VERRASSEND VOORDEEL Desnoods naar rechter voor busplan KER Dl Reeds vierhonderd handtekeningen Kwaliteitsverbetering Radio Soest uitgangspunt in werkplan tot 2005 Straks minder artikel 19-procedures IIIVAIMDSIVIA Visser 7 ACTUEEL r te rijk 'm. Soest aan de top in regio met frauderen bij uitkering FFEUR Bourgondisch Voordeel Specialist^ PAGINA 2 WOENSDAG 22 MAART 2000 SOESTER COURANT PAGINA 3 MIS aassaté Boze brief aan provincie over inkrimping dienstregeling cER m/v ortbedrijf B. V. 3KER M/V Actie tegen afsluiting overweg roept veel reacties op De Soester Duinen Verkeersongeval Nieuwe wet levert tijdwinst op bij afwijkende bouwplannen Bus vervangt trein naar Hilversum :Van Den Brink: nijntje verf BRANDSMA HEEFT MEER DAM JE DEMKT De roem, het dorp en de vergiffenis Geen vertraging voor ambulances Aanleg plateau bij 'Darthuizen' Voor service moet u bij ons zijn gr. satésaus coop van es saté i/of tankjes (give-aways) llecties op de markt mbedankjes. ;n zoals bijvoorbeeld het maken van lood- complementeren van uren per week tussen :en opleiding of erva- i speelt geen rol. t Bea Masson tijdens 50 AE Soest. Als het enigszins mogelijk is, zal het College niet schromen de rechter in te schakelen om te voorkomen dat de provincie de dienstregeling van de bussen gaat inkrimpen. Burge meester en wethouders vragen de gemeenteraad morgenavond een machtiging om alle noodzakelijke acties te kunnen ondernemen. Soest wil alles op alles zetten de provin cie op andere gedachten te brengen. Ook Eemnes en Veenendaal overwegen stappen te ondernemen tegen het besluit van de provincie. In april zullen Gede puteerde Staten (GS) het voorgenomen besluit nemen. Daartegen is bezwaar en beroep mogelijk zelfs tot enkele weken na de inwerkingtreding van de nieuwe dienstregeling op 28 mei. Soest is zeer ontstemd over het feit dat het provinciebestuur minder bussen wil laten rijden. Daarom heeft het College voor een groot aantal rgt lor de functie van at de verschillende mo- parkeerd waarna deze heden gebeuren hoofd jewijs C. den tot distributiechauf- eidingskosten voor onze eer dan naar vraag naar A. Voorveld, _S Soest. et nieuwe industrieterrein (duceert en verkoopt zelfkle- veren (eigen producten) van teriaal, dat gebruikt wordt in le gehele wereld. Binnenkort d. lamheden een ervaren ken op kwaliteit en niet op is niet belangrijk. uck-diploma de juiste persoon voor deze Wat men kan en hoe men het fulltime functie (40 uur). 3.V., Zuidergracht 31,3763 Baena, technisch directeur. een boze brief aan GS klaarliggen. Als de raad haar fiat geeft - en dat zit er dik in - wordt de brief vrijdag nog gefran keerd en naar Utrecht verstuurd. GS wordt daarin gevraagd af te zien van de aanpassingen die voor Soest en Soesterberg ongunstig uitvallen. Buslijn 72 zal in de zomermaanden niet meer tussen Soest-Zuid en Amersfoort rij den, buslijn 73 mag alleen nog tijdens de spitsuren op pad en de route van buslijn 74 in Soest-Zuid vervalt (omdat de rijtijd te lang wordt in de 30 kilome terzone). Ook in Soesterberg wordt de bediening slechter, onder meer omdat lijn 74 niet meer door de dorpskern rijdt en de avond- en zondagbediening ver valt. Soest is bang dat de bezuinigingen van de provincie tot gevolg zal hebben dat minder mensen in de bus stappen. Dat betekent dan weer minder inkomsten met het risico dat er volgend jaar nog meer moet worden bespaard en er ver der aan de dienstregeling zal worden geschaafd. Vooral verbolgen is Soest over het feit dat de provincie ineens een andere re- kenmethodiek toepast. Verrast is de ge meente door de kostendekkingsgraad die volgens de provincie hooguit dertig procent bedraagt. Soest, dat in de jaren negentig veel geld stak in het Soester busplan, kwam de laatste jaren steeds uit op percentages van veertig tot vijf tig procent en wil weten hoe de provin cie haar berekeningen heeft gemaakt. Nu de exploitatie van buslijnen is gede centraliseerd, lijkt het erop dat de finan ciële mogelijkheden ineens anders zijn. Soest wil weten hoe dat komt en wat de aard en omvang ervan van de wijzigin gen zijn. Soest heeft er in ieder geval met ontzet ting en verbazing van kennis genomen en dat zal de provincie ook te lezen krij gen. Zonder er voor op pad te gaan heeft mevrouw A.W. Wicart uit Soest in ruim een week tijd vierhonderd handtekeningen verzameld van mensen die willen dat de afsluiting van de overweg Den Blieklaan-Foe- kenlaan wordt opgeheven. Op pa piertjes, al dan niet voorzien van adres of postcode, en in brieven werden ze persoonlijk of door de PTT bij haar aan het Pijperpad af gegeven. De reacties zijn het gevolg van het arti kel over haar handtekeningenactie, dat vorige week in deze krant werd gepubli ceerd. "Toen ik vorige week woensdag thuiskwam, stonden er al twaalf berich ten op mijn antwoordapparaat. Er is mij nog een heleboel toegezegd", aldus de actievoerster die de handtekeningen wil overhandigen aan wethouder Pieter ten Hove die in Soest is belast met het ver keer. Door het bestuur van bewonersvereni ging Soest-Zuid is mevrouw Wicart uit genodigd voor een gesprek met Ten Hove. Dat vindt waarschijnlijk in de eerste week van april plaats. Tot die tijd zet mevrouw Wicart haar actie voort. "Ik doe het in mijn eentje, ga niet langs de deur en toch krijg ik zoveel reacties. Het leeft." Aanleiding voor de actie is de tijdelijke afsluiting van de overweg. Sinds 15 fe bruari mag die tijdens de spits (7.00- 9.00 en 16.00-18.00 uur) niet meer worden benut door gemotoriseerd ver keer. Tot deze maatregel is - na veel beraad - vorig jaar besloten. De bedoe ling ervan is het sluipverkeer uit de Den Blieklaan en Soest-Zuid te weren. Drukker Automobilisten die richting Amersfoort of Soesterberg willen rijden, moeten nu gebruikmaken van de Koningsweg en de Ossendamweg waar 's morgens en 's middags het* blik zich toch al bijkans opstapelde. Nu is het er nog drukker. Grote knelpunt op dat traject is nog steeds de overweg bij NS-station Soest- Zuid. Viermaal per uur gaan de spoor bomen dicht, omdat de stoptrein Utrecht-Baarn v.v. langskomt. Daarvoor en daarna moet het verkeer zich aanpas sen aan de bussen die naar en van het overstappunt aan de Eikenlaan rijden. Bewonersvereniging Soest-Zuid, die het eens is met de afsluiting, vindt het de hoogste tijd dat het gemeentebestuur nu eindelijk eens het knelpunt op deze hoofdweg van Soest oplost. De gemeen te kwam enkele jaren geleden niet ver der dan enkele peperdure plannen, zo als een tunnelbak. De in Soest-Zuid woonachtige R. Huart lanceerde eind jaren negentig een plan voor een viaduct onder de spoorbaan, dat volgens hem veel goedkoper zou kunnen worden opgevoerd. Het College ging daar nooit inhoudelijk op in. In een brief die mevrouw Wicart vori ge week al naar het College stuurde, Nogmaals de overweg, ditmaal zonder het gesloopte verbodbord. Overigens is deze foto rond het middaguur gemaakt. De afsluiting was toen niet van toepas sing. vroeg ze of de afsluiting kan worden opgeheven, zodra in Soest-Zuid een 30 kilometerzone is ingesteld. Tot die tijd zou bestemmingsverkeer ontheffing moeten krijgen. Zover is het nog niet en de politie con troleerde regelmatig op naleving van de afsluiting. Tot dusver kregen meer dan honderd automobilisten een boete van 60 gulden, omdat ze tijdens de spits toch gebruik maakten van de overweg. Dat de kwestie de gemoederen nog steeds bezighoudt, blijkt niet alleen uit de respons op de actie van mevrouw Wicart. Het nieuwe verbodbord, dat op de Foekenlaan staat, werd vrijdag door een onbekende verwijderd. De verkeer- spaal werd omgezaagd. BOURGONDISCH MIDDAG BUFFET Zondag 26 maart Aanvang 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f 34.50 p.p. Culinaire parade van: soep, salades en diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht een keuze uit diverse warme vlees- en visgerechten, met groente en aardappelgarnituur Als slot een feestelijk ijsje Bel en reserveer, dan zit u zeker. Ook Bourgondische buffetten op: 30 april, 28 mei en 25 juni RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 De sociale recherche van Soest heeft in het jaar 1999 vierentwintig meer Sofi-zaken behandeld dan in het voorgaande jaar. Toen had de re cherche zes zaken onderzocht. Dat blijkt uit het jaarverslag van de so ciale recherche. Daarmee werden er in Soest de meeste zaken gemeld ten op zichte van de gemeenten Baarn, Bunschoten, Leusden en Eemnes. Met het onderzoek werden sofi- nummers van uitkeringgerechtig den vergeleken om te kijken of zij naast de uitkering ook een arbeid sinkomen ontvingen. De samenwerkende sociale diensten en afdelingen sociale zaken van de ge meenten Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusden en Soest zijn de laatste jaren intensief de strijd aangegaan tegen mis bruik en oneigenlijk gebruik van uitke ringen. Dat heeft duidelijk resultaat ge boekt. Er zijn beduidend minder frau de-meldingen dan in het verleden. Dat heeft echter aan de andere kant ook te maken met het verminderd aantal aan vragen van uitkering. Van de éénendertig zaken in Soest wer den er zevenentwintig behandeld. Dat resulteerde in negentien procesverbalen, zes registraties van fraude en tegen één werd terugvordering geëist. Bij de frau deregistraties is afgezien van aangifte bij justitie, dat is namelijk tegen de richtlij- In totaal kwamen er vierenveertig aan vragen binnen bij de sociale recherche van Soest, waarvan het er bij zevenen dertig zaken om verzwegen inkomen ging. Van de vierenveertig waren drie ëndertig uitkeringen reeds stopgezet. Door de ingestelde onderzoeken over 1999 is er in Soest een bedrag van f 240.263,64 aan ten onrechte uitgekeer de uitkeringsbedragen opgespoord. Dat is ruim f 100.000 minder dan het bedrag dat in het voorgaande jaar was opge spoord. Desondanks staat Soest met dat bedrag wederom aan de top. Dillenbu 012340 15 Jaar In het werkplan van Radio Soest voor de periode tot en met 2004 staat het verbeteren van de kwaliteit centraal. Dat geldt voor alles wat bij het maken van de programma's komt kijken; van de aanschaf van nieuwe apparatuur tot het werven van jóngere vrijwilligers en meer technici. De verbeteringen zullen uiteraard geld gaan kosten. Het be stuur is daarbij grotendeels afhan kelijk van subsidie van de gemeente. Het college van B. W. heeft beslo ten om de gemeenteraad bij behan deling van de Voorjaarsnota 2000 voor te stellen Radio Soest een ga rantie te geven van maximaal ruim 46 mille voor exploitatie over het jaar 2000. Radio Soest is een vrijwilligersorganisa tie en benadrukt in het plan dit te wil len blijven. In totaal gaat het om een actieve groep van 35 vrijwilligers. Dat aantal dient volgens de radio uitgebreid te worden om op verantwoord niveau door te kunnen gaan. Programmama kers en technici spelen daarbij een be langrijke rol. Momenteel bestaan de vrijwilligers uit mensen die gestopt zijn met werken en een deel van hun vrije tijd in de radio steken. Jongere vrijwil ligers zijn daarom erg gewenst. Ook gaat er aandacht uit naar adequate op- Aan de Birkstraat vond zondag om 19.00 uur een verkeersongeval plaats. Een 35-jarige man uit Amersfoort sloeg bij het benzinestation linksaf. Daarbij zag hij een 55-jarige Amersfoortse vrouw op een snorfiets die rechtdoor reed over het hoofd. De vrouw hield er een letsel aan haar been en een hoofd wond aan over. Na doktersbehandeling kon ze weer naar huis. Hoogte 75 cm blad of zolang de voorraad strekt GOYERGRACHT LAREN Tel. 035 - 538 20 69 Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Open: maandag t/m vrijdag van 7.30 -17.30 uur. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 uur tot de volgende maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereik baar (Ind.terrein Nieuwegracht). VERHUUR-REPARATIES-KEURINGEN Nieuwegracht 1A 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Telefoon 035-601 55 66, Fax 035-602 68 94 Gemeenten hebben binnenkort minder vaak een 'artikel 19-proce- dure' nodig om een bouwvergun ning te kunnen afgeven, die in strijd is met een bestemmingsplan. Tege lijkertijd krijgen deze procedures een duidelijkere, op zichzelf staan de status. In een circulaire geven Gedeputeerde Staten (GS) aan hoe het nieuwe artikel 19-beleid in de provincie Utrecht eruit kan gaan zien. Een eerdere discussienota is op 24 ja nuari besproken in de statencommissie Ruimte en Groen en op 26 januari met gemeenten. Naar aanleiding hiervan hebben veel gemeenten gereageerd en gepleit voor meer beleidsvrijheid. GS hebben hieraan gevolg gegeven. Eind maart geeft de commissie Ruimte en Groen opnieuw haar oordeel over de circulaire en begin april stellen GS deze vast. De basis voor het nieuw artikel 19-be leid is een herziening in de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO). Deze herziening treedt op 3 april 2000 in werking. Het aantal artikel 19-procedu res zal naar verwachting met zo'n 70 procent afnemen door twee elementen van de nieuwe wet de 'algemene verkla ring van geen bezwaar' en de "kruirtiel- gevallenregeling'. Artikel 19 beschrijft hoe gemeenten een bouwvergunning kunnen verlenen, die in strijd is met het geldende bestem mingsplan. Hiervoor is een verklaring van geen bezwaar nodig van GS. Vol gens de huidige wet moet de gemeente de urgentie aantonen van het gewenste bouwplan. Bovendien moet de gemeen te een voorbereidingsbesluit nemen voor een nieuw bestemmingsplan waar het betreffende bouwplan in past. Al leen dan kan GS de vereiste verklaring van geen bezwaar afgeven. In de prak tijk wordt zo'n voorbereidingsbesluit echter vaak niet gevolgd door een nieuw bestemmingsplan. Immers: de noodzaak daartoe lijkt verdwenen als het bouw plan, dankzij artikel 19, toch al gereali seerd kan worden. Zo wordt de artikel 19-procedure in feite 'oneigenlijk' ge bruikt. De wijziging in de WRO geeft de arti kel 19-procedure een duidelijkere status. Om vrijstelling te kunnen verlenen van een bestemmingsplan moeten gemeen ten straks een aparte procedure doorlo pen, die los staat van de voorbereiding van een nieuw bestemmingsplan. De gemeente moet de gewenste vrijstelling voorzien van een goede ruimtelijke on derbouwing, bijvoorbeeld door een structuurvisie, een structuurplan, een ontwerp-bestemmingsplan of een ruim telijke beleidsnota. Als de ruimtelijke onderbouwing voldoende is en past bin nen het provinciale en nationale beleid, kunnen GS de vereiste verklaring van Zaterdag 1 SC 8 april Normaal 69.50 NU SLECHTS 49.50!!! Bourgondisch Tafelen! U geniet van heerlijke soep in broodbollen, hele makrelen en gepocheerde zalmen, gebraden blauwhoenders en gekruide lamsbout en vele andere voor- en hoofdgerechten. En wat dacht u van zoethout-ijs, bitterkoekjes en griesmeelpudding? 15. 55 29 april SPAAXSE TAP. IS BI 'FFE7TEX 6 13 Hifi ASPERGES. ASPERGES. ASPERGES 20 4 27 mi. EEX.IIO.XDJe TEXEL ivwv SOESTDUINEN ROYAL PARC Bel voor uw thema-avondenbrochure en/of reserveringen 035 603 8383 - www.holidayinn-soestduinen.nl geen bezwaar afgeven. Wel blijven bestemmingsplannen het belangrijkste ruimtelijke instrument voor een gemeente. Om dit te garande ren bepaalt de nieuwe wet dat bestem mingsplannen niet ouder mogen zijn dan tien jaar. Is dit wel het geval, dan kunnen GS op basis van artikel 19 in principe geen verklaring van geen be zwaar afgeven. Belangrijk aspect in de nieuwe wet is de algemene verklaring van geen bezwaar. GS kunnen aangeven in welke gevallen gemeenten zonder nadere instemming van de provincie vrijstellingen mogen verlenen. GS van Utrechts willen zo'n algemene verklaring van geen bezwaar onder meer mogelijk maken op basis van een ontwerp-bestemmingsplan dat is behandeld door de provinciale plano logische commissie. Hiermee zal het aantal artikel 19-procedures naar ver wachting met zo'n tien procent afne men. De beleidsvrijheid voor gemeenten komt tot uitdrukking in de zogenaam de 'kruimeipluslijst'. Dit is een lijst van gevallen met een geringe planologische betekenis, waaronder ook binnenstede lijke aanpassingen en invullingen vallen, zolang deze binnen het locale niveau blijven. Deze is nu toegevoegd aan de algemene verklaring van geen bezwaar van GS. Als het gaat om zo'n kruimel- geval, kan een gemeente vrijstelling ver lenen van een bestemmingsplan zonder dat daarvoor een verklaring van geen bezwaar van GS nodig is. De lijst is ove rigens nog niet bekend. Dankzij de algemene verklaring van geen bezwaar en de uitgebreide krui- melgevallenregeling zal het aantal arti kel 19-procedures bij de provincie Utrecht (momenteel zo'n 1500 per jaar) dus met zo'n 70 procent afnemen. Hier staat echter tegenover dat de resteren de 30 procent van een degelijke ruim telijke onderbouwing moet worden voorzien. Het is daarom de vraag of de werklast voor gemeenten en provincie door de nieuwe wet per saldo afneemt. De grote winnaars zijn in ieder geval veel aanvragers van bouwvergunningen, die straks in sommige gevallen een aan merkelijke tijdwinst van enkele maan den kunnen boeken. leidingen, zowel voor nieuwkomers als voor bestaande vrijwilligers. De mensen die de coördinatie regelen krijgen wel iets wat voor een salaris moet doorgaan. Zij verrichten drie halve dagen werk. In de komende periode zal dat uitgebreid worden naar vijf halve dagen. Deze lei ding is volgens Radio Soest noodzake lijk om als vrijwilligersorganisatie te kunnen blijven functioneren. Voorlichting Om de voorlichting over de program ma's te verzorgen en naamsbekendheid te vergroten zullen één of meer vrijwil ligers zich met voorlichting moeten be zighouden. De wekelijkse voorlichting over de programma's van Radio Soest geschiedt vooral via deze krant. Ook komt er elk halfjaar een promotiekrant uit met een oplage van 18.000, die huis aan huis wordt verspreid in Soest en Soesterberg. Tevens worden er posters, stickers en ander voorlichtingsmateriaal aangemaakt. Nieuw in het jaar 2000 is de website met onder andere informa tie over de programma's. De site zal geleidelijk aan uitgebouwd worden. Om de naamsbekendheid te vergroten heeft Radio Soest besloten tekst tv via een tv-kanaal te laten verzorgen, waar bij als achtergrondgeluid de uitzendin gen zijn te horen. Niet alleen de naams bekendheid wordt vergroot, maar er kunnen op deze wijze ook inkomsten geworven worden. Momenteel is de ver zorging daarvan uitbesteed op contract basis (één jaar) aan Nieuws TV Baarn/ Soest. Voordat er een beslissing komt over de continuering zal er eerst een evaluatie plaatsvinden van de ervarin gen. Voor de vervanging en vernieuwing van apparatuur is een investeringspro gramma opgesteld. De aanschaf is ver deeld over de komende vier jaar. De investeringen zullen uiteindelijk in totaal 46 mille gaan kosten. Nieuwe appara tuur moet zoveel mogelijk gebruiks vriendelijk zijn en menskrachtbespa- rend. Kritische houding Om te toetsen of alle verbeteringen tot meer luisteraars hebben geleid zal er éénmaal in de twee jaar door een onaf hankelijk bureau een luisteronderzoek worden uitgevoerd. Ook is er een pro- grammacomlnissie in het leven geroe pen om de kwaliteit van de program ma's kritisch te toetsen. Naast de dage lijkse leider/coördinator en een techni sche adviseur zullen ook ledenvrijwilli- gers met professionele ervaring zitting hebben in de commissie. Het bestuur beseft dat het risico aanwezig is dat mensen zich voor het hoofd gestoten zullen voelen, maar meent dat niet om wille van de lieve vrede de verantwoor delijkheid uit de weg kan worden ge gaan. Het voorstel van B. «Sc W. voor een ga rantiestelling voor het jaar 2000 zal in de raadsvergadering van 20 april aan de orde komen, volgend op een uitgebrei de commissievergadering op 13 april. Van zaterdag 25 maart om 17.00 uur tot en met zondag 26 maart rijden tussen Amersfoort en Hilversum geen treinen, maar bussen. Vanuit Soest richting Hil versum/Amsterdam kan men met de trein tot Baarn reizen. Tussen Baarn en Hilversum wordt men met de bus ver voerd. Vanuit Hilversum reist men met bussen naar station Soestdijk-NS en wordt aansluiting gegeven op de trein naar de stations Soest, Soest-Zuid en vervolgens naar Utrecht. EET-VILLA Riant terras in het bos Lunch Diner Receptie Vergaderingen en arrangementen 4 Bruiloften en Partijen High tea en brunch Ruime parkeergelegenheid Voor meer informatie: Stephan Ott en Sebastian Ott, Peter Spier uw gastheren Soesterbergsestraat 122 3768 EL Soest Telefoon 035 - 601 27 06 Telefax 035 - 601 97 18 Nijntje verf 500ml gratis Naast Nijntje verf in de 8 originele Nijntje kleuren, hebben wij ook behang, gordijnstof en voiles van ons beroemde Nijntje. Soesterbergsestraat 52, 3768 EJ Soest telefoon (035) 603 72 46, www.verf-wand,nl - buitengewoon strateeg leuke vent krachtige man - opmerkelijk bestuurder tactisch - kwartiermaker stimulerend verschrikkelijk gelachen snedig - meester in ruimte geven betrouwbaar eigenwijs in alles humor - zeven vette jaren kwaliteit innemend dynamische persoonlijkheid stijl - alleen een knoest gaat naar Soest - een econoom kijkt altijd verder inte ger - tegen het rekeningrijden vernieu wend - een echte brandweerburgemeester - eens een burgemeester altijd een bur gemeester - laat onuitwisbare indruk achter - organiseert puzzeltochten lef betrok ken - boven alle partijen kan niet zingen - zakelijk strikt formeel fatsoenlijk - veredelde koorknaap relativerend - aardige man leuke vrouw - meelevend kerkelijk actief overtui gend - strijdbaar goeiig charmant avond mens - luisteraar eist hoge kwaliteit - vóór half negen niet aanspreekbaar - onhandig met koffiezetapparaat sympathiek in de omgang neemt de tijd geen gejij en gejou - haalt het beste uit iedereen - de juiste man op de juiste plaats. U snapt het al: ik was maandag 13 maart in Bunnik aanwezig bij het af scheid van de nieuwe (roomskatholie- ke) burgemeester van Soest, de heer drs. J.J.L.M. Janssen. Als paus Jacobus Josephus Laurentius Maria de Eerste lijkt hij mij de aange wezen prelaat om vergeving te vragen aan de Soester bevolking voor de wan daden van de vijftien vorige magistra ten van 1813 tot 2000 en voor de te loorgang vanaf Het Hooge Huys in Laag Hees tot aan de Oude Linde in de Kerkebuurt. Onze heilige burgervader is mans en ijdel genoeg de zeven hoofdzonden van Zoys tot Soest af te wegen op een klas sieke bascule en een mea culpa uit te spreken. Wat de formulering betreft: ik ben uw dienaar, eminentie. AUTOBEDRIJF compleet SliZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 De GGS-fractie denkt aan een tijdelij ke stationering van een ambulance in Soest voor de duur van de afsluiting van de overweg en de Barchman Wuytier- slaan in Amersfoort. De RAVU meldt echter dat de afsluiting geen vertraging hoeft op te leveren voor de in Amersfoort gestationeerde ambu lances. Er wordt namelijk met mobiele aansturing gewerkt; de dichtstbijzijnde ambulance wordt gelokaliseerd en naar het ongeval geleid. Dus een ambulance staat niet per definitie in de garage in Amersfoort. Bovendien is er een post in Zeist. Afhankelijk van de locatie van het ongeval zou aansturing daarvandaan kunnen komen. De CPA, verantwoor delijk voor de aanrijtijden, meldt dat het 'aanrijden' vanuit de post Amersfoort geen probleem oplevert omdat men ge woonlijk toch al over de Amsterdamse- weg rijdt. Het enige probleem zou het afvoeren van patiënten naar ziekenhuis 'De Lichtenberg' kunnen zijn. Dan zijn j echter geen aanrijtijden in het geding. Desondanks worden alle chauffeurs op de hoogte gebracht van de verkeerssi tuatie. Op de kruising van de Prins Hendri klaan en de Prins Bernhardlaan wordt maandag 26 maart begonnen met de aanleg van een plateau. Bij goed weer kunnen de werkzaamheden in twee da gen worden voltooid. Het gaat om de kruising bij het voormalig restaurant Darthuizen. Dat werd vorig jaar ge sloopt. Op het terrein vindt nu woning bouw plaats. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2000 | | pagina 3