Soest wil het liefst verstoppertje spelen Doek voor SEC-zondag gevallen WZ'49 laat kans op zege glippen Bekeravontuur Smeeing/BDC voorbij na duidelijke nederlaag 3GT Stam/SoYoCo -Set lip #65 f7,50, 39,50, 3 1(99 5"-6027269 HANDBAL Groenwitten degraderen na verlies tegen HVC naar 5e klasse VOETBAL zondag Zaterdag 18 maart Sportzaal de Bunt - 1700 uur h y gros bv ST PHY//Cj41 HANDBAL Spelers blijven na vertrek coach Geen leegloop bij BDC PAGINA 15 PAGINA 14 jes WOENSDAG 15 MAARTgQQ^ SOESTER COURANT VOETBAL zondag Groenwitten maakt het koploper SDVB moeilijk: 1 -1 VOETBAL zaterdag Dagschotels Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud /warm buffet VOLLEYBAL Herenteam van Stam/SoVoCo houdt koers Nieuwe trainer SEC Tamme blauwhemden verliezen belangrijk duel met Quick: 1 -3 Nederlandse subtopper Tachos maat te groot in kwartfinale I Het doek is voor SEC in de vierde klasse gevallen. Om nog een kans op lijfbehoud te maken, moest de ploeg van René Ribberink winnen van HVC dat vijf punten meer ver zameld had. Aan de Bosstraat-West werden de groenwitten geflatteerd naar een 0-3-nederlaag gespeeld. Binnen twintig minuten had SEC drie keer kunnen scoren. Mike van de Broek, Marcel Dorrestein en Marco Martens verzuimden de mooiste mogelijkheden te verzilveren. Daardoor liet SEC de kans glippen om 'virtueel' de Amers- foorters tot op twee wedstrijdpunten te naderen. HVC vond wel het net, maar had daar bij de hulp nodig van verdediger Olaf Hop die zijn eigen keeper Edward Dik kers passeerde. Nog voor rust scoorden de Ajnersfoorters zelf, waardoor het 0- 2 werd. In de tweede helft probeerde SEC met de moed der wanhoop aansluiting te vinden. Hoewel de kansen kwamen, liet HVC het niet zover komen. De bezoe kers bepaalden de eindstand op 0-3. Trainer Ribberink was logischerwijs een teleurgesteld man. "Het doet pijn om te degraderen. Maar we hoeven elkaar niets te verwijten. De beleving en de inzet waren het hele seizoen fantastisch, daar lag het niet aan". Wat was dan wel de oorzaak? Ribbe rink: "Ik ben niet iemand die snel naar excuses grijpt, maar een feit is dat SEC dit seizoen veel geblesseerden kende. Onze voorhoede heeft dit jaar nauwe lijks kunnen voetballen. En dat was te merken. We misten stootkracht en sco rend vermogen". Het is een 'eeuwigheid' geleden dat SEC in de vijfde klasse, destijds de hoofdklasse van de afdeling, speelde. In 1958 promoveerde de club naar de vier de klasse, waar het jarenlang met wis selend succes boerde. In '85 behaalde de ploeg het kampioenschap en mocht ze het in de derde klasse gaan proberen. Het verblijf duurde één jaar, maar in '88 eiste SEC weer de titel op en stond er een sterk elftal binnen de lijnen. De der by's met Soest werden bezocht door wel tweeduizend mensen en in het seizoen '89-'90 behoorde SEC tot de favorieten met spelers als Ronald de Rooij, Luits Houkes, Raymond Brandes, Antek Wojtkowski, Bert Holwarda. De derde plaats in dat jaar was teleurstellend en veel spelers zochten elders hun heil. Een jaar later degradeerde SEC naar de vier de klasse, maar onder leiding van Ton van Burik werden de Soesters in '92 min of meer verrassend voor de derde keer in zeven jaar kampioen. Opnieuw zou SEC het niet langer dan één seizoen volhouden in de derde klasse. Volgend seizoen vijfde klasse. Foto: Aldo Allessie HVC ruimt op voordat Marco Martens gevaarlijk kan worden. SEC kreeg kan sen, maar benutte ze niet en degradeert naar de vijfde klasse. HYDROCULTUUR 6 CROCNPRO/CCTCN imj M MM MMM Michel Roest blijft en Willem- Jan Ruder blijft. Verder wordt er alles aan gedaan om Charles van Zetten te behouden en zal Berton Kemp komend seizoen waar schijnlijk voor tachtig procent beschikbaar blijven voor Smeeing/BDC. Van een leeg loop is dus geen sprake. Michel Roest en Ruder blijven hand ballen, nu trainer/coach Saskia van den Brink haar vertrek heeft aange kondigd. Zij stelde twee weken gele den, dat ze geen basis zag verder te gaan bij de handbalclub als twee en mogelijk vier spelers vertrekken. Nu blijkt dat Michel Roest en Ruder er op handbalgebied een andere mening op nahouden dan hun trainster uit Huizen. Ze wilden niet nog een jaar onder haar leiding handballen. Aanvoerder Arjan Roest beaamt dat er meningsverschillen zijn. Hij vindt dat Saskia van den Brink te weinig uitgaat van de kwaliteiten van Smeeing/BDC en zich te veel aan past aan de tegenstander. "Elke week moeten we andere aanvalssys- teempjes trainen, die zijn gebaseerd op de verdediging van de volgende tegenstander. Ons eigen spelletje komt te weinig aan bod. Saskia is denk ik te professioneel voor ons. In de eredivisie trainen ze ook zo, maar daar trainen ze vier, vijf keer per week. Wij niet." Saskia van den Brink wil er zelf niet te veel woorden aan vuil maken. "Jammer dat ik het zo laat gehoord heb. Als je volwassen bent, kun je ook uit jezelf of via de aanvoerder iets zeggen. De communicatie had beter gekund, ja. Persoonlijk hebben we geen problemen, de verschillen van mening liggen op het handbal- technische vlak. Het bestuur van Smeeing/BDC wil de inhoudelijk niet reageren. Voorzit ter Roel Timmer liet weten dat de leiding op zoek gaat naar een erva ren trainer, het üefst van naam, die niet alleen het eerste team onder zijn hoede neemt, maar ook een bijdra ge levert aan de doorstroming van de jeugd. Het aanblijven van Van Zetten en Kemp hangt af van andere factoren. Van Zetten woont tegenwoordig in Utrecht en werkt in Amsterdam, wat het er voor hem niet gemakkelijker op maakt te komen trainen. Doel man Kemp is voor zijn werk vaak weg en kan niet altijd meer naar Soest komen. lantenvoordeel: Het leek wel of Soest verstoppertje speelde. Niemand eiste de bal op, misschien wel uit angst om fouten te maken". Klare taal van Peter Visee die zijn ploeg op een dramatische manier zag acteren in het duel met naaste concurrent Quick. Aan de gosstraat-Oost leden de tamme tjlauwhemden een teleurstellende jederlaag: 1-3. In de eerste helft hadden we ruimte (faoeg, maar we gingen daar slordig jee om. Zelden kwam er een speler uit ;e dekking. Niemand kon voor dreiging jrgen. De druk kwam daardoor op de Verhoede te liggen", aldus Visee die schrokken was van het niveau van zijn 'joeg. "Soest kwam op alle fronten een 3pte laat. Volgens mij lag dat aan een •irek aan zelfvertrouwen", jitde Baarnse oefenmeester ook pro- tde, Soest schoot op alle facetten van voetbal te kort. Zelfs de bezieling en ferklust, waar de Soesters het voor- elijk van moeten hebben, waren to- niet aanwezig bij de debutant die Ier grossierde in foutieve passes en stig, besluiteloos voetbalde, ^hanteerde vaak de lange bal op de Meerde spitsen Jeroen van Veenend- MenPatrick Biemans. Door afwezig- IhóAvan Michel Vlaswinkel (vakantie), Hufman (geschorst) en Guy iet (geblesseerd) mocht het twee tal het in de voorhoede proberen. Van Veenendaal en Biemans stonden vaak tegenover een blok van vier verdedigers •rader leiding van de sterke Edmund jjVriesde en kwamen dus zelden in de puurt van Quick-doelman Marcel van Buitendijk. t eerste wapenfeit van het degrada- ieduel was gelijk een doelpunt. Vries- I Je stuurde Michel Jungschlager weg. "lennis Heykamp verzuimde in te grij- _«i, René de Bree kwam te laat. De 1 spits deponeerde de bal achter sluitpost n van Veldhuizen in de lange hoek: L Soest kwam pas na een half uur rond J het strafschopgebied van de Hagenaars. I Heykamp schoot hoog over. Vijf minu- ten later stormde Biemans in kansrijke Ijpositie op Van Buitendijk af. Biemans' inzet werd door de doelman onschade- maakt. Vlak voor rust deed maat- II je Van Veenendaal het aanzienlijk beter. Jeroen van Veenendaal zit in de tang bij zijn bewaker van Quick Haag. Soest liet zich niet van zijn beste kant zien en verloor het cruciale duel. FotoAldo Allessie De Bree ging op de solotour en vond ter hoogte van de penaltystip Van Veen- endaal die beheerst het voorbereidende werk kon afmaken: 1-1. Energieker Visee bracht Jelle Huizenga in het veld voor Paul Hilhorst. Soest deed gelijk wat van zich spreken en pakte de zaken, gesteund door de gelijkmaker vlak voor de pauze, feller en energieker aan. Van Veenendaal kreeg twee mogelijkheden om Soest op voorsprong te brengen. De routinier schoot echter eerst over en vervolgens op de vuisten van Van Bui tendijk. In deze periode waren de ploe gen gelijkwaardig aan elkaar. Quick voetbalde dan wel aanzienlijk makkelij ker, maar Soest hield stand. Totdat de 1-2 viel uit een dood spelmoment. Al- bert Spaans mocht ongehinderd een vrije trap van Erwin Metman binnentik- ken. Visee reageerde door aanvaller Gerdo Kuenen in te brengen voor middenvel der Peter Wolfsen. De lange spits moest voor dreiging in het centrum zorgen, maar kon niet echt overtuigen. Soest speelde nog maar kort met drie spitsen, toen Biemans naar de kant werd ge haald. Aanleiding daarvoor was de rode kaart die doelman Van Veldhuizen van arbiter Kruijt kreeg voorgeschoteld. De Soest-keeper maakte dom en opzichtig hands buiten zijn doelgebied nadat Jungschlager was doorgebroken. Soest kwam dit niet meer te boven. Verder dan een afstandsschot van Heykamp kwam de thuisploeg niet. In blessuretijd liet invaller Casper van de Geest zijn zaalvoetbalkwaliteiten zien en dribbelde naar de 1-3 voor Quick. Soest zakte door het verlies naar de elf de plaats op de ranglijst. Zondag volgt de zware uitwedstrijd in Leiden bij UVS dat door de grote overwinning op Feye- noord Soest gepasseerd is. Aan de Bos straat-Oost gingen de blauwhemden eerder in het seizoen kansloos onderuit. UVS won toen met 1-5. Aangezien Soest op vreemde bodem de betere wedstrijden speelt, is de kans op een zege aanwezig. In deze fase is het zelfs noodzakelijk. Met nog vier duels voor de boeg heeft WZ'49 nog alles in eigen hand om degradatie te voorkomen. In Barneveld leverde het elftal van Henry Kalk een goede prestatie door koploper SDVB op 1-1 te hou- Daarmee kreeg de eersteklas sereigenlijk geen loon naar werken. basis van de kansen was een overwinning niet onmogelijk ge weest. 'VVZ'49 heeft het uitstekend maar toch overheerste de teleurstelling omdat de ploeg qua spelbeeld en moge lijkheden de zege voor het grijpen had", zei teammanager Jan Bitterling na thuis komst. Toch geeft het verdienstelijk ge lijkspel vertrouwen voor het restant van de competitie. De Soesters hebben al les nog in eigen hand. Weliswaar pas seerde HCSC de groenwitten op de ranglijst, waardoor WZ'49 opnieuw rode lantaarndrager is, de achterstand op Lelystad'67 slonk tot drie punten. Bovendien moet de ploeg nog aantre den tegen deze twee concurrenten. Nog geen man overboord dus. VVZ'49 werkte keihard tegen de ge doodverfde kampioenskandidaat uit Barneveld. SDVB begon zeer angstig aan het duel, mede door de uitslag die VVZ'49 een paar weken eerder op het scorebord had neergezet. "Ze waren toch wel een beetje bang voor ons van wege de 5-1-overwinning op Marken", aldus Bitterling die Richard Rademaker een enorme mogelijkheid zag missen. Die kans bleek een voorbode voor de hete middag die de doelman van de thuiploeg tegemoet kon zien. Na een half uur speelde Ruben de Goe de zich vrij en speelde Gijs Schaap aan: 0-1. De Barnevelders reageerden door hun lange voorstopper naar de frontli nie te sturen. WZ'49 hield de koplo per aardig in bedwang en bleef ook na rust veruit de gevaarlijkste ploeg. Schaap passeerde de keeper met een lob, een verdediger van SDVB voor kwam een doelpunt door de bal van de doellijn te halen. Nog geen tien minu ten daarna assisteerde wederom een speler van de koploper zijn doelman, ditmaal na een inzet van Marcel van Essen die in de ploeg was gekomen voor de weer fitte Niels van Weely. Kalk liet verdediger Barry van de Berg opdraven voor Gerard Becker om als extra slot op de verdedigingsdeur van de Soesters te fungeren. De belangrijke zege leek in de knip te zitten, totdat de voorstopper het in de slotfase op zijn heupen kreeg en de bal achter de kans loze Daan Hilhorst liet ploffen: 1-1. Zaterdag speelt WZ'49 het inhaalduel bij Montfoort. Deze ploeg is al zeker van nog een jaar in de eerste klasse. Daarna volgt op 25 maart een bezoek bij CSW dat na de winterstop de aan sluiting met de subtop verloren heeft. Tot slot krijgen de Soesters Lelystad en HSCS op hun bordje. woensdag Amsterdams Paaltje (kalkoen filet met spek en kruiden) met pommes Parrissienes en sperzieboontjes donderdag Tongfilet met puree en weekend Zigeunerschnitzel met aardap pelschijfjes en doperwten maandag Hachee met puree en 1 rode kool Pilaf met rijst en sla Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 De heren van Stam/SoVoCo houden de juiste koers in de top van de pro motieklasse. Lukt hen dat ook de ko mende twee duels, dan kunnen ze zich opmaken voor een apotheose met Huizen 2 en Forza/Hoogland, de andere kandidaten voor de titel en bevordering tot divisieploeg. Op weg daarnaar toe ontdeden de volleyballers zich simpel van buur man Touché'86. Het werd in Baarn 0-3 voor Stam/SoVoCo (5-15, 2-15, 8-15). Coach Ali Moghadassian sprak na het midweekse treffen van een 'eenzijdige wedstrijd'. Stam/SoVoCo was op zijn hoede, omdat in een uitwedstrijd op woens dagavond altijd gevaar schuilt. Tot zijn genoegen stelde de onlangs va der geworden Moghadassian vast dat zijn ploeg gemotiveerd ten tonele verscheen en geen problemen onder vond. Aanvaller Jaap van der Vinne mocht de eerste twee sets zelfs aan de kant uitrusten van zijn inspannin gen voor het Nederlands militaire volleybalteam. Tegen Touché'86 maakte Richard van Rouwendaal zijn rentree. Na een blessure kwam hij twee sets in actie. Vooral te spreken was Moghadassian over het spel van Roy van de Broek en spelverdeler Jurrian van Slooten. Balthus Burgman wordt de nieuwe trai ner van SEC-zondag. De Baarnaar volgt in de zomer interim-trainer René Rib berink op. Burgman was als voetballer jarenlang actief bij Baarn, tegenwoordig Green stars. In de nadagen van zijn carrière kwam hij uit voor Limvio, waar hij te vens de assistent was van Peter Visee. Met de huidige trainer van Soest kwam hij naar WZ'49, waar hij tegenwoordig de jeugd onder zijn hoede heeft. thuisploeg het tot in de tweede helft spannend zou kunnen houden, maar reeds in de tweede minuut viel Richard van den Hoef met een spierblessure uit en was de ploeg zowel verdedigend als aanvallend een belangrijke speler kwijt. Nog geen kwartier later meldde ook Charles van Zetten zich in het veldhos pitaal om daar pas na de wedstrijd uit terug te keren. Op het moment dat Van Zetten naar de kant strompelde, was het nog 6-5 voor Smeeing/BDC en begon een nachtmer rie voor Guus Tourné. Hij werd in de linker hoek geposteerd, waar hij de be weeglijke en snelle Robin Nijdam hem aan alle kanten voorbij zag glijden. Nij dam, die in de Bundesliga speelde, voordat hij de wijk nam naar Waalwijk, scoorde zeven treffers binnen tien minu ten (in totaal vijftien, waarvan elf in de eerste helft) en was kenmerkend voor het klasseverschil tussen de nummer vier van ons land en de middenmotor uit de eerste divisie. Pas op 6-14 scoor de Arjan Roest weer eens en na dertig minuten was het 8-18. Nijdam bleef na de adempauze ruim tien minuten op de bank zitten, alvorens hij - ditmaal als rechter opbouwer - te rugkeerde. Het was toen 13-25 en Smeeing/BDC dreigde te worden 'ge dubbeld'. Zover kwam het niet, omdat de Brabanders gas terugnamen. Via 15- 27 en 19-30 werd het 22-34. Bij de Soesters werd Tourné topscorer met zes doelpunten. Die maakte hij alle in de tweede helft, waarin Willem Jan Ruder viermaal succesvol was. Hoewel het verlies groot uitviel, mag Smeeing/BDC terugzien op een ge slaagde bekercampagne. In de voorron de schakelde het verschillende ploegen uit, voordat het in de regiofinale in Doe- tinchem met één doelpunt verschil won van De Gazellen dat tweede staat in de eerste divisie. Drie weken geleden volg de de eerste stunt tegen Swift, een twee de verrassing zat er niet in, maar dat mocht geen schande zijn. "We hadden gehoopt dat we tot ergens in de tweede helft zouden kunnen bij blijven. Daarna weet je gewoon, dat het tempo je gaat opbreken. Die jongens spelen veel sneller, maar trainen ook wat vaker dan wij", aldus aanvoerder Aijan Roest die eind jaren tachtig ook al eens met zijn ploeg in de kwartfinale stond. Toen werden de Soesters dwars gezeten door Hermes dat later de bo kaal veroverde. In tegenstelling tot in het bekertoernooi lijkt Smeeing/BDC in competitiever band problemen te hebben met de mo tivatie. Na vier nederlagen leek Hurry Up op het juiste moment de tegenstan der te zijn. Maar de tegen degradatie knokkende formatie uit Zwartemeer was agressiever dan Smeeing/BDC en won met 25-20. Het ging zoals verwacht. Nadat Smeeing/BDC eredivisieploeg Swift Arnhem had uitgeschakeld in het nationale bekertoernooi zou den de handballers uit Soest hun Waterloo vinden tegen Tachos. De Nederlandse subtopper was inder daad een maat te groot en plaatste zich via een 22-34-overwinning voor de halve finale. De prangende vraag bij de circa 250 toeschouwers in Beukendal was vorige week dinsdagavond hoe lang er sprake van een wedstrijd zou zijn. Dat was de uitdaging voor de Soesters die niet zo naïef waren te rekenen op een stunt, maar er wel op hoopten. Zij die het toen al bewust meemaakten, zullen wel eens even hebben teruggedacht aan IJssel- meervogels dat in de jaren zeventig bru taal tot de laatste vier doordrong, maar toen door FC Twente weer op aarde werd gezet. Bij Smeeing/BDC kwam het niet zover. Stilletjes was er op gehoopt dat de FotoAldo Allessie Guus Tourné werd topscorer bij Smeeing/BDC

Soester Courant | 2000 | | pagina 15