Van de Ven OITlAlKl MITRA'S PORT Adriaan van Dis ƒ1350.00 Vroege Vogel Aktie arttóhocK Ceulen i CULTUUR WELZIJN f zaterdag 25 maart Bieb houdt cd-actie in maart 'Los Zand' in Vrije Teugel Uit onze Projectkoor Homilius-ensemble zondag in Groeneveld PAGINA 20 WOENSDAG 22 MAART 20nn SOESTER COURANT gerius aat 29 Soest 01 22 01 21 wxs.nl rte meter, 1 onderhoud specialist Ie merken Disney-jeugdfilm Toy Story' Vincent Bijlo: 2100 try-out) PAGINA 21 Ton Vorstenbosch: Hendrik en Wilhelmina' Johannes Passion NHV in Naarden Johannes Eassion NBE in Amersfoort signeert van 16.00 -1 7.00 uur bij Korting op Nederlandstalige cd's In voorronde Gouden Vlinderfestival Soester Byzantijns Kleinkoor zingt 26 maart in Baarn Joop Jansen lid van verdienste 'Apollo' Spoorweg geeft verkeerde seinen 2,5 zitsbank Lausanne stof Isis velours grote rugkussens Expo Adri de Winter in El Argentino zaterdag 25-3-2000 30% korting Op alle Dekbedden^ KL er» Dekbed- Mh W overtrekken Jglj 20% korting 10% korting IAARN - 035-5413521 LAANSTRAAT 91 - E Vroege Vogel-actie winkeliers Baarn Nieuw muzikaal gezelschap in Soest Bluesnight: Rick Berthod and Band '£a commène aujourd'hui' Voorverkoop 1-2-3-BAMÜ Grand Indoor Edition 7.99 27.99 1.5 LITER 14.99 18.99 MITRA'S 35) 6022545 'dag, 930-l?,powwrf ie Revues rm WeffDbfieïm 'Oki Chateameui 55y Pömmatd wyot 3 Towcfie fit drie Cultureel Centrum HïHaertstruat 49, tel. 609 58 21 Mendoza Alicewfe ie$ Adowzes zv\gmc i Woensdag 29 maart jodra Andy zijn slaapkamer verlaat, [oint zijn speelgoed tot leven... je ouderwetse cowboy-trekpop Woody 5 al sinds jaar en dag Andy's favoriete peeltje. Andy krijgt op zijn verjaardag jn waanzinnig kado, namelijk een ech- iBuzz Lightyear, een allermodernste, eweldige actiepop compleet met uit- uuwbare vleugels, drukknoplaserstraal, igitaal stemgeluid en polscommunica- |oor de komst van Buzz neemt Woo- leven een enorme wending. Buzz eist indy's aandacht volledig voor zich op iweet als klap op de vuurpijl ook nog ;ns de vriendschap en bewondering m al Woody's vrienden te winnen, .'oody voelt zich alleen en-in de steek •laten. Hij bedenkt een plannetje om sn Buzz af te komen. Het plan valt vre- :jijk in duigen en Woody belandt sa- tn met Buzz in de keiharde buitenwe- jd. Ze hebben geen andere keus dan jnen de weg naar huis terug te vinden, e twee rivalen vallen in de handen van $j, bet gemene en sadistische buurjon ge, en zijn hond Scud. Zullen Woo- j en Buzz ooit nog heelhuids bij hun indy terecht komen? 'iilmduur: 81 minuten. Nederlands ge- proken. Leeftijd: vanaf 4 jaar. De toe- jng is: f 5,-/f 4,- (strippenkaart)/f .50 (volwassenen). Aanvang: 14.00 ar. Donderdag 30 maart De nieuwe Bijlo is helemaal klaar voor ie eenentwintigste eeuw. Hij heeft er zin in, weer honderd jaar theater voor de toeg. In zijn vorige programma ontving lij zijn publiek in zijn huiskamer. Het leverde hem duizenden betalende vrien den en vriendinnen op. Het beviel zelfs 'zogoed, dat hij een tijdje heeft overwo gen zijn nieuwe voorstelling ook thuis te spelen, maar angst voor de recensenten, de hem zouden kunnen betichten van artistieke luiheid of gebrek aan origina liteit, heeft hem van die gedachte afge houden. Nee, hij wil niet vertellen waar de voorstelling over gaat. In ieder geval, zegt hij, staat de toekomst centraal, we moeten tenslotte verder, op naar 2100. Tekst en muziek: Vincent Bijlo. Tekst regie: Mariska Reijmerink. Toegang is: f 20,-/f 17,50 (CJP/Pas/VWleden). Aanvang: 20.15 uur. 35 - 601 29 98 I Vincent Bijlo. Foto: Marcel Koeleman I Zaterdag 1 april 1 Reinder van der Naait Jmet 'Dunk' ■Het carrière-verloop van Reinder van ider Naait is even dynamisch als het le iven zelf. De nadrukkelijke aanwezigheid |van leerlingen smoorde een glanzende loopbaan als leraar wiskunde in de Ikiem. Als computerprogrammeur voor- Izag hij als één van de eersten het nade- I rende millenniumprobleem. Dus werd i hij cabaretier. En na drie avondvullen- I de voorstellingen draagt een nog steeds groeiend, enthousiast, publiek hem op I handen. Van der Naait gaat onstuitbaar I verder. "Dunk" is opnieuw zijn allerbes- I te programma tot nu toe. Omdat er nog I meer gelachen kan worden. Niet om wat Ivoor de hand ligt maar om alles wat I hem -en passant- en voor de voet komt. I En dat is veel, héél veel. Techniek: Peter I De toegang is: f 20,-/f 17,50 (CJP/Pas/ I VWleden). Aanvang 20.15 uur. Zondag 3 april "Hendrik en Wilhelmina" werd gelezen in december 1994 op het Festival voor het Ongespeelde Stuk. Dit stuk op ba sis van historische gegevens sloeg toen zo aan, dat werd besloten tot een nieu we serie 'readings' in een sterke bezet ting met o.a. Jan Derksen, Hidde Maas en Margot Dames. De rol van Wilhel mina wordt gelezen door de schrijver zelf. Na afloop van de lezing tijdens het festival in 1994 verzuchtte Mary Dres- selhuys heel complimenteus: 'Of dit ooit gespeeld wordt of niet, we krijgen het nooit meer zo.' In tegenstelling tot de historisch-realis- tische stijl van 'Wilhelmina: He Main- tiendrai', geeft dit verhaal een wrangko- mische, soms zelfs spottende en hilari sche visie op het ongelukkige huwelijk van Koningin Wilhelmina en Prins Hen drik. Om het publiek in staat te stellen zich een zo goed mogelijk beeld te vor men, heeft Mette Bouhuijs de lezing verlevendigd door een kleine mise- en scène. Een suggestieve voorstelling in een uitzonderlijke vorm. "Hendrik en Wilhelmina" bestaat de periode vanaf het moment in 1920 waarop Wilhelmina de Haagse hoofd commissaris van politie, Frangois van 't Sant, in de arm nam om eventuele po litieke en financiële gevolgen van Hen driks talloze amoureuze escapades en ook de zijsprongen zelf in te perken, tot aan de dood van de prins-gemaal in 1934. De haast onmogelijke opgave waarvoor van 't Sant zich al die jaren gesteld zag - enerzijds de lastige konin gin behagen, anderzijds de geregeld la veloze prins te vriend houden - leiden in werkelijkheid, en dus ook in het stuk, tot merkwaardige verwikkelingen die uiteindelijk de ambitieuze politieman zijn baan, zijn eer en goede naam kost ten. Wel verwierf hij Wilhelmina's eeu wige erkentelijkheid en hij bleef ook na Hendriks dood een vertrouweling van het koninklijk huis. Als acteurs treden aan: Jan Derksen: Prins Hendrik; Hidde Maas: Fran?ois van 't Sant; Camilla Braaksma: mevr. Van 't Sant; Margot Dames: Alice von Hemert; Ton Vorstenbosch: Koningin Wilhelmina. Carel Alphenaar leest re- gie-aanwijzigingen. De toegang is: f 25,-/f 22,50 (CJP/Pas 65/VVVleden). Aanvang: 15.30 uur. Reinder van de Naait. Foto: Jan Lankveld. Op vrijdag 31 maart om 20.15 uur zal de Nederlandse Handelvereniging on der leiding van Thijs Kramer in de Grote Kerk van Naarden de Johannes Passion van J.S. Bach uitvoeren. De NHB zal worden begeleid door het Randstedelijk Begeleidings Orkest; de evangelisten-partij wordt gezongen door de tenor Ludwig van Gijsegem; de Christuspartij door de bas Frans Fi selier. Verder werken mee de sopraan Johanette Zomer; de alt Wilke te Brummelstroete; de tenor Alex Ver meulen; de bas Pieter Hendriks; de or ganist Wybe Kooijmans, Jan Jansen op het clavecimbel en Wilma van der Wardt op viola da gamba. Plaatsen a f 45,- (pas 65+ f 42,50) zijn nog verkrijgbaar via tel. (023) 53513196, een ongefrankeerde brief naar Antwoordnummer 1303, 2000 VD Haarlem, of voor aanvang aan het kerkgebouw. Koor en orkest van het Nederlands Pach-Ensemble zullen onder leiding van Krijn Koetsveld op woensdag 19 april 2000 in de St. Franciscus Xave- riuskerk, 't Zand 29 te Amersfoort, de Johannes Passion van J.S. Bach ten ge hore brengen. Als solisten werken mee Selma Harkink (sopraan), Peter de Groot (alt), Geraint Roberts (tenor), Maic Pantus (bas), Andreas Gisler (evangelist), Lars Terray (Christus). Aanvang 20.15 uur. Entree: f30,-; CJP/Pas65+: f25,-. Kaarten kunnen telefonisch gereser veerd worden bij secretariaat van het NBE, 030-2521644. Voorverkoop van kaarten bij Van Hooren Muziek (Arn hemsestraat 8) of bij de VW te Amersfoort. Winkelcentrum Hartje-Zuid Soest 035-6012419 www.libris.vandeven.nl email: info.vandeven@libris.nl In het kader van de Boekenweek geeft de Openbare Bibliotheek een korting op het lenen van alle Neder landstalige cd's uit haar collectie. Gedurende de hele maand maart kan iedereen die lid is de Biblio theek, Nederlandstalige cd's lenen voor f 2,50 per stuk in plaats van de gebruikelijke f4,50. De uitleentermijn is twee weken. De Nederlandstalige collectie omvat caba ret, musicals, pop en luisterliedjes, alle maal uitgevoerd door vaderlandse ar tiesten. Tenslotte kende en kent ons land zeer veel uitstekende tekstschrijvers en artiesten. Mocht men Louis Davids of Fien de la Mar nog eens willen ho ren, of ligt het jeugdsentiment meer bij Wim Sonneveld of Frans Halsema, dan vindt men deze cd's in de bibliotheek. Gaat de voorkeur eerder uit naar musi cals gezongen in het Nederlands of he dendaagse Nederlandse artiesten en popgroepen, ook die zijn vanzelfspre kend aanwezig in de bibliotheek. Het Limburgs van de groep Rowwen Heze, het Drents van de groep Skjik en het Achterhoeks van Normaal vallen alle maal onder de Nederlandstalige muziek. De Openbare Bibliotheek, Willaert- straat 49B, is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 20.00 uur en zaterdags van 11.00 tot 15.00 uur. Los Zand treedt woensdag 29 maart op in kinderparadijs de Vrije Teu gel. De voorstelling is onderdeel van de voorronde van het Gouden Vlin derfestival en bestemd voor kinde ren van 6 tot en met 12 jaar. De naam van het stuk is 'De bevrijding van Milopnera'. Zoals gebruikelijk be oordeelt een jury, bestaande uit kinde ren, de uitvoering. De drie beste van de zestien voorstellingen worden tijdens de finale nogmaals opgevoerd en dingen mee naar één van de drie geldprijzen én de Gouden Vlinder, de trofee die klaar staat voor de winnaar. In 'De bevrijding van Milopnera' komen Los Zand speelt volgende week woens dag 'De bevrijding van Milopnera' Guy en Evette per ongeluk op de verre planeet Milopnera terecht. De verleide lijke koningin Doris heeft haar zinnen gezet op Guy, omdat haar man - koning Balder - haar verwaarloost en boven dien de bevolking wreed behandelt. Hij smeedt kwade plannen, maar Guy en Yvette besluiten daar een stokje voor te steken. De aanvang van de jeugdvoorstelling is 14.00 uur. De entree bedraagt 3 gulden. Na afloop zijn er tot 16.00 uur nog ac tiviteiten in de Vrije Teugel. Liturgische gezangen uit de traditie van de Russisch-Orthodoxe Kerk zijn zon dag 26 maart te horen in Kasteel Groe- neveld. Ze worden uitgevoerd door het Soester Byzantijns Kleinkoor. Het treedt daar van 13.15 tot 13.45 uur op in het kader van de Kamermuziekdag voor Amateurs. De toegang kost 5 gulden voor kinde ren tot 12 jaar en 7,50 gulden voor ouderen. Bezoekers hebben dan toe gang tot alle concerten en exposities. Het Soester Byzantijns Kleinkoor treedt zondag 23 april (Eerste Paasdag) op in Medisch Centrum Molendael te Baarn en zondag 14 mei tijdens een hoogmis in Mijdrecht. Tijdens de jaarvergadering van het be kende Soester mannenkoor Apollo is de beheerder van de kostuums van het koor, Joop Jansen uit Baarn, benoemd als lid van verdienste. Een onderschei ding die slechts zeer sporadisch wordt uitgereikt aan leden van het koor. Jansen, in Baarn en in Soest bekend als eigenaar van bekende sigarenzaken in de Laanstraat te Baarn en de Van Weedestraat te Soest, is al jarenlang lid van Apollo en van professie kleermaker. Hij beheert de kostuums van het uitge breide koor van bijna honderd leden. Tijdens de huldiging moest Jansen be kennen dat in zijn kledingmagazijn tien tallen kostuums hangen die door leden van het koor zijn gedragen, maar die te klein zijn voor de huidige leden. "Het koor groeit niet alleen, maar ook de le den van het koor en niet alleen de oude re leden, maar vooral de jonge leden zijn veel groter. Jansen is zeer streng en voor een con cert zal hij elk lid controleren, niet al leen of het kostuum er onberispelijk uit ziet, maar ook de sokken en schoenen bekijkt hij als een militair commandant. De voorzitter van het koor overhandig de hem dan ook met genoegen, in het bijzijn van mevrouw Jansen, de plaquet te van deze onderscheiding. Aan de spooroverweg van de Soester- bergsestraat wilden de lichten en bellen op zondag om 19.00 uur niet stoppen. De bomen functioneerden wel goed. Het verkeer werd een uur handmatig geregeld. ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Vanaf zaterdag 25 maart zal in Steak house El Argentino aan de Burgemees ter Grothestraat 16 een tiental schilde rijen te bewonderen zijn van onze plaatsgenote Adri de Winter. Hoewel het slechts een kleine greep uit haar uit gebreide collectie betreft, geven de schilderijen een goed beeld van haar manier van werken: abstract, warme sprekende kleuren in acryl op linnen of karton. Voordat zij een aantal jaren ge leden met schilderen begon, heeft ze geruime tijd - al dan niet in opdracht - beelden gemaakt van chamotteklei. Haar opleiding kreeg Adri de Winter van Gijs van Noort, een Amsterdams kunstenaar, die enige malen per week les geeft in Baarn. Onder zijn kritisch oog heeft zij haar schildertalent inmid dels tot een dusdanig niveau weten te ontwikkelen dat een expositie niet meer uit kon en mocht blijven. De expositie loopt van 25 maart t/m 24 juni 2000 en is te bezichtigen tijdens de openingstijden van het restaurant (iede re dag, behalve maandag, vanaf 17.00 uur). VAN 8.00 TOT 9.00 UUR: VAN 9.00 TOT 10.00 UUR: VAN 10.00 TOT 11.00 UUR: i Bed- en linnenspeciaalzaak De winkeliersvereniging "Centrum Baarn" heeft voor zaterdag 25 maart een Vroege Vogel-actie georganiseerd. Ongeveer 30 winkeliers zullen dan 's morgens om 8.00 uur hun winkels ope nen. Tot 11.00 uur zijn er speciale aan biedingen voor hun klanten. Tevens maken de klanten, die in deze uurtjes iets kopen bij de betreffende winkels, kans op een extra presentje. E XCLUSIEVE Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Drie of vier maal per jaar treden ze op. Daarvoor wordt er ook een keer of drie, vier gerepeteerd - meestal overdag - en daar blijft het bij. Het vorig jaar opgerichte Homilius-en semble in Soest is echt een project koor, dat desgewenst snel kan wor den "ingeschakeld". De meeste leden kennen elkaar van het Soester kamerkoor Logos Cantat, dat vorig jaar benaderd werd om mede in vulling te geven aan de "avondstiltes" in de Oude Kerk (op vrijdagavond). Het repertoire omvat tot dusver allerlei soor ten kerkmuziek vanaf de 16e eeuw tot heden. Het Homilius-ensemble is op 31 maart aan de beurt, maar in het komen de weekeinde ook al actief tijdens de jaarlijkse amateurmuziekdag in kasteel Groeneveld (15.15 uur). De groep bestaat op dit moment uit tien zangers/zangeressen, met begeleiding van Gert Muts (piano/orgel), Christi- ne van Dusseldorp (cello), Mirjam Jaarsveld (klarinet, maar ze is ook alt) en Jetty Jonker (fluit, maar ook so praan). Kees van Dusseldorp is de diri gent. Óp den duur wil het ensemble uit groeien naar maximaal vier zangers per stemgroep, omdat dat wat meer moge lijkheden biedt in de muziekkeuze; bo vendien kan er dan gemakkelijker ie mand worden gemist wegens ziekte of iets van dien aard. Het ensemble kan dus nog wel wat aan vulling gebruiken van mensen met koor- ervaring (die van blad kunnen zingen en een goede stem hebben). Violisten en een hoboist zijn trouwens ook welkom om meer instrumentale muziek te kun nen uitvoeren. Wie belangstelling heeft kan voor informatie terecht bij Mirjam Jaarsveld (6013356) of Kees van Dus seldorp (6023767). Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Zaterdag 25 maart Rick Berthod speelt rhythm blues op zijn Fender Vintage of Gibson Lucille en is in de West Coast Bluesscéne een zeer geziene muzikant. Hij is zowel thuis in West-Coast blues als in de traditione le blues, zoals die vertolkt wordt door mensen als Freddy, Albert en B.B. King. Beïnvloed door The Allman Brothers en Stevie Ray Vaughan, die af en toe om de hoek komt kijken, heeft Rick een geheel eigen stijl ontwikkeld die met name in zijn eigen nummers naar voren komt. Daarnaast heeft hij geheel eigen composities gemaakt van sommige bekende nummers, waarin hij laat zien dat hij niet vies is van impro visatie. Ook blijkt dan wat deze man aan niveau in huis heeft. Hij deelde podia met o.a.: B.B. King, Greg Allman, John Mayall, Bobben Ford, Peter Wolfe, William Clarke en Rod Piazza. Hij heeft inmid dels vier cd's uitgebracht en de vijfde is op komst. Rick tourt met zijn Persuader band door het club en festival circuit van de gehele USA. In Holland wordt hij begeleidt door Pjotr van de Made op drums en Harry Mirck op basgitaar, geen onbekenden in de Nederlandse blueswereld. Aanvang: 22.00 uur. Entree f 15,00. Maandag 27 maart Tavernieurs nieuwste film is gesitueerd in Noord-Frankrijk, de streek waar na de sluiting van de mijnen ernstige ar moede heerst, een streek ook die de laatste jaren meer filmmakers heeft geïnspireerd. In al deze films is sprake van een sociaal realisme, zij het dat ie dere regisseur dit op zijn eigen, persoon lijke, wijze invult. Plompverloren stappen we in "£a com mène aujourd'hui" het leven binnen van Daniël Lefbre, hoofd van de. kleuter school in een kleine stad in de buurt van Valenciennes. We zien de kinderen te laat op school komen, hun ouders staan niet meer op tijd op, zijn dronken of anderszins uitgeblust. Er heerst onder voeding, de huur en de rekeningen voor gas en elektra kunnen niet betaald wor den, kortom ellende. Hoofdonderwijzer Daniël vecht niet alleen voor zijn kinde ren op school, maar bemoeit zich nood gedwongen ook met hun opvoeding. En hij vecht tegen de bureaucratische instel ling van de communistische burgemees ter en de sociale dienst die zijn beloften niet nakomt. Zo abrupt als we de film binnenvielen, zo plotseling houdt hij ook op. De pro blemen zijn niet een twee drie opgelost. Deze methode maakt dat de film lijkt op een reportage, zonder dat hij door zijn duur saai wordt, een verdienste die gedeeltelijk ook bij de spelers ligt; naast acteurs voor de hoofdrollen maakt Ta- vernier gebruik van regionale amateurs. De film is doorsneden met shots van landschappen gecombineerd met een voice-over van de hoofdrolspeler, waar in deze op poëtische wijze bespiegelin gen houdt over zijn leven. Zij dienen als tegenhanger van de alledaagse misère. De film ontving in Berlijn '99 de eerste prijs van de internationale pers. Aanvang: 20.30 uur. Entree f 9,00; CJP/64+ f 7,00. Na het grote succes van "1-2-3-BAMÜ - The Special Open Air Edition", vorig jaar juni in Cabrio, is het nu tijd voor een verpletterend vervolg. Op zaterdag 15 april vindt daarom in de Banninghal te Soesterberg "1-2-3-BAMÜ - Grand Indoor Edition" plaats. Dit evenement wordt vanachter de draaitafels geopend door de Soester trots Yaroon, die een buitengewone set internationale Hard Trance de zaal in zal werpen. Danceval- ley frontman en naast Tom Harding be langrijkste HQ-spil JP is daarna aan zet. Met zijn befaamde TechHouse moet het mogelijk zijn een brug te bouwen naar de absolute meesters van de AcidTech- no, Acid Junkies. Dit over de hele we reld geprezen 303-duo is uiteraard ge heel live te bewonderen. Alsof het dan nog niet genoeg is ge weest, komt youngster Laidback Luke nog met een verschrikkelijk opzwepen de set Boom!-Techno waar (ook inter nationaal) slechts weinigen aan kunnen tippen. In de Chill-Out wordt ondertus sen sfeer bepaald door superduo Haak Bootz, na middernacht opgevolgd door de Amsterdamse Ambientspecia- list Thor. Locatie: Banninghal, Banningstraat 3, Soesterberg. Datum: 15 april 2000. Tijd: 21.00-04.00 uur. Kaarten f 30,- (ex. Fee), o.a. bij Music Store Soest, VVV-Soest en Pandora's Box in Soest. Pendelbussen: vanaf station Amersfoort (tourbushalte) station Soest-Zuid. F 5,- per rit (vertrek heen: 21.00-22.30 uur, vertrek terug: 03.00-04.00 uur). Meer info: www.come.to/artishock WIJN E T C E T E R A SOEST V Wcfiestraat 185 La Chasse du Pape Blanc, Rouge of Rosé 75 cl Adviesprijs JMfêT €3.63 Doos 6 flessen Adviesprijs 5944 45.- €20.42 Hooghoudt Dubbele Graanjenever 1.5 Liter Adviesprijs 3249 €12.70 i Gorter Jamaica Rum Wit of Bruin 70 cl Adviesprijs 20^9" 6.80 Kalmoes Beerenburg Liter Adviesprijs 23-99 20.99 €9.52 Met de bon uit de Mitra's Weekkalender €8.62 Leeuw Bier Valkenburg Krat 12 x30 c! 9.99 €4.53 2e Krat halve prijs 4.99 €226 WIJN ETCETERA vX-

Soester Courant | 2000 | | pagina 21