Noodlot Soest slaat toe in blessuretijd Deze week nieuwe trainer SoVoCo Ontsnappingsclausule Red Stars WZ'49 tiende na belangrijke zege Stam/SoVoCo -Somas/Activa Henk Hugen na 5 jaar terug aan roer van MHC Soest Knappe en krappe zege Shot WOENSDAG 29 MAART 2000 SOESTER COURANT PAGINA 15 Beslissende fase voor herenteam breekt aan VOLLEYBAL HyGRos BV STÖM PHY//CAL ATLETIEK Buikspier nekt Van den Broek op NK halve marathon ©SUBARU Basketballers maken naam weer eens waar BASKETBAL WATERPOLO Fysieke kracht van de Kwakel kost Duinkikkers partij HOCKEY TAFELTENNIS Ondanks opmerkelijk verlies in dubbel ADO'20 komt via strafschop naast verrassend sterke blauwhemden: 2-2 Soesters zetten concurrent Lelystad'67 opzij: 3-5 VOETBAL ZATERDAG VOETBAL ZONDAG Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud /warm buffet Dakwerken Vanavond en anders in de komende dagen wordt bekend wie de opvol ger wordt van damestrainer Inge Olthof van Stam/SoVoCo. De keu zeheren van de volleybalclub zijn er uit, alleen de financiële voorwaar den moeten nog worden goedge keurd door het bestuur. Het zou gaan om een trainer die in Soest en omgeving bekend is. Eén van de kandidaten is in ieder geval Ali Mo- ghadassian die nu met bet beren team in de promotieklasse om de ti tel knokt. Stam/SoVoCo, dat zaterdag met 0-3 bij Ekspalvo won, zal tevens op zoek moe ten naar een nieuwe spelverdeelster, want Angela van Silfhout heeft aange kondigd te stoppen met volleybal. Van de andere speelsters is niet bekend wat gaan doen. Een aantal is al uitgeno od voor proeftrainingen bij eredivisie- ploegen. Niet uitgesloten is dat er wordt getrokken aan enkele volleybalsters, zo als jeugdinternational Suzanne van den Heuvel. Hoe het is te spelen zonder Angela van Silfhout werd zaterdag duidelijk in Doe- tinchen. De achttienjarige Leonie van der Horn verving Van Silfhout die we gens ziekte aan de kant bleef. Het ging de jonge speelster goed af. Ekspalvo dat moet oppassen voor de degradatie, kon het de Soester ploeg niet echt moeilijk maken. Binnen het uur werd het ,5-15, 12-15 en 5-15 voor Stam/SoVoCo dat alleen in de tweede set even op zijn tel len moest passen. Toen kwam Ekspalvo met 9-5 en 12-10 voor, maar Stam/SoVoCo was gewoon beter en trok de set op degelijke wijze naar zich toe. De derde set was voor Linda Ellebroek die van 0-3 tot en met 0-14 aan de servicelijn stond. Het luk te niet het laatste punt binnen te slaan, waarna Ekspalvo even opleefde (5-14), maar vervolgens werd bedankt voor de moeite. Zaterdag 1 april Sportzaal de Bunf- 17.00 uur jf HrDKOCULTUUK k CfOiHmOltCTlN I lil Voor de heren van Stam/SoVoCo zijn de komende tien dagen beslissend. Za terdag gaan ze op bezoek bij Forza/ Hoogland, de nummer twee, en een week later krijgen ze koploper Huizen 2 op visite. De opdracht is duidelijk: winnen. In december verloren de Soes- ters van Hoogland en op 7 januari volg de een nederlaag tegen Huizen, maar in de overige zeventien duels verspeelden ze geen punt. Dus ook niet tegen Obe- ron dat zaterdag met 1-3 aan de kant werd gezet. Coach Ali Moghadassian had de jonge spelverdeler Lars van de Broek de voor keur gegeven boven Jurrian van Sloot- en die net terug was van vakantie. Ook Marcel Swart was net teruggekeerd, maar had tijdens zijn skiactiviteiten zijn enkel geblesseerd en deed daarom niet mee. Het vergde wat schuifwerk van Moghadassian, maar hoewel Oberon het Stam/SoVoCo niet gemakkelijk maakte, kwam de ploeg niet echt in ge vaar. Moghadasssian hoopt dat Swart, die eergisteren voorzichtig de training her vatte, zaterdag inzetbaar is tegen Forza/ Hoogland. Deze tegenstander heeft één punt voorsprong op Stam/SoVoCo dat moet winnen. Verliezen de Soesters, dan kunnen ze de titel op hun buik schrijven. Het duel in Hoogland begint om 15.30 uur. De achterstand op Huizen 2 bedraagt drie punten. De lijstaanvoerder komt 8 april naar de Bunt (aanvang 17.00 uur). Met deze ploeg heeft Stam/SoVoCo nog een appeltje te schillen. In de uit wedstrijd was Stam/SoVoCo kansloos tegen de ploeg die vorige week de regio beker won, maar wat de volleyballers uit Soest stak, was de onsportieve manier waarop ze in Huizen werden behandeld. Dick van den Broek had zichzelf een leuk verjaardagscadeau willen geven in de vorm van een toptijd op de Nederlandse kampioenschap pen halve marathon. Maar een on willige buikspier nekte de atleet die vroegtijdig de strijd moest staken. Twee jaar geleden had dezelfde blessu re hem enige tijd van de weg gehouden. Ditmaal waren de verwachtingen goed, nadat Van den Broek in België een snel le tijd op de 10 Engelse mijlen (16 ki lometer) had neergezet. Tot twee weken terug, toen de buikspier weer begon op te spelen tijdens een wedstrijd in Alp hen a/d Rijn. "Het is erg jammer als de vorm en de benen goed zijn en je moet met zo'n blessure stoppen. Voor hetzelfde geld had het zondag wel goed kunnen uit pakken. De klachten waren bijna ver dwenen, maar helaas komt de pijn bij een hoog wedstrijdritme weer heftig opzetten en kun je alleen nog maar langzaam dribbelen", aldus de Soester Automobielbedrijf Gebr. van der Pouw Kraan bv TEVENS UW ADRES VOOR GOEDE GEBRUIKTE OCCASIONS \^Middelwi|kstraat 40-42, Soest. Tel: 035 - 601 42 89^ "Red Stars maakt zijn naam weer eens waar. Het hele seizoen slecht spelen en dan winnen van één van de topploegen." Hans de Rond had gelijk. Gaat het goed, dan verliezen de basketballers zonder moeite van een degradant, andersom kan de hekkensluiter ook voor een verras sing zorgen. Argon/Veenland kan erover meepraten: 74-77. Door dit onverwachte succes heeft Red Stars plotseling weer kansen zich te handhaven. De vierde zege in achttien duels bracht het puntentotaal op acht, net zo veel - of weinig - als Cracker jacks dat twee punten in mindering kreeg. Van deze twee ploegen zal er over vier speelronden eentje uit de eer ste klasse worden geknikkerd. Op het programma staat nog het duel Cracker jacks-Red Stars. Verder krijgen de Soes ters koploper Rowic en directe achter volger Binnenland (komende zaterdag om 20.30 uur in sportzaal De Bunt) nog te verteren. Tegen Argon/Veenland, derde op de ranglijst, sprak de ploeg van De Rond zichzelf moed in. In Soest was Red Stars de topploeg uit de eerste klasse al bijna de baas gebleven (99-104), in het hol van de leeuw lukte het helemaal. Even als in november koos De Rond voor de enige logische tactiek: zo veel mogelijk rennen. Argon/Veenland is namelijk een ploeg van 40-plussers, zij het nipt de geringsten. Bijna alle Mijdrechters kwamen in het verleden in de eredivi sie uit. Zoals Ajax-directeur Frank Ka- les, de Amerikaan Pipkin, Edwin van 't Hart en Hank Smith, al zat de laatste op de tribune. Belangrijk was dat De Rond eindelijk weer de beschikking had over Manfred Dikkers en Jan van Maanen. Het twee tal verrichtte in de verdediging belang rijk werk, zodat Red Stars op snelheid veel breaks kon spelen. Daarin kon met name Guido La Rose zich uitleven. Hij De heren van de Duinkikkers waren zaterdag niet opgewassen tegen de fysieke kracht van de Kwakel. De Utrechters klopten in hun thuiswed strijd het Soester team met 7-2. Deels was dat aan de Duinkikkers te wijten. De wedstrijd werd beslist in de situaties, waarin één van de ploegen met een tijd- straf zat opgezadeld. De Kwakel scoor de meteen toen het een man meer in het water had liggen. De Duinkikkers ver zuimden drie van dit soort situaties uit te buiten en kregen meteen de kous op hun kop, toen er één van hen aan de kant moest zitten: 3-0. Uit een straf- worp in de derde periode werd het zelfs 4-0. Door treffers van Pieter van Schalkwijk en Wouter Wijnmalen kwam de Duin kikkers terug tot 4-2, maar in de laat ste periode liep de Kwakel verderuit. De Utrechters wonnen op kracht veel per soonlijke duels. scoorde 37 punten, waarvan achttien uit driepunters. Als Red Stars in het begin van de wedstrijd niet zoveel lay-ups had gemist, zou de voorsprong in de rust (41-44) vast en zeker hoger zijn uitge vallen. Daarna volgde een slechte fase. Van 47- 52 werd het vlot 56-52, maar toen De Rond opnieuw Van Maanen inzetten, kwam Red Stars weer bij. Van Maanen bemoeide zich nu ook met de aanval, scoorde negen punten op rij en kwam uit op een totaal van negentien. Via 68- 68 werd het 72-70 en in de slotfase had De Rond zijn sterkste vijf (Dikkers, Van Maanen, La Rose, Arend Kok en Frank van der Wal) in het veld staan. Met een driepunter en vier benutte vrije worpen hield La Rose ditmaal ook in de beslis sende periode het hoofd koel. Dames Baaaaaalen. Dat deden de dames van Red Stars, zaterdagavond om een uur tje of half acht. Met 7-0 hadden ze voor gestaan, met 31-16 en nog met 37-22. Toch verloren ze van Quick Runners, met 59-67. Net als zes weken eerder gingen de basketbalsters de boot in na Henk Hugen is terug op het oude nest. Niet dat hij MHC Soest ooit heeft verlaten, maar na een pauze van vijf jaar heeft hij het mannen- team weer onder zijn hoede, net als in de periode 1985-1995. Hugen wordt bijgestaan door coach Peter Weisscher. Het nieuwe technische leidersduo van de hockeyers maakte zondag zijn rent ree/debuut met een klinkende 1-4-zege op Haaskamp. In de voorafgaande week gaf Hugen weer de oefeningen, terwijl Weisscher, oud-speler van het eerste en lid van de technische commissie van MHC Soest, plaats nam in de dug-out. Hij zag dat Tim van Tol in de beginfa se van de wedstrijd de stand op 0-1 bracht. Voor rust kwam Haaskamp op gelijke hoogte, maar in de tweede helft Met een knappe en krappe overwin ning op concurrent Victoria heeft Shot in de eerste return de titelaspi- raties onderstreept. In de zaal van het Orlandogebouw werd het 6-4 voor de Soesters die eerder in Hil versum op 5-5 waren blijven steken. Voor het publiek was het genieten, want de vier spelers van Shot gingen er voor en boden enkele zeer spectaculaire wed strijden. Vooral Berend Jonker liet fraai tafeltennis zien. Roquas liet hij kansloos (21-4, 21-10) en de talenten Adema en Van Oorschot van de gasten konden niet voorkomen dat ze opzij werden ge zet door de kopman van Shot. Hans van Gooi hoefde weinig onder te een riante voorsprong te hebben geno ten. In de slotfase van de eerste helft, maar vooral in het laatste kwartier ging alles fout wat er fout kon gaan. Aanvankelijk had Red Stars de Huizer ploeg alleen maar van afstand zien missen. De ver dedigingsrebounds waren voor de Soes ters die, ondanks veel gemiste kansen, grote afstand namen. Daarna ging het mis. De verdediging was lek, de break bleef uit en in de aanvalsspelletjes wist meer dan de helft van de speelsters niet waar ze moest staan en wat ze moest doen. Center Sandra Verkoyen en spel- verdeelsters Suzanne Visser mochten dan afwezig zijn, een excuus was het niet voor de pijnlijke nederlaag. In de tiende minuut van de tweede helft kwam Quick Runners voor het eerst langszij (45-45). Wim Bolwerk vluchtte toen in een time-out, maar dat mocht niet baten: 51-57. Vreemd ge noeg koos toen zijn collega voor een afkoelperiode en die deed Red Stars goed. Drie minuten voor tijd was het weer 59-58, maar toen was de koek op. Quick Runners benutte beheerst de vrije worpen (vijf uit zes), pakte de zege en hield uitzicht op de titel. bepaalden de Soesters wat er gebeurde. Eerst was het Justin van der Born die MHC Soest voor de tweede maal op voorsprong bracht, waarna Jeroen van Tol en Pepijn Goedhart het verschil ver grootten. Dames Het damesteam dacht de overwinning bij HBS binnen te hebben, maar in de laatste minuut maakten de gastvrouwen toch nog gelijk: 2-2. Het doelpunt viel na een strafcorner, waardoor Soest een punt moest achterlaten. HBS had het liefst gewonnen, te meer daar de ploeg uit de tweede klasse dreigt te duikelen. Soest staat er wat dat betreft rooskleuriger voor en begon voortvarend aan het duel. Al na drie minuten lag de bal in het doel van HBS na een inzet van Chris Marije Sud- meyer. Zij scoorde ook in de tweede helft, maar daarvoor had HBS al gelijk gemaakt. Dat gebeurde in de slotfase nogmaals. doen voor zijn teamgenoot. Adema was nog te slim voor hem, maar in de andere partijen bleef Van Gooi de Hilversum mers de baas. Martin Fransen won wel iswaar dik van Roquas, maar de harde aanvalsslagen van Adema en Van Oor schot waren hem te machtig. Dat bracht het totaal van Shot op zes punten. Een opmerkelijk verliespunt werd gele den in het dubbelspel. In de vijftien voorgaande duels boekte Shot op dit onder deel veertien maal winst, maar uitgerekend tegen Victoria - dat nog geen dubbelzege had gevierd - legden Jonker en Fransen het verrassend af. Aan het eind van de rit moet blijken hoe zwaar dat puntverlies weegt. De Soes ters voeren immers een spannende strijd met Victoria, SVO en Over 't Net om het kampioenschap in de vierde divisie. Eerstvolgende tegenstanders is Over 't Net. VVZ'49 heeft in de eerste klasse hele goede zaken gedaan door in de sleutelwedstrijd bij Lelystad'67 met 3-5 te zegevieren. Door de overwin ning passeerden de Soesters de op ponent uit Flevoland en HCSC, dat eveneens verloor, waardoor de for matie van Henry Kalk nu tiende staat. Het doel lijkt bereikt. Voorlo- P'g- Grote man aan de kant van WZ'49 was Niels van Weely. De aanvaller, die dit seizoen overkwam van tweedeklas ser Jonathan, zorgde met twee puntga ve doelpunten voor de drie punten in het belangrijke en beladen duel. Zijn belangrijke aandeel in de winst moet voor Van Weely als een persoonlijke triomf aanvoelen, omdat hij bijna het hele jaar van de ene blessure naar de andere sukkelde. Met nog twee wed strijden te gaan zadelt Van Weely zijn trainer Kalk tevens op met een luxepro bleem. Wie moet de oefenmeester nou in de voorhoede posteren? De Veenen- daler kan kiezen uit maar liefst vijf spit sen: Gerard Becker, Jordie Brouwer, Gijs Schaap, Marcel van Essen en dus weer Van Weely. Deze weelde leidt on herroepelijk tot een ferme concurrentie slag en dat zal Kalk geheel niet ongele gen uitkomen voor het restant van de competitie. Nadat Lelystad in de beginfase al een keer de lat had getoucheerd viel halver wege de eerste helft de openingstreffer voor WZ'49. Becker bracht Van Weely in stelling: 0-1. Vlak daarna viel Joep Akkerman geblesseerd uit. Schaap nam zijn positie op het middenveld over. Via een scrimmage kwam de thuisploeg op gelijke hoogte. De Soesters verzuimden de bal voldoende weg te werken: 1-1. De groenwitten namen het initiatief en dat resulteerde in een enorme kans voor Van Weely. Opnieuw was Becker de aangever, Van Weely schoot evenwel hoog over. Definitief Het tweede part was amper tien minu ten oud toen WZ'49 het duel defini tief naar zich toe trok. Becker liet de 1- 2 aantekenen, daarna bracht Ruben de Goede de marge op twee na een voor zet van invaller Van Essen. Lelystad zat er duidelijk doorheen en de vraag was hoe hoog de score zou uitvallen. De Soesters sneden door de uitgemergelde verdediging en kwamen in de zeventig ste minuut op 1-4. Van Essen deponeer de het leer op de lat, Van Weely rea geerde attent op de terugspringende bal. Vijf minuten later was het opnieuw raak. Ook Van Essen deed een duit in het zakje: 1-5. Daarna wisselde Kalk voor de derde maal. Frank Baars uit het tweede elftal verving de licht geblesseerde De Goe de. WZ'49 vond het prima en liet de touwtjes wat vieren. Lelystad knokte zich naar 3-5. Het laatste woord was aan Richard Rademaker die met rood (twee keer geel) vroegtijdig de kleedkamer mocht opzoeken. Zaterdag staan er inhaalwedstrijden op het programma. WZ'49 speelt dan niet en kan zich in alle rust voorbereiden op weer een cruciaal duel in de onderste regionen van de eerste klasse. Op 8 april komt HCSC uit Den Helder naar de Eemweg. Kalk heeft dus nog anderhal ve week de tijd om een keuze te maken uit zijn vijf spitsen. Archieffoto van Niels van Weely die zaterdag met twee doelpunten een streep zette onder een vervelende periode van blessures. Dagschotels woensdag Nasi met saté en kroepoek donderdag Katenhaasje met pommes duchesses en spinazie weekend Lams-koteletjes met pommes kroket en snijboontjes maandag Tortilla met patat en sla dinsdag Zuurkool met worst Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Peter Visee schudde zijn hoofd, André Hufman beukte op de dug- out en het thuispubliek verstijfde. Aanleiding voor de mismoedige reacties was de penalty die oppo nent ADO'20 in blessuretijd toebe deeld kreeg van arbiter De Haan. Op de straf na een charge van doel man Robert Hagen viel niets af te dingen, maar zuur was het natuur lijk wel. In plaats van dat Soest xde belangrijke winst veiligstelde, kwa men de Heemskerkers alsnog op gelijke hoogte: 2-2. Met de puntendeling kregen de blauw hemden veel te weinig. De gezichten stonden bij het verlaten van het veld dan ook op onweer. De deceptie aan Soes ter zijde was volkomen logisch gezien het spelbeeld van het gehele duel. De ploeg van Visee liet voor het eerst sinds een aantal weken weer een prima in druk achter. Soest heerste, knokte en voerde bij tijd en wijle kunststukjes op waarmee de bezoekers absoluut geen raad wisten. Negentig minuten lang liep ADO'20 achter de feiten aan, niets wees erop dat de Heemskerkers één van de favorieten zijn in de hoofdklasse A. De bezoekers marcheerden daarom triomfantelijk richting kleedkamers, zich realiserend dat ze door het oog van j de naald waren gekropen. Dat Visee de zege aan de neus voorbij zag gaan en daar flink van baalde, be hoeft geen nadere uitleg. De Baarnaar vond dat zijn ploeg er alles aan gedaan had om de situatie voor zichzelf op de ranglijst enigszins rooskleuriger te ma ken. "Soest heeft lekker gevoetbald. Alles klopte, organisatorisch zat het goed in elkaar. Ook in balbezit acteer de het team sterk. Dit had niet gemo gen, we hadden moeten winnen. Hier hou je een klotegevoel aan over", oor deelde de oefenmeester die genood zaakt was om een aantal aanpassingen te doen binnen zijn basiself. Vier backs Zo stonden er bij Soest op papier vier backs in het veld. Jelle Huizenga op links, Hendry Hagendoorn op rechts. Paul Hilhorst verhuisde een linie naar Spits André Hufman is door de defensie van ADO'20 ge- een strafschop voor 2-1 zorgen, maar de Heemskerkers kre- broken. De topscorer van de Soesters zou in de tweede helft via gen in de extra speeltijd ook een elfmetertrap: 2-2. voren en kwam op het middenveld te spelen, terwijl Michel Everts als voorst opper fungeerde. Dit alles vanwege de absenties van de geschorste Martijn de Jonge, de zieke Jeroen Dorrestein (Vi see: "Waarschijnlijk is hij er over twee weken weer bij") en de geblesseerde Paul van de Grift die wel op de bank plaatsnam. Ook doelman Ben van Veld huizen kon toekijken na zijn rode kaart in het duel met Quick, zodat Hagen de opengevallen plek innam. De mutaties stonden goede combinaties geheel niet in de weg. In de eerste helft kreeg Soest drie kansen om te scoren. De grootste mogelijkheid was voor Jeroen van Veenendaal. De routinier verscheen oog in oog met doelman René Marsbergen na een afgeketst schot van Hilhorst. Van Veenendaal had vanaf vijf meter de hoek voor het uitkiezen. Het antwoord van Marsbergen mocht er evenwel zijn. Nadat Hufman halverwege het eerste bedrijf zijn poging geblokt zag, kreeg de centrumspits in de 35s(c minuut de bal op zijn hoofd. De kopbal verdween via de lat over het doel van ADO'20. Tot dan toe hadden de Heemskerkers niets te vertellen. Sterker nog, de ploeg uit Noord-Holland bakte er werkelijk geen hout van. Wonderbaarlijk was het dan ook dat de gasten voor rust wel het net vonden. De ongedekte Ray van Aken kopte een vrije trap van Peter Zonne veld binnen: 0-1. Grotesk Patrick Biemans verving Van Veenend aal in de voorhoede. Het offensief van Soest nam gelijk groteske vormen aan. Elk duel werd gewonnen en met ver zorgd voetbal kreeg ADO'20 het Spaans benauwd. Al snel viel de gelijk maker. Peter Wolfsen draaide de acht ste corner naar de eerste paal. Marsber gen tastte volledig mis en Dennis Hey- kamp frommelde de bal tussen een woud van benen binnen: 1-1. De gastheren gingen voor de overwin ning. Hagendoorn zag een schot door Marsbergen gestopt worden. De sluit post moest een kwartier voor tijd ech ter buigen voor een strafschop van Huf man. De topscorer werd zelf door Peter Diets gehaakt. Hufman maakte het kar wei simpel af: 2-1. De doelpuntenma ker mocht gelijk naar de kant van Visee. De trainer gokte op Michel Vlaswinkel die samen met Biemans voor gevaar moest zorgen. Dat lukte heel aardig. Biemans mocht in de slotfase ongehin derd op Marsbergen afgaan. De goalie behoedde de kampioenskandidaat voor een fatale achterstand. Ook Vlaswinkel profiteerde van de ruimte in de verde diging van ADO'20. Zijn inzet was te slap, bovendien zag hij de vrijstaande Biemans over het hoofd. Terwijl de sup porters van de blauwhemden zich op maakten voor een overwinningsfeestje, kwam toch de 2-2. Een wanhoopspo ging van de Heemskerkers deed de bal bij Peter van de Slikke vallen, die ge vloerd werd door Hagen. Strafschop, oordeelde scheidsrechter De Haan. Vi see keek vertwijfeld en Hufman sloeg zijn handen op het beton kapot. Aan de staart van de ranglijst verander de bijna niets. Quick en UVS hielden elkaar inbedwang. Ook Flevoland en Feyenoord deelden de punten, respec tievelijk tegen Nieuwenhoorn en Hol- landia. Datzelfde Hollandia is de vol gende opponent van het keurkorps van Visee. Op 9 april staat dan het duel tus sen de huidige nummer twee en de nummer elf op het programma. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14

Soester Courant | 2000 | | pagina 16