i9e bedrij venbank met een onde rnemende spirit" ge Voordelig op safe met de bedrijven compact polis De bedrijfsopvolging op rolletjes L j 1 1 'OEBÉE i Prima collectief met de Rabobank: employee benefits KOENEN kr Nieuwbouw bereikt hoogste punt pagïnV i/OENSDAG 26 JANUARI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 15 f 649.000,- k.k. VAN E VILLA ST enlaan 4 194 24 21 Rabobank Soest-Baarn RN TRANSPORT 2?035-6023400 [garantie; I MAKELAARS I i woonhuis, bouwjaar 1957 m leen diepe vrije tuin mei opiima. eling: vooringang met meterkasl ™uwd toilel (geheel beteS (27 m!) met ziigevelraam, haard. retvloer. Dichte keuken aan ach- zuigkap en wasmachine-aanslui. verdieping met 3 slaapkamer* net balkon). Vernieuwde badka- in 2e toilet. Vlizotrap naar mie toede slahoogte. Gehele wonino voorzien van kunststofkoziinen inbouw en dakkapel. Aantrekke- net een diepe tuin. Inhoud woon- lievenng in overleg (1 maandna wijk (Soestdijk) gelegen ?8, v.v. Atag c.v. combike et optimale privacy. Inde- t en toilet met fonteintje, )pen haard, zwart/wit mar- ✓arming, convectorputten ar achtertuin. Vernieuwde ïuken voorzien van com- iiepvries, koelkast, afzuig en veel kastruimte. Toe- Verdieping: overloop met ipkamers. Gehele verdie- loer. Grote badkamer met afzonderlijke douche en eid voor 2e toilet. Zolder: Tiet c.v.-ketelopstelling en oorzien van derde slaap- kapel en veel bergruimte, iktra. Grotendeels dubbel eert in zeer goede staat 'soluut een bezichtiging jwtechnisch gekeurde wo- ng. Groot 3,85 are. Ople- Dpt wi' zekerheid, '"er de bouwkun- ■he staal, over de '®nu"-,e nadelen «We woning. Jars bieden die in aiie woningen eiteurd en heeft tot het afsluiten 'e verzekering ïn gebreken, nakelaar zit u 1Maak dus een !r informatie of 'an één van de 1 bij koop of eb. maar kies emakelaar! I en Veenfendaal van der Heijden bv r f 1850,- excl. examen in een dag incl. lunch i Ook les in automaat mderheijden ■n dakdekkersbedrijf I Gas- en waterleiding Lood- en zinkwerk Keuken- en badsanitair Dakbedekking R or nieuwaanleg en p lechnische installaties. Als ondernemer zit u constant op het vinkentouw. U signaleert ontwikkelingen, bespeurt kansen en komt vliegensvlug in actie als dat nodig is. Van uw bank verwacht u diezelfde 'drive'en slagvaardigheid. Een mentaliteit die kenmerkend is voor de afdeling bedrijven van Rabobank Soest-Baarn. Onderdirecteur Huub Keulen en senior account manager Jan Hurenkamp hebben een duidelijke mening over de functie van 'hun' ondernemers- bank: "Natuurlijk is het belangrijk dat je snel en flexibel bent, dar je deskundigheid in huis hebt, en dat je de dagelijkse financiële zaken van de ondernemer efficiënt behandelt. Maar er spelen ook andere factoren mee. Je moet de taal spreken van je relaties, de mensen en bedrijven kennen in de omgeving, weten wat er speelt. Een groot aantal medewerkers van onze Afdeling Bedrijven is goed ingeburgerd in deze regio. Dat is een belangrijk voordeel, omdat je hierdoor van verschillende zaken eerder op de hoogte bent. Daar kunnen onze klanten in Soest en Baarn baat bij hebben." Netwerken stimuleren Rabobank Soest-Baarn zit sterk in de lokale netwerken en probeert plaatselijke ondernemers met elkaar in contact te brengen. Om kennis en ervaringen uit te wisselen, maar de contacten leiden ook geregeld tot zaken en zakelijke verbintenissen. "Via ons blijken ondernemers ook Voor het samenstellen van een pakket bedrijfsverzekeringen is grondige kennis nodig van het bedrijf, de activiteiten en de risico's. De afdeling verzekeringen werkt daarom nauw samen met de afdeling bedrijven. Samen met zijn collega's vindt verzekeringsadviseur Jan Kastelijn echter het rechtstreekse contact met de ondernemer het belangrijkste. "Al was het alleen al om alle verzekeringen eens goed op een rijtje te zetten. Ik zie bijvoorbeeld nogal eens dat een ondernemer zijn bedrijfs gebouwen wel heeft verzekerd, maar niet gedekt is tegen bedrijfsstagnatie. Dus ais er brand uitbreekt wordt de schade aan gebouwen en inventaris vergoed. Maar wie vergoedt bijvoor beeld de inkomstenderving doordat je een tijdje uit de running bent?" Bedrijven Compact Polis Specialist Kastelijn vertelt vervolgens over dé oplossing om gaten in bedrijfsverzekeringen te voorkomen: de Bedrijven Compact Polis. Deze unieke polis is speciaal ontwikkeld voor de ondernemer. Het is geen stelletje bij elkaar geraapte verzekeringsproducten met een strik eromheen, zoals veel verzekeraars doen, maar een geïntegreerd pakket van verzekeringen. Alle onderdelen zijn zorgvuldig op elkaar af te stemmen." Tot 12% korting Binnen de Bedrijven Compact Polis kunnen nu 7 verschillende verzekeringen worden afgesloten: Gebouwen, Bedrijfsmiddelen, Bedrijfsstagnatie, Verkeer, Aansprakelijkheid, Rechtsbijstand en Milieu. "Daar zitten verschillende onderdelen bij die volmaakt aansluiten op de moderne wet- en regelgevingen en bedrijfsomstandigheden. Verou derde polissen dekken in heel veel gevallen te weinig risico's af." Naast de zekerheid van een goede dekking biedt de polis nog een aantal belangrijke voordelen: "Het kortingspercentage kan wel oplopen tot 12% van de totaalprentie. Bij de polis is een gratis Garantie tegen Onderverzekering inbegrepen, waardoor je bij schade aan bedrijfsgebouwen en of inventaris gegarandeerd het volledige schadebedrag vetgoed krijgt. En natuurlijk is het makkelijk om al je bedrijfsverzekeringen overzichtelijk bij elkaar te hebben." meer van eikaars activiteiten aan de weet te komen, waardoor vaak succesvolle gezamenlijke activiteiten of ondernemingen ontstaan," legt Huub Keulen uit. Hoe komen de contacten tot stand? "Wij organiseren veel evenementen. Zo gaan wij bijvoorbeeld naar het NK Wielrennen. Nog niet zo lang geleden zijn wij met 60 man wezen, zeilen, met een clipper op het Haringvliet. Ook worden onze seminars goed bezocht. De laatste keer hadden wij Mart Smeets als gastspreker en konden we 120 relaties verwel komen. Op deze bijeenkomsten zijn wij zelf uiteraard ook sterk vertegenwoordigd, waardoor een optimale wisselwerking ontstaat." Altijd alert Bij een ondernemersbank.past geen 9 tot 5 menta liteit: "Dat werkt zo niet bij een ondernemer, dus ook niet bij z'n bank," aldus Jan Hurenkamp: "Zo kan ik soms wel drie uur onderweg zijn om een brood te halen, omdat ik onderweg allerlei mensen spreek." Doordat elke Rabobank zelfstan dig opereert kunnen er snel knopen worden door gehakt: "Gisteren heb ik een ondernemer gespro ken met flinke investeringsplannen. Onze offerte naar hem gaat vandaag al de deur uit. Dit is welis waar een uitzondering, maar het geeft wel aan hoe snel we dingen kunnen regelen als het echt moet." Continuïteit De zes accountmanagers van Rabobank Soest- Baarn worden vakkundig ondersteund door hun collega's van de commerciële binnendienst: "Zo is er voor de ondernemer altijd een aanspreekpunt - ook als zijn adviseur buiten de deur is - en kunnen we continuïteit garanderen. De mede werkers in de commerciële binnendienst zijn goed op de hoogte .van de lopende zaken, waardoor zij veel vragen direct kunnen beantwoorden." Het kapitaal van een onderneming schuilt voor een belangrijk deel in de mede werkers. Wie capabele en gemotiveerde medewerkers aan zich weet te binden, staat sterker in de concurrentiestrijd. Daarom is het zaak om uw arbeids voorwaardenpakket zorgvuldig in te richten. En uw medewerkers precies die extra's te bieden waaraan zij behoefte hebben. Aantrekkelijke en waterdichte secundaire arbeidsvoorwaarden zijn tegenwoordig minstens zo belangrijk als een goed salaris. Door de terugtredende overheid en een snel veranderende wetgeving ontstaat voor veel werknemers steeds meer onzekerheid. Zaken als pensioen voorzieningen, inkomen bij arbeids ongeschiktheid, nabestaandenverzeke- ringen en bedrijfsspaarregelingen worden daarom steeds belangrijker. Rabobank Soest-Baarn biedt u als ondernemer op allerlei gebieden uitstekende collectieve voorzieningen. Henk en Wijnand Koenen samen met Huub Keulen van de Rabobank In 1973 startte Henk Koenen zijn bedrijf Koenen Intern Transport Ruim een kwart eeuw later staat er een nationaal opere rende onderneming met 23 medewerkers. Gespecialiseerd in de verkoop, verhuur, leasing, onderhoud en revisie van interne transportmiddelen, met het accent op vorkheftrucks. Vorig jaar deed Henk (59) een stapje terug ten gunste van zijn zoon Wijnand (37). Accountmanager Jan Hurenkamp en verzekeringsadviseur Jan Kastelijn lichten een tipje van de sluier. Jan Hurenkamp: "Bij een bedrijfsopvolging is goed samenspel belangrijk tussen de betrokken ondernemers, hun accountants en de bank. Belangrijk is ook dat je rekening houdt met de emoties van de ondernemer. Bij de overdracht van de ene generatie op de andere speelt dat vaak nog extra sterk mee." Haalbare cijfers In overleg met de ondernemer bepaalt de accountant de verkoopwaarde van de onder neming. Aan de zijlijn heeft de bank een advise rende rol: "Wij toetsen de haalbaarheid en kijken in hoeverre financiering binnen reële grenzen blijft. Je moet de koper, in dit geval zoon Wijnand, niet in een onmogelijke positie brengen. Anderzijds wil de verkoper zijn inspanningen van de afge lopen jaren natuurlijk ook gewaardeerd zien." In een serie gesprekken tussen de betrokken partijen werd een passende modus gevonden. Verzekeringen aanpassen Verzekeringsadviseur Jan Kastelijn kent de Koenens al 27 jaar: "Aanvankelijk had men, zoals de meeste bedrijven in die tijd, alleen de bekende verzekeringen voor opstal en inboedel. In de loop der jaren nam oók hier de professionaliteit toe en werden bijvoorbeeld ook de transportmiddelen verzekerd en het risico van bedrijfsschade afgedekt." De stap naar het zelfstandig onder nemerschap brengt voor Koenen junior ook buiten de onderneming risico's met zich mee. Risico's die hij met passende verzekeringen weet. in te perken: "Nadat we samen het een en ander op een rijtje hadden gezet, heeft Wijnand zijn nabestaandenpensioen geregeld en onder meer een arbeidsongeschiktheidsverzekering afgesloten, zodat er bij ziekte of een ongeval ook inkomsten zijn." Rabobank Soest-Baarn bouwt momenteel hard aan een nieuw hoofdkantoor. Hierdoor kunnen wij u,als klant van de Rabobank, op een moderne, persoonlijke én efficiënte manier van dienst zijn. Op 21 januari jl. werd het hoogste punt van de nieuwbouw bereikt. Als alles volgens planning verloopt, kunnen wij u in september ontvangen in ons nieuwe kantoor. Wij houden u op de hoogte!

Soester Courant | 2000 | | pagina 15