1 Koos Janssen ziet in het vliegdorp hechte en betrokken gemeenschap Aantal klachten over vluchten van helikopters vorig jaar toegenomen Zonder vrijwilligers kan De Drie Eiken geen leuke dingen doen voor ouderen 1EZORGERS/STERS Wil Stekelenburg stapt uit bestuur van Soesterbergs Belang Dienstverlening man (35) wegens illegaal wapenbezit WOENSDAG 12 APRIL 2000 Inbreker gepakt n voorgeleid Kerkdiensten Medische dienst Oranjedrive in De Drie Eiken Pruttelpot houdt eigen traditionele paasmarkt gevraasd voor bezorging Soester Courant in Soesterberg omg. Mercury, Gemini en Bloemheuvel. Tel. 035-602 18 41. Gemeente geeft geen ontheffing blauwe zone Palmpaasoptocht op zaterdag 15 april SPULLENHULP Lezing over Maitreya Redactie-adres: Joyce Schreuder tel. (035) 6022564. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 De nieuwe burgemeester Koos Janssen en zijn echtgenote hebben op uitnodiging van de Vereniging Soesterbergs Belang het vliegdorp per fiets verkend. In het spoor van enige lokale raadsleden en VSB'ers pendelde de burgervader zaterdag morgen langs verschillende locaties zoals bijvoorbeeld het sportcom plex aan de Anthonie van Leeuwen hoeklaan en Carolusschool. Voor Janssen was de dorpssfeer herken baar omdat hij ook in een klein dorp (Poeldijk) is opgegroeid. Met VSB-voorzitter Yvonne Hoekstra als gastvrouw kreeg het burgemeesters- echtpaar een korte sight-seeing. Het fietstochtje was door het korte tijdsbe stek net voldoende om wat geografische kennis op te doen. Janssen weet nu, als er een discussie over een nieuwe golf baan komt, waar het centrum voor ver standelijk gehandicapten Abrona ligt. Een deel van de golfbaan die Otto Zoe telief wil aanleggen, is namelijk op dat terrein gepland. Ook het industrieterrein Soesterberg-Noord is inmiddels op het netvlies vastgelegd. Voor de Carolusschool schetsten de vier meefietsende Soesterbergse gemeente raadsleden Karei van Geet (WD), Bert van 't Holt (GGS), A. Naseri en Wil Stekelenburg (PvdA) in grote lijnen de status van het bouwplan dat vorige week is gepresenteerd. Het vijfde Soes terbergse raadslid Storimans (CDA) moest verstek laten gaan. Erg veel tijd had het gezelschap overi gens niet om gedetailleerd op een aan- tal zaken in te gaan. Want om elf uur en 24-jarige inbreker is eergiste- en voorgeleid aan de officier van ustitie, nadat hij vrijdagmiddag was aangehouden na een inbraak aan de Amersfoortsestraat. De poli tie was om half twee 's middags in geseind en toen ze arriveerde bij de woning, zag ze juist een man op een snorfiets ervandoor gaan. De man, inwoner van Amersfoort, ne geerde het stopteken, maar werd even verderop opgepakt. Hij werd meegeno men naar het politiebureau, waar uit zijn kleding twee fotocamera's met toebeho ren en een verrekijker tevoorschijn kwa men. Tijdens het verhoor bekende hij eerder deze maand te hebben ingebro ken in een woning aan de Laan Blussé van Oud Alblas. De sieraden en het geld die hij daar had ontvreemd, had hij al van de hand gedaan of gebruikt. Ook hoestte hij diefstal en heling van een bromfiets op en verklaarde hij gepro beerd te hebben in te breken in een huis in zijn woonplaats. werd ze voor een korte rondleiding in het dorpshuis Burgstede verwacht en een kwartier later zou de koffie klaar staan in het dienstencentrum De Drie Eiken. In de 'rookruimte' van het dienstencen trum sjouwt Van Stekelenburg met stoe len, koffie en gebak en vertelt Yvonne Hoekstra op verzoek van Janssen hoe de VSB is ontstaan. En waar de club voor staat. Volgens Janssen is het op merkelijk dat het dorp vijf raadsleden heeft om zich te vertegenwoordigen. "Dat is toch een goede delegatie." On danks dat leeft het Calimero-gevoel ten opzichte van Soest nog steeds, zo erva ren de gemeenteraadsleden. Nog teveel heerst het idee dat Soesterberg een on dergeschoven kindje is. Aan Janssen zal het zeker niet liggen, zo verzekerde hij. "Maar je moet er zelf ook wel wat voor doen." De burgervader bekende al en kele malen met de auto 'de bult' ge slecht te hebben. En toen het ter spra ke kwam, kon hij zich voorstellen dat het wegvallen van een busverbinding 's avonds problemen zou opleveren. "Het lijkt mij niet zo behaaglijk als je daar 's avonds op de fiets langs moet." Steke lenburg: "Als die lijn 74 wordt opgehe ven dan kan je niet met de bus niet meer naar C-drie." Paasmarkt Het burgemeestersechtpaar bracht ook een bezoek aan de paasmarkt die in de ontmoetingsruimte werd gehouden. Daar konden bewoners even een praatje maken en liet mevrouw Janssen zich verleiden tot het kopen van handge maakte kaartjes. De eerste indruk die Janssen heeft van het dorp is dat van een hechte betrokken gemeenschap. "Er gebeurt van alles wat het waard is om de aandacht aan te schenken. Het is toch mooi meegenomen dat ik nu een beet je weet waar de Carolusschool ligt of de Burgemeester Janssen, VSB-voorzitter Yvonne Hoekstra en enkele andere Soes- terbergers tijdens de fietstocht, hier ter hoogte van de Carolusschool. A28," zegt hij lachend. Opvallend vond hij het contact tussen raadsleden en pas santen. "Het is noodzakelijk dat de Soesterbergers hun vertegenwoordigers kennen. Ik zie dat als een compliment voor de raadsleden." Hij omschrijft zichzelf als burgemeester voor iedereen. En als iemand die ervan houdt om kla re taal te spreken. Zijn uitval richting Ans Mann van GroenLinks, die het col lege verweet onvoldoende voorlichting te geven over de afspraken rond de bus regeling, was in ieder geval van zijn kant uit niet vinnig bedoeld. "Ik houd van een open communicatie. Zo weet ieder een meteen wat ze aan me hebben." Betrokken Wat zijn eerste optreden in Soesterberg betreft: dat is in goede aarde gevallen. Het wordt omschreven als toegankelijk, vol humor en dat van 'een zoon des volks'. Zijn vrouw omschrijft hem als: 'vriendelijk en betrokken met elk mens'. Voor haar is het trouwens van belang dat een burgemeestersechtpaar betrok ken is bij de bewoners. Met name oude re bewoners hebben dat extra nodig. Voorlopig richt zij zich volledig op haar gezin. "Als je een baan hebt met vele verplichtingen zoals mijn man heeft, dan zie ik het gezin als mijn belangrijkste taak. Ik wil alles op orde hebben zodat we ons thuis kunnen voelen. Eerst een goede basis hebben voordat ik me be zig ga houden met andere zaken," aldus mevrouw Janssen. Het echtpaar Janssen vol belangstel ling tijdens het bezoekje aan de paas markt. Het aantal klachten over lawaai overlast van vliegtuigen en helikop ters is vorig jaar met eenderde toe genomen ten opzicht van het jaar daarvoor. Met name uit de gemeen te Soest zijn er meer klachten over helikoptervluchten binnengeko men. In omringende gemeenten zo als Zeist en Leusden nam het aantal klachten daarover af. Het aantal klachten over vliegtuigen namen juist weer toe in de gemeenten Amersfoort, Bilthoven, Huis ter Heide en Zeist. Uit het jaarverslag van de Commissie voor Overleg en Voorlichting inzake Milieuhygiëne voor de Vliegbasis Soesterberg (Covm) blijkt dat vorig jaar in totaal 466 klachten binnen zijn geko men van 183 klagers. Die cijfers waren het jaar daarvoor respectievelijk 342 en 146. De gemeente Soest scoort het hoogst als het om helikoptergeluid gaat. Maar liefst 108 klachten zijn vorig jaar daarover binnen gekomen bij de klach tentelefoon van de vliegbasis. Een kla ger nam echter 84 schriftelijke klachten voor zijn rekening. In totaal hebben vijf tien mensen hierover geklaagd. Uit de regio Den Dolder kwamen 77 klachten over helikopters binnen. Vier klagers belden meerdere malen. Ook in Bosch en Duin bleek een aantal inwo^- ners moeite te hebben met het geluid van de helikoptervluchten. Tot 52 maal toe werd er naar de klachtentelefoon gegrepen. Een bewoner belde zelfs 29 maal, een ander uitte dertien maal zijn ongenoegen. Uit het klachtenpatroon rondom de ba sis valt af te leiden dat met name het zware geluid van de Chinopk-helikop- ters als oorzaak van geluidshinder werd gezien. Dan bellen er veel mensen. Over het lichtere geluid van de Cougar-heli- copter werd 74 maal geklaagd. 84 om wonenden klaagden over helikopterla- waai zonder onderscheid te maken tus sen de verschillende types hefschroef- vliegtuigen. F-16 boosdoener Wat het vliegtuiglawaai betreft staat de F-16 als grootste boosdoener aange merkt. De Orion, een marinevliegtuig, kwam er met 27 klachten af. Het geluid van de Husky, het vliegtuig waarmee zweefvliegtuigen worden gesleept, werd tot vijfmaal toe als hinderlijk ervaren. Officiële klachten die binnen kwamen over de zweefkisten zelf, bleven beperkt tot drie. Volgens veertien bewoners maakt het grondpersoneel van de vlieg basis ook teveel lawaai. Er kwamen elf klachten binnen over gezoem en een bromgeluid; drie mensen ergerden zich aan getoeter. Volgens de commissie waren acht klachten uit Bosch en Duin met betrekking tot het grondlawaai te danken aan een kapotte elektrische schakelaar van de shelters. Deze werden zo snel mogelijk vervangen. Omdat de helikoptervluchten door een groot aantal omwonenden als bijzonder hinderlijk wordt ervaren, heeft de com missie vorig jaar een aantal suggesties gedaan voor betere routes. De lucht macht is er echter niet in geslaagd om minder hinderlijke vluchtroutes te vin den die ook aan de veiligheidseisen vol doen. Wel worden bestaande routes be ter gebruikt omdat boven militair terrein op vijfhonderd voet mag worden gevlo gen. Bij laag hangende bewolking is het onmogelijk om vliegen over dichter be woond gebied te vermijden. Redactie Soesterberg: Joyce Schreuder, tel. (035) 6022564. Kopij kan ook worden afgegeven bij boekhandel Marjolein, Rademaker- straat 30. Zaterdag 15 april en zondag 16 april ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Radeniakerstraat 75 Zaterdag 19.00 pr. V.d. Heijden/ zr. Marie-Anne; cantores Zondag 10.30 pr. V.d. Heijden/zr. Ma- rie-Anne; gemengd koor HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. R. Zandstra STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 geen opgave WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: F.P. Prause, Oude Tempellaan 6, tel. 351517. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. De bridgeclub Soesterberg houdt in sa menwerking met het Oranjecomité Soesterberg een Oranjedrive op zater dag 29 april in De Drie Eiken. Het in schrijfgeld is vijf gulden per persoon, zowel club- als thuisbridgers kunnen zich opgeven. De indeling is twee lijnen naar spelsterkte. Er zijn diverse prijzen en in elke lijn een wisselbeker. Opgave voor deelneming is mogelijk tot en met 28 april. Bij de heer Dillen (35.3658) of Berkhof (35.2581). Op zaterdag 15 april zal tussen tien uur 's morgens en een uur 's middags een paasmarkt worden gehouden in peuter speelzaal de Pruttelpot aan de Van An- gerenstraat. Bezoekers kunnen tweede hands kleding en speelgoed kopen, evenals taarten en andere lekkernijen. Voor de kinderen is er een grabbelton, schminken en een paasworkshop. Als aandenken kunnen de kinderen samen met de Paashaas op de foto. De op brengst van de markt is geheel bestemd voor nieuwe speelgoedkasten in de speelzaal. Omdat de jaarlijkse activiteit vel werk met zich meebrengt wordt de ouders gevraagd om ook mee te helpen. Op dinsdag 21 maart is er de mogelijk heid om onder begeleiding het een en ander te maken voor de verkoop. Speel goed en kleinigheidjes voor de grabbel ton zijn welkom. Evenals ouders die taarten of hartige snacks willen maken. Meer berichten over Soesterberg op pagina 19 In de hal van het dienstencentrum De Drie Eiken is het zaterdagmor gen druk. Bezoekers van de paasmarkt lopen de deur uit met kaarten, mandjes, beschilderde eie ren en gele bloemen. Een paar be woners van de bijbehorende flats schuifelen achter hun rollator voor bij. In de hal stopt een jonge knul zo'n 78 kaartjes in de klepjes van de brievenbussen. "Moetje nog een puzzel hebben Lies," zegt een bewoonster van een van de flatjes tegen haar vriendin. Deze is ech ter al doorgelopen richting keuken waar een roltafel met koffiekopjes de deur markeert. De drukte strekt zich ook uit tot de achtergelegen ruimten waar zit jes staan. Ouderen kletsen genoeglijk onder het genot van een kop koffie en in de aparte rookruimte staat het inmid dels blauw van de omhoog kringelende rook. Coördinator Tosca van Bussel bevestigt dat het dienstencentrum door veel ouderen uit het dorp wordt bezocht. Het heeft een wijkfunctie, en daar wordt veel gebruik van gemaakt. "We hebben tal van activiteiten," vertelt ze. "Zo'n 60 procent van onze bezoekers komt uit het dorp. Dus niet alleen de bewoners van de flatjes zoals zoveel mensen nog denken. Het dienstencentrum is bedoeld voor alle ouderen. De gemiddelde leef tijd van de bezoekers is tussen en 55 en 60 jaar. Het succes van het centrum is voorna melijk te danken aan de laagdrempelig heid en natuurlijk aan de 36 vrijwilli gers. "Die laatste zijn heel erg belang rijk," zegt Tosca. "Je kunt wel een coör dinator hebben. Maar zonder al die vrij willigers zou het niet haalbaar zijn. Ook de werkgroep loopt als een trein. Ieder een kan goed met elkaar opschieten." Zowel coördinator als vrijwilligers zor gen ervoor dat het centrum voldoende activiteiten kan organiseren. Die hebben grotendeels tot doel om gezamenlijk iets gezelligs te doen. "Eenmaal per maand koken bijvoor beeld de vrijwilligers een warme maal tijd. Daar komen altijd zo'n veertig a vijftig gasten op af. Maar er zijn ook mensen die bijvoorbeeld zorgen dat er een klaveijasavond wordt gehouden, of een vertelochtend. Van de meeste be zoekers hoor je positieve berichten. Ze vinden het hier heel gezellig." Het activiteitencentrum krijgt jaarlijks drieduizend gulden subsidie. Van dat bedrag kan het niet alle kosten dekken. "Met een rommel- of paasmarkt probe ren we wat extra te verdienen," vertelt Tosca. "De rommelmarkt die twee maal per jaar gehouden wordt, brengt zo'n zes of zevenduizend gulden op. Aan een bingo-avond houden we meestal twee honderd gulden over." Ook probeert Tosca elke maand iets extra's te organi seren zoals bijvoorbeeld een toneel avond, band- of zangoptreden,. Het feit dat het Soesterbergse diensten centrum goed draait terwijl de Soester centra als Hondsbergen en Klarinet daar meer moeite mee hebben, is vol gens haar te danken aan de inzet van een professionele kracht. "De SWOS wil voor Soest ook subsidie aanvragen en een coördinator aantrekken. Hondsber gen is bijvoorbeeld ook voor alle 55- plussers bedoeld. Alleen draaien ze op louter vrijwilligers. Dan laat de continuï teit wel eens verstek gaan." Om de toegankelijkheid van De Drie Eiken nog groter te maken, wil de SWOS het dienstencentrum een ande re naam geven. Dat komt omdat de ei genaar van de seniorenflatjes het flatge bouw dezelfde naam heeft gegeven. "Een heleboel mensen denken dat we Omdat hij een revolver en een gas pistool met negen patronen had, is een 35-jarige Soesterberger door de Utrechtse politierechter veroor deeld tot zestig uur dienstverlening en duizend gulden boete. De politie kwam erachter dat de man de wapens had tijdens een "dramatisch voorval", zoals rechter mr. M. Smit het noemde. Tijdens de afgelopen jaarwis seling vond er een schietpartij plaats in het café van de verdachte. Daarbij werd ook iemand neergeschoten. De Soesterberger vertelde dat hij één van zijn wapens uit de kassalade pakte, en daarmee naar buiten ging om te kij ken of de dader nog in de buurt was. "Dat was mijn eerste reactie, ook om de klanten die nog binnen zaten te bescher men. Je schrikt toch best, als zoiets ge beurt", aldus de Soesterberger. "Gelukkig zag u niemand, buiten. Maar wat nou als u wel had geschoten?", vroeg de rechter zich af. De Soesterber ger was het met haar eens dat hij dan misschien in grote moeilijkheden was geraakt. "Daarom heb ik toen ook ge lijk tegen de politie gezegd, hier heb je die wapens". Hij had die dingen gekocht, nadat hij door een klant, die hij de toegang had geweigerd, was bedreigd. Volgens de officier van justitie gaf het hele voorval echter alleen maar aan dat het er met vuurwapens niet veiliger op wordt. Zij eiste drie maanden celstraf tegen de ver dachte, om te zetten in 140 uur taak straf. De Soesterberger vroeg de rechter om alleen een geldboete op te leggen, om dat hij als zelfstandig ondernemer al zo'n tachtig uur per week werkt. Rech ter Smit vond het feit echter te ernstig om het bij een boete te laten. Wel was haar straf milder dan de eis. Daarbij hield ze rekening met het feit dat de Soesterberger niet eerder was veroor deeld. Wil Stekelenburg stelt zich niet meer beschikbaar als bestuurslid van de Vereniging Soesterbergs Be lang. Ze meent na 23 jaar dat ande ren het estafettestokje maar eens moeten overnemen. Stekelenburg is vanaf de oprichting bij de Soester bergse belangenclub betrokken ge weest. "We hadden toen een poli tiek ingestelde wijkraad die slechts een adviesfunctie had. Het kwam meerdere malen voor dat het colle ge toch een ander standpunt in nam." De VSB werd in 1977 opgericht. Een aantal Soesterbergers vond de manier waarop de 'Soester' politiek dacht en besliste over het dorp niet bevredigend. Het werd tijd om de koppen bij elkaar te steken en met name de administratie ve strijdbijl op te graven. "In feite heb ben we nooit harde acties gevoerd," zegt Van Stekelenburg achteraf. "We gooiden niet met tomaten of zo. Onze acties waren meer administratieve pro cedures waarmee we ons gelijk probeer den te halen. We schreven brieven naar het ministerie, naar Rijkswaterstaat en naar politieke vertegenwoordigers. Ie dereen kon lid worden en we gaven ook cursussen." De ongeveer tweehonderd leden tellende belangengroep was ook nooit te beroerd om iets leuks te orga niseren zoals een Mid-zomerfeest of, voor de mensen die niemand hadden om op terug te vallen, een Kerst-In. "Daar was de middenstand bij betrok ken, dat hebben we ook altijd met veel plezier gedaan." Ombudsvrouw Stekelenburg had toen nog geen politie ke ambities en fungeerde meer als om budsvrouw. "De bewoners konden met hun klachten bij ons terecht. Die hadden soms betrekking op geluidsoverlast, maar je werd ook geconfronteerd met klachten over niet brandende lantaren palen en scheef liggende stoeptegels. Ze kwamen letterlijk met van alles aandra gen." Hoogtepunten uit de geschiedenis van de VSB zijn ongetwijfeld het lawaaiige wegdek van de A28 - die strijd is nog steeds in volle gang - en het behoud van een derde huisarts. "Wat belangrijk is dat we een link naar de politiek vorm den," aldus Stekelenburg. "Het college was toentertijd nog een autoriteit die zelf wel uitmaakte wat er moest gebeu ren. Nu worden de zaken van tevoren besproken." Het oprichten van Soester bergs Belang paste ook wel een beetje in het tijdsbeeld, vermoedt ze. "De bur gers zijn mondiger geworden. Je moet niet vergeten dat toen alles zo'n beetje geregeld werd door een ambtenaar die ze de 'burgemeester van Soesterberg' noemden." Dankzij de inzet van de VSB kreeg het dorp een dependance van de afdeling Secretarie en liggen de plannen nu ter inzage in de bibliotheek. Achteraf denkt Stekelenburg dat de VSB voor haar mis schien aanleiding is geweest om in de politiek te stappen als raadslid voor de PvdA. "Het was toch de enige manier om je stem in Soest te laten horen." Ledenvergadering Op de jaarlijkse ledenvergadering, die volgende week woensdagavond wordt gehouden in het dorpshuis Burgstede, zal ze zich niet meer verkiesbaar stellen. "Het wordt tijd dat een ander dat gaat doen." Op de agenda staan de vier startnotities die de Milieuwerkgroep aan het bestuur heeft aangeboden en ook aan alle leden is toegezonden. Hot items zijn de overlast van de A28, de herin richting van het Kamp van Zeist, de busverbindingen en de rotzooi die regel matig wordt aangetroffen bij de 'breng- parkjes'. Ook de directie van de firma Tammer is uitgenodigd om te vertellen over hun geschiedenis en toekomst als familiebedrijf. De avond begint om 20 uur, ook niet-leden zijn welkom. er alleen voor deze bewoners hier zijn. Die naam schept verwarring." Op een oproep van de SWOS om na te denken over een nieuwe naam zijn al zo'n hon derd inzendingen binnen gekomen. "Het liefst willen we met het verande ren van de naam wachten tot de verbou wing achter de rug is," verklaart Tosca. Ze verwacht dat voor 1 mei het finan ciële plaatje rond is. Het dienstencentrum ondergaat volgend jaar een complete verbouwing. De hal, die nu grotendeels een lo?e ruimte is, wordt uitgebroken en de keuken aange past. Het biljart gaat naar achteren, ook de andere ruimten worden anders inge deeld en er komt een nieuwe toilet groep. Tosca: "We moeten natuurlijk rekening houden met de activiteiten, die stoppen pas in de zomermaanden. In die periode hopen we met de verbou wing te kunnen beginnen. Het is natuur lijk leuk om het vernieuwde centrum, wat overigens een 'ontmoetingsruimte' wordt, te heropenen met de nieuwe naam. Wat het gaat worden weten we nog niet. De keuze uit de inzendingen moet nog worden gemaakt. Voor de winnaar is een prijsje uitgeloofd." Burgmeester en wethouders zijn niet van plan om de familie Fox aan de Rademakerstraat ontheffing te geven in verband met de blauwe zone. Volgens B en W is de zone ingesteld nadat zorgvul dig alle voor- en nadelen tegen elkaar zijn afgewogen. Het uiteindelijke doel is om tot een optimale benutting van par keerruimte te komen. „Dat dit voor de bewoners binnen de blauwe zone nade len oplevert is ons bekend. Wij zijn ech ter van mening dat deze nadelen, gelet op de kleine opvang van de blauwe zone aan de Rademakerstraat, beperkt zijn." Volgens het college is een loop afstand van vijftig meter naar de auto nooit een voldoende reden tot onthef fing. Bewoners krijgen de gelegenheid om hun auto tot half tien 's morgens voor de deur te laten staan, terwijl 's middags vanaf half vijf weer geparkeerd mag worden. De jaarlijkse Palmpaasoptocht zal dit jaar vertrekken op zaterdag 15 april om 2 uur 's middags vanuit de Vredekerk. De kinderen verzamelen zich vanaf half twee in de Vredekerk, waar de brood haantjes op de palmpaasstokken worden gestoken. Dit jaar hebben zich weer veel vrijwilligers voor een goed verloop in gezet. Dankzij de medewerking van de scholen in Soesterberg konden alle kin deren zich gemakkelijk inschrijven voor deelname. De Palmpaasoptocht wordt muzikaal weer begeleid door de drumfanfare Jo nathan uit Zeist. De majorettes van de Soesterbergse muziekvereniging Odeon zullen de optocht weer een extra fleu rig aanzicht geven. Verder verleent ook de politie weer haar jaarlijkse gewaar deerde medewerking om de optocht zonder problemen met het verkeer te doen verlopen. De route, als het weer een beetje mee zit: Vertrek Vredekerk, linksaf Gen. Winkelmanstraat, linksaf Kampweg (langs het Zwartewegje), oversteken Kampweg, Hermes, Mercury, rechtsaf Gemini, linksaf Mercury, rechtsaf Apol- lo, linksaf Oude Tempellaan, Vliegtuig laan, linksaf Kamerlingh Onneslaan, oversteken Kampweg, linksaf Generaal Winkelmanstraat, linksaf Vredekerk. Bij eventueel slecht weer zal een alternatie ve route worden gevolgd. kringloopcentrum De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 Alle bruikbare kleding, textiel en schoenen kunnen naar Spullenhulp gebracht worden. Afleveradres: De Schans 20 Aflevertijden: Dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur Zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur Voor inlichtingen kunt u bellen naar nummer 601 87 30. Benjamin Creme schreef er al verschil lende boeken over: de wederverschij ning van de Christus en de meesters van wijsheid. In een lezing zal Jacques van den Berg uitleg geven over deze Mai treya, wiens komst al in vele profetische boeken zoals bijvoorbeeld de bijbel is voorspeld. In een wereld waarin onder voeding, oorlog en de honger naar steeds meer geld het voortbestaan van de mensheid op de proef stelt, verandert deze wereld ten goede. Het is te danken aan een fascinerende groep mensen die de goddelijke principes van liefde, me dedogen en wijsheid ten volle hebben gerealiseerd. Zij worden de meesters van de wijsheid genoemd. Aan het hoofd van deze groep staat Maitreya, de wereldleraar. Hij toont de mensen dat hun diepste wezen in feite goddelijk is. Deze lezing over de kunst van zelfver wezenlijking wordt gegeven in het dorpshuis Burgstede. Op dinsdag 18 april, om 20 uur, de toegang is gratis.

Soester Courant | 2000 | | pagina 13