'Ik wil wat meer vrije tijd' 1 PHILIPS Ufèmahêit^iettW Zomerschoon presenteert acties wens Malou Kijk bij expert Schoemaker Verwen jezelf met een Philips TV-Videocombi expert SCHOEMAKER 1 ACTUEEL) I Feest bij C1000 Van de Graaf Michelle Solleveld wint hoofdprijs in Kunstuitleen Soest aruóhocK .PAGINA6 I WOENSDAG 16 FEBRUARI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 7 'Schoon, heel, veilig en gezellig'nieuwe leus w m ze dochter \AVO (1975-2000) Kinderparadijs De Vrije Teugel Vlinderfestival Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Op excursie met de Volksuniversiteit Riana Luiks neemt afscheid als directeur bibliotheek Soest Maandag 21 februari 'Cookie's Fortune' lyouknowmynatm sawyou in heavem Woulditbethesan'e if I sawyou there te vroege afscheid voor alles wat hij tij; gedaan en betekend 3 ziekte, toch nog on begaan onze lieve en oom RTMAN ies en Karin Hartman ihn en Nicolette Anne 00 ag 17 februari opge- van de "St. Jozefkerk" ie Hillegom. Gelegen- im te nemen en de fa- larvan 11.00 tot 12.00 i overgebracht naar de ;dekerk" aan de Gen. i Soesterberg, waar u jr afscheid van hem ie kunt condoleren. orden gehouden vrij- S0 uur in de parochie- s Borromeus aan de Soesterberg, waarna raar zijn laatste rust- ;erkhof bij zijn broertje n 196, Soest en in 9, Amersfoort. 461 82 44 gebied van uitvaart v 'r g en -verzekering IN DEZE KRANT VEBTENTIES (Kleintjes). 300 Iris chmond 17, Soest houden wij een reünie d-ouderraadsleden. ïi 2000 f25,- op bankrekeningnr. onder vermelding van: r VQn schoolverlaten, a toegezonden. enten te ontmoeten, uk vinden als je die z.s.m. E-mail: reunie@waldheim.nl Web-site: De projectgroep Zomerschoon pre senteerde maandag al zingend haar acties voor het jaar 2000. Vooraf gaand aan een vergadering van alle milieu-wethouders in het gewest I Eemland hield projectleider Henja AJtena, na een muzikaal intro van de projectgroep, een korte uitleg over Zomerschoon 2000. Alle portefeuillehouders kregen een boekje aangeboden met daarin de in houd van de actie en verslagen van voorgaande jaren. Deze uitreiking was tevens de gewestelijke aftrap van actie Zomerschoon, die op 26 en 27 mei plaatsheeft. De actie gaat z'n vijfde jaar in. Voor Soest is het de derde keer dat het meedoet. Naar aanleiding van het 'opzomeren' in Rotterdam is vijfjaar geleden het eerste Zomerschoon geboren in Amersfoort. Drie jaar geleden besloten Soest, Baarn en Bunschoten-Spakenburg zich geza menlijk aan te sluiten bij het project. Het jaar erop volgden Eemnes, Leusden en Nijkerk. In alle deelnemende plaat sen wordt Zomerschoon op dezelfde data gehouden. In 1999 was Zomerschoon in Soest een groot succes. Ruim 1400 schoolkinde ren èn, voor het eerst, 100 volwassen hielpen ijverig hun buurt schoon te ma ken. Op vrijdag was het de beurt aan de kinderen. De volwassenen gingen op zaterdag aan de slag. Met behulp van sponsors werd de tuin van basisschool 'De Kümop' opnieuw beplant en werd er een basketbahiet op gehangen. De bewonerscommissie Wiardi Beckmanstraat kreeg voor de start van de grote schoonmaak een vlaai aangeboden door de sponsor. ...en gezellig De eerste vier jaar waren 'schoon, heel Zingende ambtenaren. Foto: Alc/o Allessie en veilig' de belangrijkste pijlers van Zomerschoon. Een belangrijk doel vormt tegenwoordig het sociale aspect. Hierdoor is de leus sinds vorig jaar: 'schoon, heel, veilig en gezellig'. "De sociale samenhang is een belangrijk doel dit jaar. Dat houdt onder andere in dat de buurt elkaar begroet en een praatje maakt," legt Altena uit. Er wordt nog gesproken over een inter- net-site van de actie, maar hoe en wan neer deze er komt kon de projectleider niet vertellen. Ook over het verloop van de actie kon zij geen uitspraken doen: "Wat gaat er gebeuren? Dat weten we niet. De actie is van de deelnemers zelf. Zij geven zelf aan wat ze willen. Als het maar in het kader van de actie past." Vedelaarpad 53, tel. 6018136 'Koning en Kip' heet de voorstelling die woensdag 23 februari te zien is in kinderparadijs de Vrije Teugel en wordt uitgevoerd door Willemien Visser en Bouke Boomstra. Ze dingen volgende week mee naar een finaleplaats van het Gouden Vlinderfestival. De voorstelling is bestemd voor kinde ren van drie tot en met zeven jaar en begint om 14.00 uur, daarna zijn er ac tiviteiten tot 16.00 uur. De entree be draagt drie gulden. Voor meer informa tie, tel. 6018136. Simone Kuh is 10 jaar bij de C1000 in dienst en dat werd gevierd met taart, ca deaus en bloemen. Simone is geliefd bij zowel het personeel als de klantenDe C1000 hoopt de verbintenis met Simone nog vele jaren voort te zetten! Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 internet: www. korenassurantien. nl e-mail: info@korenassurantien.nl Di Lassostraat 65% tel. 6022195 In de buurt van Soest staan heel veel mooie gebouwen die we, van de buiten kant althans, allemaal wel kennen. Zo heeft Utrecht de Domkerk, waar je eer der langsloopt dan naar binnengaat. Met de Volksuniversiteit en een gids van de Domkerk kunt u nu dit gebouw ook van binnen goed bekijken. De Domkerk heeft een lange geschiedenis die terug gaat tot ongeveer het jaar 630. De gids vertelt uitgebreid over de geschiedenis en de architectuur van deze kerk. En over de verschillende restauraties die de kerk heeft ondergaan in de loop der eeuwen. De laatste restauratie werd vol tooid in 1988._Deze excursie van onge veer een uur heeft plaats op dinsdag 14 maart om 14.00 uur. De kosten zijn ƒ5,-. Ook Hilversum heeft zijn mooie, be roemde gebouwen, onder andere het raadhuis van architect Willem Marinus Dudok. Het raadhuis werd gebouwd in 1931. Belangstellenden van over de hele wereld komen naar Hilversum om dit beroemde gebouw te bezoeken. Dudok heeft niet aÜeen het gebouw ontworpen, maar hij heeft ook duidelijk zijn stem pel gedrukt op het interieur. Naast de meubels zijn alle tapijten, wandbekle- dingen, lampen, klokken en het tegel werk ontworpen door Dudok. Onder leiding van een gids kunt u een wande ling maken door dit gebouw, door de raadzaal, de trouwzaal, de burgerzaal en de kamer van de burgemeester. Na deze rondleiding is het mogelijk het Dudok Centrum te bezoeken waar permanen te tentoonstellingen te zien zijn over het leven en werk van Dudok, over de res tauratie van het raadhuis en over de ste- debouwkundige ontwikkelingen in de Hilversumse binnenstad van de jaren veertig tot de jaren negentig. Deze excursie van ongeveer twee uur vindt plaats op vrijdag 24 maart om 10.00 uur. De kosten zijn 17,50. U reist voor beide excursies op eigen ge legenheid. Aanmelding bij de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, tel. 035 6022195. Ope ningstijden: maandag 13.00-16.00 uur en dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Nu er voor C-drie en de bibliotheek samen één directeur komt, neemt Riana Luiks-Kramer (50) afscheid van de bibliotheek. Vier jaar is zij directeur geweest en in die tijd is er veel veranderd. "Mijn opvolger wordt directeur over twee stichtin gen, dat is me te druk. Ik heb thuis twee kinderen en daar wil ik ook tijd aan besteden." Na de verhuizing van de Albert Cuy- plaan naar de WUlaertstraat is de bibli otheek gevestigd in hetzelfde gebouw als cultureel centrum C-drie. De twee instellingen blijven aparte stichtingen met als overeenkomst dat ze in één ge bouw gehuisvest zijn. "Bepaalde dingen worden dan gezamenlijk geregeld. Bij voorbeeld de technisch huishoudelijke dienst." De opvolger van Luiks, Toon Kort, wordt directeur van zowel C-drie als de bibliotheek. Momenteel is Kort werkzaam voor KIS (steunfunctie be vordering kunsteducatie voor het onder wijs in de westelijke helft van de provin cie Utrecht). Op dit moment zijn de besturen van beide stichtingen al geïntegreerd: "De bestuursleden van de bibliotheek zijn dezelfde personen als de bestuursleden van C-drie. De ene helft van de verga dering zit er een voorzitter voor de bieb en de andere helft zit er iemand anders voor het cultureel centrum." Zo weten de bestuursleden ook precies wat er bij de andere stichting besloten is. Opdrachten Toen Luiks vier jaar geleden begon bij de bibliotheek in Soest kreeg ze een aantal opdrachten mee. "Het was de bedoeling dat ik de financiën wat ge zonder zou maken, de nieuwbouw en de verhuizing zou rondmaken en een nade re samenwerking met C-drie tot stand zou brengen." In alle opzichten is ze tevreden over het eindresultaat. "Allereerst ben ik begonnen met de fi nanciën. Er moest enorm bezuinigd worden en daarbij heb ik het personeel om hulp gevraagd. Uit de lijst die ik bin nen kreeg heb ik keuzes gemaakt en daarop hebben we in het eerste jaar al zo'n 25 duizend gulden bezuinigd. Het is dan ook heel leuk dat ik nu eens geld mag uitgeven." De nieuwe bibliotheek is volgens Luiks een groot succes: "De landelijke trend is dat de ledenaantallen dalen. Hier in Soest neemt het toe. We zitten al bijna weer op hetzelfde aantal leden als vier jaar geleden." Het laatste jaar zijn er ruim duizend mensen ingeschreven. "Een nieuw gebouw heeft vaak een zui gende werking. Met name uit Overhees De opdracht een verhaal, gedicht of strip te verzinnen bij een schilderij uit de collectie van de kunstuitleen maakte bij veel kinderen de fantasie flink los. Het was dan ook moeilijk voor de jury een keuze te maken uit de inzendingen. Iedereen van zes tot tien jaar kon mee doen en het werkstuk moest voor 1 fe bruari worden ingeleverd bij de biblio theek of de kunstuitleen. Alle inzenders kregen een button cadeau, met daarop een afbeelding van het schilderij. De winnaar mag het originele kunstwerk een half jaar gratis lenen. Michelle Solleveld maakte dit gedicht dat als het meest originele werd uitge kozen: Hoi, ik bent Aart de Aardappelman Ik sprong een keer in de pan Maar o, wat was het daar heet Langs mijn hoofd liepen allemaal druppeltjes zweet Ik dacht: eruit en wel vlug! Anders verbrand ik nog mijn buik en rug Dus liep ik opgelucht en tevree Naar mijn broers in de aardappelpuree Maar jeetje, ook al zo heet van de stoom En toen werd ik wakker... het was maar een droom. Op zaterdag 19 februari om 14.00 uur komt Marieke, samen met haar ouders, het kunstwerk ophalen. Voor kinderen ligt er dan iets lekkers klaar. De Philips TV-Videocombi's zijn compact, ruimtebesparend en gemakkelijk te bedienen. Geen gedoe meer met losse kabels en je bedient alles met een multifunctionele afstandsbediening. Door de betrouwbare Philips techniek ben je verzekerd van een haarscherp beeld en een glashelder geluid. Ideaal voor de slaapkamer Je favoriete programma of film bekijk je voortaan vanuit je bed met de Philips 37 cm TV-Videocombi. Hij is voorzien van een klokradio. Dus mocht je in slaap vallen, dan maakt die je nog wakker ook. i 14 PV, 37 cm, v.o. 799,- i 14 PV 345, met klokradio, zilver, 999,- Philips kleuren, trendy kleuren Genieten van optimaal bedieningsgemak De installatie van de Philips TV-Videocombi is zeer eenvoudig. Gewoon de stekker in het stopcontact, meer niet. Speciaal voor de woonkamer zijn er modellen met een beeldschermformaat tot 63 cm. i 21 PV, 55 cm, v.o. 999,- i 25,PV 720, 63 cm, stereo, titanium grijs, 1799,- i QC 25-720 meubel voor 25 PV 720, 399,- C&'P QCQO'J 114 PV 320, zwart, 999,- 114 PV 325, zilver, 999,- 114 PV 327, metallic blauw, 999,- De Philips 37 cm TV-Videocombi past zich aan jouw stijl aan en niet andersom. Je vindt altijd wel een kleur die bij je past. Leverbaar in zwart, zilver en metallic blauw. De 2 tuners zorgen ervoor dat je tegelijkertijd kan opnemen en kijken naar verschillende zenders. BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST - TEL. 035-6010344 Foto: Aldo Allessie krijgen we er leden bij. Deze mensen vonden de oude locatie op de Albert Cuyplaan vaak te ver. De nieuwe inrichting van de bibliotheek kent één absoluut paradepaardje: de in hoogte verstelbare balie. "We zijn de eerste in Nederland met een elektrisch verstelbare balie. Arbo-technisch is dit ook heel mooi. De balie wordt door zo wel de jeugd- als de volwassenenafde ling gebruikt en zo kan iedere medewer ker hem individueel aanpassen." "Op de Albert Cuyplaan hadden we twee aparte balie's. Op rustige uren hoeven we nu geen dubbele bezetting te draaien. Je hebt dan genoeg aan één persoon." Toekomst In de toekomst zal er nog het één en ander aangepakt worden. "Er ligt nog steeds een terrein braak. Dat heb ik vier jaar geleden bij mijn benoeming ook al gezegd: er zou een intensievere regiona le samenwerking moeten komen. Die komt er nu ook, in november zijn er af spraken gemaakt om dit te realiseren." Tot nu toe zijn alle bibliotheken in de regio zelfstandige stichtingen. De direc teuren ontmoeten elkaar één keer per twee maanden. Door met z'n allen één juridisch samenwerkingsverband te vor men kunnen de afzonderlijke stichtin gen profiteren van een kwantumkorting. "Voor de leverancier handel je dan uit één naam, dit maakt het afzetgebied groter. De korting op producten gaat naar rato van het inwonertal van de be treffende plaats." Soest heeft minder inwoners dan alle plaatsen in de omlig gende regio tezamen. "De bibliotheek in Soest is te klein om bepaalde dingen te kunnen doen. Als we alle krachten bun delen is meer mogelijk." Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 "The Player", "M*A*S*H*" en "Short Cuts" waren grote successen voor regis seur Altman (1925), die inmiddels zo'n 74 films op zijn naam heeft staan. Ook zijn "Pret a Porter" en "Kansas City" zijn klinkende namen voor cinema-lief hebbers. Altman's "Cookie's Fortune" deed mee aan het Filmfestival Berlijn van 1999, en volgens Trouw (22/2/99, A.B.) was deze fihn "de redding van het Filmfestival Berlijn". Het soepel lopende script werd gemaakt door Anne Rapp, die onder meer werk te voor Steven Spielberg, Sydney Pollack en Robert Benton. De film heeft een interessante cast met gevestigde en rijzende sterren als Glenn Close ("Air Force One"), Julianne Moore ("The Lost World"), Liv Tyier ("Armaged don") en Chris O'Donnell. "Cookie's Fortune" speelt zich af diep in het zuiden van de Verenigde Staten, in de Mississippi-delta. In het dorpje Holly Springs, waar landelijkheid en kalmte de boventoon voeren, heeft de tijd stilgestaan. Blank, zwart, rijk en arm lijken elkaar door en door te kennen en elkaar volledig geaccepteerd te hebben. In een mooi huis woont Tante Cookie (Neal)met haar zwarte huisvriend Wil lis. Op een dag wordt tante ergens dood aangetroffen. De diagnose luidt "zelf moord". Daar wil nicht Cora (Moore), de zus van de zwakbegaafde Camille (Close), niet aan uit angst over wat de buren wel zullen zeggen. Met moeite probeert ze de zelfmoord te verhullen door een moord te ensceneren. Niemand in het stadje lijkt zich druk te maken en de dood te willen ophelderen. Gaandeweg komt er echter op blijspel achtige wijze opheldering en worden de giftige familiebetrekkingen steeds duide lijker. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; Cip/ 65+f7,-.

Soester Courant | 2000 | | pagina 7