urg Mac Jeans Visser 14 Woningen op Randstad-terrein 'Visitekaartje' bedrijven Soestdijk Energieweg Wetend UNDIGE UR m/v 'EUR m/v 5BURO :e zendpoot 7 ACTUEEL I iï^Swegnrls Dorresteinweg 30 Heeflen Van Biledeilode Afsluiting overweg Ambulance moet tijdelijk in Soest staan, vindt GGS 'Soest moet dit jaar meedoen aan autovrije zondag' 00 Politiek wil nog een keertje praten over oude linde PAGINA 2 GRATIS I porties saté en/of ilo haassaté m st 3.V. DHEID) WOENSDAG 15 MAART 2000 SOESTER COURANT Inspraak, bodemsanering en bestemmingswijziging PAGINA 3 Gemeente hoopt revitaliseringproject te versnellen 1(O Busbediening M A N N I. N M O O I KONINGINNELAAN 24 - SOESTDIJK De Soester Duinen Soester bekijkt lekkende gasfles met aansteker... Politiecontroles Hangers onder rok Tijdens afsluiting B W-laan in Amersfoort Onze regelmatig wisselende specialiteiten? Onze alom beroemde 't Luykje gerechten? Het blijft genieten! Nummerbord voor wethouder Ten Hove Onder invloed Ook als rechter toestemming geeft Autogordelcontrole Gezellie Specialist, Voor service moet u bij ons zijn 1 Belasting Adviesbureau Soest Veerman Assurantiën Invullen van Aangiftebiljetten E.-P.- T.- biljet tegen vast tarief vanaf fl. 87,50 incl. BTW Wij verzorgen de aangifte bij u aan huis. Na ons bezoek kunt u de aangifte verzenden. de Akkeren 43 3762 AN Soest Telefoon: 035 - 602 23 02 a 600 gr. satésaus bij aankoop van met een capaciteit van 66 /oningen. f vertrek van één van onze 4 uur per week. - en Verzoringshuizen. leleiding en vezorging van chikt en affiniteit heeft met trooster. Voor de overige oassing. jnt u uw schriftelijke sollici- tariënburg, Burg. Grothe- ït u contact opnemen met 5022044. tarn e.o. CITROEN ïobielbedrijf en nerk CITROËN is een sn. eam zijn wij te technische i werken. is, een afwisselende en aak kun je schrijven of BV, ie, is in verband met ons tn in tussen ca 9.000 klan- Onze voorkeur gaat uit ecte omgeving en be- van o.a Windows 95, ✓ice-gevoeligheid, nor. ar 15-jarig jubileum, en :igd als specialisten op tcieringen en alle ande- sum mee te kunnen vie- ef met curriculum vitae oorliehtingsburo t.a.v. Laren. Veertien woningen wil Lingens Have gaan bouwen op het voorma lig Randstad-terrein tussen de Ei kenlaan, de Buntweg en de Schou tenkampweg in Soest-Zuid. Het plan van de projectontwikkelaar wordt woensdag 29 maart gepresen teerd tijdens een inspraakavond in het gemeentehuis. Deze bijeen komst voor burgers begint om 19.30 uur. Het plan behelst drie vrijstaande wonin gen, vier twee-onder-één-kapwoningen en twee grondgebonden woningen met daarboven drie maisonettes. Elke wo ning krijgt een garage en voor derden wil de projectontwikkelaar nog eens ze ven garages bouwen. Deze verkaveling wijkt af van het plan waarmee Lingens Have vorig jaar de raadscommissie ruimtelijke ordening enthousiast kreeg. Toen werd uitgegaan van vier vrijstaande en zes halfvrijstaan- de woningen met tien garages. Hoewel de oorspronkelijke hoogte en massa van het bouwblok aan de Eiken laan hetzelfde is als in de eerste variant en in de nieuwe opzet rekening is ge houden met de wensen van de wel standscommissie, heeft het College de voorkeur voor louter grondgebonden woningen. Hetgeen niet wegneemt dat beide plannen kunnen worden gepre senteerd tijdens de inspraakavond. Lingens Have heeft voor een nieuwe invulling gekozen, omdat de locatie te genover station Soest-Zuid minder aan trekkelijk is voor dure (half)vrijstaande woningen. Het nieuwe plan zou niet al leen meer differentiatie aanbrengen, maar tevens tot hogere inkomsten leiden voor Lingens Have. Dat stelt het Colle ge vast. Grondsanering De extra opbrengsten zijn nodig om de grondsanering te financieren. De bodem van het terrein is ernstig verontreinigd met onder meer lood, chroom, chloro form en naftaleen. Vroeger was op deze locatie de chemische industrie Randstad gevestigd, de aard van de vervuiling kwam eind jaren tachtig aan het licht. Lingens Have heeft een saneringsplan ingediend bij de provincie die naar ver wachting over een maand een vergun ning afgeeft. De bodem zal dan worden schoongemaakt door het Bussumse be drijf Fokker. Maar Lingens Have laat dat alleen uitvoeren, indien het gemeen tebestuur (en omwonenden) akkoord gaan met het plan voor veertien wonin gen. Volgens de gemeente blijkt uit het sane ringsplan dat (een deel van) de tuinen bij de woningen Buntweg 22, 24, 26 en 28 vermoedelijk afgegraven zullen moe ten worden. Met een aantal omwonen den overlegt Lingens Have op welke wijze hun tuinen en bestaande opstallen na de sanering zullen worden hersteld. Voordat er gebouwd kan worden, moet de bestemming van het perceel worden gewijzigd. Nu is het officieel nog be- drijfsgrond, maar het perceel moet een woonbestemming krijgen. Dat kan via een artikel 19-procedure en de gemeen te wil daar maar wat graag aan meewer ken. Dat past in het beleid van de ge meente die liever geen bedrijven in woonkernen heeft. De noodzakelijke procedure zal zeker vier maanden in beslag nemen. Lingens Have wil verder weten wat de buurtbewoners van het jongste plan vin den en zal bij de definitieve planvor ming zoveel mogelijk rekening houden met opmerkingen. Alle reële voorstellen zijn volgens de projectontwikkelaar be spreekbaar. Zodra het plan kan worden uitgevoerd, hoopt het bedrijf dat de naam Randstad zo snel mogelijk uit de boeken ver dwijnt. De Bunthof zou, aldus directeur Ge Hendriks, wellicht een passende naam zijn, maar burgers die een lumi neus idee hebben, kunnen zich bij hem melden. Wie op het 'oude' bedrijventerrein van Soestdijk moet zijn, zal zijn weg voortaan makkelijker kunnen vin den. Dat is te danken aan de nieuwe bewegwijzeringborden die de on dernemers van het gebied tussen de Koningsweg, de Vrijheidsweg, de Laanstraat en de Beckeringhstraat hebben laten plaatsen. Het eerste bord werd maandagmorgen onthuld door wethouder Neks Blom- [- mers. Zij deed dat op de hoek van de Koningsweg en de Dorresteinweg, nabij de rotonde. Veertigduizend gulden brachten de ondernemers bijeen om vijftig borden te kunnen financieren. Blommers, die economische zaken in haar portefeuille heeft, stak haar en thousiasme over het initiatief van de 1 zakenlieden niet onder stoelen of ban ken. Duidelijke bewegwijzering draagt immers bij aan het verfraaien van het bedrijventerrein. Om de bedoeling van [j| het project te onderstrepen, is zelfs de i naam ervan opgepoetst: revitalisering- I project. I (Vervolg van voorpagina) zorg), maar toonde zich beducht voor f creatieve oplossingen die alleen maar meer geld gaan kosten. Chris van Vuur- en (GPV) verweet de provincie "pa niekvoetbal op dubieuze gronden" en vond dat ook busmaatschappij Con- nexxion wel wat duidelijker stelling had mogen nemen. Ten Hove antwoordde dat hij alle po gingen om het onheil te keren zou toe juichen, maar had geen hoge pet op van het beïnvloeden der Statenfracties. Hij wilde in het verzet tegen de provincie wel graag samenwerken met andere ge- troffen gemeenten, zoals Eemnes. In elk geval komt er in mei een delegatie van het provinciebestuur op visite in Soest, I en dat is dan een mooie gelegenheid om 7| er nog eens en hartig woordje over te B wisselen, aldus Ten Hove. Dat vond de fl commissie wel erg lang gaan duren, van- H daar dat Sielcken de suggestie deed om alvast maar schorsing van het provincie- besluit aan te vragen bij de rechter. J Nul-komma-nul B De raadsleden werden echter snel uit de B droom geholpen door directeur Jaap I van Gent, de baas van Vossestein. Hij B betoogde dat er al zeer intensief met de B provincie was gepraat, maar dat er he- B laas nauwelijks meer sprake was van B goede communicatie. "Ambtelijk ko- B men we in elk geval geen millimeter B verder." Voor actie - in welke vorm dan B ook - was het te laat, aldus Van Gent. fl "De kwestie is voor 100 een zaak van B de provincie; u heeft nul-komma-nul in I te brengen." Hij gaf de commissie dan ook het advies zich bij de gang van za- ken neer te leggen en maar te accepte- ren dat de busbediening 2000/2001 een stuk slechter zal zijn. "Dat is de reali teit." Hij ontraadde ook de inschakeling van de rechter, omdat Soest daarmee volgens hem niets zou bereiken. De kwestie komt ongetwijfeld nog uitvoe rig terug in de komende vergadering van de gemeenteraad, op 23 maart. De gemeente stak de laatste jaren in to taal zo'n twee miljoen gulden in dit pro ject. Dat was nodig, vond de gemeen te, omdat het terrein er in de loop der jaren niet overzichtelijker en aantrekke lijker op was geworden. De gemeente stak het geld in civieltechnische werk zaamheden, zoals het opnieuw bestraten van de trottoirs en het opknappen van groenstroken. Het behelst voor een deel onderhoud dat het gemeentebestuur sowieso had moeten uitvoeren. Verder moeten ook de infrastructuur, de ver lichting, de parkeervoorzieningen en de ontsluiting worden verbeterd. Voordat het bedrijventerrein Soestdijk overzichtelijk en volledig verfraaid is, zal nog eens drie miljoen gulden moeten worden uitgegeven. Het zal dan ook nog enkele jaren duren, voordat het allemaal naar de zin is. Om de voortgang te be spoedigen, heeft het gemeentebestuur dit jaar 150.000 gulden extra uitgetrok ken voor de revitalisering en het Colle ge wil de raad voorstellen nog meer geld uit te geven aan het project. Bovendien is bij de provincie 250.000 gulden uit het fonds binnenwijkse vernieuwing Twee ondernemers uit Soestdijk wijzen elkaar de weg bij het eerste nieuwe bord op hun bedrijventerrein. Foto: Aldo Allessie aangevraagd. Hoe meer de gemeente aan het project spendeert, des te hoger kan de bijdrage van de provincie uitval len. Tot 2004 is het mogelijk subsidie uit dat fonds aan te vragen. Voorwaarde is dat ook_de ondernemers een duit in het zakje doen. Bij de revi talisering werkt de gemeente nauw sa men met de Stichting Bedrijventerrein Soestdijk en de Soester Zakenkring. Een woordvoerder van de ondernemin gen van het 'oude' bedrijventerrein Soestdijk: "Binnenkort hebben we een vergadering. Dan zullen we tegen ieder een zeggen: schoffel je eigen tuin, knap je voorgevel op." Met de bewegwijzeringborden lijken de ondernemers de juiste weg te hebben ingeslagen. Blommers hoopt dat ze het er niet bij laten. "Dit is het visitekaart je, maar alleen daarmee ben je er niet. Je moet waarmaken wat het visitekaart je uitstraalt." (Vervolg van voorpagina) Hoewel ze bij de Foekenlaan liever een andere oplossing had gezien in de vorm van een ontmoedigende omleidingsrou te, vol drempels en andere verkeersrem mers, via onder meer de Dolderseweg, is de bewonersvereniging best tevreden met de afsluiting tijdens de spits. Ze wijst in een ingezonden brief (zei elders in deze krant) op de klankbord groep die volledig uit burgers bestond. Een meerderheid binnen deze groep was voor een permanente afsluiting van de overweg en na vier avonden praten werd dat ook voorgesteld aan het Col lege. Burgemeester en wethouders ko zen, met steun van WD, GGS, GPV/ RPF/SGP en GL/PS voor een tijdelij ke afsluiting. Opmerkelijk was dat het College de steun van de oppositie no dig had, omdat de fracties van CDA en PvdA (met uitzondering van hun wet houders Bart Kror en Pieter ten Hove) tegen stemden. Het idee van de klank bordgroep om een weg aan te leggen tussen de Den Blieklaan en de Konings weg, werd door het College van tafel geveegd. Risico De politie controleert regelmatig tijdens de spitsuren. Alleen in de eerste week, dat de afsluiting van kracht was, werden al 83 automobilisten bekeurd, door staandehouding of aan de hand van het kentekennummer. Hoewel er nog steeds mensen zijn, die de maatregel aan hun laars lappen en het risico van een boe te van 60 gulden voor lief nemen, stelt de politie vast dat het verkeer op de route tijdens de spits afneemt. Wie vanaf de Foekenlaan komt, kan op het laatste moment de dans nog ont springen door, vlak voor de overweg, rechts af de Gentiaanlaan in of linksaf de parkeerplaats op te rijden. Dat ge beurt ook regelmatig. Vanaf de parkeer plaats komen de automobilisten dan snel weer terug, alsof ze hun hond zijn vergeten, die ze wilden uitlaten. Vanaf de Den Blieklaan is er geen ont snappingsmogelijkheid. De afsluiting geldt reeds vanaf 150 meter voor de overweg (voorbij de laatste bebouwing) en wordt daarvoor al aangekondigd. Wie doorrijdt, aan de overzijde van de overweg de politie in het zicht krijgt en omkeert, is in overtreding en de klos, want het kentekennummer wordt dan genoteerd. Voor dit soort gevallen heeft de politie een verrekijkertje bij zich. BOURGONDISCH MIDDAG BUFFET Zondag 26 maart Aanvang 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f 34.50 p.p. Culinaire parade van: soep, salades en diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht een keuze uit diverse warme vlees- en visgerechten, met groente en aardappelgarnituur Als slot een feestelijk ijsje Bel en reserveer, dan zit u zeker. Ook Bourgondische buffetten op: 30 april, 28 mei en 25 juni RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 Een 26-jarige Soester heeft vrijdag avond op de Chopinlaan in Baarn een ravage veroorzaakt toen hij met zijn aansteker een lekkende gasfles in de kofferbak bekeek. Onder het rij den was hem een gaslucht opgeval len. Hij stopte en nam een kijkje in de kofferbak, waarbij hij echter per ongeluk zijn sleutels liet vallen. Om zichzelf bij te lichten stak hij zijn aan steker aan, met het voorspelbare ge volg: een explosie. De man raakte daarbij zelf zwaar gewond. Met brandwonden aan zijn handen, benen en gezicht werd hij aanvankelijk naar Molendael gebracht en vandaar ver der getransporteerd naar het brand wondencentrum in Beverwijk. Door de kracht van de ontploffing en rondvliegende auto-onderdelen raak ten in de omgeving verschillende huizen beschadigd. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 Donderdagochtend heeft de politie tien automobilisten bekeurd, die de geslo ten-verklaring van de spoorwegover gang tussen de Foekenlaan en de Den Blieklaan negeerden. Aan de Van Weedestraat kregen zeven geparkeerde automobilisten een verbaal aan hun broek voor het niet hebben van een par- keerschijf. Ook bij de basisschool aan de Willaertstraat en Di Lassostraat stond de politie paraat. Daar werden in totaal vijf mensen bekeurd voor het niet om hebben van de autogordel, het niet plaatsen van een kind in een kinderzit je en het ontbreken van de APK. Een klein warenhuis aan de Amers- foortsestraat in Soesterberg is maandag enkele metalen klerenhangers ter waar de van honderdvijftig gulden armer ge worden. Een vrouw ging er met de kle renhangers onder haar rok van door. Om verwarring te scheppen kwam ze met twee andere vrouwen en een man de winkel binnen, waarna ze zich in het warenhuis verspreidden. Het gezelschap viel wel op bij het personeel door hun raar gedrag. Ze vertrokken gezamenlijk in een Chrysler Voyager. Omdat de spoorwegovergang op de Barchman Wuijtierslaan in Amersfoort tijdelijk wordt afge sloten, wil de fractie van Ge meentebelangen Groen Soest (GGS) dat tijdens deze periode een ambulance in Soest wordt ge stationeerd. Ze schrijft dat in een brief aan het College. De BW-laan is een veel gebruikte route voor inwoners van Soest die naar Amersfoort of de Stichtse ro tonde willen (en vice versa). De overweg en een deel van de laan gaan vanaf maandag 27 maart we gens werkzaamheden twee weken dicht voor gemotoriseerd verkeer. Fietsers en voetgangers kunnen de railbaan wel oversteken. Het overige verkeer wordt omgeleid en moet re kening houden met vertragingen. GGS is bang dat de ambulances, die in Amersfoort zijn gestationeerd, ook langer onderweg zullen zijn wan neer ze met spoed in Soest moeten zijn of vanuit Soest snel naar één van de Amersfoortse ziekenhuizen moe ten rijden. Uit vrees voor het overschrijden van de aanrijtijden, zoals die zijn vastge legd in de wettelijke bepalingen, heeft GGS het College verzocht con tact op te nemen met de ambulance dienst van het gewest. Bij deze dienst zou het College dan moeten pleiten voor een stationering van een ambu lance in de gemeente Soest, voor zo lang de BW-laan en de overweg zijn afgesloten. BAR, GRILL RESTAURANT (al onze gerechten ook om af te halen) SIEEHHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 Wethouder Pieter ten Hove moet zich maar eens inspannen om ook de gemeente Soest te laten meedoen aan de autovrije zondag 2000, die op 24 september in tal van plaatsen wordt georganiseerd. Als steuntje in de rug kreeg Ten Hove vorige week een nummerbord met de speciale datum 24-09-00. Het bord werd hem aangeboden door Eit Algra, o.a. de vertegenwoordiger van het LOAZ (Landelijke Organisatie Autovrije Zondag) in Soest, waarin GroenLinks/Progressief Soest o.m. sa menwerkt met de commissie Kerk en Samenleving van de Soester Raad van Kerken en de Milieudefensiegroep Op de Van Weedestraat hield de poli tie in de nacht van zondag op maandag een 31-jarige automobilist uit Soest staande, die opviel door zijn rijgedrag. De man had flink wat alcohol achter de kiezen en kreeg een boete van 900 gul den. Ook als de rechter ja zegt tegen de omstreden kapvergunning voor de oude linde in de Kerkebuurt (wat inderdaad is gebeurd) wil politiek Soest dat de gemeente nog een maandje met de kap wacht. Dan is er nog gelegenheid om de kwestie in de raad te behandelen en dat ge beurt op 23 maart. Alle fracties in de raadscommissie SOWV gingen vorige week akkoord met het daartoe strekkende voorstel van D66'er Rolf Jan Sielcken, die vond dat - onafhankelijk van de rechterlijke uit spraak - de dingen eerst nog maar 's al lemaal op een rijtje gezet moesten wor den, voordat de zaag erin zou gaan. Ook Harry Witte (GGS) pleitte voor uitstel. Wethouder Pieter ten Hove (PvdA) had eerst helemaal niet meer over de kwes tie willen praten, omdat de zaak "onder de rechter" was, en dan houdt de poli tiek naar goed gebruik even haar mond. Bovendien, aldus Ten Hove "is er al gelegenheid genoeg geweest; we praten al sinds mei vorig jaar over de linde." Maar Witte wilde er toch over praten,' desnoods als punt bij de rondvraag. De overige raadsleden hadden geen moeite met een maandje uitstel, onder het motto "als-ie weg is hoeft 't niet meer". De commissie gaat zich nu op 23 maart, een half uurtje voor de raads vergadering, nog eens buigen over de voors en tegens van de kap. Volgens Witte moet de politiek zelf een oordeel vellen over de vraag of het risico dat de boom vandaag of morgen omvalt (waar door schade of letsel kan ontstaan) nu echt bestaat of uit de gemeentelijke duim is gezogen. Dat is nog wel iets om even over door te praten, vond de hele commissie. De rechter heeft inmiddels de Vereni ging tot Behoud van Oude Bomen - die de kapvergunning heeft aangevochten - om procedurele redenen niet ontvanke lijk verklaard. In principe is voor de ge meente nu dus de weg vrij de oude boom te kappen. Soest. GroenLinks-fractievoorzitter Ans Mann, die ook al vaker vurig heeft ge pleit voor Soester deelname aan het "evenement", wil dat de gemeente op die dag passende activiteiten ontwikkelt of bevordert. Een eerdere brief van de LOAZ was op het gemeentehuis spoorloos geraakt, maar inmiddels weer boven water geko men. De oorzaak van de vermissing lag volgens Ten Hove in een verhuizing van bureaus op de ambtelijke afdeling, aldus de wethouder. Hij beloofde ervoor te zorgen dat alle fracties een informatie pakketje over de autovrije zondag zou den krijgen. Het nummerbord - volgens Ans Mann en ,Eit Algra een passend symbool en bedoeld als "een steuntje in de rug" van de wethouder - krijgt een plekje op de wethouderlijke fiets. Be loofde Ten Hove. De politie heeft vorige week dinsdag een autogordelcontrole gehouden aan de Brinkstraat. In totaal waren er aan het eind van de controle twaalf verba len uitgeschreven. Aan de Smitstraat hield de politie een fietsverlichtingcon trole. Daar rolden drie verbalen uit. Vijf automobilisten, die hun auto aan de Van Wedestraat hadden geparkeerd, kregen een verbaal aan hun broek voor het ont breken van een parkeerschijf. Mevrouw Stekelenburg, fractievoorzit ter van de PvdA, vindt de begrotingsbe handeling in de gemeenteraad zo "on gezellig". Dat woord gebruikte ze letter lijk in een Radio Soest-interview op woensdag 8 maart. Ze heeft nu een gezelschapsspel be dacht, waarbij tien willekeurig geprikte burgers in het telefoonboek bij de be grotingsbehandeling in oktober vijf mi nuten hun zegje mogen doen om (ik ci teer) "de dooie bedoening" te verleven digen. De alerte interviewer Ernst Jawetz van "Soest Actueel" vroeg haar of die bur ger invloed had op de besluitvorming. Nee, het ging alleen om luisteren. "Ik moet goed uit kunnen leggen waar om ik ietfc wil. Als ze het niets vinden, moet ik van goede huize komen om overeind te houden wat ik voor opvat tingen had." Een gotspe. Ze heeft nog nooit toegegeven dat ze ongelijk had. Maar ze houdt wel van debatjes-met-in- terrupties, zegt ze. In dezelfde vergade ring liet ze weten over bestuurlijke ver nieuwing geen mening te hebben, want "daarvoor moet ik eerst nog te rade gaan bij mijn achterban." Met mevrouw Stekelenbui^ valt nooit te debatteren, want ze heeft maar één vastgeroest PvdA/WD/CDA-standpunt. Je zal maar zo'n uit het telefoonboek geprikte burger zijn om uitgenodigd te worden in vijf minuten gefundeerd de begrotingsmaterie onder woorden te brengen waarvoor goed beloonde raadsleden met een vrije onkostenver goeding het hele jaar hebben kunnen nadenken. We hebben die 27 raadsle den toch niet voor niets uitgekozen en ingehuurd om dit bestuurswerk te doen? Niks gezellie. Gewoon werken voor je geld! De geprikte burgers uit het telefoon boek van mevrouw Stekelenburg staan voor joker als ze er intuinen. Ze dienen alleen maar als franje voor de saaie de batten, waarin raadsleden tekort schie ten en zich kennelijk schamen getuige hun machteloze pogingen iets eraan te veranderen. Mevrouw Stekelenburg camoufleert haar domme plannetje met (ik citeer weer): "Hoe krijg je de burger meer naar de politiek toe. Hoe komen men sen onze kant op." Mondige burgers die problemen heb ben met hun straatje, hun bouwplanne tje, hun subsidieaanvraag, hun wegaf- sluiting, hun oude linde of noem maar op, weten de politiek heus wel te vin den. Of er dan geluisterd wordt is de vraag. De overige burgers zijn niet geïn teresseerd in praatjes voor de vaak. Ze hoeven helemaal niet naar de politiek toe. Politici moeten naar de burgers toe. In een andere commissievergadering vorige week verzette mevrouw Stekelen burg zich - zonder overleg met haar ach terban - tegen de mogelijkheid, dat de winkelende bijstandsmoeder, de ver moeide vrachtwagenchauffeur en de gepensioneerde arbeider ergens in een aardige winkel een kop koffie kunnen krijgen. U kent die plekken in bijvoor beeld de supermarkt en het pompsta tion waar je staande aan de hangtafel (een nieuw fenomeen in onze moderne samenleving) even een bakkie troost kan nuttigen. Dat mag niet van mevrouw Stekelen burg, want als betaald bestuurslid van de Kamer van Koophandel vreest zij dat de prijzige harde en zachte horecabe drijven daar schade van ondervinden. Bert Krijger (WD) pleitte in ABZ voor staande debatten en wil de zittende spreekbeurten afschaffen. Een leuk idee. Alle pluche zetels weg uit de raad zaal en hangtafels neerzetten. Je zult zien hoe kort en spannend dan de be raadslagingen worden. Alleen de burgemeester en de gemeen tesecretaris mogen blijven zitten. Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2000 | | pagina 3