Constanze WAARDEBON Weekendaanbieding l/AH footeh Jouw maatje ijftien jaar uitvaartverzorging Van Pijpen in 'De Ark' Baarn Wonnink Zonwering al 2 jaar in Soest MUclmor Atlas neemt afscheid van directeur T. Koelewijn Eerste paal geslagen voor Verkley en Van Homoet Publiek kan opnamen van Radio Soest bijwonen 'Babor', een nieuw product bij schoonheidssalon Constanze Natuur Nabijl Molenstraat vrijdag en zaterdag Slagroomtaart voor 6 royale punten, nu1 2 pagina nmer 7 WOENSDAG 5 APRIL 2000 'Open Dag' op zaterdag 8 april IG AAN BOD )EST TERBERG om de 14 dagen dit blad. „s SOESTER COURANT HANDEL WANDEL PAGINA 9 Nieuwbouw klaar in het najaar WEi IVN-wandeling in de Korte Duinen Onze enthousiaste collega's Simon en Sacha ontvangen u met open armen in onze gezellige showroom aan de Nieuweweg 66 voor informatie over al uw binnen- en buitenzonwering. Voor gezicht*- en lichaamsverzorging l MARKIEZEN l Isug&sa Wonnink AJd«llng van hol lan&ffljit miiluul vooT&aluurBooöiorminflMiJucotlo IVN I Daar ligt de bolle Engh als reus, de Molenstraat is als zijn riem, mooi midden om zijn middel heen. Hier scoort het wonen tien. Het tuintje voor, de tuin ligt achter, het zicht zo wijd en zijd, de vogels scheren nog den akker. O, in de stad word je benijd. De huizen van Sint Joseph: '"t Kan Wel", 't Is Altijd Wat", "Nou En', vertellen over lief en lef, het houden van den Engh. De villa's "Op 't Hoogt", de "Korenaar" en "Le Désir" verlangen weer naar koren op het veld. Eens was dat alles hier. Nóg keert de visboer op de hoek zijn voordeur, als een eerbetoon, met verve naar de Molenstraat: "Mijn verse vis is het gewoon." Jan M. BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Birkstraat 93 - Soest - Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 v. Weedestraat 211A [achter Valkenberg) Soest Tel: 6010717 waar kleren kiezen kinderwerk is VAN WEEDESTRAAT 61 SOEST Bovendien wordt gecontro- oorwaarden voldoet. De woon- dopt, wordt in volgorde gezel le leeftijd en de eventule maal- nomische binding aan de regio jldt de periode dat men woon- dig adres. teria bovenaan de kandidaten- w persoonlijke gegevens zoals instelling en woonduur gecon- jgevens uit de Gemeentelijke Persoonsgegevens. Zijn de ge- ordt de woning door de eige- angeboden. Accepteert u de via de gemeente een accept-! leges ad 91,50 voor een huis-I I kunt betalen. it •d voor een woning, dan worci na het verstrijken van de reac- d door de verhuurder. Zondei ief is het niet mogelijk de wo- bekijken. Het heeft geen zin tus- ren naar uw kansen. .NMERKING BENT GEKOMEN NG ONTVANGT U GEEN BE- gtoewijzing de woningtoewijzingen worden in overzicht. Daarbij wordt aan- 'eacties er op een woning zijn' de woning aan een starter of gewezen. Ook wordt de lee eventuele maatschappelijke ol ling en het daarbij behorende eld. Op die manier kunt u een van uw kansen op een derge in eventueel uw woonwensen Dekenden n is het mogelijk om op medi- mden een urgentieverklaring te in een zeer beperkt aantal ge- elijke verklaring, die slechts van r een flatwoning, worden ver- ierover kunt u verkrijgen bij de aken van de gemeente, onder- In uitvaartcentrum "De Ark" aan de Reigerstraat in Baarn organi- eert het Baarnse uitvaartverzor- gingsbedrijf A. van Pijpen komende aterdag (8 april) een "open dag", In ongedwongen sfeer kunnen de bezoekers zich daar laten informe- ]en over alle aspecten van de uit- aart. [et is inmiddels 15 jaar geleden dat de laamse uitvaartverzorger A. van Pijpen |De Ark" van de N.H. kerk kocht. Dat -ordt nu "gevierd" door het publiek in te gelegenheid te stellen eens een kijk je te komen nemen, op een "andere lanier" dan meestal het geval is. "Wij Is uitvaartverzorgingsbedrijf willen pro- •eren zoveel mogelijk antwoord te ge- ren op de vragen die vaak bij de men- ien leven, maar die je niet zomaar even elefonisch op kan lossen. We willen aag open reageren op deze vragen, 'andaar dat we alle deuren van ons uit- aartcentrum openstellen," zegt Anne- lies van Pijpen. "We hebben een vast team van medewerkers." De dagelijkse leiding is in handen van Anton Blauwendraat. Hij is gediplo meerd uitvaartverzorger, bespreekt de uitvaart bij de mensen thuis en voert het dan uit op de dag van de begrafenis of crematie. Nel Hogenbirk is gediplo meerd uitvaart-leidster; zij bespreekt en voert eveneens de begrafenis of crema tie uit. Mevrouw G. van Pijpen-Plomp heeft de dagelijkse leiding over het huis houdelijke gedeelte, de koffietafels, en zij is eveneens vaak aanwezig tijdens de condoleancebezoeken. John van Deute- kom is medewerker algemene dienst; hij verzorgt eveneens condoleancebezoe ken, doet de aangiften bij de burgerlij ke stand en alle verder voorkomende werkzaamheden. En als laatste Annelies van Pijpen zelf. "Ik ben een soort vlie gende keep, bij alle voorkomende werk zaamheden kan ik desgewenst insprin gen, maar mijn hoofdzaak is de admi nistratie, mijn functie is met een mooi woord office manager. Verder zijn er nog een aantal oproepkrachten, zoals b.v. de dragers (sinds kort ook twee vrouwelijke dragers) en verpleegkundi gen voor het verlenen van de laatste zorg. Twee van hen zijn op de open dag aanwezig om daarover vragen te beant woorden. Diverse andere bedrijven zijn uitgeno digd die informatie kunnen verstrekken over het specifieke onderdeel waarin zij gespecialiseerd zijn. Zo is er een mede werkster van de Baarnsche Steenhouwe rij, die alles kan vertellen over stenen en wat er allemaal mogelijk is met gedenk tekens. Bloemisterij Jansen laat zien hoe een goed grafstuk gemaakt wordt, wel ke bloemen daar geschikt voor zijn en welke misschien minder. De beheerder van de Nieuwe Algemene Begraafplaats Van Baarn zal alle informatie geven over b.v. het huren van een graf, maar ook over herbegravingen of over een graf nummer van een overleden familielid. Verder zullen medewerkers van het cre matorium Den en Rust uit Bilthoven proberen alle "indianenverhalen" over cremeren uit de wereld te helpen en al les vertellen over wat er mogelijk is aan asbestemmingen. Een Baarnse notaris zal gratis advies geven over erfrechtelij ke zaken. Een medewerkster van het steunpunt rouw- en verliesverwerking geeft tips over een cursus of speciale lectuur over dit onderwerp. Verzeke ringsmaatschappij Axent is aanwezig om het financiële gedeelte van een uit vaart toe te lichten. Ook is er een boe kenstand van boekhandel de Wegwijzer met allerlei lectuur over begrafenissen, crematies en rituelen. "Het is dus niet zo maar een open dag, maar een echte informatiedag. We ho pen op deze manier mensen bewust te maken wat er allemaal van te voren ge regeld kan worden, zodat je niet op een dag ineens over hele belangrijke zaken in korte tijd beslissingen moet nemen waar je achteraf spijt van zou kunnen krijgen, "aldus Annelies van Pijpen. "En we willen de drempel van ons uit vaartcentrum De Ark laag houden, zo dat de mensen gewoon even langs kun nen komen voor de nodige informatie. "De Ark" is gevestigd aan de Reiger straat 17 in Baarn. Uitvaartverzorging A. van Pijpen is te bereiken via postbus 245, 3740 AE Baarn, tel. 5414433, fax 5414653. SCHOONHEIDSSALON Chantal Verkley en René van Homoet hebben vorige week donderdag samen de eerste paal geslagen voor de gezamenlij ke nieuwbouw van de bedrijven van hun vaders (de banketbakkerij en de fiets en- zaak) aan de Van Weedestraat. Dat ge beurde in aanwezigheid van de familie en architect H. van Zeeland en aanne mer A. van Breukelen. De nieuwbouw wordt in het najaar opgeleverd. Bovenop de twee nieuwe winkels komen zeven woningen. ipt een serieuze klacht mocht oningtoewijzing, dan kunt u die bij de gemeente Soest, Advies- uimteverdeling, Postbus 2000, j n heeft over het toewijzingssys-1 daarvoor terecht bij Achtgoed* n, bij SCW of de afdeling Pu- i gemeente Soest. Ook zijn hier leschikbaar. ïland bestaat uit de gemeente Baarn, Bunschoten, Eemnes, j Onvolledig of onjuist in- ihandeld. erhuurder) <en verhuurder) Onder grote belangstelling- zelfs met een optreden van muziekvere niging PVO - heeft drukkerij Atlas (Koningsweg) vrijdag afscheid ge nomen van algemeen directeur T. Koelewijn. Hij was sinds 1967 bij heit bekende Soester bedrijf in dienst. Koelewijn begon zijn loopbaan in het grafische vak in 1955 bij de Amers- foortse Courant, waar hij begon als leer- ling-handzetter met een salaris van f 20,- per week. Na zijn militaire dienst, diverse cursussen en functies bij Hollan- dia in Baarn en Onkenhout in Hilver sum trad hij op 1 november 1967 in dienst bij Atlas. Hij werkte zich daar op tot algemeen manager onder de direc tie van de heren N. Hoffmans en M. Koenders. Beiden, inmiddels resp. 80 en 78 jaar, waren ook bij het afscheid aanwezig. Mede onder invloed van Koelewijn heeft drukkerij Atlas, destijds gespecia liseerd in producten voor wasserijen en de grootste Nederlandse producent van bierviltjes, zich ontwikkeld tot een bloeiende, middelgrote allround-druk kerij, met grote namen uit het Neder lands bedrijfsleven als opdrachtgevers. Samen met de huidige directie nam Koelewijn in december 1995 het bedrijf over van H. van Dongen. Dat gebeurde via een "management buy out". Volgens medewerkers van Atlas was Koelewijn "een man met hart voor de zaak, die wist wat goed was voor Atlas en dat ook meestal realiseerde", en ie mand die regelmartig door het bedrijf liep en daar de kreet "een dag nie ge lach nie is een dag nie geleefaltijd kon beamen. Hij maakt per 30 maart 2000 gebruik van de vut en heeft de Atlas- scepter overgedagen aan de heren R. Linschoten, H. Ockhuizen en B. Veen- endaal. "Babor", zo heet het nieuwe huid verzorgingsproduct dat de bekende Soester schoonheidssalon Constan ze deze week introduceert. "Babor" heeft een unieke werking, afge stemd op de specifieke behoefte van elke huid, en is bovendien zeer aan genaam in het gebruik. Alweer drie jaar is de salon van schoon heidsspecialiste Connie Beijen nu ge vestigd aan de Van Weedestraat 211A (achter wat vanouds de Guco heette en tegenwoordig de firma Valkenburg). Ze beschouwt het nieuwe huidverzorgings product als een uitstekende aanvulling op de bestaande lijn (die o.a. Dr. Gran- del, Royal Effem en Pupa omvat). "Ba bor" is van Duits fabrikaat; Connie heeft onlangs nog de fabriek in Aken bezocht en daar een training in de toe passing van dit bijzondere, grotendeels plantaardige product gehad. "Babor" is een product met veel moge lijkheden; de behandeling kan worden afgestemd op elk huidtype. Het middel heeft een enorme dieptewerking en be vordert niet alleen de vochthuishouding, maar ook de elasticiteit van de huid. Door de toevoeging van speciale "fluids" (ampullen met extra werkstof- fen) wordt het effect nog versterkt, wat ook de weerstand van de huid aanzien lijk verhoogt. "En je ziet het ook echt!" aldus Connie. "Babor" heeft nog een belangrijk voor deel: het ruikt erg lekker en het is heel aangenaam om de toepassing ervan te ondergaan. Connie is er zelf ook heel enthousiast over. Ter kennismaking geeft ze de klanten daarom in de maan den april en mei een korting van 15 gul den op een exclusieve behandeling (80 in plaats van 95 gulden). Bij de behandeling met "Babor" hoort ook de toepassing van Hy-Oil, een cleansingconcept voor een poriëndiepe twee-fasen reiniging, dat ook thuis kan worden toegepast. "De huid vraagt nu eenmaal goed onderhoud," aldus Con nie, die in dat verband graag een ver gelijking met een auto maakt. "Die geef je om de 10.000 kilometer toch óók een onderhoudsbeurt...?" Bij aankoop van Zondagmiddag 9 april wordt in Soest een natuurwandeling gehouden in het stuifduinen- en bosgebied de Korte Duinen. Gidsen van IVN-Eemland ver wachten de deelnemers om 14.00 uur bij het restaurant "De Korte Duinen" (AVIA) aan de Birkstraat, bereikbaar met buslijn 70. Dit gebied, eigendom van de gemeen te, heeft landelijke bekendheid door zijn stuifzanden. De provincie Utrecht heeft het gebied Korte en Lange Duinen en kele jaren geleden zelfs tot aardkundig monument benoemd. Dat wil zeggen dat we Anno 2000 nog kunnen zien hoe dit gebied zich over duizenden jaren heeft ontwikkeld. In de laatste ijstijd was de Noordzee nog land. Van daaruit waaide met de z.w.-wind zand naar hier. De begroeiing die volgde legde het zand De mogelijkheid bestaat voor ieder een, jong en oud, om de opname van een Radio Soest-programma bij te wonen. Dat gebeurt dan in de rui me gemeentestudio, die zich net als de kleinere studio's bevindt in de keider van het gemeentehuis. Zo wordt op woensdagmiddag 12 april om 13.00 uur een splinternieuw praat programma opgenomen onder de titel "De Hangtafel". Een forum, bestaande uit mevrouw Neks Blommers (wethou der) en de heren Eit Algra (oud-leraar) en René Eijbersen (ex-televisiepresen- tator) discussieert onder voorzitterschap van Jan Visser over landelijke en inter nationale gebeurtenissen, die deze maand in de belangstelling staan. De programmastaf van Radio Soest re kent op een pittig gesprek tussen drie geheel verschillende mensen met een uitgesproken mening. De opname duurt precies een uur en wordt de vrijdagmor gen daarna uitgezonden. De aanwezigheid van publiek (met ap plaus of boegeroep) maakt de Hangta fel alleen maar spannend en levendiger. Een aardige gelegenheid om eens ach ter de schermen kennis te maken met de lokale omroep. Meldt u woensdag 12 april om kwart vóór één bij Radio Soest in het gemeentehuis. vast. Sinds de Middeleeuwen is die be groeiing aangetast en zijn de stuifduinen ontstaan. De gemeente Soest voert een actief beheer om enerzijds de stuivende gebieden open te houden maar van de andere kant moeten de mensen die aan de rand van de duinen wonen gevrij waard worden van zandoverlast. Dit spel met de natuur geeft het gebied een eigen vegetatie met mossen en korst mossen die net als de grassen zand vast houden. Op de wandeling komt men de jenever bes en grove den tegen. Het hangt van de warmte af hoever de natuur is gevor derd. Er is een goede kans dat er al zichtbare activiteit bij een mierennest is. Ook zwellende knoppen aan bomen en struiken waarin galwespen waarschijn lijk al eitjes hebben gelegd. En dan is er de actualiteit van de dag. Hoewel het geen uitgesproken vogelgebied is kan een buizerd hier goed thermiek vinden. Voor meer informatie kan men zondag morgen afstemmen op Radio Soest FM 105.9 of 107.9 Van 10.00 tot 11.00 krijgt men enkele wetenswaardigheden over dit gebied te horen. Informatie: tel. 6018565. kamers: (datum invullen) igebracht ri behorende nodig 7) Eemland* (10) esloten periode van I* (9) eer dan 75 KM (3) Simon Kielliger Sacha Hilhorst I Tegen inlevering van deze waardebon ontvangt 9 j u in de maand april 10% korting op Voor het betere zonweringswerk 2 Technisch Bureau Wonnink en co. b.v. J 3765 GE Soest Tel. (035) 609 06 90 3828 AC Hoogland Tel. (033) 480 22 44 I Nieuweweg 66 Fax (035) 609 06 96 Hamseweg 89a Fax (033) 480 25 20 dit specifieke reigingingsproduct geldt een korting van 10 óf (voor wie het product al kent) op een ander Babor- product naar keuze Schoonheidssalon Constanze, waar de bezoeksters desgewenst worden ont haald op een heerlijk en gezond glaasje mineraalwater van Eau Vitel, biedt een scala aan mogelijkheden voor goede en verantwoorde huidverzorging en cosme tica. Zo is er de "Thermal"-lichaams verzorgingslijn van "Babor" (van top tot teen) die gebaseerd is op de warmwa terbronnen van Aken. Daarnaast zijn er verschillende massagetechnieken, o.a. de "Babor" Welness-massage, Nouvel le. Prise, een massage voor totale ont spanning (op muziek), anti-stressbehan deling en binnenkort ook bindweefsel massage met een grote werking in de diepere huidlagen. Ten slotte kan men bij Constanze ook uitstekend terecht voor bruidsmake-up. Connie geeft bo vendien zelf ook make-uplessen op lo catie. Schoonheidssalon Constanze is op woensdag gesloten, op maandag open van 09.00 tot 12.00 uur en de andere dagen van 09.00 tot 15.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 22.00 uur. Op za terdag werkt Connie Beijen het liefst op afspraak (tel. 6010717).

Soester Courant | 2000 | | pagina 9