VVZ 49 verslaat zichzelf aan de Eemweg Risicovolle speelwijze nekt Soest Y—phv//caL Shot heeft titel binnen handbereik "SoVoCo is een beetje mijn huis" Smeeing/BDC zwaait Saskia van den Brink uit met zege Hees toont ware gezicht Stam/SoVoCo - Pex/HHC Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Dakwerken VOLLEYBAL HANDBAL VOLLEYBAL Hollandia brengt blauwwitten grootste nederlaag toe: 5-0 VOETBAL zondag TAFELTENNIS HOCKEY Top drie na winterstop verslagen Amersfoort krijgt te veel goals in duel met Soest VOETBAL zaterdag PAGINA 17 1 m/QENSDAG 12 APRIL 2000 SOESTER COURANT Soesters'degraderen naar tweede klasse na bloedeloze 0-0 VOETBAL zaterdag Vijfsetter te veel voor dames van Stam/SoVoCo Na 7-3-overwinning op koploper SVO volop kansen Soesters Ali Moghadassian gaat na 10 jaar ergens anders wat doen Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-/warm buffet Telefoon (035) - 601 30 14 Inbreng "Mijn eigen inbreng bij de heren is meer terug te zien dan destijds bij de dames. Bij de dames had je te maken met be staande kwaliteit, terwijl ik aan de he ren echt iets heb toegevoegd", vat hij zijn coachperiode uiterst kort samen. Moghadassian de perfectionist werkte tiet passie en overtuiging. Hij liet zich scholen, doorliep met succes de A-, B- en C-cursus en hield ervan om met jon ge spelers te werken. "Dat is een mooie uitdaging. Om een bestaand iets en aan vulling vanuit de jeugd samen te smel- ten. Mensen beter laten worden, dat is leuker dan alleen maar op routine spe len." Bij Vollkei kan hij op dezelfde manier gaan werken. De oudere spelers uit het eerste, die nu derde in de derde divisie staan, worden vervangen door de jonge re garde (eveneens derde divisie) en enkele spelers uit het derde. Moghadas sian kan weer gaan bouwen en heeft daar veel zin in. Wie volgend seizoen de kar van het herenteam van Smeeing/BDC gaat trekken, is niet bekend. Saskia van den Brink in elk geval niet. Zij stond zondagmiddag voor het laatst aan het roer bij de handballers die de competitie afsloten met een 29-22- zege op het laaggeklasseerde Dalf- sen. Het was niet de meest fraaie handbal- wedstrijd die Smeeing/BDC en Dalfsen het kleine groepje supporters voorscho telden. Veel balverlies leidde tot soms chaotische taferelen, waarbij de Soesters de minste fouten maakten, verder ge woon meer in huis hadden en dus te recht wonnen. In de uitwedstrijd had Smeeing/BDC zich nog de kaas van het brood laten eten door in de slotfase een voorsprong te verspelen. Toen werd het gelijk, ditmaal liet de Soester ploeg uit de eerste divisie zich niet verrassen. Richard van den Hoef, die zich in het bekerduel met Tachos had geblesseerd, maakte zijn rentree in de ploeg. Buiten de lijnen voerde het bestuur van de handbalvereniging de laatste weken onderhandelingen met enkele potentiële opvolgers voor Van den Brink. Onder deze kandidaten bevond zich ook ie mand van 'naam', maar tot dusver kwam het bestuur met niemand tot overeenstemming. Een risicovolle spelopvatting heeft ertoe geleid dat SO Soest de groot ste nederlaag van het seizoen heeft geleden. De ploeg van Peter Visee probeerde van alles om de schle mielig opgelopen achterstand (2-0) in het duel met Hollandia goed te maken. De Hoornse opponent maakte in het slotkwartier handig gebruik van het open huis bij de blauwhemden: 5-0. Tot twee minuten voor de rust leek er geen vuiltje aan de lucht voor het keur korps van Visee. De Baarnse oefen- meester zag zijn ploeg gelijke tred hou den met Hollandia dat nog volop mee doet om het kampioenschap in de hoofdklasse A. De Noord-Hollanders profiteerden echter van een foute beslis sing van de grensrechter. De man wei gerde te vlaggen bij een doorbraak van de thuisploeg, waarbij een speler van Hollandia in een buitenspelsituatie de openingstreffer liet noteren. Het mo ment, zo aan het eind van het eerste bedrijf, kon niet op een ongelukkiger tijdstip tot stand komen. "Ik vond dat Hollandia in de fase voor het doelpunt vrij nerveus voetbalde. Het liep aan hun kant niet lekker en ze be gonnen op elkaar te schelden. Ik dacht even dat als Soest de pauze zou halen zonder doelpunten, er een punt in had gezeten. Wellicht zelfs meer", aldus Vi see die heel tevreden was over het ver toonde spel van zijn elftal. Niettemin beslisten de gastheren de wedstrijd vrij vroeg in de tweede helft. "Dan is de spanning weg en kunnen ze makkelijker voetballen. De kwaliteit komt op zo'n moment naar boven drijven", meende de trainer die aangaf dat hij niet wakker lag van de ruime score. "Of het nou 2- 0, 3-0 of 5-0 wordt, maakt niet zoveel uit. Bij mijn spelers is de mentale tik trouwens ook niet zo groot hoor". Basiskrachten Visee had een verdedigend concept be dacht, mede door de absentie van drie waardevolle basiskrachten. René de Bree en Martijn Stalenhoef zaten een schorsing uit, terwijl Jeroen Dorrestein geveld is door de ziekte van Pfeiffer. Dorrestein komt dit seizoen waarschijn lijk niet meer in actie, Stalenhoef mag pas tijdens de laatste wedstrijd, thuis tegen Hilversum, weer spelen na zijn zoveelste gele kaart, opgelopen in het duel met ADO'20. Hierdoor speelde Soest niet vier verdedigers op lijn en Jeroen van Veenendaal en Dennis Hey- kamp vlak voor deze linie. "De bedoe ling was om ver van het eigen doel af Hollandia op te vangen en via de zijkan ten met Paul Hilhorst en Martijn de Jonge aan te sluiten", uat pakte in de eerste helft goed uit. Hoewel de thuisploeg vaker in balbezit was, kon het amper gevaar stichtten voor het doel van Robert Hagen. Ook Soest kwam maar sporadisch in het strafschopgebied. Michel Vlaswinkel en André Hufman zaten in de tang bij de defensie van de titelkandidaat. Na rust viel snel de beslissing. Hagen bleef bij een corner tussen de palen staan en Vlaswinkel verloor het kop duel: 2-0. Visee reageerde onmiddellijk en liet Paul Dreef invallen ten faveure van Paul van de Grift. Ook Peter Woif- sen kwam in het veld voor Paul Hil horst, met als doel om de druk bij Hol landia te verhogen. Daardoor kreeg de Hoornse ploeg alle ruimte aangeboden om in de slotfase de trekker nog drie maal over te halen. Zondag spelen de blauwhemden een uitermate belangrijke wedstrijd aan de 'Bosstraat-Oost. Dan komt het inmid dels gedegradeerde Holland op bezoek. Drie punten op de Utrechters met het roemrijke verleden zijn dan geboden om Soest enigszins lucht te verschaffen in de onderste regionen van de ranglijst. "We moeten winnen, alhoewel dat een lasti ge opgave gaat worden. Holland zal niks cadeau geven. Toch moet Soest maar eens een keer laten zien dat het ook met druk kan voetballen". Tegen Amersfoort, tweede op de ranglijst, hadden de heren van JVÏHC Soest best wel wat in te bren gen. Dat viel evenwel niet van de eindstand af te lezen, want de kei stedelingen beslisten het duel met 4-0 ruimschoots in hun voordeel. Halverwege de wedstrijd was het nog steeds 0-0. Tot de onderbreking hadden beide teams kansen gekregen de score te openen, maar het duurde tot na de her vatting alvorens Amersfoort de bal in het doel kreeg. Meteen daarna was het weer raak en speelde MHC Soest een verloren wedstrijd. Dat de marge nog werd verdubbeld, deed het wedstrijd beeld geen eer aan. Dames Bij Strawberries leken de dames van MHC Soest op weg naar een grote over winning. Door Jeske Kapitein en Chris- Marije Sudmeyer namen de withemden voor rust een 0-2-voorsprong. In het begin van de tweede helft leek Straw berries terug te kunnen komen. Een strafbal werd echter door Anika Tibbe gekeerd en even later zorgde Sudmeyer zelfs voor 0-3. Het leek niet op te kunnen voor de hockeysters uit Soest die niettemin in de problemen kwamen. Mede door toe doen van de scheidsrechter scoorde Strawberries nog twee keer, maar de voorsprong van Soest werd evengoed omgezet in een overwinning. Hees bewijst na de winterstop voor al tegen de hoger geklasseerde ploe gen in de vijfde klasse goed te kun nen presteren. De ploeg laat het in de duels met de 'kleintjes' nog wel eens afweten, maar als de top drie de opponenten zijn, dan tonen de roodwitten hun ware gezicht. Na de zeges op kampioen JSV en Kame- rik, moest ditmaal CSV Vitesse er aan geloven: 0-3. "Hees trekt zich blijkbaar op aan ploe gen die beter spelen dan wij", luidde het oordeel van een tevreden Ron Daselaar die zijn elftal zaterdag nimmer in de problemen zag komen. Volgens de jon ge trainer had er een veel hogere uitslag in kunnen zitten. "Binnen twintig minu ten had Hees met 5-0 voor moeten staan". De Soesters toonden zich echter uiterst coulant voor de Breukelense tegenstan der die de tweede plek op de ranglijst op geen enkele manier wist waar te maken. Hees daarentegen revancheerde zich op voorbeeldige wijze voor de drie nederlagen op rij tegen de mindere ploegen in deze klasse. Binnen een half uur leidden de bezoekers al comforta bel met 0-2 via doelpunten van Jeffrey Dorrestein. Na de pauze kreeg Hees nog vier grote mogelijkheden om een mon sterscore te behalen. Alleen Bas van de Broek profiteerde van lankmoedig uit verdedigen in de defensie van CSV Vi tesse. Zaterdag wordt de laatste competitie ronde afgewerkt. Hees speelt dan thuis tegen VIOD. De formatie heeft nog wat recht te zetten tegen de Tienhovers. Eerder in het seizoen blameerden de roodwitten zich namelijk door met 4-0 te verliezen. Bovendien kaapte VIOD de tweede periode net voor de neus van Hees weg. Zaterdag 15 april Sportzaal de Bunt- 17.00 uur Vermoeid zijn, enkele niet geheel fitte speelsters binnen de gelederen hebben en dan ook nog eens vijf sets moeten spelen. Het overkwam de dames van Stam/SoVoCo in Apeldoorn, waar ze zaterdag met 3- 2 verloren. In de Soester ploeg waren Angela van Silfhout, Aafke Geerlings en Reina Wieberdink niet honderd procent fit. Niettemin won de Soester ploeg de eer ste set met 11-15, daarna kwam ze net te kort: 15-13. In het derde deel van de wedstrijd was Stam/SoVoCo volkomen de weg kwijt. Het gevolg was 15-2-ver- lies, maar het herstel kwam in de vorm van 16-17-setwinst. In de laatste slagen wisseling volgens het rally puntensys teem had Alterno iets meer geluk: 15- 11. Stam/SoVoCo kelderde niet in de stand, maar moet de Apeldoorners nu wel naast zich dulden op de vierde plek. De Soesters sluiten zaterdag de compe titie af met een thuiswedstrijd tegen HHC. Het duel in de Bunt begint om 17.00 uur en vormt het afscheid van in ieder geval trainer/coach Inge Olthof en spelverdeelster Van Silfhout. Marcel van Essen, in de rug gedekt door een Noord-Hollan- scoorde niet. VVZ'49 en HSCS schoten niets op met de doel- der, kreeg kansen om de bevrijdende treffer te maken, maar puntloze eindstand. nendaler zich niet te verschuilen. "Het is geen excuus, de spelers die er wel in stonden wisten toch hoe de vork in de steel zat?". Kalk kon niet beschikken over de geschorsten Gerard Becker, Gert van de Munt en Richard Radema ker. Tevens bleken Hidde Reitsma en Niels van Weely te geblesseerd om te spelen. Daardoor mocht Roy Huisman de opengevallen plaats aan de rechter kant opvullen, terwijl Gijs Schaap Rade maker moest doen vergeten. De bezoekers waren sterker dan de groenwitten en kregen de beste moge lijkheden op de openingstreffer. Doel man Daan Hilhorst was als enige bij de les en verrichtte een aantal goede red dingen. Zoals in de 285IC minuut toen de Soester sluitpost een schot van Jeffrey Amwrog pareerde. Nog geen minuut later sneed HCSC weer gevaarlijk door de verdediging van de gastheren heen. Amwrog bediende Mare Kerpel die zijn kopbal net over zag gaan. Ook WZ'49 verscheen een aantal keren voor het vij andelijke doel, maar het euvel, namelijk niet scoren, bleek hardnekkig. Van Es sen presteerde het om vanaf een meter de bal over de omheining te schieten na een scrimmage in het strafschopgebied. Het was kommer en kwel binnen de gelederen van de Soesters. Ronald de Rooy probeerde zijn teamgenoten nog op scherp te zetten na een onbesuisde tackle op Hans Otten ter hoogte van de middenlijn. De Rooy kreeg van scheids rechter Breebaart slechts geel, terwijl rood op zijn plaats was geweest. Kalk: "Deze actie van De Rooy wil ik zeker niet goedpraten, maar die overtreding was er één met een boodschap. Hij wil de zijn teamgenoten wakker schudden. Dan zijn er spelers die roepen dat hij zich rustig moet houden. De boodschap kwam blijkbaar totaal niet over". Daar had Kalk volstrekt gelijk in. WZ'49 bleef ook na de rust de duels te slap ingaan en voetbalde zonder een greintje zelfvertrouwen. HCSC bleef de beste kansen krijgen. Otten schoot te zacht in en Willem de Boer knalde ra kelings naast. De eerste uitgespeelde mogelijkheid voor de groenwitten viel naar ruim een uur te noteren. Van Es sen was het eindstation en mikte de bal voorlangs. In de slotfase viel HCSC wat terug en drong WZ'49 sterker aan. Het tempo in de wedstrijd nam toe en beide ploe gen hadden een treffer op de schoen. Jordie Brouwer loste namens de thuis ploeg twee vuurpijlen af die gekeerd werden door keeper Wouter Spigt. Ook Van Essen deed een duit in het zakje door vallend in de handen van Spigt te koppen. In blessuretijd moest Spigt op nieuw handelend optreden op een inzet van Brouwer, waardoor de beginstand ook de eindstand werd. Kalk had graag in stijl afscheid genomen van WZ'49. Kalk vertrekt naar hoofd klasser Huizen waar hij technisch coör dinator wordt van de A-junioren en het belofteteam onder de 23 jaar. "Ik ga me bezighouden met de doorstroming naar het eerste elftal, dat is voor verbetering vatbaar". VVZ'49 moet het in de twee de klasse ook doen zonder Ruben de Goede. De 22-jarige middenvelder maakt de overstap naar Sparta Nijkerk dat in de hoofdklasse uitkomt. De Goe de tekende een contract voor een jaar en zal verenigd worden met Peter Visee, de huidige trainer van SO Soest, die De Goede al een aantal jaren op het oog had. Dagschotels woensdag Biefstuk Wellington met pom- mes kroket en snijboontjes, donderdag Escargot-steak met gekookte aardappels en prei. weekend Kip-kluiven met patat en sla. maandag Varkensreepjes met prei, champignons en pasta, dinsdag Speklapjes met gekookte aardappels en rode bietjes. Shot heeft zijn uitzicht op het kam pioenschap meer helderheid gege ven. De Soesters versloegen koplo per SVO met 7-3 en naderden de eerste positie, die SVO deelt met Over 't Net, tot twee punten. Met duels tegen de zwakke broeders Be Quick'62 en De Brug voor de boeg ziet het er goed uit voor de tafelten nissers. Minder prettig is dat de vierde divisie- ploeg volgend seizoen zonder Berend Jonker verder moet. De kopman heeft aangegeven dat hij na de zomer voor het Hilversumse Victoria zal gaan spelen. Jonker is de voornaamste leverancier van punten voor Shot. Ook tegen de sterke ploeg uit de Meern bleef Jonker ongeslagen. Met gedecideerd aanvals- spel klopte hij Weergang, de belangrijk ste troef van SVO die deze competitie alleen van Jonker verloor. De twee an dere opponenten waren kansloos tegen Jonker. Niet van belang ontbloot was dat Erik Merkus in bloedvorm verkeerde. Twee tegenstanders werden daarvan de dupe, alleen tegen Weergang redde hij het niet. Een inzinking in de derde game werd de verder slim spelende Merkus fataal. Martin Fransen was gelijkwaardig aan Merkus en liet eveneens twee punten voor de Soester ploeg noteren. Jammer was het dat hij en Jonker in het dubbel spel moesten buigen voor de combina tie Heller en Weergang, anders had Shot zich op de ranglijst naast SVO kunnen voegen. Als Shot in de twee resterende duels flink uithaalt, is promotie naar de der de divisie binnen handbereik. De kop lopers SVO en Over 't Net spelen op de laatste competitiedag (29 april) tegen Erik Merkus was in bloedvorm en had met twee punten een belangrijk aandeel in de zege op koploper SVO. elkaar en zullen elkaar in de Meern on getwijfeld punten afsnoepen. Komende zaterdag krijgt SVO het evenmin ge makkelijk tegen Victoria 3 dat vierde staat. Over 't Net heeft in het weekein de voor Pasen waarschijnlijk een eitje aan De Brug. Verslagen en geestelijk kapot zaten ,1e spelers en trainer Henry Kalk toor de eigen kleedkamer op het sportpark aan de Eemweg. De één jookte een sigaret, de ander spoelde jje teleurstelling weg met een koud Liertje. De voetballers bleven muis- l'jstil op de grond zitten, terwijl Kalk een vuilnisbak voor zich uit jarde. De waarheid doet pijn: yVZ'49 is naar de tweede klasse gedegradeerd door een gelijkspel (O-O) tegen HCSC dat eveneens Iitrd teruggewezen. \let het punt hadden beide ploegen niet snoeg om nog kans te maken op lijf- jeJioud. Doordat Lelystad'67 wel wist e winnen, is de achterstand onover brugbaar geworden. Moeilijke momen- ïD daarom voor de groenwitten die de laatste wedstrijden juist aan een goede Erie bezig waren. De perspectieven ,oor de ploeg van Kalk waren door de (innende reeks van de voorbije weken sb stuk hoopgevender geworden. ■Mede door het eigen goede spel en het puntenverlies dat de andere ploegen needs opliepen, gloorde er weer hoop aan de Soester horizon. Die hoop werd aterdagmiddag in een klap vernietigd. |WZ'49 velde zaterdag het vonnis over [nchzelf. De ploeg bakte er weinig van jjj het cruciale duel met het Helderse ■HCSC, tot verbazing van Kalk. De Vee- aendaler vond na afloop dat er maar «én ploeg iets te verwijten viel en dat Itias WZ'49. "Het elftal heeft zichzelf 'verslagen. Met zo'n instelling verdien je |jjet te winnen. HCSC had het meeste recht op de zege, vooral in de eerste ieift. Zij hebben gebruik gemaakt van de ruimte en de zwakheden aan onze Ikant", luidde het harde oordeel van de oefenmeester die het niet kon begrijpen dat WZ'49 op het 'moment suprème' niet thuis gaf. "Je strijdt voor de laatste i kans, maar ik heb niemand gezien die er voor wilde gaan. De ploeg voetbalde [veel te slap en er was totaal geen bele- i ving. Om op deze manier te degraderen, is een hele slechte zaak. Ik ben er heel ziek van". I Het was inderdaad onbegrijpelijk hoe de thuisploeg de opponent bestreed. Voor al in het eerste bedrijf mocht HCSC jjj doen en laten wat het wilde. Zoveel l ruimte, zoveel vrijheid, het leek wel als- of de Soesters helemaal niet in de eer- t ste klasse wilden blijven. Kalk miste een aantal belangrijke spe- I Iers, maar daarachter wenste de Vee- Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Op zich was er helemaal niets vreemds aan dat Ali Moghadassian zaterdagmiddag in de Bunt als coach op de stoel naast de bank zat. Dat was in de knusse sportzaal al een keer of honderd eerder het ge- ral geweest en dus zag het er alle maal vertrouwd uit. Toch was het anders, want Moghadassian nam voor het laatst plaats op de stoel. De wedstrijd tegen koploper Huizen 2 kon daarom niet alleen worden afge daan met de 0-3-nederlaag. Dat 'zijn' jongens hem - sportief gezien - niet een taai afscheidscadeau konden geven, was van ondergeschikt belang. Huizen 2 was gewoon beter en na 11-15 in de eerste set was het gedaan met de Soes ter tegenstand: 4-15, 7-15 (na 0-10). Moghadassian voerde verjonging door en kneedde met zijn handen een dege lijke subtopper van de regioklasse, die overtuigend de derde plaats bemachtig de en vandaar wellicht nog eens hoger kan springen. Overmorgen gaat Moghadassian nog met heren 1 naar Bunschoten voor de laatste competitiewedstrijd tegen Uni- cornus, daarna verlaat hij na tien jaar Stam/SoVoCo. De Amersfoorter begint dan aan een nieuw hoofdstuk bij de he ven van Vollkei in zijn woonplaats. Bij de Soester vereniging begeleidde hij het tweede herenteam, de jeugd en was hij vier jaar trainer/coach van dames 3 dat in die periode naar de derde divisie promoveerde en tweemaal de bekerfina le haalde, waarvan er eentje werd ge wonnen. Als speler won Moghadassian ook een keer de districtbeker en promo veerde hij van de eerste districtsklasse naar de derde divisie. Toen hij in 1997 de coaching van heren 1 op zich nam, stopte hij als speler. De Amersfoortse club hing aan de lijn, kort nadat Moghadassian had aangege ven, dat hij na dit seizoen de wijk zou nemen. Vorig jaar had Vollkei ook al gebeld, maar ving toen bot. Meer clubs waren geïnteresseerd en er was wat hij noemt 'vage belangstelling' van Stam/ SoVoCo dat ook een opvolger voor da- mescoach Inge Olthof zocht. Het club bestuur koos voor Gert Veldhuizen, waarna Moghadassian zijn keus bekend maakte. Behalve dat Vollkei in de buurt is van de onlangs vader geworden vol leybaltrainer, vond hij de interesse van de Amersfoorters verder gaan dan die van andere clubs. "Sommige belden op, omdat ze een nieuwe trainer nodig heb ben, Vollkei heeft zich in mij verdiept. Ze kennen me, de spelers hebben mijn naam genoemd. Dat betekent iets, ik hoop er m'n steentje te kunnen bijdra gen." Volleybaltrainer Ali Moghadassian legde het zaterdag nog één keer uit in de Bunt, waar hij zich zo thuis voelt. Na tien jaar ruilt hij Stam/SoVoCo in voor het Amersfoortse Vollkei, maar de Soester club blijft hij een warm hart toedragen. Of Moghadassian ooit terugkeert bij zijn club, wellicht als trainer/coach van het eerste damesteam? "Wie weet. Tot nu toe heb ik dames 1 nooit in mijn hoofd gezet. Het zou altijd leuk zijn. Dat hééft dan niet eens met het niveau te maken, maar met het feit dat SoVoCo mijn club is. Als ik het maar even kan combine ren, zal ik in ieder geval bij de heren komen kijken. Waar ik ook heenga, ik zal Stam/SoVo Co altijd een warm hart toedragen. De club is in feite mijn huis geworden. Maar het is goed om ook eens ergens anders wat te gaan doen."

Soester Courant | 2000 | | pagina 17