R. OUD Verhuur 1 ^DogterSm IPRIKBORPr TIJDELIJK f250,- TAXA TÏEKORTINGÜ Opknap bedrijventerrein Soestdijk stapje verder 1 Gemeente wil deel van blauwe sone Smitshof niet opheffen VANOOSTEN Klaverjastitel op het spel Werk aan de weg in Soest PAGINA 14 WOENSDAG 12 APRIL 2000 ek Concert 'f SOESTER COURANT PAGINA 15 ®035 602 22 04 DE X HYPOTHEEK TERING iit millennium antatedienst Baarn banketbakkerij de beste, de lekkerste Zesde expositie in brandweerkazerne 'Kruip uit je huid' in kasteel Groeneveld 'Burgerüjk^tandj cs> ,^&0Nrs> Dialezing 1 uur fotoservice Kerkdiensten Vledische dienst Vrijdag 28 april in de Klarinet Sculpturen van Hanneke Pereboom in gemeentehuis Vlinderfestival Multicultureel vrijwilligerswerk s o pö Zonierbollen Bewaar de Soester Courant - er komt een Logo Puzzel SPD-thema-avond over weerbaarheid Koffieochtend bij het Leger des Heils Dierenlief Dierenleed Fietstocht Familiereünie' Collecte Reumafonds 16 april 16 april wordt er een bijzon. gegeven door Julia Bronfc- enk van Lingen. Zij spelen derenreeks, getiteld "Divan bn-Ezra", voor zang en gj. vijfdelige liederencyclus uit i van de laatste werken die or zijn dood (twee jaar later) de. De compositie is geba. et werk van de Hebreeuwse i dichter Moses lbn-Ezra, die tiet Moorse Spanje van de euw. De teksten handelen vriendschap, ballingschap en men van het leven. Ieder lied :igen karakter en sluit geraf- de ander aan. Na de pauze Spaans repertoire van o.a idrigo en Manuel de Falla! usici: khorst volgde haar zang-op- i het Utrechts Conservato- zij in 1988 het diploma Uit- usicus behaalde. Zij studeer- lia van Santé en Udo Reine- tiaar afstuderen volgde zij les- dargreet Honig en Lucia Ze zong midden- en hoofd- jrschillende operaproducties, 'Orfeo ed Euridece" van ie Zauberflöte" van Mozart, ;t les sortilèges" van Ravel en e opera's zoals "Life with Schnittke en "Die glückliche Schoenberg. Zij geeft recitals and, België en Frankrijk langs een cd met liederen van Bosmans, voor zang en piano, iet Henk van Lingen stonden s op het programma van de al in het Concertgebouw van m. Lingen studeerde gitaar hts Conservatorium bij Hans ek en volgde masterclasses bij 3rouwer, Roberto Aussel. Na examen behaalde tevens de ng kamermuziek. Hij is op vlakken binnen de muziek eft een eigen ensemble waar- eer actief is en verder spe i verschillende theaterproduc- met theatergroep De Nieuw im, toneelgroep de Paardenka- Jtrecht en de productie "Reis naan", met theatergroep Huis gondië. Henk van Lingen gaf ngen concerten op diverse po lderland, Zweden, Frankrijk, ngeland en Japan. Hij werkte verschillende radio- en tv-pro- o.a. "Reiziger in muziek" van 15.00 uur. Toegang 12,50: 5,00. lag 17 april uziek naar de emotie. is een oorlogsfilm zonder oor- ïze film interviewt Honigmann idse veteranen van VN- mis- VN-lidmaatschap besloeg de vanaf de Koreaanse oorlog tot za, en zo waren zij mensen in i die geen oorlogen zijn, maar ken die werden gepresenteerd :smissies. Echter, zo wordt ons gemaakt door de geïnterview- i vredesmissie vindt plaats in wrede en absurde realiteit als rin werkelijke oorlog zich af in juist deze absurditeit maakt i thuiskomst nooit meer geheel zult zijn. Ist van Honigmann in "Crazy" ïruit elk interview te laten ein- et de vraag welke muziek voor erviewde het meest verbonden ijn oorlogservaringen. En dan het: in een lange close-up van cht van de veteranen die naar )riete muziek luisteren, zien we ies voorbijglijden. Was het tij- gesprek nog mogelijk met bra- praten of angst te ontkennen, horen van de muziek valt het i>k uit eerdere films, "Metaal en ïolie" en "Het ondergronds or- eek, is Honigmann een bijzon- erviewster. Het gaat haar om de hoe houd je je staande te mid- i barre ellende, wat zijn de ge- die daarbij een rol spelen" en ze aarover dóór terwijl ze weet hoe dat is. Hoewel het mijn opzet 5, is deze film door de aangrij- :n persoonlijke verhalen van de i een aanklacht geworden tegen e. Veel van deze jongens zijn kt door de staat." g 20.30 uur. Entree 9,00; cjp/ ,00. Reserveren: Maandag t/m tussen 09.00-13.00 uur, tel. 035 7. Bel nu voor een gratis hypotheekgesprek met een van onze adviseurs!! De Hypotheekshop Soest Soesterbergsestraat 6 E-mail: hypotheekshop.soest@ worldtnail.nl S H O P rekkelijk gesteld. cel voor u klaar. lig! .00 - 20.00 uur .30-18.30 uur .00-20.00 uur tloten Op zondag 16 april zal tijdens de Can- latedienst in de Paaskerk, Oude Utrechtseweg te Baarn, worden uitge voerd de cantate BWV 182 "Himmels- könig sei willkommen", door solisten, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. Johan Rooze. De dienst wordt geleid door ds. M. Janssens en begint om 19.30 uur. Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 De Baarnse kunstenares Gabriele W. Faustle-Diller (1943) is de zesde expo- sante op rij, die op uitnodiging van Jan Visser, exposeert in de Brandweerkazer ne aan de Lange Brinkweg. Vrijdagmiddag 14 april a.s. wordt op 17.00 uur haar tentoonstelling van schil derijen, miniaturen en sieraden geopend door oud-Shellmanager J. Molenaar. De muzikale omlijsting wordt op fortepia no verzorgd door Wilhelm Heilweg. Iedereen die geïnteresseerd is, is welkom bij de opening van deze expositie, die elke werkdag gratis te bezichtigen is tij dens de kantooruren tot 1 juli 2000. Gastheer is brandweercommandant Tom Bakker. Een werkgroep van de Soester Za- kenkring is reeds geruime tijd actief om op het bedrijventerrein Soest dijk een eigen bedrijvenkring op te richten. De activiteiten van deze kring omvatten het behartigen van de belangen van de op dit bedrijf sterrein gevestigde bedrijven. In middels is de stichting Bedrijventer rein Soestdijk een feit. Het bestuur bestaat uit J. Faase (Koge- vo) voorzitter, H. van Zeeland (Archi tectenbureau Van Zeeland) secretaris, F. Davelaar (Brink kantoorartikelen) pen ningmeester en J. van Zal (Autoschade- bedrijf J. van Zal) en J. Abbel (Soester IJzer- en Metaalgieterij) leden. Als ad viseurs nemen W. Hulsbergen (gemeen te) en R. E. van Gelder (Soester Zaken- kring) aan de bestuursvergaderingen deel. Eind april is er een algemene ver gadering van alle deelnemers. Een van de eerste projecten die ter hand zijn genomen is de bewegwijzering. Er komen routeaanduidingen voor de ver schillende straten. Tevens kunnen alle bedrijven een naambord nemen, con form een gezamenlijk ontwerp. De be reikbaarheid en het aanzien van het ter rein zullen hierdoor verbeteren. In over leg met de gemeente wordt een plan uitgewerkt voor verbeteringen in de in frastructuur. Ventweg Door B. en W. wordt tijdens de komen de voorjaarsnota aan de raad voorge steld een bedrag van 150.000 gulden uit te trekken voor de revitalisering van het terrein. Voor dit bedrag wordt onder andere de ventweg langs de Koningsweg doorgetrokken tot aan de Belvedèreweg, wat een logischer ontsluiting geeft en een verbetering van de verkeersveilig heid. Voorts wordt de aansluiting van de Kostverlorenweg op de Beckeringstraat aangepast en wordt het eenrichtingsver keer opgeheven. Met de omkering van de voorrangssi tuatie bij de rotonde Dorresteinweg is al een eerste stap gezet in de revitalisering van het oudste Soester bedrijventerrein. De wensenlijst bevat echter nog een groot aantal andere punten. In nauw overleg met de gemeente wordt voor deze wensen naar financieringsmogelijk heden gezocht, waarbij provinciale en rijkssubsidie zeker tot de mogelijkheden behoren. Op 14 april vindt in kasteel Groeneveld te Baarn de officiële opening plaats van een sprookjesachtige kindertentoonstel ling. "Kruip uit je huid" is voor kinde ren kleurrijk wegdromen en fantasievol kijken. Het verhaal gaat over verschui len en verstoppen maar uiteindelijk toch jezelf durven zijn. De tentoonstelling is gemaakt door de kunstenares Othilia Verdurmen, die ook de populaire ten toonstelling Nachtwereld bedacht en ontwierp. Vanaf 15 april kunnen (groot)ouders en hun kinderen, vanaf 4 jaar, de kindertentoonstelling bezoeken. Voor scholen, groep 1 t/m 4, verzorgt de Educatieve Dienst van Kasteel Groe neveld een programma over deze kindertentoonstelling. "Kruip uit je huid" duurt tot en met 27 augustus. De tentoonstelling is geba seerd op het sprookje "Bontepels" van de gebroeders Grimm. Het sprookje begint bij een bron vol waterplanten waar twee grote kikkers de kinderen opwachten. Hier komt prinses Pelsdier tje dagelijks met haar gouden bal spe len. Daarna gaan de kinderen naar het paleis van de Koning, waar een grote troon staat met de kop van een grote, gouden leeuw. Hij vertelt dat de koning zijn dochter wil uithuwelijken. Prinses Pelsdiertje wil dit voorkomen door drie jurken cadeau te vragen: één stralend als de zon, één zilver als de maan en één twinkelend als de sterren. Ook wenst zij een mantel gemaakt van haren van alle dieren. Het lukt de koning deze te ma ken. De prinses vlucht, met de drie jur ken verstopt in walnoten en gekleed in een dierenmantel. Stap voor stap volgen de kinderen haar, tot ze uiteindelijk "uit haar huid kruipt" en weer een stralen de prinses wordt. Leerlingen gaan in groepjes door de ten toonstelling en ervaren het hele sprookje de diverse totaalomgevingen. Ook voeren ze activiteiten uit die met het sprookje te maken hebben: aan de pels mantel werken, een nestje maken en broodsoep. Op woensdag-, zaterdag en zondagmid dag is er tussen 12.30-16.00 uur op ge zette tijden een bezoek aan de tentoon stelling mogelijk. Voor meer informatie over "Kruip uitje huid" kunt u contact opnemen met kasteel Groeneveld. Scholen dienen te reserveren. Telefoon 035-5420446. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur; zaterdag en zondag 12.00-17.00 uur; 29 april en 5 mei gesloten. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 23 maart t/m 5 april 2000. GEBOREN: Quintin, zoon van V.L. Wijnhoud en C.M.H. Witkamp. ONDERTROUWD: Anthonie Pieter Wilhelmus Hilhorst en Geertruida Cornelia Bakker. - Bastiaan Frans Steemers en Anthonia Mathilda Bijkerk. - Edwin Alexander de Jong en Astid Jager. Vincent Staal en Laura Antoinette van Beek. - Cornelis Jelrich Jacobus van der Roest en Tamara Gan- dola. - Martinus van Leeuwen en De- bora Elisabeth Maria Toornent. GETROUWD/ GEREG. PARTNERS: Anthonius Johannes Andries IJzen- doorn en Wiepke Veldmeijer. - Jeroen Martijn Leurs en Marretje Hendrika Veldhuizen. OVERLEDEN: Johan Conrad Landsmeer, echtg. van Louisa Quispel. - Gerrit Lam, echtg. van Nicoline van Duinkerken. De volgende gegevens zijn ons verstrekt door de gemeente Baarn. GEBOREN Kelsey, dochter van F. Uding en C. Burgman. - Puck Willemijn, dochter van P.W. van Baaden en Y.B.M. de Rooij. - Peter, zoon van H.P. Bos en H. Hartog. - Mark Lambertus Wouter, zoon van L.H.A. Dielessen en E.A. Hofstee. - Berkan Bahadir, zoon van A. Ceylan en H. Ceylan. - Jasmin Said Abdirahman, dochter van Said Abdir- dahman Ahmed en I. Houssein. - Amy, dochter van B. Jansen en C.M. A. Huur- deman. - Medie Petronella, dochter van H. van Veen en L. Tolsma. - Chris-Jan, zoon van W. Lustig en J. de Boer. - Mickey, zoon van R. Stigter en C. den Broeder. - Sophie Robine, dochter van L.N. Schulpen en J. van Dishoeck. - Willem Leendert Bernhard, zoon van E.J.B. Stagge en E.M. Schalm. Verkoop Verhuur Reparatie van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe*het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 6019589 Smits weg 311, telefoon 6012630 tel. 6011780 3e gemeente is niet van plan de ^anvraag van een bewoner van de jVeegbreestraat om een deel van de blauwe zone Smitshof op te heffen j in te willigen. Volgens de bewoner felijft in dat gedeelte een aantal par keerplaatsen op bepaalde tijden on bezet. Zelfs nadat hij in een overleg net wethouder Pieter ten Hove zijn 'erzoek had toegelicht bleef de ge beente bij haar standpunt. De bewoner kreeg wel gelijk wat betreft het openblijven van een aantal parkeer plaatsen op bepaalde tijden. De ge meente vindt dat echter geen reden om dit deel van de blauwe zone op te hef fen. Als dat wel zou gebeuren, zouden bij drukte de bezoekers van het winkel centrum moeten uitwijken om hun auto te kunnen parkeren. Dat leidt weer tot parkeeroverlast in de omgeving. Volgens de gemeente moeten er in blau we zones bij winkelgebieden geen uit zonderingen gemaakt worden. Gebeurt dat wel, dan ontstaat er al gauw verwar ring onder automobilisten en begaan ze, onbedoeld weliswaar, overtredingen. Voor mensen die hun auto langer dan een uur zonder parkeerschijf kwijt wil len zijn er volgens de gemeente vol doende alternatieven in de directe om geving. Met name langs de Weegbree straat buiten de blauwe zone kan men de auto zondermeer parkeren. Ernst van Genne, bekend van de Dwergcichliden groep, was onlangs voor de tweede keer in Colombia om vissen te bekijken. Hij zal zijn belevenissen vertellen op dinsdag 18 april, op uitno diging van Neontetra. Belangstellenden kunnen dan naar de Kwekerij komen en vanaf 20.00 uur Van Gennes verhaal aanhoren en zijn dia's bekijken. In Co lombia sliep en at hij bij lokale vissers en kon hij naar hartelust fotograferen r^Tuwo-^0'1 voor topkwaliteit kleurenfoto's! NU: Plein van Zuid 32/34 - Soest Tel. 035 - 601 31 09 Fax 035 - 602 72 69 Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 De locale klaverjastitel staat voor de 21'" keer op het spel. Wie een gooi wil doen naar dat kampioenschap, kan vrijdag 28 april aan de bak in dienstencentrum de Klarinet aan de ;elijknamige straat in Overhees. -Deelname staat open voor mensen van- 5 16 jaar en er wordt gespeeld volgens (het Amsterdams systeem. Behalve de eer mag de winnaar ook een tuinset mee naar huis nemen. Prijzen zijn tevens te winnen bij de loterij. Het klaverjaskampioenschap begint om 20.00 uur, maar de zaal gaat een uur eerder al open. Inschrijven kan tot 19.45 uur, maar ook nu al telefonisch bij Koos Frans, tel. 6033244. De organisatie is in handen van de wijkvereniging Overhees. Leden en donateurs kunnen meedoen tegen betaling van 7,50 gulden, voor anderen bedraagt het inschrijfgeld een tientje. Dorresteinweg Sa de uitvoering van de reparatie aan iet riool op de kruising van de Dorres teinweg en de Industrieweg zal de oude voorrangsregeling op het kruispunt ver vallen. In een 30 km-per-uur-gebted past geen voorTangsregeling. Als de voorrangsregeling op de aansluiting Energieweg op de Industieweg vervalt, zal ook het een-richting-verkeer op de Industrieweg vervallen. 30-km-gebied In een snel tempo groeit het aantal 30 km zones. Binnen twee weken is twee derde van de woonwijken 30-km-zone. Hierbij gaat het om de wijken Overhees, Klaarwater, Smitsveen, Klein Engend- aal, Hees, De Engh, Soest-Zuid en de woonwijk ten oosten van de Burg. Gro- thestraat in Soest. Daarnaast worden de woonkernen van Soestduinen en Soesterberg dit jaar 30-km-zones. De nu als 'erf aangeduide woonstraten bin nen de 30-km-zones blijven dat en be houden 'stapvoets' als maximumsnel- In het kader van het vijfde "Nationale Gouden Vlinderfestival" wordt er op 19 april een jeugdvoorstelling in "De Vrije Teugel" in Soest gehouden. Aanvang is 14.00 uur en daarna zijn er nog allerlei activiteiten tot 16.00 uur. Kosten zijn drie gulden per persoon. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van 8 tot en met 13 jaar. Voor meer informatie, tel.: 035-6018136 Allochtonen maken tegenwoordig een belangrijk deel uit van onze samenleving en vormen dan ook een achterban en een deel van het werkterrein van vrijwil ligersorganisaties. Het aantal migranten daarentegen, dat buiten hun eigen orga nisatie actief is als vrijwilliger, is niet groot. Toch kunnen immigranten via vrijwilli gerswerk meer invloed krijgen op hun directe leefomgeving, meer contacten leggen en eventueel werkervaring op doen. Non-profit-organisaties krijgen zo de kans om de dienstverlening beter toe te snijden op de behoeften binnen deze belangrijke groepering in de maatschap pij. Nieuwe groepen in de bevolking komen binnen bereik, en daarmee wel- ^licht nieuwe actieve potentiële vrijwilli gers. Kortom, ook het vrijwilligerswerk kan dan beter haar positie waarmaken in de multiculturele samenleving. Om vrijwilligersorganisaties daarin te steu nen zijn er brochures verkrijgbaar bij de Vrijwilligers Vacature Bank Soest. Deze week vraagt de WB Soest e.o. aandacht voor de volgende (geselecteer de) vacatures: 03-131 Een verpleeghuis te Soest vraagt vrijwillig(st)ers om sociale activi teiten met bewoners te doen, zoals bij mooi weer buiten wandelen, of anders huiskamer-activiteiten. 03-140 Een basisschool in Soest zoekt een vrijwillig(st)er voor niveau-lezen met 5 a 6 kinderen van de groepen 4 - 5-6. Voor de donderdagmiddagen van 13.00-13.30 uur. 03-152 Stichting Mariënburg te Soest is op zoek naar enthousiastelingen voor de rummi-cub begeleiding. Men werkt in een vaste groep van 4 bewoners. 05-106 Een stichting voor zomerkam pen in Driebergen vraagt begeleiders voor tienervakanties. Een goede moti vatie om met tieners om te gaan is erg belangrijk. 05-131 Een sportvereniging te Soest zoekt dringend iemand die de coördina tie op zich wil nemen van de vrijwillige medewerkers binnen de vereniging. 10-109 Een instelling voor geestelijke gezondheidszorg zoekt sociaal betrok ken voelende personen voor de gezellig heidsactiviteiten met de bewoners. Voor inlichtingen over vacatures en vrij willigerswerk in het algemeen: Smitsweg 311, 3765 CJ Soest, tel. 6012630. De kantoortijden zijn: dinsdag- tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. BLOEI Koninklijke Maatschappij Afd. SOEST Bollenkweker J. Duijs vertelt woensdag 12 april veel, zo niet alles, over zomerbollen. Hij trakteert zijn publiek op een reis door de kleurrijke geschiedenis en legt uit hoe de bol len moeten worden gerooid en bewaard. Hij illustreert zijn verhaal met dia's en verkoopt in de pauze bloembollen. De bijeenkomst, georganiseerd door Groei en Bloei Soest, wordt gehouden in het EHBO-gebouw aan de Parallel weg. De aanvang is 20.00 uur; entree: 5 gulden voor niet-leden. heid. In de loop van de zomer zullen op bepaalde punten aanvullende snelheids remmers worden toegevoegd. In 2001 krijgen de overige gedeelten in Soest de status van 30-km-per-uur-ge- bied. Het gaat dan om de wijk Soestdijk, het gedeelte van Soest van rond de Lan ge en Korte Brinkweg en de bedrijven terreinen rond de Koningsweg. Alle woon- en verblijfsgebieden zullen dan aangewezen zijn als 30-km-uur-gebied of als erf. Paltzerweg Wegens onderhoudswerkzaamheden wordt de overweg Paltzerweg (nabij de aansluiting op het Berkenlaantje) afge sloten voor alle verkeer in de nacht van 19 op 20 april en 29 op 30 juni van 23.00 tot 6.30 uur. Tot en met 16 mei is in de entree van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein werk te zien van de kunstenaar Hanne ke Pereboom. Momenteel is zij zelf do cente boetseren/beeldhouwen bij diver se instellingen en organiseert zij meer daagse workshops 'Beeldhouwen in steen'. Bij het werk van Hanneke Pereboom is het uitgangspunt veelal de lichaamshou ding van de mens. De nadruk ligt op de rondingen, afgewisseld met strakkere vlakken, de dragende functie en de sty- lering van de houding. Het detail is hier bij ondergeschikt. Zij zoekt naar kracht, ritme en evenwicht om zo een zo boeiend mogelijk beeld te maken. Af hankelijk van het onderwerp en de vormgeving wordt gekozen voor steen of brons. De stenen beelden worden di rect uit de steen gehakt. De specifieke eigenschappen van de diverse materia len tracht zij zo optimaal mogelijk te benutten. Deze expositie kwam wederom tot stand door bemiddeling van De Haze laar Sculptures aan de Bosstraat. Op woensdagavond 19 april organiseert de SPD Utrecht een bijeenkomst voor ouders van moeilijk lerende kinderen, die speciaal onderwijs volgen, van 4 tot en met 12 jaar. Het thema van deze avond is "weerbaarheid". De bijeen komst wordt gehouden van 20.00 tot 22.00 uur op het kantoor van de SPD te Amersfoort, Regentesselaan 24A. De toegang is gratis. Als ouder hoop je dat je kind voor zich zelf op kan komen, dat het "nee" durft te zeggen tegen dingen die het kind niet wil. Aan de andere kant wil je niet dat je kind meteen van zich afslaat als iets hem of haar niet zint. Tijdens de avond zal gesproken worden over wat weer baarheid nu eigenlijk is een ook over hoe je dit als ouder kunt stimuleren. De SPD Utrecht is een onafhankelijke organisatie voor informatie, advies, be geleiding en bemiddeling voor mensen met een (verstandelijke) handicap en ouders van kinderen met een verstande lijke handicap of ontwikkelingsachter stand. Men kan bij de SPD terecht voor vragen op het gebied van opvoeding, onderwijs, (zelfstandig) wonen, werk, dagbesteding, opvang, vakantie en vrije tijdsbesteding, aangepaste voorzienin gen, wet- en regelgeving, vervoer of le vensvragen. De dienstverlening van de SPD wordt toegespitst op individuele vragen van klanten. Maar soms werken contacten met mensen met soortgelijke vragen verhelderend. Daarom organiseert de SPD ook cursussen, trainingen en ge spreksgroepen over de meest uiteenlo pende onderwerpen. In dit kader wordt deze thema-avond over "weerbaarheid" gehouden. Het Leger des Heils organiseert op woensdag 19 april om 10.00 uur een koffieochtend aan de Acacialaan 6 in Baarn. Tijdens deze ochtend wordt er een dia-presentatie getoond over het ontstaan van het Leger des Heils. Ook worden de symbolen en rituelen van het Leger des Heils besproken. Daarna is er de mogelijkheid tot het stellen van vra gen. Deze koffieochtend is voor alle belang stellenden. Er is ook ruimte voor zang, onderlinge contacten en gezelligheid. Er is kinderoppas aanwezig. Informatie: tel. 035-5435824. Zaterdag 15 april ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19.00 pr. W. Veldhuis; eucharistievie ring; mannenkoor Zondag 16 april ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 09.30 pr. S. Nijland; woord/communie viering; samenzang Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 11.00 pr. J. Kodden; woord/communie viering; samenzang H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 11.00 pr. W. Veldhuis; familieviering; jeugdkoor Joanneskerk, Willaertstraat 51 09.30 pr. H. v.d. Schepop; familievie ring; samenzang HERVORMD/GEREFORMEERD (Federatie 'Samen op Weg') Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 ds. P. van Winden De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. M. Hogendorp Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 ds. J.W. Huisman HERVORMDE GEMEENTE Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 ds. R. van Kooten 17.00 ds. J. Koppelaar, Abbenbroek CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09.30 en 16.30 ds. J. Slagboom GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 10.00 ds. K.S. Winter, Wapenveld Heerde 17.00 ds. B. Schaaij, Dronten GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dalweg 44 09.30 leesdienst 19.00 ds. W. Visscher VRIJZ. GELOOFSGEMEENSCHAP NPB afd. SOEST Rembrandtlaan 20 10.15 drs. A.C. van Blooijs, Bilthoven EVANGELIEGEMEENTE Julianakerk, Julianalaan 19 15.30 M. Rotman; jeugddienst CHRISTENGEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 Marius van Leeuwen LEVEND-GELOOFGEMEENTE 'DE HONINGRAAT' EHBO-gebouw, Parallelweg 7A 10.00 Pim van Arnhem JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 18 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur; zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur; donderdag 19.25 uur Soesterberg Zie Soesterbergse pagina Baarn DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B 10.30 ds. F.Ph. Groeneveld NED. GEREFORMEERDE KERK Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10.30 ds. M. Janssens M.C. MOLENDAEL Molenweg 2 10.00 drs. C. Geraets LEGER DES HEILS Acacialaan 6 10.00 geen opgave Amersfoort EVANGELISCH-LUTHERS Lutherse kerk, Langestraat 61 10.30 ds. C. Verwaal-Hübner ORTHODOX Parochie van de H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19.00 vespers zaterdag 19.00 vespers zondag 09.00 metten zondag 10.30 goddelijke liturgie NIEUW APOSTOLISCHE KERK Utrechtseweg 73-1 Zondag 10.00 uur; woensdag 20.00 uur Amivedi Telefoon 60134 87, bgg 06-53 55 63 66 VERMIST: Rode kater, getat., binnenkat, Burg. Grothestraat (Soest). Zwarte kater, wit beQe, rood hls.b. pen., Boekweitland, (Soest). Wit-cyperse poes, wit onder, cypers boven, "mascara" rond de ogen, dikke staart, klein van stuk, jong, de Beaufort- laan (Soestduinen). Zwarte poes, klein wit plekje op bef en buik, klein deukje boven rechter oog (voelbaar), 13 jr., Èreprijsstraat (Soest), Valkparkiet, oranje wangen, erg tam: Gouden Regenstraat (Baarn). GEVONDEN: Golden Retriever, teef, vrij jong, Gen. v. Heutzlaan (Baarnse bos). Beige-wildkleur kater, iets streepjes op kop en staart, Kerkstraat (Baarn). Witte kater, gecast., provinciale weg tus sen Bilthoven en Baarn Gulfstation - Ewijckshoeve. Lapjespoes, veel wit, 4x witte poten, voorpoten wit doorlopend in punt naar schouder, linker oog rood-zwart, rech ter oog rood, erg mager, oud, versleten, roestig halsbandje, Meentweg (Baarn). Gans, voetbalvelden S.O. Soest (Bos straat Soest). Parkiet, geel met groen, blauwe snavel, Kerkpad (Soest). Ook te beluisteren op Radio Soest elke maandag tussen 13.00-14.00 uur. Nederlandse Vereniging van IqH Huisvrouwen Secretariaat, tel. 601 52 83 De dames van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen stappen weer eens op de fiets. Vrijdag 14 april verza melen ze zich op de parkeerplaats te genover paleis Soestdijk en vertrekken ze om 10.00 uur voor een rit door de omgeving. Voor de lunch keert men te rug. Bij twijfelachtig weer, tel. 6017418. Zondag 16 april is het feest in de gere formeerde kerk (vrijgemaakt). Dan wordt in beide diensten het Heilig Avondmaal gevierd. Met deze maaltijd wordt het lijden van Jezus Christus, de Zoon van God, herdacht. Door Zijn dood en opstanding kunnen gelovigen het feest van gemeenschap met God J* Vader en elkaar weer vieren. Ds. K. Winter uit Wapenveld/Heerde leidt morgendienst, die om 10.00 uur begint. In de middagdienst, om 17.00 uur, legt ds. B. Schaaij uit Dronten in zijn preek uit dat God de Vader de gelovigen in Zijn liefde adopteert als kinderen. Een ieder die geïnteresseerd is, is welkom om te komen luisteren, zingen en bid den. Plaats van samenkomst is het kerk gebouw aan de Parallelweg 1 en 's mor gens is er een crèche voor de kleinste kinderen. Voor meer informatie kan men bellen met tel. 6027898 6025234. Zaterdag 15 april zondag 16 april HUISARTS (groep A) Zaterdag 08.00 - zondag 24.00 uur: K. Vrijmoet, Schoutenkampweg 4, tel. 6012395 Groep A: Bavinck, Van Dorssen, Van Kra nenburg, Krijger, Mout, Spelberg, Vrijmoet, Walter. HUISARTS (groep B) Zaterdag 08.00 - zondag 08.00 uur: M. Smits-Schaffels, Lange Brinkweg 63A, tel. 6090424. Zondag 08.00 - maandag 08.00 uur: R. von Bartheld, Prins Hendriklaan 3, tel. 6013322. Groep B: Von Bartheld, Van Cassel, Cha- vannes/V.d. Geest/Verberne (De Linde), Huitema, Oudshoom, Overbeek, Smits- Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbel len! APOTHEEK Vanaf vrijdag 17.30 uur: Apotheek De Brink (Baarn), Brink 34, tel. 5415456. Extra dienst op zaterdag 09.30-13.00 uur-. Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 183, tel. 6012487. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: J.B.M. Eggink, Speenkruidstraat 41, tel. 6013517. DIERENARTS (Gezelschapsdieren) Vrijdag 20.00 - zondag 24.00 uur: A. Teunissen (Baarn), Ferd. Huycklaan 16, tel. 5412535. DIERENAMBULANCE Dierenambulance Amersfoort e.o., 24 uur per dag bereikbaar, 06-54337407. M.C. MOLENDAEL Bezoekadres Soest: Dalplein 61, 6092911, maandag-donderdag 08.00- 17.00 uur, vrijdag 08.00-16.30 uur. Bezoekadres Baarn: Molenweg 2, Baarn, 5482511. Bezoektijden: Alle afdelingen dagelijks 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; op zondag tevens 11.00-11.30 uur. Uitzonderingen: Kinderafdeling doorlopend bezoek voor familie; overig bezoek: 15.00-16.30 uur. Kraamafdeling voor vaders en kinderen: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; overig bezoek: 15.30-16.30 en 19.00-20.00 uur. Special Care dagelijks 11.00-11.30, 15.00-15.30 en 19.30-20.00 uur. Spoedeisende hulp zeven dagen per week, 24 uur per dag, m.c. Molendael Baarn, Molenweg 2, Baarn, 5482511. Patiënten Service Bureau voor algemene informatie over o.a. ziek ten; geopend: maandag t/m donderdag 09.30-13.00 en 13.00-16.30 uur; vrijdag 09.00-12.30 uur. Tijdens schoolvakan ties is het PSB alleen 's morgens geo pend. ZIEKENHUIS EEMLAND Bezoekadres locatie St. Elisabeth: Ringweg Randenbroek 110, Amers foort; polikliniek: dermatologie; interne geneeskunde; keel-, neus- en oorheel kunde; orthopedie; podotherapie. Bezoekadres locatie De Lichtenberg: Utrechtseweg 160, Amersfoort; polikli niek: cardiologie; plastische chirurgie. Algemeen telefoonnummer: 033- 4222345. Postadres: Postbus 1502, 3800 BM Amersfoort. Bezoektijden: Algemene afdelingen dagelijks 13.30-14.00 en 18.30-19.30 uur; extra op zondag: 11.00-11.30 uur. Afwijkende bezoektijden: afdelingen Geriatrie, Hartbewaking/ Cardiologie, Intensive Care (IC), Kraamafdeling, Pediatrie en Psychiatrie (PAAZ). Informatie voor informatie over bezoektijden of de afdeling/locatie waar de patiënt zich bevindt, kan men de receptie van het ziekenhuis of het algemene telefoon nummer bellen: 033-4222345. THUISZORG Stichting Thuiszorg Eemland: dienstdoende verpleegkundige 24 uur per dag bereikbaar via (033) 4600046. RODE KRUIS/BLOEDBANK Aanmelding nieuwe bloeddonoren: Bloedbank Midden-Nederland, Rem brandtlaan 31, 1213 BE Hilversum, 6245027; Donorwerving Rode Kruis afdeling Soest/Soesterberg, Schrikslaan 15,3762 TA Soest, 6013957. Secretariaat Rode Kruis Soest/Soester berg: 6022029. De inzameling voor het Nationaal Reu mafonds, gehouden in de week van 19 tot 25 maart, heeft in Soest een bedrag van f 26.474,45 opgebracht. Het comi té bedankt collectanten en iedereen die aan het succes heeft bijgedragen. Wie de collecte heeft gemist kan nog een be drag storten op gironummer 324 of banknummer 35.76.74.812, t.n.v. Natio naal Reumafonds Amsterdam. AANKONDIGING LEZING 18 APRIL 20.00 UUR Het nieuwe millennium, samen delen, steden, regeringen, weer, gezondheid, drugs. Over o a deze onderwerpen in verband met de WEDERKOMST VAN MAITREYA EN DE MEESTERS VAN WIJSHEID zal Jaques v.d. Berg u in een boeiende lezing informatie geven. U bent welkom in het Dorpshuis St. Burgstede, Dorpsplein 17, Soesterberg. Toegang: gratis. Voor informatie: 035-6018755 of www.sharenl.org

Soester Courant | 2000 | | pagina 15