van de thuisclub. woensdag Goulash met rijst en sla. donderdag Kabeljauw met aardappel puree en worteltjes, weekend Lamskoteletjes met pommes Parissiennes en doperwten, maandag Duitse biefstuk met aardap pelschijfjes en rode bietjes, dinsdag Boerenkool met worst. Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 De volleybalsters van Stam/SoVo- Co lijken van slag. De ploeg die zich in de eerste helft van de competitie zo'n fraaie uitgangspositie verwierf, was zaterdag in elk geval niet te her kennen in de Bunt. Vrevok profi teerde van de terugval die in de der de en laatste set niet bijtender had kunnen worden uitgebeeld: 15-0. De twee voorgaande sets waren met 15-13 en 15-8 verloren. Het pak slaag kwam hard aan bij de ploeg uit Soest die haar wonden snel moet likken, en ondanks het slechte re sultaat de derde plaats in handen hield. Ook VCL en Alterno verloren, zodat het in de subtop dringen wordt. Het verschil tussen Stam/SoVoCo (derde) en Orion (zevende) is nog maar twee puntjes. De huidige positie van de volleybalsters mag slechts een schrale troost zijn voor de onluisterende nederlaag voor eigen publiek, die een week eerder werd voor afgegaan door een 3-2-nederlaag bij hekkensluiter Inter Rijswijk. Sinds Su- zanne van den Heuvel met een enkel blessure afhaakte, werd geen wedstrijd meer gewonnen. Ook tijdens de derde achtereenvolgende nederlaag werd de middenaanvalster van Jong Oranje ge mist. Door haar absentie werd trainer/ coach Inge Olthoff beperkt in haar wis selmogelijkheden. Heren Even warmdraaien moesten de heren van Stam/SoVoCo, maar na verlies in de eerste set (9-15) stelden de volley ballers orde op zaken. Via 15-9,15-5 en 15-11 werd Wilheimina met 3-1 versla gen. De Amersfoorters, die vierde staan, slaagden er dus niet in de vice- koploper dure punten af te nemen. Aanvankelijk was met name de passing slecht verzorgd bij Stam/SoVoCo, maar toen de ploeg op dit onderdeel en de blokkering beter werd, waren de rollen omgedraaid in de Bunt. Bij de thuis ploeg ontbraken Quint Brandts en Ri chard van Rouwendaal. Hun vervangers Jaap van der Vinne en Johan Pieters uit het tweede team lieten zich gelden in de aanval en maakten veel rally's af. Foto: Aldo Allessie Vertwijfeling alom bij de dames van Stam/SoVoCo

Soester Courant | 2000 | | pagina 15