Woningen in plan Spoordal Bouwplan voor Randstadterrein Inspraakavond op donderdag 30 maart iOENSDAG 22 MAART 2000 PAGINA PAGINA 3 OP 'T HOOGT Woonwijken worden 30 km.^gebied Tijdsplanning bestemmings plan Spoordal Staf van de herder is Herdersstaf Projectontwikkelaar Lingens Have in Bussum heeft een schetsplan inge diend voor het bouwen van woningen op het terrein tussen de Eikenlaan en de Buntweg waar ooit de chemische industrie Randstad was gevestigd. Burgemeester en wethouders en de commissie ruimtelijke ordening heb ben met de voorgestelde verkaveling van het terrein ingestemd. avond contact met de bewoners op nemen. Het plan ligt tot en met 19 april ter inzage in het informatiecentrum in het gemeentehuis, aan de balie van de afdeling Planologie en Bouwen in het gemeentehuis (elke werkdag van 8.30 tot 12.30 geopend), in de bibliotheek in Overhees tijdens de openingsuren. Gedurende de termijn dat het plan ter inzage ligt, kan een ieder schriftelijk zijn of haar mening erover aan burgemeester en wethou ders kenbaar maken. Na het verwerken van de reacties wordt de officiële bouwaanvraag inge diend. Hiervoor zal vrijstelling moe ten worden verleend van het gelden de bestemmingsplan Soest-Zuid. Om van deze mogelijkheid gebruik te kun nen maken, moet de bouwaanvraag vier weken ter visie worden gelegd. Iedereen heeft dus gelegenheid even tuele bezwaren in te dienen. Alle di rect omwonenden krijgen hierover te zijner tijd bericht. Het plan omvat vier vrijstaande en zes halfvrijstaande woningen alsmede tien garages. Er is ook een alternatief plan voor het blok aan de Eikenlaan. In plaats van twee halfvijstaande en een vrijstaande woning heeft Lingens Have ook een variant bedacht voor twee woningen met daarboven drie maisonettes. Over beide mogelijkhe den wordt op donderdag 30 maart, aanvang half acht, in het gemeente huis een inspraakbijeenkomst gehou den. Dit jaar worden veel woonwijken in de gemeente Soest 30-km-gebied. Het gaat om alle gebieden met een verblijfsfunctie, die ten zuidwesten liggen van de Beckeringhstraat, Laanstraat, Beukenlaan, Nieuweweg, Ossendamweg, Vondellaan en Birk- straat. Soesterberg en Soestduinen worden volledig 30-km-gebied met uitzondering van de doorgaande we gen. In Soest gaat het om de woonwij ken Klaarwater, Smitsveen, Over hees, Klein Engendaal, Hees en in Soest-Zuid om de gedeelten ter weers zijden van de Soesterbergsestraat. De bedrijventerreinen langs de Konings weg en de wijk Boerenstreek worden later als 30-km-gebied aangeduid. Momenteel worden op de toegangen tót elke 30 km.-wijk over de weg groene strepèn aangebracht. Het plan omvat vier vrijstaande en zes halfvrijstaande woningen alsmede tien garages. Er is ook een alternatief plan voor het blok aan de Eikenlaan. In plaats van twee halfvrijstaande en een vrijstaande woning heeft Lingens Have een variant bedacht met twee woningen met daarboven drie maiso nettes. Over beide mogelijkheden wordt op donderdag 30 maart, aan vang half acht, in het gemeentehuis een inspraakbijeenkomst gehouden. De onderste tekening geeft de variant weer met (links) de twee woningen met daarboven drie maisonettes. De kleine tekening is het originele plan met twee halfvrijstaande en een vrijstaande wo ning. De verkaveling is echter anders dan op de tekening is weergegeven. Ais het nu door burgemeester en wet houders behandelde ontwerp-bestem- mingsplan voor het gebied Spoordal (tussen de Molenstraat, Parallelweg, de spoorlijn, Talmalaan en Steen- hoffstraat) inderdaad wordt uitge voerd, krijgt het gebied aan de spoor lijn een ander aanzien. Er komen dan zo'n 140 woningen/appartemen ten op de plaats van de bestaande bedrijven, de moskee en de vereni gingsgebouwen van de Soester Vogel vrienden en de EHBO. gen gepland. Maar het is volgens het het gebied Spoordal. De benodigde bestemmingsplan ook mogelijk de gronden moeten nog worden verwor- bestaande Montessorischool te hand- ven. Met de grondeigenaren worden haven en uit te breiden. hierover gesprekken gevoerd. Volgens Hans Bouwman van de ge meentelijke afdeling Planologie en Bouwen is het doel van het bestem- mingsplan Spoordal om in het gebied vooral woningen te bouwen, gericht op de toekomstige vraag naar kwali- tatief hoogwaardige woningen voor met name één- en tweepersoonshuis houdens in de buurt van bestaande voorzieningen.. Het is de bedoeling in het gebied zowel gestapelde wonin- a gen te realiseren als laagbouw. Dit laatste met name in het gebied dat direct grenst aan de bestaande perce- len aan de Steenhoffstraat en de Tal malaan. Het is de bedoeling het gebied te ont- wikkelen aan de hand van een globaal bestemmingsplan in plaats van een gedetailleerd bestemmingsplan. Een globaal bestemmingsplan geeft de be stemming in hoofdlijnen aan. Het betekent dat burgemeester en wet houders de globale bestemming ver- A der moeten uitwerken aan de hand van de regels die de gemeenteraad daartoe heeft gesteld. Overigens is er nog geen zicht op het s tijdpad van eventuele realisering van De inspraakperiode voor het ont- werp-bestemmingsplan Spoordal gaat op 30 maart, in en eindigt op vrijdag 30 juni. Op woensdag 17 mei wordt een inspraakavond ge houden, 's avonds om half acht in het gemeentehuis. Tot en met 30 juni kan een ieder schriftelijk op het ontwerp-bestemmingsplan bij bur gemeester en wethouders reageren. Na het verwerken van alle reacties, niet alleen van de inspraak maar ook van de provincie en andere officiële organen en instellingen, stellen bur gemeester en wethouders het defini tieve ontwerp-bestemmingsplan vast. Dit ontwerp-bestemmingsplan ligt daarna voor een ieder ter inza ge op de bekende plaatsen: het in formatiecentrum in de hal van het gemeentehuis; aan de balie van de afdeling Planologie en Bouwen, ie dere werkdag geopend van 8.30 tot 12.30 uur; in de b ibliotheekin Overhees gedurende de openings uren, en in het Dorpshuis Burgeste de in Soesterberg, geopend iedere donderdag van 9.30 tot 12.30 uur. Binnen de termijn van ter inzage legging kan een ieder zijn zienswij ze omtrent het ontwerp-bestem mingsplan kenbaar maken. Hiervan wordt openbare kennisgeving ge daan. Noord De situatie op de ene hoek van de Dalweg en de Steenhoffstraat veran dert niet: de voormalige boerderij- Roos blijft gehandhaafd en zal wor den opgeknapt. Op de plaats van het aangrenzende pand Steenhoffstraat 42 zijn 2 halfvrijstaande woningen gepland. Op de andere hoek, waar nu dieren- en aquariumspeciaalzaak Hilhorst is gevestigd, is nieuwbouw (winkel met daarboven appartemen ten) gepland. De kruising Dalweg- Steenhoffstraat-Kerkplein wordt ver anderd in een rotonde. ien;Jee bng ("een vani Diste gebieden") zegt hij gemeente in het kadeij dat is er nu een mooie >r," opnieuw wil probe-jf •achters en eigenaren tfspraken te maken om w terug te krijgen van neer passen in de sfeer in de mais die er nu al •ouwd wordt. "Tot nii en rendabel gewas. Nq Ier varkenshouders en oeren komen, wordt; minder rendabel. Erf co dat de gronden ver-j rden aan allerlei figu-j :re dingen willen gaar en we voorkomen er et moment aangebro- ver te praten. Zekei tie met de plannen on indhond in het gebiec i, zou het leuk zijn, a bepaalde percelen bij ïr passende gewassen De grootste verandering in het gebied Spoordal is de verhuizing van de be drijven (drukkerij Klomp en hout- en bouwmaterialenhandel Haringsma) van de Parallelweg. Voor deze bedrij ven komen woningen in de plaats. Verder zijn woningen gepland op de gronden achter het Sint Josephge- bouw. Daar zou ook de nieuwe Mon- tessorrischool kunnen worden ge bouwd ter vervanging van het be staande schoolgebouw de overzijde van de Dalweg. De supermarkt van Boni aan de Pa rallelweg blijft gehandhaafd. In het plan Spoordal is wel de mogelijkheid opgenomen om het eventueel te ver vangen door nieuwbouw met boven- PTT-Post bleek de nieuwe straat in de wijk Boerenstreek als Herderstaf met één S te hebben vermeld. Vol gens de spellingregels behoort "Her dersstaf' met twee S'en geschreven te worden. Inmiddels is de fout in de of ficiële postcodelijst van PTT-post hersteld. woningen. De voormalige Fatima- kleuterschool, nu sportschool Budo- Ryu, blijft eveneens gehandhaafd. Dit geldt ook voor het kerkgebouw er naast. Op de gronden tussen de Dalweg en de Talmalaan zijn eveneens wonin- Buntweg Nr 2, maart 2000 Dit is een uitgave van de Gemeente Soest afdeling Groen Milieu Postbus 2000, 3760 CA Soest Tel.; (035) 6093202 of 6093512 Slotavond op 19 april in de raadszaal HOE DUURZAAM IS DE GEMEENTE SOEST maandelijks mïlieuberïctit van de Gemeente Soest Om een antwoord te geven op deze vraag hebben een aantal lokale belangengroepen besloten mee te doen aan de 'Lokale Duurzaamheidsspiegel 2000'. Dat is een lan delijke competitie tussen gemeenten, die elk jaar wordt georganiseerd door de Nationale Commissie voor Duurzame Ontwikkeling (NCDO). Vorig jaar eindigde Rotterdam als eerste. wonen en afval - verkeer en vervoer - sociaal - internationale samenwerking. Over deze thema's zullen belangengroepen uit Soest en Soesterberg de gemeente een aan tal vragen voorleggen. Wie toegang heeft tot internet kan de vragen van de Duurzaamheidsspiegel vinden op www.ncdo.nl/LA21. >ak van het bedrijven- srberg en het bedrij- dijk is nodig om ool< ;eneraties een goede te behouden. De bij ken van de natuur irj 1e Eng) kunnen nog nut. De bereikbaar? i openbaar vervoer n. Ook is er behoefd keergelegenheid bij ;n. 1 bestaat uit tien opdrachten. Als de kinderen het pad hebben gelopen en de opdrachten hebben gedaan hebben ze 10 letters verzameld, waarmee een woord kan worden gemaakt. Hebben ze het woord, dan krijgen ze van een medewerker van de Kwekerij een oorkonde en een kleurplaat mee naar huis. De afname van het aantal egels heeft er in 1973 al toe geleid dat ze beschermde diersoort zijn gewor den. Met het egelproject wil N.M.E. Söest aandacht vra gen voor deze beschermde diersoort. De volgende groepen doen mee: Vereniging Soesterbergs Belang, Milieudefensie Soest, MKB Soest/Winkeliersvereniging Van Wee- destraat, IVN, afd. Eemland, Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, Fietsersbond Soest, Kin derparadijs "De Vrije Teugel" Netscape; en Qer(je Wereldgroep. De Duurzaamheidspiegel zelf is lijst met vra gen over duurzaamheid, die is verdeeld in acht thema's, te weten: algemeen beleid - water - energie - groen en ruimte - duurzaam bouwen, In de maanden april en mei kunt u in en naast het M.E.C. De Kwekerij aan de Molenstraat alles te weten komen over egels. In het centrum staat de egel-speeltentoonsteliing opgesteld en een foto-ten toonstelling van de St Egelopvang Zoetermeer. Bij de tentoonstelling hoort een praatpapier (verhaal) waarin alle afbeeldingen en voorwerpen van de ten toonstelling aan bod komen. In de educatieve landschappentuin kunnen jonge bezoekers daarna een egelpad lopen. Het egelpad U bent welkom op dinsdag-, woensdag- en donder dagmiddagen en in de mei-vakantie. De overige dagdelen zijn gevuld met georganiseerde les-bezoe- ken door groepen 12, 3 en 4 van basisscholen in Soest, Soesterberg e.o.. Print Security Reload Hom» Seatch Netscap» Neem voor de zekerheid even contact op met het milieucentrum (Henriëtte Steijn of Johan Simon). Het telefoonnummer is 035 6022530. van de afdeling pla gen en namens de leider van het ISV- t de avonden een de ideeën hebben inks de verschillen sommige onderde- ote eensgezindheid odzaak van kwali- een aantal terrei- omst maakt duide-i ch betrokken voe- ite.' Wie meer wil weten over de Duurzaam heidsspiegel kan bellen met: telefoonnummer: 035 - 60 15 904 'ft de inbreng van «'erkt in een con? 'P'an, dat gisteren i burgemeester en eboden. y Soest zet stappen naar duurzaamheid. y Want een beter milieu begint bij jezelf.

Soester Courant | 2000 | | pagina 26