SCH I Nieuwe Carolusschool wordt betaald uit opbrengst van veertien woningen m k GGS: 'Er komt geen golfbaan in het zandgat' 'Een container met asbest laten we staan9 Vrouw ontsnapt uit brandende caravan 2,70 2.70 9.50 l©.00 1.! PAGINA i? je anni ETALEN!!! 2.40 lo60 IE AKKELIJK. 95 CH EL.6012372 WOENSDAG 29 MAART 2000 ^.rEB nylQJll I I I I I I l«TE[ tsLJ-HÉÉ B 1 -- i Klachten bezorging Kleding en speelgoed op beurs in Dorpshuis Kleding nodig voor kinderen Tanzania Kerkdiensten Medische dienst Derde-Wereldverkoop in Caroluskerk De kracht van de reclame ligt in de herhaling Creatief met Pasen Andijviestamppot Afscheid van Droste op Soesterberg Fa. Tammer bouwt nieuwe recyclinghal ■UTERCURSÜisal groepen, flexibele fel Internet, Word, Word" :t, Windows, Excel LoT rwerpoint, Office en tv j lataDidact Compute, lingen: 035-6022826 3t: www.datadidact.nl u oude afgedragen NG? Schenk het dan Stichting Kleding, eling Depot Soest straat 112, Soest. Even- tfhalen is mogelijk. Tel 5021841 tussen 19.00 - uur I Steitner, de grootste TZAAK van Soest, 200 in voorraad, Lange weg 38 t.o. Gasbedrijf 15 - 601 96 00. an struc- imen. en. En wat ischappen ket het INDUSTRIEWEG jNINGSWEG GRATIS RIJST, '3 lis bezorgen! Redactie-adres: Joyce Schreuder tel. (035) 6022564. Klachten bezorging: C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 LÜ Lü LLlT [u Chr. Huygenslaan 1 '"".Ljfël L Wit Tfc) 8.80.1.3 f Het bestuur van de Stichting Katho liek Onderwijs Soest-Soesterberg presenteert morgenavond in de Ca rolusschool het plan voor een nieu- we katholieke basisschool aan de Chrystiaan Huygenslaan. Het plan bevat niet alleen een nieuwe basis school maar ook een kinderdagver blijf en veertien woningen. Bestuurslid P. Hilhorst van de stichting bevestigt dat het om een informatie avond gaat en niet, zoals eerder door de gemeente zelf op de gemeentepagina is gemeld, om een inspraakavond. Er is wel een bouwvergunning aangevraagd maar nog niet afgegeven, het plan ligt ook niet ter inzage. Dat gebeurt pas in een later stadium. Volgens Hilhorst is het de bedoeling om zowel ouders als omwonenden te informeren over de nieuwbouwplannen. Zowel school, dag verblijf en woningen worden gereali seerd op het terrein van de school. De huidige Carolusschool stamt uit 1952, de school is verouderd en voldoet niet meer aan de eisen. Zowel de stich ting als gemeente vindt nieuwbouw de beste oplossing. "Uit de opbrengsten van de woningen en de besparingen op groot onderhoud, dat is 1 miljoen gul den voor de gemeente en acht ton voor ons, kunnen we een nieuwe school bou wen," verduidelijkt Hilhorst. "Het was trouwens de wens van de gemeente Soest om ook een kinderdagverblijf te bouwen. De gemeente koopt dit dagver blijf weer van ons." De nieuwe Carolusschool krijgt volgens tekening behalve een ruime hal en speellokaal, zeven leslokalen. In het kin derdagverblijf is ruimte voor vier leslo kalen, zes slaapzalen, een kantoortje en een kantine. Aan de Rademakersstraat zijn zes kavels voor de bouw van twee- onder-een-kapvilla's beschikbaar. Dis sen het kinderdagverblijf en de begraaf plaats zijn nog eens 8 eengezinswonin gen gepland. In totaal wordt de nieuw bouw geschat tussen de zes en acht mil joen gulden. Het architectenbureau Vel- lekoop uit Borculo is aangetrokken voor het ontwerpplan, evenals het construc tiebedrijf Krabbendam-Boerkoel. Sluis Volgens Hilhorst is in het plan rekening gehouden met eventuele parkeerover last. "Wij snappen ook wel dat omwo nenden daar huiverig voor zijn. Met de ontsluiting hebben we daar ook reke ning mee gehouden. Er is een soort sluis gemaakt waarin ouders hun kinderen kunnen halen en brengen. Zonder daar voor op de stoep van de bewoners te hoeven parkeren." Er is voldoende par keerruimte. Hilhorst denkt dat de prijzen van de eengezinswoningen tussen de 4,5 en 5,5 ton üggen. "Het is geen sociale woning bouw en de prijzen komen overeen met de prijzen die nu betaald worden voor woningen aan de Christiaan Huygen slaan. Voor de woningen aan de Rade makersstraat is al een bestemmingsplan, voor de rij woningen bij de begraaf plaats moet een artikel 19-procedure worden opgestart. Het bestuur van de stichting hoopt in september al te kun nen beginnen met de sloop van de oude school. Over de juiste locatie voor de noodlokalen durft hij nog niets te zeg gen. "Daar zoeken we nog naar. Op de plattegrond zijn v.l.n.r. herken baar de acht rijtjeshuizen, het kinderdag verblijf, de nieuwe school en de zes vil la's. Goede oplossing Woordvoerder Piet Pieren van de Be wonerscommissie Christiaan Huygen slaan is voorlopig tevreden over de op lossing die is bedacht voor de parkeer overlast. "Toen ik een aantal maanden geleden hoorde over de bouwplannen, heb ik al contact opgenomen met het bestuur. Er zijn namelijk veel klachten geweest van de mensen die wonen tus sen de huisnummers 1 en 11. Ouders zetten hun auto's daar regelmatig op de stoep. Zo aan de hand van de tekening lijkt het erop of ze daarvoor een goede oplossing hebben gevonden. Er komen een doorgaande weg en een aantal par- keerhaventjes." Over de bouw van de eensgezinswonin gen zullen de buurtbewoners ook niet massaal te hoop lopen, verwacht Pieren. "Het stukje plantsoen tussen de oude school en de begraafplaats is altijd al een doorn in het oog van de bewoners. Dat stukje niemandsland werd nooit onderhouden. Als de bewoners gingen klagen bij de school, dan zeiden ze: 'Het is van de gemeente'. Ging je klagen bij de gemeente dan vertelden ze dat je daarvoor bij de school moest zijn." Persoonlijk vindt hij dat de buurt met het nieuwbouwplan wordt verrijkt. "Het is een aanwinst voor Soesterberg." Vol gens Pieren zijn er ook nog geen gelui den van bewoners gehoord die er anders over denken. De informatieavond begint overigens om half acht. ZIJ-AANZICHT VOORGEVEL aSÜ "Er komt geen golfbaan in het zand gat aan de Anthonie van Leeuwen- hoeklaan." Dat zegt het Soester- bergse raadslid voor Gemeentebe langen Groen Soest, Bert van 't Holt. Het raadslid baseert zijn uit spraken op gesprekken die hij daar over heeft gevoerd met ambtenaren van de gemeente Zeist. Van 't Holt wil met zijn uitspraak de vele verontruste bewoners geruststellen die met hun vragen bij hem aan de deur zijn geweest. Ze lazen in de krant over de plannen van Otto Zoetelief. Reden voor Gemeentebelangen om contact te zoeken met de gemeente Zeist. Het zandgat ligt namelijk helemaal in die gemeente. "Ambtenaren vertelden ons dat er niets aan de hand is. Zoetelief had in december 1998 een verzoek in gediend tot aanleg van de golfbaan. In november 1999 kreeg hij echter een brief van Zeist dat zijn verzoek niet aan de eisen voldoet. In de brief staat een hele waslijst met voorwaarden. Pas als Zoetelief aan al die voorwaarden vol doet, start de gemeente een procedure. En dan is het zelfs nog niet zeker of de golfbaan er komt," aldus Van 't Holt. Volgens Gemeentebelangen heeft het zandgat een belangrijke functie. Mensen wandelen daar, laten er hun hond uit, kinderen spelen er, er wordt gevoetbald op het speelveld en de stichting Jeugd werk (Balans) verstopt er eieren met Pasen. "Voor de aanleg van een golf baan moeten honderden bomen worden gekapt, die nu nog het lawaai van de A28 een beetje tegenhouden. Het zand gat heeft ook waarde als natuurgebied. Er leven egels, konijnen, mollen, mui zen, salamanders, bruine kikkers, pad den en minstens dertig soorten vogels waaronder de goudvink en groene Bert van 't Holt GGS). specht," aldus de Soesterbergse afdeling van de gemeenteraadsfractie. Van belang vindt Van 't Holt de oprich ting van een buurtcomité dat het zand gat wil behouden. Met steun van GGS werden in het voorjaar van 1998 hon derden handtekeningen opgehaald. "In tussen zijn we twee jaar verder en er is gelukkig nog niets gebeurd. Het colle ge van soest heeft wel een plantsoentje op de hoek van de Buys Ballotlaan en Van Leeuwenhoeklaan verkocht als bouwgrond. Als compensatie werd be loofd om het speelveld in het zandgat beter te onderhouden en twee doelen te plaatsen voor de voetballende jeugd. Dat is inmiddels gebeurd en er wordt druk gebruik van gemaakt. De buurtbe woners gaan er dan ook vanuit dat Soest geen medewerking verleent aan de aan leg van een golfbaan." Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Bameveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. In het dorpshuis Burgstede wordt zater dag 1 april, tussen negen en twaalf uur 's morgens, opnieuw een beurs gehou den voor tweedehands kinderkleding en speelgoed. Op de beurs wordt kleding verkocht vanaf maat 86 tot en met 176. Inbreng van kleding en speelgoed is nog mogelijk tot 31 maart. De artikelen moeten schoon zijn en heel. Aan koper en verkoper wordt 15 procent onkosten vergoeding gevraagd. Informatie: (0346) 35.2295, 35.1269, 35.2961 en 030-692.4552. De Derde Wereldgroep Soest houdt een inzamelingsactie voor een centrum voor geestelijk gehandicapte kinderen in Tan zania. Omdat het centrum niet over voldoende geld beschikt om de kinde ren en jongeren aan kleding te helpen, heeft zij een beroep gedaan op de We reldgroep. De vraag naar goede, en schone kleding (geen winterkleding) i: groot. Maar ook andere zaken als bril len, schaartjes, garen, lappen stof, speel goed, materialen voor handenarbeid, kleurpotloden, ouderwetse leitjes met krijtjes en kleur- teken en prentenboe ken zijn van harte welkom. Tot uiterlijk 5 april kunnen de spullen worden inge leverd. Voor aflevering of afhalen bel len met Th. Sluis, tel. 0346-351940. Redactie Soesterberg: Joyce Schreuder, tel. (035) 6022564. Kopij kan ook worden afgegeven bij boekhandel Maijolein, Rademaker- straat 30. Zaterdag 1 en zondag 2 april ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 pr. H. v.d. Schepop; cantores Zondag 10.30 pr. V. Hooijdonk; ge mengd koor HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. R. Zandstra STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 geen opgave WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. 351700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H. J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. In de Carluskerk worden zaterdag 1 april om 19.00 uur en zondag 2 april om 10.30 uur vieringen gehouden. Voor en na beide vieringen is er gele genheid om Derde Wereldartikelen te kopen. Na afloop van de dienst wordt er kof fie geserveerd achter in de kerk. Tevens is er gelegenheid de tentoonstelling met creaties van de schoolkinderen te be wonderen, die zij de afgelopen weken hebben ontworpen. Op zondag vanaf 12.00 uur worden in en om de kerk diverse activiteiten ge houden. Voor de inwendige mens zijn er soep, broodjes en cake of koek te koop. Tussen 13.00 uur en 13.30 uur is de start van de Walk-Inn ,een wandel-puz- zeltocht van 5 kilometer door de bossen van Soesterberg. De opbrengst van al deze activiteiten komt ten goede aan de krottenwijkbewoners in Haïti. Zaterdag 8 april wordt er een lente- creatiefmarkt gehouden in het diensten centrum De Drie Eiken. Hobbyisten la ten zien hoe zij op creatieve manier omgaan met de lente en Pasen. De toe gang is gratis, tussen tien uur 's morgens en twee uur 's middags. In het dienstencentrum De Drie Eiken wordt dinsdagmiddag 4 april om half een opnieuw een warme maaltijd gere serveerd. Deze keer staat op het menu champignonsoep, stamppot van rauwe andijvie met spekjes en gehakt en als toetje yoghurt met slagroom en vruch tensaus. Opgeven kan nog tot 3 april twaalf uur. Deelname kost 7,50 per per soon. Luitenant-generaal B.A.C. Droste heeft vrijdag onder grote belangstelling van onder meer de minister van Defensie en verschillende burgemeesters zijn functie als Bevelhebber van de Luchtstrijd krachten neergelegd. Zijn taak werd onmiddellijk overgenomen door luite nant-generaal D.L. Berlijn, die vanaf nu de hoogste baas is van de Luchtmacht. De overdracht vond traditiegetrouw op Soesterberg plaats, omdat dit vliegveld als de bakermat van de militaire lucht vaart wordt beschouwd.. Droste was sinds september 1995 bevel hebber. Hij heeft zich bijzonder ingezet voor het verlenen van hümanitaire hulp en crisisbeheersing zoals bijvoorbeeld het inzetten van F-16-vliegtuigen tijdens de Kosovo-crisis. Daarnaast heeft hij meegewerkt aan de wijziging van de luchtmachtorganisatie,, mede naar aan leiding van de Defensienota 1991 en Prioriteitennota 1993. De oud-bevel hebber heeft inmiddels een functie aan vaard van Voorzitter van het Nederlands Instituut voor Vliegtuigontwikkeling en Ruimtevaart. Daarnaast is hij benoemd- tot titularis van de leerstoel 'Krijgsmacht en Samenleving' van de stichting Bene lux Universitair Centrum in Den Bosch. Het afscheid dat zou worden afgesloten met een zogenaamde 'fly-past', een stoet van voorbijkomende luchtmachtvliegtui gen, moest het zonder deze indrukwek kende ceremonie doen. Het weer was daarvoor te slecht. Een stapel tekeningen ligt in de kast van de vergaderkamer van de firma Tammer. Het zijn stille getuigen van een overleg dat sinds 1994 gaande is over de aanleg van een nieuw re- cyclingcentrum aan de Amersfoort- sestraat. Op tafel liggen nog enkele tekeningen uitgespreid. Er staat precies op aangegeven hoe groot het gebouw en omliggende terrein word en waar de machines straks het bouw- en sloopafval verwerken tot nieuwe eindproducten. Voor het echter zo ver is moeten nog wat be stuurlijke hobbels worden geno men. Ambtelijk Soest heft het vingertje tegen het Soesterbergse bedrijf, dat zich vol gens hen niet aan de afspraken houdt. Het komt er in het kort op neer dat de firma de bocht van de ontsluitingsweg te ruim heeft uitgevoerd. Daardoor is er een inbreuk gemaakt op de bestemming Multifunctioneel bos. Het college geeft de gemeenteraad het advies om de fir ma stevig aan te pakken. Anders zou het bedrijf wel eens kunnen denken dat de 'gemeente wel roept, maar niets doet'. "Onze primaire reactie is dat het Tammer nu - na al het geduw en getrek gedurende een lange periode - echt duidelijk gemaakt moet worden dat het u ernst is met deze zaak en dat het be drijf de toegangsweg moet aanleggen volgens de verleende vrijstelling." Directeur Jan Tammer is verbaasd over het ambteüjk stuk. "Het hele tracé staat op tekening, de bocht is precies volgens tekening aangelegd. Het enige dat fout is gegaan is de ontgrondingsvergunning. Omdat de recyclinghal gedeeltelijk ver diept ligt moest de weg zakken. We wis ten niet dat je daarvoor een aparte ver gunning nodig hebt. Niemand heeft ons daar op gewezen." Tammer heeft een vermoeden dat er rondom de aanleg van het recyclingbe drijf een verschil van standpunt is tus sen gemeente en provincie. "De ge meente heeft het over multifunctioneel bos terwijl onder het gehele terrein een stortplaats ligt, ook gedeeltelijk onder de hal." De gemeente reageerde ont stemd toen de provincie er in het sane ringsplan blijkbaar van uitging dat een deel van het terrein, grenzend aan de Veldmaarschalk Montgomeryweg, ook geasfalteerd zou worden. Soest stelde toen een beroep in tegen de provincia le milieuvergunning. Deze kwestie is inmiddels bijgesteld. De milieuvergun ning geldt alleen voor het perceel met bestemming 'Grondbedrijf, dat is onge veer 3 hectare. Ook ten oosten van de ontsluitingsweg ligt een gebied waar het bedrijf niets mee mag doen. Grond Volgens Tammer gebeurt dat ook niet. Op het westelijke terrein ligt, conform het saneringsplan, tijdelijk grond opge slagen. "Dat verdwijnt straks weer. En bij de inrit hadden we grond en zand opgeslagen omdat we in afwachting waren van een ontgrondingsvergunning. Zonder vergunning konden we dat niet afvoeren. Maar ook die grond is inmid dels weg." Volgens hem moet niet de indruk worden gewekt dat het bedrijf volkomen illegaal bezig is. "In feite ge beurt alles volgens tekening en in over leg met de gemeente. Ik heb er al eens aan gedacht om de gemeentelijke com missie Ruimtelijke Ordening uit te no digen. Dan kunnen ze zelf zien wat we hier aan het doen zijn." Het recyclingcentrum, dat de firma van de zomer in gebruik denkt te nemen, wordt in feite net zoiets als De Schans, waar bewoners en bedrijven hun afval kunnen inleveren. Alleen gaat het bij Tammer om bouw- en sloopafval en wordt het in de hal zelf gescheiden. "Zo'n 80 procent kan worden herge bruikt. Voor alles is weer een nuttige besteding te vinden, bijvoorbeeld voor het plastic of gebroken puin. Het laat ste wordt weer gebruikt bij het aanleg gen van wegen. Wat niet gescheiden kan worden, het restafval, wordt afgevoerd naar een officiële stortplaats." Omdat de milieuregels bijzonder streng zijn, wordt van elke ton puin een monster genomen. Datzelfde geldt voor tuin grond. "Dat doen wij niet zelf, maar er kende bureaus." Asbest De vrachtwagens met bouwpuin worden grotendeels in eigen containers aange voerd. Straks kunnen ook particulieren, tegen stortingskosten, bij het bedrijf te recht. „Asbest? Onze chauffeurs zijn allemaal opgeleid. Als ze een container zien waarin asbest zit, dan laten ze die staan. Onlangs heeft een container twee maanden in Soest gestaan omdat daar in asbest werd aangetroffen. Die moest naar een speciale stortplaats in de pro vincie Utrecht en ingepakt worden ver voerd." Bewoners die een schuurtje wil len slopen en daarbij stuiten op een golfplaten dak, krijgen speciaal afsluit bare plastic tassen. Ook die verdwijnen naar de speciale stortplaats van Smink. Het nieuwe terrein in Soesterberg wordt overigens 'vloeistofvrij' aangelegd. De oude stortplaats wordt afgedekt en ach ter het terrein komt een waterbassin. Water dat vrij komt moet schoon zijn voordat het op het riool wordt geloosd. Voor het eigen gebruik hoeft dat niet. Het recyclingbedrijf heeft zelf ook wa ter nodig voor het besproeien van we gen en om stofvorming in de zomer te gen te gaan en gebruikt daarvoor water uit het bassin. Volgens de directeur wordt de recyclinghal 13 meter hoog, vier ervan verdwijnt ondergronds. Aan vloeroppervlak krijgt het bedrijf driedui zend vierkante meter ter beschikking. Om de Soesterbergers straks een voor proefje te geven van de werkzaamheden van het Recycling Centrum, houdt het bedrijf vlak na de opening een Open Dag. „Dan kunnen ze allemaal komen kijken," aldus Jan Tammer. "Ik vind het niet meer verantwoord om hier te blijven," zegt Annie de Wit-Hulsink van het handwerkwin- keltje De Kleine Marskramer aan het Dorpsplein. Samen met haar man bekijkt ze de totaal uitgebran de caravan, waarin ze woensdag avond nog rustig aan het bellen was toen een tot nu toe onbekend geble ven persoon (of meerdere perso nen) er de hens in stak. Zelf kon ze op tijd naar buiten komen. "Toen ik de deur open deed, lekten de vlam men al rondom de deur." Soesterberg wordt de laatste maanden geconfronteerd met verschillende geval len van moedwillige brandstichting. Een aantal caravans was hierbij het doel. Vorige week nog op de Winkelman straat, woensdagavond achter de win kels op het Dorpsplein. In het laatste geval had het dramatisch kunnen aflo pen als een van de naaste buren de vlammen niet had opgemerkt. Annie, de eigenaresse van de winkel, hoorde niets verdachts. Alleen een ge luid alsof er een doos tegen de caravan aanwaaide. En ze voelde de caravan wat schommelen. "Donderdag is de techni sche recherche geweest," vertelt ze de dag erop nog behoorlijk geëmotioneerd in de winkel. "Ze hebben wel vastge steld dat er opzet in het spel was en ver moeden dat iemand een lap stof, ge drenkt in benzine, eronder heeft ge gooid. De brand is begonnen bij de dis sel." "Ze mag van geluk spreken dat er geen gasflessen in de caravan stonden," vervolgt haar man haar relaas. Annie: "Ik voel me echt bedreigd." Het echtpaar gebruikte de caravan als een soort dagverblijf. Omdat in de win kel daarvoor te weinig ruimte is, aten ze er altijd hun boterhammetje. "Boven dien kloppen de klanten rustig op de deur als ze ons zien zitten." Ook na sluitingstijd was het echtpaar uit Voort- huizen vaak in de caravan te vinden. "Dan zaten we hier rustig te eten om dat we geen zin hadden om in de file te staan." Een aantal malen is het zelfs voorgeko men dat Annie in de caravan bleef sla pen. "Dat was tijdens de verhuizing. Maar nu moet ik er niet meer aan den ken." Haar man bevestigt: "Na drie in braakpogingen en deze brand hebben we het wel gehad, het is genoeg ge weest. Het huurcontract loopt in de cember af: we stoppen ermee. Ik vind het niet meer verantwoord om hier nog te blijven zitten. We houden alleen op zaterdag onze markt aan." De vernielde caravan biedt inmiddels een troosteloze aanblik. Het hele inte rieur is zwartgeblakerd. Duidelijk is te zien waar het aanrecht stond, enkele schoudervullingen en lapjes stof zijn nog herkenbaar. Ook de ramen van het trap penhuis waar de caravan tegenaan staat, zijn tot bovenaan toe vernield. Net als een paar ramen van het naastgelegen pand. "Van de naaimachine is niets meer over," wijst haar man, "die was pas een oud.' Voor Annie is het onbegrijpelijk dat ie mand zoiets heeft kunnen doen. "Ik was bezig om mijn administratie weg te wer ken en zat te bellen. Ik had wel het ge voel dat de caravan bewoog, maar dat kan de wind zijn geweest. Een deel van de voorraden lag in de caravan. Ik kon daar op mijn gemak zitten prijzen. We verzamelden ook nog kleding voor Roe menië. Maar dat was gelukkig niet zo veel." De verzekeringsmaatschappij heeft vo rige week ook een onderzoek ingesteld. Het echtpaar moest maandag de cara van laten wegslepen vanwege het schoonmaken en repareren van de ach tergevel. "Ik begrijp het niet," zegt An nie. "Om acht uur ben ik nog naar het toilet geweest. Toen was er nog niets aan de hand. Om half acht was er ook nog een klant, die heeft ook niemand gezien." Of er vandalisme in het spel is, weet het echtpaar niet. Om een uur of zes is wel een aantal jongeren nog be zig geweest met rotjes. Maar of er tus sen acht uur en half negen nog jonge ren achter de winkels zijn geweest, is niet duidelijk.

Soester Courant | 2000 | | pagina 14