□TAS Volop nieuwe schoenen! Veel feesten op Griftland College Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Seminariehof wil z'n rust houden Individuele verzorging in Daelhoven maakt veel indruk op staten ACTUEEL Heeren Van Brederode Klimaat Garantieplan bij Treba Uit onze REMU gaat niet langer door met fusievoorbereidingen Laat kinderen niet in de poep spelen! SOESTER COURANT PAGINA 5 Met o.m. eigen cd, muziektheater, reünie en lustrumfestival voor verkoopinformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Jassen foetsie na carnavalsfeestje MANNENMODE KONINGINNELAAN 24 - SOESTDIJK Gespreid betalen bij installatiebedrijf Hengels (ƒ2000,-) weg uit kelderbox Computer weg Diefje gebruikt ruzie voor greep in kas Service bij Schoemaker Ct\£tïtcr& PAGINA 4 2 WOENSDAG 8 MAART 2000 kringloopcentrum SPULLENHULP ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Liever andere aanrijroute voor parkeergarage Driftje Commissieleden willen meer inzicht in zorgvernieuwing Kom kijken naar onze nieuwe collectie! 3e bewoners van het Seminariehof, dat de maar ook makkelijker, aldus de bewo- 1 ontsloten" wordt via het Het Griftland College bestaat 25 jaar en dat zal men merken. Met een reeks aan festiviteiten wordt stilge staan bij dit vijfde lustrum. Intern heeft de aftrap voor de festiviteiten al plaatsgevonden in januari en eind deze maand zijn er vijf voorstellin gen van Flexutopia. Enkele dagen daarvoor wordt een cd met de beste liedjes van alle muziektheaters uit gebracht en na de zomervakantie staan verschillende feesten op de agenda, waaronder een reünie op zaterdag 4 november. Ongeveer 75 leerlingen zijn betrokken bij het tweejaarlijkse Muziektheater dat ditmaal van 28 maart tot en met 1 april elke avond wordt opgevoerd in de aula aan de Noorderweg. Flexutopia zal een lustrumproduktie worden, want bij de ontwikkeling is gebruik gemaakt van onder meer liedjes en muziek van de negen voorgaande theaterprodukties. Voor leerlingen kost een toegangskaart op dinsdag, woensdag en donderdag 5 gulden en daarna 7,50 gulden. Voor volwassenen kost de entree 10 of 12,50 gulden. Kaarten zijn verkrijgbaar via de leerlingen van de school en vanaf 21 maart telefonisch bij mevrouw Meijer. Zij is dan bereikbaar op school, tel. 6011715. Voorafgaande aan de uitvoeringen pre senteert het Griftland College op don derdag 23 maart de cd met daarop alle muzikale hoogtepunten uit de theater voorstellingen. Wethouder Neks Blom- mers en haar Baarnse collega komen die dag de eerste exemplaren in ontvangst nemen, waarna een voorproefje op Flexutopia wordt gegeven. De cd van het Griftland College kost 25 gulden en is verkrijgbaar in de pauzes en na afloop van de uitvoeringen op 28,28, 30 en 31 maart en 1 april. De 25-jarige school pakt de draad op vrijdag 15 september op met een lus trumfestival. Daarna is het de beurt aan oud-leerlingen en -medewerkers van de school. Zij kunnen met elkaar herinne ringen ophalen tijdens de reünie op za terdag 4 november. Meer informatie hierover volgt in een later stadium, maar de betrokkenen kunnen deze datum vast in hun agenda reserveren. De lustrumactiviteiten worden afgeslo ten met het Spetterend Eindfeest op vrijdag 17 november. Gevraagde koopsom ƒ469.000,- kosten koper Klarinet SOEST Rustig gelegen in kindvriendelijke wijk, zeer goed onderhouden, rui me middenwoning met berging en besloten tuin. Ind.: hal, toilet, L- vormige woonkm., mod. keuken met inbouwapp. (o.a. afwasm., koelk., magnetron en oven). Verd.: overloop, badk. met 2e toil. en 3 ruime sl.km. Zolder; met vas te trap en 2 ruime sl.km. Alg.: Deze woning verkeert in perfecte staat van onder houd. De Statencommissie, met gedeputeer de mevrouw Kamp vierde van links voor aan, op de stoep van het verpleegcen- trum. ken de statenleden, opgesplitst in groep jes, de huizen in de dependance waar gehandicapten en ouderen zelfstandig wonen. Deze wordt de Wiekslag I ge noemd. Ook is er een plan voor een Wiekslag II. "We willen niet uitbreiden, maar kiezen voor kleinschalige woon vormen. Zoveel mogelijk ruimte moet naar de bewoners toe. Je kunt het jon ge gehandicapte mensen niet aandoen ze een woning te laten delen met zes andere mensen. Dat gaat gewoon niet. Vooral de integrale zorg is uniek. Het samen afwassen, koken en boodschap pen doen. Dat gebeurt allemaal samen met bewoners", aldus Witlox. Mevrouw Kamp beloofde zulke initia tieven zeker te steunen. "Het zijn voor al de zorgleveranciers die weinig animo hebben voor dit soort initiatieven. Zij denken voornamelijk in klassieke patro nen van verzorging. De zorgaanbieders kijken naar hun eigenbelang en dan valt het stukje creativiteit helemaal weg. Het is onze taak om een goede verhouding met het zorgkantoor op te bouwen. Er zijn al wel nieuwbouwprojecten in de Leidsche Rijn en in Vathorst. De zorg vernieuwing gaat met name om meer privacy en zorg op maat." Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl Koninginndaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@vvorldonline.nl I VBO c.M Ver personen ontdekten zaterdagnacht na het bezoek aan een carnavalsfeestje in een gelegenheid aan de Bosstraat dat ze hun jas kwijt waren. Volgens de po litie, bij wie ze aangifte deden, kwam dat door de gebrekkige organisatie bij de garderobe. Het al meer dan 48 jaar bestaande installatiebedrijf Treba heeft de ma nier gevonden om zijn klanten zo wel geld als het milieu te laten be sparen. Tegenwoordig is een ketel van tien jaar oud al een 'gasvreter'. Nu is het moment om daar de vruchten van te plukken. De subsi dies liegen er niet om. Deze kunnen algauw oplopen tot maximaal f2000 gulden. Treba werkt alleen met A-merken. Dat geldt zowel voor de cv-ketels als voor de zonne-installaties. De ketels zijn onder andere van Daalderop, Nefit, Atag, Re- meha en Junker. Enkele zonne-installa ties zijn Solahart, Atag-Luigjes, Reme- ha, Solistor en Daalderop. Solahart is al 45 jaar op de markt, Luigjes 25 jaar en de overige zijn wat jonger. Dat is ech ter niet het enige wat Treba in de ver koop heeft. Zo worden er ook gecom bineerde zonne-cv-boilers verkocht. Dat houdt in dat er maar één apparaat no dig is. Deze zijn er van Daalderop, Atag en Luigjes. Het kan zijn dat het financieel niet uit komt om een ketel te kopen. Daarbij moet echter niet vergeten worden dat apparaten altijd stuk gaan als er niet op gerekend wordt. Daarom heeft Treba het Klimaat Garantieplan opgesteld. Tien jaar lang betaalt de koper maande lijks een vast bedrag. Dus ook de aan- legkosten die in het verzekeringspakket zitten. Tijdens deze periode hoeven er geen onderhoudskosten en geen mate rialen betaald te worden. Ook is alles verzekerd. Na tien jaar is het apparaat eigendom van de koper. Het is dan toe gestaan om alles nieuw te kopen. Uiter aard onder dezelfde voorwaarden. Mogelijkheden Met het Klimaat Garantieplan zijn er diverse mogelijkheden waarvan de klan ten gebruik kunnen maken. Zo kan er met het plan een compleet nieuwe cv- installatie aangeschaft worden, zonnepa neleninstallaties, een nieuwe cv-ketel, warmte terugkrijgen via een apparaat en energieopwekking met aardwarmte. Ook is er de mogelijkheid om de nieuw ste combinatie van alle apparaten, sa mengebracht in één, via het Klimaat Garantieplan aan te schaffen. Voor in lichtingen kan iedereen terecht bij de installateur aan de Laanstraat 23 in Soest. Deze kan alles vertellen over cv- ketels en -installaties, energiebesparin gen, bijzondere radiatoren, vloer- en wandverwarming, zonne-energie en aanleg van sanitair. Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in een kelderbox van een flatgebouw aan de Weegbreestraat. Hij nam daarbij enkele dure hengels met toebehoren weg, met een totale waarde van ca. 2000 gulden. De eigenaar, een 28-jarige Soester, deed aangifte bij de politie. Bij een inbraak in een bedrijfspand aan de Nieuwegracht heeft de dader in het weekeinde een computer met toebeho ren buitgemaakt. De politie werd zon dagmiddag gewaarschuwd toen het alarm afging, maar kon de dader(s) niet meer vinden. Een 27-jarige Soester deed aangifte namens de firma. De politie heeft zaterdagavond op de Weegbreestraat een 17-jarige Soester aangehouden, die even daarvoor een greep in de kassa had gedaan bij een snackbar aan de Smitshof. Toen hij bin nenkwam was er net wat ruzie aan de gang tussen de eigenaar en een paar klanten. De jonge Soester maakte van de algemene opwinding gebruik om een uitval te doen naar de kassa. De vrouw van de eigenaar zag dat en sloeg alarm. Ze nam hem kordaat het geld weer af, waarna de jongen de vlucht nam. De politie kon hem even later in de kraag grijpen. )Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs I verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect? wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 INNINGEN Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Dc Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 celopeningstijden: lag t/m vrijdag van 0-17.30 uur dag van 09.00-15.00 uur. len brengen: lag, donderdag en vrijdag 13.00-18.00 uur :dag van 09.00-15.00 uur. Hen ophalen: elefonische afspraak ndag gesloten t Centrale Voorlichting >2AV Soest 55 BAR, GRILL RESTAURANT Onze fantastische bout van gebraden speenvarken? Onze Bourgondische lamsschouder? onze beroemde stoofpotjes? Het blijft genieten! (al onze gerechten ook om af te halen) STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 Het energiebedrijf REMU heeft be sloten niet verder mee te doen aan de fusievoorbereidingen. Deze zou den in juni moeten leiden tot de vor ming van het derde grote energiebe drijf in Nederland. fusieproces niet belemmeren. Alvorens over te gaan tot verdere samenwerkings- stappen, geeft REMU voorrang aan het zorgvuldig afwerken van de fusie tussen GCN en REMU en de herstructurering van het bedrijf. Toekomst linnenkast Daan grenen 200x100x58cm 2 deuren/3 laden oniferen uur een openbare vergadering g van 20 januari 2000 en de bui- sbesluit voor het perceel Kerk- sbesluit voor een perceel aan de ide uit de waterleidingbedrijven 19 lid 1 WRO-nieuw en aanpas- tn artikel 6a WRO. jrtsestraat. 49 eenstraat 39 Iraagt 30 minuten. n het desbetreffende agendapunt roepering. nten: (halfuurtje en bij voorstellen tot >r reeds eerder in de raadscom- ekrecht aldaar gebruik te maken. ït waarbij het college een gewij- ictie heeft verzonden op de ont- ENECO en de overige gesprekspartners willen de fusie voor 1 juni hebben afge rond. De hoge tijdsdruk is voor REMU reden om op dit moment van deelname aan de fusie af te zien. De overige par tijen betreuren het besluit van REMU. Zij hebben gezegd dat 'de deur voor REMU open blijft'. REMU respecteert het standpunt van de overige gespreks partners die de fusie met grote snelheid tot stand willen brengen. Het energiebe drijf wil dan ook de voortgang van het REMU sluit samenwerking in de toe komst niet uit. De andere zeven bedrij ven blijven het fusieschema volgens het huidige schema volgen. De nu nog bij de grote fusie betrokken bedrijven zijn Nutsbedrijf Amstelland Holding N.V., Energie Delfland N.V., N.V. ENECO, GMK Holding NV, N.V. Holding Gas bedrijf Noord-Oost Friesland, Nutsbe drijven Weert Holding N.V. en N.V. Energiebedrijf Zuid-Kennemerland Holding. Met het oplopen van de tempera tuur gaan er weer meer kinderen buiten spelen. Jammer genoeg komen veel kinderen binnen kor te tijd weer binnen omdat het ga zon onder de hondendrollen ligt, of ze blijken bij het avondeten een onaangename verrassing mee naar binnen te nemen. Daarom doet de gemeente opnieuw een oproep aan de hondenbezitters: laat de hond alleen uit op de uitlaat- terreinen; die zijn met de bekende groene bordjes aangegeven. Buiten die terreinen moet men de uitwerp selen zelf opruimen. In het belang van de kinderen doet de gemeente nogmaals een beroep op de medewerking van hondenbe zitters om alleen de uitlaatterreinen te (laten) bevuilen. Veel hondenbe zitters houden zich daar trouwens al aan. Door het toegenomen verkeer houdt "op straat spelen" in: in de plantsoenen spelen, de weg is im mers veel te druk. Namens de kinde ren verzoekt de gemeente iedere hondenbezitter dan ook om de ga zons en bermen poepvrij te houden, opdat deze speelruimte bruikbaar blijft. Iedere hondenbezitter kan op korte afstand van zijn of haar woning een uitlaatterrein vinden. Ze zijn met borden duidelijk aangegeven. Bij de gemeente is gratis een kaart verkrijg baar met daarop alle uitlaattereinen. Buiten de uitlaat- en losloopterreinen geldt een opruimplicht, dus: geen bord? Dan opruimplicht. "Er wordt goed werk verricht". Dat concludeerde mevrouw Kamp, voorzitter van de provinciale staten commissie Zorg en Welzijn na de rondleiding door de instellingen Kwatrijn en Daelhoven in Soest. Tijdens het werkbezoek van maan dag j.1. kregen de provinciebestuur ders te zien hoe er in de verpleegte huizen gewerkt wordt aan vernieu wende vormen van zorg voor gehan dicapten en ouderen. In juni van dit jaar vond de statenverkie zing plaats. Daarbij werd ook een nieu- et uiterlijk 12.00 uur op de dag het kabinet van de burgemeester ijsterbessen •or een eventuele vergunning kun- cendmaking kenbaar maken bij de )0, 3760 CA Soest, telefoonnum- t, 1 appelboom n 1 conifeer men n en 1 notofagus antartica innen 6 weken na verzending van burgemeester en wethouders van dennen ks, 1 eik, 1 berk, 4 dennen, kers o' 'e bedoeling is tot nu toe dat de par keergarage bereikbaar is vanaf de Schoutenkampweg, dus via het Semina riehof. De bewoners zien echter liever de nieuwe woonstraat tussen het Oriftje en de Schoutenkampweg in Soest-Zuid, maken zich zorgen. Als itraks het appartementencomplex aan het Driftje klaar is (inclusief een parkeergarage) voorzien ze pro blemen met de verkeerssituatie. Driftje, dus vanaf dc andere kant. Vol gens de bewoners blijft daardoor het karakter van een "hof' (verkeersluw) behouden - ze rekenen op minstens 100 autobewegingen per dag - anders is de belasting voor het smalle straatje te groot. De bewoners van de appartemen ten moeten overigens, vinden ze, zelf ook veel kunst en vliegwerk leveren om hun garage te bereiken: er is een haak se bocht voor nodig. Aanrijden vanaf het Driftje is dus niet alleen logischer, ners van het Seminariehof. Als de gemeente voor het alternatief vanaf het Driftje kiest, wordt doorgaand verkeer voorkomen, kunnen de kinde ren uit de buurt rustig op straat spelen (een alternatief is niet voorhanden) en kijken de bewoners 's avonds ook niet in de verblindende koplampen van de appartementenbewoners. Ze vragen het gemeentebestuur dan ook de geplande aanrijroute te heroverwegen. Laanstraat 89d, 3743 BC Baarn Telefoon/fax 035 541 00 79 kinderschoenen speciaalzaak Pijperpad SOEST In een gewilde en kindvriendelijke woonomgeving gelegen, goed on derhouden hoekwoning met fraai aangelegde tuin met waterpartij op het zuiden (oppervl. ca. 285 m2). Ind.: hal, m.k., toilet, woonkm. met ged. open keuken en inpandi ge berging. Verd.: overloop, 3 sl.km. en badkm. met douche en 2e toilet. Alg.: Deze woning ver- Keert in goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom ƒ795.000,- kosten koper ƒ439.000,- kosten koper Sterrenbergweg SOESTERBERG-NOORD Vrij gelegen, op ca. 700 m2 grond, een geheel gemoderniseerd en uitgebouwd vrijstaand woonhuis met grote garage, paardenstal en 0 schitterend aangelegde vrije tuin. Ind.: hal, toilet, m.k., ruime L-vor- mige woonkm. met parketvloer en schouw, mod. hoekkeuken met inb.app. (o.a. vaatwasm., koelk., oven, gask.pl.) en bijkeuken, vciu.. uvcnu«j|j, tuxe badkm. met ligb. en aparte douche, apart 2e toilet, 4 sl.km. (2 met balkon), zol der met vaste trap en ruime 5e sl.km. Alg.: deze wo- M ning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is o.a. voorzien van extra isolatieglas, nieuwe garage, paardenstal (3mx4m) aangelegde tuin met o.a. vijver- partij, bloemenkas, volière en meerdere terrassen. Gevraagde koopsom we commissie Zorg en Welzijn samen gesteld. Om de leden meer inzicht te verlenen in de zorgvernieuwing werd besloten om een werkbezoek te organi seren. "Er is bewust gekozen voor een bezoek aan Kwatrijn en Daelhoven. Zo konden de nieuwe leden alle vormen van verpleegzorg van dichtbij zien. Dat zijn de traditionele indeling van een ka mer met meer dan één bed, een eigen kamer en het apart wonen in de wijk met verzorging van het tehuis", aldus mevrouw Kamp. Het gezelschap vertrok op maandag onder leiding van de directeur van Dae lhoven Ad Witlox naar Kwatrijn. In deze instelling wordt zorg geboden ahn verstandelijk gehandicapten. Ook krij gen deze allerlei klusjes op die gedaan moeten worden. Boodschappen doen bijvoorbeeld doen ze zelf, maar dan wel met een speciaal boodschappenlijstje waar de benodigde producten staan af gebeeld in plaats van geschreven. Op deze manier probeert de instelling de zorgvragers zoveel mogelijk zelf te laten doen, om het dagelijkse ritme erin te houden. Terug in het centrum Daelhoven beke-

Soester Courant | 2000 | | pagina 5