Vrijwilligers zijn dik tevreden 'Nel Koster kan helaas in d'r eentje de hele wereld niet verbeteren...' INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS 7 ACTUEEL Baarnsch Lyceum speelt Yerma De Waldheim-mavo en de 'Theoretische Leerweg' de beste, de lekkerste Service bij Schoemaker Man in magazijn Hooi in brand Fietsverlichting Seniorenbus rijdt dagelijks mensen door Soest WOENSDAG 16 FEBRUARI 2000 SOESTER COURANT AÜIUttt PAGINA 5 Dierenlief Dierenleed GroenLinks-raadslid terug uit Uganda maison ite Soest Centrale Voorlichting - 3762 AV Soest 109 34 55 oest.ni st.nl 1 ceder nnen binnen 6 weken na verzending e van burgemeester en wethouders van ylight Vuurwerk Evenementen te Hou- i de Algemene Plaatselijke Verordening 2000 om 17.45 en 24.00 uur. Het gaat y Inn Resort. 13. EBRUARI2000 JSSING temd met: voortzetting van de uitvoering van in- doorstroombanen en hiertoe de be- dverklaring (bijlage 1) over het jaar 00 te ondertekenen; reservering van de eenmalige Rijksbij- tge in 2000 ad f 52.000,00 voor uit- ïringskosten voor evt. bijbetaling loon- >ten tot max. 130% bij instroombanen 150% bij doorstroombanen; ïvullende noodzakelijke kosten voor t betreft de overheadkosten vast te Jen op 10% van de Rijksvergoeding »r de aanvullende noodzakelijke kosten. rkt mee ana een vrijstellingsprocedure grond van artikel 19 WRO voor het 'wen van een hooiberg met onderbouw het perceel Kerkstraat 19; het besluit ter inzage voor de com- sie RVO. Ze heeft er net drie weken Uganda op zitten en is nog een beetje ver kleurd van die Afrikaanse trip. In- issen heeft ze het gewone leven ook het raadswerk weer opgevat, met alle alledaagsheid die daar bij- hoort, maar haar gemoed is nog vol van de belevenissen in het Oost- Afrikaanse land. "Ik heb me vaak hulpeloos en plaatsvervangend schuldig gevoeld. Soms schaam ik me, dat wij het hier zo veel hebben en zij daar bijna niets." Nel Koster - in het dagelijks leven coör- lator patiëntenvoorlichting van het imland-ziekenhuis, bovendien vice- •rritter van de Ondernemingsraad, laar in haar woonplaats Soest toch •ral bekend als hardloopster bij Pij- lenburg en gemeenteraadslid voor "rroenLinks/Progressief Soest - is pas naar Uganda geweest. Ze is daar na- lens het Amersfoortse ziekenhuis - of iever: de stichting "Elders", waarvan zij de voorzitter is - persoonlijk een enor me hoeveelheid medische materialen gaan afleveren. "Elders" steunt een re- jonaal ziekenhuisje (120 bedden) in iet dorp Villa Maria, zoals de stichting •uwens al 15 jaar her en der in de 'ereld projecten steunt op het gebied an de gezondheidszorg. Enkele hon- lerden Eemland-medewerkers staan 'oor de stichting elke maand vrijwillig een klein bedrag van hun salaris af. Ver- Ier komen er wel eens giften binnen en •ms krijgt de stichting de opbrengst 'an een collecte tijdens een kerkdienst in het ziekenhuis. "Dat levert al met al toch ieder jaar een redelijk budget op," aldus Nel. "We steunen of steunden daarmee o.a. pro jecten in Bolivia, Roemenië en Rwanda. Voor Uganda hadden we bovendien so'n 5200 gulden ingezameld bij de hal ve marathon van Amersfoort. Daar conden we dus wat mee." De bedoeling was om in Villa Maria in de eerste plaats de leerling-verpleegsters te ondersteu nen, die van "bijna niks" (een kop thee, wat pap en bonensoep) een hele dag op de been moeten blijven. Het geld zou met name gebruikt worden voor de koop van een paar koeien (melk is kal- crijke voeding) en het planten van wat eucalyptusbomen, die veel schaduw ge ven. Het slot van het liedje was dat Nel niet alleen met het geld, maar ook nog eens met twee containers vol ("overtollig") medisch materiaal - verband, medicij nen, spuiten, infusen, etc. - en kleding naar Uganda vertrok. De spullen waren Na een onderbreking van enkele ja ren brengen de leerlingen met Spaans in hun pakket weer een to neelstuk op de planken van een Spaanse toneelschrijver. Deze keer is de keuze gevallen op Yerma, een bijzonder stuk van de Spaanse schrijver Frederico Garcia Lorca. Daarvan wordt een Nederlandse bewer king getoond. Er is maandenlang hard gewerkt aan dit toneelstuk. De algehe le regie is in handen van de docente Spaans J. van den Eshof, die ook de kostuums maakte. Het decor is ontwor pen door de tekenleraar M. Goudsmit met hulp van enkele leerlingen. Er zit ten veel verrassende, kleurrijke, echt Spaanse scènes in en er kan genoten worden van live muziek met prachtige liedjes. Yerma is een poëtisch toneelstuk dat gaat over de problematiek van een plat telandsvrouw in Zuid Spanje die geen kinderen heeft. In de dertigeijaren heer sen er op het platteland in Zuid Spanje nogal strenge normen en iedereen houdt elkaar goed in de gaten. Yerma is een jonge, pasgetrouwde vrouw die nog geen kinderen heeft. Aanvankelijk maakt ze zich daar niet al te veel zorgen om, maar dat verandert al snel als ze merkt dat haar getrouwde vriendinnen BANKETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53/Soest T elèf oon 035-6012050 wel zwanger raken. Een getrouwde vrouw zonder kinderen wordt eigenlijk niet echt geaccepteerd. Langzaam maar zeker wordt het verlangen naar kinde ren een obsessie voor Yerma en ze is zelfs bereid om mee te gaan met een nogal twijfelachtige processie om een kind af te smeken. De voorstelling wordt gegeven in het Baarnsch Lyceum aan de Torenlaan op 17 februari en kost vijf gulden. In de Speeldoos aan de Rembrandtlaan in Baarn wordt Yerma op 23 februari om 20.00 uur opgevoerd. Daar kosten de kaarten zeven gulden vijftig. Donderdag 17 februari Informatie-avond: Meridiaan College, 't Hooghe Landt, voor vwo (met La tijn), havo en mavo, Trompetstraat 1, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Maandag 21 februari Informatieavond: De Waldheim, voor mavo, Vondellaan 2-4, Baarn Om 20.00 uur. Dinsdag 22 februari Informatie-avond: Meridiaan College, Het Stromenland, voor individueel gericht mavo, locatie Sweelinckstraat, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 23 februari Open huis: Groenhorst College, voor agrarisch onderwijs, Dierenriem 2, Maartensdijk. Van 13.30- 15.30 uur. Open huis: Groenshorst College, voor agrarisch onderwijs, Luxoolseweg 1, Nijkerk. Van 13.30- 16.00 uur. Open avond: Meerwegen College, Keistad, voor vmbo, Kaliumweg 2, Amersfoort. Van 18.30 - 21.00 uur. Donderdag 24 februari Open avond: Meerwegen College, Keistad, voor vmbo, Kaliumweg 2, Amersfoort. Van 18.30 - 21.00 uur. Maandag 6 maart Informatie-avond: Meridiaan College, Het Stromenland, voor mavo-vbo, vbo en Iwoo, locatie Liendertseweg, Amersfoort, Van 19.00-20.00 uur. Dinsdag 7 maart Informatie-avond: Meridiaan College, Het Stromenland, voor mavo-vbo, vbo en Iwoo, locatie Uraniumweg, Amersfoort. Van 19.00-20.00 uur. Woensdag 8 maart Open dag: Sg. De Koppel, voor vmbo en leerondersteunend onderwijs, Hooglandseweg-Noord 55, Amersfoort. Van 16.00 - 20.00 uur. Informatie-dag: Meridiaan College, Het Stromenland, voor mavo-vbo, vbo en Iwoo, locatie Hooglandseweg, Amersfoort. Van 16.00-20.00 uur. Zaterdag 11 maart Informatie-ochtend: Meridiaan College, Het Nieuwe Eemland, voor gymna sium, atheneum, havo en mavo, Daam Fockemalaanl2, Amersfoort. Pro gramma start om 10.00 en 11.00 uur. Vrijdag 31 maart Info dag: Dudok College, voor informatie opleidingen, Arena 301, Hilversum. Van 15.00 - 21.00 uur. Zaterdag 1 april Info dag: Dudok College, voor informatie opleidingen, Arena 301, Hilversum. Van 10.00- 14.00 uur. Dinsdag 6 juni Info dag: Dudok College, voor informatie opleidingen, Arena 301, Hilversum. Van 15.00 - 21.00 uur. ad met de pro forma aanvraag. ake verweerschrift met de op de rekking hebbende stukken (beschik- lanvraag om milieuvergunning) :enenen en toezenden aan de Raad lart reclamant ontvankelijk in zijn ar. art het ingediende bezwaarschrift rond; het besluit van burgemeester en aders van 13 oktober 1999, ken- 3&B/1999/9565, verzonden 1999, in stand met aanvulling weigeringsgronden. agde aanlegvergunning met voor in verlenen; :ie RVO. waar tegen het verlenen van cing verlenen aan een vrijstelling irgroting van het woonhuis door verbouwing weigeren. [)AI meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect? wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar'. expert (g) Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 In het magazijn van een winkel aan de Van Weedestraat werd vrijdag een 29- jarige man aangetroffen toen hij in een portemonnee zat te rommelen. Onder zijn overhemd werd een grote hoeveel heid snoepgoed aangetroffen. Amers- foorter bekende dit bij verschillende winkels in Bilthoven gestolen te hebben. Op de A28 ter hoogte van de Van Leeuwenhoeklaan is zaterdagnacht een baal hooi in brand gevlogen. De brand weer heeft ter plaatse het vuur gedoofd door de baal hooi uit elkaar te halen. Er is geen schade aan passerende auto's of het viaduct. Het afgelopen weekeinde zijn 27 bekeu ringen uitgeschreven voor het ontbreken van fietsverlichting. De bekeuringen vie len op het Plein van Zuid, de Smitsweg en de Ossendamweg. Tijdens de vrijwilligersavond op 24 januari werd door één van de leden van de SWOS beweerd dat het vrij willigerswerk niet altijd leuk is maar dat het gedaan wordt omdat het moet gebeuren. Vrijwilligers van de seniorenbus, onderdeel van SWOS, vinden het werk dat ze doen bij lan ge na niet vervelend. Dat bleek tij dens één van de vele ritten die de zestig vrijwilligers samen dagelijks maken. "Je doet het toch omdat je het zelf leuk vindt? Als ik het niet wil dan doe ik het niet," vertelt een bijrijdster van de vrijdagochtend- ploeg. De seniorenbus rijdt iedere dag van 9.00 tot 13.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. "Soms loopt het wel eens uit maar dat is niet erg," aldus één van de chauf feurs. In totaal heeft de organisatie de beschikking over twee bussen. Daarvan is er één geschikt voor rolstoelgebrui kers. Mensen die gebruik willen maken van de diensten van de vrijwilligers kunnen van tevoren een plekje bespreken. "Ze bellen dan naar de seniorenbus en zeg gen waar ze heen willen en hoe laat. Wij plannen dat dan en de mensen die op de bus rijden krijgen een lijst met plaatsen en tijden mee," vertelt de telefoniste. Een rit met de bus kost de 55-plusser 1,75 gulden binnen Soest en Soester- berg. Als de mensen buiten Soest ge bracht willen worden kost een rit twee gulden. Ritten buiten Soest zijn alleen mogelijk op maandag, woensdag en vrijdag. Dan kunnen mensen naar verpleegtehuis de Lichtenberg, Birkhoven of Zon en Schild. Ook kunnen mensen naar het bezoekuur van het ziekenhuis in Baarn. De rit Voor in de bus hangt het formulier waarop alle ritten vermeld staan. De bijrijdster vertelt tijdens het wegrijden waar de bus naartoe gaat. Aangekomen in Soest Zuid zitten twee dames te wachten in een koffiehuis. Tijdens de rit die hen naar huis moet brengen, passe ren allerlei onderwerpen de revue. Zo komen de Euro en de winkelprijzen aan de orde. De nieuwe bus van Con- nexxion mag daarbij niet ontbreken. Als conclusie zegt één van hen: "Ik hoop dat jullie blijven rijden, daar hebben wij ouderen veel profijt van." Volgens de vrijwilligers zit dat wel goed: "Wij merken er weinig van dat vrijwil ligers te oud zouden worden. We heb ben hier weinig verloop." Er is één be perking: de chauffeurs van de bus mo gen niet ouder zijn dan zeventig jaar. "Dat mag niet van de verzekering. Ook moeten we op de bus minstens één bij rijder hebben." De gemiddelde leeftijd van de vrijwilligers ligt tussen de 45 en 70 jaar. Beloning Na een aantal jaren als vrijwilliger krij gen de mensen een speldje in de vorm van een bus. Na vijf jaar krijgen ze een bronzen en na tien jaar een zilveren. "Na vijftien jaar krijgen we een gouden broche maar we bestaan nu twaalf jaar, dus die is er nog niet." Dat de vrijwilli gers trouw zijn aan de bus blijkt wel uit het feit dat er aardig wat speldjes pron ken. De overheid heeft de mavo onderge bracht bij het vmbo (Voorbereidend Middelbaar Beroepsonderwijs). Daarbij wordt een nieuwe term geïntroduceerd, n.I. "De leerwe gen". De mavo wordt nu "theoreti sche leerweg", het vbo wordt "be roepsgerichte leerweg" en daar tus sen in staat de "gemengde leerweg". Het grote probleem is: wat is het oude mavo-advies waard bij deze nieuwe termen? In de voorlichting van de overheid wordt geen reke ning gehouden met de oude bena mingen. Het is daarom moeilijk in te schatten welk niveau de nieuwe termen vertegenwoordigen. De bedoeling van de overheid met de vernieuwing is het onderwijspeil in Ne derland te verhogen. Dit blijkt ook dui delijk bij de vernieuwde havo en vwo waar sprake is van het studiehuis waar bij op de leerlingen een beroep gedaan wordt op meer zelfstandigheid en eigen verantwoordelijkheid. Ook het aantal examenvakken is uitgebreid. De havo en vwo zijn dus zwaarder geworden en de overheid het voorziet een verschuiving van leerlingenstromen. Meer vwo-leer- lingen naar de havo, havo-leerlingen naar de mavo en mavo-leerlingen naar het vbo. Deze verzwaring was de oor zaak van de leerlingenstaking vorig jaar. Theoretische Leerweg De Waldheim-mavo biedt alleen de "theoretische leerweg" aan. Het niveau is te vergelijken met het oude mavo-D. Leerlingen konden op twee niveaus exa men doen n.1. C en D. Die mogelijkheid is vervallen. Het is alleen nog maar mo gelijk om op een niveau examen te doen. Dit betekent dat de leerling met een vbo/mavo-advies nu minder kans heeft, omdat het niet meer mogelijk is om bij een aantal vakken op een lager niveau examen te doen. Hoe zit het nu met de "gemengde leer weg"? Is dat dan een soort vbo/mavo? Hoe langer hoe meer wordt duidelijk dat ook deze leerweg hoge eisen stelt aan de leerling. Hij moet vijf theoreti sche vakken op D-niveau doen en daar naast een beroepsgericht vak, waaraan ook hoge eisen gesteld worden. Je mag misschien wel concluderen dat een leer ling die naar de gemengde leerweg kan ,ook wel naar de theoretische leerweg kan. Dit blijkt ook al uit het feit dat er stemmen opgaan om het voor de leer lingen van de "gemengde leerweg" ook mogelijk te maken door te stromen naar de havo. Wat doet de Waldheim-mavo met het advies en de Cito-uitslag Als uw kind bij ons wordt aangemeld, kijken we in eerste instantie naar het advies. Bij een advies "Theoretische leerweg" is de leerling doorgaans toe laatbaar. Als de cito-toets erg is tegen gevallen, tillen we daar niet zo zwaar aan, zeker niet als de leraar van de ba sisschool over de leerling een positief advies geeft. De aangemelde leerlingen worden op de basisscholen met de le raar van de achtste groep besproken. Dat is belangrijk, want we willen dat de overstap naar onze school soepel ver loopt en we willen graag weten op wel ke manier de leerling i.v.m. onze uitge breide begeleiding het beste opgevan gen kan worden. Is er sprake van een lager advies, dan is de leerling misschien nog toelaatbaar, maar dan gaat de uitslag van de cito- toets een belangrijke rol spelen, evenals het gesprek op de basisschool. We wil len graag leerlingen hebben, maar we zouden kinderen tekort doen, als zij op onze school komen terwijl van tevoren bekend is, dat er nauwelijks kans is, dat de leerling een mavo-diploma zal halen. Zorg op de Waldheim-mavo We voelen ons verantwoordelijk voor het welzijn van de leerlingen op onze school, maar ook voor de voortgang van het leerproces. In onze schoolgids hebt u gelezen over de steunlessen, de re ken-, lees- en spellinghulp en de trai ning om faalangst tegen te gaan. De mentoren van de brugklas hebben een jarenlange ervaring in de begeleiding van brugklassers in het leerproces en op sociaal-emotioneel gebied. De brugklas- mentor bezoekt u ook thuis om de eer ste ervaringen van uw kind te bespre ken. De meeste docenten geven in alle leer jaren les. Het grote voordeel hiervan is, dat zij de leerlingen heel goed kennen. Zo kunnen we problemen voorkomen of snel signaleren en oplossen. Onze zorg blijkt ook uit het feit, dat in de brugklas en 2de klas de tussenuren worden opgevangen. Uw zoon/dochter zal dus nooit onder schooltijd ergens in Baarn rondhangen. Informatie-avond maandag 21 febr. a.s Wilt u meer weten over onze school, de aanmelding en de nieuwe ontwikkelin gen in het voortgezet onderwijs dan is deze avond een uitstekende mogelijk heid u te laten informeren. Om 20.00 uur starten we met de algemene voor lichting. Amivedi Telefoon 60l ,4 bgg 06-53 SS Mo' VERMIST: teef, black and tan, vUl enigszins asymmetrisch, Jachn,., t.h.v. manege de Boshoeve So Rode poes, 4x witte voetjesbefjf l egaal rood, tenger, kan krols A* balkon gesprongen, schuw, ion. i? manstraat, S'berg. Br Rode poes, witte bef, wit op buik voorvoetje, onder 1 voetje "sproetje", mist (bijna oniChtSï stukje staart, zwart bandje sei Jol, Baarn. SchUdpadpoes, overheersend bn.i» dikke staart, 13 jr., Gerenhof bÏ GEVONDEN: s^Ruyd^™-''0"^^ Rode kater, ongecast., witte borst d lopend naar keel en in smaller wJm sjaaltje naar nek, witte voetjes vlek op rechter voorpoot, witte'st? op neus, groot en fors, bruine vl h S seweg, Soest. ■■«tl Zwart-grijs konijn (m), jong volwas» Zomertaling, Eemnes. Ook te beluisteren op Radio Soest tl maandag tussen 13.00-14.00 uur afkomstig van het ziekenhuis zelf, maar ook van de Amersfoortse GGD en en kele leveranciers, die ook door het "goede doel" waren aangesproken. "Je staat versteld van wat er hier in de ge zondheidszorg allemaal wordt wegge gooid, bijvoorbeeld omdat er intussen weer iets nieuws is..." Politieke kleur Idealisme is Nel Koster niet vreemd. "Het heeft natuurlijk allemaal te maken met je persoonlijke betrokkenheid en je politieke kleur. GroenLinks is nu een maal een sociaal bewogen partij. Ik vind dat onze samenleving zich veel nadruk kelijker zou moeten bezighouden met de nood in de Derde Wereld. Soms schaam ik me als ik hier bij de super markt kom; dan zie ik wel 25 soorten koekjes en dan zit er nog niet bij wat ik zoek. Wij leven in een wereld van ge noeg, daar gaan ze met een lege maag aan het werk..." Op 9 januari vertrok ze - met een groepje van acht medereizigers - naar Nairobi, op 31 januari was ze weer te rug in Nederland. In de tussentijd was ze een volle week in Villa Maria en de buitenposten van het ziekenhuisje ge weest en met haar reisgenoten had ze er nog een vakantie van twee weken "ach- tergeplakt" Overigens betaalde ze de reis helemaal uit eigen zak. "Er is niets aan de strijkstok blijven hangen!" Nel heeft wel wat van de wereld gezien: Nepal, Tibet, Peru, Zambia - je kunt nauwelijks een ver buitenland bedenken of ze is er geweest. "Ach, ik hou per soonlijk wel van een tripje," zegt ze. In Uganda was ze nog niet geweest en ze is nog diep onder de indruk van de schoonheid van het land. Niet minder trouwens van de hartverscheurende si tuatie die ze er aantrof, met name in het ziekenhuisje in Villa Maria (dat z'n naam dankt aan de missiezusters die het ooit hebben opgericht). Puur toeval "Je hebt wel eens meer zo'n primitief ziekenhuisje gezien, op de televisie, en dan heb je dus een bepaalde voorstel ling: veel gebrekkige mensen in en om het gebouw, kinderen die ergens dood liggen te gaan, maar dit ging m'n fanta sie te boven. De kinderen waren ernstig ondervoed. De mensen in Uganda zijn van zichzelf gitzwart, maar hier hadden ze een grijze of groene huidskleur, gro tendeels door de malaria en de bloed armoede. Er is ook veel aids. Dertig procent van de bevolking heeft het. En dan sta je daar midden in, en je voelt je hulpeloos en schuldig, vooral als ze je Het ziekenhuisje in Villa Maria (Uganda), dat door het Eemland-zie- kenhuis 'gesponsord" is. vragen: 'Waarom gaan ze bij jullie niet dood aan aids, en bij ons wel?' Ik kan alleen maar bedenken dat het puur toe val is dat ik hier geboren ben, en rij daar. En toch hebben de mensen een ongelooflijke veerkracht en levensblij heid." Nel is ook nog een dag meegeweest met een mobiele aidskliniek en ze bezocht een weeshuis en een leprakliniekje, er gens in de wildernis. "Dan kom je daar en dan loopt zo'n heel dorp voor je uit. Je voelt je net Sinterklaas. Het geld voor de bomen is aan iets anders besteed, want die waren er intussen al. In plaats daarvan hebben ze met het geld twee weeskinderen geadopteerd. Ze hebben wel zes koeien kunnen aanschaffen..." Adoptie? De spullen die ze meebracht vormen volgens Nel niet meer dan de bekende druppel op de gloeiende plaat. Er is gebrek aan van alles en het zal haar niet verbazen als er binnenkort weer een container naar Uganda gaat. "Er is nog veel materiaal in het ziekenhuis, maar we zouden het geheel graag op en wat hoger plan willen brengen, zodat het een vastere structuur krijgt. Je zou bij voorbeeld kunnen denken aan een soort 'adoptie' van het ziekenhuisje daar door de ziekenhuizen Eemland en Molendael hier, net als een soort stedenband. Dan kom je misschien ook makkelijker tot een soort kennisuitwisseling." Wat kan de Nederlandse gezondheids zorg dan leren van die in Uganda? Nel: "Van alles, al zijn het maar zaken als gemeenschapszin, liefde voor het vak en bekommernis om elkaar. Dat sneeuwt hier in het Westen allemaal zo gauw onder, met al die techniek en de budget problemen. De mensen in Uganda heb ben misschien een grote achterstand, maar ze beschikken wel over een hoge sociale intelligentie. Daar zouden wij wat meer van moeten hebben..." 'M'n hart bloedt' Nel is inmiddels weer gewoon aan het werk in het Eemland-riekenhuis, en ook het raadswerk heeft ze weer opgepakt. "Maar soms bekruipt me opnieuw de vraag: wat doe ik nog hier. M'n hart bloedt. Ik heb de neiging zó weer in het vliegtuig te stappen. Moet je je voorstel len: ons ziekenhuis heeft een jaarbudget van pakweg 250 miljoen; daar doen ze het met nauwelijks 300.000 gulden, en daarvan is meer dan tachtig procent af komstig van giften en donaties! Dat rijn toch verhoudingen die nergens op slaan? Maar ja, Nel Koster kan helaas in d'r eentje de hele wereld niet verbete ren..." chap vragen om medewerking voor reden van de dijk en vergunning gen. claart de ingediende zienswijze -grond; :ent de gevraagde vrijstelling t.b.v. louwplan Irenelaan 3 (99843). zoek van het Nederlands Motet rigaal Koor tot subsidie t.b.v. een ïtsoratorium afwijzen. De Stichting Elders, die vanuit het Eemland-riekenhuis diverse gezond heidsprojecten in de Derde Wereld steunt, begroet nieuwe donateurs (ook van buiten de ziekenhuiswereld) met vreugde. Wie een gift (eenmalig of re gelmatig) wil overmaken kan dat doen op ASN-bankrekening 89.86.86.792. Nel Koster overhandigt het geld aan dokter Moses, de directeur van het zie kenhuisje.

Soester Courant | 2000 | | pagina 5