osl gen □n Grillige bomen maken Rademakerstraat winkelgebied met Frans sfeertje Bewoners willen ingang dagverblijf liever aan kant van katholieke kerk Als ik hier weg moet, dan moeten ze me wegdragen' HOEBÉE Voorjaarsconcert Odeon Tammer moet zand weghalen van terrein dat gemeente wil PAGINA 12 nvmI ijs 1.950.000,- k.k. WOENSDAG 5 APRIL 2000 Kinderkleding op kledingbeurs Abrona Zaterdag 15,april in Casino I Koos Janssen 'doet' Soesterberg Banenmarkt bij Abrona Medische dienst Kerkdiensten SKIËN Op ski's of op snowboard door waterbak vliegen 'De Drie Eiken' Reumafondscollecte: f4500 Bewaar de Soester Courant - er komt een Logo Puzzel Baasje wil tamme vogel graag terug m ;Hctsc~Twe«p /1<*Vff SöfST "=,T<"WO =^L Sjcm-v.L m i« luis met ca. 200 m2 bedrijfs- Donkamer met open haard en slaapkamer). Rondom tuin Dlder met verdieping voorzien ouwtechnisch gekeurde MAKELAARS iel en Veenendaal - en dakdekkersbedrijl Gas- en waterleiding Lood- en zinkwerk Keuken- en badsanitair Dakbedekking voor nieuwaanleg en an technische installaties. Redactie-adres: Joyce Schreuder tel. (035) 6022564. Klachten bezorging: C. van Bameveid, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Met de aanplant van 29 bomen be de Rademakerstraat een vol wassen aanblik te krijgen. Volgens de gemeente krijgt het zelfs een 'Frans sfeertje' omdat de gekozen platanen in Frankrijk al menig dorpsplein sieren. Met deze groene onderstreping van de winkelstraat is overigens op 23 maart al een begin gemaakt; de afronding vond plaats toen wethouder Bart Krol vorige week donderdag ook aan het plan ten sloeg. De gemeente denkt dat de plataan zal aanslaan. Het is een grillige boom met schilferende stam en diep ingesneden handvormig bladeren. Hij is geschikt voor drogere gronden. Compleet met de blauwe boomkorven zullen ze het aan zien van de Rademakerstraat zeker vro lijker maken. Voorzitter Putman van de Verenigde Soesterbergse Ondernemers (VOS) is overigens tevreden over het verloop van de herinrichting van de Rademaker straat. "Die verloopt voorspoedig. Er zijn tot nu toe, met uitzondering van wat kleine dingetjes zoals stoepjes, tenmin ste geen ernstige klachten binnen geko men." Er zijn wel wat winkeliers die klagen omdat hun personeel geen ont heffing krijgt van het parkeerverbod. "Als er een gebrek aan parkeerplaatsen op het Dorpsplein was, dan zou ik het een probleem vinden," reageert Putman desgevraagd. "Het personeel kan daar echter de auto volop kwijt, in feite is het maar een klein stukje lopen. In de stad kun je de auto ook niet altijd voor de deur kwijt." Hij kan zich voorstellen dat de gemeen- Foto: Aldo Allessie te geen ontheffingen wil verlenen. Om dat er een tekort aan parkeerplaatsen is aan de Rademakerstraat. "Op basis van het winkeloppervlak zouden er eigenlijk 140 parkeerplaatsen moeten zijn; het zijn er maar 120. Ik vind dat je wel reëel moet blijven. Want de Rademakerstraat is in de eerste plaats een winkelstraat." De VOS verwacht over een aantal we ken met de vooroplevering te kunnen beginnen. Op basis van een lijstje wor den dan alle klachten afgewerkt. "Met een maand moet de herinrichting zo'n beetje achter de rug zijn," denkt Put man. "Inclusief alle aanvullende werk zaamheden." Zaterdag 8 april wordt in het gebouw Het Lichtpunt op Abrona een beurs gehouden voor tweedehands vooijaars- en zomerkinderkleding, tussen half tien en half twaalf. Kleding kan ook voor de verkoop worden ingebracht. Dat kan op de vrijdagavond ervoor, tussen half ze ven en acht uur. In totaal mogen dertig stuks kleding worden aangeboden. In de maten van 74 tot en met 176. Een deel van de opbrengst is overigen bestemd voor de kinderboerderij. Zowel koper als verkoper dragen 10 procent af voor dit doel. Informatie is te krijgen bij Jan- jnie Lindeboom (6920397), Mattie Ichreuders (2890076) en Els Schipper 1(6957337). Allen onder het kengetal '30. Op zaterdag 15 april brengt muziek vereniging Odeon uit Soesterberg haar jaarlijkse voorjaarsconcert. Tijdens dit concert kan men genie ten van de hele vereniging. Het con cert zal in het teken staan van Euro pa 2000. Het harmonie-orkest zal na het mooie najaarsconcert, met als gasten Ernst Da niël Smid en Helen Hulst, een totaal ander programma ten gehore brengen. Het speelt zowel voor als na de pauze muziekstukken uit Europa, zoals "Dan- ses Norvegiennes" uit Noorwegen, "Banda Sucre" uit Italië en "Finlandia" uit Finland. Na de pauze brengt Odeon als altijd een afwisselend programma waarin ook het jeugdorkest, het leerlingenorkest en het show- en twirlteam zich zullen laten zien en horen. Deze twee orkesten spelen ook muziek uit Europese landen zoals o.a. uit Zweden, ABBA, en uit België Shirim. Het show- en twirlteam zullen tijdens het concert te zien zijn in o.a. Fiesta Cu tres Banda en Shirim. Verder zal op deze avond een solo wor den gespeeld door Thorwald Jörgens op xylofoon en heeft het slagwerk een pro minente plaats in de Ballroom Bam- boozles. De drie orkesten staan onder leiding van Gerrit de Weerd; het show en twirlteam onder leiding van Woutera Sussebeek en de presentatie van de avond is in handen van Elly Willems. Het concert wordt op zaterdag 15 april gehouden in het Officierscasino aan de Kampweg te Soesterberg. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Het concert be gint op 20.00 uur. De entreeprijs be draagt f 15,-. Kaarten zijn aan de zaï l te koOp. CJP-houders en 65-plussers krij gen op vertoon van hun pas een korting van f 5,-. Redactie Soesterberg: Joyce Schreuder, tel. (035) 6022564. Kopij kan ook worden afgegeven bij boekhandel Marjolein, Rademaker straat 30. De nieuwe burgemeester van Soest, drs. Koos Janssen, brengt komende zaterdag - 8 april - een kennisma kingsbezoek aan Soesterberg. Hij maakt naar verluidt eerst een fiets tochtje met een aantal Soesterbergse raadsleden door het vliegdorp, vanag 10.00 uur. Na afloop van de fiets tocht (naar verwachting rond 11.15 uur) is er in De Drie Eiken gelegen heid voor de Soesterbergse bevolking om de burgemeester te ontmoeten. Op zaterdag 15 april zal bij Abrona, lo catie Sterrenberg, in Huis ter Heide een banenmarkt worden georganiseerd. Be langstellenden zijn van harte welkom tussen 14.00 en 16.00 uur in het restau rant en de vergaderkamer IV in de flat. De flat wordt in de bewegwijzering op locatie Sterrenberg aangegeven. De be zoekers krijgen informatie over de orga nisatie Abrona en daarnaast over alle openstaande vacatures. Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, tel. 030-2293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Zaterdag 8 april en zondag 9 april ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Vrijdag 14.30 pr. Huiskamp; viering in de Heyberg Zaterdag 19.00 aalm. Duivenvoorde; canto res Zondag 10.30 aalm. Duivenvoorde; he renkoor HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 geen opgave WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Niet alle bewoners van de Christi- aan Huygenslaan zijn blij met de voorgestelde parkeeroplossing voor de nieuwe katholieke basisschool Carolus. Vooral de komst van een kinderdagverblijf brengt extra au to's met zich mee. Een aantal om wonenden ziet de ingang van dit dagverblijf daarom liever aan de an dere kant, bij de katholieke kerk, komen. Tijdens de informatieavond voor ouders en omwonenden die donderdagavond in de Carolusschool werd gehouden, geeft wethouder Neks Blommers uitleg over de procedure. Bewoners zo laat zij we ten kunnen nog tot 20 april hun (liefst) schriftelijke opmerkingen bij het colle ge kwijt. Op 17 april volgt op de ge meentelijke pagina een publicatie over de inspraakmogelijkheden. Blommers verwacht overigens geen extra druk door de komst van het kinderdagver blijf. "De ouders brengen hun kinderen namelijk niet allemaal gelijk waardoor de piekbelasting niet hoger wordt," al dus de wethouder. Voor de gemeente Soest is de nieuw bouw een uitgelezen kans om een kin derdagverblijf te realiseren. Er is grote behoefte aan. Tot nu toe bestaat er een mogelijkheid om kinderen onder te brengen bij Abrona en bij een dagver blijf dat is gevestigd aan de Amersfoort- sestraat. Het laatste verblijf draait ech ter op een gedoogvergunning. "Als die mevrouw ermee stopt," zo stelt Blom mers, "dan is het afgelopen. Als ge meente vinden we het belangrijk dat een dorp met zesduizend inwoners over goede opvangmogelijkheden beschikt." De wethouder verwacht niet dat de be hoefte aan een dagverblijf binnenkort Op ski's of een snowboard door een acht meter lange bak met water 'vliegen'. Dat kan zaterdag 8 april bij de SkiClub Soesterberg aan de Kerklaan. Daar wordt dan het Speed- en Waterworld evenement gehouden, waarbij geldprijzen te verdienen zijn. Bij Waterworld moeten de deelnèmers door de waterbak en natuurlijk is het de bedoeling dat ze droog de andere kant bereiken. Het startpunt komt steeds la ger te liggen, zodat de aanloopsnelhéid minder is. Wie er het langst in slaagt droog te blijven, kan een bedrag incas seren. Bij SDeedskiën moeten de deelnemers zo snel mogelijk naar beneden op hun ski's of snowboard. Voor de snelste ligt ook een bedrag klaar. Het programma begint om 19.00 uur. Voor inschrijving of informatie: tel. 0346-352674. I Eens in de veertien dagen houdt de I Soesterbergse Courant een straatin- I terview. De bewoners vertellen over I het wonen in hun straat, hun wensen I en over de manier waarop ze met el- I kaar omgaan. Deze week: de Kamp- Iweg. ,Foto: Aldo Allessie ie van tuinieren een hobby heeft jemaakt, kan zich aan de Kampweg litleven. Want er zijn, met uitzonde- ing van de Amersfoortsestraat of iempellaan, nog maar weinig wo- lingen die zulke grote voortuinen lebben. Om dan nog niet te spreken ,n de lappen grond achter de hui- in. De Kampweg, een volkomen ichte weg, dankt zijn naam aan het mp van Zeist. Veel soldaten heb- [en te voet of te paard hun sporen :hter gelaten op de voormalige ndweg richting het legerkamp, it toen niet meer was dan een hei vlakte met wat tenten en barak- in. De weg is nu nog steeds een organgsroute en verbindt het irp met wat nieuwe wijken en de 128. Vanaf het Zwaantje valt het blokje een- fgiizinswoningen tegenover het voorma lige voetbalterrein op. Visueel passen ze meer bij het achterliggende Van Maarenplein in plaats van bij de Kamp weg. De helft van deze woningen is hal verwege de jaren negentig aan de bewo ners verkocht. Ook bewoner C. Lensink op nummer 12 heeft van die mogelijk heid gebruik gemaakt. "De woning bouwvereniging verkocht ze gewoon te gen marktwaarde, wel heeft meege- 'leeld dat de woning bewoond waren, s bewoners moesten we zo'n 220 tot 0 duizend gulden betalen. Vrijwel ie- ;reen heeft van het aanbod gebruik maakt." :nsink woont al twintig jaar in het rij- "Je hebt hier een riant uitzicht en jua buurt heerst er een gunstig klimaat. \r zijn onderling nooit spanningen. Al en dat oude verroeste hekje op het oegere voetbalterrein," wijst hij, "dat >u de gemeente eens moeten wegha- i." Mie bewoners kijken uit op het grote grasveld waarop een JOP, een ontmoe tingsplaats voor jongeren, er wat deso laat bij ligt. "De grens van de geluids zone loopt over dat terrein heen," weet Lensink, "de gemeente mag daarop geen woningen bouwen. En zolang het vliegveld onder Natobevel valt, blijft het zo." Voor Soesterbergers, die een be taalbare woning zoeken, is het een te genvaller; de Kampwegbewoners treu ren er niet om. Met uitzondering van dit rijtje woningen vallen de meeste woningen langs dit deel van de Kampweg onder het type twee-onder-een-kap. Een uitzondering daarop vormen de woningen op beide hoeken van de Generaal Spoorstraat. Rechts staat een woning met een opval lend groene kleur, 'ik ben hier gebo ren," vertelt J. Spenkelink op de bank in zijn woonkamer en waar de schilde rijen uit het voormalig Nederlands Indië een dominante plaats innemen. "Mijn vader was militair en mijn ouders heb ben daar ook in het Jappenkamp geze ten. De twee oudste kinderen zijn ook in Indonesië geboren." Toen zijn ouders in 1950 terug kwamen, vonden zij deze woning langs de Kampweg. "Het lag hier ideaal omdat er veel militaire acti viteiten rondom waren." Als geboren Soesterberger is Spenkelink na zijn ingenieursstudie toch weer terug gekomen naar het dorp. "Ik heb geen zin meer om weg te gaan. Niet dat ik veel contacten heb in het dorp, en in de buurt gaan we niet bij elkaar op de kof fie of zo... Maar de mensen die hier lan ger wonen, ken ik natuurlijk wel." Of hij wel eens reacties krijgt over de kleur van zijn woning? De Soesterber ger haalt glimlachend zijn schouders op. "Er zijn natuurlijk mensen die het lelijk vinden, anderen vinden het wel weer mooi. Mijn ouders hebben die kleur aan laten brengen na een verbouwing. Om de overgang van nieuwe naar oude ste nen te camoufleren. Met witte verf kreeg je die niet weg." Aan het verkeerslawaai op de Kampweg is Spenkelink na al die jaren wel gewend geraakt. "Als de wind deze kant uit staat, dan hoor je zelfs de snelweg. Of het geluid van de trein door de Soester duinen. Ook de auto's komen hier soms met een enorme snelheid voorbij. Maar het lijkt me niet verstandig om drempels op een doorgaande weg aan te leggen." Wel houdt hij zijn hart vast als een van de buurtkinderen tijdens een spelletje plat op de weg gaat liggen, en pas weer opspringt als een auto dicht is genaderd. Katten zijn in dat opzicht verstandiger heeft hij ervaren. "We hebben vanaf 1950 altijd katten gehad, slechts een is er tot nu toe overreden." Een eindje verder voor het hek van het Officiers Casino staat een blauwe Luchtmachtbus te ronken. Voor de be woners van dit deel van de Kampweg is het een bekend beeld. "Hier stappen de leden van de Koninklijke Luchtmacht kapel altijd op," zegt de praatgrage Theo Gerritse. AJs chauffeur van de bus brengt hij hen overal heen. "Gisteren waren we in Kerkrade, vandaag gaan we naar Tongeren in België." "Zet u er maar in: Zonder Theo zijn wij nergens," ginnegapt de slagwerker van de kapel. Of de bewoners niet klagen over al dat geronk? "Welnee," zegt Theo. "Ik kom tien voor twee aanrijden, om tien over twee zijn we weer weg." De meeste Kampwegbewoners zijn trouwens wel bekend met het ceremonieel. Zoals ze ook gewend zijn aan de auto's die wel eens voor het casino staan of 's mor gens in een stroom de hekken van het Aeromedisch Instituut, waar vliegers worden gekeurd, of TNO binnen rijden. Ze malen er niet meer om. Even voorbij de kruising met de Kamer- lingh Onneslaan begint het luxe wonen. Op redelijke afstand van elkaar staan woningen met rieten kappen. Enkele delen hun kap met elkaar. In de grote voortuinen waarin qua afmeting een kleine eengezinswoning zou passen in clusief voor- en achtertuin, spelen ek sters verstoppertje, fluiten de merels en huppen de mezen van tak naar tak op zoek naar zaden en kleine insecten. Opvallend is het vrijwel ontbreken van hekken met wild blaffende honden. Alarminstallaties zijn nog geen gangbaar verschijnsel. In tegendeel: bij een wo ning steekt zelfs een sleutelbos in het slot, herhaaldelijk aanbellen brengt geen leven in de brouwerij. Een bewoner die niet met zijn naam in de krant wil is vijf jaar geleden uit La ren naar de Kampweg verhuisd. "In ver gelijk met de omgeving van Blaricum is het hier nog betaalbaar." Over geld wil hij niet praten. "De meeste woningen zijn zo rond 1920 gebouwd. Toen waren de tuinen groot, de grond was nog niet zo schaars in Soesterberg." Als ex- Gooier heeft hij het prima naar zijn zin. Met name voor zijn twee jonge kinde ren is het heerlijk spelen op eigen ter rein. Er zijn overigens meer gezinnen met jonge kinderen erbij gekomen. Of de weg in dat opzicht een gevaar ople vert? Moeten er, zoals enkele bewoners suggereren, drempels komen? Hij vindt van niet. "Ik vind het aanleggen van drempels geen goede zaak. Dan gaan ze weer scheuren van drempel naar drem pel. Je moet de oorzaak bestrijden. Als je al het geld dat ze nu besteden aan verkeersmaatregelen aan de politie geeft, dan kunnen zij meer controle uit oefenen." Het dorp is voor hem een perfecte plaats om te wonen. "Je hebt in feite alles bij de hand, alleen is er weinig op vang voor kleine kinderen." Voorlopig wil hij er niet weg. "Je hebt hier nog hanen die 's morgens kraaien en kake lende kippen. Soms zie je een eekhoorn op een tak zitten knagen. Nee hoor, als ik hier weg moet, dan moeten ze me wegdragen. Maar dan wel horizontaal," zegt hij lachend. afneemt. Mocht dat wel zo zijn, zo op pert een van de aanwezigen, dan is het niet zo gek om een multifunctionele in vulling aan de gebouwen te geven. Vol gens Blommers heeft de architect daar al rekening mee gehouden. "Er kan met de wanden worden geschoven. Nu zijn er zeven lokalen gepland, dat kunnen er ook tien worden." Het idee om even tueel schoolwoningen te bouwen, is niet haalbaar vanwege het bestemmingsplan. Het is in strijd met de geluidszonering. En als het leerlingenaantal in de toe komst radicaal terugloopt, dan kan in het schoolgebouw een of andere vorm van zorg worden ondergebracht. Voor zowel woningen, school als kinder dagverblijf moeten nog een aantal arti kel 19 procedures worden opgestart. De gemeente weet nog niet of zij het dag verblijf verhuurt aan de Stichting Kin deropvang Nederland (Skon). "Het kan ook een andere partij zijn," zegt Blom mers. Over het algemeen valt het plan we in goede aarde bij de aanwezigen. En hoe wel het niet de bedoeling was, worden informeel toch vragen gesteld over de woningen. Voor de eengezinswoningen moeten eventuele gegadigden tussen de 4,5 en 5,5 ton betalen. Zes twee-onder- een-kap-woningen aan de Rademaker straat 'doen' zo'n 7,5 ton. Architect Hans Vellekoop verzekert dat inwoners van de gemeente Soest voorrang krijgen. "Dat is afgesproken. Pas als ze niet wor den verkocht, dan mogen ze aan men sen van buitenaf worden aangeboden." Tijdens het tweede deel van de voorlich tingsavond blijkt dat de twijfel omtrent de parkeeroverlast nog niet is weggeno men. Volgens Blommers is bij een dag verblijf in Soestdijk dit euvel redelijk goed opgelost door aan de bewoners kant van de straat een parkeerverbod in te voeren. Eén aantal omwonenden is sceptisch omdat een groep ouders die nu al alle geschreven en ongeschreven regels aan de laars lapt, zich daaraan niet zal storen. Bij calamiteiten zal de ambulance niet bij de speciale oprit kunnen, vrezen ze. Op de vraag van een van de omwonen den, of de woningen niet erg dicht (zo'n zes meter) bij de begraafplaats staan, heeft het afdelingshoofd van de ge meente even geen antwoord. Van Don gen meent dat er geen regels voor be staan. Met deze opmerking neemt Piet Pieren van de bewonerscommissie geen genoegen. "Ik ben het er niet mee eens, volgens mij is dat vijftien meter. Maar ik ga dat wel opvragen bij de Weten schapswinkel in Utrecht." Een opmerking van een toehoorder om geen afdakjes op het voor iedereen toe gankelijke terrein te creëren in verband met rondhangende jeugd, wordt meege nomen. De wethouder roept ter afslui ting iedereen op om mee te denken. "Maar ai te vaak maken we een theore tisch plaatje en zeggen we achteraf had den we dat bankje of die boom toch maar ergens anders geplaatst." De firma Tammer moet binnen zes weken de bergen zand en aarde tus sen de Veldmaarschalk Montgo- meryweg en het in aanbouw zijnde recyclingcentrum weghalen. Het college van B. en W. adviseert de gemeenteraad een dwangsom van vijftienduizend gulden vast te stel len als Tammer dat niet binnen de gestelde termijn doet. Volgens het college heeft het stuk grond waar de bergen zand en aarde liggen de bestemming Multifunctioneel Bos. De gemeente wil zelf dit stuk grond aanko pen van de dienst Domeinen, die er wel vanaf wil. Het college wil een buffer- strook creëren tussen de woningen aan de Veldm. Montgomeryweg en het re cyclingbedrijf. Dat voorkomt dat het bedrijf in de richting van de woningen oprukt. De strook grond ligt buiten het terrein van het voormalige stortgat van de Gebr. Tammer. Een bodemonder zoek van het bureau Oranjewoud heeft drie jaar geleden uitgewezen dat de grond niet zwaar vervuild is. Het Soesterbergse bedrijf heeft overi gens een beroep gedaan op het over gangsrecht omdat het bewuste stuk grond altijd is gebruikt als stortplaats. Volgens het college klopt dat verhaal niet. "De stortactiviteiten zijn al zeer lang geleden gestaakt. Uit luchtfoto's van 24 april 1994 en 7 april 1997 blijkt dat het betrokken perceel zowel voor als na het bestemmingsplan Soesterberg Noord een vlak afgewerkt en licht be groeid terrein was. Op de foto's is niets van een functie als stortplaats waar te Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Zijden kleding Op maandag 10 april is er in diensten centrum De Drie Eiken een show van zijden kleding uit de Derde Wereld. Ook kleine cadeau-artikeltjes worden getoond. Aanvang 10.00 uur. Paasbingo Op vrijdag 14 april, 20.00 uur, is er weer een bingo in De Drie Eiken. De kaarten kosten f 7,- incl. een kopje kof fie, en de zaal i^ geopend vanaf 19.00 uur. Deze bingo staat in het teken van Pasen. Er zijn weer leuke prijzen te win nen. Plaascreaties Op maandag 17 april om 10.00 uur kan men in het dienstencentrum terecht om paasstukjes te maken in de vorm van bijv. een krans of kijkdoos. Voor mate rialen wordt gezorgd. Opgave voor deelname kan tot vrijdag 14 april 12.00 uur. De kosten bedragen f 6,-, incl. ma teriaal en een kopje koffie. Paasbrunch Op maandag 24 april (2e paasdag) wordt er van 11.30 tot 14.00 uur een paasbrunch gehouden in het diensten centrum. Hiervoor kan men zich opge ven tot donderdag 24 april 12.00 uur. Naast een kop heerlijke soep zal er een keur aan salades, beenham, hartige taar ten, broodjes, eieren en cake gepresen teerd worden, met als toetje een heerlij ke vruchtensalade. De kosten zijn f 7,50 p.p. Rommelmarkt Dienstencentrum De Drie Eiken wil graag op zaterdag 6 mei weer een rom melmarkt organiseren en kan daarvoor nog kleingoed gebruiken. Van de op brengst wordt nieuw bestek aangeschaft, bestemd voor de maandelijkse open ta fel/warme maaltijd voor 55-pIussers. Wie de spulletjes zelf niet kan brengen kan ook een afspraak maken om ze op te halen: tel. 0346-351402. nemen," stelt het college in zijn advies aan de gemeenteraad, dat is gedateerd op 28 maart. Het verweer van Tammer, dat de werk zaamheden geheel conform het sane ringsplan en de provinciale beschikking plaats vinden, maakt geen indruk op het college. Ze doen niet af aan de strijdig heid met betrekking tot het bestem- mingplan. De provincie ging er namelijk van uit dat ook dit perceel geasfalteerd zou worden. Om die reden heeft de ge meente Soest een beroep ingesteld tegen de milieuvergunning. Het beroep is in getrokken nadat er een aanvullende be perking is opgenomen waaruit blijkt dat de werkzaamheden alleen het Grondbe drijf betroffen. Volgens het college hanteert de ge meente een strikt handhavingsbeleid met betrekking tot het illegaal bouwen of gebruik van terreinen. "De reden daarvan is dat personen die illegaal iets bouwen niet een gunstiger positie mo gen innemen ten opzichte van mensen die wel eerst een vergunning aanvra gen." Het Soesterbergse bedrijf krijgt daarom zes weken de tijd om de bergen zand weg te halen. Als Tammer dat niet doet volgt een aanzegging tot bestuurs dwang. Dat betekent dat de gemeente de grond zal laten verwijderen op kos ten van de firma. "In dat geval ontvangt u van ons een nieuw besluit," aldus het college. De koopprijs van het perceel dat de ge meente zelf wil aankopen is overigens gebaseerd op de geldende bosbestem- ming. Als de gemeente binnen tien jaar de grond een hoogwaardiger bestem ming wil geven, dan moet de meerwaar de alsnog worden afgerekend met de Staat. Collectanten van het Reumafonds heb ben in Soesterberg, in de week van 19 tot en met 25 maart, zo'n viereneenhalf duizend gulden opgehaald. Het bestuur wil daarom de collectanten en gulle ge vers bedanken voor hun steun. Indien er geen collectanten aan de deur zijn ge weest, is het mogelijk om nog een bij drage te leveren. Dat kan door een be drag over te maken op gironummer 324 of op banknummer 35.76.74.812 ten name van het Nationaal Reumafonds Amsterdam. Al een week is de heer E. L'aoest van de Veldmaarschalk Montgomeryweg op zoek naar zijn gele grasparkiet. De vogel vloog vorige week donderdag het raam uit. Een zoektocht leverde niets op. Omdat de vogel erg tam is hoopt de eigenaar dat het dier bij iemand binnen is gevlogen. De hoop dat diegene de vogel weer komt terugbrengen heeft hij nog niet opgegeven. "Zoals altijd zat die gewoon op mijn arm, tot die op een ge geven moment wegvloog. Je hebt na tuurlijk kans dat hij ergens voor het raam is gaan zitten omdat hij honger kreeg. Dan laat hij zich ook zo pakken." De Soesterberger is sinds hij een jaar geleden de vogel in zijn bezit kreeg, erg gehecht geraakt aan de vogel, "'s Avonds zat hij hier altijd op tafel te spe len. Het is een echt gezelschapsdier, ik hoop dat diegene die hem gevonden heeft hem gauw komt terugbrengen." Het telefoonnummer van de vogeleige naar is 352909. Meer berichten over Soesterberg op pagina 17

Soester Courant | 2000 | | pagina 13