VZ Grootscheepse openingsactie Plein van Zuid Slijterij/wijnhandel Ben van der Linden gaat 90-jarig bestaan groots vieren HANDEL St WANDEL ■ir ia 111 JFtT Activiteiten rondom openingsactie Plein van Zuid aar en. Car Studio Eemland geopend 016151 "Luister naar je klanten en wees eerlijk in je advies' Ruim drie mille voor KWF WOENSDAG 12 APRIL 2000 SOESTER COURANT PAGINA 9 Hartje-Zuid. verloot vier weken lang reizen, fietsen en waardebonnen AAND HUIS RN weg 71 11 ijj nri BS e r. r r r rr r r Schoenmakerij J.P. IJsselstijn drie jaar BRASSERIE KEUZEMENU 4 'Brasserie tester Dankzij knipactie van Ans Haarmode Heideverkenningen Elke maand t/m december) spectaculaire acties Verkeerscontrole DE TROMSLAGER meel gebouwde, semI-bungalow 'je ligging aan achterzijde met (raai directe nabijheid van winkelcen- toilet, meterkast, trapopgang met I eiken parket, convertorput, open <astnjimte. Bijkeuken met 2e trap- jiting, uitstortgootsteen, kastruim- net een vaste wastafel, complete stafelcombinatie en 2e toilet Rui- ïge is een 5e kamer met 3e toilet bergruimte. De woning is optimaal 'loer en isolerende beglazing. Ver tot badkamer en zesde slaapka- au en uitstekend onderhouden. De vorden. Gelegen aan verkeersarm /erteg. .095.000,- k.k. derlj met tuin rondom, bJok- voor dubbele bewoning en rrvlakte totaal ca. 1.000 m', Tij-ingang met hal toilet, me- inkamer aan straatzijde met m2, glazen pui en loopdeur ouwkeuken, installatiejaar iratuur en eetgelegenheid, t. Stookruimte met c.v. HR- ismachine-aansluiting. Ach- en deel) met tweede woon- grond, hal met douche en apopgang naar verdieping voonkamer. Voorzijde wen- royale slaapkamers, over- dkamer met ligbad, afzon- i wastafel. Bergvliering met 3el bevloerd met vlizotrap. 5rse terrassen, optimale pri- okhut ingericht als kantoor/ i-/praktijkpand met veel leef- en kantoor aan huis. Bouw- garantieverzekering. Groot I- k.k. en Veenendaal Het heeft even geduurd, maar ein delijk is het zo ver. Het Plein van Zuid op het winkelcentrum Hartje- Zuid is klaar. De stratenmakers hebben de laatste klinkers geplaatst en alle bouwactiviteiten op het Plein zijn afgerond. Voor de winke liersvereniging van Hartje-Zuid is dit red en de komende weken aller lei activiteiten te organiseren. tfpt winkelbestand in Soest Zuid is on langs uitgebreid met diverse zaken aan het Plein van Zuid. Voordat het zover was heeft het winkelend publiek in Zuid te maken gehad met veel opbrekingen, bouwactiviteiten en met een nijpend te kort aan parkeerplaatsen. Eindelijk is daar een einde aangekomen. Al eind vorig jaar betrokken enkele winkels hun nieuwe onderkomen aan het Plein van Zuid. Met de komst van de fotozaak v§n Willem van Oosten is ook de laat- in gebruik genomen, zijn er acht nieuwe winkels aan gekomen. Niet alle onderne mers zijn nieuw voor Hartje-Zuid. Het Kruidvat, stomerij Roelofs, de Rabo bank en Van Oosten Fotografie hadden daarvoor ook al hun onderkomen in Soest-Zuid. Schoonheidsinstituut Stan- c$, reformhuis Green Health en de uitzendbureaus Content en Dactylo zijn wel nieuw voor het winkelcentrum. Gevarieerd aanbod Voor Willem van Oosten betekent de verhuizing naar het Plein van Zuid een hele verbetering. "Wij dachten al langer na over wat wij met onze zaak aan de SBjesterbergsestraat aanmoesten. Als wij daar waren gebleven hadden wij ingrij pende investeringen moeten plegen in bijvoorbeeld de klimaatbeheersing van de winkel, 's Zomers was het er erg warm en eigenlijk moest airconditioning worden aangebracht. Maar ook een ef ficiëntere inrichting van de zaak was noodzakelijk. Met het betrekken van onze nieuwe winkel hebben we deze problematiek in één klap opgelost. Ons assortiment komt nu veel beter tot zijn recht en voor ons allemaal is het een enorme oppepper om hier te werken." Last but not least is de parkeerruimte voor de zaak volgens Van Oosten een belangrijke verbetering. "Onze klanten kunnen ons nu veel beter bereiken", al dus Van Oosten die erkent dat het par keerprobleem voor zijn vorige zaak wel iswaar een minpunt was, maar voor hem nooit reden is geweest uit Soest-Zuid te - ;jpsS -J&., a P. J vertrekken. "Daarvoor heb ik een te grote klantenkring in dit gebied en ik vind Hartje-Zuid nog steeds een leuk winkelgebied met een gevarieerd aan bod aan winkels." Lang gekoesterde wens Dat Soest-Zuid een leuk winkelgebied is, wist Marianne Hagelaar van Green Health al langer. Hoewel ze in Hilver sum woont, kent ze Hartje-Zuid goed. Toen ze dan ook hoorde dat er nieuwe winkels gebouwd werden, aarzelde ze niet om haar lang gekoesterde wens in vervulling te laten gaan voor een eigen reformzaak. "Ik heb jaren gewerkt bij de Reformwinkel aan de Kerkstraat. Toen deze zaak ophield te bestaan heb ik nog geprobeerd de zaak over te nemen, maar dat is niet gelukt. Toen ik zag dat er winkels gebouwd werden in Soest- Zuid, was dat voor mij de kans een ei gen winkel te beginnen. Ik wist dat er behoefte was aan een reformhuis in Soest-Zuid." Hagelaar had, toen ze zaterdag 22 april 10.00-14.00 uur paasactie met uitde- len van paaseieren 11.00 uur trekking prijzen stempel- 1 kaartactie 10.00-16.00 uur live muziek op de Zuidpromenade, Plein van Zuid en de Soesterbergsestraat 10.00-16.00 uur Vrije Teugel met kinderboerderij op het pleintje bij Supervlaai vrijdag 28 april 20.00 uur trekking prijzen stempel kaartactie en prijsuitreiking van de trekking van 22 april zaterdag.6 mei 11.00 uur trekking prijzen stempel- i kaartactie en prijsuitreiking van de trekking van 28 april 10.00-16.00 uur demonstratie coun- try-dansen met live muziek op de I Zuidpromenade donderdag 11 mei tot 22.00 extra koopavond 19.00-22.00 uur live muziek op de Zuidpromenade, Plein van Zuid en de Soesterbergsestraat 19.00-22.00 uur kassabonnenactie vrijdag 12 mei 20.00 uur trekking prijzen kassabon nenactie zaterdag 13 mei 11.00 uur trekking prijzen stempel kaartactie en prijsuitreiking van de trekking van 6 mei 11.00 uur prijsuitreiking kassabon nenactie 10.00-16.00 uur live muziek op de Zuidpromenade, Plein van Zuid en de Soesterbergsestraat 10.00-14.00 uur demonstratie glas blazen Zuidpromenade zaterdag 20 mei 11.00 uur laatste prijsuitreiking stem pelkaartactie van de trekking van 13 jnenburg gele nde staat van MODERN, DE- VRIJSTAAND LE GARAGE, in eerste klas ren dakgoten, n, geschuurde z wanden, op- sar ca. 1998. 'ap, ruime woon- ideuren, bijkeuk. aapkamers, luxe der m. mog. voor f1.375.000,- k.k. Vorige week is de nieuwe vestiging van Car Studio Eemland, officieel nealer van Saab Chrysler/Dod- ge/Jeep in gebruik genomen. Na een lange periode van voorberei- ping en een grootse verbouwing, Huisvest het pand aan de Nijver- heidsweg Noord 65 op het Amers- ioortse industrieterrein "De Isselt" nu de twee voormalige vestigingen Jfan Car Studio Eemland Soest inBirkstraat) en Amersfoort (He- Jiumweg). Het nieuwe onderkomen voor de 25 nedewerkers herbergt twee grote show ooms, die ieder hun eigen entree heb ben. Daarin zijn de merken Saab en Chrysler/Dodge/Jeep met verscheide ne modellen vertegenwoordigd. De fklanten kunnen in de coffee-corner te- echt voor een kopje koffie, maar tevens bestaat de mogelijkheid tijdens het wachten te telefoneren, faxen of het in ternet te raadplegen. Natuurlijk is ook aan de kinderen gedacht; voor hen is er een speelhoek ingericht met o.a. lego, een tekentafel en een gameboy. Het nieuwe pand beschikt over een werkplaats dié immens te noemen is. Hij is voorzien van niet minder dan der tien bruggen en voldoet uiteraard aan de jongste milieu- en arbo-eisen. Ook de werkplaats kent gescheiden werkplek ken, maar de flexibiliteit blijft hier uiter aard voorop staan. In de nieuwe vesti ging kan men nu ook gebruik maken van een moderne wasstraat en is er rui me gelegenheid tot parkeren. Car Studio Eemland maakt onderdeel uit van de Car Studio Groep. Hieronder valt tevens Car Studio 't Gooi (officieel Saab Chrysler/Dodge/Jeep dealer) te Hilversum. Car Studio Groep is On derdeel van de Van Kooy/Knijn Groep; tevens officieel Mercedes-Benz dealer voor Midden-Nederland. haar winkel eind vorig jaar opende, nooit gedacht dat het zo druk zou wor den in haar winkel. "Zo druk dat ik zelfs iemand heb moeten aannemen om de winkel te helpen runnen", aldus Ha gelaar die enthousiaste reacties krijgt over haar komst in Soest-Zuid. Prijzen De afronding van de bouwactiviteiten op en rond het Plein van Zuid wordt door alle winkeliers, die lid zijn van de winkeliersvereniging Hartje-Zuid aan gegrepen om een grootscheepse actie op gang te brengen. Van 17 april tot 13 mei zijn er allerlei activiteiten gepland rond het winkelgebied in Soest-Zuid en de winkeliers laten de openingsactie verge zeld gaan van vier weken durende, grootscheepse kortingsacties. Zo wordt in deze krant op 19 april en 10 mei een dubbele pagina met kortingscheques gepubliceerd. Deze cheques kunnen worden ingewisseld bij de daarop vermeldde deelnemende win keliers. Verder worden er elke week een reis, een fiets en een aantal kleine prijzen verloot. Klanten moeten daarvoor een kaart laten afstempelen bij acht verschil lende winkeliers die deelnemen aan de openingsactie. De stempelkaarten kun nen, voorzien van naam en telefoon nummer worden gedeponeerd in specia le bussen bij Bloemenhuis Jasmijn en Van Oosten Fotografie. Tijdens de actieweken zal notaris Schip pers elke zaterdag om 11.00 bij de C1000 een reis ter waarde van 2.000 gulden, een fiets en de andere kleine prijzen verloten. In verband met Konin ginnedag is de trekking en prijsuitrei king van zaterdag 29 april verplaatst naar vrijdagavond 28 april om 20.00 uur. Bekende Soesters zullen telkens de prijzen een week later aan de winnaars uitreiken. Kassabonnen bewaren Donderdag 11 mei zal tijdens een extra koopavond nog een extra reis ter waar de van 2.500 gulden worden verloot. Daarvoor moeten klanten de kassabon nen van hun aankopen van die avond (tussen 19.00 en 22.00 uur) van naam en telefoonnummer voorzien en in een grote ton deponeren die bij C1000 staat opgesteld. In die gevallen waar kassa bonnen nodig zijn voor garantie of de mogelijkheid tot ruilen, zullen de betref fende winkeliers vervangende bonnen voor de actie uitreiken. Vrijdag 12 mei zal de notaris een winnaar bekendma ken. Voor alle acties geldt dat alleen stem pels en bonnen van deelnemende win keliers recht geven op prijzen. Deze winkeliers zijn te herkennen aan de gro te posters op hun deuren. "Op 2 april a.s. opent Ambachtelij ke Schoenmakerij J.P. IJsselstijn haar deuren in winkelcentrum De Tamboerijn in Soest. Daarmee zijn bewoners van de wijk Overhees ein delijk in de gelegenheid dicht bij huis hun schoenen te laten ma ken.... "Zo luidde de tekst in de Soester Courant van 26 maart 1997. Hoe is het hem als startende ondernemer in de afgelopen drie jaarvergaan? "Ik mag absoluut niet klagen. Uiteinde lijk ben ik enthousiast in het diepe ge sprongen en heb ik vanuit het niets een zaak moeten opbouwen. Het resultaat van de actie tijdens de opening was overweldigend en heeft mij veel naams bekendheid en nieuwe klanten opgele verd. Vanzelfsprekend is het daarna niet altijd even gemakkelijk geweest. Als startende ondernemer krijg je te maken met zaken waar je als werknemer niet of nauwelijks benul van hebt." - Zoals? "Contracten, leningen, verzekeringen, belastingen, administratie, inkopen, en zovoort. Naast je eigenlijke werk als schoenmaker vergt dit behoorlijk veel tijd. Zelfstandig ondernemerschap is geen baan van negen tot vijf. Vakanties en vrije tijd komen dan op een veel la ger plan. Maar ja, dat hoort er ook bij." - In de afgelopen jaren heb je je assor timent behoorlijk uitgebreid, zien we. "Behalve schoenen maak ik ook sleutels en verkoop ik veters, schoenpoets, leer vetten, anti-rain, enzovoort. Ook ver koop ik inmiddels naamplaten, tassen en portemonnees in de populaire prijs klasse. Ik heb gemerkt dat daar veel vraag naar is." - Kan je echt alle schoenen repareren? "Ik roep vaak 'Wat J.P. niet maken kan, geef dat maar aan de vuilnisman.' Ik krijg dan ook van alles binnen. Van handgemaakte kwaliteitsschoenen tot modieuze massaproductie. Ik krijg ook meer en meer rijlaarzen binnen voor reparatie. Wat de meeste mensen ove rigens niet weten, is dat ook sportschoe nen vaak nog van een nieuw onderwerk kunnen worden voorzien. Maar kwali teitsschoen of massaproduct, ik repareer alles met de grootst mogelijke zorg. Dit heeft echter tot gevolg dat ik slechts met de hoge uitzondering 'klaar-terwijl-u- wacht' schoenen kan repareren. - Hoe lang gaan gerepareerde schoenen dan weer mee? "Ik durf mijn klanten bij normaal ge bruik van de schoenen een half jaar ga rantie te geven op zolen en hakken. De ervaring leert echter dat ik goede schoe nen die ik heb gerepareerd, pas na een langere periode weer terug zie." - Hoe weet je dat zo precies? "Als ik een schoen repareer, vermeld ik op de aanslag, zeg maar de tussenzool, de datum van de reparatie. Als ik hem dan weer krijg, dan zie ik direct bij het afhalen van de zool hoe lang er op ge lopen is." - Heb je je prijzen aangepast aan het nieuwe BTW-tarief? "Natuurlijk heb ik mijn prijzen aange past. De gehele schoenmakersbranche hoopt dat klanten nu eerder schoenen laten repareren. De komende maanden zal dat blijken. In ieder geval betekent het meer administratie, omdat ik nu met twee BTW-tarieven moet werken: een voor reparatie en een voor verkoop." - Werk je veel samen met de andere winkeliers in winkelcentrum De Tam boerijn? "Behalve het dagelijkse contact met de ondernemers om mij heen, ben ik ook lid van de winkeliersvereniging en orga niseren we gezamenlijk allerlei dingen. Als nieuwkomer vind ik het echter moeilijk om de 'gevestigde orde' warm te krijgen voor activiteiten in en om het winkelcentrum. Leuke acties horen er nu eenmaal bij, onze klanten waarderen het. Dat heb ik gemerkt bij mijn ope ningsactie." - Word je als startende ondernemer on dersteund met bijvoorbeeld subsidies? "Veel mensen denken dat. Dat is ech ter lang niet altijd het geval. Ik heb zelf moeten investeren zonder een dubbel tje subsidie. De eerste jaren is de belas ting coulant, maar ook niet meer dan dat. Landelijke cijfers wijzen helaas uit, dat van alle startende ondernemers een heel groot percentage na enkele jaren weer verdwenen is." - Wat is de grootste fout die je de afge lopen jaren hebt gemaakt? "Ik heb veel geld geïnvesteerd in een slijpmachine voor schaatsen, terwijl we al jaren geen fatsoenlijke Hollandse winter meer hebben gehad. Als ik even nadenk kan ik me alle schaatsen nog herinneren die ik heb geslepen. Maar ja, dat hoort er ook bij." - Heb je nog tips voor andere startende ondernemers? "Leg alle gesprekken die je voert met banken, verhuurders, verzekeringsagen ten en vertegenwoordigers schriftelijk vast. Wees niet te goed van vertrouwen. Later kan dit veel problemen voorko men. Ten tweede, bepaal zélf je assor timent. Ga niet direct af op vertegen woordigers. Zij denken meestal in hun eigen belang. Maar het allerbelangrijk ste: luister naar je klanten en wees eer lijk in je advies. Een ontevreden klant vertelt dit aan tien anderen." - Bent u een tevreden over de afgelopen drie jaar? "Ik ben zeker tevreden met de huidige opgaande lijn. Ik besta bij de gunst van mijn klanten en ik ben dankbaar voor hun vertrouwen. Maar tevens wil ik graag kennis maken met mensen die mij nog niet kennen." ƒ39,50 17,92 U kunt een keuze maken uit een voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht. Hoofdgerecht worden geserveerd met gemengde salade, pikante aardappeltjes en groenten van het seizoen. Als de samenstelling van het gerecht dit niet toelaat serveren wij er andere aardappeltjes of groenten bij. KOKKELS met vinaigrette VERSE ZALMCOCKTAIL met asperges HELDERE KERVELSOEP GEBAKKEN TONGSCHAR met tomaat en champignons ASPERGES met Hollandaisesaus GEFRITUURDE AlNSJO VIS met groene kruidensaus BAVAROISE van kokos en bessen WARME BEIGNETS met brie en appelcompote KOFFIE OF THEE met bonbon Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 Het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) in Soest heeft een gift van 3.345 gulden en 45 cent ontvangen. Het bedrag is afkomstig van Ans Haarmode die een dag lang voor het goede doel knipte. Om de Nederlandse kankerbestrijding financieel te ondersteunen, opende Ans Ros zondag 2 april de deuren van haar zaak aan de Koninginnelaan. Iedereen die zich liet knippen, kon na afloop het verschuldigde bedrag in een collectebus deponeren. Dat leverde ruim drie mille op. Ans Ros overhandigde eergisteren de cheque aan Erik van Veelen van de plaatselijke KWF-afdeling. Het spreekt voor zich dat het KWF bijzonder en thousiast was. Het hoopt dat ook andere ondernemers (ludieke) acties starten om de kankerbestrijding te ondersteunen. In september houdt het Fonds een lan delijke collecte. Voor de geldinzameling in Soest worden nog collectanten ge zocht. Op dinsdag 6 juni wordt een spe ciale informatiebijeenkomst voor collec tanten gehouden. Die begint om 20.00 uur in het Gildehuis aan de Steenhoff- straat. Voor opgave of informatie kan men ook terecht bij de bestuursleden Marion Ans Ros van Ans Haarmode overhan digde eergisteren de cheque aan Erik van Veelen van Koningin Wilhemina Fonds in Soest. Bloemendal (tel. 6024646), Angelique Emmen (tel. 6024789) en Maija Roels (tel. 6011087). De Soester Kring Jr Secretariaat: <1, Af Albert Cuyplaan 136 Tel. 035-6017001 Op woensdagmorgen 19 april om 10.00 uur is de heer H. Verheul Jr., consul van het Utrechts Landschap, te gast bij de Soesterkring. Hij houdt dan een diale zing "Verkenningen op en om de Hei de". De bijeenkomst duurt ongeveer anderhalf uur. Iedereen is vanaf 09.30 uur welkom in de zaal van de N.P.B., ingang op de parkeerplaats aan de P. de Hooghlaan. Kosten: vijf gulden per per soon, inclusief koffie of thee. Voor meer informatie: het secretariaat, tel.: 035- 6017001 Deze maand bestaat de bekende slijterij/wijnhandel Ben van der Linden in Soestdijk 90 jaar. Dat wordt in de zaak aan de Burgemees ter Grothestraat gevierd met een aantal spectaculaire acties in sa menwerking met een aantal andere Soestdijkse ondernemers, die tot en met december de aandacht zullen vragen voor dit bijzondere jubi leum. Op 10 april 1910 richtte grootvader Jan van der Linden op dezelfde plek waar de slijterij nog altijd gevestigd is café de Tramhalte op. Daar stopte immers de paardentram Soest-Baarn v.v. en menig Soester (of Baarnaar) die instapte of uitsteeg nam de gelegenheid te baat om nog snel een neutje te nemen, onderweg naar huis. Toen de paardentram ophield te bestaan werd het café omgezet in een "tapperij", waar de drank (vooral bran dewijn in die tijd, en ook oude jenever) in "maatjes van 100 centiliter, of een, twee, vijf deciliter, of een volle liter werd verkocht, "rechtstreeks uit het vat", zo als het heet. Vader Ben Senior, zoals hij bij veel Soesters ook na zijn overlijden - enkele jaren geleden - nog altijd be kend is, nam de zaak destijds over van zijn vader en tegenwoordig is het Ben Junior (de derde generatie) die de scep ter over de drukbeklante slijterijwijn handel zwaait, met assistentie van zijn vrouw Elly en van de medewerkers Hans de Rouw, Astrid Pot-Schimmel en Ingrid van Asch. Zoon Alexander en dochter Angélique staan van tijd tot tijd ook hun "mannetje" in de winkel. Ben van der Linden is trouwens een zeer ondernemend man. Hij zit zoge- De politie heeft vorige week dinsdag middag op de Koningsweg een ver keerscontrole gehouden. Vier automo bilisten werden daarbij bekeurd, onder wie één voor het niet omhebben van de autogordel. zegd nooit stil. Naast de slijterij/wijn handel besteedt hij zijn tijd aan Global Wine Service, waarvan hij sinds enkele jaren mede-eigenaar is en die uit de hele wereld wijnen importeert voor grote klanten als de Eurocard/Mastercard- club en andere. Daarnaast is hij inmid dels al weer 19 jaar eigenaar van cam ping De Molshoop in Laren. Hij heeft de ontwikkelingen in slijterswereld vol op meegemaakt en bijvoorbeeld de enorme groei gezien van de wijnhandel, die tegenwoordig de belangrijkste tak van het bedrijf vormt. "Specialisatie speelt een steeds grotere rol," aldus Ben, "maar ook de smaak van het publiek is verbeterd, zou je kun nen zeggen, al blijft die smaak altijd aan verandering onderhevig. De laatste ja ren stond bijvoorbeeld de verkoop van binnenlands gedistilleerd - jenever etc. - nogal onder druk, maar op het ogen blik zie je dat bijvoorbeeld oude jenever weer meer in trek is. Ook de belangstel ling voor whisky is sterk gegroeid." Als Hét adres voor ambachtelijk bereide: Luxe salades Luxe hapjes Luxe buffetten Luxe barbecueparty's De salade- en koud buffet specialist voor particulieren en bedrijven 035-6022871 Steenhoffstraat 58 Het team van de 90-jarige slijterij/ wijnhandel, met v.l.n.r. Hans de Rouw, Angélique van der Linden, Alexander van der Linden, Elly van der Linden, Astrid Pot, Ben van der Linden en In grid van Asch. speciaalzaak zijn verder vooral ook het Kruukje Melm (de beroemde Soester kruidenbitter) bekend, evenals het No- beltje, een Amelands "toverdrankje", zoals Ben het noemt, van geheime sa menstelling. Wisselend thema Het 90-jarig jubileum van de zaak krijgt in de komende maanden (van april tot en met december) gestalte in een aan tal zeer spectaculaire acties voor het publiek, elke maand met een wisselend "thema" en in samenwerking met een van de andere Soestdijkse ondernemers op uiteenlopende gebieden (zowel in de "food" als de "non food" sector). Ben is achter de schermen nog volop bezig met de voorbereidingen, maar wil alvast wel een tipje van de sluier oplichten. Zo komen er grote prijsvragen met als in zet o.a. ballonvaarten en rondvluchten, misschien per helikopter boven Soest, maar ook vaartochten, bijvoorbeeld in augustus (Sail Amsterdam). En in het vroege najaar denkt mogen er waar schijnlijk zo'n tweehonderd Soesters mee op een schip, waarop dan ook weer van alles te beleven zal zijn, o.a. een gro te wijnproeverij. Het motto is: "Met Ben van der Linden de lucht in en het water op!", al zit er misschien ook nog een reprise van de oude paardentram in. Uiteraard gaan al die activiteiten - de eerste zal waarschijnlijk wel iets met haring en/of asperges te maken hebben, denkt hij - gepaard met uiterst aantrek kelijk aanbiedingen voor het publiek. De klanten worden daarvan natuurlijk met regelmaat op de hoogte gehouden, maar het is altijd raadzaam om de acti viteiten bij de slijterij/wijnhandel aan de Burgemeester Grothestraat op de voet te volgen.

Soester Courant | 2000 | | pagina 9