Weekendaanbieding Een oecumenisch avondgebed gaat in Soest niet zonder Huub Oosterhuis Soester Onderlinge Woonwinkel van Soest weer als nieuw VAH iC i HANDEL WANDEL I LS Vertrekpunt Gerth verloot eerste prijzen in reizenregen I.95 PAGINA» \T WOENSDAG 22 MAART 2000 SOESTER COURANT PAGINA 9 Zondag afscheid van Gerrit van Vembde ïr Bromfietser maakt val in de bocht BRASSERIE KEUZEMENU 'Brasserie Tijdelijk andere route voor buslijnen 70 en 72 Tuinbouwvereniging krijgt subsidie De LAAGSTE PREMIE en toch extra uitgebreid verzekerd, inclusief glas! Bijvoorbeeld: Flexibel interieur door themawanden NPB-koor gaat op dinsdag oefenen Vergunning voor inrit geweigerd Kenteken graveren bij 'Automark' Nieuw netwerk voor communicatie in rampsituaties VLEES Schoon natuurvlees, wat is dat? 1.95 vrijdag en zaterdag Moorkoppen van 2,50 voor 5 harde broodjes, nu Volop TurKotaarten verkrijgbaar! 999,60 7,15 1006,75 11 april 2000 tuin, CV HR ketel, deels parkeren eigen erf doorstromers huishouden metminimaj 2 kinderen, waarvan 1 jonger dan 18 jaar meerpersoons huishouden minimaal 3.750,00 ld. Bovendien wordt gecontro- voorwaarden voldoet. De woon- klopt, wordt in volgorde gezet tde leeftijd en de eventule maat- onomische binding aan de regio geldt de periode dat men woon- jidig adres. ;riteria bovenaan de kandidaten- uw persoonlijke gegevens zoals nenstelling en woonduur gecort- gegevens uit de Gemeentelijke a Persoonsgegevens. Zijn de ge wordt de woning door de eige- aangeboden. Accepteert u de u via de gemeente een accept- e leges ad 91,50 voor een huls- ng kunt betalen. nat erd voor een woning, dan wordt in na het verstrijken van de reac- 3rd door de verhuurder. Zondei brief is het niet mogelijk de wo- e bekijken. Het heeft geen zin tus- leren naar uw kansen. ANMERKING bent gekomen NING ONTVANGT U GEEN BE- ingtoewijzing n de woningtoewijzingen worden een overzicht. Daarbij wordt aan- il reacties er op een woning zijn •f de woning aan een starter oi jegewezen. Ook wordt de leeftijd, e eventuele maatschappelijke of nding en het daarbij behorende rmeld. Op die manier kunt u een en van uw kansen op een derge- l en eventueel uw woonwensen ^zoekenden ïllen is het mogelijk om op medi- gronden een urgentieverklaring te nts in een zeer beperkt aantal ge- ïrgelijke verklaring, die slechts van oor een flatwoning, worden ver- e hierover kunt u verkrijgen bij de (szaken van de gemeente, onder- ïoopt een serieuze klacht mocht i woningtoewijzing, dan kunt u die ïen bij de gemeente Soest, Advies- Dnruimteverdeling, Postbus 2000, igen heeft over het toewijzingssys- u daarvoor terecht bij Achtgoed wen, bij SCW of de afdeling Pu- de gemeente Soest. Ook zijn hier 's beschikbaar. ■emland bestaat uit de lort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, >udenberg. Het oecumenische avondgebed dat komende zondagavond 26 maart - plaatsvindt in de Oude Kerk is er eentje met een bijzonder karakter. Eigenlijk hebben alle avondgebe den altijd iets bijzonders, maar dit maal zit er een "staartje" aan de bij eenkomst, namelijk het afscheid van dirigent Gerit van Vembde. Hij zegt de koorgroep - sinds jaren de muzikale steunpilaar van de oecu menische vieringen - vaarwel en gaat zich wijden aan een verdere (doctoraal)studie onderwijskunde. Het is nog nét niet zo dat het avond gebed - sinds bijna twintig jaar meest al vijf maal per jaar in de Joanneskerk, vroeger ook vaak de Open Hof en te genwoordig de Oude Kerk - staat of valt met de aanwezigheid van de koor- groep en haar dirigent. Maar de werk groep (het "bestuur") die het allemaal organiseert heeft zich de afgelopen we ken wel driftig achter het oor gekrabd: hoe nu verder? "We komen er wel uit," zegt stuurgroeplid Edith Davelaar. "Er wordt hard aan Gerrits opvolging ge werkt, maar dat is nog niet rond." Voor Gerrit zelf - in het dagelijks leven ;pnderwijzer aan de Da Costaschool in Soest - vormt het afscheid een tamelij ke-resolute breuk met een kerkmuzika- le carrière die op zijn zevende begon. "Thuis, achter het harmonium", zoals hij bevestigt. Hij kreeg o.a. les van Jean Telder, trad op als inval-organist in di verse Hilversumse kerken (ook katho lieke) en maakte zo o.a. kennis met de liederen van Huub Oosterhuis, getoon zet door componisten als Bernhard Huijbers, Antoine Oomen, Tom Lö- ïnthal. In Soest haalde Tjalling Roos- jen, destijds naast Open Hof-organist )k dirigent van de koorgroep, hem er- $ij en nam Gerrit de piano/orgel-bege- ïiding voor zijn rekening. Toen Roos- jen zich zeven jaar geleden concentreer de op de Open Hof nam Gerrit de rkoordirectie" - ooit geleerd bij Maar ten Kooij - van hem over. "Het heeft me vanaf het begin geraakt, en het raakt me nog steeds," zegt Ger rit over wat in de wandeling het Ooster- luis-repertoire wordt genoemd. "In muzikaal opzicht is het ongelooflijk in spirerend, zowel de tekst als de muziek. Het voegt iets toe aan mijn religieus ge voel: waar de woorden stoppen gaat de muziek verder. En het beantwoordt kennelijk aan een soort onderstroom van religieus besef die meer mensen kennen." Edith knikt. "De poëzie van Huub Oosterhuis raakt wat diep verbor gen is, denk ik. Hij geeft woorden aan gevoelens waar je zelf geen taal voor hebri ëh de muziek resoneert daarin." Koersverlegging In zekere zin sluit Gerrit zijn dirigent schap van de oecumenische koorgroep af op een hoogtepunt. De koorgroep is omvangrijker dan ooit, het muzikale accent in de avondgebeden krijgt (met het vaker aantrekken van instrumenta listen) ook steeds meer aandacht, en de bijeenkomsten trekken de laatste tijd ook weer meer publieke belangstelling - vandaar dat ze uit het knusse Joannes- kerkje in het Veen zijn gegroeid en de Oude Kerk weer onderdak biedt aan deze oecumenische vieringen. Volgens dith heeft de groei vooral te maken iet de koersverlegging van enige jaren ;eleden, toen de oecumenische avond jebeden een minder "politieke" lading :regen en er meer nadruk werd gelegd ip "spiritualiteit". Het initiatief voor de avondgebeden ontstond in het begin van de jaren tach tig, die althans in Soest wel kunnen worden aangemerkt als een tamelijke "roerige" periode voor de kerken. Men sen van uiteenlopende kerkelijke achter grond vonden elkaar bijvoorbeeld in het verzet tegen de kernwapens door groe pen als het IKV, maar ook in de strijd tegen een al te "orthodoxe" greep op de christelijke schoolvereniging van Soest, en aandacht voor de milieu- en Derde Wereld-problematiek. In de meeste ker ken moest je met dat soort zaken in die tijd liever niet aankomen, in elk geval niet als het om concrete actie ging, van daar dat sommigen hun heil zochten in "eigen vieringen", waar deze en derge lijke zaken wél openhartig ter sprake gebracht konden worden. Alternatieve kerkdiensten De liederen van Huub Oosterhuis - die vooral voor de meeste protestanten nieuw waren en perfect leken aan te sluiten bij hun gevoelens - speelden daarin van meet af aan een belangrijke rol; de oecumenische avondgebeden groeiden daarom algauw uit tot een soort alternatieve kerkdiensten, als "broedplaats" van een oecumene - ove rigens met de dappere steun van de Raad van Kerken Soest - die heel wat anders (of meer) inhield dan het door gaans wat halfhartige streven naar "een heid" dat de diverse kerken zelfs nu nog zo slecht afgaat. Voor de meeste bezoe kers van de avondgebeden - katholie ken, protestanten en anders-gelovigen van progressieve snit - was die kerkelij ke eenheid al nauwelijks interessant meer; het ging om wat er concreet ge daan werd aan "wede, gerechtigheid en heelheid van de schepping". De politieke bevlogenheid van de jaren tachtig heeft ook bij de oecumenische avondgebeden in Soest inmiddels plaatsgemaakt voor een groter accent op wat genoemd wordt "spritualiteit", die volgens Edith echter niets te maken heeft met een soort New Age-achtige zweverigheid, die de laatste jaren "bon ton" is, ook steeds meer in kerkelijke kring. "Er is nog steeds een actieve te genbeweging van mensen die niet willen berusten in de gebruikelijke gang der dingen, van een leven vol haast, van geld verdienen en beleggen, van effi ciency en productiviteit. Mensen die blijven streven naar verdieping, die zoe ken naar waarden en zingeving, maar intussen wel met beide benen op de grond staan en zich niet isoleren van de rest van de wereld. Daar gaat het om." lad. Onvolledig of onjuist in- behandeld. n verhuurder) 'okken verhuurder) intal kamers: (datum invullen) aangebracht iden behorende gen nodig ier(7) 'est Eemland* (10) engesloten periode van land* (9) gt meer dan 75 KM (3) Vertrekpunt Gerth geeft in samen werking met een aantal vooraan- aande touroperators de komende baanden het recordaantal van naar liefst tachtig reizen weg. Een nieke actie in de reiswereld, want olgens de directie van Vertrekpunt erden in de reisbranche nooit eer der zoveel reizen in zo'n kort tijds- estek weggegeven. Deze week ont gingen de eerste gelukkigen een reis aar Ierland of Sicilië. In Soest ging de prijs naar de dolgeluk- mewouw Melgert. Zij ontving uit landen van Daniëlle Tensen, van het kantoor aan de Van Weedestraat een feis naar Ierland van de Jong Intra Va- jkanties. Liesbeth van Schalkwijk kon pezelfde reisprijs overhandigen aan me vrouw Harmsen uit Hilversum. Binnenkort kunnen de winnaars de kof- Bfers pakken om te vertrekken naar het P groene Ierland. Het eiland staat bekend om zijn rijke natuur en cultuur. In de I binnenlanden de wonderschone groene I heuvels, 's zomers roodgekleurd met wilde bloemen, gevoed door stromende rivieren. De maar liefst vijfduizend ki lometer kust is getekend door hoge klif fen en diepe baaien, een beeld dat adembenemende momenten oplevert. Foto: Aldo Allessie Volop genieten dus. De reis naar het prachtige Sicilië van Holland Internatio nal werd uitgereikt aan de heer Stokvis uit Blaricum. Hij boekte zijn reis bij Vertrekpunt Gerth in Laren. De heer Datema uit Sauwerd (Groningen) is te vens de gelukkige prijswinnaar van een tweepersoonsreis naar dit Italiaanse ei land. Beide families gaan genieten van al het mooie dat Sicilië te bieden heeft. Voor het grootste eiland in de Middellandse zee bestaan vele lovende namen, zoals "Drijvende tuin" en "Eiland van de zon, bloemen, kunst en legenden". Het eiland staat bekend om zijn rijke natuur en cultuur. Sicilië werd in de loop van de jaren door vele beschavingen over heerst en daardoor is het er nog steeds een unieke mengeling van onder meer Griekse, Romeinse en Spaanse invloe den. De actie "De Grote Vertrekkans" loopt nog tot 31 mei. Wie voor die tijd een reis bij Vertrekpunt boekt, maakt kans op een van de geheel verzorgde reizen naar bijvoorbeeld Griekenland, Turkije of Malta. Daarnaast is er nog een super hoofdprijs, een rondreis langs de West kust van Amerika. Wie geen reis wint, maakt altijd nog kans op een reischeque van Vrij Uit. Gerrit van Vembde, geconcentreerd in actie tijdens een repetitie van de koor groep van het oecumenisch avondgebed. Foto: Aldo Allessie Vrijplaats Wat de muziek en de teksten van de vieringen betreft maakt het ook weinig uit. Het oecumenisch avondgebed is nog steeds een vrijplaats waar dingen gebeu ren die in de reguliere kerken niet of niet zo gauw zullen plaatsvinden, waar men sen met elkaar het gevoel beleven dat ze niet alleen aan de oppervlakte leven, zegt Edith. "Het zijn géén kerkdiensten; we zitten ook niet vast aan kerkelijke tradities en structuren, al is er de laat ste jaren weer meer samenspraak met een aantal pastores en predikanten. We worden natuurlijk ook niet gehinderd door een georganiseerde achterban van betalende leden. Poëzie en muziek zijn wel heel belangrijk en het Oosterhuis- repertoire speelt dus nog altijd een voor name rol. De oecumenische avondgebeden gaan dóór. Het wegvallen van de koorgroep, dat door het vertrek van Gerrit dreigt, zou beslist een kleine ramp zijn, maar de werkgroep doet er dan ook alles aan om een geschikte opvolger te vinden en Gerrit neemt met weinig minder dan een bloedend hart afscheid van de vie ringen. "Of dit tijdelijk is? Ik denk het niet. Ik moest een keuze maken en ik kan niet van de werkgroep eisen dat ze m'n plek een paar jaar warm houden. Dat kun je ook tegenover een eventue le opvolger niet maken." De nieuwe man (of vrouw?) moet ove rigens wel wat in z'n mars hebben: in de eerste plaats duidelijk 'angehaucht' zijn met het Oosterhuis-repertoire en dan ook nog de muziek van Huijbers, Oomen, Löwenthal en anderen aankun nen. "Het zijn echte composities, met een speciale opbouw, die speel je niet zomaar eventjes weg. Ook een pianist moet daar flink tegenaan," aldus Ger rit, sprekend uit eigen ervaring. Visioenen Of de koorgroep het voortaan aankan zonder Gerrit van Vembde moet nog bewezen worden, maar een oecume nisch avondgebed zonder "Huub Oos terhuis" is in Soest volledig ondenkbaar. In de viering van zondagavond, waarin het over "visioenen" gaat, is het Ooster huis-repertoire dan ook weer volop aan wezig. Voorganger is pastor José Kod den, die het thema "Het gewone wordt bijzonder" ontleent aan een tekst uit de Spreuken. Aan de bijeenkomst werken mee Martin Lorijn (piano/orgel), Henk Schipper (sopraansaxofoon), Liesbeth Gankema sopraan), Marlinde van Delzen en Anette van Dijk (dwarsfluit) en de koorgroep van het oecumenisch avondgebed, voor het laatst onder lei ding van Gerrit van Vembde, van wie na afloop afscheid genomen wordt in de Deel (achter de Oude Kerk). De bijeen komst begint om 19.00 uur; even daar voor worden de liederen weer "ingeoe fend" met de bezoekers. Een 17-jarige bromfietser uit Soest maakte een zware val toen hij op zon dag om 16.30 uur de Pimpelmees in wilde slaan. Hij reed over het fietspad op de Koningsweg toen de voetsteun van zijn brommer in de bocht tegen de stoep aankwam. Na doktersbehandeling van een lichte hersenschudding kon hij weer naar huis. ƒ39,50 17,92 U kunt een keuze maken uit een voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht. Hoofdgerecht worden geserveerd met gemengde salade, pikante aardappeltjes en groenten van het seizoen. Als de samenstelling van het gerecht dit niet toelaat serveren wij er andere aardappeltjes of groenten bij. DIVERSE VISSOORTEN 'EN PAPILLOTTE' met knoflook RUNDERZALM met kappertjes LENTESOEP KALFSOSSOBUCO in rode wijnsaus LAMSSTOOFSCHOTEL met pilavrijst BOTERVISSTEAK gegrild PERENKWARK met koffiecrème SINASROOMIJS met mandarijnensabayon KOFFIE OF THEE met bonbon Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 Van maandag 27 maart tot en met zondag 9 april is de Barchman Wuy- tierslaan afgesloten voor alle ver keer van auto's en motoren. Ook de lijnbussen worden omgeleid. De bussen van de lijnen 70 en 72 rijden in Amersfoort via de Amsterdamse straatweg. Na de halte Zandlaan op de Birkstraat is de halte Stadsring de eerste halte in Amersfoort. De bussen zullen ca. drie minuten later bij station Amersfoort ar riveren. De bussen naar Soest vertrek ken drie minuten vroeger vanaf station Amersfoort. De bussen van lijn 70 rij den tijdens de omleiding NIET door als lijn 16 naar Nieuwland. Van en naar het centrum in Amersfoort moet men steeds van de halte aan de overzijde ge bruik maken als nu overdag. Ook 's avonds zullen de bussen gebruik maken van de haltes die dan overdag worden gebruikt: richting Soest de hal te aan de kant van het Amersfoortse gemeentehuis en vanuit Soest de halte aan de overkant. Het busbedrijf heeft toegezegd extra zorg te besteden aan de overstappen. Voor fietsers en voetgangers blijven de fiets- en voetpaden op de Barchman Wuytierslaan in Amersfoort (de weg langs het dierenpark) volledig beschik baar. Biologische Tuinbouwvereniging 't Nut krijgt een eenmalige subsidie van 5.850 gulden toegekend voor het uitvoeren van het project ecologische teeltbegelei ding op haar volkstuincomplex aan de Jachthuislaan. De kosten worden gedekt uit de begrotingspost 2000 voor 'milieu voorlichting'. 't Nut heeft zich laten ad viseren door de Dienst Landbouwkun dige Voorlichting over het toepassen van ecologische teeltmethoden. Onder de leden bleek een grote belangstelling te zijn voor dit onderwerp. De vereni ging wil het teeltbegeleidingsplan dit seizoen nog uitvoeren. Het plan bestaat uit de volgende stappen: 1. Bodemon derzoek; 2. Voorlichting; 3. Teeltbege leiding en 4. Rapportage en evaluatie. Opstalverzekering steen/hard Fl. 0,75 o/oo Opstalverzekering steen/riet Fl. 2,00 o/oo Inboedelverzekering steen/hard vanaf Fl. 1,30 o/oo Inboedelverzekering steen/riet vanaf Fl. 1,90 o/oo natuurlijk bij: VOOR AL UW VERZEKERINGEN, FINANCIËLE DIENSTEN, HYPOTHEKEN EN PENSIOENEN Soesterbergsestraat 26 te Soest, tel.: 6029060 Internet: www.soesteronderlinge.nl - E-mall: lnfo@soesteronderlinge.nl 55 plo«grtoffcn Sinds vorige week is de Woonwinkel van Soest - de bekende interieur zaak van Ben en Martje van Soest aan de Burgemeester Grothestraat 28-30 - weer helemaal "als nieuw". De zaak is grondig verbouwd en aangepast aan de modernste eisen, waarover de Van Soests uitgespro ken ideeën hebben. "Hier verkopen we sfeer." "Totaalinrichting", zo omschrijft Martje van Soest het concept dat haar en haar man voor ogen heeft gestaan bij de re cente verbouwing, waarvoor de winkel anderhalve week gesloten is geweest. Het resultaat is indrukwekkend: licht, ruim, overzichtelijk en vooral: uitnodi gend. Alsof de winkel nu één grote eta lage is geworden. De inrichting is dan ook een visitekaartje waarmee de Van Soests voor de dag kunnen komen. Ze hebben daarvoor met veel genoegen de assistentie ingeroepen van interieur- bouwer Marius Mouwen van "Dijn en Diezijn" uit Soest. Dat resulteerde in de afbraak van de voormalige etalages en de introductie van een nieuw "opberg systeem", dat aan het oog wordt ont trokken door de verplaatsbare thema- wanden. "We hebben ons verder voor al gericht op de dingen die we zelf leuk vinden, en die bij de klanten ook blijken aan te slaan," aldus Martje. "Vroeger waren we alleen aan de kasten al heel veel ruimte kwijt, en dat is nu perfect opgelost." De Woonwinkel heeft zich nog wat meer gespecialiseerd in gordij nen, meubelstoffen en vloerbedekking (hard en zacht, ook hout), maar biedt ook een ruime keus uit accessoires, (grand foulards, kussens), zonwering en kleinmeubelen als kastjes, bankjes en fauteuils. Door de toepassing van de themawan den is er als het ware een flexibel inte rieur ontstaan, waarin de laatste trends op allerlei gebied te zien zijn. "Mensen stellen andere eisen aan hun woonruim te; ze zoeken naar functionaliteit, maar ook naar warmte. Het hoeft allemaal niet meer zo romantisch, met veel tiere lantijnen, maar het materiaal moet so ber en eerlijk zijn, in pasteltinten maar bijvoorbeeld ook in warm rood, en met grove patronen, liefst ingeweven of in één kleur. Aandacht Wat het assortiment betreft is er in de winkel overigens nauwelijks iets veran derd. "Wij zijn gewoon hetzelfde geble ven en de filosofie erachter ook," aldus Martje. "Waar het vooral om gaat is een stukje persoonlijke aandacht. Er komen soms mensen binnen die niet weten waar ze moeten beginnen. Dan helpen we graag met een advies. Je wilt als klant wel serieus genomen worden. Soms gaan we zelfs bij de mensen thuis kijken, en dan moet je ook durven zeg gen wat je ervan vindt. Je ziet wel eens dat mensen foute kleuren kiezen, en als het dan niet bevalt kopen ze er van al les en nog wat bij, zodat ze nog verder de mist in gaan. Daar moet je de men sen voor behoeden. Het leidt altijd tot een beter resultaat: ruimer, lichter, aan- Met ingang van 28 maart gaat het NPB- koor op dinsdagavond (20.00-22.00 uur) oefenen. Een uitzondering vormt 4 april, dan is er geen repetitie. Het koor kan nog nieuwe leden gebruiken, voor al sopranen, tenoren en bassen. Het re pertoire bestaat uit zowel vrolijke als ernstige liederen. Belangstellenden kun nen contact opnemen met mevrouw Jansen, tel. 6025434. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Een bewoner van de Klaarwaterweg krijgt geen vergunning voor het maken van een inrit aan de achterzijde van zijn perceel aan de Klaarwaterweg. Achter het perceel bevindt zich een betonnen omranding met daarin milieucontainers die onderdeel uitmaakt van de totale entree van de flat aan de Akkeren. Als de inrit gerealiseerd wordt zal de beton nen omranding onderbroken moeten worden en moeten enkele milieucontai ners naar elders worden verplaatst. Of de bewoner een bezwaar zal indienen tegen het besluit is nog niet bekend. Morgen naast postkantoor Er worden sedert juli '99 weer meer auto's gestolen. Een startonderbreker is blijkbaar niet meer voldoende. Grave ren wordt daarom aanbevolen door de politie. Bij Automark kan men zich ook laten informeren over een prima wer kend autoalarm, voorzien van twee af standsbedieningen. De prijs is slechts f 219,-. Twee draadjes en -) aan de accu vastmaken: klaar!! Yoorruitinspectie Deze week is er in Soest een actie Ruit Repareren/Kenteken Graveren. Op ver zoek wordt de voorruit ter plekke gra tis door Automark geïnspecteerd en krijgt men een geheel vrijblijvend advies m.b.t. eventuele beschadigingen. Repa ratie van de voorruit is voor WA-Plus, Casco en All-Risk verzekerden geheel zonder kosten. Klaar terwijl u wacht! Graveren van het kenteken met NL kost f 25,- per auto inclusief twee waarschu wingsstickers. Voor f 10,- extra kan men een speciale reflectielaag over de gravu res laten aanbrengen, waardoor de gra vures ook goed zichtbaar blijven bij re gen en bij weinig licht 's avonds. Don derdag 23 maart kan men van 9.00 tot 17.30 uur terecht op de parkeerplaats bij het postkantoor aan de Steenhoffstraat. Let op de gele tent van Automark. Martje van Soest in de vernieuwde Woonwinkel aan de Burg. Grothestraat. genamer, en meestal hoeft het ook niet zo kostbaar te zijn." Het voorste gedeelte van de zaak is door de verbouwing als het ware één grote etalage geworden. "Hier voorin hebben we alles voor de decoratie van de wo ning," aldus Martje. "Hier verkopen we sfeer." Achterin de zaak is de "vloeren- hoek" ondergebracht, waar alle facetten van het "wonen-óp" te vinden zijn, evenals de zonwering. Het maakt een bezoekje aan de vernieuwde Woonwin kel aan de Burgemeester Grothestraat zeker de moeite waard. Onlangs is de verkoopovereenkomst voor het project TeleBRAINS gete kend door de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht en de voorzitters van de brandweerre gio's Utrecht en Eemland. Daarmee is een belangrijke gezamenlijke stap gezet op het terrein van de rampenbe strijdingsorganisatie in de provincie Utrecht TeleBRAINS is een communicatie-net werk-infrastructuur die het mogelijk maakt om betrokken instanties in een rampsituatie snel met elkaar in verbin ding te brengen. Met het netwerk kan alle relevante informatie met elkaar worden gedeeld zodat snel en ade quaat kan worden gereageerd op ram pen. Het ministerie van Binnenlandse Za ken en Koninkrijksrelaties draagt f 400.000,- bij aan het systeem, dat in totaal 1,3 miljoen gulden kost. De pro vincie Utrecht heeft f 200.000,- subsi die verleend aan het project. De pro vincie, de regionale brandweer Utrecht en Eemland en alle gemeenten in de provincie Utrecht worden dit jaar aan gesloten op het netwerk. Onderzocht wordt of ook de politie en GGD'en zullen worden aangesloten op Tele BRAINS. Inmiddels is gestart met de uitvoering van het project. Naar verwachting wordt het eind 2000 afgerond. Sc/uxau w eiyeu Per 20 kg of meer (voor uw vriezer). VERSER DAN VERS van eigen slachting. Niet duur! INFO: TEL. 035-6023755 Nederland telt zo'n dikke 4 miljoen run deren: alle soorten en rassen, jong en oud. Gerda Tupker in Soest heeft ook een koppel rundvee, meest goed be- vleesde Belgische Wit-Blauwen. Dat is geen melkvee, maar vleesvee. Ze wor den als zoogkoe gehouden, d.w.z. het kalf blijft ongeveer een half jaar bij zijn moeder drinken. Het is de meest na tuurlijke en diervriendelijke vorm van veehouderij. Landschappelijk gezien is het een plaatje - zo'n kudde koeien met hun kalf erbij en een knoeperd van een stier. Als een koe niet meer productief is, wordt hij geslacht. Koeien die op puur natuurlijke wijze zijn grootgebracht en een normaal koeienleven hebben gehad, geven gezond en schoon vlees (zonder hormonen, medicijnen of andere troep). Dit veefokbedrijf wordt net als alle an dere veebedrijven gecontroleerd en voert het IKB Gezondheidscertificaat van het Productschap Vee en Vlees. Tenslotte gaat de Vleeskeuringsdienst ook heel secuur te werk, om te garan deren dat de consument een gezond stuk vlees op zijn bord krijgt. Gerda Tupker Iaat regelmatig een koe slachten. Klanten die op voorhand be steld hebben, krijgen het dan ook ver ser dan vers, zodat men voordelig een voonaadje in de vriezer kan doen. Géén onsjes, maar per pakket van 20-25 kg of meer. Men koopt dan wel van alles wat: van ossenhaas biefstuk, magere lappen, gehakt tot soepvlees. Dan weet u wat u eet: schoon natuurvlees! Info bij Gerda Tupker: 035-6023755. Birkstraat 93 - Soest - Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 BROOD- EN BANKETBAKKERIJ

Soester Courant | 2000 | | pagina 9