jsvmp Sicco en Sacha Rechter komt naar Vredehofstraat 7 Griftland College viert jubileum ook in nieuw muziektheaterstuk 9,! 6, Zoetelief wil z'n tredmolen terug Rotary Soest Baarn schaft nieuwe bus aan voor vervoer mindervaliden Ruik de lente bij Jasmijn Gevraagd I LOPERS Soester Courant f ACTUEEL r Leges bouwplannen duurder Open dag bij Van den Brink: f 8000 voor Pleisterclowns Motie tegen rekeningrijden van provincie naar Den Haag Gefeliciteerd Protest ouderenbonden tegen reductie buslijnen PAGINA, WOENSDAG 15 MAART 2000 SOESTER COURANT Kijkje nemen vóór uitspraak in slepende procedure PAGINA 5 FLEXUTOPIA: ergste nachtmerrie voor elke jubilerende school In de aanbieding dit lenteweekeinde: - div. soorten TULPEN HYACINTEN div. kleuren 1 bos 5,95 2 bossen •1 bos 3,95 2 bossen 5 95 Auto rijdt door na aanrijding BRASSERIE KEUZEMENU 'Brasserie '"ester Gemeente betwist 'mobiele' karakter Auto gestolen Kosten van Welstandscommissie omhoog <3ü> SUBARU Geen trein naar Hilversum Buitloos 14 mrt. 1975- 14 mrt. 2000 Jarige club houdt loterij voor aanschafskosten 60 mille) Service bij .Schoemaker in Soest voor de i f tanmeiden: tel. 601 41 52 1 waren zeer goed verdeeld l 3 boven, één beneden, één i n en één op het dak, waart? rlinge communicatie tussen >en, onder de bezielende lei? ie commandant, de heer Blijw :ct verliep. De mensen waren? op elkaar ingespeeld en bij de te twijfel werd er teruggekon? e commandant. Als het een w was geweest, had het niet S ten verlopen. Ook naar ons toe* ensen zeer professioneel en ge», :nd opgetreden, er ging onmidi en rust uit door hun wijze vanti :n en de mannen hadden de u en de kortste keren onder co» >s deze weg willen wij hierbij 4 onze complimenten uitspreken t zeggen aan het zeer kordate opé van de vrijwillige brandweer va? eente Soest. Fam.Th.vanl» Rechter mr. D. Slump komt hoogst persoonlijk een kijkje nemen in de Vredehofstraat. Hij wil met eigen ogen zien wat de 'planologische uit straling' is van perceel 7. Hier staat de villa die eigenaar A. de Swaan wil benutten als kantoor. De proce dure om de woonbestemming van het pand te wijzigen, houdt hem, zijn buurvrouw Y. Gastelaars, wet houder Bart Krol, een legertje loka le en provinciale ambtenaren en ju risten al meer dan vier jaar bezig. Democratie is een duur goed. De gemeente stemde jaren terug in met het plan van De Swaan, wijzigde met goedkeuring van de provincie de be stemming en verleende de eigenaar een bouwvergunning. Buurvrouw Gastelaars stapte echter naar de rechtbank die geen aanleiding zag in te grijpen. Bij de Raad van State boekte Gastelaars wel succes. De Kroon ontdekte een procedurefout en floot de gemeente terug. Bijna vier jaar procederen zaten er toen op. Eind vorig jaar werd de procedure op nieuw gestart. Gemeente en provincie sloegen dezelfde weg in, maar Gaste laars volgde en stapte voor de tweede maal naar de bestuursrechter. "We heb ben gelijk gekregen van de Raad van State. Dat betekent normaal gesproken einde oefening, maar de gemeente Soest blijft maar recht praten wat krom is", zei ze mede namens enkele andere bewo ners van de Regentesselaan, waar Gas telaars zelf ook woont. De gewraakte villa staat op de hoek van de Vredehofstraat en de Regentesse laan. Volgens de gemeente maakt de villa onderdeel uit van de Vredehof straat, waar al meer kantoren zijn geves tigd. Een kantoor erbij zou dus geen probleem zijn. Bewoners van de Regen tesselaan betogen dat de woning in hun laan hoort en zijn bang dat er, in navol ging van De Swaan's gebouw meer kan toren zouden kunnen bijkomen. De Raad van State kwam tot dezelfde con clusie als de buurtbewoners. Bepaald niet onterecht stelde rechter Slump vorige week vast dat er sprake was van een herhaling van zetten. Met name de gemeente kwam niet met nieu we argumenten. "In feite zegt u gewoon dat u het niet eens bent met de Raad van State. Dat kan, maar het is wel een moeilijk begaanbare weg", zei Slump. Vandaar dat hij besloot om zelf eens de situatie in ogenschouw te nemen, wat bij beide partijen tot tevredenheid stemde. De rechter komt volgende week naar Soest. De Swaan zei te hopen, dat de zaak niet al te lang zal duren. De verbouwing van zijn pand, dat al wel dienst doet als kan toor, ligt reeds geruime tijd stil. t/Afdeling Communicatie AV Soest loor een eventuele vergunning kun- ïkendmaking kenbaar maken bij dt )00, 3760 CA Soest, telefoonnum- NINGEN rken, 1 lariks, 1 grandus en i binnen 6 weken na verzending van n burgemeester en wethouders vanj ART 2000 SING zwaarmaakster ontvankelijk te ver- i in haar bezwaar. I igediende bezwaarschrift ongegrond j iren. esluit van 27 december 1999, afd? &B/WA/KH nummer 98673, waar- ren gewijzigde bouwvergunning verleend voor de realisering van arkeerkelder in het op te richten aan de Burg. Grothestraat 19a-b 'St, in stand te houden. ft de firma Tammer aan binnen één d de bergen zand en aarde (ver- d met afval) te verwijderen van rcelen met de bestemming ifunctioneel Bos" en zich te ont- :n van aanlegvergunningplichtige aamheden op deze percelen. ekt Tammer commentaar te leve- het voornemen met toepassing ïstuursdwang aanleg van de toe- weg via het goedgekeurde tracé Iwingen. diebedrag verdubbelen tot :>ek van het ROC De Amerlanden eenmalige bijdrage van f 10.000," eve van de uitvoer van activiteiten der van het project "cultuur en ïonoreren, conform dekkingsvoor- het voorstel van de wethouder jesluiten: lanten ontvankelijk te verklaren bezwaar; 3or appellanten ingediende be- arschrift ongegrond verklaren, ïsluit van burgemeester en wethou* •d- 14 december 1999, afd. WA/MS nr. 99799, waarbij de 'ergunning voor het plaatsen van -tschotel met een doorsnede van ïeter op het perceel Laanstraat H eigerd, in stand te houden. Tafels worden verschoven, uitgela ten gezichten en veel gelach. Het is rijdagmiddag, 15.00 uur. Leerlin gen van het Griftland College in >est verzamelen zich in de aula om Ié repeteren voor het tiende muziek- Jeaterstuk FLEXUTOPIA. Iet muziektheater 2000 zal 28 maart in ïmière gaan en in totaal vijf maal uit- ïvoerd worden tot en met 1 april. De ïoud van het stuk sluit zich enigszins aan bij de realiteit. Evenals het Griftland >llege bestaat de middelbare school in J2XUTOPIA vijfentwintig jaar. laar daar houdt het verder echt mee op", zegt de 16-jarige Kim van Beem ehend. "In het verhaal gaat echt van les mis, iedereen wordt gek. Gelukkig is dat in het echt niet het geval." Kim ïelt de Engelse docente Jacqueline: 'Ik sta constant op toneel, maar echt ;I tekst heb ik niet." Toch heeft ze een etje moeite met het spelen van haar >1. "Jacqueline is nogal een tuttebel, ze [ijkt helemaal niet op mij. Ze reageert )k heel anders op bepaalde situatie |an ik zou doen." Se leerlingen, die interesse hadden om het stuk mee te doen, kregen het ript te lezen en moesten een keuze een in de rollen. Net als Kim kreeg de 15-jarige Maaike Ros een andere rol waar ze voor gekozen had. Dat Rndt ze wel jammer. Een beetje maar. ïu speel ik de rol van leerlinge Lotte en die van een casinospeler, dat is ook leuk." Beide dames willen later'geen carrière als toneelspeler. Maaike lijkt het wel leuk om later in een film te spelen. "Maar ik ben niet van plan er speciaal een studie te voor gaan volgen." Niet gemeen De repetities zijn wekelijks op vrijdag van 15.00 tot 17.00 uur. Vrijstellingen voor de spelers om te repeteren zijn dus niet nodig, want dan is iedereen toch vrij. Alleen in week van de uitvoeringen worden de schriftelijke overhoringen en repetities uitgesteld. '"Daar heb je hem weer', dat zijn veelal de reacties van de niet-spelende klasgenoten", lacht Bas Bons, vertolker van de arrogante regis seur Casper de Mooraats. "Zij moeten natuurlijk gewoon alle SO's en repetities wel maken, maar ze gunnen het me wel hoor. Ze bedoelen het in ieder geval zeker niet gemeen." In tegenstelling tot Kim en Maaike am bieert Bas wel een toekomst in de thea terwereld. "T\veejaar geleden speelde ik in Respectus ook één van de hoofdrol len. Ik word af en toe gevraagd om te spelen in andere theaterstukken en als cabaretier. De rol van Casper de Moor aats heb ik min of meer zelf gecreëerd. We kregen de opdracht om na te den ken over een persoonlijkheid voor het stuk en om dat op papier te zetten. Uit eindelijk heeft Bert, de regisseur, wel het Repetitie in de aula van het Griftland College, waar deze leerlingen eind deze maand vijf voorstellingen geven. Foto: Aldo Allessie Het is volop voorjaar bij Jasmijn, de keuze in de mooiste lentebloemen is weer enorm: -Tulpen meer dan 20 soorten! - Narcissen, Blauwe Druifjes - Hyacinten div. kleuren, heerlijk geurend -Anemonen, Bloesemtakken -Amarylissen en dagelijks veilingvers! (een vaas vol!) zolang de voorraad strekt geldt alleen op vrijdag/zaterdag a.s. BLOEMENHUIS "Hartje-Zuid": Zuidpromenade 9, Soest één en ander aangepast. Zo moest ik mijn Franse accent, dat ik voor Casper bedacht had, weglaten." "De zenuwen komen pas bij de laatste repetities", vinden Kim en Maaike alle bei. "Je voelt toch dat er een bepaalde spanning dan hangt, omdat de grote dag al snel nadert. De volgende twee zater dagen oefenen we de hele dag van 10.00 tot 16.00 uur." Balen dat ze twee vrije dagen er voor moeten opgeven doen ze absoluut niet. "Dan weetje ten minste zeker dat het goed zal gaan tij dens de uitvoering", voegt Kim er be dachtzaam aan toe. Improvisatie Aad is in het verhaal de conrector die het 25-jarig bestaan van de school wil vieren door het maken van een profes sionele film. Daar weet Aad een groot bedrag via sponsors te verzamelen. De conciërge van de school, Nico, brengt het bedrag naar de regisseur, maar on derweg kan Nico de verleiding niet weerstaan en vergokt het geld. Om uit te vinden hoe het geld verdwenen is ver schijnt detective Mol op toneel. Door zijn werkwijze komt (letterlijk) het ein de van de school in zicht... Het verhaal is op basis van improvisa tie van ongeveer 75 leerlingen en do centen tot stand gekomen. Ook is er gebruik gemaakt van liedjes en muziek van de afgelopen negen muziektheaters tukken. Voor de dans zijn professione le geografen ingehuurd. Kortom Flexu- topia is een echte Lustrumproduktie geworden. Hoe het afloopt met Aad, Nico en Mol verklappen-Kim en Maai ke niet. "Iedereen moet gewoon komen kijken", zegt Kim vastberaden. Kaarten kunnen worden besteld via leerlingen of vanaf 21 maart telefonisch bij de school: 6011715 (mevrouw Meijer). Een 8-jarig meisje is vorige week dins dag om 16.00 uur aangereden door een auto. Het meisje was aan het skeeleren aan de Turfstreek toen ze ten val kwam. Twee kapotte knieën waren het gevolg. De automobilist reed gewoon door. De vraag is of hij zich bewust was van het ongeluk dat hij had veroorzaakt. U kunt een keuze maken uit een voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht. 39,50 17,92 GEROOKTE EENDENBORST op linzensalade AARDAPPELSOEP met kerrieroom GEGRILDE GROENTESALADE met olijventapanade LAMSKOTELET met mosterd en thijmsaus ESCALOPEVAN VARKENSHAAS met ham, kaas en tomatensaus PASTA met shrimps, tomaat en kappertjes RIJSTPUDDING met appel en calvadoscompote BEVROREN YOGHURT met bessen KOFFIE OF THEE met bonbon Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035-603 60 10 De mobiele tredmolen van Soester J. Zoetelief is een soort landbouw werktuig. Dat betoogde de advocaat van Zoetelief, mr M. Bruinsma, donderdag in een kort geding bij de Utrechtse rechtbank. De Soester eiste daar zijn mobiele tredmolen terug die de gemeente op 10 februa ri liet verwijderen. Zoetelief drijft een stoeterij aan het Kerkpad. Om zijn paarden te trainen, plaatste hij in 1998 een tredmolen op zijn terrein. De gemeente sommeerde hem in januari vorig jaar de molen te verwijderen. Volgens de gemeente is het een bouwwerk waar een vergunning voor nodig is. Die vergunning krijgt Zoetelief nooit, want het gebied is be schermd dorpsgezicht. Zoetelief stapte in augustus naar de be stuursrechter. Hij betoogde dat een tredmolen geen bouwwerk is. De rech ter stelde hem in het ongelijk en hij moest de molen verwijderen. Zoetelief liet de omheining echter staan en kreeg weer onenigheid met de gemeente. Toen die met hoge dwangsommen be gon te dreigen, haalde de Soester ook de omheining weg. De creatieve Zoetelief bouwde vervol gens een tredmolen op wielen. De ge meente sommeerde hem ook om deze te verwijderen. Volgens de gemeente is er weinig mobiel aan de molen 'en heeft deze een plaatsgebonden karakter. En daarom zou er nog steeds een bouwver gunning moeten worden aangevraagd. Zoetelief demonteerde ook de verrijd bare molen en plaatste hem elders op zijn terrein. Op 10 februari haalde de Een 39-jarige inwoner van Huizen deed in het weekeinde bij de politie aangifte van de diefstal van zijn auto. De wagen stond geparkeerd op het Nassauplant- soen en bleek zaterdag op klaarlichte dag verdwenen. Het gaat om een paar se BMW 325i coupé met het kenteken JH-XD-44. gemeente Soest de molen en omheining echter tot grote woede van Zoetelief bij hem weg. In een kort geding eiste hij dat hij zijn spullen direct terug krijgt en dat de gemeente hem de molen laat gebrui ken tot er een definitieve uitspraak is. Raadsman M. Bruinsma bestreed het plaatsgebonden karakter van de tred molen van zijn cliënt. Volgens de advo caat kan de molen gemakkelijk naar andere plekken op het terrein van Zoe telief worden gereden. Dat is volgens Bruinsma zelfs noodzakelijk want als je zo'n trainingsapparaat te lang op dezelf de plaats laat staan, verandert de bodem in een modderpoel. Bruinsma betoogde dat de tredmolen een soort landbouwwerktuig is. Hij stel de ook dat Zoetelief grote schade lijdt doordat hij zijn paarden niet kan trai nen. Bovendien is het beschermd dorps gezicht allang achterhaald, vond de ad vocaat. Het gebied is een rommeltje, meende hij. Tot slot presenteerde hij een lijst van twintig andere tredmolens in de ge meente die zonder vergunning zouden zijn neergezet. Namens de gemeente Soest stelde E. van Lunteren de nodige vraagtekens bij deze lijst. Volgens Van Lunteren is de gemeente heel streng in de bescherming van het buitengebied. Advocate K. Berg van de gemeente stel de dat Zoetelief zijn heil bij de verkeer de rechter had gezocht. Volgens Berg moet hij bij de bestuursrechter zijn. Berg betoogde verder dat Zoetelief zijn tred molen onmiddellijk terugkrijgt als hij vierduizend gulden verwijderingskosten betaalt. Berg benadrukte het plaatsge bonden karakter van de mobiele tred molen. Zij gaf aan deze op dezelfde plek was neergezet als de oude. De uitspraak is op 23 maart. Wie plannen heeft om zijn huis, be drijfspand of ander optrekje te ver bouwen of in welke vorm dan ook wil aanpassen, doet er goed aan zijn bouwplan zo snel mogelijk in te die nen. De legeskosten zullen namelijk gaan stijgen. Dat komt doordat de welstandscommissie, die het Colle ge over alle bouwplannen adviseert, meer geld gaat kosten. In plaats van ongeveer zeventien verga deringen per jaar zal de commissie zich straks jaarlijks een keer of 26 buigen over ingediende bouwplannen. Dat kost 12 duizend gulden meer aan vergoedin gen voor de leden van de commissie die bovendien kunnen rekenen op meer ambtelijke ondersteuning. Daar hangt een prijskaartje van 25 mille aan. Deze extra uitgaven van de gemeente zullen worden verhaald op de indieners van de bouwplannen. Elk bouwplan dat in het gemeentehuis wordt afgegeven, ontkomt niet aan het kritisch oog van de welstandscommissie. Die kijkt vooral naar het uiterlijk en ad viseert het gemeentebestuur of het wel dan niet past in de omgeving. Het moet vreemd lopen, wil het College afwijken Automobielbedrijf Gebr. van der Pouw Kraan bv TEVENS UW ADRES VOOR GOEDE GEBRUIKTE OCCASIONS )-42, Soest. Tel: 035-601 42 89 Van zaterdag 25 maart, om 17.00 uur, tot en met zondag 26 maart rijden tus sen Amersfoort en Hilversum geen trei nen, maar bussen. Vanuit Soest richting Hilversum/ Amsterdam kan men met de trein tot Baam reizen. Tussen Baarn en Hilversum wordt men met de bus ver voerd. Vanuit Hilversum reist men met bussen naar station Soestdijk-NS en wordt aansluiting gegeven op de trein naar de stations Soest, Soest-Zuid en vervolgens naar Utrecht. Een bedrijf aan de Nieuwe Gracht is afgelopen week woensdag bezocht door een inbreker. De roldeuren waren ont zet, evenals de metalen constructie ach ter de roldeuren. De producten waren dermate goed opgeborgen, dat de inbre ker er zonder buit er vandoor is gegaan. Zondag j.1. heeft Eef-Villa Van den Brink tijdens de jaarlijkse open dag 8.000 gulden opgehaald voor de Stichting Pleister Clowns. Twee clowns van deze stichting waren aanwezig om de bestemming van dit goede doel te benadrukken. Clown Ollie en clown Bonbon ver maakten jong en oud met hun grappen en grollen en deed menigeen beseffen wat zij kunnen betekenen voor een ziek kind. De Pleister clowns zijn professio nele clowns die optreden in brandwon dencentra en streekziekenhuizen voor elk ziek kind, ongeacht de ernst van de ziekte en de duur van de opname. Kin deren horen niet in een ziekenhuis te liggen. De clowns laten de zieke kinde ren even lachen en laten ze vergeten dat ze ziek zijn. De open dag begon na een kop koffie of thee met een wandeling door de bossen en duinen van Soest. Langs het traject van de wandeling waren rode Pleister Clownsneuzen verstopt en Eet-Villa Van den Brink honoreerde elke gevon den neus met een donatie van 10,— aan de Pleister Clowns. Vele gasten volgden dit voorbeeld en met overige giften was het totale bedrag aan het eind van de dag 8.000 gulden. van het advies van de welstandscommis sie, maar de laatste jaren viel de ge meenteraad nogal eens over het oordeel van de commissie. Bekendste voorbeel den zijn de nieuwbouw van Visserstae- te aan de Steenhoffstraat, de Rabobank aan de overzijde van die straat en de supermarkt van AH aan de Burgemees ter Grothestraat. De kwaliteit van het advies moet wor den verbeterd, stelt de gemeente. Daar om zal een onafhankelijke voorzitter worden aangewezen, het Liefst een land schapsarchitect of een stedebouwkundi- ge. Hij krijgt gezelschap van twee archi tecten, maar het burgerlid komt niet meer terug in de nieuwe samenstelling. Daarentegen biedt de gemeente de commissie meer ambtelijke ondersteu ning. Elke burger kan de vergaderingen van de welstandscommissie bijwonen, maar dat gebeurt zelden. Behalve de indie ners en architecten steekt niemand zijn neus oip de hoek. Nu is de gemeente van plan de agenda's van de vergaderin gen via internet aan te kondigen, zodat belangstellende burgers - die toegang hebben tot internet - zich op de hoogte kunnen brengen. Wellicht dat ook de besluiten van de welstandscommissie via internet worden bekend gemaakt. In het gemeentehuis is de Kadernota Welstand verkrijgbaar of in te zien. Het is de komende weken mogelijk schrifte lijk te reageren op de nota die vervol gens opnieuw zal worden behandeld in de raadscommissie ruimtelijke ordenen- ing. Bij die gelegenheid kunnen burgers mondeling hun mening ventileren aan het gemeentebestuur: Een meerderheid van Provinciale Staten van Utrecht is en blijft tegen rekening rijden. Dat bleek tijdens de extra statenvergadering van gis teravond 7 maart. Om die tegen stand nog eens helder in politiek Den Haag over het voetlicht te bren gen, kreeg het College van Gedepu teerde Staten het verzoek om een motie van die strekking breed onder de aandacht te brengen. De motie werd aangenomen met 33 stemmen voor en 26 stemmen tegen. De motie, ingediend door WD, CDA, SGP, SP en de Inwonerspartijen, keert zich 'onverkort tegen rekeningrijden' en wijst ook het afsprakenkader af dat na het overleg tussen minister Netelenbos, de gemeente Utrecht, de provincie en het BRU is gepubliceerd. De andere fracties (PvdA), Groen Links, D66 en Christen Unie vonden dat de discussie in deze extra belegde statenvergadering op het verkeerde moment en over de verkeerde items ge voerd werd. Zij drongen er in een mo tie juist op aan om de besprekingen met de minister over de financiering van een toekomstig mobiliteitsplan voor de regio Utrecht voort te zetten. Zij vroegen de resultaten van dat overleg inclusief het eindoordeel aan de Staten voor te leg gen. Deze motie kreeg 26 voorstanders en 33 tegenstemmen. Het College zal de eerste motie ruim onder de aandacht brengen. De gezamenlijke ouderenbonden in Soest hebben kwaad gereageerd op het provinciale plan om het busver voer in de gemeente en naar omlig gende plaatsen flink te reduceren. In een brief aan gemeente en pro vincie laten zij weten het protest van het gemeentebestuur van harte te onderschrijven. De maatregel druist volstrekt in tegen de bedoelingen van alles en iedereen om het openbaar vervoer te bevorderen en het gebruik van de eigen auto terug te dringen. Met name is de mobiliteit van de ouderen in het geding. Ook wordt aangevoerd dat het streven om de com municatie tussen de burgers in Soest en Soesterberg te bevorderen, weer eens op achterstand wordt gezet. "Dit is een zaak van de provincie en u heeft er nul komma nul over te zeggen", luidde een opmerking tijdens de com missievergadering van de afgelopen week. Voorzitter Giel Wester, van het Centraal Overleg van de Samenwerken de Bonden van Ouderen in Soest en Soesterberg (COSBO) reageert daarop extra geprikkeld. "Het moet toch niet erger worden. Het gemeentebestuur is grondwettelijk verantwoordelijk voor het welzijn van de burgers, maar we hebben kort geleden moeten horen dat dit blijkbaar niet meer het geval is." "U had uw brief eigenlijk moeten zen den naar het ministerie, provincie en het zorgkantoor" kreeg het COSBO als reactie van B. en W. toen zij het pro bleem van de wachtlijsten aankaartte. Dat heeft ze in dit geval dan maar met een gedaan en Gedeputeerde en Provin ciale Staten rechtstreeks laten weten te protesteren tegen deze reductie van bus lijnen. En over de wachtlijsten in de zorg kan men binnenkort ook een ste vige reactie verwachten. "Wat doen we nog met een college van B. en W. en met een gemeenteraad als zij niets meer te vertellen hebben en we voor vrijwel alles naar de provincie of het Rijk moeten?", aldus een geïrriteer de COSBO-voorzitter, sprekend na mens meer dan 3.000 georganiseerde ouderen in Soest en Soesterberg. De Bentinck-bus, die al vele jaren wordt gebruikt voor het vervoer van mindervaliden in Soest, zal binnen afzienbare tijd vervangen worden door de Rotary-bus. De Rotaryclub Soest-Baarn heeft zich voorgeno men om ter gelegenheid van haar twintigjarig bestaan de afgeschre ven, oude bus te vervangen door een nieuwe die ook in Baarn gaat rijden. Om het geld daarvoor bijeen te brengen gaan de leden van de Rota ryclub de komende maanden loten verkopen. Als notaris J. Jager op 6 juni de trekking van de loterij verricht, hopen de Rota rians tenminste zestigduizend gulden te hebben vergaard. Zoveel kost namelijk het busproject, inclusief een rolstoellift en andere eigentijdse voorzieningen ten behoeve van het vervoer van minderva liden. Rotaryclub Soest-Baarn steunt al vele jaren - op kleine schaal - tal van orga nisaties. Nu RC Soest-Baarn het vierde lustrum viert, vonden de Soester en Baarnse Rotarians het tijd om de zaken eens wat grootser aan te pakken. Op zoek naar een aansprekend doel voor een lustrumactie ontdekten zij, dat de bus, die het Bentinckfonds momenteel gebruikt voor het vervoer van minder validen van en naar hun woning hoog nodig aan vervanging toe was. Maar, dachten ze bij de Rotary, het zou na tuurlijk wel mooi zijn als die nieuwe bus ook door anderen dan het Bentinck fonds gebruikt zou kunnen worden. Sterker nog, het is een van de voorwaar den die de Rotaryclub aan de actie stel de. Inmiddels is duidelijk, dat onder meer de SWOS, Schoonoord, Santvoord, Blinkert en de Stichting Gehandicapten- belangen Baarn belangstelling hebben om de nieuwe bus met een zekere regel maat te gebruiken. Rotary Soest-Baarn denkt zelf dat nog wel meer instanties en organisaties interesse hebben; te den ken valt aan Sterrenberg (Abrona), stichting Bejaardenbus, de Zonnebloem en kerkelijke organisaties. Het ligt voor de hand, dat - nu er een veel bredere doelgroep wordt bediend - de naam aangepast wordt: van Bentinck-bus naar Rotary-bus. Stichting Om een en ander in goede banen te lei den heeft RC Soest-Baarn een stichting opgericht: de Stichting Rotarybus Soest- Baarn. Deze stichting is eigenaar van de bus en verantwoordelijk voor de exploi tatie ervan in de eerstkomende vijf jaar. Bovendien ziet de stichting ook toe op een goed gebruik van de bus. Daarin past ook dat Rotarians zelf de bus be sturen als één van de gebruikende orga nisaties niet zelf over een chauffeur be schikt. Om dit ambitieuze plan te realiseren is uiteraard (veel) geld nodig. Een deel - met name ten bate van de exploitatie, die op 20.000 gulden per jaar is begroot - wordt voor de helft opgebracht door sponsors en voor de andere helft door de gebruikers en RC Soest-Baarn zelf. Om de aanschaf van een nieuwe bus met toebehoren te financieren, wordt een grote loterij gehouden. Leden van Rotaryclub Soest-Baarn hebben zich sterk gemaakt om de loten, die vijftig gulden per stuk kosten, aan de man te brengen. Ze zijn er van overtuigd, dat dit - gezien het doel, dat ten goede komt aan zo veel plaatsgenoten - geen enkel probleem zal zijn. Die overtuiging wordt nog gesterkt door het feit, dat er een aantal zeer aan trekkelijke prijzen is te winnen. Zo is de eerste prijs een volledig verzorgde tien daagse reis voor twee personen naar de Dominicaanse Republiek en is de twee de prijs een vierdaagse golfreis naar één van de accommodaties van Club Med in Frankrijk. De trekking van de loterij óp I meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs I verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect?wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! üsnsts Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2000 | | pagina 5