Volop genieten van je baby m 1 Dankzij de zweefvliegtuigen komt het Schipholverkeer niet lager over ISPÖHft Alles over 'Toveren met je Tijd' Huishoudbeurs Oefenen op de nieuwste fietsen iSOESTERBERG I Dienstencentrum Drie Eiken zoekt een nieuwe naam Hibbel succesvolste visser 10 t/m 19 maart 2000 in Amsterdam RAI Huishoudbeurs en Huis Interieur RAI: Negen Maanden Beurs: 15-19 maart Huis Interieur RAI P Hulpv WOENSDAG 8 MAART 2000 SOESTER COURANT SWOS looft prijsje uit Klachten bezorging Hulpverlening [Sportuitslagei^ PAGINA 1; Onverlaten steken caravan in brand Orkest voor ouderen in de Drie Eiken Nieuwe winkel van Abrona in Zeist Het Astma Fonds in Soesterberg Sportprogramma Wintercompetitie Snoekbaars afgesloten VISSEN WANDELSPORT Derde wintertocht van Olympia op zaterdag 12 maart JUDO Donald Pondman naar NK judojeugd HONDENSPORT Labrador uit Soest eerste in selectie Soester Courant WOENSDAG 8 Fiets RAI: 10-14 maart JjjvLÊ Vriendinnenarrangement Bezoek drie beurzen met 1 kaartje Leuke evene menten op de beurs: Wandeltocht 0fL "Als je de hele winter aan dek staat, dan wil je wel weer eens omhoog." Voorzitter Bert van Broekhuijsen van de Amsterdamse Club voor Zweefvliegen omschrijft daarmee het gevoel van zo'n honderdvijftig leden die blij zijn dat het 'zweefsei- zoen' weer is aangebroken. Zodra er ook maar een beetje blauw aan de hemel verschijnt is het tijd om het winterse stof af te schudden en te genieten van de stilte hoog boven alle dagelijkse drukte. Toch is er een probleem. Want juist deze stiltegenieters - waarvan 87 procent uit de omgeving komt en niet uit Amster dam, zoals zo vaak wordt gedacht - wordt verweten voor overlast te zorgen. Vooral in de zomermaanden, wanneer mensen buiten zitten. De klachten wer den onlangs geventileerd in de Commis sie voor Overleg en Voorlichting inza ke Milieuhygiëne voor de Vliegbasis Soesterberg (COVM), een club waarin wethouders van omliggende gemeenten, de basiscommandant en een aantal om wonenden op gezette tijden de gevolgen van de militaire en civiele activiteiten bespreken. Met name een bewoner van Bosch en Duin vindt dat bij het zweef vliegen te veel lawaai wordt gemaakt. Het gaat hem niet zozeer om het zweef vliegen zelf als wel de starts, waarbij gebruik wordt gemaakt van de Husky, een klein sleepvliegtuigje. "Zij noemen zichzelf een commissie voor geluidshin der," zegt Van Broekhuijsen desge vraagd, "maar ze moeten eigenlijk kij ken of wij de milieugrenzen niet over schrijden. In dat opzicht voldoen wij aan de eisen die aan ons gesteld worden." De vereniging maakt al vanaf 1947 ge bruik van de vliegbasis Soesterberg en heeft vorig jaar ongeveer 350 sleepstarts gemaakt. Dat aantal was verdeeld over twintig dagen. Het maximale aantal ke ren dat het sleepvliegtuig op een druk ke vliegdag omhoog ging was 21 keer en het totale aantal starts en landingen 150. Om de overlast in bepaalde bebouwde gebieden zoveel mogelijk te beperken mogen de zweefvliegers niet zomaar rondcirkelen waar ze willen. Ook heeft de commandant van de luchtbasis vier jaar geleden al aangegeven dat in de zomermaanden 's avonds geen sleep- vluchten zouden moeten plaatsvinden. Volgens voorzitter Van Broekhuijsen gebeurt dat ook niet en wordt ook op zon- en feestdagen niet voor twaalf uur gestart. De meeste zweefvliegtuigen worden met een lier omhooggetrokken. Meer dan de helft van de leden wordt echter door de RLD verplicht om jaar lijks enkele starts met het sleepvliegtuig te maken voor het behoud van hun li centie. "Tien jaar geleden," zo zegt Van Broekhuijsen. "vlogen we nog met twee oude Pipers. Die voldeden aan de eisen van de jaren zestig en maakten veel la waai. Juist om aan de nieuwe milieu-ei sen te kunnen voldoen hebben we als vliegvereniging gigantisch geïnvesteerd en een Husky aangeschaft. Vanuit de vliegbasis zelf, de commissie en de Staat zijn ons trouwens geen beperkingen De Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) is op zoek naar een nieuwe naam voor het dienstencentrum De Drie Eiken. Onder die naam is het centrum al 28 jaar bekend. Volgens de Swos wekt dat verwarring omdat veel bewoners denken dat de servi ce die het dienstencentrum biedt al leen voor de bewoners van het ge lijknamige flatgebouw zijn. Hetzelfde geval doet zich voor in Soest waar de SWOS ook het beheer heeft over de dienstencentra Honsbergen en De Klarinet (voorheen Vijverhof). De verwarring in Soesterberg is ontstaan nadat de stichting die de flat beheert een naamsverandering heeft ondergaan. Die stichting werd van de Stichting Woon- en Dienstencentrum Bejaarden Soesterberg omgedoopt naar de Stich ting De Drie Eiken. De SWOS heeft inmiddels besloten dat het voor bewo ners duidelijk moet zijn dat de flats en dienstencentra niet aan elkaar gekop peld zijn. De dienstencentra zijn er na melijk voor alle 55-plussers en niet al leen voor de bewoners van de flats. Voor het dienstencentrum De Drie Ei ken is de SWOS daarom op zoek naar een nieuwe naam. Het woord diensten centrum is overigens zelf ook een beet je uit de tijd. De nieuwe naam wil de SWOS liever met 'ontmoetingsruimte' beginnen. Bewoners die een leuke naam weten voor de nieuwe ontmoetings ruimte kunnen die doorgeven aan het dienstencentrum. Alle namen worden gepubliceerd en door middel van een stemming kunnen geïnteresseerden de mooiste kiezen. De meeste stemmen gelden. Wie de mooiste naam heeft be dacht komt in aanmerking voor een prijsje. Een brielje met de nieuwe naam kan men sturen naar dienstencentrum De Drie Eiken, Dorpsplein 18, 3769 VA, Soesterberg. opgelegd." De vooratter van de club voor zweef vliegers wijst er overigens ook op dat dankzij de zweefvliegtuigen het vliegver keer van Schiphol boven de vijfduizend voet moet blijven. "Ze zouden de helft lager mogen vliegen als wij er niet wa ren." Het verzoek van een commissie lid, om van tevoren kenbaar te maken wanneer en hoeveel sleepstarts er plaatsvinden, vindt bij niet relevant. "We willen vliegen wanneer het voor ons zinvol is." Hij vreest trouwens ook dat verspreiding van de gegevens van de Husky tot extra klachten leidt. Omdat er dan de aandacht op wordt gevestigd. De zweefvliegers kunnen ook niet, zo als door een van de commissieleden is gesuggereerd, vanuit een andere hoek starts maken. De club mag haar starts en landingen slechts vanaf een toegewe zen strook langs de dwarsbaan uitvoe ren. De "Husky zelf is overigens niet op genomen in de berekening van de ge luidscontouren (KE), omdat het toestel lichter is dan zesduizend kilo en geen gebruik maakt van normale vliegpaden. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp ,Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351940, b.g.g. 351658 of 352626. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland verpleegkundige 24 uur per dag bereik baar, tel. 033-4600046; maatschappelijk werker elke woensdag 09.30-10.30, Vredekerk, Generaal Winkelmanstraat 101, tel. 352606. Huisvesting De Drie Eiken Mevr. D. Elie, tel. 352391. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil 035-6093666. BOWLING Soester Bowling Vereniging Maandag: Vrije Teugel-Comeback 4-1, To- rentjes-Flinstones 4-1, Wuppies-Big Splitters 4-1, Spare- Strajk 0-5, Team Work-Outsiders 4-1, Briljantjes-eigen gem. 5-0. Dinsdag: ASN Stalenhoef-De Zwabbers 5- 0, De Guppie's-De Bengels 1-4, Toverbal- BB-tjes 3-2, De Noten-Coolgang 0-5, Wei- Informatica 2-3, Naadje-Heppie Hoekers 4- De brandweer rukte zondagavond om streeks 20.00 uur uit naar de Generaal Winkelmanstraat, waar een caravan in brand zou staan. Volgens omwonenden waren er "onverlaten" aan het werk ge weest. Die werden niet meer aangetrof fen. De caravan, eigendom van een 39- jarige Soesterberger, brandde gedeelte lijk uit. Op zaterdag 18 maart treedt het oude- renorkest de Puntenburger Muzikanten op in de ontmoetingsruimte van dien stencentrum De Drie Eiken. Dit orkest van ouderen is voor ouderen. Het op treden begint 's avonds om half acht en belooft een gezellig festijn te worden. Alle 55-plussers zijn welkom. De entree is gratis. Sinds maandag 6 maart is er een nieu we winkel annex informatiecentrum van Abrona aan de Voorheuvel 49a te Zeist. In het winkelpand zullen kunstwerken van zorgvragers van Abrona worden verkocht. Verder worden in de winkel cadeauartikelen verkocht die gemaakt zijn door mensen met een verstandelij ke beperking. Daarnaast kunnen geïnte resseerden informatie krijgen over de diensten en producten van Abrona. Op donderdag 15 maart zal het Astma Fonds met een stand in de bibliotheek staan. Er zal informatie worden gegeven over de activiteiten van het Astma Fonds op nationaal niveau en over de activiteiten in de regio Eemland. Voor de landelijke collecte is het Astma Fonds nog op zoek naar vrijwilligers die een uurtje vrij willen maken om te col lecteren. Voor ideeën en vragen/sugges ties kan er gebeld worden met het secre tariaat van de afdeling Eemland, mevr. M. Muller, tel. 033-4615588. WOENSDAG 8 MAART Volleybal 20.15 uur Touché'86-Stam/SoVoCo (H) (Baarn) DONDERDAG 9 MAART Zaalvoetbal 21.15 uur DVS/Davo 3-SEC (Beu kendal) ZATERDAG 11 MAART Basketbal 17.15 uur Red Stars (D)-Almaar Meer (Beukendal) 20.30 uur Red Stars (H)-Almaar Meer (Beukendal) Korfbal 16.20 uur Eemvogels-Wolderwijd (Aqua Indoor) Tafeltennis 15.00 uur Shot-Be Quick'62 (Orlan- dogebouw) Voetbal 14.30 uur SDVB-WZ'49 (Bameyeld) 14.30 uur Hees-DWSM (V.O. Utrechtseweg) 14.00 uur SEC-FZO (Bosstraat-West) Wandelsport 10.00 uur Derde wandeltocht in. win- terserie van Olympia met start vanuit Duivenzaaltje (Koningsweg) Waterpolo 20.15 uur De Snippen-Duinkikkers (H) (Amstelveen) ZONDAG 12 MAART Handbal 15.00 uur Hurry Up-Smeeing/BDC (H) (Zwartemeer) Hockey 12.45 uur Myra-MHC Soest (D) 14.30 uur Reeuwijk-MHC Soest (H) Voetbal 14.00 uur Soest-Quick (Bosstraat- Oost) 14.00 uur SEC-HVC (Bosstraat-West) MAANDAG 13 MAART Bowling 19.30, uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) Zaalvoetbal 20:00 uur SEC-Ton Roelofs (Beuken dal) Kindertelefoon 0800-0432 Hectisch was de tiende en laatste viswedstrijd van de wintercompeti tie. John Hibbel had geen één keer beet, maar won toch het eindklasse ment van de Snoekbaars. Met in to taal 243 vissen kwam hij tot een lengte van 50.80 meter, bijna acht meter meer dan Willem van der Kraats (tweede) en ruim zestien meter meer dan Gerrit Kasius (der de). De derde wandeltocht in de winter- serie van Olympia vindt plaats op zaterdag 12 maart. Het is de laatste in deze reeks en tevens de afsluiting van negen wandeltochten die de af gelopen maanden in de regio wer den gehouden. Deelnemers kunnen zich tussen 10.00 en 13.00 uur melden bij het startbureau in het Duivenzaaltje aan de Konings weg. Wie de route van 20 kilometer wil afleggen, moet vóór 12.00 uur op pad zijn. De overige afstanden zijn 5, 10 en ,15 kilometer. Het inschrijfgeld bedraagt drie gulden, maar wie geen prijs stelt op een herin- neringslint, kan volstaan met twee piëk. jVoor meer informatie: W. van Steendel- jaar, tel. 6020005 (na 19.00 uur) of me vrouw M. Visser, tel. 6024490. Donald Pondman uit Soest is dis trictskampioen judo geworden. Bij de vijftienjarigen in de gewichts klasse tot 41 kilogram won hij alle zes wedstrijden met een vol punt (Ipon). In Ede deden zaterdag 24 judoka's in zijn categorie mee. Vier van hen konden deelname aan de Nederlandse kam pioenschappen verdienen en door zijn goede resultaten wordt Donald Pond man uitgezonden naar de nationale kampioenschappen om het district Mid den-Nederland te vertegenwoordigen. In Soest is de judoka actief bij sport school Budo Ryu. Onder toepasselijkere omstandighedi had de laatste viswedstrijd van de wii tercompetitie niet .gehouden kunne worden. Sneeuw speelde de deelneme op de Vecht parten en de boot van Wi lem Hopman en Lex Meidam was ni< bestand tegen de golfslag. Beiden gii gen kopje onder, maar clubgenote haalden het tweetal boven water. Dat was tevens de meest opzienbaren de vangst, want de vissen leken bez aan een winterslaap en wilden wein bijten. Met 1.95 meter (welgeteld vi< vissen) pakte Gerrit Kasius de dagj de meeste vissers bleven onder de mt ter of sloegen niets aan de haak. In het eindklassement eindigde Jan L vestro als vierde, Rinus Brons als vijfdi Sjouk Rijksen als zesde en John Hunte lerslag als zevende. De laatste stond i de afgelopen competitie garant voor d vangst van de grootste vis. Eenmaal ha hij een brasem van 59 centimeter onde zijn dobber hangen. De achtste plaats in de rangschikkin was voor Evert Kasius. Theo Bosma werd negende en Erik van der Kraat tiende. Binnenkort starten de vissers aan dt zomercompetitie die eveneens uit tier wedstrijden bestaat. Cadover Isabel of Bellever is d naam waar de labrador van Henni Schoor uit Soest naar luistert. Re gelmatig nemen ze deel aa (inter)nationale wedstrijden zondag werd de hond eerste in ee zogenaamde Workingtest van d Nederlandse Labradorvereniging. De 60 honden, die meededen aan dez selectiewedstrijd voor de Nederland; kampioenschappen, moesten land- e waterapporten uitvoeren. Van de hon derd punten die de internationale jur per hond mocht toekennen, kreeg Cac over Isabel of Bellever er 93. Dat wa goed voor de eerste plaats, zodat Hen nie Schoor weer een grote beker me naar huis mocht nemen. De wedstrij vond plaats in Berkenwoude. Gevraagd Vaste-, inval- en vakantie bezorgers in Soest voor de (op woensdagmiddag) Voor informatie: tel.6014152 Hoe ga je thuis prettig met je tijd om? Onder het motto Toveren met je Tijd' besteedt de Huishoudbeurs en Huis Interieur RAI hier volop aandacht aan. Of u nu haast heeft of juist wilt ontspan nen, u vindt talloze ideeën op de beurs. Vele demonstraties en workshops, leuke en smakelijke nieuwe producten, aantrekkelijke evenementen en volop woonnieuws maken van uw bezoek een gezellige en informatieve dag. Van 10 tot en met 19 maart vindt u alles over leven en wonen in Amsterdam RAI. Het hart van de Huishoudbeurs en Huis Interieur RAI is het Themaplein 'Toveren met je Tijd'. Een plein vol in spiratie, verrassingen, activiteiten en entertainment. Op het Paviljoen 'Tove ren met veel Tijd' komt u in een oase van rust. U kunt er genieten van onder andere massages, muziek, aroma therapie en proeverijen. Op het Pavil joen 'Toveren met weinig Tijd' vindt u allerlei tijdsbesparende tips. U ziet er de nieuwste, handige huishoud- apparaten, een microwave café en de Negen hallen vol met nieuws, demonstraties en advies laatste snufjes op het gebied van ge luid, beeld en natuurlijk Internet. Veel te zien en te doen Op de Huishoudbeurs en Huis Interi eur RAI zijn nog veel meer activiteiten om zelf mee te maken of te beleven. In de Make Me Over Show zorgt een be kende visagist voor een fantastische nieuwe 'look'. In het Kooktheater ont dekt u bij de veie demonstraties nieuwe gerechten. Of u kunt uw eigen kook kunsten vertonen bij de wedstrijden. Toekomstige bruiden vinden sprookjesachtige jurken in de Bruidsmodeshow. Van klassiek tot trendy, met als primeur een spec taculaire, zilveren Millennium bruidsjurk. Wie nieuwsgierig is naar de wooninrichting van be kende Nederlanders, kan terecht bij de 'Homes of Fame'. Kijkdozen geven letterlijk een kijkje in het in terieur van enkele sterren. De laatste woontrends Wonen is altijd al een belangrijk onderdeel op de beurs geweest. In het Woontheater raakt u helemaal op de hoogte van het laatste woon nieuws. Een wervelende show toont de woontrends van de komende lente en zomer in materialen, kleuren, meubels en accessoires. Woontrends staan ook centraal in het paviljoen 'Maand van het Huis'. Toon aangevende woonbladen geven hun visie op de afbouw van een woning. Vloeren, sfeerverwarming, badkamers en keukens komen aan bod. Er zijn vier verschillende woonruimtes ingericht. Maar ook de ideeën van be woners zelf komen aan bod. De mooi ste en beste plannen, die ingezonden zijn voor de ontwerpwedstrijd, zijn er te zien. De jury, onder leiding van- Jan des Bouvrie, heeft de best ontworpen bad kamers, keukens, sfeerverwarming en vloeren uitgezocht en een plekje ge geven op de beursvloer. Gezellig shoppen Rondom alle evenementen vindt u heel veel exposanten. Ze zijn handig inge deeld naar productgroep, zodat u ge makkelijk uw weg vindt. Dat zijn onder ander andere voeding en drank, cosmetica, doe-het-zelf, handwerken, toerisme, keukens, tuin, badkamers, woonaccessoires en meubels. In de gezellige Kashba staan weer vele win keltjes met mode, speelgoed, hobby artikelen en keukenspullen. Wilt u meer informatie, kijk dan op de internetpagina: www.rai.nl. Dagelijks van 15 t/m .17 maart van 11-22 uur «aU, www.raütf Aanstaande ouders en ouders van jonge kinderen weten dat er eigenlijk altijd tijd ontbreekt. Daarom staat ook de Negen Maanden Beurs in het teken van 'Toveren met je Tijd'. Hoe maak je tijd, zodat je optimaal van je kind kunt genieten. Op de beurs krijgt u uitgebreide informatie over alle aspecten rond zwan gerschap, bevallen en het kindje zelf. Centraal op de beurs is het Baby Infor matie Plein. U kunt hier de gratis Baby box krijgen met heerlijke verwenproduc ten en tips voor de ideale dagindeling. Bij de workshop babymassage kunt u leren hoe u uw baby tot rust kunt laten komen. Verder zijn er demonstraties met speciale cosmetische producten. Op het Plein is er ook aandacht voor inrichting van de babykamer. Stylisten en woonadviseurs geven er kleur- en materiaaladviezen. Voor vragen over uw zwangerschap of over opvoeding kunt u terecht bij tw.ee deskundigen. Op 15 en 16 maart houdt Ria Bremer een talkshow over 'Toveren met je Tijd', waarin 'tijdsproblemen' van aanstaande ouders of ouders met kleine kinderen aan de orde komen. Lachen om de zelfde problemen kan bij de theater voorstelling 'Mijn buik lijkt wel een flip- Alles voor uw baby op de Negen Maanden Beurs Alle fietsenmerken die in Nederland verkrijgbaar zijn, zijn op de FietsRAI te bewonderen. De nieuwste modellen worden er gepre senteerd. Bovendien is er een groot parcours waar bezoekers zelf de fietsen kunnen testen. Een bezoek aan de FietsRAI is daarom een goede start voor het f ietsseizoen. isïü Wie een fietsenwinkel bezoekt, weet dat de 'gewone' fiets niet meer bestaat. Voor iedere 'soort' fietser is er wel een aparte fiets bedacht. Op de FietsRAI,zijn ze al lemaal te vinden. Vooral de elektrische fiets is in opmars. Naast de honderden fietsen staan er scooters, brom-, en snorfietsen. Natuurlijk zijn er ook allerlei accessoires te vinden. Voor de fiets- kleding is er zelfs een modeshow. ANWB Fietstuin Met zo'n enorm aanbod is het niet ge makkelijk een keuze te maken. Daarom heeft de RAI samen met de ANWB een groot parcours opgezet, waar u zelf fietsen kunt uitproberen. U vindt er verschillende merken toer fietsen, hybride fietsen, citybikes en elektrische fietsen, vaak in dames- en herenuitvoering. Kinderen hebben hun eigen fietstuin. Hier kunnen ze onder begeleiding rondjes rijden. Fiets van de toekomst Hoe fietsen we over vijftig jaar? Verschil lende ontwerpers hebben in het kader van de wedstrijd 'Bike 2000' onze hui dige fiets eens goed bekeken. Op de FietsRAI kunt u hun toekomstideeën be kijken. Er staat alvast een concept in de entree. Op de FietsRAI wordt tevens de 'Fiets van het Jaar' bekendgemaakt. Voor het hele gezin De combinatie FietsRAI, Huishoudbeurs en Huis Interieur maakt een bezoek met uw familie extra aantrekkeliik. Voor iedereen is er wel wat te vinden. Maak van uw bezoek een gezellig weekendje uit. Voor slechts 172,- per persoon overnacht u met uw vriendin In het luxe 5-sterrenhotel Crown Plaza in Hoofddorp. Ont bijt, diner en vervoer vanaf het hotel naar Amsterdam RAI en een entreekaartje zijn allemaal inbegrepen. Reserveren bij Crown Plaza Hotel, telefoon: 023 - 565 00 00. Tot slot kunnen bezoekers diverse prij zen winnen waaronder een vakantie met de gezinsauto van het jaar. Naast al deze evenementen bieden zeventig stand houders een attractieve babymarkt. Spe ciale aandacht is er voor babykleding, verzorgings-producten, speelgoed, voe ding en handige hulpmiddeltjes. Allerlei stichtingen kunnen informatie geven over veiligheid in huis, borstvoe ding en de ontwikkeling van het kind. Aan staande ouders kunnen zelfs een pret- echo laten maken. Voor de leukste en mooiste positiekleding is er een mode show. Fietsen in alle soorten en maten, voor jong en oud op de FietsRAi 2000 Tijdens de Huishoudbeurs en Huis Interieur RAI kunt u ook de FietsRAI of de Negen Maanden Beurs bezoeken met het zelfde kaartje. De openingstijden: vrijdag 10 tot en met dinsdag 14 maart: Huishoudbeurs en Huis Interieur RAI én FietsRAI woensdag 15 maart tot en met zondag 19 maart: Huishoudbeurs en Huis Interieur RAI én Negen Maanden Beurs De beurzen zijn dagelijks geopend van 11.00 tot 18.00 uur. Woensdag 15, donderdag 16 en vrijdag 17 maart zijn de beur zen ook s'avonds open tot 22.00 uur. Entreeprijzen: De toegangsprijs bedraagt 22,50 per persoon. Houders van een Pas 65 en groepen van minimaal 20 personen die zich vooraf schriftelijk hebben aan gemeld, betalen 20,- per persoon. Op de drie dagen met avondopening krijgt u na 18.00 uur 5,- korting op alle toegangsprijzen. Wie met de trein naar Amsterdam RAI reist, kan gebruik maken van het Rail Idee van de Nederlandse Spoorwegen. Hiermee krijgt u korting op de toegangsprijs. Meer informatie bij tel.: 0900 - 9292. Goed bereikbaar met de trein -Toveren met Je Tijd Plein - Make Me Over Show - Kooktheater - Bruidsmodeshow - Homes of Fame -Woontheater - Maand van het Huis Plein Nederlai Verenigii ÜM Huisvroi Secretariaat, te! Door de bossen naar De delen. Dat kan vrijdag groepsverband met de vrouwen. Zij gaan om 9. vanaf NS-station Soest-i bedoeling dat er in Den wordt gedronken. De te voet of per trein worder twijfelachtig weer, tel. 6( 0900-9292 (75 ct/min) of www.ns.nl De laatste woontrends op de Huishoudbeurs Huis en Interieur RAI Weekend-opvangdiei Maatschappelijke Dier Hulp in dringende mo zaterdag, zondag en alg< feestdagen, tel. 624555 Stichting Hulpdienst Hulp aanvragen dagelij en 10.00 uur, tel. (0 352626 of 351658. Nazorg borstkankerp Informatie: Borstkanker trum Utrecht (BIC) 2319924, di. t/m. vri uur. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20.1 Stadsring 31A Amersfoort, tel. (033) 4 anoniem wilt blijven kar Meidentelefoon Voor specifieke mei Maandag 19.00-21.00 i 16.00-18.00 uur; dom 21.00 uur, tel. (030) 23 Vrouwen in de Bijstan Vrouwen die problemen terrein van de bijstand mee terecht bij de werkg in de Bijstand, telefor 12.00-13.00 of na 18.( tel. 6017431 of 601855.' Spreekuur: elke 2e vi maand, 10.00- 11.30 uu nationaal Vrouwencentr 313. Slachtofferhulp Soest Praatpaal en vraagbaak fers van misdrijven en ve len, tel. 6027719. Slachtofferhulp Eeml 24 uur per dag telefoni; voor Soest, Soestdijk tussen 7.00 en 23.( 6027719; tussen 23.00 via de meldkamer van d se politie, tel. Q33-4666 Al-Anongroep Soest Steun aan familie van de matig veel drinkt of dronl (Soest) of 5415474 (Ba, Ouders van een overlt Landelijke zelfhulporga tactadres: Eveline Moss straat 543, 3765 XI 6014310. Thuishulpcentrale Ee De THC biedt partners dementerenden, van chi en ouders van verstandel lijk gehandicapte kindei actief of passief oppassei ligers. Informatie: tel. Contactpersoon Soest; Backer, tel. 6023146. Stichting Thuiszorg E< voor verpleging en verz huren, en kopen van veq voedings- en dieetvragei tiebureau voor zuigeling* tel. (033) 4600046. Maatschappelijk Werl Spreekuur op werkdagei en 10.00 uur, Burgei thestraat 74, tel. 60368( Jongerenspreekuur G Voor jongeren van 12 tot dag 15.30-16.30 uur, Amersfoort. Psychoprofylaxe Stichting Psychoprofyla ding op de bevalling. Coi v.d. Poll, Clauslaan 23,3 tel. 6031396. Steunpunt Rouwver* e.o. Contactadres: Nelleke V Brinkweg 18, 3761 E 6022122 (9.00-11.00 6014310. Vrijwilligers Vacature! Informatie over vrijwillige weg 311, dinsdag, woen derdag 9.00-12.00 uur, t Anonieme Alcoholist A.A.-werkgroep Soest, Veenbesstraat 2: dinsda, uur. Informatie: tel. (034 (035) 6021558. A.A.-werkgroep De We£ nesserweg 10, Baarn: n 19.30 uur. Informati 6013027 en 6022937. Zwangerschapstelefoi Voor problemen rondon schap, dagelijks 13.00-1 (035) 6260660. Personenalarmering Een mogelijkheid om hi pen in geval van nood.

Soester Courant | 2000 | | pagina 18