d'Oude Onqk CUL TÜUR& WELZIJN jAZZ Lisette Lewin vertelt over haar geschreven werk in theater C-drie DE 2E SOESTER SKI-DAG HU! Artistieke Interlyceale op Baarnsch Lyceum Skidag geprolongeerd VSB: 'Provi Soesterber; Connexxion onrendabel Demonstra A.S. ZONDAG 19 MAART: 12 UUR AANWEZIG BAR-EETCAFÉ D'OUDE ENGHE e Dropping en comedy X-Change aru6hOCK Scholieren maken dichtbundel 'bomen voor eeuwen' WOENSDAG 15 MAART 2000 SOESTER COURANT Jan Rot: 'Meisjes' Twee Soesters op Poppen en Berenbeurs 'Wie wordt de nieuwe mister Bean?' 'Soep met een vork' Music: World Series Zondag 19 maart vanaf 12.00 uur Tekst wordt op Boomfeestdag begraven PCOB houdt lezing over VOS-project Muziek in Utrecht Kalender van rest Boekenweek Soest Klassiek concert Terra Ensemble Klachtenbureau Gezondheidszorg Reumafonds zoekt collectanten Soest Literair Open Podium 'Reductie busbedieni Alle partijen op één Wie vergelijkt leest de Soester Courant Derde Torenlezing met ds. Rootmensen 'De stilte' Vlinderfestival Op 17 maart om 9.30 uur zal schrijfster Lisette Lewin te gast zijn in het theater van C-drie. Elk jaar nodigt de Openbare bibliotheek tij dens de Boekenweek, in samenwer king met boekhandel Van de Ven, een schrijfster uit om over haar werk te vertellen. Lisette Lewins laatst verschenen boek (1999) is een verhalenbundel: "Verlie zers op zee". Een aantal verhalen daar van is al eerder verschenen in het lite raire tijdschrift "De tweede ronde. "Haar debuut gaat tien jaar terug. Toen ontving ze voor haar roman "Voor bijna alles bang geweest" het Gouden Ezels oor, de prijs voor het best verkochte debuut. Deze roman beschrijft in grote lijnen haar eigen leven: over haar moe der en andere familieleden die de oor log niet overleefden, de jaren dat ze ondergedoken heeft gezeten en de her eniging met haar vader na de bevrijding, haar enige overgebleven familielid. Naast het schrijven van boeken werkt Lisette Lewin. Lewin sinds 1980 freelance voor de Volkskrant. Daarvoor werkte ook voor het NRC-Handelsblad en Vrij Neder land. Het grootste gedeelte van haar jeugd heeft ze doorgebracht in Jakarta. Na haar terugkomst vestigde ze zich niet in haar geboortestad Den Haag, maar in Amsterdam. Lewin heeft grote bewondering voor Russische schrijvers, vooral van Tsje- chov en Toergenjew. Deze geven gede tailleerde beschrijvingen van de omge ving en de tijd waarin een verhaal zich afspeelt. Lewin's eigen schrijfstijl is hel der en noterend. Een reis in 1987 met haar vader resulteerde in "Herfstreis naar Danzig", verschenen in 1997. Tij dens de reis kwam het verleden naar boven en praatte haar vader over fami lieleden, waarvan nooit meer iets is ver nomen. Boekhandel Van der Ven zal op de le zing aanwezig zijn met een boeken kraam. Kaarten kosten vijf gulden per stuk en zijn uitsluitend verkrijgbaar bij de Openbare Bibliotheek. Bac - £etcafé. Om de vijfjaar is er op het Baarnsch Lyceum een uitbarsting van creativi teit van groepen leerlingen van en kele oudste lycea van Nederland, de Artistieke Interlyceale. Vrijdag is het weer zover. Op vele kunstzinnige gebieden wordt er dan gestreden om de eerste plaats: mu ziek solo, muziek ensemble, toneel, dans, eloquentia (welsprekendheid), opstel, tekenen, fotografie en handvaar digheid. Nieuwe gebieden zijn vanaf dit jaar dichten en cabaret. Alles draait deze keer om het thema geheim. Juryleden zijn bijna altijd professionele deskundigen; vaak zijn het bekende Ne- Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 Donderdag 16 maart "Meisjes" is Jan Rots vijfde theaterpro gramma. Over moeders en hoeren, bak vissen en potten, de vrouw van zijn le ven en de vrouw in zichzelf. Met voor al veel mooie liedjes over verloren lief des, want daar houden meisjes van. De toegang is f 20,-/f 17,50 (CJP/ Pas65/VW-leden). Aanvang: 20.15 uur. derlanders, zoals zangeres Marlayne (winnares nationaal songfestival!), schrijver Thomas Rosenboom, oud-leer lingen cabaretière Caroline Mout en schrijver Ronald Giphart. Jury-uitspraken worden heel serieus ge nomen en hebben weieens de artistieke toekomst van een leerling bepaald. Le raren mogen zelf alleen jureren tijdens de voorrondes op de scholen zelf. Vo rige week gebeurde dat heel fanatiek en vaak zeer creatief op het Baarnsch Ly ceum tijdens de Grandi Art, een naam ooit verzonnen door Giphart. Het Baarnsch zet natuurlijk zijn beste beentje voor, mede omdat het de laat ste jaren bijna altijd als winnaar eindig de. Het belooft een (ont)spannende dag te worden, boordevol creativiteit en so lidariteit in en gezonde rivaliteit tussen de deelnemende groepen lyceïsten. Graddie Jansen en Anja Routers uit Soest nemen zaterdag 25 maart deel aan de Poppen- en Berenbeurs in Wouden berg. Daar showen negen mensen hun poppen en/of beren. Graddie Jansen neemt kalebasfiguren mee en geeft demonstraties. Belangstel lenden kunnen zich bij haar inschrijven voor een cursus, zodat ze de techniek zelf onder de knie kunnen krijgen. Anja Routers zal in Woudenberg haar nieu we collectie fantasiefiguren van kimo- klei tonen. De beurs wordt gehouden van 10.30 tot 16.30 uur in cultureel centrum De Camp aan de Bosrand 15-17 in Wou denberg. De entree bedraagt 6 gulden voor volwassenen, 5 gulden voor hou ders van een 65+ kaart en 1 gulden voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Meer informatie is verkrijgbaar via telefoon nummer 0578-620502. Jan Rot. Tienercentrum X-Change van de Stichting Balans houdt vrijdag 17 maart een dropping voor tieners van 12 tot en met 15 jaar. Om 20.00 uur wordt verzameld bij buurthuis de Schoof aan de Molenstraat en om 23.30 uur wordt de dropping af gesloten bij het kampvuur op het terrein van kinderparadijs de Vrije Teugel aan het Vedelaarpad. Schriftelijke toestemming is vereist om te kunnen deelnemen. De tieners kun nen zich individueel of als groep aan melden tot en met donderdag 16 maart, tel. 6017615. De inschrijving kost 2,50 gulden per persoon. X-Change zorgt voor begeleiding van de groepen die per Foto: Frank Schallmaier. Zaterdag 18 maart Theatersportwedstrijd Bruin Tapijt - op de Geest De wedstrijd kan beginnen: Twee teams van ieder 4 spelers zitten klaar, energiek en op het puntje van hun stoel. Een strenge maar rechtvaardige jury schuift zich met fluit en toeter achter de tafel met puntenbordje. De muzikant speelt een aanzwellend intro en de mensen van de techniek zetten het podium in een warme gloed. De presentator leidt de wedstrijd kort in, alles is gereed voor een avondje meeslepend theater, waar is het wachten op? Op U! U hebt de sleutel in handen. U draagt de ingrediënten aan voor iedere scene. U steekt de spelers een hart on der de riem door het gooien van een roos. U bekritiseert de rechters met nat te sponzen en recenseert iedere scène direct met behulp van de stemkaart. Liever passief kijken, dat kan natuurlijk ook, er zijn immers een groot aantal andere toeschouwers die luidkeels hun suggesties roepen! Theatersport, de enige vorm van thea ter waar je zelf de smaakmaker kunt zijn. Meemaken? Even reserveren of gewoon langskomen op zaterdagavond 18 maart in Theater C-drie- in Soest. Bruin Tapijt uit Amersfoort speelt dan tegen de Nederlandse kampioen van 1998: Op De Geest uit Nijmegen. De muzikale ondersteuning is in handen van Bam Commijs. Theatersport, nu voor het eerst in C- drie, Willaertstraat 29c, theaterkassa: 035-6095829. Reserveren via de kassa van het theater. De kaartverkoop is uit sluitend op de avond van de voorstel ling. Aanvang: 20.30 uur. Toegang f 10,-. Woensdag 22 maart Poppentheater: Samen met haar moeder, maar zonder- haar vader, vlucht het meisje Jelena uit een oorlogsgebied naar Nederland. Je lena vraagt zich af waar ze terecht zal komen. Zijn er ook kinderen in Neder land? Er is in ieder geval soep. En Je lena eet soep met een vork. Uit verzet. Omdat niemand haar kan vertellen waar haar vader is. Ze mist haar vader en besluit hem te gaan zoeken. Die tocht leidt haar tot boven in een donkere kerktoren, op zoek naar een wijze uil. "Er kijkt iemand naar me" fluistert Je lena haar onafscheidelijke pop toe. In de maanverlichte toren gloeien twee gele ogen op. "Soep met een vork" is een spannend, humoristisch en ontroerend verhaal waarin poppenspel en dans een verrassende combinatie aangaan. Met weinig woordenen eenvoudige middelen roept poppenspeelster Virga Lipman in haar voorstellingen een ver tederende wereld op die past in de be leving van jonge kinderen. Voor de doelgroep van 4 tot 8 jaar onderzoekt zij de combinatie van poppentheater met andere disciplines, zoals dans, mime en objecttheater. In haar voorstellingen ligt de nadruk op het visuele, de beweging van zowel pop als mens. De teksten zijn voor iedereen te begrijpen. Een pop pentheatervoorstelling voor iedereen van 4 t/m 8 jaar. De toegang is: f 7,50/ f 6,- (strippen kaart)/ f 10,- (volwassenen). Aanvang 14.00 uur. Virga Lipman in Soep met een vork". Foto: Stip Produkties. auto ergens worden gedropt. Om half twaalf 's avonds wordt er gezamenlijk nog wat gegeten bij de Vrije Teugel. Comedy Op woensdag 29 maart begint de work shop Comedy van de ervaren toneeldo cent Mark Boode. Gedurende vier ach tereenvolgende woensdagen geeft hij van 15.30 tot 17.30 les aan tieners. In schrijven kan tot 21 maart, tel. 6017615 en deelname kost 40 gulden per per soon. De uitydaging is: 'Wie wordt de nieuwe mister Bean?' X-Change is onderdeel van de Stichting Balans en gevestigd in buurthuis de Schoof aan de Molenstraat. X-Change is dagelijks geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie kan men te recht bij Marca de Bruijn, Monica Sne- ijders of Herma Kamphorst, allen be reikbaar onder nummer 6017615. Steenhoffstraat 46,^60195^ Vrijdag 17 maart Aankomende zondag is het weer zover, de Soester Skidag, georgani seerd door Bar Eetcafé d'Oude Enghe, Broodje van Toontje en Ski vereniging Zoetelief. Vorig jaar zijn Paul Janmaat, Antonio van den Hengel en Stefan Zoetelief be gonnen met de Soester Skidag. Het was een daverend succes, ongeveer 65 Soes ters bonden de lange latten onder en daarna was er nog een top-après-ski- feest, vandaar dat er dit jaar een vervolg op komt. Vanaf 12 uur kunnen de wintersport fanaten in d'Oude Enghe, aan de Mid delwijkstraat in Soest, als opwarmertje een ijskoude Jagermeister en een lekker warm bakje snert krijgen en zal de bus omstreeks kwart voor één richting Soesterberg vertrekken. Aldaar zal de groep gesplitst worden: De beginners krijgen les van de instruc teurs van Skivereniging Zoetelief en de gevorderden zullen, door middel van het afleggen van een parcours, moeten laten zien dat zij wel echte 'experts' zijn. Evenals vorig jaar zal dit tot wilde ver halen leiden tijdens de après-ski, want om 16.00 uur zal de bus weer terug naar Soest gaan en daar wacht dan de boe renkool met worst bereid door Broodje van Toontje. Nadat deze bodem is ge legd, kan het feest losbarsten, "Der Anton" ligt al bij de cd-speler, de do zen Flügel liggen al in de koeling en de sneeuw zal iedereen in de juiste stem ming brengen. De kosten zijn f 25,- inclusief vervoer, eten en skihuur. Eigenlijk begint de skidag al op zater dagavond. In d'Oude Enghe zal dan het pré-après-ski-feest losbarsten, ook hier is elke ski-liefhebber natuurlijk van de partij. Vanaf 21.00 uur zullen DJ-Ruud (van Big Brother) en DJ-Anton (vanuit Hinterglemm) de ski-hut op z'n kop zetten. Zo'n 390 kinderen van 9 basisscho len in Soest en Soesterberg doen mee aan het lesprogramma rondom de Nationale Boomfeestdag 2000, georganiseerd door het Milieu Edu catief Centrum de Kwekerij (ge meente Soest). Op de Nationale Boomfeestdag zelf, woensdag 22 maart, zullen twee basisschoolgroe- pen twee bolvormige linden plan ten. Naast het planten van de bomen wordt de dichtbundel "Bomen voor eeuwen" met de wortels mee begraven. De ge dichten worden, in de periode voor 22 maart, gemaakt door de deelnemende basisschoolgroepen en gaan over de functies van bomen voor het leven op aarde, een favoriete boom of ze drukken een wens uit van kinderen van nu voor kinderen in de volgende eeuw. "Bomen voor eeuwen" is het thema van de 44ste Nationale Boomfeestdag, de eerste in het nieuwe millennium. De Nationale Boomfeestdag wordt jaarlijks gevierd op de derde woensdag in maart. Met het instellen van een Nationale Boomfeestdag wil de Stichting Nationa le Boomfeestdag kinderen en ouders bewust maken van het belang en de waarde van een groene leefomgeving. De feestdag zelf staat altijd in het teken van het planten van bomen of het in richten van een stuk openbaar groen. In Soest organiseert het milieu educatief centrum de Kwekerij sinds 1990 behal ve een plantactiviteit ook een educatief programma rondom de Boomfeestdag. Dit jaar gaan de groepen op school aan de slag met het maken van gedichten. De gedichten kunnen in drie categorie ën worden gemaakt: een boom voor het leven (bomen zijn belangrijk voor al het leven op aarde), de boom (de leerling dicht' over zijn of haar favoriete boom) of een bomen-wensgedachte (wat wens je generaties na ons toe, als het gaat om de groene leefomgeving?). Per groep moeten de beste drie gedichten ingezon den worden. Deze komen in een gedich tenbundel die "Bomen voor eeuwen' gaat heten. Een exemplaar van deze bundel wordt op 22 maart 2000 door de kinderen aangeboden aan de. wethou der. Ook worden er twee mee begraven met de wortels van de twee bolvormige lin debomen die worden geplant op de Boomfeestdag. Voor de plantactiviteit zijn twee groepen uitgenodigd om na mens de andere 11 de bomen te gaan planten. Eén boom wordt geplant op het evenemententerrein op de Engh in Soest en de andere op het Dorpsplein in Soesterberg. Naast het maken van de gedichten, is aan alle deelnemende groepen gevraagd om een aantal, door het Milieucentrum toegestuurde, praktische bomenop- drachten in de eigen schoolomgeving uit te voeren. Het idee hierachter is dat de deelnemers, behalve taalkundig en filo soferend, ook praktisch met bomen in hun eigen omgeving aan de slag gaan, Het PCOB houdt op maandag 20 maart in het Ontmoetingscentrum 'Honsber- gen' aan de Wiardi Bekmanstraat de jaarlijkse ledenvergadering. Dat wordt gevolgd door een buitengewone lezing door Margöt Bultink. Het onderwerp van de lezing is het VOS-project, ofte wel Vereenzaming Ouderen Soest. Aan vang is 14.30 uur met vrij toegang. Zaterdag 18 maart, Domkerk: "Miroir de Peine" van H. Andriessen, "Lita- nies" van F. Poulenc en J. Alain, "Can tabile" van C. Franck, door Domorga- nist Jan Janssen, Josephien Stoppelen burg (sopraan), Charlotte Stoppelen burg (alt) en Christine Jansen (sopraan). Aanvang 15.30 uur. Toegang vrij. De SLAS (Stichting Literaire Activitei ten Soest) is nog niet door alle evene menten heen. Enkele interessante lite raire activiteiten: Donderdag 16 maart: Open Podium in Artishock. Aanvang 20.00 uur. Toe gang vrij. Vrijdag 17 maart: Lisette Lewin in C- drie. Aanvang 09.30 uur. Toegang f5,-. Donderdag 23 maart: Wanda Reumer en Marietje d'Hane-Scheltema in C- drie. Aanvang 20.10. Toegang f 10,-. Zaterdag 25 maart: Adriaan van Dis bij boekhandel Van de Ven. Aanvang 16.00 uur. Tunucin Sahin - gitaar, fretloze w ud; Fred Abbingh - accordeon; Ht- Holm - contrabas, zingende zaag-J hin Düring - percussie. In deze aflevering van de "Music: Series" gaan de muzikanten niet^ proberen een spagaat tussen verschil, de muzikale culturen uit te voeren* ook proberen een muzikaal esperdr ontwikkelen. Hierbij zal onder ar,-, geput worden uit Turkse, Balt? Zweedse, Cubaanse en geïmprov^ de muziektradities. Deze muzikale* moeting belooft daarmee niet voor spanning, maar ook voor se^ te zorgen. Aanvang: 21.00 uur. Toegang: Henk Spies. Music: World Series" is een serie mu zikale ontmoetingen tussen jazz- en wereldmuzikanten. In de MWS-concer- ten worden telkens 4 a 5 muzikanten met verschillende achtergronden uitge nodigd om na een korte repetitie dezelt- de avond een concert te geven. Impro visatie is daarbij het bindende element tussen de verschillende muzikale cultu- De concerten worden georganiseerd door stichting Four in One in samen werking met de Stichting Jazz en geïm proviseerde muziek Utrecht (SJU). Het afgelopen jaar hebben 16 van zulke con certen plaatsgevonden en kan geconsta teerd worden dat een ontmoetingsge- sprek gecreëerd is waar een veelvoud aan muzikanten zich door wederzijdse verschillen en overeenkomsten kan laten inspireren. De serie van dit jaar gaat van start met enkele concerten in de provincie Utrecht. Voor het concert in Artishock op vrijdag 17 maart zijn vijf muzikanten met verschillende achtergronden uitge nodigd: Henk Spies - sopraan saxofoon; Zondag 19 maart Het zondagmiddagconcert van 19^ wordt verzorgd door het Terra En* ble. Dat dit ensemble beschikt ovet? lange adem, blijkt wel uit het feit (L? al meer dan 10 jaar bestaat. De^ zijn sinds 1988 actief. De bezettingj zondag als volgt: fluit - Jan Holland hobo - Jan Joris Nieuwenhuis; kla? - John Leenders; hoorn - Henk man; fagot - Hans Vos; piano - Vosman. Voor dit ensemble is Artishock een!- kende concertlocatie. De klassieker ziekliefhebber heeft de musici hia het verleden al vaker kunnen befe ren. Dankzij de toevoeging van de f. no aan het blaaskwintet heeft Tem- mogelijkheid, naast de op zich al h ressante blaaskwintetliteratuur, uitza derlijke wérken op haar repertoire nemen. Daarnaast is het ensec: voortdurend op zoek naar ten oniec vergeten componisten en met sucn want het stuit regelmatig op muzji verrassingen. Daarvan getuigt ook het concertp gramma: een uitstekende bewerking één van Mozarts zogenaamde Haji strijkkwartetten, een indrukwekk sextet van de Engelse componist G: don Jacob, een weemoedige port van Piazolla, zes korte maar stijhei bewerkingen van een oorsprong pianowerk van Cervantes en eenvem send en origineel "Concert" var Franse componiste Claude Arrieu. Aanvang: 15.00 uur. Toegang: f 124 kinderen f 5,-. Nederlandse Vereniging van QjH Huisvrouwen Secretariaat, tel. 601 76 22 Wie meer te weten wil komen over het Klachtenbureau Gezondheidszorg, kan dinsdag 21 maart zijn licht opsteken bij de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen. Die heeft een medewerker van dat bureau uitgenodigd. In de zaal van Honsbergen aan de Wiardi Beekman- straat zal de medewerker een en ander uit de doeken doen over de werkzaam heden van het bureau en de mogelijkhe den van patiënten om te klagen over de gezondheidszorg. Belangstellenden kun nen de medewerker ook vragen stellen. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Te koop wegens reuma. Arjan (23) biedt zijn skeelers te koop aan, want hij zal nooit meer op kunnen rijden. Petra (44) zal nooit meer kunnen tennissen en Gerard (63) moet zijn hobby tuinieren opgeven. Met reuma raak je veel kwijt: hobby's, sport, liefhebberijen. Soms zelfs je baan, je toekomst, je zelfvertrou wen. Meer mensen hebben reuma dan waarschijnlijk denkt. In Nederland zijn dat er zo'n anderhalf miljoen. Dat wil zeggen dat één op de tien Nederlanders reuma heeft. Toch weten we nog weinig over de oorzaak en nog minder over hoe we reuma kunnen genezen. U begrijpt dat wetenschappelijk onderzoek daarom heel belangrijk is. Vrijwel al dit onder zoek wordt gefinancierd door het Natio naal Reumafonds, dat zelf voor zijn in komsten afhankelijk is van giften door particulieren en bedrijven. De overheid heeft voor reuma helaas weinig geld over. Van 19 t/m 25 maart gaan de vrijwilli gers van Het Nationaal Reumafonds weer de huizen langs met hun collecte bus. U weet nu hoe hard hun inzet en uw gift nodig zijn. Met het opgehaalde geld financiert het Nationaal Reuma-/ fonds zowel het wetenschappelijk on derzoek, als individuele hulp aan men sen met reuma, en de meer dan honderd patiëntenorganisaties. Nieuwe collectanten zijn van harte wel kom. Zij kunnen zich aanmelden bij mw. M.M. Kooring-de Jong, tel. 6021773. Nieuw in Artishock-Literair is het Open Podium op donderdagavond 16 maart om 20.00 uur in de gezel lige sociëteit van het Artishock-ge- bouw. De toegang is gratis. Aan het Open Podium kan elke Soester en elk Artishock-lid mee doen. Het idee is ontstaan tijdens de Nationale Gedichtendag in Soest toen verschillende deelnemers vroe gen wanneer ze een keer hun eigen gedichten, teksten, verhalen, brieven, vertalingen of andere pennenvruch ten konden voordragen. Onder de titel "Lectori Salutem" (het thema van de Boekenweek 2000) kunnen gegadigden zich hier voor opgeven bij de secretaris van de SLAS, Aad Post, Speenkruidstraat 5, 3765 AA in Soest. Presentatie: Jan Visser. Ook voor na dere inlichtingen: 6014283. Als je zelf niet meedoet, kom je toch luisteren? SOES Met verbijstering ontving het be stuur van de Vereniging Soester- bergs Belang (VSB) een bericht van de gemeente Soest, dat de Provincie utrecht heeft besloten om de busbe diening door Connexxion in de ge meente te reduceren. Voor Soester berg, dat niet over andere openbaar vervoer-voor-zieningen beschikt, betekent dat een regelrechte ramp. De gemeente legt zich niet bij deze beslissing neer en bezint zich op be stuurlijke en zonodig gerechtelijke stappen. De VSB staat volledig ach ter deze acties en zal dit aan het col lege van B W kenbaar maken. Het Rijk, provincies, gemeenten en het bedrijfsleven stimuleren op alle moge lijke manieren het gebruik van het open baar vervoer. De gemeente Soest heeft de laatste jaren vele miljoenen in infra structurele maatregelen geïnvesteerd om de bus ruim baan te geven. Een deel van Busmaatschappij Connexxion wi de route langs de Kamerlingh On neslaan laten vervallen. Ook d< avond- en zondagsdiensten op d< lijn Soest-Soesterberg-Amersfoort lijn 74, wil de openbaar vervoerdei laten vervallen. En een drietal rittei van de spitsbus Soesterberg Utrecht, lijn 252, wordt ook ge schrapt. De onvrede over deze voor genomen wijzigingen vanaf 28 me is onder de politieke partijen groot Met name het openbare vervoer ii Soesterberg wordt door de herstructu rering van het lijnennet zwaar gedu peerd. Volgens het Soesterbergse raads Ud Karei van Geet (WD) is het beslu blijkbaar genomen door de provincial staten. Een aantal lijnen wordt gs schrapt vanwege het minimale gebrui ervan. Ontstemd is hij vooral over hi voornemen om het opstappunt op c Kamerlingh Onneslaan op te heffel "Die halte wordt vooral gebruikt do< de schoolgaande jeugd. Die moeten r naar een ander opstappunt." Van Geet is het er niet mee eens en zi fractie zal zich hier niet bij neerlegge "Er wonen veel kinderen in de wi Apollo. Voor de Amerikanen zou 1 niet zo'n probleem zijn geweest, hadden toch hun eigen schoolbusst 'Maar deze kinderen zijn aangewezen het openbare vervoer." Boos is WD-er omdat het beloofde dorpsbu De derde en laatste Torenlezing van dit winterseizoen staat voor de deur. Op donderdag 23 maart komt ds. Bernard Rootmensen, studentenpredikant, naar de Oude Kerk om daar met belangstel lenden van gedachten te wisselen over zijn nieuwste boek "Waar het op aan komt". De ondertiteling bij dit boek van Root mensen luidt: een werkboek bij het be gin van een nieuwe eeuw en een nieuw millennium; uiterst actueel in de derde maand van 2000. Met dit boek wil Rootmensen het nadenken over de ei gen tijd en vooral over de toekomst met kracht stimuleren. Ieder is van harte welkom op 23 maart om 20.00 uur in de Oude Kerk, Torenstraat 1 te Soest. Verder komen er twee avonden met dr. C. Schuddeboom, kunsthistoricus aan de universiteit te Utrecht. Hij zal laten zien en horen hoe kunstenaars in het verleden zijn omgegaan met de apoca- lyps en het boek Openbaringen. Dege nen die vorig jaar de twee boeiende avonden van deze kunsthistoricus heb ben meegemaakt, zullen zeker weer de weg naar de Deel (achter de Oude Kerk, Kerkstraat 11B, Soest) kunnen vinden, op maandag 27 maart en maan dag 3 april. Maandag 20 maart Korshid is een tienjarig Iraans jongetc Samen met zijn moeder woont hij in» huisje aan de rivier. Korshid is bik, maar zijn gehoor is buitengewoon gos ontwikkeld. Daarom heeft Korshid» baan als stemmer bij een instrumenten fabriekje. Maar zijn baas is niet erf tol vreden over hem. Korshid komt ste» te laat op zijn werk, omdat hij zich® derweg altijd weer laat verleiden doe interessante, mooie, nieuwe gel» Hij verdwaalt in een overdekte mak omdat hij een liefdesliedje hoort. OM stapt eerder uit de bus als hij buiten Vijfde van Beethoven hoort. De kato die Korshid's moeder 's ochtends mk oren stopt, helpt maar nauwelijks. Ai Korshid op een dag weer eens te laat b wordt zijn baas zo boos, dat hij zijn]® ge stemmer wil ontslaan. Hoe Korshid zich daaruit redden? "Met jouw verbeelding de werkelijkhet herscheppen, mooier, beter maken, te- nare ervaring omzetten in iets dat de nt verheft". Dat is kunst, althans volg® regisseur Moshen Makhmalbaf. End is ook wat Korshid in zijn kinderli] belevingswereld doet. Hij hoort ze nog muziek wanneer de huisbaas op deur staat te bonzen om de huur o[) eisen. Opnieuw weet Makhmalbafp® p U zie te destilleren uit de sombere werk De laag overscherende A0™ üjkheid van de arme klasse in Iran.D» vliegbasis Volkel in Twente bi de film in Iran verboden is, komt doo> vrijdagmiddag om half een a: dat Makhmalbaf het dagelijks »v'Wa( onrust teweeg onder de jj toont als feest van kleuren en ëe'mannen op de spottersheuvel. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; U de verrekijker VOOr de ogen w 18 TA Fli si scanners tegen hef oor gedruk kort ingeleid worden door Eb Mgen dc 0Srverd„vende capr in de lucht. De piloot laat zie hij allemaal in huis heeft, en een deskundige op het gebied van Iraanse film. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 heel wat. Hij rolt, draait en tol groot enthousiasme van he bliek. '*Heb je de frequenties?" De dr "Wassen mannen kruipen op een bij elkaar en krijgen van sporter uit Utrecht de juiste frequenties v volgen van de gesprekken tusser loot en de toren. De Utrechter 1 Nato-frequentie blijkbaar uit z n Ook de frequentie van de s schudt hij zo uit z'n mouw. Als d mers in het geheugen van hun s< zijn ingevoerd blikt iedereen w nuwachtig naar de startbaan. He met nummer J 114 uit Twente k vjuuucii vunaenesuvtti. derdaad uit zijn schuilplaats e ren worden voortdurend bij de 'ie positie aan het begin van de stE betrokken en worden ook op het F - fmma ~htP» 'Niet allemaal tegelijk' heet de kin&j liedjesgroep die een deel van haar reF toire ten gehore brengt in kinderpara f de Vrije Teugel. Woesndag 22 maar\ twee uur 's middags begint de gr°F zingen aah het Vedelaarpad en daardoor mee naar een finaleplaats het Gouden Vlinderfestival. De km dium gehaald. Na de voorstelling ajn tot vier uur activiteiten. De entree draagt 3 gulden. De kleine jager blijft daar echter venijnige wesp staan zoemen zc beweging te komen.

Soester Courant | 2000 | | pagina 12