Rust keert weer op Mavo Soest na stakingsactie van scholieren En dit zijn de knallers van deze week: EDSKES 'Ook kok van Slovenen is welkom' 15.98 1.99 2.99 heei 1.89 1.99 9.98 Bibliotheek gaat oude pand per inschrijving verkopen WOENSDAG 16 FEBRUARI 2000 78e JAARGANG NO. 26 Directeur J. de Gruyl spreekt van 'storm in glas water' NEFKENS MltHerS SOEST V"e 0ti OPELe Gevraagd VASTE BEZORGERS Aanmelden: tel. 601 41 52 3 Actueel 5Actueel 7 Actueel 11 Sport 13 Soesterberg Soest betaalt mee aan internetproject voor jongeren In ziekenhuis na aanrijding Dader diefstal uit auto vrijgelaten Auto weggenomen Winkeldiefstal A. van der Lee Deelnemer Euro 2000 logeert in Holiday Inn Soestduinen Royal Pare Varkenshaas Gekookte boeren achterham Elstar appelen Boeren tijgerbrood Roze garnalen Sucadelappen VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest ■\(of«Say S*va: De Wintersport Avonden VERKOOPPLANNEN? UW MAKELAAR IN DE REGIO! ■jg. OGSTC COÜRA! Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52" - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@ casema.net Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar f 17,00 - Buiten Soest f 34,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 11,900 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG l I De rust lijkt weergekeerd in de Mavo Soest nadat vrijdag ongeveer zeventig leerlingen staakten. De ac tie was een protest tegen het geweld dat de conciërge twee dagen eerder tegen twee leerlingen zou hebben uitgeoefend. Gesprekken met de scholieren en een aantal ouders hebben de lucht geklaard, zei direc teur J. de Gruyl gistermorgen. Hij vergelijkt de actie met een 'storm in een glas water'. Dat de conciërge meerdere malen hand tastelijk zou zijn geweest, zoals de leer lingen vrijdag verklaarden, doet De Gruyl af als 'indianenverhalen'. "De leerlingen hebben niet kunnen aangeven wanneer eerder iets dergelijks zou zijn gebeurd." De Gruyl kan zich niet voorstellen dat de conciërge vorige week woensdag een leerling bij de hals zou hebben gegrepen en enkele keren tegen een locker zou hebben aangeduwd. "Hij heeft hem flink beetgepakt. Hij had hem natuurlijk niet mogen vastpakken. De ouders vin den ook dat het niet de bedoeling is dat leerlingen worden aangeraakt, maar ze hebben er wel begrip voor dat de con ciërge, die altijd in de frontlinie staat, zijn geduld verliest." Verder is het volgens De Gruyl, die tij dens het incident ziek thuis was, niet zo dat de zus van de betreffende scholier even later door de conciërge door de lerarenkamer zou zijn gesleurd. "Ik vind het heel goed dat ze het voor haar broer opnam, maar ze heeft de conciërge woorden toegevoegd, die ik hier liever niet herhaal. Hij heeft haar bij de arm genomen, in de lerarenkamer gezet en gezegd: dit pik ik niet." Proporties De schooldirecteur ziet absoluut geen aanleiding stappen te ondernemen tegen de conciërge en is niet bang voor even tuele herhalingen. Volgens hem zijn ook veel leerlingen onder de indruk van de actie. "Die heeft proporties aangeno men, die ze zelf niet hadden voorzien. De ouders waren over het algemeen verrast door de vormen die de actie heeft aangenomen. De leerlingen heb ben het gevoel dat ze een stap hebben overgeslagen. Natuurlijk hebben de spreekkoren op straat veel schade aan gericht, maar we zijn weer op de goede weg." Verbaasd was De Gruyl dat zo veel leerlingen vrijdagmorgen wegble ven. "Ik had al een gesprek met de leer ling en zijn vader gehad en vrijdagmor gen had ik nog alleen met de leerling gesproken. Met de jongen hebben wel het welvaker aan de stok gehad, met zijn zus hebben we nooit problemen." Maandag werd het eerste lesuur benut voor gesprekken tussen alle klassen met hun mentors. Vervolgens praatte de schoolleiding met individuele leerlingen en een aantal ouders, hetgeen volgens De Gruyl een positieve uitwerking heeft gehad. Gisteren zouden nog enkele ouders langskomen. Lood in schoenen Ook de leerlingen zijn te spreken over het onderhoud met de mentors. "We gingen maandag allemaal met het lood in onze schoenen naar binnen. Ze wa ren wel kwaad dat we de kranten had den gebeld, maar ik heb het gevoel dat er nu eindelijk naar ons geluisterd wordt. Eerst zeiden ze: het zal je eigen schuld wel zijn geweest", aldus een scholiere. In haar ogen heeft de actie tegen wat de leerlingen 'zinloos geweld' noemden dus wel degelijk zin gehad. Afgesproken is dat per klas een woord voerder wordt aangewezen. Deze klas- senvertegenwoordigers gaan binnenkort met de schoolleiding rond de tafel zit- Directeur J. de Gruyl tracht vrijdag morgen tevergeefs de stakende scholieren naar huis te sturen. Zij wilden eerst een gesprek met de leiding van Mavo Soest. Dat volgt maandagmorgen, waarna de vrede werd getekend. Foto: Aldo Allessie ten. De Gruyl zegt dat dergelijke ge sprekken mogelijk frequenter zullen plaatsvinden. Het is in zijn 32-jarige loopbaan voor het eerst dat hij een sta king van leerlingen meemaakte. "Het gaat je niet in je koude kleren zitten, want je wordt met zaken geconfronteerd die je aangaan." De kantine, waarin de conciërge norma liter staat, blijft deze week nog dicht, vertelt de scholiere. "Je kunt wel naar de conciërge, maar niemand durft dat. Voor wc-papier moet je bij hem zijn. Nou ik moest gisteren (maandag-red.), maar ik ben mooi niet gegaan." Bij deze schroom kan De Gruyl zich wel wat voorstellen. "Het zal nog wel even duren voordat de verhouding weer nor maal is, maar ik ben dacht ik met alle leerlingen on speaking terms, het komt wel weer goed." automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 6012364 De stichting openbare bibliotheek Soest is van plan het voormalige on derkomen aan de Albert Cuyplaan zo snel mogelijk per openbare in schrijving te verkopen. De weg daarvoor is vrijgemaakt, nu de Utrechtse rechtbank in een kort ge ding bepaalde dat Terra Sicca het beslag van het pand moet afhalen. De zaak was door de bibliotheek aan gespannen, omdat zij haar oud vestiging met spoed wil verkopen. Zolang er een beslag op rustte, was verkoop onmoge lijk. Terra Sicca had het beslag er juist op laten leggen om verkoop te voorko men. Het Baarnse bedrijf is van mening het pand twee jaar geleden te hebben gekocht, nadat een mondelinge over eenkomst zou zijn gesloten. De Utrechtse rechtbank oordeelde in december vorig jaar in de bodemproce dure al dat er geen koopovereenkomst was gesloten, maar dat er slechts spra ke was van een eenzijdig bod van Terra Sicca. Het had 985.000 gulden gebo den, maar volgens de bibliotheek is het pand veel meer waard. Gerekend wordt op een opbrengst die boven één miljoen gulden ügt. De bibliotheek, die net nieuwbouw heeft mogen plegen aan de Willaertstraat, heeft het geld hard nodig om de exploitatie rond te krijgen. Hoewel de rechtbank in december oor deelde dat er geen koopovereenkomst was met Terra Sicca, bleef het beslag van kracht, omdat Terra Sicca in hoger beroep ging. Donderdag oordeelde de president van de rechtbank dat een be roep alleen geen reden is om een beslag in stand te houden. President mr. G. van Esch vond dat Terra Sicca in het kort geding te weinig had aangedragen on aannemelijk te maken dat het vonnis van december in hoger beroep zou worden vernietigd. Ook een tegeneis van Terra Sicca werd door Van Esch afgewezen. Het bedrijf wilde dat de bibliotheek verplicht zou zijn om een eventuele gegadigde in te lichten over de lopende juridische pro cedure. Met ingang J van 2000 Ook specialist in: MEUBELSTOFFERING Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035-6024294 in Soest voor de Geld voor zwembad druppelt langzaam binnen. Bouw Wilgenbiik nu van start. Vrijwilligers zijn dik tevreden. Riana Luiks: "Ik wil wat meer vrije tijd." Doek valt bijna voor basketballers. Beleving terug bij voileybalsters. Arbitrale blunder nekt Soest. WZ'49 in zee met oud amateur international. St. Carolus wacht op toestemming. Het gemeentebestuur heeft vorige week 3000 gulden uitgetrokken als bijdrage aan een Internetproject voor groepen jongeren uit vier landen, die elkaar informeren over hun woon-, werk-, leef- en recreatie-omstandig heden. De deelnemers komen uit Soest (Duitsland), Sarostapak (Hon garije) en Strzelce (Polen) en willen dat er ook uit Soest-Nederland wondt meegedaan. Sarostapak en Strzelece zijn "tweelingsteden" van Soest- Duitsland. Het project, met de naam "The In ternet Youth News", ontvangt al een subsidie van de EU. Er staan bijeen komsten op het programma in Duits land (april) en Hongarije (juni). Soest-Duitsland steekt 3000 mark in het project; Soest-Nederland doet ongeveer dezelfde duiten in het zak je. Op ambtelijk advies gaat de gemeen te jongeren tussen de 16 en 25 jaar uitnodigen om mee te doen aan het project. Er kunnen maximaal 8 jon gelui meedoen, omdat er niet meer mee kunnen in het busje (wat de goedkoopste reisvorm is). De jonge ren moeten overigens ook een eigen bijdrage betalen. Een Soesterse die op haar fiets over de Wieksloterweg fietste is maandagmid dag aangereden door een 76-jarige Amersfoorter, Zij werd met een sche- delbasisfractuur naar het ziekenhuis ge bracht. De Amersfoorter reed met zijn autobus over de Wieksloterweg en gaf op de kruising met de Dorresteinweg geen voorrang aan de Soesterse. Daar op kwam de vrouw ten val. De zestienjarige jongen die vorige week werd aangehouden tijdens het openbre ken van een auto aan de Amnestylaan is woensdag op vrije voeten gesteld. De politie acht de daad bewezen evenals een poging tot diefstal uit een andere auto in Soest. De jongeman kreeg een proces verbaal mee en hij moet in mei voor de rechter verschijnen. Hij bleef ontkennen dat hij iets met de inbraken te maken had. De jongen had uit de auto een portemonnee weggenomen en werd op de Smitsweg aangehouden. Een 28-jarige Soester deed bij de poli tie aangifte van diefstal van zijn auto. Die is in de nacht van zondag op maan dag van het Weteringpad gestolen. Het gaat om een Volkswagen Caddy met het kenteken BK-29-FB. Het ging om een zogenaamde 'service auto' met een oranje lichtbak op het dak. Op de zij kanten waren finishvlaggen te zien. Uit een auto aan de Regentesselaan is maandag kleding gestolen. Ook op de Vrijheidsweg werd een auto opengebro ken. Daaruit is een jas weggenomen. Een 36-jarige man is vrijdag aangehou den toen hij bij een winkel aan de Tam boerijn zijn sigaretten niet afrekende. Hij kon vertrekken met een boete van 240 gulden. Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 8 Het Sloveense voetbalelftal heeft, krap vier maanden voor de aftrap van Euro 2000, reeds een officieuze fanclub. Met bijzondere belangstel ling zullen directie en medewerkers van Holiday Inn Soestduinen Royal Pare de verrichtingen van de spelers volgen, want die logeren van 6 tot 22 juni in hun hotel aan de Van Weerden Poelmanweg. De Slovenen kwalificeerden zich verras send voor de eindronde van het Euro pees kampioenschap voetbal en behoren tot de 'outsiders'. Indien ze in groep C tenminste twee landen achter zich hou den, dan lopen ze de kans in de kwart finale Oranje te treffen. Naar wie zijn voorkeur dan uitgaat, daarop wil direc teur E. Verhoog van Royal Pare niet vooruitlopen. "Dat zou een leuke situa tie zijn. Zeker is dat we onze gasten dan met een nog grotere trots zullen hel pen." Vorige week kreeg Verhoog de defini tieve toezegging dat Slovenië kamp zal maken in Soestduinen. "Meer dan de periode en dat ze met vijftig mensen komen, weten we niet. Maar dit is ab soluut leuk. Het zijn andere mensen dan de gebruikelijke gasten met specifieke wensen." Over die wensen wordt in de eerste week van mei gesproken met ver tegenwoordigers van de voetbalbond van het land. Verhoog: "Ik weet nog niet wat die precies zijn, maar ze zullen te maken hebben met eten, de etenstij den, de loundry en wellicht de aparte behoeften voor wanneer ze slapen en actief zijn." Koolhydraten Als de Slovenen een eigen kok meene men, dan is hij van harte welkom in de keuken van Royal Pare, laat Verhoog weten. "Een bevestiging hebben we nog niet, maar ik heb het gevoel dat ze er geen kok meekomt. In december heb ben ze hier uitgebreid proef gegeten en ze waren uitstekend te spreken over de gevarieerdheid die we kunnen bieden. Ze willen een internationale keuken." Verhoog rekent er wel op dat de team arts de spelers zal voorschrijven veel proteïnen en koolhydraten te eten. "De Noord-Italiaanse en Sloveense keuken hebben veel overlappingen. Dan heb je het bijvoorbeeld over pasta's, daar zit ten veel koolhydraten in." Behalve de Sloveense, vereerden ook delegaties van de Engelse, Franse, Ita liaanse, Duitse en Deense voetbalbon den Royal Pare met een bezoek. Zij ko zen uiteindelijk voor een zuidelijker ge legen locatie, omdat ze alle, dan wel hun meeste groepswedstrijden in België moeten afwerken. Slovenië begint op 13 juni met een wedstrijd tegen Joegosla vië in Charleroi. De voorafgaande nacht zullen ze in de buurt van de Belgische stad overnachten, maar verder verblij ven ze in Soest, wat redelijk centraal gelegen is tussen de ArenA Amsterdam en het Arnhemse Gelredome, waar Slo venië respectievelijk op 18 juni Spanje en op 21 juni Noorwegen treft. Eindi gen de Slovenen als tweede in de pou le, dan moeten ze 25 juni in Rotterdam verschijnen, als eventuele groepswinnaar worden ze dezelfde dag in Brugge ver wacht. In het andere geval mogen ze naar huis. i Na het vertrek zal volgens Verhoog on der de medewerkers altijd het besef blij ven bestaan, dat één van de deelnemers aan Euro 2000 te gast is geweest in Soestduinen. "En dat kun je niet zo gauw zeggen, want dit soort evenemen ten wordt niet zo vaak in ons land ge houden. Zeker is dat hoe beter het team zal presteren, des te meer zal onze trots heid toenemen." Journalisten De resterende kamers blijven tijdens het verblijf van de Slovenen beschikbaar voor andere gasten, maar journalisten zullen worden geweerd. Verhoog: "We zullen daar voorzichtig mee omgaan. Onze eerste verantwoordelijkheid be treft de verzorging van de gasten en daar hoort de privacy bij. De spelers moeten kunnen doen wat ze willen, zonder dat daar camera's etc bij zijn. Ook de beveiliging wordt in mei bespro ken." Medewerkers van Holiday Inn Soest duinen Royal Pare bereiden zich op aller lei manieren voor om straks de voetbal lers van Slovenië zo goed mogelijk te kunnen opvangen en verzorgen. Foto: Aldo Allessie De hoteldirecteur is trots dat Royal Pare is uitgekozen als één van de teamhotels en verheugt zich enorm op de bijzonde re gasten, weet weliswaar nog niet een typisch Sloveens gerecht te noemen, maar is inmiddels wel in de boeken ge doken om meer te weten te komen over het in Nederland betrekkelijk onbeken de land. "Ik heb gevraagd om informa tiemateriaal en dat heb ik met grote in teresse gelezen. Ik ben natuurlijk nog geen kenner, maar Slovenië is een heel mooi land met prachtige landschappen en steden en heel veel cultuur. Of ik er nog eens op vakantie naar toe ga? Dat lijkt me hartstikke leuk. Wie weet doe ik straks contacten op en spreken we af dat ik een keertje langskom." V.LP.'s Eerst komen de Slovenen naar Soest duinen en Verhoog en zijn medewerkers zullen er alles aan doen het verblijf van de gasten zo aangenaam mogelijk te la ten verlopen. "Intern wordt er nu nog niet zo veel over gesproken, maar dat zal toenemen, zodra in mei de bespre king is geweest", meent de directeur. "Een speciale behandeling? Het zijn toch V.I.P.'s, nietwaar, ons doel is van moment tot moment naadloos aan te sluiten op hun wensen. Maar groepen die langer blijven, voelen zich het pret tigst als je zo gewoon mogelijk doet. Vriendelijk en tot zekere hoogte infor meel. Dan krijg je een band en dat is belangrijk, want de spelers moeten zich bij ons thuis voelen." kilo: vers van f mes 100 gram tas Vh kilo 100 gram rundvlees kilo: CULINAIRE EVENEMENTEN 2000 Normaal 69.50 Tot april II 49.50 INCLUSIEF WIJN!!! SOESTDUINEN ROYAL PARC Zaterdag 19 en 26 februari 2000 U hoeft uw ski's niet mee te nemen. Dit is serieuze après-ski! Al uw favoriete wintersport-specialiteiten, ais voorproefje. Oerhammetjes, kaasfondue, Schwarzwalder Schinken, Sauerkraut en Spatzle, hertenkoteletjes, Zwitsterse chocolademousse. Sachertorte, rum-appeltaart.... SPECIAAL VOOR U VOORDEEL VOUCHER Tegen inlevering van deze bon geniet u niet alleen FL 20.- korting p. persoon maar schenken wij u een fles witte of rode Z-Afrikaanse huiswijn per twee personen tijdens uw culinaire ontdekkingsreis. Iedere twee weken weer een ander evenement. Bel voor gratis kleuren evenementen kalender of voor een reservering 035 603 83 83 Actie geldt voor alle evenementen gedurende februari en maart Van te voren reserveren met bon is noodzakelijk, actie geldt voor reser veringen van maximaal 10 personen. Bel voor een gratis en deskundige waardebepaling 035 603 27 37 VAN ROUWENDAAL s MAKELAARDIJ t rtfiif BURG. GROTHESTRAAT 13 \Stg. 3761 Cl SOEST

Soester Courant | 2000 | | pagina 1