halve prijs VKCERC Kans! Visser 3 Vrijwilligers schreeuwen om beleid Bezwaren tegen bouw zijn ongegrond Soester Zakenkring ziet nog wel oiimte voor bedrijfsterrein 0 Z halve winkel 9,95 anen BV 7 ACTUEEL I m Heeren Van B rederode Mevrouw M.H. Vermooten viert haar 101ste verjaardag Negen maanden cel geëist voor ontucht met meisje +3pecialist+ WOENSDAG 26 JANUARI 2000 SOESTER COURANT telijke worst ïRLIEDEN "Als er geen geld is, moeten wij het werk maar doen" PAGINA 3 Winkel en appartementen B. Grothestraat passen in plan - Wieksloot, Kamp van Zeist en randen vliegbasis r n MANNENMODE Beheersplan voor waterkeringen Publiekszaken eerder dicht Twee inbraken in hetzelfde bedrijf Tas weggenomen: dader weggefietst Bij een krat van onderstaande merken, mag u dobbelen voor extra flesjes speciaalbier*! 6.99 19.99 Élke worp is prijs of flesjes speciaalbier* EXTRA! 21.99 Gedichtendag 2000 Oplichter zonder rijbewijs opgepakt Soester betrapt bij inbraak Voor service moet u bij ons zijn n per dag sweld. et (ver) bouwen van en, scholen en t onze doelgroep. td bedrijf, jze werksfeer nde groei- en "Is het niet tè makkelijk om te zeg- gen dat de vrijwilligers het maar moeten doen als er geen beroeps- j krachten zijn? Het touwtje is nu erg strak gespannen." Eén van de deel- I; nemers aan de thema-avond over vrijwilligers van maandag in het ge meentehuis, verwoordde het over heersende gevoel bij het publiek. De gemeente wilde zich laten voe den door de ervaringen van vrijwil ligers en instellingen alvorens een nieuw beleid te ontwikkelen. Deze opzet van de avond en de manier waarop Berend Rubingh als gesprekslei der van zich liet horen, viel bij veel vrij willigers verkeerd, "Ik erger me aan het feit dat er eerst uitvoerig verteld wordt wat vrijwilligerswerk is. Dat weten we allemaal. Dat getheoretiseer vind ik zonde van mijn tijd," aldus één van hen. "Het startpunt van deze avond moet toch een visie zijn? Die mis ik hier," liet een inspreker weten. De gemeente koos echter de omgekeerde weg: Zij wilde eerst de organisaties raadplegen en dan een visie ontwikkelen. Wethouder Pie- ter ten Hove had namens het College hê| initiatief voor de avond genomen om de suggesties van het publiek in de vorm van een notitie aan de gemeente raad voor te leggen. "Veel mensen stromen uit en er komen er weinig bij," legde een vrijwilliger uit de ouderensector het probleem uit. "We krijgen met totaal andere zaken te ma ken. Veel mensen willen er wat voor te rug krijgen of alleen één seizoen wer ken. Daar moet beleid op gemaakt wor den," Uiteindelijk besloot Rubingh ver- Schillende instellingen te laten vertellen over hun ervaringen. Het blijkt vaak moeilijk nieuwe vrijwil ligers te werven. "Er is op dit moment een enorme vergrijzing. Veel van onze vrijwilligers worden opgenomen in een verzorgingshuis en er komen geen jon geren bij. Ook werken de mensen lan ger door," aldus een vrijwilliger. Voor al de zorg- en ouderensector liet van zich horen. Van de straat Om het voor mensen toch aantrekkelijk te maken vrijwilligerswerk te doen, zou den de instellingen kunnen denken aan een financiële beloning of vergoeding van de onkosten. M. Kramer van sport vereniging WZ'49: "Wij houden iedere week zo'n driehonderd kinderen van de straat. In de huidige 24-uurs economie moeten de kinderen bezig gehouden worden. Elk jaar doen we een beroep op mensen, maar toch denken we: moeten we ze niet gaan betalen? Dit willen we niet, want iedereen moet kunnen voet ballen en wanneer je vrijwilligers gaat betalen, moet de contributie omhoog." Dit is één van de problemen waar de vrijwilligersinstellingen tegenaan lopen. Fred van Es, deskundige in het advise ren van gemeenten en instellingen over onder meer vrijwilligersbeleid, gaf dit in zijn inleiding al aan: "Er kunnen ver schillende knelpunten zijn. Als instellin gen veel moeten kopiëren kost dit geld en dat moet betaald worden. Ook de accommodaties voldoen niet altijd en bovendien zijn de meeste vrijwilligers niet verzekerd." Bij Artishock is het vooral leuk, zeggen de betrokkenen. "Wij hebben zo'n vijf tig tot zestig vrijwilligers. Deze mensen doen wat ze leuk vinden, voornamelijk omdat ze het zelf willen. Toch hebben wij ook problemen die we graag op een praktische manier opgelost zien. Als de gemeente komt met een gemeenschap pelijke verzekering, dan willen we daar graag gebruik van maken." Zevenhonderd uur De Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) is met haar vierhonderd vrij willigers één van de grootste vrijwilli gersorganisaties. De instelling benadrukt dat het moeilijk is vrijwilligers grenzen op te leggen: "De vrijwilligers werken al gauw zes- tot zevenhonderd uur per persoon per jaar. Dat is erg veel. Soms moeten beroepskrachten het overne men, dan kunnen we hen meer bestuur staken laten doen. Daar is geen geld voor. Ik krijg het gevoel dat de gemeen te hier voor een dubbeltje op de eerste rang wil zitten." Door de gemeente werd geconcludeerd dat de bijeenkomst weinig opleverde voor een eenduidig vrijwilligersbeleid: "Er zijn veel sectoren die allemaal iets anders willen." Van Es gaf dit in zijn inleiding ook al aan: "De gemeente kan gebruik maken van verschillende vor men van beleid. Ze moet een keuze maken, bijvoorbeeld voor een bepaalde sector waarvan zij vind dat het belang voor de maatschappij groot is." In maart verschijnt een notitie van de gemeente, waarin meer duidelijkheid moet worden geboden over alle aspec ten van vrijwilligerswerk. Daarbij kan worden gedacht aan de rechtspositie, onkostenvergoedingen, verzekeringen, scholing en training. Waar andere instellingen claimen dat de vrijwilligers het leuk vinden om dit werk te doen, komt de SWOS met een andere opvatting: "Wij staan daar niet voor onze lol, maar omdat het werk anders niet wordt gedaan. De vrijwilligers doen het echt niet omdat ze gillend de deur uit gaan: 'We moeten weer oudjes hel pen'." ,'limi UICÜIJVIKUTI 'KMWt -•> na uiisowjti F.J. flmBttfcciWvi l V So5Öcsi]enet!d Iwj/1ii_ Ilttbberd.io.-Bueflioïl I) vSOtSI ümm»sSTBPst» 'I VA'I HEI.Gël BV SOiSi BB,. i [BStaffalleOcdsiif Jewte SGfSf Tel. (035) 541 47 SS Fax (035) 541 72 75 T. oii koninklijk; bachivumj Halleven ets en Belastingadviseurs A) en belastingadvi- en cliëntgericht wer- nde groei in onze in Soest een ntie jaarstukken den Word sden hten aan: adviseurs Soest BV, 0EST. 12 46 00 De bezwaarschriften tegen de bouw van een winkelpand met daarboven twee appartementen aan de Burge meester Grothestraat zijn door het College ongegrond verklaard. Het gaat om het perceel nabij de roton de, waar voorheen MeiloPs Behang was gevestigd. 'Volgens de bezwaarmakers wordt met de bouw de achtergevelrooilijn over schreden en zou niet worden voldaan aan de parkeer norm. Het College stelt dat het bouwplan wél voldoet aan de voorwaarden van het bestemmingsplan Soestdijk 1997. Ver der zegt het dat de bezwaarmakers wa ren uitgegaan van een verkeerde par- keernorm. De eigenaar moet op het per ceel elf parkeerplaatsen realiseren en daar is in het bouwplan rekening mee gehouden. De bouwvergunning wordt dan ook gehandhaafd. Het oude pand is overigens al gesloopt en de bouwactiviteiten, uitgevoerd door het Soester bouwbedrijf E.A. van den Hengel, zijn reeds enige tijd aan de gang. In de afgelopen week ondervond Waar voorheen Meilof 's Behang was gevestigd, zijn al enige tijd bouwactivitei ten aan de gang voor de realisering van een winkel met twee appartementen. het verkeer op de Burgemeester Gro thestraat regelmatig hinder van de werk zaamheden, omdat bouwmaterialen met een grote kraan op de bouwplaats wer den getakeld. De rijbaan in de richting van de Van Weedestraat was hierdoor gedeeltelijk geblokkeerd. Met verkeers lichten werd de doorstroom van het ver keer geregeld. iet druk- berg olor bin- groei- aar elling. unster» arn van Tel. 035 - 541 47 55 Fax 035 - 54? 72 25 Voor het schreeuwende gebrek aan i bedrijfsterreinen in Soest heeft de Soester Zakenkring wel een paar oplossingen. Voorzitter Dick van Loon van de ondernemersclub (die dit jaar 50 jaar bestaat) ziet bijvoor beeld mogelijkheden in de richting i van de Wieksloot, het Kamp van Zeist en de "randen" van de vliegba sis Soesterberg. Van Loon noemde deze opties vrijdag savond tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de Zakenkring in De Soester Dui- Inen. Volgens hem gaat het om hoog- Iwaardige bedrijventerreinen voor de lopvang van plaatselijke, arbeidsintensie- f ve bedrijvigheid. Zorgen maakte hij zich over de in Soest schrikbarend toegeno- Imen mobiliteit over de periode van de 1 laatste vijfjaar. Terwijl de werkgelegen- Iheid in Soest slechts met 7 is ge- groeid (Baarn 20 Amersfoort 27 I is het aantal mensen dat elke werk- I dag van en naar Soest pendelt met 22 1% toegenomen, aldus Van Loon. Hij vond dat percentage "te gek voor woor den" en verweet met name de provin cie en het gewest dat ze het lieten afwe ten door te pleiten voor vestiging van bedrijven in Amersfoort. Dat zorgt al leen maar voor méér mobiliteit "De beschikbare grond optimaal benut ten" is volgens Van Loon de enige re medie en in dat verband bracht hij de hierboven genoemde locaties ter sprake. Verder pleitte hij ervoor dat de gemeen te Soest ook flink over de brug zou ko men ("in deze tijd van overschotten") met geld voor de revitalisering van het oude industrieterrein. Dat Harry Witte van Gemeentebelangen Groen Soest de tankbaan aan de Richelleweg in Soester berg (door de gemeente gedoodverfd als nieuwe vestigingsplek voor trans portbedrijven) wil "teruggeven aan de natuur" vond Van Loon nogal komisch. 'Armoe alom' "Dan zou je ook wat woongebieden aan de natuur moeten teruggeven en moe ten we weer in onze plaggenhutten uit 1900 gaan wonen," aldus de Zaken- kringvoorzitter, die eerder in zijn speech KONINGINNELAAN 24 - SOESTDIJK al een tafereeltje schetste van Soest rond de vorige eeuwwisseling: "Een boeren- dorpje op de rand van de Utrechtse Heuvelrug. Op straat stonk het er naar paardenpoep. Alle kinderen moesten voor het eerst verplicht naar school. Twee molens beheersten het straat beeld: de Vrijheid en de Windhond. Er werd nog in plaggenhutten gewoond. Armoe alom." "Boeren zijn er nog wel, maar niet veel, en paarden zijn er ook nog, maar die lopen in het buitengebied en dus ruiken we niks meer," vervolgde Van Loon. "De kinderen staken omdat ze de twee de schoolfase te moeilijk vinden en molens zijn in geen velden of wegen meer te bekennen, helaas. Plaggenhut ten zijn ingeruild voor villa's en het be drijfsleven bloeit als nooit tevoren." Verstandhouding Aan het slot van zijn toespraak zwaai de hij burgemeester Hans de Widt alvast de nodige lof toe, vooruitlopend op diens afscheid. Volgens Van Loon was De Widt erin geslaagd het destijds stroeve overleg tussen het College en de Zakenkring weer open te trekken en heeft hij gezorgd voor een constructie ve en open verstandhouding. "We kun nen eigenlijk alles tegen elkaar zeg gen..." Ook van zijn kant bevestigde de burge meester in zijn reactie de uitstekende relatie tussen gemeentebestuur en be drijfsleven, al blijven er natuurlijk we derzijds de nodige wensen bestaan. Hij wees er verder op dat het College alvast één wens van de Zakenkring zal vervul len: er wordt bij de voorjaarsnota (de tussenbegroting) 50 mille uitgetrokken voor de opknapbeurt van het oude in dustrieterrein. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkeek! Eigendomweg 2a Soest Teleföon 035 - 60136 82 Waterschap Vallei Eem start deze maand met het opstellen van een Be heersplan Waterkeringen. In dit plan komt te staan welke werkzaamheden de komende jaren aan dijken en kades moeten worden uitgevoerd, hoe het on derhoud gebeurt en in welke situaties het waterschap vergunningen afgeeft. Het waterschap wil in december 2000 een ontwerpplan hebben, dat begin vol gend jaar ter inzage komt te liggen. Een klankbordgroep met vertegenwoordi gers van diverse externe organisaties zal bij het opstellen worden betrokken om een zo groot mogelijk draagvlak te creë ren. Het waterschap is verplicht om een der gelijk plan op te stellen op grond van de provinciale waterkeringverordening. Het plan is vergelijkbaar met het Waterbe heersplan. In dat plan staat het beleid van het waterschap op het gebied van de waterbeheersing en de waterkwali teit. Het Algemeen Bestuur stelt het plan in juni 2001 vast. De looptijd van het plan is 2002-2006. Mevrouw M.H. Vermooten heeft woensdag burgemeester Hans de Widt op visite gehad. Hij kwam haar namens het gemeentebestuur feliciteren niet haar 101slc verjaar dag. Een jaar eerder was hij ook al bij haar eeuwfeest aanwezig. Ruim dertig jaar woont mevrouw Ver mooten in Soest, tegenwoordig in Zorg centrum Braamhage aan de Inspecteur Schreuderlaan, De in Ginneken en Ba- vel geboren vrouw leefde ook lange tijd in Utrecht. Met haar man, die op 95- jarige leeftijd overleed, kreeg ze in to- De één na oudste inwoner van Soest: mevrouw M.H. Vermooten. Foto: Aldo Allessie taal 26 kinderen, kleinkinderen en ach terkleinkinderen. Mevrouw Vermooten is een jaar en zes dagen ouder dan de Soester H. Strik die gisteren 100 werd (meer daarover in de Soester Courant van volgende week). Het tweetal behoort daarmee tot de oudste inwoners van Soest. De oudste Soester is op dit moment mevrouw Die- venbach die in juli 104 hoopt te worden. De dames Dievenbach en Vermooten zijn de enige twee Soesters die in drie eeuwen hebben geleefd. Wegens ontucht met een dertienja rig meisje hoorde een 57-jarige Soester donderdag bij de Utrechtse rechtbank negen maanden celstraf tegen zich eisen, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De man woonde in 1991 en 1992 in Baarn, samen met zijn vrouw en stief dochter. In het weekend kwam regelma tig een vriendinnetje van de dochter op bezoek. Zij bleef dan ook vaak logeren, hoewel haar eigen ouders slechts een paar huizen verderop woonden. Volgens het meisje begon de ontucht tij dens één van die logeerpartijtje. De man zou haar in plaats van een nachtzoen een tongzoen hebben gegeven. Daarna deed hij steeds vaker toenaderingen tot haar, die steeds verder gingen. Hij maakte gebruik van momenten waarop zijn huisgenoten niet aanwezig waren. De verdachte bekende de ontucht, maar volgens hem kwam het initiatief van het meisje. Zij zou steeds toenadering tot hem hebben gezocht. Hij erkende wel dat hij steeds verder met haar ging. "Maar dat was heel natuurlijk, ik heb haar nooit gedwongen", vertelde hij de rechtbank. Het meisje erkende dat de man nooit dwang had uitgeoefend. Zij had nooit iets van het misbruik gezegd, omdat zij de gezelligheid van het gezin van haar vriendinnetje niet wilde missen. Boven dien zou zij eerder seksueel zijn mis bruikt. Haar oude angsten kwamen door het nieuwe misbruik weer boven. Donderdag bleek dat de dagvaarding van de vermoede pleger van dat eerste misbruik was ingetrokken. De Soester stelde dat hij nooit iets had geweten van dat mogelijke eerder misbruik. "Ik was trots en gevleid dat zij mij seksueel aan trekkelijk vond", zei hij over zijn eigen drijfveren. Aan het misbruik kwam een eind toen het meisje in 1992 een vriendje kreeg. Volgens de verdachte was hij toen ei genlijk heel opgelucht. Het was nooit meer besproken, tot het meisje in 1996 haar huidige partner leerde kennen. In hetzelfde jaar deed zij aangifte. Volgens de verdachte realiseerde hij zich inmiddels hoeveel ellende hij had aan gericht. Het meisje heeft hulp moeten zoeken bij het Riagg om haar psychische problemen de baas te worden. "Ik weet nu heel goed dat ik mijn verantwoorde lijkheden heb verzaakt, maar ik reali seerde me toen niet dat ik als volwasse ne tegenover een kind stond", aldus de verdachte. De officier van justitie vond het voor de Soester pleiten dat hij zijn fout inzag en toegaf. Volgens hem was dat ook be langrijk bij het verwerken van het mis bruik door het slachtoffer. Daarnaast hield hij rekening met de ouderdom van de aangifte. Hij kondigde aan dat hij geen bezwaar zou maken tegen een omzetting van de celstraf in dienstverlening. Maar volgens zijn raadsman had de officier het recht op vervolging verspeeld. Hij vond dat het openbaar ministerie niet ontvanke lijk zou moeten worden verklaard, we gens het overschrijden van de redelijke termijn voor vervolging. De verdachte zelf las tenslotte een brief voor, waarin hij zijn spijt betuigde te genover het slachtoffer, haar vriend, haar familie en zijn eigen familie. Zijn vrouw is inmiddels bij hem weg. "Ik had mezelf en haar een hoop ellende kun nen besparen", concludeerde hij. De rechtbank doet uitspraak op 3 fe bruari. De afdeling Publiekszaken in ge meentehuis is morgen, donderdag 27 januari, vanaf 12.00 uur gesloten in verband met het afscheid van burge meester Hans de Widt. De hal wordt na het middaguur in gereedheid ge bracht voor de recepties die die mid dag en avond zullen plaatshebben. Vandaag is Publiekszaken om 14.00 uur al dicht gegaan, eveneens vanwe ge het afscheid van De Widt. In een bedrijf aan de Industrieweg is in de nacht van donderdag op vrijdag tot twee maal toe ingebroken. De eerste melding kwam om 1.00 uur binnen. Werknemers van de naast de groothan del in hout en deuren gelegen bakkerij zagen drie jongens in het pand. Deze hadden in de gaten dat ze gezien waren en gingen er op twee scooters vandoor. De eigenaar, een 56-jarige Soester, was snel ter plaatse, evenals de politie. Zij constateerden dat de ruiten van de toe gangsdeuren met stoeptegels ingegooid waren. Er werd op dat moment nog niets vermist. Even later die nacht, rond 5.45 uur werd bij hetzelfde bedrijf op dezelfde manier ingebroken. De noodruiten die na de eerste inbraak geplaatst waren, werden met stoeptegels ingegooid. Dit keer werden er wel spullen weggenomen en was de schade in het pand aanzien lijk. Uit het bedrijf zijn een bankpas en een geldkistje met daarin enkele duizen den guldens buitgemaakt. De politie vermoedt dat het om dezelfde daders gaat als bij de eerste inbraak. In een pand aan de Amersfoortsestraat in Soesterberg waren woensdag rond half zes twee mensen aanwezig op de eerste verdieping toen zij op de begane grond iemand hoorde lopen. Dit vonden zij vreemd, aangezien zij in de veronder stelling waren dat het pand gesloten was. Bij controle zagen zij een man uit de kantoorruimte komen en op de vraag wat hij daar deed, antwoordde de man dat hij de weg naar Soest/ Soesterberg zocht. De vraag werd beantwoord waar op de man zijn weg richting Soesterberg vervolgde op een groene herenfiets. Eén van de twee, een 39-jarige Soesterberg- se, merkte in het kantoor waar de man was uitgekomen, dat haar tas met daarin ongeveer 55 gulden was verdwenen. De dader is in de leeftijd van 25 tot dertig jaar, ongeveer 1.85 meter lang en heeft een fors postuur. Cahors A.C. Cótes d'Olt 75 cl AdviesprijsA99' €3.17 Doos 6 flessen: Adviesprijs 53-W 40.- 18.15 Muier Schipper- bitter Liter Adviesprijs.2fc99" 2.50 extra korting met de bon uit de Mitra's weekkalender &Ö7 MITRA'S SOEST V. Weedestraat 185 *De soort speciaalbier die u krijgt is reeds door ons geselecteerd. Aanbiedingen zijn geldig t/m 5 februari 2000. William Lawson's Scotch whisky 70 cl Adviespnjs^r99" €9.98 3.- extra korting met de bon uit de Mitra's weekkalender "De eerste Landelijke Gedichtendag op 27 januari belooft, mede dankzij de in zet van tal van literaire en culturele or ganisaties in Nederland, een succes te worden," Dat schrijft de Stichting Poetry Interna tional, initiator van de Gedichtendag, aan onder meer de SLAS (Stichting Li teraire Activiteiten Soest) en veertig an dere initiatiefnemers over het hele land. Zo zal de vergadering van de Tweede Kamer door voorzitter Jeltje van Nieu- wenhoven geopend worden met een ge dicht. Een aardig idee voor onze nieuwe bur gemeester, volgend jaar, om de gemeen teraadsvergadering in Soest te openen (het gebed is al lang afgeschaft) met een gedicht. Suggestie: "Bert, het koren wolfje" of "Het warhoofd Bert". Zie het verslag van de gemeenteraadsvergade ring van vorige week. Ik wil de tekst wel leveren. In het Tropenmuseum in Amsterdam wordt morgen de tentoonstelling geo pend "Stem te zijn en anders niet. 35 dichters aan het woord." In Groningen vindt een 24-uurs poëziemarathon plaats; in de streekbussen te Maastricht en omgeving hangt een gedicht van Joke van Leeuwen. Alle scholen hebben een brochure met suggesties voor poëzieon- derwijs op de Gedichtendag ontvangen. De Landelijke Gedichtendag is een nieuw fenomeen in ons land, overge waaid uit Engeland, waar elk jaar een zeer succesvolle National Poetry Day wordt gehouden. Ter voorbereiding op deze dag organiseerde Poetry Interna tional, gevestigd in Rotterdam, in sa menwerking met NRC Handelsblad, de NPS en de VPRO een verkiezing voor de "Dichter des Vaderlands". Deze (hof)dichter zal om de vijf jaar worden aangewezen en van tijd tot tijd belang rijke nationale en internationale ge beurtenissen in een gedicht omzetten. Daarom moet u vanavond (woensdag 26 januari) om 20.30 uur kijken naar Nederland 3, "De avond van de Neder landse poëzie". Presentatie: Joost Prin sen. De SLAS in Soest doet ook mee met de Landelijke Gedichtendag dankzij een subsidie uit de Kermispot van de ge meente. Morgenavond lezen in C-drie een aantal mensen, onder wie Jan Men- ne, Frans Kingma en de oud-burge meester van Soest-Duitsland, hun lieve- lingsgedicht uit de vorige eeuw. Zie el ders in deze krant. U komt toch ook luisteren naar "Vers in het geheugen" om half negen? De toe gang is gratis. Daar wordt ook de win naar bekend gemaakt van de Gedich tenwedstrijd in de 30 etalages van Soes ter winkeliers. Radio Soest maakt opna men van de bijeenkomst en zend mor genmiddag om twee uur een interview uit dat ik heb gemaakt met de Soester dichter Bloyd (Harry Schilder), wiens nieuwe bundel "Exit 2000" deze maand verscheen. Iedereen kan dichten of heeft vroeger (kijk eens onder in de la!) wel eens ge dicht. Gedichten liggen bij wijze van spreken vóór in de mond als lippen dienst weigeren de tong tekort schiet steekt poëzie stilzwijgend de draak met de taal alles is poetry emotion. Tijdens een controle op de Veenbes straat is zondag een 22-jarige man aan gehouden. Hij bleek niet in het bezit van een rijbewijs te zijn. Ook werd hij door de politie in Hilversum al enige tijd ge zocht wegens oplichting. Hij is naar dat bureau overgebracht en zit nog vast. Buurtbewoners en omstanders hebben donderdagavond rond elf uur een 25-ja- rige Soester op heterdaad betrapt toen hij een auto aan de Schaepmanstraat aan het openbreken was. De man is di rect door de omstanders overmeesterd. Met veel moeite en wat gepast geweld sloegen de inmiddels gearriveerde agen ten hem in de boeien en voerden ze hem af naar het politiebureau in Baarn. Daar werd de GGD-arts gewaarschuwd om dat de man agressief bleef. Volgens de politiewoordvoerder ging de Soester volledig door het lint. Na komst van de arts werd de man rustiger en wist hij. zich van het hele voorval niets meer te herinneren. Een kennis van de verdach te gaf aan dat de man mogelijk pillen had gebruikt. Tijdens de overmeestering door de omstanders zwaaide hij met een mes en veroorzaakte hij kleine wondjes bij onder andere een 52-jarige bewoner van de Schaepmanstraat. De man zit nog vast en krijgt een proces-verbaal voor bedreiging, poging tot inbraak en veroorzaken van letsel. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35 a Tel. 035 - 602 93 6f

Soester Courant | 2000 | | pagina 3