VE^CE^C Visser Oordelen geveld, de linde nog niet Familie Dorresteijn viert 60-jarig huwelijk gezellig onder elkaar Soest gaat bestuurlijk vernieuwen 7 ACTUEEL IENSTm/v 1P na Vraagtekens bij nevenfuncties Zomaar zin in een feestje? Autowrak op Koninginnelaan moet voor vrijdag weg zijn PAGINA 2 WOENSDAG 5 APRIL 2000 SOESTER COURANT PAGINA 3 tATIS ties saté in/of haassaté i& Assurantiën is vereist) (ELAARDIJ: 4 DE REGIO! time) 'ENDAAL *DIJ Verbale dans om boom vanavond voortgezet in raadscommissie 'Linde mag niet worden omgezaagd' ff voor een plezierige manier van het vullen van den buyk Neemt men een duyk in 't Luyk Chauffeur rijdt na aanrijding door Burgemeester Koos Janssen bereid de kar te trekken Groeistappen I fff Belasting Adviesbureau Soest Veerman Assurantiën Invullen van Aangiftebiljetten E. P.- T.- biljet tegen vast tarief vanaf fl. 87,50 incl. BTW Wij verzorgen de aangifte bij u aan huis. Na ons bezoek kunt u de aangifte verzenden. de Akkeren 43 Telefoon: 3762 AN Soest 035 - 602 23 02 Bekeuringen voor parkeren op stoep Alcoholcontrole Specialist^ Voor service moet u bij ons zijn 3.00 TOT 14.00 UUR. gr. satésaus nkoop van ties - verzekeringen Fax (035) 602 60 61 verband met het i m2 zoeken wij een est dat relaties bege- jimte. Daarnaast zijn en bedrijfsspaar- ctie ben je o.a. verant- laties en verzekeraars, sden die te veelzijdig kun je alles fluitend aan antoor is het busstation. en afhankelijk van de mogelijkheid tot merken in een enthou- pril a.s. naar Mr C.F. Snoek, contact op voor het ï>worldonline.nl i/.m. balie- erhoud met atieve zaken en het om- ij je een afwisselende job lit dat je ook een stress- /erband met 6 personen, jkt ook uit de waardering tot "Daewoo Dealer van DAEWOO ïrlandse Vereniging id bezig met taxa- van nieuwen satie zijn wij onze inis van zaken maakt t. de en uitdagende het verstrekken van >en en nieuwbouw- alannen, koopakten n van interne admi- l op MBO-niveau :le, commerciële, dieid etaal aest pre ;en na het verschij- Buijs, Burgemees- 035-603 2737, Eens in de vier jaar dansen de gilde- broeders om de gildeboom op de Lange Brinkweg. Een schriftelijke en verbale dans om de linde in de Kerkebuurt, een kleine twee kilo meter verderop, is inmiddels een half jaar onophoudelijk aan de gang. Maar het gaat dan ook, zover bekend, om de oudste boom van Soest, die bij de Bomenstichting als monument staat geregistreerd. Ge kapt of opgeknapt. De afgelopen maanden zijn er talloze oordelen geveld, de eeuwenoude linde echter nog niet. In het gemeentehuis verbazen ze zich over het gemak waarmee schimmeldes- kundige H. van der Aa en ecoloog dr. B. Maes worden omarmd door mensen die tegen de kap van de linde zijn. In te genstelling tot de gemeente menen deze twee wetenschappers dat de boom wél Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Open: maandag t/m vrijdag van 7.30-17.30 uur. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 uur tot de volgende maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (Ind.terrein Nieuwegracht). VERHUUR-REPARATIES-KEURINGEN Nieuwegracht 1A 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Telefoon 035-601 55 66, Fax 035602 68 94 te redden is. Tegenstanders van de kap halen het tweetal voortdurend aan. Ook bewoner dr. W.A.J. Zwart van het Kerkpad ZZ schrijft in een onlangs ver stuurde brief aan de gemeenteraad veel vertrouwen te hebben in de expertise van Van der Aa die hij persoonlijk kent als een integer mens en wetenschapper. Nu ook dr. B. Maes zijn bevindingen op het Raadhuisplein heeft gedeponeerd, twijfelt Zwart helemaal niet meer aan de stabiliteit van de oude linde. Hij hecht geen enkele waarde meer aan de adviezen die de gemeente bij twee boomdeskundigen inwon. Geïrriteerd Het lijkt er een beetje op dat de afde ling groen en milieu van de gemeente geïrriteerd is geraakt door de wijze waarop de meningen van Van der Aa en Maes elke keer als waarheid worden aangekaart door mensen die willen dat de linde voor Soest behouden blijft. Volgens de afdeling is Van der Aa schimmeldeskundige, heeft hij in die hoedanigheid ook een mening over de schimmels die in de linde huizen, maar heeft Van der Aa zich niet uitgesproken over de vraag of de linde nu wel of niet stabiel is. Van Maes zegt de afdeling dat hij wel iswaar een ecoloog is, maar daarmee nog geen boomdeskundige is. Volgens de afdeling heeft Maes, door anderen als ündedeskundige naar voren gescho ven, zelf geen onderzoek verricht, maar slechts een brief geschreven. Daarin schrijft Maes dat linden goed kunnen herstellen van opgelopen schade. Over de stabiliteit van de oude linde laat hij zich, aldus de afdeling, niet uit. Wel stelt hij voor onderzoek te laten doen door een gespecialiseerd bedrijf. En dat hebben we al laten doen, nota bene door twee beëdigde bomentaxa- teurs. Zij zijn dé specialisten op het ge bied van schade aan bomen en stabili teit, schrijft de afdeling in haar advies nota aan het College van Burgemeester en Wethouders. Volgens deze deskundigen is de linde niet meer te redden. In de jaren negen tig kreeg de boom een onderhouds beurt, uitgevoerd door de Nationale Bomenbank. Toen werden takken weg gehaald, zodat de top minder zwaar en de kans op omvallen minder groot werd. Ook werd vier kuub grond afgegraven en vervangen door voedselrijke grond, waarin luchtkokers werden aangebracht. Via deze buizen kan in tijden van droog- w Heeft het laatste uur geslagen voor de eeuwenoude linde? De kapvergunning is binnen, maar vanavond praten de raads fracties in de commissie milieu over de toekomst van de boom "Voor zover wij kunnen nagaan wenst niemand in de Kerkebuurt dat de oude linde omgezaagd wordt." Dat schrijft W.A.J. Zwart van het Kerkpad ZZ in een brief aan het ge meentebestuur. Dat zijn handteke ning niet is terug te vinden op de lijst die de Vereniging tot Behoud van Oude Bomen samenstelde, is simpel weg te verklaren door het feit dat hij niet thuis was, toen er bij hem werd aangebeld. Zwart, die stelt dat hij schrijft na mens de omwonenden die de boom vanuit hun woning kunnen zien: "Dat een enkele buurtbewoner, ver ontrust geraakt door alarmerende berichten, een gemeentelijke voor lichtingsavond bezoekt, mag toch niet worden gezien als een verzoek om de linde te kappen. Evenmin vin den wij dat op grond van een omwo nende, die de gemeente telefonisch om uitleg vraagt, geconcludeerd mag worden dat de gehele buurt van deze boom afwil." Volgens Zwart willen alle omwonen den de linde behouden. "Zeker nu de bomenstichting heeft laten weten dat de nieuw te planten Koningslin de hier geen schijn van kans maakt, vanwege de enorme verkeersdruk. Als er iets is, waar de Kerkebuurt wel bang voor is, dan is het wel deze enorme verkeersdrukte." Vervolg van pagina 1 Hij maakte wel duidelijk dat de kwes tie bij hem een uiterst gevoelige snaar had geraakt, omdat hij - zoals door de vertrouwenscommissie destijds nadruk kelijk gevraagd - graag "bruggen" wil slaan met alle raadsleden, van welke kleur ook. "Communicatie met de één mag nooit leiden tot discommunicatie met de ander. Ik dacht toen ook: Jans sen, dat gebeurt je dus niet in Soest. En verdraaid nog toe: juist in de eerste raadsvergadering gebeurt het me wél!" De burgemeester benadrukte nog eens dat hij geen "speciale" en "minder spe ciale" raadsleden wil kennen. "Ieder doet zijn werk vanuit een gelijke posi tie. Daarom wilde ik het algemene beeld, dat uit de opmerking van me vrouw Mann zou kunnen ontstaan, di rect tegenspreken." Pragmatisch De commissie stoeide vervolgens nog wel even met de burgemeester over het feit dat deze de notitie over het infor matie- en automatiseringsbeleid - die in ABZ behandeld zou worden - met enig gemak had doorgeschoven naar wet houder Krol, omdat die er beter "in" zat te de linde van water worden voorzien. Stabiliteit Vorig jaar april werd de boom aangere den door een landbouwvoertuig, waar bij delen van de schors en de stam ver loren gingen. De gemeente vreesde voor de stabiliteit van de boom en schakelde de twee deskundigen in. Mede op basis van hun advies besloot het College dat de boom moest worden gekapt en werd ter vervanging - alvast een optie op een twintig jaar oude Koningslinde ge nomen. Het risico dat de linde bij een zware windvlaag zou omvallen, was te groot, meende het College. Kennelijk is de angst niet van dien aard, dat zo snel mogelijk actie moest worden ondernomen. Als het College wil, mag het nu meteen de linde vellen. Het verleende zichzelf eind vorig jaar reeds een kapvergunning, maar omdat er bezwaren binnenkwa men, werd de kap uitgesteld. De mees te bezwaren werden ongegrond ver klaard. Het bezwaar van de Vereniging tot Behoud van Oude Bomen, inder haast opgericht door de Baarnaar J. Onrust, werd niet ontvankelijk ver klaard. De vereniging stapte vervolgens naar de rechter, maar die stelde het College van Soest in het gelijk. Op dat moment was al afgesproken, dat de gemeente zou wachten met de kap, om - op verzoek van GGS - de raadsfracties van Soest in de gelegenheid te stellen hun standpunt te bepalen. Vergadering Vanavond mogen de fracties hun zegje doen tijdens de vergadering van de commissie milieu die om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis be gint. Van GGS is bekend dat ze een nieuw onderzoek wil laten uitvoeren. Wat de uitkomst van de beraadslaging ook zal zijn, de kans is groot dat de lin de voorlopig blijft staan. In elk geval lijkt het onlogisch dat de beoogde Ko ningslinde vóór begin volgend jaar wordt geplant. Nu is het daarvoor ei genlijk al te laat, omdat een boom het best aan zijn nieuwe plaats went wan neer hij in januari of februari wordt neergezet. sinds het vertrek van De Widt. Dat was uit louter pragmatische overwegingen gebeurd, aldus Janssen, na protest van o.a. Hans van Wuijckhuijse (GGS) en Wim Roest (D66). De laatste klaagde erover dat hij er nu opeens een com missievergadering bij kreeg. De kwestie kreeg nog een "bestuurlijke- vemieuwings"-tintje door een suggestie van CDA-fractievoorzitter Henk Ko ning. Hij vond dat de notitie wel in de commissie ABZ thuishoorde en dat wethouder Bart Krol bij gelegenheid dan ook maar daar moest opdraven (en dus niet in z'n "eigen" commissie R.O.). In de toekomst zouden de wet houders ook geen voorzitter van de commissies behoeven te zijn, maar daar alleen verschijnen als er een onderwerp uit hun portefeuille aan de orde komt. Dan houd je ook dingen bij elkaar die bij elkaar horen, aldus Koning, zoals "verkeer" toch eigenlijk ook bij "ruim telijke ordening" thuishoort, en niet bij "sport/onderwijs/welzijn", zoals nu het geval is omdat Ten Hove toevallig over het verkeer gaat. Burgemeester Janssen vond ook dat de werkgroep-bestuurlij ke vernieuwing (in aantocht) zich maar over deze kwestie moest buigen. "BAH,Önii.LfclRESTftURANT AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. Origineel Amsterdams café uit de jaren'50. Soesterbergsestraat 188 Soest 035 - 603 60 10 (al onze gerechten ook om af te halen) STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 Het college van B W heeft de ei genaar van het autowrak op de Ko ninginnelaan een tot aan aanstaan de vrijdag de tijd gegeven om de auto te verwijderen. De eigenaar, een inwoner van 's-Graveland, is er al enkele keren op gewezen dat de auto daar niet mag staan. Ook heeft de politie een oranje sticker op het wrak geplakt om de eigenaar te sommeren hem voor 14 februari weg te halen. De man gaf daar ech ter geen gehoor aan. De 's-Gravelander overtreedt de wet, omdat het verboden is van een auto wrak op plaatsen die voor publiek zicht baar zijn te laten staan. Alle acties om de eigenaar daarop te wijzen hebben niets uitgehaald. De gemeente is het zat en beroept zich op de bevoegdheid het autowrak te verwijderen door middel van bestuursdwang. De man krijgt daar voor een ultimatum van een week dat vrijdag eindigt. Als het wrak dan nog steeds niet is verwijderd, zal het op kos ten van de eigenaar naar het provincia le opslagterrein in Houten versleept worden. Als de 's-Gravelander zijn wrak van het opslagterrein wil ophalen moet hij de gemaakte kosten contant vergoeden. Daarvoor moet hij wel eerst contact opnemen met de gemeente. Het wrak staat tot de dag van vandaag nog steeds op zijn plek op de Koningin nelaan. Vrijdag zal de politie op de Ko ninginnelaan gaan controleren of het al dan niet verwijderd is. Een chauffeur van een bestelbus is don derdagnacht omstreeks middernacht over een middengeleider op de Soester bergsestraat gereden. De politie kreeg een melding binnen dat daar een aan rijding met schade had plaatsgevonden. Een paal lag aan brokstukken en op de grond lag een spoor van olie. De chauf feur was doorgereden. Herindeling? Het nieuwe boekje (172 bladzijden) van de Historische Vereniging "Soest en Soesterberg - 100 jaar groeistappen en -stuipen" zou verplichte literatuur moe ten zijn voor een ieder die hier woont. De ondertitel van de publicatie (met fi nanciële steun van het Anjerfonds en de Kermispot) luidt: "Ruimtelijke ontwik keling van Soest en Soesterberg in de twintigste eeuw." N De auteurs Wim de Kam, Bert Krijger, Wim Peters en Jan van Steendelaar heb ben ieder een bepaalde periode van on geveer twintig jaar voor hun rekening genomen. Zij beschrijven eerst een alge meen tijdsbeeld, dan het tijdsbeeld van Soest en Soesterberg en vervolgens de bevolkingsontwikkeling en de ruimtelij ke ontwikkeling van onze gemeente. Tekenend is hoe in het begin van de twintigste eeuw de meerderheid de ko lossale open ruimte van bossen, heide velden, venen en polders rond Soest ziet als ontwikkelingsgebied voor bebou wing en hoe aan het eind van de vorige eeuw de meerderheid zich zorgen maakt om de oprukkende bebouwing en om de dreigende teloorgang van het buitengebied. Groeistappen en groeistuipen. Een ty pische Wim de Kam-titel. Hij is de schrijver van de eerste periode: 1900 tot 1925, een bijzonder interessant verhaal over een Oranjegezind, christelijk boe rendorp van 4000 inwoners in 1900 en enkele honderden huizen waar rogge, boekweit, aardappels en knollen de le vensbehoeften stillen. Op de plek van de parkeerplaats naast het postkantoor aan de Steehoffstraat bevindt zich dan een groot open terrein met een week markt voor landbouw, tuinbouw, zuivel producten en pluimvee. Soest wordt gekenmerkt door onverhar de wegen, armoede en een paardentram van de Kerkebuurt tot aan het station in Baarn. Bij één van de haltes opende op 18 april 1910 J.M. van der Linden het café "De Tramhalte", nu nog steeds een slijterij aan de Burg. GrothestraaL De familie viert deze maand het 90-jarig bestaan. In 1909 mogen automobielen en mo torvoertuigen niet harder rijden dan 15 km per uur vanwege de vele stofwolken die het verkeer te weeg brengt en de ern stige ongelukken bij bochten en kruisin gen. Langzaam komen de toeristen naar Soest en verrijzen er hotels en pensions, mede dankzij de vereniging "Soest Vooruit" (zeg VW). Ingrijpend en be palend voor de toekomst is de verhuur van een groot terrein in Soesterberg aan Verwey Lugner Automobielverkeer te 's Gravenhage voor het houden van vliegoefeningen. Het begin van de mili taire vliegbasis. In de Eerste Wereldoorlog vangt Soest Belgische vluchtelingen op in het Kamp van Zeist en het dorp wordt in 1916 ge teisterd door een overstroming en een verbod tot verkoop van alcoholische dranken. Na die oorlog ontstaan nieuwe wegen, wordt een schoonheidscommis sie in het leven geroepen, ontstaat het grondbedrijf en wordt de stedenbouw kundige Joseph Cuypers aangesteld. In Soestduinen vestigen zich de fabrieken van Kat Emaille en Phototax (Chemco). De rooms-katholieke woningbouwver eniging St. Joseph, Patrimonium (prot. chr.), Goed Wonen (neutraal) en Ons Belang (voor het lagere militaire perso neel) bouwen woningen voor de bevol king, die inmiddels is uitgegroeid tot 11.000 in 1925. Het eerste hoofdstuk van het boek (nu ook verkrijgbaar bij Van de Ven) is ge lardeerd met kaartjes, statistiekjes en handgeschreven briefjes ("met gepaste eerbied geef ik te kennen...") (wordt vervolgd). Foto: Aldo Allessie Qina Een nog te benoemen werkgroep uit de gemeenteraad zal zich, onder lei ding van burgemeester Koos Jans sen, in de komende tijd intensief bezig gaan houden met de "bestuur lijke vernieuwing". Daarbij moet het niet zozeer gaan om een andere structuur van besluitvorming, maar vooral om een betere relatie tussen de (plaatselijke) overheid en de bur gers. De raadscommissie Algemene Be stuurszaken heeft maandagavond daar toe het besluit genomen, nadat bij een vorige gelegenheid al gebleken was dat alle partijen daarover wel ongeveer op één lijn zitten. De werkgroep moet in eerste instantie een "discussiestuk" pro duceren, waarover dan in een later sta dium besluiten genomen kunnen wor den. Op voorstel van Hans van Wuijck huijse (Gemeentebelangen) komt de werkgroep onder leiding te staan van burgemeester Koos Janssen, zoals de commissie al vóór diens komst naar Soest al had bedisseld. Ook gemeente secretaris Wim de Kam wordt erbij be trokken. De raadscommissie gal de werkgroep alvast wat opdrachten mee. Zo moet er goed gekeken worden naar wat er elders in het land al aan "bestuurlijk vernieu- wends" is uitgevonden. Vooral Amers foort zou Soest in dat opzicht ten voor beeld kunnen zijn, want daar zijn ze te genwoordig toch zo democratisch bezig vond in elk geval Wim Roest (D66). De burgers hebben daar inmiddels het recht van initiatief; er floreren overal klankbordgroepen en hier en daar heb ben wijken zelfs al een "buurtbudget". Roest vond overigens ook dat "gewone burgers" in de werkgroep moeten kun nen zitten. De andere fracties gingen daar niet op in. Wel maakte CDA-fractievoorzitter Henk Koning duidelijk dat het wat hem betreft in Soest allemaal nog wel mee valt. Hij was onlangs in de Knesset (het Israëlische parlement) geweest, en de discussie daar (toevallig over de bezet te Palestijnse gebieden, dus toch een redelijk 'hot item') was allerminst flit send geweest, zelfs uitgesproken saai. "Ik heb me er doodverveeld," aldus Koning, die er overigens tamelijk levend uitzag. De kleurige ballonnen en slingers zijn al van ver zichtbaar. Voor de deur staan enkele familieleden te genieten van de zon. Het is maan dagmiddag en het echtpaar Dorre steijn viert vandaag zijn zestigjarig huwelijk. De vijf ondertussen vol wassen kinderen wilden deze dag niet ongemerkt voorbij laten gaan. Voor de avond staat een klein feestje gepland, voor alle familieleden. Nu krijgt het echtpaar nog alle aandacht van de burgemeester en zijn vrouw. Daar bij hoort natuurlijk ook een mooie toto samen buiten onder de versierde poort. Familieleden komen één voor één aan en langzaam maar zeker raakt de huis kamer vol. De ontmoeting van het paar gaat zesen zestig jaar terug. Via familieleden werd de heer Dorresteijn geïntroduceerd bij zijn toen aanstaande echtgenote. Zes jaar lang duurde de verkeringstijd, voor dat er werd besloten in het huwelijks bootje te stappen. Mevrouw Dorre steijn was toen éénentwintig jaar en haar man was zevenentwintig. De familie telt Het echtpaar Dorresteijn. nu vijf kinderen, tien kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. De heer Dorresteijn heeft een zeer ge varieerd arbeidsverleden. Hij heeft van alles gedaan. Zo heeft hij voor de Jaar beurs gewerkt, voor een aanrechtfa- briek, in de bosbouw en in de wegen bouw. Nu werkt hij graag aan zijn groentetuintje, en verblijdt hij zijn vrouw met allerlei soorten groenten. Daar maakt zij dan een lekkere maaltijd van, want koken is haar grootste hobby. Koning had nog wel wat aanvullingen op de discussie van de vorige keer. Zo vond hij datwaar de "decentralisatie" nog lang niet af was, de werkgroep ook daarvan de (verdere) mogelijkheden zou moeten onderzoeken. Opmerkelijk was verder zijn opmerking over de eventuele "vergroting van het belastinggebied", met ander woorden: de kans dat Soest nog eens betrokken wordt bij een of andere gemeentelijke herindeling. "Pas op. We moeten nooit zeggen dat ons dat wel niet zal overkomen," waarschuwde Koning, die in dat verband trouwens onderstreepte dat de "maat" van Soest (45.000 inwoners) hem uitstekend be valt. "Bij dat soort ontwikkelingen heb je in elk geval een stérke raad nodig." Ans Mann (Groenlinks) werd "een beetje zenuwachtig" van Konings be toogje. "Hangt er soms iets in de lucht, of weet meneer Koning misschien meer dan wij...?" Volgens haar moet het bij bestuurlijke vernieuwing niet in de eer ste plaats gaan om een verandering van de structuur, maar van de cultuur. "En dat zou wel eens een langdurig proces kunnen zijn." Bert Krijger (WD) - die in een onbe waakt ogenblik (op een nieuwjaarsbij eenkomst van de WD, dus maar half serieus) heeft gepleit voor de samenvoe ging van de gemeenten Soest en Baarn - liet zich door Koning niet bang ma ken. Hij wees erop dat de maat van 45.000 niet voor alle gemeentelijke voorzieningen zo ideaal is. "Kijk maar naar de reiniging. Soms moet je samen- wérken om samenvoegen te voorko men..." Burgemeester Koos Janssen toonde zich graag bereid "de kar te trekken", nu hij in de commissie zo'n breed draagvlak aantrof voor de bestuurlijke vernieu wing. Hij rekende wel op "hetzelfde verwachtingspatroon" bij alle politici. Wat hem betreft zou in de werkgroep in elk geval de relatie tussen de burgers en de (lokale) overheid centraal moeten staan. De werkgroep zou zeker ook, beloofde hij, haar voordeel doen met wat er elders in het land aan ideeën over bestuurlijke vernieuwing is ontwikkeld. I De Soester gemeenteraad anno 1905. De politie gaat bestuurders die hun auto op het trottoir van de Varenstraat, ter hoogte van de apotheek, parkeren beke uren. De politie heeft al eerder waar schuwingen daarvoor uitgedeeld. Deze worden echter genegeerd. De stoep is door de geparkeerde auto's verzakt. Op de Generaal Spoorstraat hield de politie zaterdag om 16.45 uur een 19- jarige Soester aan. De man bleek na de blaastest een grote hoeveelheid alcohol te hebben genuttigd. De Soester kreeg een bekeuring en een rijverbod van één uur. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2000 | | pagina 3