vraagd SENIOREN PAGINA ïk5 TE-EN RGERS PCOB Tien jaar Seniorennieuws in de krant NIORE N N |IEU> Herhaald dringend beroep op bevolking Soest/Soesterberg! Ongelukken binnenshuis 'Ouderen in de wachtkamer' PAGINA 18 ijs 825.000," k-k. WOENSDAG 22 MAART 2000 SOESTER COURANT PAGINA 19 UNIE KBO Open brief Elke medaille heeft ook een keerzijde Wie vergelijkt leest de Soester Courant Bewaar de Soester Courant - er komt een Logo Puzzel Pensioenverdeling bij echtscheiding Zeven wijze mannen vormen redactiegroep En hoe dat te voorkomen Gezondheidszorg onzinnig duur gemaakt! Ouderenbonden, wat doen ze eigenlijk? Joop, we missen je r(<ll Bkend onderhouden drive- ivacy. Indeling: Entree, hal, ar garage, royale hobby-/ aropstelling en toegang tot ste verdieping. Verdieping: 1999 (terra/pergamon) en uime tuingerichte woonka- ar balkon. Open keuken in chine, koelkast, combimag- i afzuigkap. Tweede balkon iele aluminium schuifpuien, imer (1999) met ligbad, se- nradiator en toilet. 3 ruime an. Bouwtechnisch gekeur- iroot 1 are 36 centiare. Op- 469.000,- k.k. i de Eng vrijstaande woning is ruime tijd geleden gemo- Entree, gang, meterkast, kel- 3), woonkamer met erker en met openslaande deur naar 'orzien van keramische kook- erm. Verdieping: Vaste trap, n drie slaapkamers. Bergvlie- le kap. De woning is gelegen nJ, Inhoud ca. 425 m3. Nabij agen. Bouwtechnisch gekeur- Oplevering in overleg. taande villa bouwjaar f935 met oor-, zij- en riante achtertuin met :y. Gelegen op zeer aantrekke- Vooringang met hal, vernieuwd Ipen luxe keuken aan achterzij- /oonkamer (ca. 9 x 4 meter) met <e serre (ca. 3 x 3,5 meter). Ver- vde badkamer met ligbad, afzon- neubel, 2e toilet. Vaste trap naar Veel bergruimte en mogelijkheid is circa 10 jaar geleden grondig izien van binnen- en buitenschil- Iwerking, installaties c.v., elektra, p. 515 m2. Inhoud woonhuis ca. ïring in overleg. 1.295.000,-k.k. iMAKllAARS iel en Veenendaal iso^eTst! Stichting Welzijn Ouderen Soest Dalplein 6 Tel. 035-6023681 - 3782 bp Soest SENIOREN ©NIEUWS Samenwerkende Bonden van Ouderen 11'JAARGANG NR.1 Maaltijdvoorziening senioren in ge vaar door gebrek aan rijders. De verstrekking van war me maaltij den aan senioren en langdurig zie ken in Soest(er)berg komt (opnieuw) in de gevarenzone te verkeren als het aantal chauffeurs (m/v) dat de maal tijden rondbrengt niet op korte ter mijn drastisch groeit. De SWOS-werkgroep, die deze (ge heel op vrijwilligers draaiende) activi teit coördineert, voorspelt in elk ge val grote problemen voor de "fantas tische, onmisbare voorziening", zoals werkgroep-voorzitter Daan Lazonder het omschrijft. De maaltijden worden 7 dagen per week thuisbezorgd bij senioren en langdurig zieken, die zelf niet meer voor een volwaardige maaltijd kunnen zorgen. De werkgroep gaat er in principe vanuit, dat de vrijwillige chauffeurs twee maal per week een bezorgwijk van zo'n 14 a 15 adressen, voor hun rekening nemen. Op basis daarvan komt men op dit moment maar liefst 15 rijd(st)ers tekort. Het rondbrengen van de maaltijden kost de chauffeurs ongeveer 1V2 a 2 uur. De gemaakte kilometers worden tegen een redelijke vergoeding afgere kend. Overigens zullen activiteiten van deze werkgroep in de naaste toekomst blijven toenemen, want onze genera tie senioren is nog steeds groeiende en medemensen laat je toch niet in de kou staan!? Een dringend beroep wordt gedaan op gezonde vutters, gepensioneerden in Soest(er)berg, - jongeren zijn echter niet uitgesloten- die in het bezit zijn van een auto, zich te melden bij: Secretaris SWOS, tel. 035-6023681 of coördinator mevr. D. van der Most, tel. 035-6010017. Senioren bestormen INTERNET Let op de juiste provider-keuze. "Gratis" is nooit gratis. Zelfs de zon "gaat op" met energieverlies. Onder het motto "door ouderen, voor ouderen", bouwt SeniorWeb samen met vele vrijwilligers aan een digitale gemeenschap. De Website biedt een steeds groter aantal interactieve mogelijkheden, o.a. debatteren stamboomonder zoek politiek koken tuinie ren. Info over financiën, zorg en dienstverlening. Ouderen willen wel verhuizen, maar er zijn te weinig geschikte woningen. Dit onderzoek is gepleegd door mevr. Anneke Woning als woonadviseur in regio Hilversum. "Veel gezinnen zit ten te springen om een grotere wo ning maar als ouderen niet kunnen verhuizen omdat er geen aanbod is, houdt het op. Het komt voor dat ouderen zich zelfs gaan afvragen of ze niet asociaal zijn omdat ze niet verhuizen." Hoe zou dat eigenlijk in Soest liggen? Aan Minister President W. Kok c.c. fracties TK (VVD/CDA/PvdA) Excellentie, Via de pers vernam ik, dat U het plan heeft opgevat, om aan President Wahid van Indonesië excuses aan te bieden voor datgene wat het Hol landse leger aan de bevolking van In donesië heeft aangedaan na de capi tulatie van Japan. Dit leger is echter door de wettig ge kozen regering en volksvertegen woordiging naar Indonesië gestuurd en ik als dienstplichtig marinier heb daar deel van uitgemaakt. Indien U dus Uw plan ten uitvoer brengt, be kent U dus, dat de toenmalige rege ring ons onrechtmatig en met valse voorwendselen naar Indië heeft uitge zonden. Van de rechtschapenheid van de po litiek heb ik mijn hele leven nog nooit iets begrepen en ik zal dus ook geen oordeel uitspreken over wel of niet Lekker met vakantie Hoe toerisme blijkt een winstgevend bedrijf. Je wordt in de kranten over stelpt met aanbiedingen. De televisie spots verdringen elkaar. En u hebt maar voor het kiezen. Vliegen voor weinig geld zo heet het in de an nonces naar de zonnigste stranden en de blauwste zee. Nog goedkoper met de bus naar de warmte van Spanje of Portugal. Op eigen gelegenheid naar een luxe va kantiehuisje met bad, sauna, open haard en op loopafstand een overdekt subtropisch zwemparadijs, tennisbaan en verzin nog meer luxe allemaal voor u. Natuurlijk zijn er verschillen de eetgelegenheden op het terrein. En wat ben je kwijt aan geld? Een paar duizend gulden? Of misschien nog wel meer... De Nederlanders rei zen met duizenden naar hun "Para- Jijsjes". Maar een veel groter deel van unze bijna zestien miljoen inwoners blijft "lekker" thuis. )e thuisblijvers - waarvan ongetwij- ëld ook een groot deel er op uit zou villen trekken - lezen met een zeker inbegrip over deze trips van een tveekje weg. Hoeveel moet je wel ver dienen om zo'n trip te kunnen ma ten of een dergelijk huisje te kunnen huren. En hoeveel zakgeld moet je dan wel hebben om te gaan eten en eens wat te drinken? Begrijp me goed: ik misgun niemand een tussendoor-vakantie. Maar ik lees zelden of nooit iets over het overgro- :e volksdeel dat zich deze luxe een- oudig niet kan veroorloven. Mensen die er moeten komen alleen van hun AOW - en dat zijn er nog leel velen- kunnen een eenvoudige vakantie niet betalen. Mensen die door omstandigheden gedwongen le ven van een uitkering kunnen het ;venmin. Jet is niet mijn bedoeling een drama- isch verhaal te schrijven over de thuisblijvers. Zij hebben misschien /ooit stil gestaan bij de onevenredige verdeling in ons steenrijke landje. Ongetwijfeld weten juist zij wat tevre- ienheid kan betekenen in een leven, ils de financiële situatie niet echt ooskleurig is. Jet zal niet gemakkelijk zijn deze si- uatie te veranderen. Immers het va kantiegeld op de AOW moet teveel lienen om tekorten aan te vullen of ien duurdere noodzakelijke aankoop e kunnen betalen. Tja de vakantiemedaille heeft fwee dj den. Voor dit feit wil ik slechts uw landacht vragen als u uw koffers iakt voor een weekje uit. Henk Koster aanbieden van excuses, maar als U dan toch excuses aanbiedt, dan ver wacht ik dat U ook excuses aanbiedt aan alle jongens, die nu voor de zo veelste maal weer het slachtoffer dreigen te worden van de politiek. Ik verwacht Uw excuses omdat ik onterecht na 5 jaar oorlog nog eens 2V2 jaar van mijn jeugd heb verloren. Ik verwacht excuses, omdat ik onder valse voorwendselen naar Indië ben gestuurd. Ik verwacht excuses omdat de poli tiek voor niets mijn leven op het spel heeft gezet. Ik verwacht excuses aan de 6000 gesneuvelden en hun fami lie, omdat zij helemaal voor niets hun leven hebben gegeven. Ik vraag excu ses, omdat we voor niets en volgens Uw houding onterecht Nederlanders welke nog steeds in de kampen ver bleven hebben bevrijd. Ik vraag excu ses, omdat wij onterecht Chinees en halfbloed Indonesiërs hebben be schermd. Ik vraag excuses omdat door de politiek meer dan 120 dui zend moeders 2 tot 3 jaar angsten hebben doorstaan om hun zonen, die de kans liepen niet meer terug te ko men. Ik vraag excuses omdat we de Indië-ervaringen voor niets ons hele leven hebben moeten meedragen. Geachte heer Kok... moet ik nog verder gaan??? Gaat U ook excuses aanbieden aan Spanje, omdat we een 80-jarige oor log hebben gevoerd? Misschien ook excuses aan Frankrijk omdat we te gen Napoleon hebben gevochten? Och en dan maar meteen aan de Kosovaren, omdat we daar ook Orde en Vrede hebben trachten te bren gen. Ik verneem gaarne van U, met excu ses. Hoogachtend, LoukNachbahr Kabinet behandelt ouderen zoals zijn jasje waait In de jaren tachtig was het motto "jong voor oud" op de arbeidsmarkt. Nu mogen we langer blijven!!?? CNV en PCOB stellen zich teweer: - geen negatieve maatregelen - positief over leeftijdsbewust perso neelsbeleid. In de jaren 1975-2000 is er helaas een sterke groei geweest in het aan tal echtscheidingen. Begin jaren ze ventig viel 1 op de 10 huwelijken uit een. In de negentiger jaren was dit reeds 1 op de 4. De scheidingen vie len gemiddeld op een leeftijd van rond de veertig jaar. Ongeveer 50% bleef nadien ongehuwd. Jaarlijks vinden in Nederland onge veer 34000 echtscheidingen plaats. Het aantal echtscheidingen onder de 50-plussers is aanzienlijk. Op 1 ja nuari 1998 was van de 65-69-jarige vrouwen 6.8% gescheiden; bij vrou wen in de leeftijdsgroep 50-54 jaar is dit jaar bijna 2x zo hoog, 12.3%. In 1999 raamde het CBS, dat -in de 21e eeuw, gedurende de eerste de cennia- het aantal alleenstaanden van boven de 50 jaar fors zal toenemen. Het is daarom belangrijk dat 50-plus sers op de hoogte zijn van de inhoud en de vormen van pensioenverdeling. Vandaar dat deze informatiebrochu re is verschenen. Naast allerlei andere gevolgen van de echtscheidingen zijn er ook ingrijpen de consequenties voor het oudedags- en nabestaanden-pensioen. Wanneer geen bepaalde verdeling is vastgelegd bij de huwelijksvoorwaarden of in een echtscheidingsconvenant, is de hoog te van de verevening 50% en gaat dus de ene helft van het opgebouw de oudedagspensioen naar de ex- echtgenote en de andere helft naar de opbouwer van het pensioen. En na tuurlijk is deze brochure niet alleen voor reeds gescheiden mensen ge schreven. Ook voor versterking van de kennis bij jongeren is dit geen overbodige luxe. Voor PCOB-leden zijn de kosten f 6,00 en voor niet-leden f 9,00, excl. portokosten, te bestellen bij de PCOB, Postbus 1238, 8001 BE Zwolle of telefonisch 038-4225588. Ariën de Vries Tien jaar alweer. Het Senioren- nieuws - dat zo'n beetje maande lijks in de Soester Courant is opge nomen (elke keer als de krant huis- aan-huis gaat) - is intussen niet meer weg te denken uit de informa tievoorziening voor de oudere inwo ners van Soest en Soesterberg. Dat is ook de bedoeling, vindt in elk ge val de "redactie": de zeven wijzen (allemaal mannen, dat wel) die sa men verantwoordelijk zijn voor de inhoud van de veel gelezen rubriek. Van de redactie van de Soester Courant hebben ze, tot op zekere hoogte, "carte blanche" gekregen. Ze zoeken dus zelf uit wat voor hun "publiek" wel of niet interessant zou kunnen zijn en sommi gen grijpen van tijd tot tijd ook zelf graag zelf naar de pen. Voor elke afle vering van het Seniorennieuws - dat meestal acht of negen keer per jaar ver schijnt - houdt het gezelschap drie bij eenkomsten op het kantoor van de SWOS (in Molenschot). Het komt erop neer dat ze met z'n zevenen bijna elke week wel de (ietwat grijze) koppen bij elkaar steken. Met een pot koffie op ta fel en stapels papier, want elk artikel - groot of klein - passeert de kritische blik van elk der zeven wijzen en is dus in zevenvoud beschikbaar. De Seniorenredactie wordt gevormd door de heren Ton Beek - de tekenaar van het gezelschap - en Teun Duhen, Henk Henken, Henk Koster, Louk Nachbahr en Ariën de Vries. Sommigen van hen zijn nog wegwijs gemaakt door Joop Hoppenbrouwers, de bijna legen darische oud-journalist van de Soester Courant, die zich na zijn vertrek uit de actieve journalistiek met enthousiasme op het Soester Seniorennieuws stortte. De Seniorenpagina (toen nog) was vooral zijn initiatief en nog altijd wordt er met groot respect over hem gespro ken. Tegenwoordig werkt de redactie- groep onder de koepel van de SWOS en Martin van Weelden, de coördinator van de SWOS, zit er dan ook altijd bij. Hij is de jongste van het spul, nog lang niet grijs, maar hij weet feilloos de weg in het "ouderenwereldje". Schat aan informatie Het Seniorennieuws bevat zelden "hard nieuws", maar biedt de oudere inwo ners van Soest wel een schat aan infor matie die ze niet zo gauw ergens anders zullen opdoen. Zo wordt het ouderen beleid van de overheid (landelijk en plaatselijk) op de voet gevolgd en wordt er ook kritisch gekeken naar de gevol gen van allerlei maatregelen voor oude ren met-een-gewone-beurs. Maar ook voor praktische consumententips, bij voorbeeld op het gebied van financiën en gezondheid, is er meestal wel een plekje, evenals voor de activiteiten van de bonden en de SWOS. En dan natuur lijk - als het even kan - ook voor de cartoon van Ton Beek, altijd raak. Een bont boeket, dat is het Senioren nieuws meestal. De totstandkoming is altijd een kwestie van goed overleg, in een zeer vriendschappelijke sfeer. Na tuurlijk zijn er wel eens verschillen van inzicht; iedereen heeft immers wel een paar stokpaardjes. Zo vindt er vaak ge noeg een pittige discussie plaats over de kop van een artikel, of over de priori teit, of over de stijl en woordkeus. "Kunnen we dit artikel niet beter nog een maandje opschuiven? Of moet er Er wordt wel gezegd dat de meeste ongelukken in huis gebeuren. In ons land melden elk jaar meer dan 250.000 mensen van 55 jaar en ouder zich voor zo'n ongeval in een ziekenhuis voor behandeling en er overlijden per jaar meer dan 1700 mensen ten gevolge van zo'n ongeluk in huis. Zo begon dhr. W.J. Moggré op vrijdagmiddag 28 januari j.1. in de Klarinet -voorheen Vijverhof zijn inleiding over ongelukken bin nenshuis op uitnodiging van de geza menlijke ouderenbonden ANBO, KBO en PCOB. En om wat voor soort ongevallen gaat het dan meestal. Bovenaan staat vallen. Gevolgd door uitglijden. Val len van een trap(je), krukje of pouf- fe. Of uitglijden over gladde vloeren van de douche, bad en/of over los liggende kleedjes. We kennen het al lemaal, maar doen we er ook wat aan? Heel belangrijk is de vraag hoe men zo veel mogelijk kan voorkomen dat men valt of uitglijdt. Soms door "gauw even wat doen" zonder na te denken of het ook verantwoord is. Het is toch altijd nog goed gegaan? En die losliggende kleedjes; er zijn toch anti-slipkleedjes en anti-slipon derleggers te koop? Er zijn toch ook anti-sliprozetjes voor in bad en in de douche en die staan nog leuk ook. Ook handgrepen aan de muur in de douche of naast het bad kunnen veel steun geven in gladde situaties. Andere ongelukken Andere veel voorkomende ongeluk ken ontstaan door verbrandingen. Droogkokende pannen, vlam in de pan en ook het afgieten van aardap pelen en groente kunnen oorzaak zijn van lelijke brandwonden. Voor dit laatste kan men heel goed een zgn. afgietdeksel gebruiken, een vrij onbe kend maar nuttig gebruiksvoorwerp. Ook hier geldt "niet even snel, maar voorzichtig zijn". Wees ook voorzich tig met losliggende snoeren van strijkijzer, telefoon e.d. want ook daardoor ontstaan veel struikelpar tijen. Voor de veiligheid en met name voor alleenstaanden: Het gebeurt dikwijls dat mensen val len of onwel worden en niet bij de telefoon kunnen komen om hulp in te roepen. Iedere alleenstaande hoort een telefoon naast het bed te hebben met voorgeprogrammeerde nummers voor alarm (112), de huisarts, buur of kennis/sleutelhouder en de kinde ren. Van belang is hierbij, dat men dan ook binnen kan komen, dus moet niet de knip op de deur zitten of een kettinkje, waarmee de deur alleen op een kier kan worden geo pend. In de praktijk gebeurt het nogal eens, dat gealarmeerde hulpverleners voor de deur staan en niet binnen kunnen komen. Het kan dan soms lang duren voordat men u bereiken kan. Zorg dan wel voor een goed vei ligheidsslot en doe de deur op slot zonder de knippen en veiligheidsket tinkje erop. De inleider wist vanuit zijn vroegere huisartsenpraktijk wat dit betekent. Soms telt elke seconde. Al met al een heel leerzame middag met herkenbare situaties. Doe er dus wat mee. De volgende editie verschijnt op 19 april 2000. Kopij graag vóór 3 april 2000 in leveren bij de werkgroep "Senio rennieuws", p/a Dalplein 6,3762 SP Soest. Om mijn bloeddruk op het peil te houden van een jongeling, schrijft mijn huisarts sinds 1995 een pilletje per dag voor, in te nemen 's avonds na de maaltijd. Ben ik enige tijd geleden op vakantie in Frankrijk en laat het doosje met medicijnen in het hotel achter. De volgende dag in een andere plaats even naar de pharmacie en krijg een doosje met dezelfde pillen voor een bedrag van f 17,50. Thuisgekomen declareer ik dit be drag bij het ziekenfonds, maar drie weken later krijg ik bericht, dat ik geen vergoeding krijg, omdat er geen recept bij is van de dokter, (postze gel van 80 cent) Een één telefoontje naar het zieken fonds om het een en ander uit te leg gen en erop gewezen, dat men in de computer toch kon zien, dat ik het medicijn al sinds 1995 moet gebrui ken. Maar nee hoor, geen begrip. Ben toen maar naar de huisarts ge gaan en heb een recept gevraagd. Kosten herhalingsrecept f 19.50. Drie weken later een brief van het zieken fonds, dat de gedeclareerde kosten op mijn rekening worden overge maakt. Kosten nu dus f 17,50 van de nota, f 19,50 herhalingsrecept, tweemaal postzegel van 80 cent is f 1,60 en dan praten we natuurlijk niet over het ar beidsloon van de persoon achter de computer van het ziekenfonds, die dit allemaal heeft moeten uitzoeken en administreren. Kostom de kosten in dit geval van de gezondheidszorg was nu f 38,60 inplaats van f 17,50 en dus 120% duurder als nodig was. En wij ouderen maar steeds meer premie betalen en eigen bijdragen op hoesten, omdat gezondheidszorg zo Louk Nachbahr duur is. De redactiegroep van het Senioren nieuws: zittend v.l.n.r. Henk Henken, Louk Nachbahr, Teun Duhen; staand Ton Beek, Ariën de Vries, Henk Koster en Martin van Weelden. nog een zinnetje bij? Is het allemaal niet té ambtelijk, dit stukje, en dus meer iets voor Op 't Hoogt...? Is dat nog wel in teressant voor de gewone lezer?" Maar gestémd wordt er zelden. Rolverdeling De redactiegroep kent een min of meer vaste rolverdeling. Ariën de Vries stelt bijvoorbeeld tegenwoordig altijd de agenda samen; Henk Henken verzamelt en kopieert de stukken. Ook Ton Beek krijgt alles onder ogen; dan kan hij al vast nadenken over zijn cartoon. Uitein delijk worden de heren het altijd met elkaar eens en dan is het meestal Ari ën de Vries die de voorgestelde veran deringen nog even verwerkt, voordat de tekst bij de krant wordt ingeleverd. Op de maandag of de dinsdag vóór de ver schijning komen ze nog even een kijkje nemen op de opmaakafdeling van de krant. Even zien of het er allemaal wel in kan en hoe het definitieve resultaat er dan uitziet. En dan, op woensdag: daar is-ie, de krant! Hoe het Seniorennieuws bij de doelgroep "valt" is soms moeilijk in te schatten, en daarbuiten waarschijnlijk helemaal niet, maar reacties zijn er al tijd volop. "We merken dat het behoor lijk gelezen wordt. Vooral de scherpe stukjes van Louk Nachbahr roepen wel eens reacties op. Prima, want dat is wel degelijk de bedoeling. "Laatst was er zelfs een wethouder die belde...!" WOENSDAG 21 MAART 1990 SOESTER COURANT Ingezonden brieven gdcecnhój u regeren op de Sitehting Wetajo Ouderen jeplMBte «mketen tbmede op Soes, Alben Cttyptua 101, Uivbijdr»- 3764 TM Soes. boodi. Volgende Seniorenpuin* n.krnri r,- oodcnckciid volgende Senkxrapaginfe i e» auace. De ledecue vordi gcpUets in de Soeser zidi hel reebt voor Courant van II *pri) li. Uw fcn- i ie korten den wel Biel gezonden brieven en overige n. rcacrica graag vtor 30 maan Li. Onder deze kop kwam op 21 maart 1990 (gisteren dus 10 jaar geleden) de eerste editie uit van de "Senioren pagina". Het initiatief ging uit van de Stichting Wel zijn Ouderen Soest (SWOS). De achterliggende gedachte was een eigen pagina voor en door ouderen van Soest en Soesterberg in de plaat selijke Soester Courant. De interesse van de directie van de Soester was snel gewekt en met de drie oude renbonden ANBO, KBO en PCOB werd overeenge komen, dat deze de redactie-leden zullen leveren. De voorlopige redactie werd gevormd door de heren P.C. Pieren (Soesterberg), J. Hoppenbrouwers (ANBO) en W. Veldhuizen (SWOS). De toenmalige voorzitter van de SWOS noemde de start een verheu gend initiatief. Een verheugend initiatief Dit bjkt mij een goed moment om de werkgroep een goede start en veel succes toe te wensen en ik spreek daarbij de wens uit dat de senio renpagina een goede ontvangst ten deel valt bij de ouderen en i leen bij hen in Soest WOENSDAG 15 APRIL 1992 SOESTER COURANT Reacties van Lezers DeScniorenpaginavalton- Cuyplaan 101, 3764 TM der verantwoordelijkheid Soest, tel. 13786 of 23681. van de Slichting Welzijn De volgende Senioren pa- Oudeten Soest. gina zal verschijnen in Hebt u iets over of voor ou- de Soeser Courant van deren te melden, neem dan woensdag 6 mei 1992. contact op met of schrijf Kopij graag vóór 27 april naar: Werkgroep Publici- inleveren bij de redactie; teit SWOS, p.a. Albert adres; zie hiernaast. Secrelarialen Belangrijke Ouderenbonden telefoonnummers ANBO-Socil: T de Hoe., WJ- Ouderenbus 19190 '^KBO'Sl Joxef KH«I V Mutöjdvoorrienrng 16324 kriwumM 73,3763 EK Soot. lel. Ouderenalartnering 14114 S.W.O.S. 23681 C.M.D. 19004 TktqfMnW. UL oW-'s j'êË" FCOB-SteeXTtag: neer Mneriek Clir. Hujiendun 108, lel. 52041. Kruisvereniging 18770 Sauorenvoorbditmg 27997 In de editie van 15 april 1992 kreeg de pagina een nieuwe kop. Op de Senioren-pagina Werden aspecten op allerlei gebied belicht, zie onderstaande koppen. Wat deed de SWOS in 1991? Het jaar 1995 is een zwarte bladzijde in het dagboek van de Senio ren-pagina. Op 8 augustus van dit jaar overleed onze collega Joop Hoppenbrou wers na een ernstige ziekteperiode. Zijn heengaan was een gevoelige slag voor het team, waarvan Joop de coördinatie verzorgde. Hij was goed ingevoerd in de politieke aspecten van Soest en wist dit goed te verwoorden in zijn artikelen. Reeds tijdens zijn ziekteperiode werd de coördinatietaak overgenomen door Teun Duhen. Eind 1997 kregen wij van de directie van de Soester Courant de mededeling, dat m.i.v. het nieuwe jaar de beschikbare ruimte voor de Senioren-pagi na werd teruggebracht naar een halve pagina. In verband hier mede werd de kop "Senioren pagina" gewijzigd in "Senio ren-nieuws" WOENSDAG 29 APRIL 1998 SOESTER COURANT -imrziMr Deze kop werd in september 1998 vervangen door een kop met duidelijker lettertype en de emblemen van de SWOS en de drie deelnemende ouderenbonden. WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 30 K TT/^VT~\ [TTT TT -v> y a-v. ('^5552251 S»menv*erkendeBonden Stichting Willijn Ouderen Socit J J -"<*h"m^)\PCOB\ 9« JAARGANG NR.6 Het Senioren-nieuws werd de afgelopen tien jaar samengesteld door: J. Hoppenbrouwers (ANBO) 1990-1995 P.C. Pieren (Soesterberg) 21 maart 1990-1991 J. Remkes (KBO) 1991-1992 W. Veldhuizen (SWOS) 21 maart 1990-1993 T. Duhen (PCOB) 1991-heden H. Henken (KBO) 1992-heden J. Koster (Soesterberg) 1992-heden T. Beek (illustrator) 1992-heden M. van Weelden (SWOS) 1995-heden L. Nachbar (KBO) 1996-heden A. de Vries (PCOB) 1998-heden

Soester Courant | 2000 | | pagina 19