ASTE GERS Sïïf ER (loef s voor diabetes Zijn uw verzekeringen in orde? BESPAAR! BEL 035-6029061 bel 035-6029061 Hypotheekbon oor de Eén aanspreekpunt voor chronisch zieken en gehandicapten ]lke Soester met 'eigen werk' elkom op Open Podium voor 'n toekomst zonder complicaties GIRO 5766 SOESTERBERG 'Pluk de dag'(16) Zet uw te dure krediet om tegen een rente van HlTTSlg&ZEKERHElD PAGINA 8 PIMTAXD (CANON) ONTVANGEN? Kwintet f55,00 14 te Soest WOENSDAG 15 MAART 2000 SOESTER COURANT PAGINA 9 Speciale consulent bij SPD Boekenweek in Artishock Werk aan de weg in Soest Klachten bezorging Soester Courant Dief steelt sigaren Wasdroger gestolen uit bestelbusje Gordelcontrole Russisch Staatscircus komt naar Soest Seniorenrestaurant Werk aan de weg Computers weg Fietsverlichting Dief mept caissière Pony weg Rectificatie SPULLENHULP Lambertus v.d. Kooij Recycling Soester mag geen nieuwe stacaravan bij huis plaatsen Ontmoetingscentra zoeken vrijwilligers Me-f we-n raten ov&r a vtedeten Auto/fietscontrole Colenso Consort te horen in Purcells Dioclesian Nog steeds nodig! SOEST RUBENSLAAN 104 Vraagprijs Hfl. 247.500,= k.k. Huis en Zekerheid bekijkt geheel vrijblijvend uw totale verzekeringsportefeuille! en bespaar op de premie of bescherm uzelf tegen onderverzekering. en benut de oven/vaarde op uw huis Soesterbergsestraat 61, 3768 EB Soest Tel. 035-6029061, fax 035-6029085 Bel ook voor een vrijblijvend hypotheekadvies! 8x21 UCF M Supercompocte verrekijker L Ci f Automatische EÊ compocfcomero 1 mei flitser fotoservice iPS :00N 035-60139 17 ff 55 - SOEST - TEL. 035 - 601 2516 irkoop dinerbonnen elijke wijk gelegen IDDENWONING met ;enheid op eigen erf, ng en een zonnige tuin. lm2-. t, m.k. en trapkast, L-vormige n. inb.app., uitgeb. bijkeuken. 1 kl. sl.k., badk. met ww, 2e toil., vaste trap naar: veel kastruimte, berging met droger en wasm. ie vliering over geh. zolder, ouden en ideaal gezinshuis. ►ING IN OVERLEG IJS/ 469.000,-k.k. 135-602 7016 De dienstverlening aan mensen met een chronische ziekte en/of een li chamelijke functiebeperking is zo versnipperd en complex dat deze mensen behoefte hebben aan één persoon die de weg kan wijzen. Zij kunnen voortaan met allerlei vra gen voortvloeiend uit hun ziekte en/of functiebeperking bij de con sulent lichamelijk gehandicapten van de SPD-en terecht. Dat kunnen vragen zijn op het gebied van zorg, wonen, welzijn, wet en regel geving, vervoer, werk, vakantie en on derwijs. Hierdoor kunnen zij beter een afgewogen keuze maken. De Gehandi captenraad heeft zich voor de functie van consulent lichamelijk gehandicapten sterk gemaakt. De nieuwe functie van consulent licha melijk gehandicapten is onderdeel van de ambulante dienstverlening van alle SPD'en in Nederland geworden. Dit betekent dat mensen met een chroni- sche ziekte en/of lichamelijke functiebe perking in de provincie Utrecht bij de consulenten lichamelijk gehandicapten van de SPD Utrecht voor informatie, advies en ondersteuning terechtkunnen. Gemakkelijk toegankelijk Voor de dienstverlening van de consu lent lichamelijk gehandicapten is geen aanmeldingsprocedure of indicatiestel ling vereist. Mensen met een chronische ziekte en/of lichamelijke functiebeper king kunnen dus gewoon direct met de consulent bellen voor een afspraak op kantoor of thuis. Mensen die in Utrecht en het westelijke deel van de provincie Utrecht wonen, kunnen bellen naar: 030-2642200 en mensen die in Amers foort en het oostelijke deel van de pro vincie Utrecht wonen, kunnen bellen naar: 033-4606500. Beide consulenten zijn van maandag tot en met donderdag van 9.00 uur tot 17.00 uur bereikbaar. De SPD Utrecht is ene onafhankelijke organisatie en ver richt zijn diensten kosteloos. Iedere Soester met "eigen werk" - of het nu van hoog literair niveau is Df juist niet is morgenavond, don derdag 16 maart, welkom op het Open Podium in Artishock. Het evenement staat in het teken van de Boekenweek. Die begint vandaag (woensdag 15 maart) en duurt tot en met zaterdag 25 maart en kent ook in Soest diverse lite raire "happenings". Het Open Podium staat open voor iedereen die zelf verha len, gedichten, brieven of andere pen nenvruchten heeft geschreven en er nu wel eens - voor een echt publiek - mee voor de dag wil komen. Diverse bekende en onbekende Soesters hebben hun medewerking al toegezegd. Onder hen bijvoorbeeld Jan Menne, Dick Koblens, Ton Majoor en Elli Plies- ter. Zij steken hun literaire licht niet on der de korenmaat en laten zien wat ze "in huis" hebben. Het Open Podium begint morgenavond om 20.00 uur. De toegang is gratis (consumpties helaas niet). Wie nog wil meedoen kan bellen met SLAS-secreta- ris Aad Post, tel. (035) 5880913. Luis terend publiek is, uiteraard, ook van harte welkom. Van maandag 27 maart tot en met zon dag 9 april is de Barchman Wuytierslaan in Amersfoort (de weg langs het dieren park) volledig afgesloten voor alle ver keer van auto's en motoren. Ook de lijn bussen worden omgeleid. Tussen de halte Zuidpromenade in Soest en de halte Waranda in Amersfoort rijden de bussen via Soestduinen en Soesterberg zonder te stoppen bij de haltes op die route. Deze route kost enkele minuten meer, maar niet zoveel dat een aanpas sing van de dienstregeling nodig is. Om de tijden in de dienstregeling en de aan sluitingen te handhaven zal men wat strakker op tijd vertrekken. Toch zullen de bussen soms wat later arriveren. Het busbedrijf heeft toegezegd extra zorg te besteden aan de overstappen. Voor fietsers en voetgangers blijven de fiets- en voetpaden normaal beschik baar. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bel len (tel. 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt u de krant de vol gende dag in de namiddag be zorgd. Een autobedrijf aan de Laanstraat is af gelopen maandag gedupeerd door dief stal. Shag, sigaren, een autoradio en een cassetterecorder werden daarbij ont vreemd. Een 21-jarige Soester deed de aangifte. Een wasdroger is dinsdag tussen 13.00 en 13.15 uur ontvreemd uit een afgeslo ten bestelbus aan het Hazepad in Soest. De bestuurder was bezig met het instal leren van een apparaat bij een klant. Terug bij zijn wagen zag hij dat er een ruit was ingeslagen en dat de wasdroger ter waarde van f 1400 gulden was ver dwenen. De-politie hield vrijdag en zaterdag een verkeerscontrole waarbij met name ge let werd op het gebruik van de autogor dels. De bonnen - 52 in totaal, ook voor andere overtredingen - vielen met name op de Dalweg, de Koningsweg en de Soesterbergsestraat. B&W hebben vergunning verleend aan het Groot Russisch Staatscircus voor het houden van drie speeldagen in Soest op het evenemententerrein De Engh. De speeldata en -tijden zijn: vrijdag 7 april om 16.30 en om 20.00 uur; zater dag 8 april om 13.00, 16.15 en 20.00 uur; zondag 9 april om 13.00 en 16.15 uur. Diabetes (suikerziekte) kan leiden tot com plicaties, zoals bv nieraandoeningen. Hierdoor kunnen de nieren het laten afwe ten. Dialyse of niertransplantatie is dan noodzakelijk. Onderzoek moet een oplossing brengen voor diabetes en bijkomende com plicaties. Geef dit onderzoek dat extra zetje in de rug. Voor 'n toekomst zonder complicaties. Diabetes Fonds Nederland, Amersfoort. Tel: (033) 46 22 055. €5, Keurmerk voor verantwoorde f fondsenwerving en -besteding. Project Vereenzaming Ouderen Soest S tel. 6023681 Sinds augustus 1999 organiseert de pro jectgroep VOS het seniorenrestaurant. De projectgroep VOS is een werkgroep van de Stichting Welzijn Ouderen Soest. Zij zet ziph in voor het doorbreken van het sociaal isolement, eenzaamheid van oudere inwoners van Soest en Soester berg. Oudere alleenstaanden (evt. ook echt paren) en jongere gehandicapten zijn van harte welkom een smaakvolle en gezonde warme maaltijd te gebruiken in het restaurant van het verzorgingshuis "Molenschot" (in de grote zaal). Het samen gebruiken van de maaltijd stelt u ook in de gelegenheid om in contact te komen met anderen in een ongedwon gen en gezellige sfeer. Het restaurant is open op maandag, woensdag en vrijdag van 12.15-14.15 uur. U kunt kiezen uit een driekeuze menu a f 8,20. Een aperitiefje kost f 1,50. U dient zich een dag van tevo ren uiterlijk om 12.00 uur op te geven bij de SWOS, VOS aan het Dalplein, tel. 035-6023681. Op verzoek kunt u gebruik maken van de seniorenbus Soest/Soesterberg (ook rolstoelen) van de werkgroep Vervoer, tel. 035-6019190 (te bereiken van 9.00- 16.00 uur). Rademakerstraat Op de Rademakerstraat vindt de recon structie plaats. Tot en met woensdag 22 maart is het opnieuw bestraten van de aansluiting Van der Griendtlaan op de Rademakerstraat gepland. Over de kruising is dan geen verkeer mogelijk. Op maandag 20 en dirisdag 21 maart krijgt de aansluiting van de Rademaker straat op de Kampweg en Veldmaar schalk Montgomeryweg de bestrating die behoort bij de toegang van een 30- km-gebied. Dat betekent ook dat de voorrang wordt gewijzigd. Het verkeer vanuit de Rademakerstraat zal - na de aanpassing van de aansluiting - voor rang moeten verlenen aan het verkeer op de Kampweg en Veldmaarschalk Montgomeryweg. Op donderdag 30 en vrijdag 31 maart wordt het wegdek van de Rademaker straat voorbereid op het aanbrengen van een nieuwe asfaltlaag. Dit bestaat uit het wegfreezen en egaliseren van oud asfalt. Op maandag 4 april brengt men de nieuwe asfaltlaag aan. De daadwerkelijke uitvoering van al deze werkzaamheden is heel erg sterk van het weer afhankelijk. Begin april moeten de werkzaamheden eindigen bij de Kampweg en Veld. Montgo meryweg. Het verkeer van auto's en fietsers leidt men zo veel mogelijk om en langs het werk. De markt wordt ten westen van de Van der Griendtlaan ge houden. Deze weken krijgen trottoirs in Soester berg een betere betegeling. Meestal is het voldoende als de bestaande tegels opnieuw worden gelegd. Het verkeer ondervindt nauwelijks hinder van het werk. Bij een inbraak in een bedrijf aan de Sterrenberbergweg zijn in het weekein de enkele laptop-computers en een zgn. "beamer" gestolen. Aangifte deed een 40-jarige Soesterberger. De politie bekeurde maandag zes fiet sers in Soest voor het ontbreken van de fietsverlichting. Uit een winkel aan de Van Weedestraat is vorige week woensdag om 14.30 uur een fotocamera gestolen. De caissière die het gezien had en op de jongeman kwam aflopen kreeg een klap cadeau. De dief had een blauwe jas aan, een groene broek en versleten witte sport schoenen. De politie ging na het signa lement op zoek en zag de jongen op de Jac. van Looylaan lopen. Helaas konden ze hem niet in de kraag vatten. Uit een weiland aan de Jachthuislaan is in het weekeinde een Shetland-pony weggehaald door onbekenden. Aangif te deed een 51-jarige Soesterse, die het beestje zondag miste. Het gaat om een pony van 6 al jaar met een dikke grij ze vacht en een schofthoogte van 120 a 130 centimeter, zoals de politie wist te vertellen. Door een misverstand is in de editie van vorige week een onjuiste medede ling terechtgekomen over de textiel- inzameling van Spullenhulp. Hieronder het herstelde bericht. kringloopcentrum Dè Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 Alle bruikbare kleding, textiel en schoenen kunnen naar Spullenhulp gebracht worden. Afleveradres: De Schans 20 Aflevertijden: Dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur Zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur Voor inlichtingen kunt u bellen naar nummer 601 87 30. "Nog nooit heb ik iets in deze richting gedaan. Hoogstens vroeger een Sin terklaasrijmpje" Die notitie voegde de bekende Soester kunstschilder Lam bertus v.d. Kooij bij de gedichtjes die hij onder de titel "Pluk de dag" op schreef bij de gelijknamige selectie van zijn schilderijen. "Maar tijdens mijn laatste vakantie op Gran Canaria kwam opeens de inspiratie. Binnen twee weken vloeiden er zo'n 21 versjes uit mijn pen. Elk versje hoort bij een schil derij met de zelfde titel - of is het soms andersom? - om zo beter de be doeling van de maker te begrijpen." V.d. Kooij beschouwt zijn gedichtjes niet als pretentieuze poëzie, maar spreekt liever van overpeinzingen die de lezers aan het denken (kunnen) zetten. Recycling hier, recycling daar die oude broek een beha voeg daarbij een oude sok en moeder krijgt een nieuwe rok. Recycling hier, recycling daar knop wordt bloem, en bloem wordt zaad één zaadje geeft een hele vracht en zorgt voor een nieuwe bloemenpracht. Recycling hier, recycling daar oud papier, nieuw papier van alles door elkaar 'tpapier is nieuw, de letters van verleden jaar. Recycling hier, recycling daar oud ijzer en wat non ferro van alles door elkaar maken samen nieuwe waar. Soester R. Wagter mag geen nieuwe stacaravan neerzetten op zijn ter rein aan de Staalwijklaan in Soest. De Utrechtse bestuursrechter ging vrijdag niet in op het verzoek van Wagter om de gemeente te verplich ten een bouwvergunning af te geven. Op 5 februari vorig jaar werd de staca ravan op het terrein van Wagter getrof fen door de bliksem. De caravan brand de volledig uit. De vrouw en haar gezin die erin woonden, worden door Wagter al een ruim een jaar in zijn kleine wo ning opgevangen. De gemeente verbiedt Wagter echter om een nieuwe stacaravan in gebruik te nemen. Het bestemmingsplan staat dit niet toe. Wagter mag van het bestem mingsplan wel zijn woning uitbreiden, maar dat wil hij niet. De verschillende ontmoetingscentra van de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) hebben weer ruimte voor nieu we enthousiaste vrijwilligers die onder meer de functie van gastvrouw of gast heer willen vervullen. Het gaat om De Klarinet (voorheen Vijverhof) en Hons- bergen. De centra zijn specifiek bedoeld voor de 55-plussers van Soest. De werkzaamhe den van de vrijwilligers houden onder andere in het serveren van koffie, thee of andere drankjes alsmede het realise ren van een huiselijke sfeer voor de be zoekers, die veelal komen voor een ge zellig contact met anderen. Geïnteresseerden voor een vrijwilligers functie in Honsbergen kunnen contact opnemen met mevrouw Schreurs, tel: 6010607 (maandag- en dinsdagmor gen). Voor ,de Klarinet is dit E. van Dorresteijn, tel: 6018519. Milieu Centraal 4». 0900-2025445 fcJ Milieu Centraal is een nieuwe onafhankelijke organisatie. Iedereen kan bij Milieu Centraal terecht voor praktische en betrouwbare milieu-informatie over bijvoorbeeld papier, composteren, keurmerken en spaarlampen. Heeft u een vraag, dan kunt u ons bellen, faxen, schrijven of e-mailen. U kunt ook onze website bezoeken. Milieu Centraal Informatielijn: 0900-2025445 (30cm) website: http://www.milieucentraal.nl fax: 030-2305071 e-mail: info@milieucentraal.nl Milieu Centraat helpt je verder Aan de Beukenlaan heeft de politie af gelopen week op woensdag twaalf ver balen uitgeschreven aan automobilisten die geen autogordel omhadden. Op de kruising van de Beukenlaan en Dalweg reden er twee door rood licht. Dit lever de ze beiden een verbaal op. Op de Nieuwstraat trof de politie drie fietsers aan die een verbaal kregen wegens het ontbreken van verlichting. Colenso Consort zorgt voor de mu zikale begeleiding van de concert ante uitvoering van Henry Purcells semi-opera "Dioclesian" door het Hilversums Gemengd Koor o.l.v. Nico de Boer. Dat is op zondag 26 maart in de Verrijzeniskerk aan de Stroeslaan 1 in Hilversum. Het Soester muziekgezelschap begeleidt onder anderen de sopraan Maja Rood- veldt, de alt Marjan van Eldik, de teno ren Ruud Fiselier en Wim Schaap, de bas Lars Terray en verteller Dick Wou denberg. Colenso Consort heeft zich gespecialiseerd in het spelen van barok muziek en krijgt in Hilversum een unie ke kans een semi-opera uit deze stijlpe riode uit te voeren. De opera werd in 1690 voor het eerst opgevoerd in het Dorset Garden Thea ter in Londen. Het verhaal gaat over de Romeinse soldaat Diocletes aan wie de profetes Delphia voorspelt dat hij eens keizer zal worden. De profetie komt uit maar keizer Diocletes krijgt van alles te verduren op het gebied van politieke en amoureuze intriges. Het werk bestaat uit een ouverture, vele koren, liederen en instrumentale dansen. De verbindende teksten worden gezegd door een vertel ler. De aanvang van het concert is 15.00 uur. De toegangbewijzen, verkrijgbaar aan de kerk, kosten 17,50 inclusief tekstboekje en consumptie. Moeders voor Moeders Er is de laatste jaren veel vooruit gang geboekt, op allerlei gebied, ook in de medische wereld. Wat niet veranderd is en ook nog niet snel zal veranderen is dat de grondstof voor medicijnen die vruchtbaarheids problemen kunnen oplossen, uit de urine van zwangere vrouwen moet komen. Ondanks alle technologische en medi sche verbeteringen moet een beroep worden gedaan op deze vrouwen. De moeilijkheid is om vrouwen te vinden die nog maar kort zwanger zijn en hier aan willen meedoen. Het is toch niet over je hart te verkrijgen om zomaar kostbare stoffen door het toilet te spoe len. Helemaal niet als je beseft wat het is als je kinderwens niet vervuld wordt. Een dringend beroep op pril zwangere vrouwen: Ben je nog geen elf weken zwanger, meld je dan of vraag informatie. Vanaf één week 'over tijd', dus vijf weken, tot en met elf weken na de laatste menstru atie ben je heel welkom. Alle beetjes helpen en er wordt alleen urine van thuis gevraagd. Dus ook bui tenshuis werkende vrouwen kunnen meedoen. Je hoeft ook niet thuis te zijn als de flessen omgeruild worden. Bel voor informatie of deelname naar de informatrice van Moeders voor Moe ders, voor Baarn, Soest en Eemnes G. van Benthem, tel: 5415802 of naar het gratis landelijk nummer: 0800- 0228070. Dit telefoonnummer is op werkdagen te bereiken tot 22.00 uur. Te koop Aantrekkelijk en prettig gelegen 3-kamer appartement op 3e woonlaag met een vrij uitzicht aan woonka merzijde en een balkon op het zuidwesten. Indeling: Entree, toilet, hal, meterkast, dou cheruimte, 2 sl. ka mers, ruime woon- eetkamer, moderne keuken (1,5 jaar) v.v. diverse inbouwapp. met aparte bijkeuken met ruimte voor wasmachine\droger. Balkon toegankelijk vanuit sl.kamers en woonkamer en op zuidwesten gelegen. Douche gemoderniseerd en v.v. mechanische ventilatie. Bijzonderheden: Verwarming d.m.v. blokverwarming, warmwatervoorziening d.m.v. huurboiler, gedeeltelijk v.v. dubbele beglazing, berging aanw. in onderbouw, servicekosten 282,= incl. voorschot c.v„ erfpachtcanon 125,=. V.v. dag en nachtstroom. Dankzij de moderne aanpassingen en lichte kleurstelling is dit appartement uiter mate geschikt voor starters. Aanvaarding: in overleg 4,3% Neemt u contact met mij op voor een gratis hypotheekadvies: Naam Adres PC Woonplaats_ Telefoon privé Telefoon werk Momenteel woon ik in een: huurwoning huur p. maand koopwoning met annuïteitenhypotheek levenhypotheek spaarhypotheek" anders nl. ajk ben van plan om een huis te kopen ijn situatie is als volgt: Vrije verkoopwaarde huidige woning W.O.Z. waarde huidige woning Huidige renterentevast tot d.d Looptijd huidige hypotheek vantot Huidige hypotheeksom Ik zou graag meer willen weten over: oversluiten hypotheek nieuwe hypotheek tweeverdienershypotheek pensioenhypotheek beleggingshypotheek benutten overwaarde anders nl. Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop aan: Huis en Zekerheid, Antwoordnr. 2320, 3760 WB Soest of stuur een e-mail naar: soest@huisenzekerheid.nl ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN VASTGOED ADVISEUR

Soester Courant | 2000 | | pagina 9