Boekenweek 2000 over "de Klassieken" Carnaval 5 aruóhoq INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS 1 BOEKENWEEKr Van 15 tot en met 25 maart Doeschka Meijsing te gast bij boekhandel Jongerius De SLAS r, Wanda Reumer en Marietje Open Podium in Artishock Hane-Scheltema in C-drie Lisette Lewin treedt op in de bibliotheek/C-drie Adriaan van Dis signeert bij Van de Ven GROENEyELD WOENSDAG 8 MAART 2000 SOESTER COURANT Boekenweek Kalender Soest VERHALEN UIT DE KLASSIEKE OUDHEID Woensdag 8 maart, 20.00 uur Donderdag 23 maart, 20.15 uur Donderdag 16 maart, 20.00 uur J. Vrijdag 17 maart, 09.30 uur Zaterdag 25 maart, 16.00 uur: WOENSDAG 8 MAAR' De boswachter over terugkomende trekkers Diaklankbeelden Lingelandschap Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Colenso Consort te horen in Purcells Dioclesian Wie vergelijkt leest de Soester Courzd Soester galeries naar Art Rotterdam Genealogen bijeen van Midden-Nederland Jazzconcert meth( Wiro Mahieu 'Low Motion'trio Narre Knollen zijn Buena Vista Social 0» Zondagrniddagconcef in Groeneveld Vlinderfestival "Lectori Salutem". Deze Latijnse spreuk, te vertalen met 'Heil aan de le zer', is het motto van de Boekenweek 2000 die van 15 tot 25 maart wordt ge vierd. Centraal staan dit jaar verhalen uit de klassieke oudheid. Deze verhalen rond de oude Grieken en Romeinen, bakermat van de Westerse literatuur, worden steeds vaker gelezen, mede dankzij de uitstekende vertalingen die de laatste jaren op de markt zijn geko men. En het zijn niet zeker alleen de gymnasiasten of classici, het zijn vaak juist de 'gewone' lezers die nu eindelijk eens iets meer willen weten over de oor sprong van onze cultuur. Tijdens deze Boekenweek krijgen ze daar alle kans voor: boekhandels en bi bliotheken zullen een keur aan oude en nieuwe vertalingen, bloemlezingen en achtergrondliteratuur op de planken zet ten zodat iedereen zeker iets van zijn of haar gading zal vinden. Om de informa tie over 'de Klassieken' op geheel eigen tijdse wijze aan te bieden heeft de CPNB dit jaar een cdrom geproduceerd. Dit schijfje voert een tiental grote den kers/ filosofen/schrijvers uit de periode van ca. 800 voor tot ca. 300 na Chris tus ten tonele, elk levend in een andere eeuw. Al klikkend leert men de boeken uit die periode kennen, de sporten die werden beoefend, de kunstvormen, kortom, men krijgt een goed beeld van die tijd. Tijdens de Boekenweek te koop voor f 14,95. En natuurlijk is er ook weer een Boe kenweekgeschenk: Harry Mulisch schreef "Het theater, de brief en de waarheid". Het uitgangspunt voor deze novelle vormen de wederwaardigheden in 1987 van de acteur Jules Croiset. Naar aanleiding van de voorgenomen uitvoering van Rainer Maria Fassbinders "Het vuil, de stad en de dood" schreef Croiset een dreigbrief aan zichzelf en zijn gezin en ensceneerde zijn eigen ont voering. In zijn nawoord schrijft Mu lisch: 'Mijn tekst is geen beeld of inter pretatie van zijn even fantastische als reële onderneming, die destijds veel opzien baarde, maar uitsluitend de aan leiding tot mijn eigen literair avontuur. Ik heb er mijn verbeelding op losgela ten, en zoals het er nu ligt heeft het nau welijks nog iets te maken met zijn lot gevallen. Mijn verhaal is niet waar of onwaar, zoals een feitenverslag; als lite rair verhaal is het zijn eigen feit.' In een verhaal vol spanning en emoties, even toegankelijk als zijn wereldbestseller "De aanslag"' brengt Mulisch een ere saluut aan de liefde. Een cadeautje voor iedereen die tijdens de Boekenweek voor ten minste f 24,50 aan Nederlands talige boeken koopt. Harry Mulisch. De SLAS (Stichting Literaire Activi teiten Soest) organiseert ter gelegen heid van deze Boekenweek enkele bijzondere evenementen in Soest. Ook daaromheen vinden enkele in teressante literaire activiteiten plaats. •Woensdag 8 maart: Doeschka Meijsing bij boekhandel Jongerius. Aanvang 20.00 uur. Toegang 5,-. Donderdag 16 maart: Open Po dium in Artishock. Aanvang 20.00 uur. Toegang vrij. Vrijdag 17 maart: Lisette Lewin in C-drie. Aanvang 09.30 uur. Toegang f5,-. Donderdag 23 maart: Wanda Reu- mer en Marietje d'Hane-Scheltema in C-drie. Aanvang 20.15 uur. Toe gang f 10,-. Zaterdag 25 maart: Adriaan van Dis bij boekhandel Van de Ven. Aanvang 16.00 uur. Op woensdagavond 8 maart is de be kende Nederlandse schrijfster Doesch ka Meijsing (1947) te gast bij boekhan del Jongerius aan de Van Weedestraat 29. De schrijfster wordt daar geïnter viewd door Ed van Eeden, vooral over haar nieuwste boek: "De tweede man". De hoofdpersoon daarvan probeert het leven van zijn overleden alcoholische broer te begrijpen langs de omweg van een onderzoek naar het belang van Hef- aiston voor Alexander de Grote. "De tweede man" is een roman met vele la gen, die leest als een anekdotische, spannende avonturenroman annex reis verhaal. Meijsings nieuwe roman com bineert het beste van haar twee werel den: de tomeloze maar naar pathos nei gende emoties in een roman als "De be proeving" en de cerebrale vormbeheer sing van "Utopia" of "Tijger, tijger". De bijeenkomst in de boekwinkel aan de Doeschka Meijsing. Van Weedestraat begint om 20.00 uur. Toegang: 5,-. Reserveren: tel. 5880122. De SLAS organiseert sinds december 1988 literaire activiteiten in onze ge meente. De stichting begon als samen werkingsverband nissen de Openbare Bibliotheek, het Cultureel Centrum C- drie, Boekhandel Van de Ven en de Soester Courant; zij coördineert sinds dien de gezamenlijke "literaire kalen der" van Soest. De SLAS werkt intus sen ook regelmatig samen met de Cul turele Vereniging Artishock, Radio Soest en Boekhandel Jongerius. Sinds december 1998 is de SLAS een officiële stichting; zij ontvangt financiële steun van de gemeente en incidenteel uit de Kermispot. De lange tijd dat de verschillende instel lingen nu met elkaar proberen de litera tuur in Soest te propageren mag uniek genoemd worden. Elk voor zich behou den de instellingen hun eigen verant woordelijkheid voor het programmeren en organiseren van literaire presentaties, maar ze kunnen elkaar in wezen niet missen. Ook de inbreng van het Soester publiek wordt door de SLAS nadrukkelijk op prijs gesteld, wat blijkt uit het jaarlijkse Groot Soester Dictee der Nederlandse Taal, de driejaarlijkse Rinke Tolman poëzieprijsvraag, de verhalenwedstrij- den en andere evenementen, zoals lite raire concerten, lezingen en bijeenkom sten rondom de Nationale Gedichten dag. Het correspondentieadres van de SLAS is: Speenkruidstraat 5, 3765 AA Soest, tel. (035) 5880913, fax: (035) 5880926; E-mail: apost@wxs.ni Onder de titel "Lectori Salutem" - het thema van de Boekenweek 2000 orga niseert de SLAS in samenwerking met de culturele vereniging Artishock een "Open Podium". Het idee voor deze openbare bijeenkomst ontstond op de Nationale Gedichtendag in Soest, waar Soester inwoners hun lievelingsgedicht lazen en waar verschillende deelnemers de wens te kennen gaven graag een keer hun eigen pennenvruchten te laten ho ren. Die kans bestaat nu in de gezellige sociëteit van Artishock, waar iedereeen de gelegenheid krijgt zijn/haar eigen ge dichten, verhalen, brieven, vertalingen of andere schrifturen voor te dragen. De toegang is gratis. Wie mee wil doen kan zich hiervoor schriftelijk of telefonisch, met zo mogelijk een korte toelichting, opgeven bij het secretariaat van de SLAS: Aad Post, Speenkruidstraat 5, 3765 AA Soest, tel. (035)5880913. Graag voor 9 maart Nadere informatie: tel. 035-6014283. Tijdens de Boekenweek nodigt de Openbare Bibliotheek elk jaar, in samenwerking met boekhandel Van de Ven, een schrijfster uit om te ver tellen over haar werk. Dit jaar is dat Lisette Lewin. Zij treedt op 17 maart om 9.30 uur 's ochtends op in het theater van C-drie. Lisette Lewin is geboren in Den Haag. Een groot gedeelte van haar jeugd heeft zij doorgebracht in Djakarta. Na haar terugkomst vestigde ze zich in Amster dam. Ze is journalist en werkte voor de Volkskrant, NRC-Handelsblad en Vrij Nederland. Sinds 1980 werkt ze free lance voor de Volkskrant. In 1989 de buteerde ze met de roman "Voor bijna alles bang geweest", waarvoor ze het Gouden Ezelsoor ontving, de prijs voor het best verkochte debuut. Deze roman beschrijft in grote lijnen haar eigen le ven: over haar moeder en andere fami lieleden die de oorlog niet overleefden, de jaren dat ze ondergedoken heeft ge zeten en de hereniging met haar vader na de bevrijding, haar enige overgeble ven familielid. Haar tweede roman, "Een hart van prikkeldraad" (1992), speelt in 1953 en gaat over een moffenhoertje dat terug blikt op haar leven, haar relatie met een lelijke Duitse officier en nog tal van an dere Duitse minnaars. In 1987 maakt Lisette Lewin een reis met haar vader naar Berlijn. Tijdens die reis kwam het verleden naar boven, praatte haar vader over ooms, tantes, neven en nichten waarvan nooit meer iets vernomen is. Dit resulteerde in "Herfstreis naar Dant- zig", verschenen in 1997. Hierin gaat het vooral over het leven van haar jood se vadqr en hun moeizame verhouding. Haar laatst verschenen boek is een ver halenbundel: "Verliezers op zee" (1999). Een aantal verhalen is al eerder verschenen in het literaire tijdschrift "De tweede ronde". Lisette Lewin is een bewonderaarster van Russische schrijvers, vooral van Tsjechov en Toergenjew, die gedetail leerde beschrijvingen geven van de om geving en de tijd waarin een verhaal zich afspeelt. Lisette Lewin heeft een helde re, noterende stijl. Haar observaties zijn scherp en er klinkt vaak ironie door in haar droge zinnen. Boekhandel Van de Ven zal op 17 maart aanwezig zijn met een boekenkraam. Kaarten a f 5,- zijn uitsluitend verkrijg baar bij de openbare bibliotheek. Wanda Reumer, bekend voor drachtskunstenares en stichtster van de Akademie voor Expressie door Woord en Gebaar, en Marietje d'Hane-Scheltema, classica en ver taalster, vormen al sinds enkele ja ren een duo dat aandacht vraagt voor het klassieke epos. Tijdens bij eenkomsten van anderhalf a twee uur wordt de literaire wereld van ruim 2000 jaar geleden opgeroepen en beschreven en worden lange frag menten voorgelezen. De meest bekende epen uit de Romein se tijd zijn de "Aeneis" van Vergilius en de "Metamorphosen" van Ovidius, ge schreven in de periode van keizer Au gustus. Het interessante van die teksten is vooral dat ze niet geschreven zijn voor lezers, maar voor luisteraars. Ze werden hardop voorgedragen, meestal door de dichter zelf, en in gezelschap beluisterd, Ook nu zal blijken dat zelfs in vertaling die epische verhalen beter tot hun recht komen wanneer ze op de klassieke ma nier worden gebracht, beter dan wan neer men ze in stilte leest. Zo'n heel epos bestond uit minstens tienduizend versregels en die zullen ook nooit van Marietje d'Hane en Wanda Reumer. begin tot eind achtereen zijn voorgedra gen. De dichter zorgde voor een goed opgebouwde structuur van afzonderlij ke episoden en dat maakt dat men ook nu nog door het voorlezen van enkele fragmenten een goed beeld krijgt van het geheel. De "Aeneis" gaat over de held Aeneas, die na de verwoesting van zijn stad Troje een nieuw-Troje gaat stichten in het Westen; de beroemde liefdesgeschiede nis van Dido en Aeneas is een onder deel van dat verhaal. De "Metamorp hosen" gaat niet over één bepaalde held, maar over het idee dat alles om ons heen voordurend verandert en die gedachte wordt door een hele reeks van verhalen aangetoond. De twee epen behoren nog altijd tot de literaire top werken. Ze hebben ook allebei een gro te invloed uitgeoefend op de latere lite ratuur en beeldende kunst. En dat zal niemand verbazen die deze knap ge componeerde, poëtische verhalen over zich heen laat komen. Boekhandel Jongerius verzorgt de boe kentafel tijdens deze bijeenkomst in C- drie, die om 20.15 uur begint De entree is 10,-. t Lisette Lewin. Adriaan van Dis, auteur van o.a. "Indi sche duinen" en "Dubbelliefde", lost een oude belofte in en komt op de laatst dag van de Boekenweek zijn werk sig neren bij boekhandel Van de Ven aan de Zuidpromenade 1. Van Dis is daar aanwezig van 16.00 tot 17.00 uur. -4 Woensdag 8 maart Open dag: Sg. De Koppel, voor vmbo en leerondersteunend on erw Hooglandseweg-Noord 55, Amersfoort. Van 16.00 - 20. uur- Informatie-dag: Meridiaan College, Het Stromenland, voor ma^^|:>0' V^0 en Iwoo, locatie Hooglandseweg, Amersfoort. Van 16.00-20. uur. Zaterdag 11 maart Informatie-ochtend: Meridiaan College, Het Nieuwe Eemland, voor gymna sïum, atheneum, havo en mavo, Daam Fockemalaanl2, Amersfoort, ro- gramma startom 10.00 en 11.00 uur. Vrijdag 31 maart Info dag: Dudok College, voor informatie opleidingen, Arena 301, Hilversum. Van 15.00 - 21.00 uur. Zaterdag 1 april Info dag: Dudok College, voor informatie opleidingen, Arena 301, Hilversum. Van 10.00 - 14.00 uur. Dinsdag 6 juni Info dag: Dudok College, voor informatie opleidingen, Arena 301, Hilversum. Van 15.00 - 21.00 uur. KASTEEL NATIONAAL CENTRUM nt i nvr VOOR BOS. NATUUR D/V\lVi> EN LANDSCHAP TeL 035 - 542 04 46 Elke tweede zondag van de maand c ganiseert Staatsbosbeheer samen met kasteel Groeneveld het succesvolle praat- en discussieprogramma "De bos wachter op zondagmiddag". De bijeen komst duurt van 14.00 tot 15.00 uur en kost f 5,- (inclusief koffie of thee). Nog onlangs werd Nederland door de Europese Unie op de vingers getikt omdat hier de vogelrichtlijngebieden nog niet waren aangewezen. Staatsse cretaris Faber van Landbouw, Natuur beheer en Visserij maakte daarop de aangewezen gebieden bekend met een totaal oppervlak van meer dan 700.000 hectare. Net op tijd, want nog negen dagen en het voorjaar begint weer! Nu al keren de vogels terug die tijdens de winter in warmere streken verbleven. Een welkom aan ooievaar, zwaan en zwaluw. Maar ook onbekendere vogels komen aan bod. Waar komen ze van daan? Blijven ze hier of zijn ze op door reis? En hoeveel zijn het er eigenlijk? Een bijeenkomst over trekken, foerage- ren en observeren. Huub Berger met gastheer Piet Eijkelenboom bereidt de bezoekers voor op dit weerzien. De bijeenkomst vindt plaats in Kasteel Groeneveld, Baarn, op zondagmiddag 12 maart 2000. Aanvang 14.00 uur, koffie klaar om 13.30 uur. Kosten f 5,- p.p., inclusief koffie of thee. 3^ De Soester Kring Secretariaat: Albert Cuvplaan 136 Tel. 035-6*017001 Cees en Thea de Groot uit Geldermal- sen vertonen op woensdag 15 maart hun diaklankbeeld bij de Soesterkring in de NPB-kerk aan de Pieter de Hooghlaan. Het diaklankbeeld "Het Lingelandschap in de Vier Jaargetijden" bevat muzika le begeleiding en gesproken tekst. Thea zal gedichten voorlezen, die het verhaal illustreren. De diaserie is gemaakt door Cees, die na zijn pensionering zwerf tochten heeft gemaakt door de Linge- streek. De voorstelling begint op 10.00 uur en de zaal is geopend vanaf 09.30 uur met koffie. De kosten rijn f 5,00 p.p. incl. koffie of thee. Colenso Consort zorgt voor de mu zikale begeleiding van de concert ante uitvoering van Henry Purcells semi-opera "Dioclesian" door het Hilversums Gemengd Koor o.l.v. Nico de Boer. Dat is op zondag 26 maart in de Verrijzeniskerk aan de Stroeslaan 1 in Hilversum. Het Soester muziekgezelschap begeleidt onder anderen de sopraan Maja Rood- veldt, de alt Maijan van Eldik, de teno ren Ruud Fiselier en Wïm Schaap, de bas Lars Terray en verteller Dick Wou denberg. Colenso Consort heeft zich gespecialiseerd in het spelen van barok muziek en krijgt in Hilversum een unie ke kans een semi-opera uit deze stijlpe riode uit te voeren. De opera werd in 1690 voor het eerst opgevoerd in het Dorset Garden Thea ter in Londen. Het verhaal gaat over de Romeinse soldaat Diocletes aan wie de profetes Delphia voorspelt dat hij eens keizer zal worden. De profetie komt uit maar keizer Diocletes krijgt van alles te verduren op het gebied van politieke en amoureuze intriges. Het werk bestaat uit een ouverture, vele koren, liederen en instrumentale dansen. De verbindende teksten worden gezegd door een vertel ler. De aanvang van het concert is 15.00 uur. De toegangbewijzen, verkrijgbaar aan de kerk, kosten 17,50 inclusief tekstboekje en consumptie. Prins Frans I en zijn hojhoud jongste: jpris Rademaker. In de aanloop naar Rotterdam Culturele Hoofdstad 2001 vindt van 10 t/m 13 maart de kunstbeurs Art Rotterdam plaats. Op de beurs tonen dertig gale ries internationale en hedendaagse kunst. Naast de galerie-presentaties is er een Zeppelin te bewonderen, gemaakt door het kunstenaarscollectief Expo-Henk (een afkorting van Hakken en Kwas ten). De Zeppelin is in opdracht van Wim van Krimpen gemaakt voor de Kunsthal. Van Jan Dibbets is het project "Ten Cupolas" te zien, foto's van koe pels, gefotografeerd op verschillende wereldvermaarde locaties. Van Roy Lichtenstein wordt de serie "Ten Lands capes" getoond. Deze serie is nog nooit eerder compleet op een Nederlandse kunstbeurs te zien geweest. De Soester galeries Anna Paulownahuis en Wind rijn op deze beurs (stand 36/ 37) aanwezig met schilderijen en beel den van vijf kunstenaars uit binnen- en buitenland. In de genoemde galeries rijn van donderdag t/m zondag nog uitno digingskaarten (met korting) voor deze nieuwe beurs verkrijgbaar. Art Rotterdam, Cruise Terminal, Kop van Zuid, vrijdag 13.00-22.00 uur, za terdag t/m maandag 11.00-18.00 uur. Bereikbaar per bus, tram, metro, auto en watertaxi. Op zaterdag 18 maan wordt de Genea logische Contactdag van Midden-Ne derland georganiseerd. Deze zal plaats vinden in het Sint Bonifatius College aan de Burgemeester Fockema Andrea- laan 7 in Utrecht. Genealogie is de we tenschap die zich bezig houdt met de familiegeschiedenis. Steeds meer men sen vragen zich af wie de voorouders zijn geweest en waar die vandaan ko men. Tijdens de contactdag zal de Ne- Genealogische Vereniging (NGV) zich presenteren. Ook zal er aandacht worden besteed aan verschil lende familieorganisaties, rijksarchieven streekarchieven en computergenealogie' De entreekosten bedragen f"7,S0 Ook met-NVG-leden zijn van harte welkom Steenhoffstraat 46, tel. 60l9;i Zaterdag 11 maart De bezetting is: Wiro Mahieu- bas, Jeroen van Vliet - pj^ Bast - drums. Mahieu mag zich één van de bei. contrabassisten van Nederland Veelvuldig gelauwerd, onder anfe de Wessel Ilcken-prijs, de Polaj0- award en de solistenprijs van het Meervaart Jazz-concours. In talloze formaties verzorgt hij 4 lijn. Hij is daar echter veel meer' traditionele ritmebeheerder of 4 tapijtlegger voor de solistische l; tingen van anderen. Zijn spel verder. Altijd is er sprake vanstt- gewerkte melodische lijnen dit contrasteren met de thema's ois sche ontwikkelingen. Een feno^ techniek, transparante toonvorm virtuoze soli kenmerken zijn mui} uitstekend tot rijn recht komt kleinere bezetting, zoals die vanï gen "Low Motion" Trio. In januari 2000 is de tweede cdv- trio uitgekomen, genaamd "Pays-- Saxofonist Charlie Mariano is hiê gast. Aanvang 21.00 uur. Toegang f m Foto: Aldo Allessie Zondag 12 maart Open Atelier Artishock in Soest is een verenig® mensen die zich bezighouden ma riek, literatuur, film, kookkunst enk dende kunst. De tekenclub van Ar. hoek organiseert een open atelietjt tret- en modeltekenen op zonda' maart van 14.00 tot 16.30 uur ia: gebouw Artishock, Steenhoffstraai- Het model is Trix, die zich zal pre teren als "De Divaclown". Iederee welkom om haar sprookjesachtige f sonage te tekenen of te schilderen toegang is gratis, ook voor niet-lei Van te voren opgeven is niet nodig' ken- en schildermateriaal moet doon deelnemers zelf meegebracht woiA' Tijdens het open atelier is begelei- aanwerig om eventueel vragen te ben woorden of de deelnemers zonodig: weg te helpen. In de pauze is er gelege heid voor een drankje. Inlichtingen: H. Prinsen, tel. 60190:: Maandag 13 maart Hoewel de meeste mensen de blo Milanez en Silvio Rodriguez groepen als Los Van Van of Irakerek lemaal niet kennen, rijn hun "Supc Abuelos" wereldberoemd gewordt De "super-opa's" in kwestie zijn oiï muzikanten die in de tijd van dictï Batista al schitterende dansow® maakten met bijvoorbeeld het ork van Benny More of Enrique Jorrin. Vier jaar geleden bracht Ry Good- deze oude mannen bij elkaar en nP te met hen de cd "Buena Vista So& Club", die in dat jaar een Gran£ Award won. Voor hun nieuwe cd, hij Wim Wenders mee naar Havana, met een digitale camera de opnamen' filmen. Beiden werkten eerder safflf aan Paris Texas, waarvoor Coodert onvergetelijk mooie soundtrack maak In 1997 maakte Sonia Herman Dolze briljante documentaire La grim as Ne? over de nauwelijks minder oude mui kanten van La Vieja Trova Santiago' Wenders film is anders: hij filmt lange rijders door de straten van Ha" na, een cameravoering die de achte grond van een speelfilmmaker verraat Wenders volgt - net als Dolz in La? mas Negras - de muzikanten op de voft Ze mogen zich zelf voorstellen enk laat tussendoor ook opnamesessies ij Verder rijn er concerten in Carré' Amsterdam en de uitvoering van grote wens: een optreden in Camcp Hall in New York. Een ode aan de 0 baanse muziek. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; Cff 65+f7,-. Het Carnaval 2000 zit er, oo Soest, weer op. De feestvier kunnen weer een beetje bij hun sitieven komen en zich probei* verzoenen met de grauwe real van alledag. Maar ze kunnen te zien op een geslaagd feest. Dat is in elk geval de overtuiging Narre Knollen-voorzitter Rijk van dingen, die zichzelf "dik tevre noemt over de gang van zaken. 1 klanken rijn er niet geweest; ied< heeft volop genoten. De optochl zaterdag voor buitenstaanders het meest zichtbare deel van het fe was voor Soester begrippen wee succes ("klein maar fijn"), maai daarna ging het allemaal van een dakje. Zaterdagavond was het bal in de 1 lenburcht (Bos en Duin aan de straat) weer heel druk bezocht, bak," aldus Van Gardingen. Prins I kreeg daar volgens de traditie de tels van Soest/Knollendam aangel door loco-burgemeester Neks 1 mers. Het feest werd verder mee geluisterd door de Parketschuive Zeist, onder leiding van prins T De Baarn se Muriekkring organiseert 0, zondagmiddag 12 maart weer een kat' teelconcert in de Hasselaerzaal van ka> teel Groeneveld in Baarn. De Soestf sopraan Sonja van Lier en Thom Bo> len (piano) brengen werken van delssohn, Schumann, Von Zemlins$ Brahms, Garcia Lorca, De Falla <jjj Obradors ten gehore. Aanvang 15-J uur. Entree: 12,50; kinderen tot 1* jaar 7,50. Reserveren: tel. 5420446. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 In de voorronde van het Gouden Vlin derfestival treedt woensdag 15 maart Het Labyrint op in de Vrije Teugel. De voorstelling van de theatergroep begint om 14.00 uur en is bestemd voor kin deren van drie tot en met acht jaar. Daarna rijn er op het terrein aan het Vedelaarpad tot vier uur activiteiten voor de bezoekers. De toegang bedraagt drie gulden. Het verhaal gaat over twee visjes die op zoek rijn naar parels. Als je die eet, word je, zegt hun bevriende schildpad, een draak. En dat willen de visjes wel. Ze belanden in de tuin van koning Oc topus en dan rijgen de avonturen zich aaneen. Het Labyrint

Soester Courant | 2000 | | pagina 10