i eritis? Uitverkocht huis bij Muziekkring Eemland i Keulen straat? Bedenkingen tegen uitbreiden sorteerhal Tammer afgewezen TE KOOP 'Beter onthouden, gewoon een kwestie van doen' Activiteiten Netwerk - VOS op zoek naar partners Volkstuinen vrij bij 'Bloemheuvel PAGÏNAle ie/onderhoud ken ss-specialist alle merken 1.035 - 601 29 98 ïart in februari i groepen issen en yoga igen in je leren ;el niveau klachten. Gemeente: Geen blauwe zone in Buys Ballotlaan weren gedrag n op dak ;ebouw uccessen voor Idërs Soesterberg lingo Zonnebloem voor goede doel 'De Drie Eiken' Weer maaltijd in de Drie Eiken Plan nu ter goedkeuring bij provincie Informatiebijeenkomst in de Drie Eiken Thema-avond vrouwengilde Soester in woning aangehouden Gevraagd VASTE BEZORGERS in Soest voor de SOGSTEnScOURANT Aanmelden: tel. 601 41 52 Kerkdiensten Zondag 30 januari ROOMS-KATHOHEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 pr. v.d. Zandt; cantores Zondag 10.30 pr. v.d. Zandt; gemengd koor Medische dienst Kerkdiensten Hulp Politie Jongen(15)zonder helm op brommer Concert Soester Muziek Gezelschap Weergaloos mooi concert door Mark Lubotsky Ongeval met letsel Nieuwe cursussen in De Bereklauw jE(?^pH/lNKEL Wijn van De heilige Familie Ongeval letsel De lopers van de week Meningen van lezers Onze correspondent uit Soesterberg Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Kookcursussen bure: WOENSDAG 26 JANUARI 2000 Redactie-adres Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 l;deBuys Ballotlaan zal geen blau- Ke zone worden ingesteld. De win aars in deze laan hadden hierom Ivraagd, maar volgens het College Inbreekt de noodzaak daartoe, l il gegevens van de gemeente trekt L College de conclusie dat er tij- uqs de openingstijden van de win- 1'Jlj voldoende parkeerplaatsen be- l^hikbaar zijn. Het is om die reden nodig de maximale parkeertijd in Kt kleinschalige buurtwinkelcentra beperken tot één of anderhalf uur, Minden burgemeester en wethouders. Mi); winkeliers zijn hiervan schriftelijk Tpde hoogte gesteld. van Kouwen est zo/ang cfe voorraad strekt. 'ale keuze. 'rplantencheques mee! Jj goyergracht LAREN Tel. 035 - 538 20 69 oor het volgen van deze je vrijheid om te gaan en wilt groter, groeit je zelf- n loop je tegelijkertijd toch ans om slachtoffer van een te worden. i zelfverdediging leer je kan doen als je aangeval- Me grepen je kunt toepas- aanvaller kunt verwonden i mijn cursus leer je watje m het niet zo ver te laten ir Drift v°lgt een psycho- >pleiding en is jarenlang weest in de zorg voor ver- ïandicapten, waar ze o.a. geleiders. De cursus wordt -eciel thuis, in Baarn, tel. Een groep bestaat uit vrouwen. Ook is het mo- iUS bij één van de deelne- volgen, met een groep Jf buurvrouwen. De gast- lan korting op het lesgeld. het afgelopen weekend >ekeuringen uitgedeeld in Kostverlorenweg werden fsten bekeurd omdat zij de laring genegeerd hadden. Van Weedestraat en de Ide het parkeergedrag tot ctievelijk werden hier vier :n van een bon voorzien. i de Valeriaanstraat klagen er het parkeergedrag van n de schoolgaande jeugd. t parkeren in de bocht le- .e situaties op. De komen- t de politie hier aandacht n de Dorpstreek zagen i rond 5.00 uur vier jon- jVan C-drie lopen. Hier- 'den zij de politie. Toen se was, bleek dat de jon- container van het terrein adden gegooid. De poli- •estienjarige Soester aan- j bekende dat hij samen jongens de container in gegooid maar ontkende gebouw had gelopen. De drie andere jongens heeft igemaakt. tianka van der Wal heeft weer toe slagen tijdens een slalomwed- ijd. In Nieuwegein werd de Soes- ïüergse skister eerste bij de scho- ieren 1. De Sóester Edwin Vos, int omend voor Nieuwegein, zette de oelste tijd neer bij de junioren 1. de SkiClub Soesterberg werd iroen Jensma (scholieren 1) niet in de andstand opgenomen, omdat hij twee aaltjes miste. Bij de junioren 1 eindig- je Maik Steenbeek als negende 3jj de scholieren 1 eiste Noëlle Pouw gemaal een vierde plaats op, maar dat ras een dag later in Bergschenhoek. Daar legde Michiel Witjens beslag op de iwste plaats bij de junioren 1. Niels lademaker werd in de eerste manche an deze wedstrijd gediskwalificeerd, jaar kwam terug met een zevende plek de tweede slalom. 3e afdeling Soesterberg van de Zonnebloem houdt vrijdag 28 ja nuari een bingo in de grote zaal van de Drie Eiken aan de Van Angeren- straat. De balletjes gaan rollen van- af20.00uur. Met de opbrengst van de avond worden gezellige activiteiten voor langdurig zie ken, gehandicapten en hulpbehoevende Soesterbergers bekostigd. Daarom wordt er tijdens de bingoavond ook een loterij gehouden. Een bingokaart kost zeven gulden. Het eerste kopje koffie is gratis. DienstenCentrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 kippensoep, nasi goreng speciaal en koffie of thee met spekkoek. Dat zijn de gerechten van het driegangen menu dat dinsdag 1 februari in de Drie Eiken wordt geserveerd. Wie wil aanschuiven, kan zich tot en met maandag 31 janua ri, 12.00 uur 's middags, opgeven. De kosten bedragen 7,50 gulden per per soon. Er is plaats voor veertig mensen. Met de maaltijd wordt aangevangen om 12.30 uur. Het College hlllft nn 7lin ctnniln..«t -1-»UJ. u i re 1 Het College blijft op zijn standpunt staan: De firma Tammer mag de sorteerhal aan de Verlengde Teni- pellaan uitbreiden. Bedenkingen hiertegen van een buurtbewoner zijn ongegrond verklaard. Het bouwplan van Tammer is in strijd met het bestemmingsplan Soesterberg Noord, omdat met de uitbreiding het maximum toegestane oppervlakte aan bebouwing op het perceel wordt over schreden. In september vorig jaar nam het gemeentebestuur echter een voorbe- reidingsbesluit, waarin staat dat van het terrein maximaal 2650 meter mag wor den bebouwd. Met dit voorbereidings- besluit was min of meer de weg vrijge maakt voor het bouwplan, dat een maand later werd ingediend. Het plan voldeed aan de norm, zodat het Colle- akkoord ging. Eén inwoner van Soesterberg diende bedenkingen in. Hij stelde dat hij reeds eerder had aangegeven, dat het betref fende terrein niet toereikend was voor een adequate bedrijfsvoering. Ook schreef hij dat hij al eens zijn zorgen had uitgesproken over het op de juiste wij- '7A uitoefenen van de bedrijfsactiviteiten. Tot slot meldde hij dat het betreffende bedrijf niet past in de nabije omgeving van woningen en bevatte zijn brief een aantal vragen over de handhaving en controle op de bouw- en bedrijfsactivi teiten van de firma Tammer. De vragen werden op het gemeentehuis door de afdeling Planologie en Bouwen persoonlijk beantwoord. Het College verklaarde de bedenkingen tegen het bouwplan ongegrond, omdat ze niet zozeer tegen de uitbreiding van de sor teerhal, maar tegen de situering van het bedrijf zijn gericht. Dat werd de Soes- terberger in december meegedeeld en hij kreeg voorts twee weken de tijd als nog bedenkingen tegen het bouwplan in te dienen. Van die gelegenheid maakte hij, in ieder geval binnen de gestelde termijn, geen gebruik. De gemeente verwacht dat eventuele overlast voor omwonenden eerder zal af- dan toenemen, omdat na de uitbrei ding van de sorteerhal meer bedrijfsac tiviteiten inpandig zullen plaatsvinden in plaats van buiten. Het provinciebestuur moet nu nog zijn goedkeuring uitspreken over het bouw plan en een verklaring van geen bezwaar afgeven. Zodra die is afgegeven, mag Tammer de verbouw starten. Keurig onderhouden 3-kamerappartement, ca. 70 m2, goede ligging, Simon Sfevinlaan 10, Soesterberg. Vraagprijs 255.000,- k.k. Vrijstaande vooroorlogse villa, 6 kamers, met diepe tuin, schuur/garage, eigen parkeerplaats en zwembad. Grondopp. 500 m2, inh. woning 455 m2. Postweg 40, Soesterberg. Vraagprijs 815.000,- k.k. Meer info: www.koopwoning.net/verweijvastgoed Vrijblijvend advies inake verkoop van uw woning of een hypotheek, b.v. in verband met de aankoop van een luxe appartement in de Plesman Residence (project Hoeksteen). Een goed advies en lage kosten Verweij 2000 Da's Vast Goed Ouderen geven vaak aan dat zij moeite hebben om alledaagse din gen op te nemen en te onthouden. Nu is vergeten een heel normaal verschijnsel. Iedereen heeft er wel eens last van. Vergeetachtigheid ontstaat echter eerder door routine en sleur dan door het ouder worden. Toch maken ouderen zich vaak zor gen. Zij zijn bang dat het geheugen hen voorgoed in de steek laat. Maar men kan wel degelijk zelf invloed uitoefenen op het geheugen. Stichting Thuiszorg Eemland organi seert daarom in samenwerking met Stichting Welzijn Ouderen Soest een cursus "Haal meer uit uw geheugen" voor 5 5-plussers. In de cursus leert men technieken om zaken beter te onthou den. De deelnemers trainen het visuele geheugen (dat wat men onthoudt door het te zien) en het auditieve geheugen (dat wat men onthoudt door het te ho ren). Verder doen zij oefeningen die de concentratie en het luisteren verbeteren. Vaak is het contact met anderen, die ook geheugenproblemen hebben, een opluchting, "want u bent niet de enige!" Op dinsdagmorgen 8 februari is er van 10.00 tot 11.15 uur een informatiebij eenkomst in dienstencentrum De Drie Eiken, Dorpsplein 18 te Soesterberg. De docent vertelt dan wat men van de cur sus kan verwachten. De cursus start op 22 februari, bestaat uit tien bijeenkomsten en wordt 's mor gens van 10.00 tot 11.15 uur gegeven. De kosten voor deze cursus bedragen f 82,-. Men krijgt 10% korting op de cursus als men de contributie voor het lidmaatschap van Thuiszorg Eemland betaald heeft. Verschillende zorgverze keraars geven ook korting op de cursus sen die Thuiszorg Eemland organiseert. Voor informatie en aanmelding kan men contact opnemen met de Zorgcen- trale: tel. (033) 4600046 en bij Stichting Welzijn Ouderen Soest, tel. (0346) 351402. De cursus gaat door als er vol doende deelnemers zijn. Als u op zoek bent naar iemand waarmee u uw hobby, bezigheid of belangstelling wilt delen, kunt u uw wensen via het "Activiteiten Net werk" kenbaar maken. Het "Activi teiten Netwerk" is een activiteit van bet project VOS, werkgroep van de SWOS. Via het "Activiteiten Netwerk" kunt u in contact komen met anderen om sa men iets te ondernemen of zomaar ge zelligheid te delen. Iedereen kan gebruik maken van het Netwerk, zowel alleen staanden als mensen met een partner in de leeftijd van 55 jaar en ouder. Om gebruik te maken van "Activiteiten Netwerk" kunt u het beste persoonlijk langskomen op woensdagmiddag. U dan terecht bij de dames Els Al- bersberg, Denise Costermans en Margöt Bultink van 13.30 uur tot 15.30 uur. Adres: Dalplein 6 te Soest, tel. 035- 5880404. Voor de inschrijving betaalt u éénmalig f 5,-. "Activiteiten Netwerk" gaat na of er mensen zijn die zich aangemeld hebben met een soortgelijke aanvraag. Als er een geschikte persoon gevonden is wordt aan beide aanvragers gevraagd of men belangstelling heeft om met de an der in contact te komen. Indien beide personen instemmen worden de tele foonnummers uitgewisseld en is de eer ste basis voor contact gelegd. Vanaf dat moment is men zelf verantwoordelijk voor de verdere uitbouw van het con tact. Deze week zoekt "Activiteiten Net werk" personen die belangstelling heb ben voor de volgende activiteiten: een mevrouw die graag haar kennis van de Franse taal wil bijhouden zoekt iemand om samen Frans te spreken; een echtpaar zoekt een ander echt paar om samen concerten, musea te bezoeken en samen een dagje uit te gaan; samen gezellige dingen doen; leren bridgen; wandelen; fietsen. Het Katholiek Vrouwengilde houdt 27 januari haar eerste thema-avond in dit jaar. Het thema van de bijeenkomst is het gevangeniswezen. In gebouw Vogel zang aan de Parallelweg 7b komt me vrouw Nijhuis uit Beverwijk vertellen wat zij allemaal meemaakt in de gevan genis. Ook draait zij een film. Nijhuis heeft jaren in dé Bijlmerbajes gewerkt als hoofd activiteiten, waaronder sport. Momenteel werkt zij in de gevangenis in Heerhugowaard, waar zij hoofd Sociaal Cultureel Werk is. Introducés zijn wel kom, zij betalen vijf gulden entree. Op last van Justitie is donderdagmorgen een 27-jarige Soester in zijn woning aan de Schaepmanstraat aangehouden. De man had nog een aantal boetes open staan en wilde deze niet betalen. Toen de politie aan de deur kwam, weigerde de Soester deze te openen. Met gepast geweld verschafte de politie zich uitein delijk toegang tot de woning. Hij werd, omdat hij niet meewilde, uiteindelijk in de handboeien geslagen en overgebracht naar het bureau in Baarn. Daar kreeg hij bovendien een proces-verbaal voor be dreiging van de agenten. HERVORMD/GEREFORMEERD Samen op Weg) Vredekerk,Gen.\Vinkelmanstraat 101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG l, 't Lichtpunt, Huis ter Heide v 10.30 voorganger onbekend WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 351200. <tussenkop>Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351940, b.g.g. 351658 of 352626. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland verpleegkundige 24 uur per dag bereik baar, tel. 033-4600046; maatschappelijk werker elke woensdag 09.30-10.30, Vredekerk, Generaal Winkelmanstraat 101, tel. 352606. Huisvesting De Drie Eiken Mevr. D. Elie, tel. 352391. Veldm. Möntgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil 035-6093666. Een vijftienjarige Soesterberger reed woensdagmorgen zonder helm op een brommer door zijn woonplaats. Bij het zien van de politie had de jongen al in de gaten dat het niet goed zat. Daarom stopte hij uit zichzelf. Bij controle bleek de brommer niet verzekerd. Daarop is het voertuig bij het politiebureau ge stald. Tegen de jongen is proces-verbaal opgemaakt en er is contact opgenomen met de ouders. Op zaterdag 5 februari geeft het Soester Muziek Gezelschap een concert in cultureel centrum C-drie. Het SMG, een "zittend" blaasor- kest, bestaat uit ca. 30 enthousiaste amateurmusici, die zich onder lei ding van dirigent Peter Schoenma ker in de afgelopen maanden weer hebben voorbereid op een aantal uitvoeringen. Twee daarvan vonden plaats in het Van Arkelinstituut te Soest en in de Amer- poort te Baarn. Het concert in C-drie zal door het leerlingenorkest worden ge opend met popmuziek ("Walhal la"), Zuidamerikaanse muziekstukken ("Julio en Conga") en een gezamenlij ke uitvoering met het grote orkest van "speed it up". Daarna volgt een optreden van het grote orkest. Op het repertoire staan onder meer de "Second Suite" van G. Holst, "Variaties op een Frans volksliedje" (arr. Van Lijnschoten), het fraaie "Bal- lad for Band" en het sommigen wel be kende "Birdland" van J. Zawinul. Het concert begint om 19.30 uur. En tree: f 5,-, kinderen f 2,50. Op de kruising van de Dalweg met de Veenbesstraat is woensdag een zestien jarige Soesterse aangereden. Zij reed op haar snorfiets toen een 65-jarige Soes terse vanuit de richting van de Konings weg over de Dalweg reed. Bij de Veen besstraat wilde zij rechtsaf slaan, waar bij zij het meisje op de snorfiets over het hoofd zag. Een botsing waarbij het meisje ten val kwam was het gevolg. De zestienjarige klaagde over pijn in haar knie en heup. Zij kon zelf naar de huis arts door wie zij werd behandeld. In De Bereklauw zijn weer allerlei cur sussen te volgen. - Seizoenkleden maken met Gemma Anink, 25 en 26 februari; - Sprookjeswol met Agaath Wijn- gaards, 5 februari Vrouw Holle; 18 maart lentekabouters, 7 april lente vrouwtje, 26 mei rozenboog; - Sluieren met Loes Klein, 8 lessen vanaf 19 januari (10.00-12.00 uur); - Bloemenkindje maken met Anke Nienhuis, 4 maart; - Zonnekindpoppen maken met Kim van Veen, woensdag 19.30-22.00 uur; - Houten trekplaten maken met Kim van Veen, 10 lessen vanaf 27 janua ri; - Werken met speksteen met Marianne, elke 2e zaterdag van de maan of dins- dagvond om de veertien dagen; - Nat in nat schilderen met Marye Krul, beginners donderdagmorgen, gevor derden dinsdagmorgen; - Creatieve middag voor kinderen met Ria Denker, woensdagmiddag; - Mandala tekenen met Maijanne Gil huis, 28 gebruari, 14 en 28 maart, 11 april (f 140,- aanmelden tot 24 fe bruari). Inlichtingen over het cursusprogramma: De Bereklauw, Steenhoffstraat 63, tel, 035-6019176. Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag 10.00-18.00 uur en vrijdag 19.00-21.00 uur. In de Bereklauw is tot 10 maart de ex positie "Engelen van Church-in-the- Wood" te zien, met foto's en gedichten van Ada Cathcart-Benting. Afgelopen zondagmiddag gaven Mark en Olga Lubotsky samen met de pianist Wilhelm Heilweg een ui termate geslaagd concert in de Proefkelder te Soesterberg. Lubots ky, net hersteld van een flinke medi sche ingreep, maakte zijn reputatie als violist van wereldklasse meer dan waar. Het programma deze middag begon met het Preludium en allegro in de stijl van Pugnani van Fritz Kreisler. Al bij de eerste tonen werd duidelijk dat hier ie mand aan het werk was die weet wat er uit een viool te halen is. Lubotsky, die in Moskou bij Jampolsky en David Oistrach studeerde, speelde zoals alleen een grootmeester dat kan. Het tweede stuk was de sonate voor cello en piano in A van Luigi Bocherini. Olga Lubots ky speelde de sterren van de hemel. Deze geboren Russische volgde vanaf haar zestiende de celloklas van het Mos- kouse Staatsconservatorium. Momen teel studeert zij aan het conservatorium van Hamburg bij Prof. Mehlhorn. Met grote trefzekerheid schiet haar lin kerhand over de toets van haar instru ment. De ogen dicht of half gesloten, in diepe concentratie gaat ze in de weer met deze sonate. Het resultaat is prach tig, de wijnkelder vult zich met warme tonen van haar cello vermengd met de pianostem die het tot een geheel maakt. Feilloos voelden pianist Wilhelm Heil weg en Olga elkaar aan. Wilhelm Heilweg studeerde piano, ka mermuziek en muziekregistratie aan de muziekacademie van Detmold. In 1964 kwam hij naar Nederland en was enke le jaren de vaste begeleider van de zang klas van Corry Bijster. Ook was hij ja renlang de begeleider van de gitarist Pepe Romero. Als producer heeft hij bij Philips Classics leiding gegeven aan de productie van veel platen en cd's van internationaal bekende musici. In de Chaconne uit de partitia nr.2 BWV 1004 van Johann Sebastiaan Bach toont Mark Lubotsky zijn absolute meesterschap. Aan dit werk wagen zich alleen de echte groten en Mark Lubots ky behoort tot die groten. De toehoor ders zaten op het puntje van hun stoel in ademloze bewondering. En Mark speelde met een inzet en een overgave die je bij iemand die net hersteld is niet zou verwachten. Geen moment leunde hij op technische routine, iedere noot die Bach heeft geschreven kreeg de aan dacht die het verdiende. Na de pauze was het trio weer compleet in de sonate a trois in b op.1 no.2 van Jean Baptiste Loeillet voor viool, cello en piano. Prachtig en krachtig gespeeld in een ruimte die zich voor dit type muziek zo bijzonder leent. In alle vier delen van deze sonate klonk het harmo nieuze samenspel van het trio. Aan de gezichten van de musici was het plezier dat zij ondervonden af te lezen. Het sluitstuk van deze middag was het Trio voor viool, cello en piano in G, KV 564 van Mozart. Wanneer je dan een routineus gespeelde uitsmijter verwacht ben je bij dit trio aan het verkeerde adres. Vol overtuiging werd er gespeeld en met plezier. De glimlachjes waren niet van de lucht en het publiek pikte de Bij het aanbreken van het nieuwe seizoen zijn er weer enkele volkstui nen vrijgekomen bij Volkstuinvere niging Bloemheuvel. Deze tuinen variëren in oppervlakte van 100 tot 200 m2. Het aantrekkelijke terrein van Volks tuinvereniging Bloemheuvèl is gelegen tussen de Banningstraat, Oude Tempel- laan, de wijk Bloemheuvel en het land goed Eghermonde. Een prachtige plek, omzoomd door bomen, waardoor het er al vroeg in het voorjaar lekker warm kan zijn. In totaal bevinden zich er zo'n 40 moestuinen. Ook voor vogelliefhebbers is het een mooie stek, er broeden bon te en groene specht, verschillende soor ten mezen, sperwer, bosuil, winterko ning, buizerd en nog veel meer soorten yStichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 El Sur: de naam van deze nieuwe Fair Trade wijn betekent het zuiden. Niet voor niets, want deze heerlijke rode wijn komt helemaal uit Curica, een van de belangrijkste wijnstreken van Chili. Daar hebben 26 kleine wijnboeren vier jaar geleden de handen ineen geslagen en vormen sindsdien de coöperatie La Sagrada Familia (de heilige familie). Door deze samenwerking kunnen ze samen inkopen doen en een betere prijs krijgen voor hun druiven. Dankzij de eerlijke handel kunnen de boeren nu rechtstreeks exporteren en krijgen ze de prijs waar ze recht op hebben. El Sur is een jonge, fruitige Cabernet Sauvignon van een prima kwaliteit en natuurlijk ook verkrijgbaar bij de Wereldwinkel Soest, waar trouwens nog veel meer lek kere wijnen te koop zijn. De moeite waard om eens te "wereldwinkelen". De openingstijden van de AVereldwinkel zijn: maandag 13.00-17.00 uur; dins dag/zaterdag 09.30-17.00 uur. Twee jongens op een bromfiets zijn za terdag aangereden en hebben daarbij onbekend letsel opgelopen. De bestuur der van de brommer, een zestienjarige Soester, reed met een 22-jarige jongen achterop over het fietspad op de Birk- straat. Zij reden aan de verkeerde kant van de weg en werden door een 58-ja- rige Baarnaar over het hoofd gezien. Deze reed met zijn auto vanuit Soest richting Amersfoort en wilde een inrit inslaan. De jongens zijn met de ambu lance naaf ziekenhuis Lichtenberg over gebracht. in de directe omgeving. Sommigen kweken hun eigen groenten en bloemen hier al sinds het ontstaan van de vereniging, dus voor beginners is er altijd wel iemand die advies kan ge ven over het een of ander. Het leuke van een moestuin op dit gezamenlijke terrein is dat je gemakkelijk je ervarin gen uit kunt wisselen, zomaar eens een praatje maken of elkaar een plezier kunt doen met zaailingen of oogst die je over hebt. Een moestuin vraagt wel om regelmatig onderhoud; februari - maart begint het seizoen met voorzaaien en voorzichtig uitplanten. Wanneer dan in mei en juni de gewassen goed op gang komen be gint het onkruid ook aardig te groeien. En in juli en augustus is men druk met het beste werk: oogsten en genieten van zelf verbouwde groenten. De kosten voor het huren van een tuin zijn f 0,60 per vierkante meter per jaar. Dat komt neer op 60 a 120 gulden per jaar. Daarbij komt dan nog een kleine bijdrage voor watergebruik, onderhoud van de waterleiding, etc. Mest en zaden kunnen jaarlijks via de vereniging be steld worden. Voor meer informatie kan men terecht bij de heer Delfsma, tel. 0346-353347. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voor beeld) én een eervolle vermelding. Deze week zijn het: Robbert Faase Krista Huisman Maikel Fagel Hanneke Bosloper sfeer prachtig op. Toen de laatste tonen in de wijnkelder waren weggestorven, brak er een spontane en langdurige staande ovatie los. Het trio had geen andere keus dan nog een fraaie toegift te spelen. Het werd de Romance van Marschner. Een daadwerkelijke roman ce, een prachtige afsluiting van een mid dag vol hartverwarmende muziek. Wederom is het de Stichting Muziek kring Eemland gelukt om een toppro- gramma te presenteren. En uit de mond van secretaris/penningmeester Bert Smit is te vernemen dat zij het stellige plan hebben daarmee door te gaan. Onze correspondent voor de Soester Courant is gestopt met zijn werk voor deze krant en ik moet zeggen dat dit direct merkbaar is aan de Soesterberg- se bijlage van de Soester Courant. Was in het verleden de pagina vaak niet groot genoeg voor al het Soesterbergse nieuws, nu is een halve pagina genoeg. Daaruit blijkt eens te meer de toege voegde waarde die Piet voor de bijlage in de Soester Courant heeft gehad. Je kon bij Piet altijd aankloppen als er weer eens een happening was in het dorp die de moeite waard was om te vermelden in de krant, of dit nu 's avonds, overdag of in het weekend was. Ook het soort happening maakt Piet weinig uit, een opening van een winkel, een verslag van de dodenherdenking, de bekendmaking van een Prins(es) Carna val of de uitreiking van de Goede Doe- lenpot, enz.enz. Piet was altijd bereid om, gewapend met camera, pen en pa pier verslag te doen van de activiteit. Het is ons maar zelden overkomen dat hij er niet was en dat was dan vaak om persoonlijke redenen. Natuurlijk was er ook wel eens kritiek op de schrijfwijze van Piet en soms ook wel terecht, maar zoals dat hoort was er altijd de moge lijkheid - en die werd ook benut - om hierop te reageren. Ik moet overigens nog maar eens zien of er iemand voor terugkomt, voorlopig vraagt de Soester Courant of we zelf de stukjes maar willen schrijven en opstu ren omdat ze onvoldoende tijd en mens kracht hebben om Soesterberg mee te nemen in hun nieuwsvergaring. Ik hoop van wel, anders zou dat waarschijnlijk abonnees gaan kosten en zou de Soes terbergse bijlage wel eens kunnen ko men te vervallen. Beste Piet, ik wil je mede namens een aantal stamgasten van "de Gouden Leeuw" en de crew van "De Zotteklap- pers" heel erg bedanken voor je inzet om in de afgelopen jaren het wel en wee van ons dorp te verwoorden in de krant. Aad Zwingelaar Di Lassostraat 65", tel. 6022195 De meeste kookcursussen die door de Volksuniversiteit georganiseerd worden, worden gegeven in het mooie, moderne kooklokaal van het Griftland College, Noorderweg 79. Op dinsdag 22 februari van 15.30-18.00 uur geeft mevrouw Gerrits een work shop Amuses maken. Dit zijn kleine, fraai opgemaakte hapjes, licht en luch tig, waarmee een feestbuffet kan wor den samengesteld. In deze workshop wordt aandacht besteed aan het samen stellen en feestelijk presenteren van deze amuses. Kosten van deze workshop 65,- (inclusief 35,- ingrediënten). Vanwege de grote belangstelling start de kookdocente mevrouw Schuurman, op dinsdag 7 maart Voor de derde keer de cursus Koken voor gasten. Dit is een cursus waarin heerlijke diners bereid worden, met gerechten die grotendeels van tevoren klaargemaakt kunnen wor den. Er wordt dan ook extra aandacht besteed aan het maken van een goede 'mise en place' (voorbereiding). Na deze cursus kunt u op een ontspannen ma nier uw gasten ontvangen en hen toch met uw culinaire vaardigheden verras sen. Na het koken wordt het resultaat geproefd onder het genot van een glas wijn. Deze cursus bestaat uit vier lessen, op de dinsdagmiddag van 15.30-18.00 uur. Kosten van deze cursus zijn 220,- (in clusief 95,- ingrediënten). De laatste workshop op kookgebied is op donderdag 13 april van 15.30-18.00 uur. De titel van deze workshop is Pick nick, feestmaal in een mand. Deze ti tel geeft al duidelijk aan wat de bedoe ling is van deze middag. De deelnemers doen verfrissende ideeën op over de organisatie van een picknick. De pick nickmand kan gevuld worden met sand wiches, salades, gevogelte, koud vlees, fruit en heerlijke lentedrankjes. De kos ten voor deze workshop zijn ƒ65,- (in clusief/35,- ingrediënten). Voor informatie en inschrijving kunt u terecht bij de Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, telefoon 035 6022195. Ope ningstijden: maandag van 13.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag van 10.00-13.00 uur. i»

Soester Courant | 2000 | | pagina 17