Super zoekakt/e En dit zijn de knaliers van deze week: Soest wil dat rechter contract met Aqua Indoor bv ontbindt M NEFKENS SOEST, Adam EDSKES 8.98 2.49 Luxe appartementen op plek 'bieb' Kabouters in actie voor behoud linde £)yuy 9 39 Goede smaak en 7 Actueel 11 Op Soest 13 Soesterberg Zuidpromenade 6 - Soest OPEL O Paas Info Reserveringslijn 035 603 8383 Laatste nieuws Tegenstanders naar Raad van State: kap linde uitgesteld Bejaarde vrouw in steegje beroofd van portemonnee knoflookbrood Boeren schouderham Runderriblappen Palingfilet Delmonte bananen VERKOOPPLANNEN? Solustiana ÜW MAKELAAR IN DE REGIO! mKÊÊKÊÊÊmÊÊtKÊKÊÊÊÊÊÊKÊÊK^^KKÊKÊ Voortslepende geschillen leiden tot impasse aan Dalweg A. van der Lee omoÈN Oude gebouw Albert Cuyplaan levert 1,9 miljoen op Kerkebuurtbezet gebied' Politiecontroles 27 Bekeuringen VASTE BEZORGERS SOESTER^CXWRAWT EXCELLENTE KWALITEIT GAAN HAND IN HAND OUD--"* OooD X-Change klaar om tieners op te vangen. Burgemeester fietst door Soesterberg. Soest verliest laatste kloosterhuis. Voorbeschouwing op tennisseizoen. VAN DE GRAAF y/ie anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AUTOMOBIELBEDRIJF IBirkstraat 30 - 3768 HH Soest I Telefoon (035) 601 23 64 I HERENMODE De aanvankelijk voor vanmorgen (woensdag) voorgenomen kap van de oude linde in de Kerkebuurt is uitgesteld. Kort voor het ter perse gaan van deze krant is dat bekend gemaakt. De tegenstanders (de Ver eniging tot Behoud van Oude Bo men) zijn naar de Raad van State gestapt om te proberen de kap alsnog tegen te houden. De zitting vindt morgenochtend (donderdag) al plaats. Het College van B. en W. heeft besloten de uitspraak van de Raad van State eerst af te wachten. Die is waarschijnlijk donderdag al di rect bekend. Een 89-jarige vrouw is vrijdagmid dag van haar portemonnee beroofd. Dat gebeurde in de Binnentuin, het steegje tussen de Gallenkamp Pels- weg en de Birkstraat. Ze liep daar, na boodschappen te hebben gedaan in Soest-Zuid, om drie uur. Op dat moment werd ze van achte ren benaderd door een jongeman op een fiets, die de portemonnee uit de tas van de vrouw griste. Door de schrik kon ze geen duidelijk signale ment geven. De dader is vermoede lijk 18 tot 20 jaar, droeg een blauwe jas en een blauw wit petje. Het slachtoffer vermoedt dat de jonge man haar al een poosje had gevolgd. SOESTDUINEN ROYAL PARC Vrolijke paasaktiviteiten voor het hele gezin! op zondag 23 en maandag 24 april 2000 Familie Paasbrunch ƒ69,50 per persoon Kinderen tot 12 jaar 15,00 per persoon. Vijf gangen Paasdiner 84,50 per persoon aansluitend aan de brunch mogen de kinderen samen met de Paashaas zoeken naar de verstopte paaseieren met diverse prijzen. Met ingang van 2000 Ook specialist in: MEUBELSTOFFERING Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035-6024294 Pon Tostado per zakMm W vers van 'f mes 100 gram VOENSDAG 12 APRIL 2000 78e JAARGANG N0' 34 SOESTElÉkOURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52" - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@ casema.net Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 17,00 - Buiten Soest f 34,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 11.900 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG hand- en pers sinaasappelen Jt net 2 kilo Bel voor een gratis en deskundige waardebepaling 035 - 603 27 37 Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Aanmelden: tel. 601 41 52 Winkelcentrum Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat 51, Soest Een gebouw met (maximaal) twin tig luxe appartementen voor oude ren en op de bovenste verdieping twee penthouses. Dat is het plan dat de Amsterdamse projectontwikke laar J.P. Schreuder heeft met het ter rein van de voormalige bibliotheek aan de Albert Cuyplaan. Hij wordt de nieuwe eigenaar, onder de voor waarde dat het College instemt met de verkoop. Bij de openbare inschrijving bleek Schreuder en Kroon Beheer bv met 1.915.000 gulden het hoogste bod te hebben uitgebracht. De hoofdstedelijke onderneming liet daarmee de negen andere bieders zijn hielen zien. Schreu der wil drie woonlagen realiseren met daaronder een parkeerkelder. Van daar kunnen de bewoners via een lift naar hun luxe appartement toe. De bouw hoogte zal ongeveer tien meter bedra gen, wat het midden houdt tussen de bestaande hogere en lagere bebouwing in de directe omgeving. Schreuder, vrij dag vergezeld door zijn zoon, heeft het oude bibliotheekgebouw niet van bin nen bekeken, maar had buiten wel zijn ogen de kost gegeven. De locatie noemt hij 'zeer goed'. Het terrein ligt dichtbij de winkelcentra en heeft een bushalte voor de deur. Volgens Schreuder past zijn plan prima in de omgeving. Het College heeft reeds aangegeven dat ze wil meewerken aan woningbouw op de hoek van de Albert Cuyplaan en de Molenstraat. Mocht het College niet akkoord gaan met hoog bouw, dan zal Schreuder een plan voor laagbouw indienen. Doordat er verschil lende procedures moeten worden ge volgd, verwacht hij niet dat hij binnen twee jaar kan gaan bouwen. Zijn bedrijf ontwikkelt vooral plannen in stedelijke gebieden en is op dit mo ment betrokken bij zeven, acht projec ten. "We zitten tussen de grote en klei ne ontwikkelaren in", aldus de Amster damse ondernemer. Het had weinig gescheeld of zijn bod was te laat gekomen. "We stonden in de file en waren pas een paar minuten voor drie aanwezig", aldus Schreuder vrij dagmiddag in C-drie. Daar werden de biedingen bekend ge maakt. Belangstellenden konden tot drie uur een bod doen bij notariskan toor De Jager, Bokdam en Visser. No taris Bokdam en het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek ontvin gen in C-drie tien bieders, voornamelijk uit Soest, en verschillende belangstellen de makelaars. De overige bedragen die geboden wer den, varieerden van 1.051.000 tot 1.805.000 gulden. Kees Boerkoel gaf na afloop toe dat het op één na hoogste bod van hem afkomstig was. Mocht het College deze week beslissen, dat de ver koop aan Schreuder niet mag doorgaan, dan krijgt het onlangs afgetreden raads lid het eerste recht van koop. Het bedrag dat Schreuder bood is ove rigens bijna tweemaal hoger dan het geen Terra Sicca vorig jaar wilde beta- A lle ogen van de (Soester) bouwwereld zijn gericht op de Amsterdamse project ontwikkelaar J.P. Schreuder die maar even is gaan staan na het moment dat bekend is geworden, dat hij het hoogste bod heeft uitgebracht. len. De Baarnse projectontwikkelaar meende mondelinge overeenstemming te hebben bereikt met het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek, maar dat dacht daar anders over. Terra Sicca liet daarom beslag leggen op het pand. Het Stichtingsbestuur kon daarom niet verder onderhandelen over de ver koop, maar werd kortgeleden door de rechtbank in het gelijk gesteld. Er was louter sprake van een mondeling bod, niet van een overeenkomst, oordeelde de rechtbank, waarna het beslag van het gebouw werd gehaald. Of met het oog op de stijgende prijzen de vertraging het bibliotheekbestuur in de kaart heeft ge speeld, is niet te zeggen. Feit is dat de opbrengst aanzienlijk hoger is dan de anderhalf miljoen waarop uiteindelijk werd gehoopt. Zodra het College zijn fiat heeft gege ven, moet het geld binnen een maand zijn overgemaakt. Van dat geld moet het Stichtingsbestuur verschillende kosten dekken, waaronder de inrichting van de nieuwe bibliotheek aan de Willaert- straat. Het geld dat overblijft, vloeit in de kas van de gemeente die de nieuw bouw in Overhees heeft betaald. VAN ROUWENDAAL MAKELAARDIJ BURG. GROTHESTRAAT 13 3761 CJ SOEST De gemeente gaat de rechter vragen het contract met Aqua Indoor bv te ontbinden. Volgens het College komt de exploitant van het zwem bad en de sporthal aan de Dalweg zijn contractuele verplichtingen niet na. Directeur Anja van Raam van Aqua Indoor ontkent dat en stelt dat het College alleen maar onder het contract uit wil, omdat de on derhoudskosten voor de gemeente veel hoger zijn dan gedacht. Aqua Indoor wil overigens zelf ook uit Soest weg en zegt in gesprek te zijn met tenminste vijf belangstellende exploitanten. Tot nu toe is het contract tussen de ge meente en Aqua Indoor bepalend. Dat ging in op 1 juli 1991 en heeft een loop tijd van tien jaar. Aqua Indoor kan een zijdig bepalen of het contract met nog eens tien jaar wordt verlengd. Dat moet de exploitant dan vóór 1 juli a.s. te ken nen geven. Van Raam laat weten dat Aqua Indoor bv het contract wil verlen gen, maar dat de directie vervolgens alle aandelen wil verkopen aan de nieuwe exploitant die dan dus ook het contract met de gemeente moet overnemen. Vol gens Van Raam probeert de gemeente dat te voorkomen door nu naar de rech ter te stappen. De verklaring van wethouder Neks Blommers van financiën is een andere. Zij benadrukt dat Aqua Indoor zich niet aan het contract houdt door bepaalde onderhoudskosten niet voor zijn reke ning te nemen. De twee partijen bakke leien al jaren onophoudelijk over wie er welke onderhoudskosten moet betalen. In 1995 leidde dat bijna tot een recht zaak, maar met een vaststellingsover- eenkomst (ter aanvulling op het con tract) dachten de gemeente en Aqua Indoor duidelijkheid te hebben gescha pen. Dat bleek niet het geval. In 1998 rolden de 'buren' weer met elkaar over straat door een geschil over de onder houdskosten. Het betalingsverkeer tus sen het sport- en recreatiecentrum en het gemeentehuis stokte, de rechtbank werd maar weer eens gebeld en Aqua Indoor dreigde de openstelling voor clubs en scholen te beperken, indien de gemeente niet over de brug zou komen. Sindsdien kwam het nooit meer goed. De communicatie verloopt alleen nog schriftelijk en via advocaten. Bovendien is er sinds kort een geschil over de ver goeding van het gebruik van de sport hal. Wanneer de gemeente eenderde deel van de sporthal huurt voor een sportclub/brengt Aqua Indoor de huur van de volledige hal in rekening, zegt de gemeente. Als het zwembadwater net zo zou zijn afgekoeld als de relatie tussen de gemeente en Aqua Indoor, dan zou je er op kunnen schaatsen. Aanvankelijk wilde Auqa Indoor zelf doorgaan met de exploitatie van het complex. Na zeven jaar werd er einde lijk winst gemaakt en volgens Van Raam heeft de directie drie jaar geleden de gemeente aangeboden de accommoda tie te kopen. "Nooit hebben we een reactie gehad, ook niet toen we met be middelingsvoorstellen kwamen." Inmiddels wil Aqua Indoor, dat ook nog complexen in Ede en Rosmalen exploi teert, Soest de rug toekeren. "Een maand geleden hebben we dat besloten. Dat is natuurlijk gaan lekken en de ge meente ter ore gekomen. Nu wil ze on der het contract uit, wat ze zelf heeft opgesteld. Dat begrijp ik wel. Negen jaar geleden heeft het College de raad gezegd dat het onderhoud de gemeen te jaarlijks 100.000 gulden zou kosten. In werkelijkheid is dat veel hoger, dit jaar zelfs bijna vier ton. De gemeente vergoedt ook grif die vier ton, maar het onderhoud van de losse inventaris wil ze niet betalen. Er worden in de hal mate rialen uit andere zalen gebruikt en op geslagen. Dat vinden wij prima, maar moeten wij die dan vervangen? Sommi ge materialen waren half versleten toen ze hierheen werden gesleept." Wethouder Blommers: "Wat mevrouw Van Raam zegt, is voor haar rekening. Wij willen het contract beëindigen, om dat Aqua Indoor er zich niet aan houdt en we het niet eens kunnen worden," Omdat de impasse niet kan worden doorbroken, legt de gemeente de zaak voor aan de rechter. De gemeenteraad moet het voorstel van het College, om een rechtsgeding te voeren, nog goed keuren. Morgenavond wordt er in een gecombineerde commissievergadering (aanvang 19.30 uur) in het gemeente huis over gesproken. Volgende week donderdag neemt de raad een besluit. (Lees verder op pagina 3) De politie heeft maandag negen bekeu ringen uitgedeeld aan automobilisten die de geslotenverklaring op de Den Blieklaan negeerden. Op de Konings weg werden vijf automobilisten en bromfietsers bekeurd. De automobilis ten voor het niet omhebben van de au togordel en de bromfietsers voor het niet dragen van een helm. In het weekeinde heeft de politie 27 bekeuringen uitgeschreven. Dat gebeur de voornamelijk in de blauwe zones bij de winkelcentra, waar het gebruik van de parkeerschijf verplicht is en auto's niet langer dan een uur mogen staan. Helemaal zeker was het niet, vlak voor het ter perse gaan van deze krant, of de omstreden lindekap in de Kerkebuurt al vanmorgen zou plaatsvinden. Dat was aanvankelijk wel de bedoeling, maar het College van B. en W. zou de kwestie dins dagmorgen nog eens bespreken in zijn wekelijkse vergadering. Maandag werd nog rekening gehouden met een compromis: de boom op twee meter hoogte afzagen en de rest nog even bewaren, tot de stekken levensvat baar zijn. Intussen zagen bewoners en voorbijgangers gistermorgen vroeg dat de Kerkebuurt was uitgeroepen tot "be zet gebied", namelijk door kabouters (type Prikprak, met de rode puntmuts). Automobilisten werden met borden at tent gemaakt op "overstekende kabou ters" en bij de boom zelf bleek een vijf man sterke delegatie van het kabouter volkje in de holte te zijn neergestreken. Ze hadden het perk afgezet met een kunstig hekwerkje en maakten met mi niatuurspandoeken duidelijk hoe ze over de kap dachten, met teksten als: "Koos, wij zijn boos" (duidelijk gericht tot de nieuwe burgemeester), "Oud niet dood", "Aan mijn fluit geen kap- besluit", "Louter kabouter" en (héél ac tueel en drastisch) "Linde weg, Bea weg". Gevraagd in Soest voor de Onze voorjaarskollektie in de betere merken hebben wij in huis: o.a. Desch, van Gils, Arrow, Wellington of Bilmore, Paul Shark, State of Art, Konen, Marz, Point, Schiesser, John Miller, Trenco, Jaguar, Pierre Cardin, Wimmers, Yves St. Laurent, Sportman.

Soester Courant | 2000 | | pagina 1