Leerlingen Weth. De Haanschool naar huis door gebrek invallers St. Carolus wacht op toestemming Sleurhut en chalet straks gebroederlijk naast elkaar Zotteklappers rekenen zich wezenloos aan haaienvin eeuw gesloten. Kleintjes kunnen dit jaar weer carnaval vieren PAGINA 12 WOENSDAG 16 FEBRUARI 2000 Ifocus ortprogramma Millenniumboom op Dorpsplein Kerkdiensten Medische dienst dr. P. Creutzberg Samen eten Vlooienmarkt in het dorpshuis Damesvolleybal zoekt enthousiaste spelers SKIËN Aranka van der Wal eerste en tweede Bloemen schikken en struiken snoeien Instuif voor jonge volleybalspelers BAKERMAT VAN DE NEDERLANDSE LUCHTVAART Redactie-adres: Joyce Schreuder tel. (035) 6022564. Klachten bezorging: C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Ouders met een kind op de openba re basisschool Wethouder de Haan aan de Professor Lorentzlaan heb ben meerdere malen hun kind zelf opgevangen omdat er geen vervan ger was voor een zieke leerkracht. Volgens de algemeen directeur An- kie Moerkamp wordt het steeds moeilijker om invalkrachten te vin den. "Het is een landelijk pro bleem. De ouders hebben het overi gens op vrijwillige basis gedaan. We sturen geen kinderen naar huis." Langdurige ziekte van de directeur van de school en een ziekenhuisopname van zijn vervangster, zetten de school voor tiet blok. "Een van de kleuterleidsters werd langdurig ziek en moest opgeno men worden in het ziekenhuis. Het is ons gelukt om tot de voorjaarsvakantie een regeling te treffen, met uitzondering van twee vrijdagen. Toen hebben we [een beroep gedaan op de ouders om bun kinderen thuis te houden." Moerkamp meent dat de school de kin deren ook in een andere groep had kun nen onderbrengen. "Maar als een leer kracht met vijftig kleuters in de klas zit, dan is dat niet bevorderlijk voor het onderwijs. Om organisatorische reden hebben we de ouders toen een brief ge stuurd. Kinderen die niet thuis konden worden opgevangen werden in de ande re groep geplaatst. Er is een ouder ge weest die zich daar bezwaard onder voelde omdat ze daar gebruik van maakte. Voor ons reden om daarover een zin op te nemen in het verzoek aan de ouders. Niemand moet zich daaron der bezwaard voelen." Het gebrek aan leerkrachten, dat zich landelijk voordoet, zet scholen voor steeds nijpender problemen. Zo weet Moerkamp niet hoe ze het vertrek van een leerkracht moet invullen na de voorjaarsvakantie. "Die vacature staat nog steeds open." En niet alle herintre ders zijn geschikt voor het huidige on derwijs. "We hebben een herinstreedster die erg goed bevalt. Maar dat geldt na tuurlijk niet voor iedereen. En als je gaat sjoemelen met de kwaliteitseisen, dan is dat op den duur voor iedereen slecht. Aan geld, ondersteuning en begeleiding ontbreekt het niet. Het aanbod op de arbeidsmarkt is gewoon krap." Klassenverkleining Volgens Moerkamp is het niet meer zo dat er een arsenaal aan invallers klaar staat zodra een leerkracht zich ziek meldt. "Als je vroeger van de opleiding kwam, dan moest je eerst een tijdlang invallen voordat je ergens een vaste baan kon krijgen. Dat is allang niet meer zo, iedereen kan zo aan de slag." Niet alleen het gebrek aan belangstelling voor het lesgeven is debet aan het tekort, ook de klassenverkleining doet een beroep op het arsenaal beschikbare mensen. Een aantal scholen moet het hebben van leerkrachten die zelf kinderen hebben en geen vaste baan willen. Die zeggen: Ik wil wel af en toe op de school van mijn kind invallen. "We werven wel onder ouders," zegt de algemeen directeur van het openbare onderwijs in Soest. "En dat heeft wel eens wat opgeleverd. In Soest is er zelfs een ouder die een baan heeft en snip perdagen opneemt wanneer er een be roep op haar wordt gedaan." Moer kamp is van mening dat kinderen zo min mogelijk naar huis moeten worden gestuurd. "Opvang is niet de bedoeling van onderwijs. Maar ik zie de toekomst wel met enige zorg tegemoet." lzen 1.36.95; Leonore Hornunj Elize Stolze 1.33.13; Denise van idaal 1.32.71; Kim Witte 1.29.27, Schalkx 1.30.53. Valentijn Kracht Stephan van Tol 1.47.83; Remko .25.06; Micheal Maassen 1.18.39. :ter vrije slag: Danielle van Tol Martje van Velzen 1.27.34; Maartje 1.20.05; Elize Stolze 1.18.06; Leo- ornung 1.17.23; Denise van Rou- 1.09.17; Emily Jansen 1.09.45; Kim 37.83; Stephanie Epskamp 1.10.03; Schalkx 1.07.44; Nicky van Rou- 1.27.01; Stephan van Tol 1.28.73; n Kracht 1.27.97; Remko Hooft Ruben de Clippelaar 1.03.38; Rob- cpoel 1.01.65; Paul Spronk 59.30. r vlinderslag: Nicky van Rouwend- 9. NSDAG 16 FEBRUARI Ivoetbal uur NVC-DVS/De Kuü (Naar- uur Sint Boys-SEC (Naarden) idbal iur Kolping-Smeeing/BDC (H) ncras) fbal uur Hemur Enge-Eemvogels ongen) ltennis ïur SVO-Shot (De Meera) ten uur Regiokampioenschappen (Aqua Indoor) tbal ïur Lelystad'67-WZ'49 (Lely- uur Hees-Posta (V.O. tseweg) uur SEC-De Bilt (Bosstraat- eybal uur Stam/SoVoCo (D)-VCS int) ïur Stam/SoVoCo (H)-AGAVS nt) AG 20 FEBRUARI key ïur MHC Soest (D)-Voordaan gsweg) ïur MHC Soest (H)-Montfoort gsweg) bal ïur SC Feyenoord-Soest (Rot- iiur SEC-OSM'75 (Bosstraat- ïrpolo ur Duinkikkers (D)-Woerden 2 Indoor) uur Duinkikkers (H)-IJZPC Indoor) NDAG 21 FEBRUARI Iing ïur Competitie Soester Bowling tuig, ook op dinsdag (C-drie) voetbal ïur SEC-'s Graveland (Beuken- tur DVS/De Kuil-Firtina'93 2 ndal ur Ter Beek-Firtina'93 (Hilver- DAG 22 FEBRUARI dbai rur Smeeing/BDC (H)-Swift 1, achtste finale nationale beker ndal) De nieuwbouw van de katholieke basisschool Sint Carolus aan de Christiaan Huygenslaan is enige maanden uitgesteld, omdat de gemeente nog geen goedkeuring heeft gegeven. Vol gens directeur Anneke Koning heeft de commissie Welstand vragen gesteld over het gepresenteerde nieuwbouwplan. "Het ging om kleine zaken, geen ingrijpende veranderingen. We weten nog niet wanneer we wel mogen bouwen, voorlopig is het wachten op de architect. De huidige school telt acht lokalen. Voor de nieu wbou w moet zij geheel tegen de vlakte. De leerlingen worden tijdelijk onder gebracht in noodlokalen. Volgens Koning komt er in maart een informatieavond voor zowel ouders als omwonenden. "Alle informatie komt dan ineens naar buiten. Dat lijkt me voor iedereen prettiger omdat we dan ook weten wat er precies gaat gebeuren." Foto: Aldo Allessie Redactie Soesterberg: Joyce Schreuder, tel. (035) 6022564. Kopij kan ook worden afgegeven bij boekhandel Maijolein, Rademaker- straat 30. Leerlingen van de christelijke school De Postiljon zullen op woensdag morgen 22 maart een lindeboom planten op het Dorpsplein. Dat ge beurt in het kader van de Millennium Boomfeestdag, een variant op de Nationale Boomfeestdag. Er zijn in totaal twee bolvormige lindebomen geschonken. Eén door een boom kweker, de ander door Staatsbosbe heer. De andere boom komt op het evenemententerrein op de Engh in Soest. Het planten van de boom is een on derdeel van een educatief program ma van het Milieu Educatief Cen trum. Jaarlijks krijgen de scholen een aantal programma's aangeboden. De Postiljon koos voor de boomplant- dag. Volgens milieumedewerker Johan Si- mon zullen er rondom het boom- planten enkele activiteiten plaatsvin den. "Misschien zullen we wens- boodschappen mee ingraven met de wortels. We moeten er nog over na denken." Zondag 20 februari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 pr. H. v.d. Schepop; cantores Zondag 10.30 pr. van Hooijdonk; ge mengd koor HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. R. Zandstra STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. Z. Hageman-Vos WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. 351700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Officieel is het Soesterbergse be drijf Hoeré Recreatie gevestigd aan de Stemerdingweg, maar door zijn ligging langs de Amersfoortsestraat is het ook beeldbepalend voor het industrieterrein. Vandaar dat direc teur en eigenaar W. Hoeré van zijn nieuwe showroom en bedrijfspand een visitekaartje wil maken. Het bouwwerk staat pal tegenover de villa Klein Sterrenberg. Dat schept ook verplichtingen. Het is druk op de bouwplaats aan het begin van de Stemerdingweg. Loodgie ters, elektriciens en bouwers lopen el kaar voor de voeten, een populaire pop zender overstemt een groot deel van het bouwlawaai. De toekomstige showroom heeft nog alles weg van een grote lege hangar. Toch zit er schot in de zaak want donderdag bereikte het Soester bouwbedrijf Bodewes het hoogste punt en kon de vlag in top. In april moet het twee verdiepingen tel lende gebouw klaar zijn. Dan is er 1850 vierkante meter beschikbaar voor de showroom, de kantoren, een magazijn en een werkplaats. Drie keer zo groot als vier jaar geleden, toen het eerste bouwplan werd ingediend. "Ik hoop nog voor Pasen de nieuwe showroom te openen," zegt Hoeré. "Eind maart moet de bouw worden opgeleverd. Maar wat er ook gebeurt, we draaien gewoon door. In het kantoortje achter de bouwplaats vertelt Hoeré over zijn bedrijf dat een caravanhandel is in de ruimste zin des woords. Want de mobiele chalets met luxe keukens en zithoeken zijn in feite geen 'sleurhutten' meer maar complete woningen met alles erop en eraan. "De vooruitzichten in de caravanhandel zijn goed," verklaart Hoeré. "Een groot aantal 5 5-plussers zie ik straks een toer- caravan of een chalet aanschaffen. Dat gebeurt nu al, voor ons zijn ze een doel groep. Mensen die de stad ontvluchten en zo'n acht maanden van het jaar in een chalet wonen. De wintermaanden brengen ze door in Spanje." Met zo'n 24 showmodellen in huis hoort het Soesterbergse bedrijf tot de grootste verkopers en bouwers van cha lets in Nederland. "We hebben ze staan van 22 tot 130 vierkante meter. Ze zijn er ook al met een verdieping erop. Veel eigenaars zetten zo'n chalet in een ca ravanpark bij een natuurgebied. Het zijn vaak mensen die de drukke stad ont vluchten en rust zoeken." Het nieuwe type globetrotter is niet zo gehecht aan een eigen woning, heeft Hoeré inmid dels ervaren. "Ze verkopen hun woning, dat scheelt toch de helft in woonlasten. Hij gelooft niet dat Nederlanders de Amerikaanse ouderen achterna gaan. Velen van hen kopen een peperdure mobile-home om daarmee van staat naar staat te reizen. "Dat soort grote wagens zul je niet zo gauw op de Euro pese wegen zien. Vergeet niet: Ameri kanen denken in het groot. Het zit in hun aard. Hier in Europa zullen we nooit zo ver komen." De Nederlander zoekt eerder de stilte op, zijn rust. En sinds de mobiele telefoon zijn intrede heeft gedaan is het ook makkelijker om op reis te gaan, denkt Hoeré. "Ik merk het aan mezelf. Waar ik ook zit, in prin cipe kun je elk uur met het thuisfront bellen." Verschuiving Nu is het niet zo dat er ineens massaal caravans worden verkocht. "Je ziet ech ter wel een verschuiving optreden. De mensen die vroeger een aluminium sta caravan aanschaften zijn inmiddels aan een houten recreatiechalet toe. Ze wor den veeleisender en besteden wat meer aan de keuken, stoffering en inrichting. Het mag allemaal wat meer kosten. De duurste wagen die ik tot nu toe heb ver kocht? De prijs ervan lag rond de 2,5 halve ton. Je moet het vergelijken met boten. Ze worden steeds groter en duur der. Het valt overigens moeilijk voor te stel len dat het vrijheid-blijheid-gevoel in een groot chalet optimaal tot zijn recht komt. De complete woningen laten zich niet zo makkelijk aan de trekhaak mee nemen. "Die mobiliteit valt mee," ver zekert Hoeré. "Een chalet van grote af meting verplaats je met een oplegger in twee dagen. Een klein chalet kan in een dag." Volgens hem raken de echte lief hebbers gewend aan hun woning. "Ze zitten midden in de natuur, het laat ze niet meer los. En in een caravanpark worden ze omringd door hetzelfde soort mensen. Ze zoeken mekaar toch op." Maar het zijn niet alleen de ouderen die de geneugten van het rondtrekken heb ben ontdekt. Ook jonge gezinnen met kinderen willen nogal eens op pad gaan. "Jongeren tot 25 jaar pakken het liefst een goedkoop vliegreisje naar Spanje. Die leeftijdsgroep is een wat stagneren de markt. Ze gaan pas op pad als het heel trendy wordt. Maar de pasgetrouw de stellen met kinderen vinden een toer- caravan wel aantrekkelijk. Ze hebben Foto: Aldo Allessie alles bij de hand en op een camping is het voor kleine kinderen veilig, over zichtelijker." Voor deze doelgroep is Hoeré in onderhandeling met een a- merk van toercaravans. Want sinds het Engelse pond zo is gestegen heeft het geen zin meer om caravans uit dat land te betrekken. "Een Engels model wordt te duur. Mix van mensen In de nieuwe showroom krijgen alle modellen een vast plekje. Voor Hoeré die vier jaar geleden terug kwam uit Veenendaal is de nieuwbouw een kroon op het werk. "Ik ben voor een deel in Soesterberg opgegroeid en heb zelfs nog op de voormalige Titus Brandsmaschool gezeten. Zo'n tien jaar geleden verkocht ik ook al caravans langs de Veldmaar schalk Montgomeryweg. Daarna ben ik verhuisd naar Veenendaal, maar dat beviel niet zo." Het feit dat zijn kinde ren in de zaak werken en hier in de buurt wonen deed hem vier jaar geleden besluiten om terug te komen. "Ik heb hier mijn roots liggen en het is een mooie omgeving. Soesterberg had toch altijd al iets. Het was altijd een mix van mensen die overal vandaan kwamen." Henk Hoekstra, Jan Dokter en Ron Korver van carnavalsvereniging De Zotteklappers staan gebogen over een lang stuk karton. Het heeft de vorm van de rugvin van een reuzen- haai en neemt het hele oppervlak van de werktafel in de Dubbeldek ker in beslag. Het is moeilijk voor te stellen dat dit 'geraamte' het begin is van het thema waarmee de Soes terbergse carnavalswagen straks door de straten toert. Het wordt een exacte kopie van het beeld dat te genover restaurant 't Zwaantje staat. "We hebben voor het beeld op de krui sing gekozen," zo vertelt Hoekstra, "omdat we iets doen wilden voor het dorp. We hadden namelijk een pro bleem. De sjovel van de firma Tammer die voor de carnavalswagen rijdt, was zo ontiegelijk groot: alles zou daarbij in het niet vallen. Toen zagen we dat beeld en dachten: als we dat kolossale ding nou eens achterop zetten. Dat valt zeker op." Het thema "Soesterberg heeft hart voor het carnaval" en de filosofie achter het beeld "Soesterberg als bakermat van de luchtvaart" passen goed bij elkaar, vin den de verenigingsleden. Maar met hun keuze kwam er nog een probleem om de hoek kijken. Want de ontwerper van het beeld, de Amsterdamse kunstenaar Jan de Baat, moest toestemming geven voor het kopiëren van zijn kunstwerk dat ook als beeldmerk door de gemeen te Soest wordt gebruikt. "In eerste instantie deed hij daar een beetje moeilijk over," vertelt Hoekstra. "Maar toen ik hem vertelde dat de ko pie slechts eenmaal gebruikt zou wor den, en dat we hem na afloop in de con tainer zouden gooien, ging hij akkoord. Ik heb hem wel moeten beloven dat de kopie wordt vernietigd." Voor de bouwers van de carnavalswa gen werd het daarna hard werken. Ter plekke werd gemeten en getekend. "We zijn er drie zaterdagen mee bezig ge weest en hebben tal van foto's gemaakt. Het beeld heeft twaalf vlakken waarvan we mallen moesten maken. Een ervan is de drager, die maken we van triplex. De andere worden van karton." Op de werktafel wordt duidelijk dat het nog een heel karwei is om een getrou we kopie te maken. "Ai dat werk voor drie uur en misschien nog een uurtje voor de kinderen," zegt Hoekstra. Toch buigt het werkteam zich weer over hun opdracht. Omdat ze Soesterberg zo goed mogelijk willen promoten tijdens de optocht door Amersfoort. Doordouwers De Zotteklappers blijven in dat opzicht een eigenzinnig clubje. Ook al is het moeilijk om de bewoners van boven de Moerdijk tot het vieren van carnavals feesten aan te zetten, de twaalf man tel lende vereniging blijft volhouden. In 2000 kozen ze zelfs voor een Prinses Van vrijdag 25 februari tot en met vrijdag 3 maart is de praktijk van te Soesterberg Dit in verband met vakantie. De collegae nemen waar. De activiteitencommissie IMPULS van de Vredekerk nodigt belangstellenden uit om samen te eten op vrijdag 25 fe bruari. Iedereen die het gezellig vindt om samen te eten is welkom. Op het menu staat dit keer als hoofdgerecht een typisch wintermenu: erwtensoep. Het voor- en nagerecht is nog een verrassing. Het eten begint om 19.00 uur in de Vre dekerk, Gen. Winkelmanstraat 101. De deelnemers zijn welkom vanaf 18.30 uur. Zij kunnen zich opgeven via de intekenlijsten in de Vredekerk en in de Caroluskerk, of via telefoonnummer 0346-354605. De kosten bedragen f 7,50 per persoon. De volgende "Sa men-eten"-bijeenkomst wordt gehou den op vrijdag 31 maart. Tijdens de Voorjaarsvlooienmarkt die in het weekeinde van 4 en 5 maart wordt gehouden in het dorpshuis, kunnen Soesterbergers hun afgedankte spullen of verzameling kwijt. Het is de bedoe ling om alle zalen daarvoor beschikbaar te stellen tussen tien uur 's morgens en drie uur 's middags. De beheerders van Burgstede mikken op tekeningen, schil derijen, hand- of borduurwerk en zelf gemaakte kleding. Maar ook kleding, kinderspeelgoed, glas en aardewerk zijn dankbare objecten voor een vlooien markt. Iedereen die een of twee dagen met een stand zijn eigen of spullen van derden te koop wil aanbieden, kan te gen betaling een plek huren. Een dag kost veertig gulden, voor twee dagen moet de standhouder zestig gulden be talen. De borg bedraagt tien gulden. Wel van tevoren laten inschrijven. Informatie over de vlooienmarkt is te krijgen via tel. 351975. Bezoekers van de vlooienmarkt hoeven overigens geen entreegeld te betalen. Carnaval. Omdat ze wel eens wat an ders wilden. Voor prinses Ellie zal het niet meevallen om zonder vermoeid heidsverschijnselen alle honneurs waar te nemen. Want carnaval is een feest voor doordouwers. Er is een optocht in Amersfoort, een radio-interview, een aantal eigen feesten, een feest in Nieu- wegein, een rondgang langs zieken, een feest voor ouderen, een kerkdienst en een kinderoptocht. Daar tussendoor gebeurt nog van alles. "Ze wordt van hot naar haar gesleept," verwachten haar onderdanen. "We zorgen wel dat ze erdoor komt." De vereniging kan in ieder geval reke- Jan Dokter, Ron Korver en Henk Hoekstra bestuderen de foto's van het beeld. nen op zo'n vijftig trouwe fans. Die gaan allemaal mee in een bus naar Amers foort De Zotteklappers houden overi gens residentie in café de Gouden Leeuw, voor deze periode is de naam omgedoopt tot 'Leutbunker'. Deze week vinden de Soesterbergers het pro grammaboekje in hun brievenbus. Het teken om de carnavalsspullen van zol der te halen. Het monument staat ook afgebeeld op de Soesterbergse plaatsnaamborden. Jeugdwerk Soesterberg (Balans) en de carnavalsvereniging De Zotteklappers willen het kinder carnaval, dat drie jaar geleden voor het laatst gehouden werd, nieuw leven inblazen. Er zijn plannen voor een kinderfeest in het dorpshuis. Van tevoren wordt er een carnavalsoptocht gehou den vanuit Burgstede. Het kindercarnaval ging drie jaar ge leden ter ziele omdat er geen geld meer was voor deze bijzondere acti viteit. Nu de organisatie een bedrag kreeg uit de Goede Doelenpot van een plaatselijk café, zijn de gesprek ken erover weer opgestart. "Een deel van de financiën hebben we bij el kaar. We hopen de rest via sponsors binnen te krijgen," zegt een woord voerder van De Zotteklappers. De verenigingsleden willen het graag proberen omdat zij menigmaal door dorpsgenoten zijn aangesproken met de vraag waarom er geen kindercar naval meer is. "Het wordt toch ge mist. Zo'n optocht van verklede kin deren door het dorp sprak toch ve len aan." Beide vrijwilligersorganisaties zijn het erover eens dat de route door het dorpscentrum niet te lang mag wor den. "Er doen ook relatief kleine kinderen mee. Zij moeten ook de kans krijgen de tocht uit te lopen." Het carnavalsfeest wordt daarna in het dorpshuis gehouden. Het volleybalteam voor dames(recre- anten) is op zoek naar nieuwe spelers. Deze groep speelt op maandagavonden in de Banninghal en is wegens een aan tal verhuizingen geslonken. Het recrean tenteam speelt ontspannen maar ook fanatiek. Het heeft er in ieder geval veel plezier in en kan zeker wat enthousias te dames erbij gebruiken. Er is een trainster aanwezig om de fijne kneepjes van het spel uit te leggen. Belangstellen den kunnen zich melden om kwart over zeven en meespelen tot negen uur. De talenten van de SkiCIub Soester berg blijven dit seizoen goed preste ren. Tijdens wedstrijden op onder meer de baan aan de Kerklaan wer den weer verschillende podium plaatsen verdiend. Aranka van der Wal won zaterdag voor de zoveelste keer in de scholieren 1, een dag later viel ze en miste ze een poort waardoor diskwalificatie haar ten deel viel. Maar in de tweede wedstrijd in Soesterberg legde ze beslag op de twee de plaats. Voor Jolanda Koch waren er zondag een derde en vijfde plaats weg gelegd bij de aspiranten 2. Verder waren er een vijfde plaats voor Maik Steen beek, een zesde plek voor Noelle Pouw en een achtste plaats voor Jeroen Jens- ma. De Soester Edwin Vos die uitkomt voor Nieuwegein, werd tweede bij de junioren 1 heren. Belangstellenden voor de vervolgcursus bloemschikken kunnen vanaf woens dagavond 15 maart opnieuw terecht in het dorpshuis. De cursus is een vervolg op de beginnerscursus. Docent Matthijs Verbruggen gaat daarom dieper in op de diverse technieken voor het maken van mooie bloemdecoraties. De zes les sen, die om half acht beginnen, kosten 55 gulden. Dat is exclusief materiaal. Bezitters van tuinen die in een paar les sen te weten willen komen wat de bes te manier is om hun bomen of conife ren te snoeien, kunnen daarvoor terecht bij docent Bob Hoving. In een korte cursus brengt hij de fijne kneepjes van het vak over. De cursist krijgt twee theorielessen en een praktijkles waarin ook alle vragen worden beantwoord. De lessen beginnen op donderdagavond 9 maart, om half acht. De kosten bedra gen 50 gulden. Informatie: tel. 351975. AGAVS-volleybal houdt op vrijdag 25 februari een jeugdinstuif voor de groe pen drie, vier en vijf van de basisscho len in Soesterberg. In de gymzaal van het dorpshuis zijn 'geinige spelletjes be dacht die stiekem iets met volleybal hebben te maken'. De leerlingen kun nen dan spelenderwijs met volleybal kennismaken. Op school zijn daarvoor inschrijfformulieren uitgedeeld. Jonge ren die mee willen doen kunnen deze invullen en zich vrijdagmiddag om vier uur in sportkleding melden bij de gym zaal van Burgstede. De spelletjes duren tot vijf uur. Daarna gaan de volleybal lers pannenkoeken eten. Om zes uur is I de instuif afgelopen.

Soester Courant | 2000 | | pagina 13