Hoe is uw geregeld? 035 602 90 61 De Vrije Teugel: 47.000 bezoekers voor al uw vragen belt u Huis en Zekerheid Hypotheekbon l CULTUUR WELZIJN t HlIISfg&ZFKERHElD Clown wijst bezoekers van de Vrije Teugel juiste weg De Rietpluim speelt klucht 'Marcus, de Waterman' arttóKOCK Jan Ipema in Artishock over Ernst Jünger WOENSDAG 5 APRIL 2000 SOESTER COURANT PAGINA 18 PLESMANSTRAAT 263 SOESTERBERG Vraagprijs: Hfl. 259.000,= k.k. - "TT -.- Vraagprijs Hfl. 379.000,= k.k. SOEST Soesterbergsestraat 61, 3768 EB Soest Tel. 035-6029061, fax 035-6029085 |jS| Bel ook voor een vrijblijvend hypotheekadvies! j Tevredenheid over 1999; zwembad blijft op verlanglijst Uniek paasconcert in Oude Kerk Geslotenverklaring Zondag 16 april Poppentheater: 'DagNacht' De Kwekerij geeft aandacht aan egel Kinderparadijs De Vrije Teugel Vlinderfestival Vrijdag 14 en zaterdag 15 april Maandag 10 april André Hazes: 'Zij gelooft in mij' Zondag 9 april Jazz Orchestra ofthe Concertgebouw Dansdagen in en buiten Artishock WOENSDAG 5 Avondstilte Muziek in Uti Hulpyi Te koop Op leuke locatie gele gen perfect onder houden en opgeknapt 3-kamerappartement (voorheen 4) op 2e verdieping. Apparte ment is in hal en woonkamer v.v. licht kleurig laminaat. Alle wanden zijn recent v.v. spachtelputz, Indeling: Entree, hal, slaapkamer, dichte keuken, badkamer met douche en vaste wastafel, lichte woonkamer. Balkon met zonligging op het noorden. Inhoud woning ca. 200m\ woonoppervlak ca. 80m2. Bouwjaar 1960. Bijzonderheden: Onderhoud buiten goed, binnen uitstekend. De woning is v.v. verwarming d.m.v. moederhaard, warm water d.m.v. geiser (eigendom), tv-kabelaan- sluiting, gedeeltelijk v.v. dubbel glas. Inpandige berging op begane grond aanwezig. De woning is op korte termijn op te leveren. pensioen Comfortabel ruim 4 kamer apparte ment, v.v. lift, rustig gelegen met vrij uitzicht. Celegen op de zesde en bovenste verdieping. Indeling: Entree, meterkast, ruime bergkast, aparte keuken (american kitchen), toilet met wastafeltje, badkamer met ligbad, v.w., aansluitingen wasmachine en droger, woonkamer v.v. laminaat, 3 slaapkamers. Balkon aan achterzijde. Bijzonderheden: Verwarming en warmwatervoorziening d.m.v. combi ketel (1999) servicekosten 320,= per maand, entree met intercomin stallatie. Berging is aanwezig in de onderbouw. Het gehele appartement, is in prima staat, oppervlakte onge- veer 115irï. Gunstig gelegen ten VEENBESSTRAAT 386 opzichte van winkels en openbaar vervoer. Aanvaarding: In overleg. Neemt u contact met mij op voor een gratis hypotheekadvies: Naam Adres PC Woonplaats. Telefoon privé Telefoon werk Momenteel woon ik in een: huurwoning huur p. maand koopwoning met annuïteitenhypotheek levenhypotheek spaarhypotheek anders nl ik ben van plan om een huis te kopen Mijn situatie is als volgt: Vrije verkoopwaarde huidige woning W.O.Z. waarde huidige woning Huidige renterentevast tot d.d Looptijd huidige hypotheek vantot Huidige hypotheeksom Ik zou graag meer willen weten oven oversluiten hypotheek nieuwe hypotheek Q tweeverdienershypotheek pensioenhypotheek beleggingshypotheek benutten overwaarde anders nl Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop aan: Huis en Zekerheid, Antwoordnr. 2320, 3760 WB Soest of stuur een e-mail naar: soest@huisenzekerheid.nl ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN Vorig jaar hebben 46.778 mensen voet gezet op het terrein van kinder paradijs de Vrije Teugel. Het bezoe kersaantal staat in het jaarverslag dat vrijdag is aangeboden aan het gemeentebestuur. Hoewel er steeds meer gasten komen, is er geen fi nanciële ruimte voor meer beroeps krachten. De gemeente geeft nog steeds geen geld voor nieuw beleid. Op vrijdag 14 april vindt in de Oude Kerk in Soest een concert van Oek raïense paasmuziek plaats door het top- koor "Blagovist" uit Kiev. Het koor maakte eerder tournees door Frankrijk, Engeland, Duitsland en Amerika en won eerste prijzen op koorfestivals. "Blagovist" bezoekt nu voor het eerst Nederland. Het koor bestaat uit zestien zangers, allen professionele musici. Dirigent is Miroslav Goelkovski, die zijn opleiding in Lvov genoot. De muzikale leiding van het koor berust tevens bij Tatjana Koemanovskaja, bekend so praansoliste van het koor. "Blagovist" brengt in hoge mate wat de Oekraïnse en Russische koren zozeer kenmerkt: een afwisseling van verfijning en ro buustheid in een specifieke klankkleur. Het concert bestaat voor de pauze uit religieuze gezangen uit de orthodoxe paasliteratuur. Na de pauze brengt het koor een sprankelend programma van paasliederen uit de onuitputtelijke Oek raïense volkstraditie. Enkele van deze liederen worden instrumentaal begeleid op de traditionele bandoera. De aanvang van het concert is om 20.15 uur. Plaatskaarten ad 17,50 in de voor verkoop bij de VW (Steenhoffstraat) en voor de aanvang van het concert in de kerk. De politie heeft vorige week dinsdag negen bestuurders op de Den Blieklaan bekeurd voor het negeren van de geslo tenverklaring. Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 "Dag Nacht". In dit poëtische ver haal houden de zon en de maan veel van elkaar. Er groeit een bolle-ei. Het klopt en beweegt. De zon en de maan gaan uit elkaar want... als er een kind in de bol zit, moeten er een dag en een nacht zijn, anders kan het kind niet groeien. Ze gaan ieder naar een andere kant van de wereld. Papa-zon schijnt overdag en mama-maan 's nachts. "Dag...Nacht!" is een familievoorstel ling voor iedereen vanaf 4 jaar, gespeeld door Damiet van Dalsum. Er wordt ge speeld met handpoppen en marionet ten. Aanvang 15.30 uur. De toegang is: f 7,50/f 6,- (strippenkaart)/f 10,- (vol wassenen). Het Milieu Educatief Centrum 'De Kwekerij' aan de Molenstraat 157 houdt van 6 april tot en met 30 mei een speeltentoonstelling, een fototentoon stelling en een opdrachtenpad over het leven van de egel. Rondom de tentoon stelling en het pad is ook een les-project opgezet voor kinderen van 4 tot 7 jaar van de Soester basisscholen. Voor ouders, grootouders en andere belang stellenden is het centrum geopend op dinsdag, woensdag en donderdag van 13.00 uur tot 16.30 uur, ook in de va kanties. Vedelaarpad 53, tel. 601 8136 Theaterduo Ofsowietz komt woensdag 12 april naar de Vrije Teugel met de voorstelling 'Baronetten', De opvoering in het kader van het Gouden Vlinder festival begint om 14.00 uur in het com plex aan het Vedelaarpad. Daarna zijn er tot 16.00 uur nog activiteiten. De entree bedraagt 3 gulden. Voor meer informatie, tel. 6018136. "Voor ons werk is dat jammer", schrijft directeur Leo van den Berg in het ver slag, "want er wordt roofbouw gepleegd op onze vaste mensen en er wordt niet erkend dat ons werk belangrijk is voor de tienduizenden bezoekers." Enig soelaas bieden de zogenoemde ID'ers. Dankzij een provinciaal project konden acht langdurig werkzoekenden aan de slag aan het Vedelaarpad. Het gaat om twee assistent dierenverzorgers, twee asisstent onderhoudsmensen en vier assistent kinderwerkers. De begelei ding van deze medewerkers vergt ech ter wel veel tijd van de vier beroeps krachten die in dienst zijn bij de Vrije Teugel. Daarnaast blijft de Vrije Teugel voor een belangrijk deel afhankelijk van vrij willigers. Zonder deze - overwegend jonge - medewerkers zou het kinderpa radijs niet alles kunnen bolwerken. "Wij beseffen dan ook goed dat we er veel aan moeten doen, dat deze mensen zich thuis voelen. Dat kan op vele manieren, iedereen vraagt om een eigen aanpak." Het kinderparadijs is tevreden over 1999: "De accommodatie is min of meer voltooid en nu kunnen wij onze energie volledig richten op verbetering en verfijning van de activiteiten", aldus Van den Berg. Volgens hem is er plaats voor oprechte trots. "Het is goed om uit veler monden te horen dat mensen zich prettig voelen op onze accommodatie, dat mensen zien hoe bezig we blijven om te vernieuwen en er een prettige plek van maken voor jong en oud." Voorbeelden hiervan zijn de nieuwe toi letgroep en de gerenoveerde douches. Ook het terrein werd op veel plaatsen opgeknapt en overzichtelijker gemaakt. Daarentegen moest de kabelbaan wor den gesloten, omdat hij niet meer aan de veiligheidsnormen voldeed. Deze plek is toegevoegd aan de dierenweide. Kinderzwembad Het kinderparadijs is op het terrein aan het Vedelaarpad uit zijn jasje gegroeid. Ruimte voor nieuwe activiteiten is er niet meer. Niettemin blijven bestuur en directie streven naar een kinderzwem bad. Daarvoor is ruim 20.000 gulden toegezegd aan giften, er ontbreekt nog ruim een ton. Binnenkort worden de lokale bedrijven benaderd met het ver zoek een financiële donatie te doen. Het kinderzwembad, bestemd voor kin deren tot en met acht jaar, wordt gezien als een nieuwe uitdaging. De politiek en buurtbewoners reageerden niet bepaald enthousiast. Van den Berg daarover: "De woorden overlast en onnodig wor den direct in de mond genomen. Als we nu eens nuchter naar het plan kijken, blijkt dat het om een betrekkelijk een voudige voorziening gaat, die absoluut niet gaat concurreren met Aqua Indoor; dat de overlast beperkt kan blijven door een goede begroeiing aan te leggen en dat het plezier groter zal zijn dan de eventuele last. Maar ja, als je in Soest met een nieuw idee komt, moet je blijk baar veel geld hebben, of constant je neus laten bloeden. Het zou leuk zijn als er eens door de gemeenteraad enthou siast wordt gereageerd." Publiekstrekker De huidige activiteiten lopen allemaal goed. Grootste publiekstrekker waren de 485 veijaardagspartijtjes met in to taal 4988 kinderen. De 75 groepen die hun schoolreisje aan het Vedelaarpad hielden, waren goed voor 4218 bezoe kers en de natuureducatielessen van Ti- tia Tabak werden bijgewoond door 3590 basisscholieren. De instuiven op woensdagmiddag, vaak gecombineerd met het Gouden Vlinderfestival, brach ten 2683 kinderen op de been, terwijl de vier vakantieprogramma's 2245 deel nemers trokken. Verder kwamen nog ruim vierduizend mensen naar de ove rige activiteiten, zoals de disco's, de peuter/ouderochtenden en Koninginne dag. Bi alle activiteiten werden ook nog eens bijna vijftienhonderd begeleiders geteld en het aantal losse bezoekers be droeg volgens de Vrije Teugel ruim 23.000 Een clown gaat waarschijnlijk be zoekers van de Vrije Teugel de weg wijzen. Het kinderparadijs wil de ij zeren pop bij de parkeerplaats op het Vedelaarpad plaatsen en het College wil daar wel aan meewer ken, mits de wet niet in de weg staat. Volgens directeur Leo van den Berg van de Vrije Teugel komt het regelmatig voor dat bezoekers, die ter plekke niet bekend zijn, verkeerd rijden. Vanaf de Willaertstraat rijden ze weliswaar het Vedelaarpad op, maar in de eerste bocht kunnen ze de ingang van het kinderparadijs niet zien. Het gevolg is dat ze doorrijden en via de Obrecht- straat 'verdwalen' in Overhees. "Som migen bellen ons zelfs op om te vragen waar we zitten. Dan blijkt dat ze een paar honderd meter verderop staan", aldus Van den Berg. Hij kreeg onlangs het idee de clown in de bocht bij de parkeerplaats te zetten. Deze door Rein Tupker vervaardigde kinderheld staat al een jaar of zes op het terrein. De eerste jaren deed hij dienst als spaarpot. De saxofoon, waarop de clown speelt, was toen afgesloten met een klep, waarin bezoekers geld konden stoppen. Die actie liep goed en leverde het kinderparadijs - dat de helft van de uitgaven uit eigen opbrengsten dekt - geld op. Tot twee jaar geleden de spaar pot drie zondagen achtereen werd ge plunderd. De ambtelijke afdeling van de gemeen te zag niet zo veel heil in het plan van Van den Berg en adviseerde het Colle ge het verzoek af te wijzen. Hooguit zou overwogen kunnen worden een extra De clown van de Vrije Teugel krijgt waarschijnlijk een nieuwe standplaats, bij de parkeerplaats aan het Vedelaar pad. geel verwijzingsbordje te plaatsen. Ge zien de aard van de Vrije Teugel vindt het College de clown wel een gepaste 'richtingaanwijzer'. Als plaatsing pri vaatrechterlijk is toegestaan, mag de clown op gemeentegrond komen te staan. Van den Berg laat de Soester smid Tupker dan een pijl maken, die aan de clown zal worden bevestigd. Een kluchtig blijspel. Dat is de om schrijving van het nieuwe stuk dat toneelvereniging De Rietpluim op vrijdag 14 en zaterdag 15 april zal opvoeren in De Rank aan de Soes terbergsestraat. Het publiek kan ge nieten van een heerlijk ontspannen avond, gecreëerd door de spelers onder leiding van Marion Posthu mus. Het thema van het blijspel 'Marcus, de waterman' is "een klein foutje met gro te gevolgen..." Meer dan dat willen de spelers niet prijsgeven. De mensen moe ten zelf komen kijken om te ontdekken wie er in de fout is gegaan en waarom, De spelersgroep van De Rietpluim, die "Marcus, de Watermanop de planken zet. vinden ze. Eén ding staat volgens de spelers vast: het wordt weer ouderwets lachen om de fouten van de één en de nog foutere oplossingen van de ander. De voorstellingen beginnen om 20.00 uur precies. De zaal is geopend vanaf 19.00 uur. Kaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij H. Hagen (Lange Brinkweg 25, tel.6011416), M. Posthu mus (Eikenlaan 81, tel. 6020073), H. Starink (Hazepad 74, tel. 6022070) en T. Ruizendaal (St. Jozefstraat 2', tel. 6010490). Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Ruim twintig jaar na zijn eerste hit "Eenzame Kerst" is André Hazes nog steeds de grootste vertolker van het va derlandse levenslied. Om publiek zit de mollige held zelden verlegen, en thuis beslaan zijn gouden en platina platen een volledige wand. Zijn teksten zijn "triestigheid waar andere mensen een stukje levensvreugde uit plukken". Cineast John Appel maakte een impres sionistisch portret van Hazes nadat hij de ster zo'n tien maanden voor en ach ter de schermen mocht filmen. Zo zien we Hazes bij kleine optredens voor jo lige studenten, tijdens zijn jaarlijkse gro te concert in Ahoy en voor en tijdens zijn inmiddels beruchte optreden in Be- nidorm. De persoonlijke noot wordt niet geschuwd: echtgenote, kinderen en an dere familieleden komen in beeld en Hazes toont ons op deze wijze de direc te inspiratiebronnen voor zijn schrijnend realistische teksten. We leren de zanger kennen als een bevlogen perfectionist, getergd door faalangst en achtervolgd door persoonlijke misère. Het speelfilmdebuut van regisseur Jo- han Appel ('58) is in Nederland zeer enthousiast ontvangen. Appel, die op de Filmacademie documentaire-regie en camera studeerde is geen beginneling. Zijn korte en langere documentaires werden zowel op tv als in de filmhuizen vertoond. Het leven is een smartlap! Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; Qp/ 65+ f 7,-. De fantastische big-band van Henk Meutgeert nu in Artishock! In het vooijaar van 1996 werd het Jazz Orchestra ofthe Concertgebouw opge richt als New Concert Big Band door pianist-arrangeur Henk Meutgeert, bas sist Frans van Geest en drummer Hans Dekker. Het repertoire bestaat onder meer uit composities van orkestleider Henk Meutgeert en originals meege bracht door gastsolisten en speciaal voor dit orkest door Meutgeert gearrangeerd. De line-up van het orkest, bestaande uit een aantal van Nederlands beste jazz musici, gecombineerd met dit bijzonde re repertoire, maken het Jazz Orchestra ofthe Concertgebouw tot een bijzonder orkest in de big-band traditie. Het orkest trad op voor radio en tele visie, diverse jazzfestivals, tijdens de opening van het Holland Festival 1997 in Theater Carré, op het North Sea Jazz Festival, en regelmatig in het Bimhuis. In de Grote Zaal van het Amsterdam se Concertgebouw werd een concert gegeven met de Amerikaanse jazz-vete- raan Joe Henderson (april'97) en met Georgie Fame en Greetje Kauffeld (juli'98), in de teruggekeerde serie Jazz in het Concertgebouw. Sinds de oprichting speelt het Jazz Or chestra ofthe Concertgebouw tweewe kelijks in het Amsterdamse Bimhuis, met steeds andere gastsolisten uit bin nen- en buitenland. Arrangeur/orkest leider Henk Meutgeert deed afgeloper jaren van zich spreken door in deze con certserie bruggen te slaan tussen ver schillende stromingen uit de jazzmuziek Hiervoor ontving hij in juli 1999 de be langrijkste Nederlandse jazzprijs de Biri Award. Deze lijn wordt voortgezet in oj handen zijnde projecten waarin ook mengewerkt wordt met componisten de hedendaagse klassieke muziek. Mu sici uit ogenschijnlijk onverenigbare stromingen worden met elkaar gecon fronteerd. De NPS maakte in 1998 een televisie documentaire over Henk Meutgeert ei het orkest. Ook het seizoen '99-2000 is het Jazz Orchestra ofthe Concertge bouw tweewekelijks te horen in het Bimhuis. Een buitenlandse tournee ligi in de planning. In januari 1999 besloten Het Concert gebouw en de New Concert Big Band een samenwerking aan te gaan. Het or kest o.l.v. Henk Meutgeert wordt dan een regelmatige bespeler van het Con certgebouw en voert sindsdien de naam "Jazz Orchestra ofthe Concertgebouw". Dit initiatief van het Concertgebouw kan mondiaal als uniek worden be schouwd omdat geen enkel concertpo dium van naam en faam als het Con certgebouw zowel een klassiek- als een jazzorkest aan zich verbonden weet. Aanvang 15.00 uur. Toegang f 15,-. Begin maart hebben acht vrouwen cursus "Dansje wakker" afgerond. Een serie van acht wekelijkse dansochtenden die, onder leiding van Heieen van Si plaatsvond in Artishock. Een mix van dans, lichaamsoefeningen, meditatie, tekenen en schrijven. Een verrassende onderneming, niet alleen voor cursisten. Heieen van Soest startte deze cursus dit jaar voor het eerst in haar eigen woon plaats. Naar aanleiding van de kranten berichten en de folder zijn er verzoeken binnengekomen voor een losse dan: om kennis te kunnen maken met de werkwijze, die zij zelf heeft ontwikkeld. Voor nieuwkomers is er nu de gelegen heid om een of twee losse dansdagen mee te doen. Op dinsdag 9 mei wordt een hele dag uitgetrokken voor dans in combinatie met boetseren, meditatie, schrijven en uitwisselen. Het thema is "Schoonheid". Plaats en tijd: Vereni ging Artishock, Steenhoffstraat 46A, van 10.00 tot 16.30 uur. Kosten: f 70,- Op dinsdag 6 juni vindt de dansoch- tend buiten plaats in een nabijgelegen bos. De natuur is inspiratiebron voor dans en meditatie (bij slecht weer in Artishock). Kosten f 35,-. Iedereen die kennis wil maken en ple zier heeft in bewegen en dans is wel kom. Ervaring is niet nodig. De cursus sen gaan door bij een minimum van acht deelnemers. Aanmelding en informatie: Heieen van Soest, tel. 035-6037337. In september wordt de cursus "Dans je wakker" herhaald en komt er een nieu we vervolgcursus van acht bijeenkom sten. Beide cursussen zullen op de dins dagochtend plaatsvinden in Artishock. De germanist Jan Ipema (1935) heeft veel geschreven over de op bijna 103-jarige leeftijd overleden Ernst Jünger (1895-1998) in Maat staf, Yang en de Duitse Kroniek. Ook heeft hij lezingen gegeven voor de VPRO, de stadsomroep Arnhem en voor de SLAA in Amsterdam. Hij schreef twee dikke boeken over "De laatste der klassieken"; allereerst zijn meesterlijke "In dienst van Leviathan", waarin hij het leven van de visionaire auteur schetst tussen 1895 en 1932, en het tweede deel van de biografie "Tegen de stroom", over tijd en werk van Jün ger van 1933 tot 1998. Beide boeken verschenen in 1997 en 1999 bij de uit geverij Aspekt in Soesterberg. Na de machtsovername door Hitier gaf Jünger de voorkeur aan een vorm van "innere Emigration" in plaats van het land te verlaten of zich te onderwerpen aan de partij. Hij ging vanuit een klui zenaarsbestaan een taciteïsche wijze van schrijven beoefenen, zodat de lezer meer tussen de regels door dan in de regels zelf kon lezen. In 1939 werd hij gemobiliseerd en daar na onderhield hij intensieve contacten met Franse intellectuelen, schrijvers en kunstenaars die met de Duitsers collab oreerden (zoals Céline), maar ook met kunstenaars als Braque en Picasso die de Duitsers niet bepaald een warm hart toedroegen. Na de oorlog bleef hij schrijven, maar hij mocht voorlopig niet publiceren. Pas in 1949 kwamen de eerste werken uit: de dagboeken "Strahlungen" en de utopische roman "Heliopolis". Het le ven van Jünger bleef tot de laatste blad zijden boeien, van de omstreden verle ning van de Goetheprijs in 1982 tot zijn dood in februari 1998. Jan Ipema werd geboren in Amsterdam, bezocht het gymnasium en studeerde Duits en geschiedenis. Hij was een aan tal jaren leraar aan de HBS te Hilversum en Utrecht, woonde in Soest aan dc Plasweg en was van 1972 tot 1992 we tenschappelijk medewerker aan het CiW in Arnhem, waar hij ook woont. In 1995 verscheen van zijn hand de ro man "Weer fout" (Arbeiderspers) waar in bijzonder sfeervol het broeierige mi lieu van de naoorlogse fascisten word' geschetst tegen de achtergrond van he' Nederland van de jaren vijftig. Jan Ipema houdt zijn lezing in "Art'5' hock-Literair" (i.s.m. de SLAS) op donderdag 13 april om 19.30 uur in heI Artishock-gebouw, Steenhoffstraa' 46A. Na zijn lezing en na de pau# komt de auteur David de Poel (27) aar het woord. Zie over hem de Soester Courant van volgende week. Toegaf' f 7,50. Leden: gratis. Reserveren is331 te bevelen: tel. 035-6019577. Komende vrijdagavond, van 19.30 tot 20.15 i "Avondstilte" in de Oud Torenstraat. De muzik; wordt verzorgd door Ar sopraan, en Antoinette J Op 14 en 21 april is er g te. Zaterdag 8 april, Domk eert met passiekoralen v; bastian Bach (o.a. "O Mi dein Sünde gross", "O unschuldig" en partita s grüsset Jesu gütig", door Jan Jansen. Aanvang lf gang vrij. t Weekend-opvangdiei Maatschappelijke Dien Hulp in dringende mo zaterdag, zondag en algt feestdagen, tel. 624555 Stichting Hulpdienst Hulp aanvragen dagelij en 10.00 uur, tel. (0 352626 of 351658. Nazorg borstkankerp Informatie: Borstkanker trum Utrecht (BIC) 2319924, di. t/m. vri uur. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20. Stadsring 31A Amersfoort, tel. (033)1 anoniem wilt blijven kaï Meidentelefoon Voor specifieke me: Maandag 19.00-21.00 16.00-18.00 uur; don 21.00 uur, tel. (030) 2! Vrouwen in de Bijstai Vrouwen die problemer terrein van de bijstanc mee terecht bij de werk in de Bijstand, telefo 12.00-13.00 of na 18, tel. 6017431 of 60185f Spreekuur: elke 2e y maand, 10.00- 11.30 u nationaal Vrouwenceni 313. Slachtofferhulp Soe; Praatpaal en vraagbaal fers van misdrijven en v len, tel. 6027719. Slachtofferhulp Een 24 uur per dag telefor voor Soest, Soestdijk tussen 7.00 en 22 6027719; tussen 23.0' via de meldkamer van se politie, tel. 033-461 Al-Anongroep Soes Steun aan familie van matig veel drinkt of drc (Soest) of 5415474 (E Ouders van een ovei Landelijke zelfhulpor tactadres: Eveline Mc straat 543, 3765 J 6014310. Thuishulpcentrale I De THC biedt partnei dementerenden, van en ouders van verstane 'ijk gehandicapte kim actief of passief oppas %ers. Informatie: tel Contactpersoon Sot Backer, tel. 6023146. Stichting Thuiszorg voor verpleging en vi "Uren, en kopen van v voedings- en dieetvra Üebureau voor zuigeli tol- (033) 4600046. Maatschappelijk V\ Spreekuur op werkda e« 10.00 uur, Bur toestraat 74, tel. 603( Jongerenspreekuui y°or jongeren van 12 <jag 15.30-16.30 uui Amersfoort. Psychoprofylaxe Richting Psychoprof dlng op de bevalling. v-d. Poll, Clauslaan 22 teI. 6031396. Steunpunt Rouw e.o. Contactadres: Nellek Brinkweg 18, 3761 6022122 (9.00-ll.C 6014310. Vrijwilligers Vacat informatie over vrijwi ^eg 311, dinsdag, w derdag 9.00-12.00 ui Anonieme Alcofu A.A.-werkgroep Soe Veenbesstraat 2: dir mir. Informatie: tel. I (°35) 6021558. A.A.-werkgroep De nesserweg 10, Baan uur. Infon 6013027 en 602293 Zwangerschapstel Voor problemen ror schap, dagelijks 13.' (035) 6260660. Personenalarmen en mogelijkheid 01 Pen m geVal van nc

Soester Courant | 2000 | | pagina 18